Kroniek van de kermisweek prS 11^ PEEL EN MAAS Minder bezoekers maar niet minder gezellig m. M; Huldigingen tijdens de kermis Hel is een truditie dal wij hel inlitienieuws van de kermisweek, fvuurin ons weekblad niet ver- hijnt, niet aan onze lezers willen uithouden. De Kroniek van de termisweek geeft een overzicht an een groot aantal zaken. De politie spreekt van een 'rus- ig verlopen kermisweek' maar lis men deze kroniek bekijkt, zou nen tot andere gedachten kunnen ;omen. Mishandelingen Zondagavond omstreeks 23.45 itir stond een nog onbekende man. iet rijgedrag van een 14-jarige jon en in de botsautootjes niet aan. /oor hem aanleiding om die jonge- nan vanuil zijn botsauto een vuist- lag in het gezicht te geven. De jon- jen liep een snijwond van 3 entimeter op en moest in het zie- .cnhuis vier hechtingen aan laten irengen. Dinsdagavond omstreeks 21.30 mr was het 'snijden' van een bots- I utootje door een 16-jarige /enravnaar. aanleiding voor een ndere bestuurder om de 16-jarige angcn in zijn gezicht te schoppen. )e knaap wist ondanks zijn verwon ingen te ontkomen maar werd tus- en de op de Grote Markt staande ermisattracties opgewacht door leerde re jongen. Die schopten en loegen hem waardoor hij blauwe dekken op zijn rug en zijn kaak ipliep. Deze schoppartij werd door eel kermisvierders aanschouwd, laar niemand greep in. Woensdagavond omstreeks 23.15 lur werd in de Grotestraat een 21- arige inwoner van Venray zonder an wij share reden door vier mannen elkaar geslagen. De jongeman ikte buiten bewustzijn en ont- aaktc pas in de ambulance Ook ij deze vechtpartij waren \eel loe fhouwers die geen hulp boden. Een 'an de vier is door het slachtoffer aker in Venray gezien. Hij is smal Ian postuur met een bleek gezicht, onkerblond kort haar en hij draagt aak een baseball-pei. Met betrekking tot al deze vecht- artijen zou de politie graag in con- ict komen met getuigen, om deze aken te kunnen oplossen. Man onwel Maandag omstreeks 20.30 uur verd de politie er attent op gemaakt, lat langs de Merseloseweg een man cwusteloos was aangetroffen. Imdat de politie geen drankgebruik onstateerde. liet men de man per mhulanee naar het ziekenhuis bren- :en. waar hij ter observatie werd jpgenomen. Dronken man In ue nacht van woensdag op don- erdag vond een nog onbekende win het nodig om zijn schoenen ;n politieauto in de jjenscniusstraat te gooien. I rvolgens liep hij naar die auto toe. man werd voor zijn eigen veilig- id meegenomen en in een daar- ior bestemde ruimte ter ontnuchte- ïg ingesloten. Hij weigerde zijn entiteit bekend te maken en had ik geen identiteitspapieren bij ch. Na ontnuchtering werd hem oces-verbaal voor openbare dron- nschap aangezegd. Ook voor het ïigeren om zijn identiteit bekend maken kreeg hij proces-verbaal. Hyperventilatie Tijdens de kermis moest de ambu- ^Hunce verschillende keren uitrukken ^Hoor kermisgangers die door liyper- ^ttcniilatie werden getroffen. Na een ^B.nn verblijf in hef ziekenhuis kon- ^^Jen ze weer naar huis worden Kebracht. Burenruzie Maandagmiddag omstreeks 16.00 ii' vond een bewoner van Landweert de stank van hel barbe- uev lees van zijn buurman te veel volden Hij pakte een emmer water n gooide die over de schutting. De larhecue ging uit en het vlees kon liet meer genuttigd worden. De looi andere buren gewaarschuwde Militie wist door tactisch optreden Ie gemoederen te bedaren, zelfs de iplosyng aan te dragen. De water- ^^tooier vergoedde het bedorven MP lees. terwijl de andere beloofde in Ic toekomst met de windrichting ^^k'kening te houden. I Wachten op politie I Dinsdagavond stonden een aantal jongeren te kuilen' bij een aan het jHenseniusplein gelegen bloemcn- laak Een 15-jarige jongen uit jPeurne werd door de ruit geduwd 8 jfn terwijl de anderen er als een haas ^Jjandoor gingen, bleef de 15-jarige ^machten Uil de politie kwam en zijn miileniiteil opnam Hij beloofde voor pc schade op te komen. Koe langs A73 Dinsdagmiddag kwamen er mel- lingen binnen van automobilisten tal langs de A73. tussen de laasheseweg en Smakt een koe zou open. die gevaar voor het verkeer !ou kunnen opleveren. Nu is de Vcnray.se politie wel wat icwend met het vangen van loslo- end vee. maar dit bleek toch een loeilijke klus te zijn Hel 'beest' liet ich niet vangen. Uiteindelijk lukte et. met assistentie van enkele ewoners van Spurkt. om de koe in stalen vangkooi te krijgen, laaruit hij echter niet geweld wist ontsnappen. Politie, maar ook el pers meenden dat de koe pas ekalld had. vanwege de enorme iers. Er werd zelfs naar een kalf jezocht. De cijfers van hel oormerk <>n men gelukkig opnemen, zodat c eigenaar, een landbouwer uit Ilolthees. kon worden opgespoord. )ie was echter niet thuis maar via e familie werd de eigenaar van de "-capades van hun koe op de hoogte ''bracht. Hel bleek dat de koe ygffim V .JT53T. JWv- o v Als de kermis voorhij is denken de Venraynaren aan andere zaken. De exploitanten wacht dan weer hel zware werk van afbreken, verplaat sen en opnieuw opbouwen, elders in Nederland. 'droog stond' en dus niet had gekalfd. Diskjockey gedupeerd Een 31-jarige diskjockey uit Grubbenvorst had dinsdagavond omstreeks 18.00 uur zijn personen auto geparkeerd op de parkeerplaats aan de Hoenderstraat. Na in een café in het Schoutenstraatje te hebben gewerkt keerde hij donderdagmid dag. omstreeks 14.30 uur bij zijn auto terug. Hij ontdekte dat er was ingebroken. lil zijn auto werden zijn kentekenbewijs, een statief en enkele dure crosscovers ontvreemd. Voor hem bedraagt de schade (hij was niet verzekerd) ƒ7.000.-. Vernielingen Een 24-jarige Venrayse deed aan gifte dat-voor de tweede maal een etalageruit van een zaak aan de Grote Markt met een tegel was inge gooid. De eerste keer was de buiten ste ruit van de thermopancruit ver nield. de tweede keer de binnenste ruit. Hoe groot de schade is kon niet worden medegedeeld Een 64-jarige Venraynaar deed namens de Venrays hockeyclub aan gifte van vernieling van een ruit van de kantine aan de Leunseweg. Een 48-jarige inwoner van Maashees deed aangifte van vernie lingen aan zijn aan de Lange weg geparkeerde personenauto. Ook was de buitenspiegel er vanaf geslagen. Een 24-jarige inwoner van WeJlerlooi deed aangifte dat vanda len in de nacht van zaterdag op zon dag over zijn aan de Julianasingel geparkeerde auto waren 'gelopen' waardoor deuken in het dak en in de motorkap waren ontstaan. In de nacht van zaterdag op zon dag waren maar liefst vier aan de Wilgenstraat geparkeerde personen auto's met een scherp voorwerp bewerkt. De schade aan die vier auto's bedraagt meer dan ƒ2.000.-. Een 18-jarige Venraynaar deed aangifte van het bekrassen van zijn aan het Sneeuwklokje geparkeerde personenauto. Een 61-jarige inwoner van Venray deed aangifte van het ingooien van een ruit van de voordeur van zijn woning aan de FAist. Van der Gaetstraat. Inbraken in auto's Een 43-jarige Venraynaar deed aangifte van inbraak in zijn aan de Wilhelminastraat geparkeerde bedrijfsauto. Hel bleef hier bij hraaksehade. Eenzelfde aangifte deed ook een 32-jarige plaatsgenoot. Daar was getracht in te breken in zijn aan de Weegbree geparkeerde auto. Het portierslot was geforceerd, maar mogelijk is de dader hier in zijn werk gestoord. Een 49-jarige inwoner van Mersclo was voor zijn woning aan de Coppelenberg zijn auto aan het inladen voor de vakantie lil de korte tijd dal hij in zijn woning was had men kans gezien zijn verrekijker, ter waarde van 250.- uit de auto te halen. Diefstallen van auto's en pogingen tot In de nacht van zondag op maan dag werd een op het Blekersveld geparkeérde Mercedes, ten nadele van een 30-jarige Venraynaar gesto len. De auto heeft een waarde van ƒ15.000.-. Dezelfde nacht is een op de par keerplaats aan de Kiosk geparkeerde Nissan Sunny, bouwjaar 1987 gesto len. De auto heeft nog een waarde van ƒ5.000.-. De benadeelde is een 26-jarige Venraynaar. In de nacht van woensdag op don derdag is vanaf de parkeerplaats aan de Raadhuisstraat een VW Passat bouwjaar'91 en met een waarde van ƒ15.000.- gestolen. De benadeelde is een 36-jarige inwoner van Oostrum. Tussen woensdag en donderdag is getracht tip de parkeerplaats bij De Bleek de auto van een 34-jarige inwoner van Maashees en van een 57-jarige inwoner van Veulen te ont vreemden In beide gevallen is toe gang verkregen door forcering van het portierslot. Getracht was door vernieling van het contactslot de auto aan de 'praat' te krijgen. Dat is met gelukt. De eerste auto had een schade van ƒ600,- terwijl de tweede eigenaar een veel grotere schade heeft, want zijn auto moest ook wor den weggesleept. Inbraken Een 63-jarige inwoner van Vpnray deed aangifte van diefstal van twee complete wielen, van zijn in een stalling aan de Spurktcrdijk gestalde caravan. In de nacht van donderdag op vrij dag vond een inbraak plaats in een woning aan de Kogeldistel. Hier bleef hel door deugdelijk hang- en sluitwerk bij een poging. De schar nieren van de achterdeur waren al uil de hengsels gelicht, maar verder was de dader niet gekomen. In de nacht van zaterdag op zon dag werd door forcering toegang verkregen tot een woning aan de Becmdkroon Ontvreemd werden gereedschappen ter waarde van /2.2(H).-. Een 74-jarige inwoner van Venray constateerde bij thuiskomst, zon dagmiddag. dal hij ongewenst bezoek had gehad. Men had zich door forcering van de achterdeur toegang verschaft. De binnendeuren waren met grof geweld opengebro ken. Hoe groot de schade van de vernielingen en het gestolcne is kon hangende het onderzoek nog niet worden medegedeeld. Een 62-jarige inwoonster van Oostrum deed aangifte van inbraak in haar woning aan de Spurktcrdijk Ook hier was door forcering van de achterdeur toegang verkregen. De gehele woning was doorzocht. Kennelijk is naar geld gezocht, want alle goederen bleven onaangetast Ontvreemd werd een bedrag van ƒ175.-. De inbraak vond plaats in de nacht van zondag op maandag. Er werd ingebroken in verschil lende gebouwen van het Vincent van Gogh Instituut. Aan de Noordsingel werd via een kelderraam locgang verkregen. Er werden een accuboor- machinc en een bos sleutels ont vreemd. Aan de Stationsweg werd ingebroken in o.a. de bloemisterij, het kantoor van de groenvoorziening en de kantine. Ontvreemd werd een bedrag van 20.- maar de schade van de inbraak wordt op 2.000,- geschat. Namens de VVV werd aangifte gedaan van poging tot inbraak in de vergaderruimte van het aan de Grote Markt gelegen kantoor. Brandweer Zaterdag moest de brandweer in actie komen voor in brand staande struiken langs het Zilverschoon in Keizers veld. Snel ingrijpen kon uit breiding voorkomen. De schade bleef beperkt. Vrijdagavond rond 23.15 uur moest de brandweer in actie komen voor het blussen van een schoor steenbrand in een bungalow aan de Malterhornlaan. Hier had men de open haard aangestoken maar daar na ging de schoorsteen aan het bran den. De brandweer bluste en een erkend schoorsleenvegersbedrijf moet de schoorsteen vegen. Zaterdag moest de brandweer in actie komen voor een rookontwik keling. die door buren was waarge nomen op de tweede etage van een flat aan hel Schouwburgplein. De bewoners waren op dat moment afwezig en hadden vergeten dat er een pannetje soep op het vuur stond. Die was drooggekookt waardoor ei» rook was ontstaan. De brandweer zorgde ervoor dal de rook uit de woning werd gezogen. Hoe groot de schade is kon niet worden medege deeld. Woensdag werd de brandweer, omstreeks 17.00 uur gealarmeerd voor het blussen van een in brand staande container, met afval, bij een autoservicebedrijf aan de Stationsweg. De brandwepr bluste het vuur en kon uitbreiding voorko men. De container moet als verloren worden beschouwd. Hoe de brand is ontstaan kon niet worden vastge steld. Donderdag werd rond 21.30 uur de brandweer gealarmeerd vooreen in brand staande container, met afval, nabij Paschal is aan de Wanssumseweg. Ook hier bluste de brandweer snel en kon uitbreiding worden voorkomen. De schade bleef beperkt tot de container. Deze brand was opzettelijk gesticht Een bewoner van het Brukskc zag bij hel uitlaten van zijn hond. vrij dagavond omstreeks 22.30 uur dat er struiken in brand stonden bij de liftschacht aan de Beethovenstraat. Hij wist de in brand staande struiken te blussen en de brandweer hoefde niet in actie te komen. Door rooster gezakt lil de nacht van dinsdag op woensdag moest de brandweer in actie komen voor het redden van een koe die door een rooster was gezakt op een bedrijf aan de Vredeweg in V redepee I. Inbraak en brandstichting Zondagmorgen omstreeks 08.15 uur zagen buren rook uit een bunga low komen terwijl ze wisten dat de bewoners niet thuis waren, Zij waar schuwden de politic en brandweer. De brandweer had de brand vrij snel onder controle en stelde vast dal de brand op twee plaatsen lege- lijk was begonnen, waardoor zij uil gaan van opzettelijke brandstich ting. De politie ontdekte dal er een inbraak had plaats gevonden. Ontvreemd werden de radio- en video-apparatuur. een grote postze gelverzameling. een dames- en een herenfiets en een geldbedrag van ƒ3.500.-. De bewoners, een echtpaar, had den hun woning zaterdagavond omstreeks 20.15 uur verlaten. Verkeersongelukken Een 43-jarige bestuurder van een personenauto uil Tienray verleende op de Stationsweg bij de kruising van de Mgr. Hanssenstraat. geen voorrang aan een 44-jarige fielsster uit Oostrum. Bij de botsing kwam de fielsster ten val en moest ze voor behandeling van hoofdverwondin gen naar het ziekenhuis worden ver voerd. Woensdagmiddag omstreeks 15.00 uur passeerde op de Albionstraal een vrachtauto een 18- jarige fietsster. Vermoedelijk door de zuiging van de vrachtauto verloor de bestuurster van de fiets de con trole en kwam ze ten val. Zij liep bij die val een linker armfraciuur op en moest voor behandeling naar het ziekenhuis worden vervoerd. De bestuurder van die vrachtauto kon dankzij getuigen worden achter haald. Dat bleek een 48-jarige inwo ner van Geystercn te zijn. De bestuurder had van dat ongeluk niets bemerkt. Op de Deurneseweg had vrijdag morgen een zg. kop-staart botsing plaats. Een 26-jarige Venrayse bestuurder van een personenauto bemerkte te laat dat de voor hem rij dende personenauto bestuurd door een 30-jarige plaatsgenoot afremde. Hij kon zijn auto niet meer tijdig tot stilstand brengen. Bij de botsing moest de 3()-jarige voor onderzoek van nek- en halsklachten naar hel ziekenhuis worden vervoerd. Drank in het verkeer lil de nacht van woensdag op don derdag hoorden bewoners van de Ranonkel een harde klap en zagen ze een rode BMW -wegrijden. De politie trof later aan de Paterslaan (om 01.50 uur) een rode BMW met draaiende motor aan. Die auto had verse schade. De bestuurder van die auto bleek een 28-jarige. tijdelijk in Venray verblijvende Pool te zijn. Hij verklaarde niets van een aanrijding af te weten. De politie ontdekte dat de bestuurder geen rijbewijs had. dat de auto niet was verzekerd en dat de auto technisch niet in orde was. Verder stelde de politie vast dat de bestuurder behoorlijk onder invloed van alcohol verkeerde. Hij kreeg proces-verbaal en een rijver bod van twaalf uur. Zijn auto werd in beslag genomen maar daarvan deed hij afstand. Nadat de proces sen-verbaal waren opgemaakt kreeg hij een stempel in zijn paspoort en moest hij binnen 24 uur het land verlaten hebben Oorlogstuig Een in de bossen tussen Merselo en Overloon gevonden 60 lbs raket van Engelse makelij werd door de EOC van de Koninklijke Landmacht in de bossen van Zwart water tot ont ploffing gebracht. Kinderen die in Oostrum op vakantie waren vonden in de Oostrumsebeek een handgranaat met de pin er nog in. Ze namen het uiterst gevaarlijke oorlogstuig mee naar hun logeeradres. Die mensen waarschuwden de politie. Die heeft de kinderen onderhouden over de gevaren van dat spul. Voor oorlog stuig is maar EEN advies: laten lig gen en de politie waarschuwen. Winkeldiefstal Een 33-jarige inwoonster van Belfeld werd in een modezaak in de Grotestraat betrapt toen zij voor ƒ49.- aan kinderkleding mee w ilde nemen zonder te betalen. Zij werd overgegeven aan de politie, die haar een transactie tot betalen van ƒ220.- aanbood. Vals geld Tot tweemaal toe werd tijdens de kermis aangifte gedaan van het aan nemen van vals geld. Een 63-jarige Venraynaar had wisselgeld in een zaak in hel cen trum waaronder onder andere een biljet van 25 gulden, ontvangen. Het biljet bleek kleiner te zijn dan het echte en was van slechte kwaliteit. In een cafetaria aan de Paterslaan waren twee briefjes van 100 DM aangenomen die vals bleken te zijn. maar dat werd te laat bemerkt. Personeel wist zich nog te herinne ren hoe de aanbieder er uit zag. Het ging om een man. ongeveer 23 jaar oud. lengte I 90m. geen bril of baard en hij sprak algemeen beschaafd Nederlands. De biljetten zijn opgestuurd naar het bureau Valsificaties van het ministerie van Justitie. DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1996 Nr. 33 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING KEERpunt en pleinen hebben ook invloed op kermis Venray kijkt terug op een geslaagde kermis. Mooi weer, de traditionele stortbui, fraai vuur werk en meer dan 100.000 bezoe kers kenmerkten kermis 1996. Een kermis die qua omvang in de toekomst wat kleiner zal worden, maar volgens wethouder Driessen aan kwaliteit niet zal inboeten. GEEN RECORDS "De kermis vestigde geen records" zei de wethouder bij de tra ditionele ontvangst van kermisex ploitanten in het gemeentehuis. "Maar daar gaat hel ook niet om. Het was minder druk met als gevolg dat het een begaanbare kermis was cn de mensen vinden dat plezie riger". KLEINER De wethouder liet tijdens de bij eenkomst weten dat de kennis in Venray op de pleinen gesitueerd zal blijven maar door de herinrichtings plannen van de pleinen zal het aan tal attracties in de toekomst iets dalen. Daarbij zal er wel op gelet worden dat hel kwalitatieve niveau gehandhaafd blijft en dat de kermis haar regionale uitstraling behoudt. "De Venrayse kermis is een eigen tijds feest met een gouden formule. Dal laten we zo blijven. Daar heeft de mens behoefte aan". KEERpunt Behalve dal het kermisterrein iets kleiner zal worden, zal de service richting exploitanten ook minder worden. De bewaking van de attrak- ties en de woonwagens vallen nu nog onder het kermisbudget van de gemeente. "De gemeente heeft zich bezonnen op haar takenpakket, daarbij meer strevend naar een rol als initiator. Wij gaan dan ook ver antwoordelijkheden en taken neer leggen. daar waar ze horen. Ook met betrekking tot de kermis zullen wij hierover de discussie aangaan. Daarbij is de bewakings- en surveil lanceservice gepland om te schrap pen." aldus Driessen. Voor 1996 was dit nog binnen het budget te realise ren maar voor de toekomst is dat allerminst zeker. "U zult daar als exploitant in moeten meedoen" aldus Driessen. PRIVATISERING Dhr. Lutjens van de exploitanten organisatie Bovak liet in een reaktie weten enige tweeslachtigheid te sig naleren. Enerzijds bestempeld de wethouder de kermis als een cul tuurgoed en anderzijds benadert de wethouder de kermis commercieel. Volgens Lutjens moet de kermis als cultuur bezien worden. "Venray is een van de best georganiseerde ker missen van Nederland. In Venray De prijsuitreiking van de kermi- sloterij is traditioneel een goed bezochte happening. Hier de prijs- vi innares met sponsor van Ham en kermismeester Sassen. voel ik me thuis, kom ik tot rust. Samen zorgen we voor het slagen en dat moeten we blijven doen", aldus Lutjens. George Reenier. de "nestor" van de exploitanten sprak daarnaast de hoop uit dat Venray het kennisbeleid niet gaat privatiseren. "Breek niet af wat opgebouwd is". Volgens wethouder Driessen is de kermis een cultuurgoed van hoge orde dat gekoesterd moet worden. Met betrekking tot de privatisering stelde hij nog eens duidelijk dat indien zaken worden overgedragen, de kwaliteit behouden blijft. "Dal geldt ook voor het kennisbeleid". HORECA De wethouder deed overigens ook nog een oproep aan de horeca van Venray. Tot voor enige jaren droeg de horecavereniging nog bij in het promotiepotje van de Venrayse ker mis. Daarmee werd gestopt omdat m.n. horeca-ondernemers van buiten het centrum daar geen nul in zagen. "Voor de horeca zijn het gouden dagen. Ik reken volge'nd jaar op hen" aldus de wethouder. De Venrayse kermis was dit jaar bijzonder in verband met diverse jubilea en een afscheid, waarbij tijdens de ontvangst van de exploitanten in het gemeentehuis uitgebreid bij stil werd gestaan. 50 JAAR.JOEP Zo was daar Joep Muurmans. die voor de 50e keer de Venrayse kermis bezocht als medewerker van het Lunapark (en voorheen de stoomca- roussel). Wethouder Driessen ver wonderde er zich over dal Joep ondanks zijn hoge leeftijd nog bij zonder vitaal was en nog steeds de jeugd de gang op hel Lunapark wist bij te brengen. Als dank kreeg Joep een oorkonde overhandigd en een zilveren lepeltje met daarop de gemeentelijke bij. "Een das- of reverspeld heeft bij Joep weinig zin omdat hij zelden in een colbert te zien is Daarom dit lepeltje zodat hij bij alle kopjes koffie en thee aan Venray kan blijven denken." KERMISMEESTER Willy Sassen van de gemeente Venray was dit jaar voor de twintig- Kennismeester Willy Sassen op zijn draaimolenpaard. ste keer kermismeester. Onder zijn leiding is de Venrayse kermis uitge groeid tot een regionaal evenement waar ook de kermisexploitanten Onttrekking oppervlaktewater Een 26-jarige inwoner van Oostrum kreeg proces-verbaal omdat hij uit de Oostrumsebeek nabij de Mgr. Hanssenstraat water onttrok voor het besproeien van coniferen. Een 30-jarige inwoner van Veulen kreeg proces-verbaal omdat hij oppervlaktewater onttrok voor het besproeien van zijn weiland aan de Veulensewaterweg. Eenzelfde proces-verbaal kreeg een 34-jarige inwoner van Veulen omdat hij grasland aan het berege nen was aan de Lorbaan. Muggenlarven Een inwoner van Veldhoven en een inwoner van Eindhoven wilden net beginnen met hel vangen van muggenlarven uit het afwaterings kanaal van het Zuiveringschap toen ze door de politie werden betrapt. Het bleef bij een waarschuwing omdat ze nog niet in overtreding waren. Waarschuwing De politie waarschuwt dat een acquisiteur weer actief is. die wer vingen doet voor een uit te geven gemeentelijke plattegrondboekje. Omdat er regelmatig wervingen plaatsvinden voor de gemeentegids. heeft die acquisiteur kans gezien met een goed verkooppraatje, wer vingen voor advertenties te doen. Bij de politie is bekend dal bedrij ven in Ysselsteyn benaderd zijn Voor zover kon worden nagegaan is er niemand ingetrapt. Volgens de politie 'riekt hel naar oplichting'. Drank in bestuurder Donderdagmorgen omstreeks 04.30 uur raakte op de Overloonseweg. mogelijk door te hoge snelheid, een personenauto bestuurd door een 22-jarige inwoner van Overloon uit de juiste koers. De auto raakte de rechter wegberm om vervolgens in de linker wegberm tot stilstand te komen. De bestuurder raakte licht gewond. De politie con stateerde drankgebruik. Zij legde een rijverbod op en maakte proces verbaal op inzake het rijden onder invloed. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard zich thuisvoelen. Van het gemeente bestuur kreeg hij voor zijn inzet een kunstwerk van Piet Hermans in de vorm van een rol perkament met daarop van alles afgebeeld wat met kermis te maken heeft. Ook de exploitanten wilden Sassen in het zonnetje zetten. Als blijk van waar dering en respect mag Sassen naar de grootste kermis van Europa (Eurodisnev) en heelt hij voortaan thuis ook een beetje kermis met een heus "draaimolenpaard". Met dat laatste ging een lang gekoesterde wens van Willy Sassen in vervul ling. AFSCHEID Venray nam ook afscheid van een kermisfamilie. De familie Dauphin staat al meer dan 30 jaar in Venray Vroeger het enveloppentrekken en de laatste jaren met de lotenv erkoop. aangepast op de aktualiteii. De familie Dauphin stopt om de rest van hun leven te genieten van een welverdiende rust. Wethouder Driessen vond het knap dat de fami lie Dauphin al die jaren de mensen naar hun attraktie hebben wélen te trekken. Als herinnering kreeg het echtpaar het boek "Van Kerkmis tot Kermis" aangeboden en een bijen korf. als blijvende herinnering aan Venray. Dhr. Dauphin vertelde zichtbaar ge-emotioneerd dat het moeilijk is om te stoppen. Hij dankte de wet houder dal zij zo lang in Venray heeft mogen komen." Ook van zijn collega's kreeg het echtpaar Dauphin nog een aandenken.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9