Vierde editie Venray Cup van start De teams in poule A Dè teams in poule B PEEL EN MAAS Donderdag 1 augustus 1996 - Pagina 9 B:Holthees-Leunen BOostrum- Ven ray Vrijdag 16 augustus, 19.00 uur: Finale in Oostrum: winnaar poule A-winnaar poule B Bij de bijgaande foto's ont breekt de foto van SV Venray Ysselsteyn SV Ysselsteyn maakt komend seizoen haar opwachting in de vijfde klasse. Na elf jaar in de vierde klasse vertoeft te hebben en zelfs één jaartje in de derde klasse, wist Ysselsteyn zich het afgelopen seizoen niet te hand haven in de vierde klasse. Na een spannende degradatiestrijd met RKDSO uit Lomm moest Ysselsteyn. na de 0-1 nederlaag bi j Sparta op de slotdag van de competitie, toch het loodje leg gen. Bij Ysselsteyn. opgericht in 1929. vertrok trainer Jozef Sasabone. De Blerickenaar wordt opgevolgd door Carlo van den Bergh uit Beek en Donk. De Ysselsteyn se selectie onderging niet veel wijzigingen. Er zullen enkele talentvolle jeugdspelers naar het eerste elf tal doorstromen. Verleden jaar bereikte Ysselsteyn de finale van de Venray Cup. Maar op eigen ter^ rein moest het Ysselsteynse team na het nemen van strafschoppen het hoofd buigen voor Oostrum. Ysselsteyn is ingedeeld in een poule met DIS. Merselo en Castenray die alle in de zesde klasse uitkomen. Daardoor beginnen de Ysselsteyners de drie poulewedstrijden met een 0- I achterstand. DIS De Oirlose voetbalvereniging DIS greep afgelopen seizoen wederom naast alle prijzen in de eerste klasse van de afdeling Limburg. Lange lijd behield DIS uitzicht op de koppositie of een plaats in de nacompetitie. Maar door een zwakke tweede compe- litiehelft finishte het Oirlose team uiteindelijk op de vierde plaats. DIS deelt samen met Castenray sportpark 'Heesakker' dat onlangs grondig gerenoveerd is. De jeugdafdelingen van beide verenigingen zijn al geruimte tijd samengevoegd. DIS. dat aan de vooravond van het zeventig jarig bestaan staat, wordt ook komend seizoen getraind door Cor Berkers uit Deurne. Drie jaar geleden werd de Oirlose ploeg de eerste winnaar van de Venray Cup. In 1994 verl oor DIS de finale en afgelopen seizoen werden de Oirlonaren voortijdig uitgeschakeld. In poule A treft DIS in Castenray en Merselo twee tegenstanders die het ook in de Oost rum pakte het Castenrayse team de tweede periodetitel en finishte als derde in de eindstand. In de nacompetitie wist Castenray net niet de kroon op het werk te zet ten. In twee promotieduels toon de America (1-0 en 3-1 winst) zich sterker. Desondanks kon trainer Michel Fokkens met een tevre den gevoel van 'zijn' club afscheid nemen. De ervaren Venray se oefenmeester was in totaal zeven seizoenen - na een periode van drie en een van vier jaar - bij de Castenrayse voetbal club in dienst. Fokkens wordt komend sei zoen opgevolgd door Loek Noijen uit Reuver. In de Venray Cup treft Castenray in DIS en Merselo twee bekende tegenstanders die allen in de zesde klasse gaan uit komen. In de competitie in de afde lingshoofdklasse maakte Oostrum heel lang deel uit van de kopgroep. Uiteindelijk belandde de Oostrumse ploeg op de zesde plaats maar sleepte wel een periodetitel in de wacht. Oostrum bleef vervolgens onge slagen in de nacompetitie maar moest uiteindelijk de promotie, op basis van een hogere notering in de eindrangschikking, aan Lottum laten. Voor het derde seizoen staat trainer Wiel Verstappen uit Kessel aan het roer bij Oostrum. Hij zal het in het komend sei zoen in de nieuwe vijfde klasse moeten stellen zonder Sjek Wilmsen die naar Venray ver trok. In de eerste poulewedstrijd tegen Leunen mag Oostrum met een 1-0 voorsprong aftrappen. Holthees Holthees. dat zijn leden recru- teert uit de dorpen Smakt en Holthees. is de kleinste voetbal vereniging uit de gemeente Venray. De thuishaven sportpark 'de Halt' is gelegen in het Brabantse Holthees dat tot de gemeente Vierlingsbeek behoort. De club vierde onlangs het zestigjarig bestaan. Holthees kent geen eigen jeugdafdeling meer, deze is ondergebracht bij Volharding uit Vierlingsbeek. Holthees beleefde een redelijk seizoen in de eerste klasse van de afdeling Limburg. Ondanks de krappe selectie finishte het Holthese team met een zesde plaats precies in de middenmoot. Holthees wordt voor het twee de seizoen getraind door oud speler Geert Koenen die onlangs slaagde voor het trainersdiploma Oefenmeester III. In de Venray Cup ontloopt Holthees in poule B de drie ploe gen die het ook in de competitie in de vijfde klasse zal treffen. DIS. Castenray en Merselo komen alle uit in poule A. De drie tegenstanders in poule B. Leunen. Oostrum en Venray spe len een of twee klassen hoger zodat Holthees in alle pouleduels met een voorsprong van start mag gaan. Venray Eersteklasser Venray neemt als enige deelnemer niet met haar hoofdmacht aan de Venray Cup deel. Daardoor zou het krachts verschil met de zeven andere clubs te groot zijn geworden. Zoals elk jaar vaardigt SV Venray een combinatieteam van het tweede en derde elftal af. In 1994 was dit team zeer suc cesvol want het kwam toen. na de 5-3 winst tegen DIS in de finale, in bezit van de Venray Cup. Oud-spier Jan Pools begint aan zijn derde seizoen als hoofdtrai ner bij Venray. Noud Janssen, eveneens een voormalig eerste elftalspeler, heeft wederom het tweede elftal onder zijn hoede. Venray 2 komt uit in de hoogste klasse voor reserveteams terwijl Venray 3 in de tweede reserve klasse een niveau lager speelt. Leunen Daags na de kermis, op donderdag 8 augustus, gaat de vierde editie van de Venray Cup van start. Aan dit jaarlijks terugkerende gemeentelijke voetbaltoer nooi neemt SV Venray deel met een combinatieteam van het tweede en derde elftal. De zeven andere voetbalver enigingen uit de gemeente Venray - Castenray, DIS, Holthees, Leunen, Merselo, Oostrum en Ysselsteyn - zul len met hun standdaard- team verschijnen. Voor deze clubs betekent de Venray Cup een goede voorberei ding op de nieuwe competi tie die begin september van start gaat. De acht deelnemende teams zijn ingedeeld in twee poules van i vier ploegen die een halve com- i petitie afwerken. De beide pou- lewinnaars plaatsen zich voor de finale die op vrijdag 16 augustus op sportpark 'De Spar' in Oostrum wordt gespeeld. De eerste uitgave van de Venray Cup. in 1993. werd gewonnen door DIS dat toen in de finale Oostrum met 1-0 klop- te. Een jaar later stond DIS i opnieuw in de eindstrijd maar j moest toen haar meerdere erken- j nen in SV Venray dat met 5-3 J won. Afgelopen jaar streden 1 Ysselsteyn en Oostrum om de i hoogste eer. Na een spannende strijd eindigde deze finale onbe- slist: 2-2. Vanaf de strafschopstip toonde Ooslrum zich trefzeker der en kwam als derde vereni- ging in bezit van de Venray Cup. Evenals in voorgaande jaren beginnen de teams die een klasse hoger spelen met een achterstand -van een of meerdere doelpunten aan hun wedstrijd. Zo begint l .Ysselsteyn. dat uitkomt in de I vijfde klasse (de KNVB heeft de I competitie-opzet met ingang van j 'komend seizoen veranderd) met een 0-1 achterstand aan het ope- fningsduel met zesdeklasser DIS. I j 1 Poule-indeling Poule A Ysselsteyn I DIS Merselo i 'Castenray Poule B: I Leunen 1 Oost rum fHolthees 'Venray De wedstrijden Donderdag 8 augustus, 19.00 uur: A:Ysselsteyn-DIS AMerselo-C asten ray B:Leunen-Oostrum B: Holthees-Venray Zaterdag 10 augustus, 18.00 uur: A:DIS-Merselo A:Castenray-Ysselsteyn B:Oostrum-HoIthees B:Venray-Leunen competitie - in de nieuwe zesde klasse - zal treffen. In het ope ningsduel met vijfdeklasser Ysselsteyn mag DIS met een 1-0 voorsprong beginnen. Merselo Merselo wist afgelopen sei zoen de hoge verwachtingen niet waar te maken. Ruim een jaar geleden bereikte het Merselose team tot veler verrassing nog de nacompetitie en was toen dicht bij promotie. In het voorbije sei zoen kende Merselo een heel zwakke competitiestart. Onlangs een opleving na de winterstop bleef Merselo in de middenmoot steken en bleef buiten bereik van een periodetitel. In de eindrang schikking eindigde Merselo op de zevende plaats. De Merselose ploeg staat voor het derde seizoen onder de hoede van trainer Antoon Arts uit Oirlo die ook afkomstig is uit Merselo en jarenlang voor de geel-zwarte hoofdmacht speelde. In de Venray Cup wist Merselo nog geen hoge ogen te gooien. De Merselose formatie start met een thuiswedstrijd tegen Castenray dat evenals DIS komend seizoen in de zesde klasse uitkomt. Vijfdeklasser Ysselsteyn is de vierde deelnemer in poule A. Castenray Castenray beleefde een uitste kend seizoen in de eerste klasse van de afdeling Limburg. Na de winterstop bleef een ijzersterk spelend Castenray ongeslagen. Het won acht van de negen wed strijden en moest alleen tegen Kronenberg (2-2) twee punten afstaan. Door deze fraaie serie Leunen Ysselsteyn Leunen wist zich afgelopen seizoen niet te handhaven in de derde klasse. Ruim een jaar gele den promoveerde het Leunse team na een verrassend sterk gespeelde nacompetitie naar de derde klasse. De Leunse forma tie hoopte zich daarin te handha ven maar kwam in de slotfase toch onder de fatale degradaties- treep terecht. Komend seizoen komt Leunen weer in de welhaast vertrouwde vierde klasse uit. Na de degrada tie van Ysselsteyn is Leunen hierin in enige vertegenwoordi ger uit de gemeente Venray geworden. Trainer Lei Keijsers uit America staat voor het tweede jaar aan het roer bij Leunen. Routinier Harrie Litjêns en spits John Janssen namen afscheid van het eerste elftal terwijl Marco Berden zijn geluk gaat beproeven bij Venray. Lei Keijsers zal uit het talentvolle tweede elftal, dat een sterk debuut maakte in de tweede reserveklasse, goede vervangers kunnen vinden. In de Venray Cup was Leunen nog niet succesvol. Het Leunse team opent met de thuiswedstrijd tegen vijfdeklasser Oostrum. Holthees en Venray zijn de andere twee opponenten. Dinsdag 13 augustus, 19.00 uur: AMerselo-Ysselsteyn A:DIS-Castenray Oirlo Holthees Castenray Oostrum Oostrum verdedigt dit jaar de Venray Cup. Bijna een jaar gele den speelde Oostrum de finale in en tegen Ysselsteyn. Het Oostrumse team mocht toen. vanwege het klasseverschil, star ten met een 1 -0 voorsprong maar Ysselsteyn wist deze score om te. buigen in haar voordeel (2-1In de blessuretijd knalde aanvoer der Sjek Wilmsen zijn team toch langszij: 2-2. In de strafschop- penserie speelde Oostrum-doel man Patrick Hermsen een hel denrol. Hij maakte drie Y sselsteynse strafschoppen onschadèlijk waardoor Oostrum de Venray Cup won.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9