Bezwaren Nellissen ongegrond De betekenis van lokale platforms Aktiviteiten D'n Opstap beëindigd Vervuiler dankzij tip achterhaald Venray wil (nog) niet meer bijdragen aan onderhoud veerpont Brand in benzinetankstation aan de Deurneseweg 'T VENROcJS LAEVE GETAEKEND Wederom Limburgse gehandicapte kinderen naar Texel Broeder Donatus Heropening kantine sportpark Heesakker 'Move It' komt gewoon naar Venray jina peel en maas Donderdag 1 augustus 1996 - Pagina 5 Gemeente volgt advies van commissie De gemeente Venray heeft de bezwaren van t'. Nellissen van de Stationsweg, tegen de bouwver gunningen voor zes woningen in Landweert ongegrond verklaard. De gemeente volgt daarmee het advies van de commissie voor bezwaar- en beroepschriften. Hel bezwaar van Nelissen lichtte zich legen een vrijsiellmgsverlenin» van het bestemmingsplan Landweert en tegen de bouwvergun ningen die verleend waren aan BBOM in Sittard (vier woningen aan de Kaardehol) en aan Bouwbedrijf Fleuren uit Venray (twee woningen aan de Smakierveldweg). Het bezwaar van Nelissen splitste zich toe op het feit dal het nog onvoldoende duidelijk zou zijn dal woningbouw in de ontwikkelingen ter plaatse zou passen. Volgens Nelissen zou vrijstelling de voort gang van zijn bedrijf in gevaar bren gen. Volgens de gemeente Venray is er voor het betrokken gebied een uitge werkt stedebouwkundig plan ont wikkeld. Bovendien wijst de gemeente in haar verweer erop dat in het bestemmingsplan Landweert het bedrijf van Nellissen is "wegbe- siemd". Onderhandelingen over aankoop zijn tol op heden nog niet gelukt. De gemeente start daarom een onteigeningsprocedure, maar blijft wel voorstander van een min ne i ij ke overee 11 s tem mi ng. BEPERKT In zijn bezwaar stelt Nellissen ook dat woningbouw in de omgeving van zijn bedrijf, de uitoefening van zijn loonbedrijf wordt beperkt. Volgens hem zou de gemeente een verklaring hebben afgegeven dat er in een straal van 100 meter rond het bedrijf niet gebouwd zou worden. Bij de gemeente is men zich niet bewust van zulke verklaring. Wel is er in een eerste stede bouw kundige De gemeente Venray heeft na overleg met de stichting Synthese de aktiviteiten in de werkplaats D'n Opstap aan de Pr. Bernhardstraat beëindigd. De huidige aktiviteiten die daar plaatsvonden passen volgens de gemeente niet meer in deze tijd. Momenteel is men in gesprek met diverse instellingen over toekom stige aktiviteiten in dit pand. D'n Opstap was destijds opgestart als cursuscentrum voor werklozen. Die cursussen varieerden van hout en metaalbewerking tot computer cursussen. Deze aktiviteiten stonden onder het beheer van het RISK (thans stichting Synthese) In de loop der jaren veranderde de aktiviteiten. Zo werden er bijvoor beeld ook naaicursussen gegeven aan buitenlandse vrouwen/meisjes. Thans maakt een groep wao-ers en vutters nog gebruik van het pand als hobbyruimte. Deze aktiviteiten passen volgens de gemeente niet meer in het gemeentelijk beleid. Wel w il men de werkplaats behouden maar volgens Ruud Zeelen van de gemeente die nen de aktiviteiten een meer dienst verlenend karakter te krijgen, waar mensen tegen vergoeding gebruik van kunnen maken. Deze beleids wijziging is mede uit bezuinigingen geboren. Momenteel is de gemeente in gesprek met diverse organisaties en instellingen om invulling aan het pand te gaan geven. De huidige gebruikers blijven volgens Zeelen voorlopig nog in hel pand. "De gesprekken zullen in september worden hervat". Dankzij de tip van een kabelkrantlezer cq. attente getuige kon de politie de veroorzaker van een oliespoor op de Maasheseweg achterha len. Dat oliespoor veroorzaakte vrijdag diverse valpartijen van fietsers. Rond 19.00 uur moest de brandweer in aktie komen voor het reinigen van het wegdek. Bij die valpartijen raakten een 18-jarige bromfietser uit Holthees en een 39-jarige fietster uit Heide licht gewond. Beiden moesten zich in het zie kenhuis onder medische behandeling stellen. De politie constateerde dat het oliespoor door een landbouwvoertuig was veroorzaakt maar van de veroorzaker ontbrak elk spoor. Een.oproep op Kabelkrant Venray leverde een getuige op die de veroorzaker, een-26-jarige inwoner van Oostrum. kon aanwijzen. Die krijgt nu de rekening van reini ging en verdere kosten, ongeveer 5000 gulden, gepresenteerd. De politie is nog wel op zoek naar de bestuurder van een personenauto, die bij een van de valpartijen was gestopt en assistentie had verleend. Ook heeft deze man de bestuurder van de landbouwmachine nog gewaarschuwd ^tehad. De man kan contact opnemen met de politie onder nr. 531111. j De gemeente Venray heeft hij het gewest Noord-Limburg aangegeven vooralsnog niet bereid te zijn extra geld beschikbaar tc stellen voor de verbouwing van de veerpont in Lottum. Eind juni keurde het gewest, waarin de Noordlimburgse gemeen ten samenwerking, de verbouwing van het veerpont goed. Daarmee was een bedrag gemoeid van 240.000 gulden. Nog geen maand later laat hel gewest aan de gemeen ten welen dal de kosten niet 240.000 maar 360.000 gulden kosten. De kosten waren "te laag ingeschat" en het gewesthestuur wil achteraf een omvangrijkere verbouwing om het pont technisch gelijkwaardig te maken met de overice veren. Bejaarde vrouw aangereden Zaterdagmorgen verleende een 26-jarige in Venray woonachtige Ghanees, met zijn personenauto op de splitsing rondweg Brukske- Zuidsingel, geen voorrang, aan een op een driewieler fietsende 76-jari- ge Venrayse. Bij de botsing werd de driewieler behoorlijk vernield. De vrouw kwam ten val en liep ver schillende verwondingen op. Zij moest per ambulance naar het zie kenhuis worden vervoerd. De politie stelde vast, dat de auto niet was verzekerd, dat de bestuur der niet in het bezit was van een rij bewijs en dat de auto niet was gekeurd. De auto is in beslag geno- WAO VAN SOEST b v. Taxaties Advies onwerend goed Kruitweg 13, 7801 XH Venray Telefoon 0478-586408 Burgemeester en wethouders spreken over een magere motivatie van de 5()f4 kostenverhoging. Venray wil nadere uitleg van de te laag ingeschatte kosten en de rede nen voor een omvangri jkere verbou wing. Venray zet dan ook tegelijk vraagtekens hij de onderbouwing van het originele voorstel. Ook heelt Venray nog problemen met de afschrijvingsmethodiek van de verbouwing, waardoor de kosten volgens Venray alleen maar vooruil- geschoven worden. Venray wil nu pas na de gevraag de nadere toelichting een besluit over de verbouwing van hel veer nemen. Inbraken in personenauto's Een 72-jarige inwoner van Grave had een bezoek gebracht aan het Duits kerkhof in Ysselsteyn. Bij terugkeer ontdekte hij dat de auto was opengebroken. Kennelijk heeft de dader niets kunnen vinden wat voor hem waarde had. De eigenaar zit met de schade van een kapot por- tierslot. De inbraak vond plaats vrij dagmiddag tussen 14.45 en 15.45 uur. In de nacht van vrijdag op zater dag is ingebroken in de personen auto van een 36-jarige Venraynaar, die geparkeerd stond aan de Edelweis. Ook hier was het portier- slot vernield en uit de auto was het voorfront van de radiocassettespeler ontvreemd. Een 46-jarige Venrayse kwam tot de ontdekking dat het dak van haar terreinwagen was opengesneden om zo toegang tot de auto te verkrijgen. Uit de auto werd een gulden ont vreemd. De schade voor haar is veel groter. Schutting in brand Een 32-jarige Venrayse deed aan gifte van opzettelijke brandstichting van haar net geplaatste houten vlechtschutting bij naar woning aan Het Erf. Hoe groot de schade is, is nog niet bekend. De politie zal trachten de 'brandstichters' te achter halen. concept-uitwerking een geluidszo- nerin'gsstraal van 100 meter uil het bedrijf opgenomen. Een dergelijke zonering ix echter niet van belang omdat hel loonbedrijf in hel bestem mingsplan toch is wegbestemd. Uit een geluidrapport is verder gebleken dat het loonbedrijf met betrekking tot de geplande woning bouw de geluidsnormen tussen 07.00 en 19.00 uur overschrijdt. Buiten die uren is er wel sprake van overschrijding van de normen met betrekking tol enkele bestaande woningen aan de Stationsweg. Alles overwegende is de commis sie voor bezwaar- en beroepschrif ten tot de slotsom gekomen dal de bezwaren van Nellissen ongegrond zijn. Het col lege, van b. en w. heeft die conclusie overgenomen en dit inmiddels aan Nellissen laten weten. Voor Nel-lissen bestaat er nog wel de mogelijkheid om bij de A rron d i sse me n l s re c h t ba n k in Roermond beroep aan te tekenen. Op zaterdag 3 augustus, 's mor gens om 08.00 uur komt. zoals gebruikelijk, de eerste groep van acht Limburgse spierdystroficp- aliëntjes met hun begeleiders samen in Hotel Verstraelen. Wanssum voor hun jaarlijkse strandvakantie van een week op Texel. Voor het eerst worden zij op 10 augustus afgelost door een tweede groep die op hun beurt van zon en wind zullen gaan genieten en alles wat hel 'Tesselhuus'. hun vakantie oord. voor hen in petto heeft. Voor het eerst ook vertrekken /.ij samen met hun begeleiders in een geheel aangepaste bus. zodat ook de reis naar Texel, en groupe. feestelijk kan worden beleefd. Een en ander wederom georgani seerd door Lionsclub Venray. die nu voor het eerst zestien patiëntjes met hun begeleiders een geheel verzorg de vakantie op Texel aanbiedt. Hen wordt een aantrekkelijk pro gramma aangeboden van varen op een viskottcr. een tocht op een lan dingsvaartuig van de Koninklijke Marine, een luchtdoop in een van de Czessna's van het aldaar gevestigde Para-centrum en natuurlijk is er het strand en een bezoek aan het zee hondencentrum Ecomure in de Koog. SPIERDYSTROFIE- PATI ENTEN Het Tesselhuus is in principe een vakantiehuis speciaal voor spierdys- irofie-patiëntjes. Spierdystrofie is een degcneratic-ziekte van de spie ren. Het ziekteproces neemt langza merhand toe en is niet te stoppen. Er bestaat op dit moment geen gene zing voor. De maximale leeftijd van de patiënten is dan ook ca. 30 jaar. Gemiddeld ligt dit lager. Doordat er de laatste jaren ook kontakten zijn met andersoortig gehandicapte kinderen, die vaak vriendschappelijke relaties onder houden met spierdystrofie-patiën- tjes, worden ook deze bij uitzonde ring toegelaten. HET TESSELHUUS De kontakten van LC Venray met het Tesselhuus beslaan al jaren. Hel tehuis is gebouwd en wordt gerund door de gezamenlijke Service-clubs op Texel. Eerder leverde de Venrayse Lionsclub een jaarlijkse bijdrage aan het gebouw en de exploitatie daarvan. Deze exploitatie is volledig onge subsidieerd en geheel aangewezen op de financiering door particulie ren. De laatste jaren komt de Venrayse bijdrage geheel ten goede aan de Limburgse patiëntjes, waar van er vanaf nu zestien gratis vakan tie kan worden aangeboden. De fondsen hiertoe worden ver gaard met de jaarlijkse aspergever koop in de Randstad en de steeds beter lopende Kunst- en Curiosaveiling. BEGELEIDING De begeleiding van de kinderen geschiedt geheel door vrijwilligers, mensen die er graag een week per jaar voor over hebben om gehandi capten en hun ouders vakantie te gunnen. Hiermee worden ook de ouders en de vaste verzorgers van de patiëntjes de kans geboden een weekje volledig vrij te zijn. Opmerkelijk is dal steeds dezelfde mensen zich opnieuw als begeleider melden. Dit schept een hand met de patiëntjes en de zekerheid bij de ouders dat hun kinderen goed ver zorgd zijn. Geen voorrang Zondagmiddag omstreeks 15.45 uur verleende een 44-jarige Venrayse bestuurder van een perso nenauto, toen hij vanaf de Veulenseweg de Albionstraat indraaide, geen voorrang aan een over de Albionstraat naderende motor, bestuurd door een 28-jarige inwoner van Groeningen. Er ont stond een frontale botsing, de motorrijder kwam ten val en moest voor behandeling van de opgelopen verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Snel Betrouwbaar REINIGING VAN KLEDING EN WONINGTEXTIEL KLEDINGREPARATIES Julianasingel 3, 5802 AS Venray Tel. 0478-582025 Wij hebben 2 WEKEN VAKANTIE (van maandag 29 juli t/m zaterdag 10 augustus) In memoriam Op zondag 28 juli jl. overleed in hel rusthuis van de Broeders van Liefde St. Jan Baptist, te Zelzate. Br. Donatus (Gradje Heesen). Broeder Donatus werd 89 jaar oud. waarvan hij het grootste gedeelte gewerkt heeft voor het geestelijk en lichamelijk welzijn van psychisch zieken. Zijn oorsprong lag in het oude Veltum. wat hij altijd een warm hart toe droeg. Op I augustus heeft de begrafenis plaatsgevonden op het kloosterkerk hof te Zelzate. Op zaterdag 3 augustus vindt de heropening plaats van de gereno veerde kantine op sportpark Heesakker te Oirlo/Castenray. Ter opluistering van deze heropening wordt om 16.00 uur onder leiding van de in deze regio zeer bekende en gerenommeerde oud-scheidsrechter Toon Poels uit Venray een voetbal wedstrijd gespeeld tussen een kom- binatie-elftal van SV Castenray en SV DIS en een selektie van de kerk dorpen van de gemeente Venray. Voorafgaande aan deze wedstrijd worden de jeugdleden tot 10 jaar van de beide .sportparkgebruikers in dc gelegenheid gesteld penalty's te nemen op de eerste-elftal-keepers van beide verenigingen. De deelne mers aan het penalty-schieten staat ook nog een kleine surprise te wach ten. De kantine op sportpark Heesakker doel al bijna 25 jaar in onveranderde staal als zodanig dienst en was volgens het stichtings bestuur en vele anderen dringend aan een face-lift toe. In de afgelopen zogenaamde 'stille periode' lussen de twee voetbalseizoenen heelt de kantine middels een kleine bouw technische ingreep en enkele aan passingen een kompleet ander en vooral sfeervoller en moderner aan zien gekregen. Deze renovatie werd gerealiseerd dankzij de voortreffelijk inzet van de leden van beide sportverenigin gen en mede dankzij de sponsoring van verschillende bedrijven, die diverse materialen gratis of legen gereduceerde prijs ter beschikking hebben gesteld, f Badend in zijn bloed... In de nacht van vorige week woensdag op donderdag, omst reeks 00.30 uur, zag een leider van het KNVB-kamp aan de Zuid-sin- gel, een man hevig bloedend in het kleedlokaal liggen. Het bleek een 17-jarige Venraynaar te zijn, die naar later bleek enkele messteken had opgelopen, terwijl hij ook stokslagen had moeten incasseren. Hij werd naar het ziekenhuis over gebracht om de wonden te laten hechten. De jongeman verklaarde door onverklaarbare reden te zijn bewerkt door twee jongemannen van 16 en 18 jaar oud, die zijn 'vrienden' zouden zijn. In de nacht van donderdag op vrijdag werden de twee jongeifian- nen door de politie aangehouden. Hen zal poging tot moord cq. poging tot doodslag en zware mis handeling in vereniging ten laste worden gelegd. Beiden zijn inge sloten en zullen worden voorgeleid aan de Hoofdofficier van Justitie. Hangende het onderzoek konden nog geen nadere mededelingen worden gedaan. VENRAYSE KERMIS 2 T/M 7 AUGUSTUS In de nacht van zaterdag op zondag werd omstreeks 01.15 uur de brandweer gealarmeerd voor een brand in het aan de Deurneseweg gelegen tankstation. De brandweer rukte met groot materieel uit en toen deze arri veerde bleek het pompeiland in brand te staan. De brandweer was gewaarschuwd door buren van het tankstation. Die waren door twee jongens verzocht de brand weer te alarmeren. De twee die de brand zouden heb ben ontdekt. 14 en 16 jaar. verklaar den eerst niets met de brand te maken te hebben, maar later, tijdens nader verhoor, vertelden ze dat ze papier in dc pinautomaat hadden gestoken en dat hadden aangesto ken. Dat vuurtje liep uil de hand. Ze hebben nog geprobeerd de begin nende brand te blussen maar dat lukte niet. De luifel van het pompei- land liep grote schade op terwijl ook een tank schade opliep. De pinauto maat werd geheel verwoest, terwijl ook de electronica schade opliep. De gehele nacht en vroege zon dagmorgen is een speciale eenheid in aktie geweest om het pompeiland zo te reinigen dat hel weer gebruikt kon worden. De schade wordt door de deskundigen en eigenaar op een bedrag van 100.000.- geschat. Na verhoor en opmaking van pro ces-verbaal werden de daders in de loop van zondag naar huis gestuurd. Informatie over Gehandicaptenplatform Venray Met het in werking treden van de Wet Voorzieningen (iehandicapten (WVG) per 1 april 1994 zijn er voor de mensen met een handicap in het voorzienin genstelsel een aantal veranderin gen opgetreden. Enerzijds zijn de bedragen die voor voorzieningen beschikbaar waren verlaagd. Een belangri jk voorbeeld daarvan zijn de vergoedingen in de vervoers kosten. Anderzijds is voor de meeste gevallen de rol van de bedrijfsverenigingen overgeno men door de gemeenten. In de WVG is geregeld dat iedere gemeente een zorgplicht heeft voor de mensen met een handicap. Hoe deze zorgplicht wordt inge vuld is de vrijheid van de gemeen te. Daarvoor heeft de gemeente Venray een verordening gemaakt. Het gaat daarbij over vervoers voorzieningen, rolstoelen en woningaanpassingen tot ƒ45.000,-. Bij het starten van de nieuwe regels is tevens bepaald dat na verloop van ti jd de werking en de uitvoering van de wet geëvalueerd moeten worden. De rol van de gemeente is dus van groot belang geworden. Omdat de gemeente tevens, binnen de wettelijke kaders, de vrijheid heeft om een eigen koers te bepalen, is het van belang om de gemeente goed te volgen. Om hun belangen te behartigen hebben veel mensen met een handi cap zich aangesloten bij een belan genvereniging. Er zijn verschillende soorten belangenorganisaties gericht op een specifieke ziekte (nieren, hart. reuma, astma enzovoorts). Door het oprichten van hel G e h a n d i c a p te n p I a t fo r m w o rd 1 beoogd dal de verschillende belan genverenigingen hun krachten bun delen. Door gezamenlijk op te tre den naar de gemeente kunnen de belangen van de mensen die aan spraak kunnen maken op de regelin gen binnen de WVG met meer nadruk naar voren worden gebracht. COLLECTIEF EN INDIVIDUEEL Het Gehandieapienplatform richt zich in eerste instantie op de collec tieve belangenbehartiging. Het gaat daarbij om die /aken die voor alle WVG-gerechtigden (mensen met een handicap en ouderen met funk- tiebeperkingen) van belang zijn. Bijvoorbeeld de vervoersregeling, toegankelijkheid van gebouwen, veiligheid in het verkeer en behan deling van aanvragen van voorzie ningen door de gemeente. Deze vorm van belangenbehartiging kan op twee manieren. Hel Gehandieapienplatform kan wijzen op bestaande knelpunten en de uit voering van de wet achteraf toetsen. Het Gehandieapienplatform wil echter ook vooral participeren in hel lol standkomen van hel gemeente lijk beleid. Door tijdig invloed uil te oefenen kan wellicht voorkomen worden dal er achteraf veel tijd en geld gespendeerd moet worden aan het herstellen van fouten. Naast de collectieve belangenbe hartiging wil liet platform zich ook sterk maken voor individuele klach ten. Daarbij zal het platform er voor zorgen dat de mensen die een klacht hebben bij de juiste instantie terecht komen. Hel platform zal deze men sen blijven volgen en steunen gedu rende de klachtenprocedure. Het platform registreert de klachten en benut deze teneinde het gehandicap tenbeleid van de gemeente zo te beïnvloeden. GEHANDICAPTEN EN HUN LEEFSITUATIE Gehandicapt zijn houdt in sociaal nadeel ondervinden van beperkin gen bij allerlei dagelijkse handelin gen, De beperkingen zijn liet gevolg van stoornissen in lichamelijke of verstandelijke funkties. die veroor zaakt worden door ziekten, ongeval len. geweld of aangeboren aandoe ningen. Ruim eenderde van de zelfstandig wonende bevolking van vijf jaar en ouder in Nederland heelt tenminste een of andere lichamelijke beper king. Tegen deze achtergrond is in Limburg binnen zeer korte tijd een vrijwel dekkend netwerk van gehan dicaptenplatforms ontstaan. De belangrijkste rol van lokale gehandicaptenplatforms is liet ver werven van democratische invloed en kontrole op de ontwikkeling van inclusief gehandicaptenbeleid door de lokale overheid. Met name door de decentralisatie naar de gemeenten valt er iets te kie zen op lokaal niveau. De gemeenten moeten zich goed realiseren, dat de dialoog van de gemeenten met de doelgroep, waardoor maatwerk mogelijk is. een belangrijk argu ment voor decentralisatie is. Er worden vier niveaif's van zeg genschap onderscheiden: informatie (geïnformeerd worden door lokale overheid): consultatie (mening geven): advisering (voorstellen/inbreng in beleidsont wikkeling): medezeggenschap (besluitvorming). Een gchandicaptenplailbrni lioelï zich niet te beperken lot de gemeen te. maar kan zieli ook op particuliere organisaties, de bevolking en uiter aard de (individuele en ongeorgani seerde) gehandicapten richten. Daarbij kan gedacht worden aan de eigen achterban, belangenverenigin gen. ouderenorganisatïes. bewoners- o rgan i sal i e swo n i n gco r po ra lies. GMD'en. thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuizen, sociaal-cultureel werk. opbouwwerk, maatschappe lijk werk en lokale (afdelingen van) politieke partijen. Mensen met een handicap hebben ervaringen kunnen vanuit de prak tijk aangeven waar de schoen WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Bewoner werd wakker Donderdagavond werd een 68- jarige inwoner van Leunen, aan de Meester de Haanstraat, wakker door een lichtflits. Hij ging op onderzoek uit en zag dat alle laden en kasten open stonden. Voor zover kon wor den nagegaan werd een bedrag van ƒ100,- gestolen. De politie sluit de mogelijkheid niet uit dat de dader, doordat de bewoner het licht in de slaapkamer aanmaakte, er vandoor is gegaan. kundigheid van gehandicapten betreft aspekten als de persoonlijke beleving van de eigen handicaps, hun rol als gebruikers van de omge ving en de wijze van bejegening van gehandicapten door de buitenwe reld. Hiermee vertaalt het platform de ervaringskennis naar hel beleid, dat immers op de groep van gehandi capten gericht is. Het resultaat zijn konkrete argumenten voor de dia loog met de lokale overheid, die hiermee het beleid kan verbeteren. Die verbeteringen zijn vaak niet alleen verbeteringen voor gehandi capten. maar ook voor alle burgers. Diefstal portemonnee Een 51-jarige Venraynaar deed vorige week woensdag aangifte dat tussen 13.30 en 18.00 uur in zijn bedrijf aan de Langstraat, een porte monnee met bankpas, persoonlijke bescheiden en ƒ100,- was gestolen, De dader moet kans hebben gezien op een moment dat niemand in het bedrijf was, de portemonnee te pak ken. Er was geen spoor van braak. Man maakt winst onder de naam 'Blindenzorg Grave' In de regio Limburg is sinds kort een man gesignaleerd die produkten aan de deur verkoopt onder de naam 'Blindenzorg Grave'. Het gaat onder andere om borstels en mandjes die 'voor het goede doel' worden aangeboden voor prijzen die vier- tot vijfmaal de winkelprijs bedragen. Bestel lingen worden twee dagen later afgeleverd. Mensen die de gang van zaken niet vertrouwden en op onderzoek, uitgingen, kwamen uiteindelijk terecht bij Theofaan. Deze instel ling voor hulpverlening aan blin den en slechtzienden in Zuid- Nederland is van oudsher gevestigd in Grave. Tegenwoordig zijn er ook regionale centra in onder andere Sittard en Nijmegen. Theofaan verkoopt; echter geen produkten, maar biedt uitsluitend hulpverlening. Mensen die benaderd zijn door deze man kunnen dit melden bij de politie (04780-531111). Anli-rimpel behandelingen Plaatselijk afslanken Uitgebreide make-up adviezen Voetreflexzonetherapie Oorreflexzonetherapie Aroma behandelingen SchoulensiKiaijt» 16 VENRAY TEl CM78-58029S

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5