De vijf luidklokken van de Sint Petrus' Bandentoren Meer dan fietsen alleen Venray op de foto Kindervakantiewerk Venray zit er op REGIOKALENDER De 'Takke- Toer' 1996 OJC Dingus Oud papier UW Snuffelmarkt Dansvereniging Amusement Geslaagd PEEL EN MAAS Donderdag 25 juli 1996 - Pagina 3 Kleine klokkenhistorie In november 1942 werd de Apostelenklak door handlangers van de Duitsers uit Venray weityehaald. Omroep Venray presenteert: v Ook deze week weer een inzending in het kader van de fotowed strijd van rond het 50-jarig bestaan van de plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, beter bekend als de VVV. Wie zet Venray van mooi, verrassend, ontroerend of toeristisch op de foto? De wedstrijd is georganiseerd in samenspraak met plaatselijke fotografen en fotospeciaalzaken en er zijn uiteraard fraaie en toe passelijke prijzen te winnen. De foto van deze week combineert twee aspecten van het Venrayse: het monumentale oude raadhuis en het culturele leven. Bent u geïnspireerd, pak dan uw fototoestel en maak de Venray-promo- tie-foto van het jaar. Nu het gereedkomen van de voor malige toren van de Sint Petrus- Banden of Grote Kerk. waarvan de eerste steenlegging in 1401 en de oplevering, mede door oorlogshan delingen en andere rampspoeden, circa 70 jaar later plaatsvond, wcr- 'den in de toren twee luidklokken gehangen. Als eerste een enorme klok niet een gewicht van circa 14.000 kg., die oorspronkelijk Jezusklok werd genoemd en later de Houseparty OJC Dingus organiseert wederom en modern dansfestijn (houseparty) jen wel op zaterdag 3 augustus aan ie Hoenderstraat 10. De dj's die hel feestje verzorgen zijn OTB en 'onderhoy. De entree hcdruagi een {tientje en de zaal is open vanaf 0.00 tot 02.00 uur. VELTUM f-Vrijdag 26 juli wordt er door eden van biljartvereniging DOS jvvederom oud papier opgehaald in et gedeelte van Veltum dat gelegen Ss binnen het gebied Westsingel. .angstraat. Weg in den Berg en Kempweg. Verzocht wordt om het papier vanaf 13 00 uur goed verpakt aan de straatkant gereed te zetten. Verloren en gevonden voorwerpen In hel tijdvak van 16 t/m 22 juli werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN Bankpasjes Postbank. Amro/Ahn. Rabo: magnum bord met zwarte voel: dameshril. klein ovaal, grijs/zilver montuur: leesbril in grijs tasje: dasspeld, init. J.O.: halsket ting. schakel: ketting met kruisje: dameshorloge, zwart met goud randje, opschr. Danish design: iden titeitskaart Bram Gruilers. kat. gecastreerd, zwart met wit befje: kentekenbewijs en paspoort; porte monnee: beursje, klein zwart met ras. inh. bankpas en 200.-: dame- sportemonnee met f290.-: dame- snoriemonnee met ƒ300.-. herenpor- lemonnec met 60.- en bankpas: 2x rijbewijs: pinkring: 2 sleutels aan ring o.a. van Volkswagen: Schol lervlag. GEVONDEN Personalsausweis; geit. bouvier: kat. bruin/grijs gestreept met brede zwarte streep over de rug: diamant ring: huissleutel en fietssleutel. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunsewcg. naam Apostelenklok kreeg toebe deeld. De tweede, die een plaats in de bijna S0 meter hoge toren kreeg, was de circa 450 kg wegende Sint Pelrusklok. Seizoen na seizoen hebben die twee hun bronzen stem. hun blijde of droeve klanken over de gemeen schap gebeierd. Bovendien was de grote klok uitermate geschikt om ook de veraf verspreid wonende bevolking op naderend onheil te Met muziek, dans. straatacro- batiek en karaoke heet Venray op vrijdag 30 augustus de wielren ners en toeschouwers van de Ronde van Nederland welkom. Straten en pleinen vormen die dag het dekor van een feestprogram ma, waarbij onder meer Tatjana en Arie Ribbens acte de presence geven. Het centrum van Venray bruist van de aktiviteiten om de aankomst van de Ronde van Nederland te vie ren Ruim honderd wielrenners pas seren die dag de eindstreep aan de Raadhuisstraat. Om dal gegeven kracht bij te zetten vindt er vanaf 13.30 uur op de Grote Markt een groots opgezet showprogramma plaats met live-optredens van bekende artiesten. De presentatie is in handen van'Hans Versnel, bekend van het tv-programma 'Te land. ter zee en in de lucht'. Speciaal voor de jeugd is er de aktivitcit kinderschmïnken. Gedurende de hele middag en avond maken joekskapellen zoals Noeel Tuus. Zuutjes An. Plaarzck en Blaos um Op. de dans- en amusementsor- PEEL EN MAAS WEEKBLAD attenderen. In 1521 werd besloten nog een tweede grote klok van circa 2.330 kg te laten gieten. die de Sint Jansklok werd genoemd. Het is niet uitgesloten dat zij de moeilijk han teerbare of misschien wel bescha digde Jezusklok (4.000 kg) lijdelijk heelt vervangen. Ondertussen zijn we 223 jaar ver der en schrijven we 1744. Wederom werd in de Sint Petrus-Bandenkerk een nieuwe klok omhoog gehesen. Nu was hel de 270 kg wegende Sint Catharinaklok. Deze klok heeft, tot dat ze in 1942 door de bezetter werd geroofd. dienst gedaan als Angelusklok. In 1765 werd de vijfde en laatste luidklok. die de Sint Petrus- Bandentoren rijk was. op de klok- kenzolder geïnstalleerd. Het betrof de 1.190 kg wegende Sint Jozefklok. die in de volksmond als snel tot Mariaklok werd omgedoopt Interessante foto's en gegevens over de Venrayse kerkklokken vindt u op de tentoonstelling 'Van luidklok tot carillon' (vijf eeuwen klokgelui in Venray) die tot en met 25 augustus a.s. te zien is in het museum 't Freulekeshuus, Eindstraat 8. Geopend (met uit zondering van 3 en 4 aug.) elke woensdag-, zaterdag- en zondag middag van 14.00 tot 17.00 uur. kesten Flavour en de Blue Notes, zanggroep Octetnog en een straathoek-zangduo hun opwachting in de Venrayse straten. Omroep Venray doet verslag van de feeste lijkheden. die lot in de late uurtjes doorgaan. Voor alle wielerfans en ancle re bezoekers van de Ronde van Nederland behoeft parkeren op 30 Op zondag 22 september 1996 is in Venray koopzondag. Dat wil zeg gen dat op die dag in Venray de win kels geopend zijn. Op deze zondag houdt Dansvereniging Amusement een snuffelmarkt in zaal In den Engel te Venray. Een snuffelmarkt is een markt waar mensen een stukje lafelruimte huren om spulletjes voor eigen reke- 'ning te verkopen. In voorgaande jaren werd deze markt door ongeveer 500 mensen bezocht. Heelï u interesse om ook een aan tal meters verkoopruimte te huren, neem dan eens kontakt op met dhr. B. Janssen, tel. 0478-580526. Kijk eens rond op zolder, kelder, schuur of hobbyruimte en neem kontakt met ons op. Als jij deze zomer kans wilt maken op t-shirts. een portable radio-cassette-cd-speler en andere prijzen, raden we je aan dit artikel aandachtig te lezen. Takke-Herrie. het meest gewaagde radioprogram ma van Omroep Venray. gaal name lijk met de Takke-Toer de gemeente Venray op zijn kop zetten. Het enige w at je moet doen. is lui steren naar Takke-Herrie en zorgen dat je fiets binnen handbereik staat. Elke week kun je een prijzenpakket winnen, en bovendien maak je kans op een draagbare radio-cassette-cd- speler. Stem dus op zaterdag 27 juli je radio af op Omroep Venray en zorg dat je de kortst mogelijke route naar cafe De Terp in Oirlo kent. Wie weet ga jij dan met het pakket naar huis. De volgende week komt de Takke-Toer nog op de Venrayse ker mis. Stem deze zomer dus elke zaterdagavond .tussen 19.00 en 20.00 uur af op Takke-Herrie. Je vindt ons in de ether op de 90.2 of via de kabel op de 102.4. Aan de HEAO te Arnhem is Dick Brinkhof uil Venray geslaagd met als studierichting fiscale economie. Tevens ontving hij voor zijn scriptie de HEAO-prijs. augustus geen prbbleem te zijn. Er is een speciale, gratis parkeerplaats ingericht bij industrieterrein Kcizersveld. direkt aan de A73. Vanaf het parkeerterrein worden van 13.00 lot 24.00 uur gratis pendel bussen ingezet. Zo'n 700 kinderen hebben in de tweede week van juli meegedaan aan Kindervakantiewerk 1996. Ondanks.de gebruikelijke proble men met het werven van leiding en tegenslagen -vandalen die de zelf gemaakte toiletvoorziening hadden vernield, kijkt de organisatie terug op een geslaagde week. Hopelijk doet veel leiding komend jaar weer mee en gelet op de sfeer dit jaar zal dit naar verwachting ook gebeuren. Genieten van een week optrekken met kinderen geeft een andere "vol doening" dan geld verdienen. Hieronder een verslag. Op zondag 7 juli moest eerst de leiding ingedeeld worden, op maan dag 8 juli ging het echt van start. Omdat er 700 kinderen meededen, was het programma voor de groepen 3/4 en 5/6/7 gesplitst. Een makkelijk te volgen speurtocht werd afgewis seld met een zeer creatief zandkas telen bouwen. Helaas bleek het ter rein door de aktiviteiten in het afgelopen jaar weer danig vervuild. Na de week kindervakantiewerk 1995 was het terrein gezuiverd van glas etc. Nu troffen we resten scher pe-stukken pvc-pijpen. bierflessen, puin etc. aan op dit terrein. Gelukkig zijn hierdoor geen onge lukken gebeurd. Zoals elke dag werd ook de eerste dag afgesloten met een nabespre king voor de leiding in de kantine van S.V.Venray. Dinsdag gingen de jongste kinderen genieten van het water in De Sprank en de oudste kinderen vertrokken in een grote stoet naar de aula van het Raaylandcollege. lokalie Zuid om creatief bezig te zijn. Hier werden erg mooie dingen gemaakt. Alle groepen aten samen bij het Raaylandcollege. waarna het pro gramma omgedraaid werd. Woensdag stond de dag in het teken van de regen. De groepen 3/4 zouden een sport- en spellendag hebben. Vol goede moed werd er 's- morgens gestart, maar uiteindelijk moest worden uitgeweken naar het Raaylandcollege waar overgescha keld werd op disco. De groepen 5/7 gingen naar Wanroy. Ondanks het slechte weer vermaakten de kinde ren zich prima. Donderdag was hel wel stralend weer en daarom werd het woensdagprogramma gedraaid. De stormbaan, het ingraven van de leiding en hel spijkerbroekhangen scoorden hoog bij de sportdag. Ook de kruiwagenrace. het limbodansen en de pedalosteppen waren in trek. Vermoeid maar dankbaar voor zo'n schitterende dag keerden de kinderen huiswaarts. Vrijdag was een dag vol verrassingen. Het win kelende publiek in Venray werd ver rast met diverse Disneyfiguren die de hele dag door het dorp liepen. Menigeen zal niet in de galen'gehad hebben dat Tweety hier geen Disneyfiguur vertegenwoordigde. In de aula van het Raaylandcollege werden de kinderen verrast door een schitterende goochelact. Na afscheid genomen te hebben van de kinderen spoedde de leiding naar het Raaylandcollege lokatie Noord om de materialen weer terug naar de zolder te brengen. Na een gezellige nabespreking werd de week afgeslo ten met een daverende houseparty met disjockey Geert en overheerlijk eten. Een welverdiende afronding van de week voor de leiding en organisatie die zich weer een week lang, om niet. van een zeer positieve kant hebben laten zien. Rabobank ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler. Th. Lankveld. H. Schraven. J. Wittgen en B. van Casleren-van Gils: Th. LANKVELD Langstraat 106, tel. 583558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. F. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz. D. Vercauteren. J. de Vocht en M. v.d. Acker: P. CORV ER Kennedyplein 8, tel. 581393 vrijdag 18.00 lol zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 lol 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandaa 08.00 Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6. America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak ZIEKENV ERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENR AYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. HAMMING A, tel. 511132 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V. Geurts. R. Eeldcrink en G. Gelling G. GELLING en R. GOEDEGE BUURE Dl EREN A RTSENPR A KT1J K OOSTRUM VV. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42. Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken \un mevr. Raaymakers. mëvi Van Eerten, mevr. V.d. Reis. meu Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 vanaf vrijdag 12 uur lot maandag 8 uur Na het gesprek over hun ondernemingsplan werden zij een stuk zekerder van hun zaak. De lang gekoesterde wens om voor jezelf te beginnen gaat in vervulling. Maar voordat je eigen baas bent, moet je een hoop problemen de baas worden. Zo kun je al bij het ondernemingsplan voor vragen komen te staan waar je niet één-twee-drie het antwoord op weet. Daarom is het goed om te weten dat je daarvoor terecht kunt bij een bank. En wel bi) een bank die je niet alleen adviseert bij vragen over het ondernemingsplan, maar die ook meer kan vertellen over de markt waarin je opereert. Die bank is de Rabobank. Want als grootste bank in het Midden- en Kleinbedrijf weten we wat er speelt in elke branche. Kom eens binneirbi) de Rabobank voor een vrijblijvend gesprek of vraag het speciaal voor u samengestelde starterspakket aan. Dat maakt je gelijk een stuk zekerder van je zaak. WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tol vrijdag 12 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN Blauw ververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel.513727. PEEL EN MAAS 'n abonnement Haard Met de Rabobank sta je er als ondernemer niet alleen voor. Rabobank tel. (0478) Venray-Oostrum 530200 Funs Donné Zevenrode Meerlo-Wanssum 530641 538240 Siriek Simons Pieter van Cuiick PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof FYits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Venray biedt wielrenners warm onthaal In de Peel en Maas Rcgiokalcndcr vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wi jdere regio, waaraan wi j in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zondag 28 juli: Opnieuw een Venlose film in het Limburgs Museum. Iedere zondagmiddag tijdens de schoolvakanties draait het Limburgs Museum in Venlo films uit de eigen collectie. Om 15.00 uur wederom twee films van de Venlose cineast Wim Cox 7ij schetsen het rustige leven in het vooroorlogse Venlo. Het Limburgs Museum vindt u aan de Goltziusstraat 21 in Venlo. Voor inlichtingen (077) 352 21 12. Tot en met 28 juli: In museum De Wieger in Deumc een expositie met werken van Comelis Kloos aangevuld met nieuwe aanwin sten. De Wieger ligfaan de Oude Liesselseweg 29 in Deurne. Donderdag 1 augustus: Kindertheater in nationaal park De Hamert. In de gymzaal van de St. Catharinabasisschool in Wellcrlooi. Op de Sialberg 25. de voorstelling 'Groene vingers, blauwe ogen'. De bedoeling is om met theater op een ongedwon gen manier kinderen aan te spreken over natuur en milieu. De voorstelling is geschikt voor kinderen van 4 tot 8 jaar en begint om 14.00 uur. De toegang is gratis. Zaterdag 3 augustus tot en met 21 oktober: Museum De Wieger. oen buitenplaats voorde kunst. De geschiedenis van het museumgebouw, het voormalig woonhuis van Hendrik Wiegcrsma. hij geleeenheid van het 20-jarig bestaan van het museum. Voor info: (0493)- 32 29 30. Zondag 4 augustus: Bourgondische markt in Broekhuizen. De straten van het Maasdorp zijn gevuld met koop- en etenswaar, met veel terrasjes en lal van kinderattraclies. Bovendien is er live muziek. De Bourgondische markt duurt van 11.00 lol 18.00 uur. de muziek speelt lot 22.00 uur door. Zaterdag 10 t/m maandag 12 augustus: Rozenfcslival in Loilum. Rozen, muziek en kunst bepalen drie dagen de sleer in het Maasdorp. Onder andere wordt het centrum opgesierd mei 50.000 snijrozen. T/m zondag 18 augustus: Historische overzichtstentoonstelling over De Peel in de Horster Oudheidkamer. Te zien is onder meer een replica van de beroemde Romeinse gouden helm. die in 1910 in de Peel hij Helenaveen werd gevonden. De ten toonstelling is een initiatief van negen musea en instellingen in de Peelregio. De Oudheidkamer is elke zondag vand.5.00 tol 17.00 uur. dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur. woensdag van 14.00 tol 16.00 uur en vrijdag van 19.00 tol 21.00 uur geopend. Zondag 1 september: Natuur- en bijenmarkl in Horst. Meer dan 70 imkers, natuur- en hobbyverenigingen bijeen rond het Zoemhukske in de Kastcelse Bossen. Tussen 10.00 en 17.00 uur worden meer dan 2000 imkers uit binnen- en buitenland verwacht. Voor info: Willenden Feldmann. tel. (0478) 53 17 05. Vrijdag 13 tol en met zondag 15 september: Honderden Ke\.*is en andere typen van het merk Volkswagen in en rond sportpark De Berckt in Baarlo. Met zo'n 3000 (luchieekoelde) VW'.s. de grootste ondcrdclenmarkt van Europa en tal van andere wedstrijden en attracties. - riav

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3