TAXATIERAPPORT Verkeersmaatregelen "Ronde van Nederland" vrijdag 30 augustus 1996 Wijziging openingstijden gemeentehuis Venray Gemeente stopt bestrijding processierups NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Vragen??? wendt U tot de gemeentelijke voorlichter woningwet - wet ruimtelijke ordening j wet milieubeheer - wet milieubeheer Vragen??? wendt U tot de gemeentelijke voorlichter Voorlichting over het gebruik van gas telefoon 0478-512772 PEEL EN MAAS Donderdag 11 juli 1996 - Pagina 1J GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Tel: 0478-523333 Fax: 0478-523222 Correspondentie-adres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Publieksbalie: maandag t.m vrijdag 08.30-17,30 uur. Voor zaken rond Gemeentewerken en Financiën kunt u voorlopig alleen in de ochtenduren van 09.00-13.00 uur terecht (op maandag tot 17.30 uur). In de oneven weken op vrijdag is het gemeentehuis tot 13.00 uur geopend. Vakbalies van Burgerzaken en Sociale zaken: maandag t.m. vrijdag van 09.00-13.00 uur (op maandag tot 17.30 uur). De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspra- kenspreekuur (tel. 523236 of 523237). Maandag 08.30- 17.30 uur. dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (in de even weken ook van 14.00-16.30 uur). Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00- 11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mogelijk na telefonische afspraak, tel. 0478-523311 of 523312. Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. Op vrijdag 30 augustus 1996 is Venray de finishplaats van de 5e etappe van de "Ronde van Nederland". Op deze dag zal het wielerpelo- ton om ca. 16.00 uur vanaf Overloon Venray binnenkomen op de Over-loonseweg en vervolgens gaan de renners via Spurkt, Metaalweg, Maasheseweg, Nieuwe Maashese-weg en de Noordsingel naar de Raadhuisstraat. Er moeten dan nog 3 rondes door Venray gereden worden via het parcours Raadhuisstraat. Jullanasingel. Oude Oostrumseweg. Paterslaan, Langstraat. Weg in den Berg, Kempweg. Westsingel, Noordsingel. Na de 3e ronde is de finish om ca. 16.30 uur in de Raadhuisstraat bij het gemeente huis. In verband met deze wielerron de is het noodzakelijk dat op vrij dag 30 augustus 1996 de volgende verkeersmaatregelen genomen worden: 1. AFGESLOTEN VOOR ALLE VERKEER VAN 07.00 TOT 19.00 UUR: De Raadhuisstraat van Tuinstraat tot Julianasingel 2. In verband met de afsluiting van de Raadhuisstraat wordt DOODLOPENDE WEG VAN 07.00 TOT 19.00 UUR: -Stationsweg vanaf de Bongerd straat tot aan apotheek "De Burggraaf'; -Dr.Poelsstraat vanaf Mgr.Nolensstraat; -Julianasingel van Wilhelmina- straat tot Raadhuisstraat; 3. AFGESLOTEN VOOR ALLE VERKEER VAN 15.00 TOT 17.00 UUR: Het fietsparcours Venray-kom: -Raadhuisstraat - Julianasingel - Oude Oostrumseweg - Paterslaan- Langstraat - Weg in den Berg - Kempweg - Westsingel - Noord singel. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bépaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. - het uitbreiden van de woning aan de Mazurkastraat 1 te Venray tnv L.A. Velthuizen. Marzukastraat 1; het vergroten van de woning aan de Stationsweg 149 te Venray tnv G.M.J.M. Zegers, Stations weg 149; het veranderen van vergroten van de woning aan de Kamper foelie 45 te Venray tnv P.J.W.G. van Hout. Kamperfoelie 45; - het uitbreiden van de woning aan hel Grauwveen 17 te Ysselsteyn tnv H.J.W.M. Cuppen, Grauw veen 17; - het vergroten van de woning aan de Horsterweg 92 te Castenray tnv A.P. Comelissen. Horster weg 92; - het vergroten van de woning aan het Herderstasje 3 te Venray tnv H.J.A.C.M. de Veth. Herders- tasje 3: - het plaatsen van een carport aan de Pinksterbloem 22 te Venray tnv F.J.J. Hermans. Pinkster bloem 22;. - het bouwen van een landbouw- schuur aan de Sprukt te Venray tnv fam. Van de Ven, Energie weg 6. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. - het bouwen van hobbyruimte/ studeerkamer aan de Dep. Petersstraat 11 te Oirlo tnv J.P. Kusters, Dep. Petersstraat i I het vergroten van bedrijfsruimte aan de Deurneseweg 148 te Ysselsteyn tnv Maatschap P.H. Hesselmans, Deurneseweg 148; - het bouwen van een serre aan de Sleutelbloem 31 te Venray tnv P.J.M. Camps, Sleutelbloem 31; - het verbouwen van de woning aan de Poststraat 21 te Venray tnv L. Vennekens, Gouden Leeuwpad 8; - het vergroten van de woning aan de Morgenster 10 te Venray tnv W.P.M.^FIeurkens. Morgenster 10; - het uitbreiden van de woning aan de Lisdodde 2 te Venray tnv J.T.M. Janssen. Lisdodde 2: - het bouwen van een tuinhuisje aan de Peter Janssen weg 22 te Ysselsteyn tnv F.J. van Els, Lisdodde 2; - hel bouwen van een woning aan de Heuvelstraat 13 te Venray tnv W.P.J. Hoezen en M.J.W. Schoenaker. Kruiden laan 84; - het bouwen van een carport aan de Morgenster 11 te Venray tnv J.A.J, Comelissen, Morgenster II; - het plaatsen van dakkapellen aan de Bershof 15 te Leunen tnv P.J. Verheijen. Bershof 15; - het bouwen van een serre aam het Kroonkruid 75 te Venray tnv H.J.M. Bisschops. Rozemarijn 3; - hel plaatsen van een dakkapel aan het Hoefblad 3 te Venray tnv L.A. Heidens. Hoefblad 3: - het plaatsen van een dakkapel aan het Hoefblad 1 te Venray tnv D A. van Melis, Hoefblad I. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag. waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift 'binnen 5 weken na dagtekening van deze publikalie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmelding Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmelding bouw toestemming afgegeven. - het bouwen van een blokhut aan de Mambostraat 29 te Venray tnv A.F.J. Huijbregts. Mambostraat 29. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestem ming rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht' daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verle nen. - het uitbreiden van de woning aan de Mazurkastraat I te Venray tnv L.A. Velshuizen. Mazurkastraat I; - hei uitbreiden van de woning en plaatsen van een dakkapel aan de Akelei 9 te Venray tnv L. Gilissen. Akelei 9; - het veranderen en vergroten van de woning aan de Kamperfoelie 45 te Venray tnv P.J.W.G. van Hout. Kamperfoelie 45; - hel vergroten van de woning aan de Herderstasje 3 te Venray tnv De Veth, Herderstasje 3; - hel plaatsen van een carport aan de Zandakker 11 te Venray tnv C J P. Voesenek. Zandakker 11; - het uitbreiden van de woning aan de Kaardebol 32 te Venray tnv T.M G van Mil. Bolderik 21. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 12 juli 1996 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden ingediend. Venray, II juli 1996 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer, C. Th. van Velzen Het afleidingsparcours ploeglei ders en volgers; -Akkerweg - Landweertweg - Stationsweg - Mgr.Nolensstraat - Wilhelminastraat In verband met de afsluiting van de parcours-wegen zijn de volgen de aanvullende verkeersmaatre gelen noodzakelijk; 4. AFGESLOTEN VOOR ALLE VERKEER VAN 15.00 TOT 17.00 UUR: -Noordsingel vanaf MOBIL-tank- station; -Oude Oostrumseweg vanaf de Oostsingel, uitgezonderd bestem mingsverkeer; -Oude Oostrumseweg van Pr. Bea- trixstraat lot Julianasingel -Leunseweg vanaf de Zuidsingel; -Leunseweg vanaf de Beukenlaan; 5.DOORLAATPOSTEN VOOR HET VERKEER: Verkeer van en naar het centrum kan tussen 15.00 en 17.00 uur gebruik maken van de volgende doorlaatposten waar het parcours overgestoken kan worden: Voor bewoners/bezoekers Molenklef/Biezenvenneke: -kruising Westsingel - Hoender straat; hier kan de Westsingel overgestoken worden; Voor bewoners/bezoekers Vlak water /Biezenvenneke: -kruising Merseloseweg - West singel; hier kan de Westsingel overgestoken worden; Voor bewoners/bezoekers Kulut, plan Hardeweg, Westeinde: -kruising Kulutweg - Weg in den Berg - Veltumse Kleffen; hier kan de Weg in den Berg overgestoken worden; Voor bewoners/bezoekers Berg- kwartier: -kruising Vogezenlaan - Weg in den Berg - Haammakerstraat; hier kan de Weg in den Berg overge stoken worden. Voor bevyoners/bezoekers Bruk- ske, Venray-Oost, Venray-Zuid en Landweert; -kruising Weslsingel - Langstraat - Zuidsingel; hier kan deLangstraat overgestoken worden; -kruising Overloonseweg - Noord singel - St.Jozefweg; hier kan de Noordsingel overgestoken wor den. Voor bewoners/bezoekers Cen trum, Venray-West; Bewoners en bezoekers van het centrum en Venray-West kunnen op vrijdag 30 augustus gebruik maken van de route Langeweg, Kempweg, Helfrichstraat, Whist- Ierstraat, Westsingel en de door laatpost West-singel-Zuidsingel. 6. BEREIKBAARHEID ZIE KENHUIS; Bezoekers van het ziekenhuis kun nen gebruik maken van de route Zuidsingel-doorlaatpost Zuidsin- gel/Westsingel-Westsingel-Whist- lerstraat-Helfrichstraat-Kempweg- Langeweg-Merseloseweg- doorlaatpost Merseloseweg/West- singel. Extra omleidingsroute naar het ziekenhuis; Om bij calamiteiten op het parcours de bereikbaarheid van het ziekenhuis te garanderen wordt er nog een éxtra omlei dingsroute naar het ziekenhuis aangegeven via Deurneseweg- Kiekweg-Handrik-Pas-Merselose- 7. PARKEERVERBODEN: Omdat hel gehele fietsparcours en afleidingsparcours van de volgers autovrij moet zijn zal hier de gehele dag een parkeerverbod worden ingesteld. 8. STOPVERBODEN IN VER BAND MET WIJZIGING BUS ROUTE: In verband met de afsluiting van de Raadhuisstraat en Julianasingel zal de busdienst worden omgeleid via de Oude Oostrumseweg - Prinses Beatrixstraat - Pr. Bernhardstraat. Hiervoor zal voor beide zijden van de Oude Oostrumseweg en Prinses Beatrixstraat een stopverbod wor den ingesteld van 07.00 tot 19.00 uur. 9. PARKEREN: Voor bezoekers van de wielerron de en het showprogramma wordt er op Keizersveld een groot par keerterrein ingericht waar men gratis kan parkeren en gratis gebruik kan maken van de bus- pendeldienst naar het centrum. Voor nadere informatie omtrent de verkeersmaatregelen kunt u kontakt opnemen met Openbare Werken, de heer W. Sassen of R. Boereboom, telefoon 523333. Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krachlens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vra gen. In de milieuvergunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslis sing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergunning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1. P.J. van Dijck. Peel weg 39, 5813 AD te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende, vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een varkensmesterij en bloem- bollenteeltbedrijf. gelegen aan de Peelweg 37/39 te Ysselsteyn. Dit onder oplegging van voor schriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 11 juli 1996 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeente huis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werk dagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksbalie). Tot 8 augus tus 1996 kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (0478- 523630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van vier weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schriftelijk gemoti veerde bedenkingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders bedenkingenter mijn). Deze kan hierbij verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkingenter mijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ontwerp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de boven omschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijker wijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. A.M.v.B.-meldingen y Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aan tal categorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergunning- plicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrich tingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een A.M.v.B.-melding is bin nengekomen van: 1. T. Wilmsen, Kempkensberg 12, 5813 AG te Ysselsteyn voor het oprichten van een propaantank in het kader van het Besluit opslag propaan milieubeheer, gelegen aan de Kempkensberg 12 te Ysselsteyn. De melding kan worden ingezien van 11 juli tot 25 juli 1996 in het gemeentehuis. Raadhuisstraat 1 Te Venray. op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overi ge werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksbalie). De stukken kunnen gedurende deze weken ook. na telefonische afspraak (0478-523630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, 11 juli 1996 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, chef onderafdeling milieubeheer, Na de zomervakantie Onlangs is besloten de ope ningstijden van de publieks diensten te verruimen. Op deze manier wil de gemeente de dienstverlening sneller en effi ciënter laten verlopen. De ver ruiming van de openingstijden houdt in dat u vanaf 1 septem ber a.s. ook 's middags terecht kunt bij de publieksbalie en de vakbalies Burgerzaken en Sociale Zaken (de laatste alleen op afspraak). De mogelijkheid van een avondopenstelling wordt nog bekeken. De publieksbalie is al vanaf 21 februari van dit jaar geves tigd in de hal van het gemeen tehuis. Bij deze balie kunt u terecht met vragen over Gemeentewerken en Financiën en voor alle overige, algemene informatie. U kunt hierbij bij voorbeeld denken aan vragen over een kapvergunning of informatie over het betalen van belastingen. De nieuwe openingstijden (vanaf 1 september) van de publieksbalie, de vakbalie Burgerzaken en de vakbalie Sociale Zaken zijn als volgt. 's maandags van 09.00 tot 17.30 uur; dinsdag tot en met donderdag van 09.00 tot 17.00 uur de vakbalie Sociale Zaken werkt na 13.00 uur alleen op afspraak); vrijdag 09.00 tot 13.00 uur. Het gemeentehuis is dagelijks telefonisch bereikbaar van 08.30 tot 17.30 uur. Het alge mene telefoonnummer blijft (0478) 523333. Na vrijdag 12 juli stopt de gemeente Venray met de bestrijding van de processie rupsen. De reden hiervan is dat de meeste rupsennesten hoog in de eikebomen zitten. Met de nu beschikbare middelen kunnen deze nesten niet of nauwelijks worden opgeruimd. Financieel gezien is het onverantwoord om telkens opnieuw op dezelf de plekken bestrijdingsmid delen te moeten inzetten, ter wijl het resultaat minimaal is. De gemeente heeft bij de bestrijding tot doel vooral een einde te maken aan de overlast bij de doorgaande schoolroutes. Op 12 juli zijn de schoolvakan ties begonnen en is de fietsvier daagse bijna achter de rug. De haren van de in eikebo men levende rupsjes kunnen vervelende gezondheidsklach ten veroorzaken, zoals jeuken de huiduitslag, oogirritatie en luchwegontstekingen. Pro-beer daarom direct contact met de rupsen zoveel mogelijk te ver mijden. Het is bijvoorbeeld niet aan te raden te picknicken onder eikebomen. Wil men een nest bekijken, dan luidt het advies het nest beslist niet aan te raken. Mocht er ondanks alle voor zorgsmaatregelen toch contact zijn geweest met de brandha- ren. dan is het van belang te voorkomen dat de haartjes zich verder over het lichaam ver spreiden. Ga niet krabben of wrijven, maar spoel de huid of de ogen met veel water. Het verdient aanbeveling kleding grondig met water te reinigen. Bij ernstige klachten dient contact opgenomen te worden met de huisarts. In de meeste gevallen' verdwijnen de ver schijnselen echter na een tijd vanzelf. In de week van 15 juli wordt er een grootscheepse voorlichtings campagne georganiseerd op tien Noordlimburgse campings, waar onder een camping in Venray. De campagne staat in het teken van het gebruik van gas door camping- gasten. Gepro-beerd wordt door middel van voorlichting ongeluk ken met»gas in de toekomst te voorkomen. Een brand of explosie j op een camping kan namelijk desastreuse gevolgen hebben. De voorlichtingscampagne, georganiseerd door het Gewest Noord-Limburg in samenwerking I met Loogas, vloeit voort uit het Project Campings dat in 1995 j werd en 1996 wordt gehouden I binnen gemeenten van het Gewest. Tijdens controles van samenwerkende instanties zoals afdelingen milieu van gemeenten. brandweer. GGD en politie is namelijk gebleken dat de opslag en het gebruik van gas door cam- pinggasten vaak niet aan de gestel de voorwaarden voldoen. Bij de voorlichtingscampagne op de campings wordt gebruik gemaakt van een demonstratiewa gen. waarin allerlei opstellingen staan van gasflessen en gastoe- stellen. Getoond wordt wat de gevolgen kunnen zijn van het ver keerd gebruik van gas. De voorlichtingscampagne in Venray vindt plaats op maandag 15 juli van 14.00 uur tot 17.00 uur op Camping Den Brier, Maasheseweg 93. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING EN UITERAARD DE VOORDELIGSTE TARIEVEN 'BELVOOR MEER INFORMATIE

Peel en Maas | 1996 | | pagina 12