"Heb je het al gehoord?" Gratis Telebankieren, alleen bij de Rabobank! Wie zet Venray het |'schitterends" op de foto REGIOKALENDER Op De Tóffel-festival in Vierlingsbeek PEEL EN MAAS NICO zet feest op Schouwburg plein voort Beestfeest, Hip- hop/swingbeat party in De Volle Maan Terra Nova in 't Podium Inschrijftijden peuterspeelzalen Venray de Takke- Toer 1996 Karaoke Soundmix in 't Schöpke Hel en maas Donderdag 20 juni 1996 - Pagina 3 Fotowedstrijd rondom VVV jubileum VVV Venray bestaat dit jaar jaar. Reden voor de VVV om jerse aktiv iteiten te organise- :n q. Een van die aktiviteiten is de oerclanisatie van een fotowedstrijd. :ke «ie zet Venray promotioneel het w°1itterendst op de gevoelige Janjat". Laat Venray van de posi- n e*e kant zien dus. ian de fotowedstrijd kan iedereen edoen. jong en oud. Voor de ed is een categorie lot 16 jaar. Pm de wedstrijd zo toegankelijk "i gelijk te houden mogen alle gelijke fotoformaten aangeleverd rden. Meerdere inzendingen per isoon is ook mogelijk. Inlevering I tot en met 31 augustus op het [V kantoor aan de Grote Markt 23. De wedstrijd wordt georganiseerd in samenwerking met de Venrayse fotohandelaren Dom Melskens, Rini v.d. Leur. Hoedemaekers. Foto Printshop en Chris I uur foto's. Ook de vakfotografen Wilbert Achten en Gé Hirdes hebben hun medewerking aan de wedstrijd toegezegd. De fotografen nemen de jurering voor hun rekening en stellen bovendien de prijzen beschikbaar. Het is de bedoeling om de prijsuitreiking in september te koppelen aan een klei ne expositie. De fotowedstrijd krijgt op 21 juni een ludieke officiële start tijdens het Midzomermuziekfeest. Dat gebeurt rond 15.00 uur op de Grote Markt. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van pnementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze dactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 21 t/m zondag 23 juni: Midzomerfeesten in Overloon. Veel muziek met onder meer een smart- tpenavond, een countryavond. een midzomerconcert en een braderie. De ;anisatie is in handen van fanfare Vriendenkring. ".ondag 23 juni: ■uikse markt rond de kerk in Broekhuizenvorsl. Tussen 10.00 en 18.00 is er van alles te koop. De markt wordt omlijst door een muzikaal pro- imma. Entree 3,- voor volwassenen, kinderen t/m 12 jaar gratis entree, 'ondag 23 juni: ierendag in Kasteeltuinen Arcen. Alle (huis)dieren en speelgoedbees- zijn deze dag welkom in het park. Organisaties die zich met dieren ighouden zijn present voor het geven van informatie, er zijn diverse nonstraties en voor de kinderen is er poppenkast en een mini-kinder- rderij. Kasteeltuinen Arcen is geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Entree voor volwassenen, kinderen 8,-. iondag 23 juni: Doe-het-zelf-concert'. Liederen door Noord-Limburgse vertolkers met n begeleiders. Het concert wordt gegeven in het kader van de afsluiting n het seizoen door de 'Vrienden van het lied'. Plaats van handeling is de ijkefeine zaal van de Venlose muziekschool aan het Arsenaalplein. Aanvang .00 uur, toegang gratis. Voor info tel. (077) 373 46 49 of (077) 387 58 5rdj Vlaandag 24 juni: gba Spreekbeurt Tweede Kamerlid Remi Poppe (Socialistische Partij) in *t gro sthoês in Horst. Poppe spreekt in het kader van Nationale Huurstaking i. De avond is georganiseerd door het comité 'Nul is genoeg'. De bijeen- sta mst begint om 20.00 uur. Saterdag 29 juni: Someravondconcert in de Martinuskerk te Venlo. Carlo van Ulft (orgel), mneke Suilen (hobo) en Jacq Sanders (piccolotrompet) spelen werken t onder meer Badings en Purcell. Aanvang 20.00 uur, toegang gratis. Het ;9°ncert wordt gegeven in het kader van*de serie 'Concerten in de 3rzi irtinuskerk' boi Sondag 30 juni: Vis-, doe- en speldag voor de jeugd in Well. Happening voor kinderen i 17 jaarin zaai 'Onder de Linden' in de Grotestraat 96 te Well. De dag >rdt georganiseerd door de Noord-Limburgse hengelsportfederatie. Veel rkoc/er) vissen dus, maar ook over natuur en milieu en veel spelletjes. De g duurt van 09.30 tot 16.00 uur. Deelname is gratis. Voor informatie en ;ch imelding (voor 20 juni) tel. 077-472 32 07. [te (Zaterdag 10 t/m maandag 12 augustus: de£Rözenfestival in Lottum. Rozen, muziek en kunst bepalen drie dagen de agrer in het Maasdorp. Onder andere wordt het centrum opgesierd met .000 snijrozen. r/m zondag 18 augustus: =Historische overzichtstentoonstelling over De Peel in de Horster ïdheidkamer. Te zien is onder meer een replica van de beroemde meinse gouden helm, die in 1910 in de Peel bij Helenaveen werd gevon- n. De tentoonstelling is een initiatief van negen musea en instellingen in Peelregio. De Oudheidkamer is elke zondag van 15.00 tot 17.00 uur, isdag van 10.00 tot 12.00 uur, woensdag van 14.00 tot 16.00 uur en vrij- ag van 19.00 tot 21.00 uur geopend. Inbraak in bedrijf PPm de nacht van donderdag op fcdag was door het inslaan van _J ruit toegang verkregen tot een de Stationsweg gelegen bedrijf. Ie laden en kasten waren door- tht. Kennelijk heeft de dader naar ar"|d gezocht en dat was niet aanwe- Er werd niets ontvreemd. ergoed voor mannen die aliteit en pasvorm willen or een betaalbare prijs. 100% katoen. Singlets 2 st. 24,- Slips 2 st. 22,- T-shirts 2 st. 29.95 Pyamas v a. 49,95 wenray Grotestraat 27 telefoon 0478 583938 Boerderijbrand in Merselo Vorige week woensdagmiddag omstreeks 15.15 uur zag een voor bijganger rook uit het dak van een aan de Steeg in Merselo gelegen boerderij komen. Op dat moment was de bewoner op zijn slaapkamer en had hij van de brand nog niets bemerkt. Dankzij tijdige ontdekking kon de brandweer maatregelen nemen, waardoor uitbreiding kon worden voorkomen. Toch sloegen de vlammen al vrij snel uit het dak van het gedeelte tus sen de woning en de stallen. Omdat in de dakpannen asbest was ver werkt moest de brandweer ook maatregelen nemen. De asbestdeel- tjes werden met een sproei-installa- tie bewerkt waardoor het gevaar voor de volksgezondheid tot een minimum werd teruggebracht. De varkens in de schuur bleven dankzij een goede betonnen zolder onge deerd. Het woongedeelte en de boven verdieping van de stallen en schuur liepen grote rook- roet en water schade op. Omtrent de oorzaak, ver moedelijk kortsluiting ontstaan in de badkamer, stellen de deskundi gen een onderzoek in. elke week nieuws Spreekuur Arbeidsongeschikten platform Het Arbeidsongeschiktenplatform Limburg houdt elke week in ver schillende plaatsen in de regio spreekuur voor mensen in de ziekte wet, mensen met een (gedeeltelijke) WAO-uitkering cq. invaliditeitspen sioen. Men kan onder andere terecht met vragen over de verschillende uitkeringen en de samenloop daar van. de kontakten met de bedrijfs vereniging, de herbeoordeling. In Venlo maandagmiddag van 14.00-16.00 uur, in het gebouw van de Volksuniversiteit Leutherweg 8, tel. 077-3515281. In Roermond op dinsdag en donderdag van 13.30 tot 16.30 uur, Lindanusstraat 2, tel. 0475-318669. In Venray is momenteel GEEN spreekuur; er wordt aan gewerkt. Zodra we in Venray een lokatie gevonden is wordt het A PL spreek uur weer gehouden. Er zijn geen kosten aan verbonden, maar neemt u wel uw bescheiden mee. Aansluitend aan Zomertruuk De Venrayse horeca speelt a.s. vrijdag prima in op het Midzomermuziekfeest van de VVV Venray. Ook de horecagele genheden "Heeren van Aemstel" en "Hulsman" delen in de feest vreugde van de VVV en hebben na het einde van de Zomertruuk een extra optreden verzorgd op het Schouwburgplein. NICO is de band die vrijdagavond het feestje op het Schouwburgplein zal voortzetten. NICO is een forma tie rondom zanger Nico van Bockel. De eerste cd van de band is een hommage aan de Schotse Rhythm en blues zanger Frankie Miller, die sinds enkele jaren aan een rolstoel gekluisterd is. Het repertoire van NICO is echter veel breder en gaat terug naar de zestiger en zeventiger jaren: Otis Redding, de Beatles, de Stones, Rod Steward. Hans Vermeulen. Wilson Picket en nog enkele andere grote namen uit die tijd maken dat NICO muziek maakt voor een breed publiek, maar wel eigentijds gebracht. Nico van Bockel is ook bekend onder de naam "Nico Goes Soul" waarmee hij op vele festivals aan wezig was. Momenteel werkt hij ook met Kaz Lux samen aan een opname met allemaal Betale-covers. Het enthousiasme van de band NICO is zo groot dat met een tome loze inzet gerekend kan worden op een enerverend gebeuren. Maar. bovenal, is deze band gewoon goed. Zaterdag 22 juni wordt het eerste Beestfeest gehouden in De Volle Maan. DJ Sander, samen met Loek, zijn de initiatiefnemers voor dit feest, waarvan de bedoeling is dat het als rode draad door de weeken- programmering van de Volle Maan gaat lopen. De naam is afkomstig van een soortgelijk fenomeen dat in Nijmegen van tijd tot tijd wordt gevierd. Het Beestfeest houdt in dal in de hartstikke mooie zaal van de Volle Maan deejay Sander of een gast deejay muziek draait voor iedereen. Van Heideroosjes en Rage against the Machine tot Andre Hazes en misschien nog wel Corry Konings. Er is geen entree. Loek en Sander, en de andere medewerkers van de Volle Maan nodigen iedereen uit voor dit Beestfeest en hopen dat het een geweldig festijn wordt. Zaterdag 29 juni: Rhyme Animals Productions pre senteert in De Volle Maan een hip- hop/swingbeat party. Het program ma is hartstikke indrukwekkend. Optredens van Rhyme Animals, Winnie D, PAC, Ten Pesos, Sonn, Maniac en de DJ's Ed. Rene en Dimitri. Gezien het zeel volle pro gramma begint de party al om 20.00 uur. De kaartjes kosten in de voor verkoop f15.- en aan de kassa f17.50. Komt allen naar dit geweldig goed georganiseerde feest. Op donderdag 20 juni is er een optreden van Terra Nova in 't Podium. De band was een aantal jaren geleden zeer suksesvol in het Nederlandse discothekencircuit. maar op een gegeven moment kon den ze muzikaal niet meer vooruit en besloten ze te stoppen. Nu in juni 1996 wordt er een nieuwe start gemaakt met een soort van try-out optreden in café 't Podium. De band speelt voornamelijk stevige Amerikaanse Rockmuziek. Het optreden begint om 21.00 uur en de entree is ƒ5.-. Attentie: op donderdag 27 juni is er een gitaarclinic georganiseerd door muziekwinkel Hans van Bree. Een must voor de echte gitaarlief hebber. De laatste week van de maand is er op de peuterspeelzalen gelegenheid uw peuter in te schrijven. U kunt uw peuter inschrijven vanaf de leeftijd van 2 jaar. De inschrijfkosten bedra gen ƒ15,-, s.v.p. gepast. Vanaf 2,5 jaar worden de peuters geplaatst. Plaatsing gebeurt op volgorde van inschrijving. Er is een wachtlijst. In de zomervakantie vervalt het inschrijven. Donderdag 27 juni kunt u van 15.30 tot 16.30 uur inschrijven op: peuter speelzaal De Paddestoel, Beukenlaan 6a, tel. 586498 en peu terspeelzaal De Blokkendoos, Kruidenlaan 161, tel. 510585, van 16.00 tot 17.00 uur op peuterspeel zaal De Mierenhoop, Hubenhof 67, tel. 586446 en van 18.00 tot 19.00 uur: peuterspeelzaal De Hummeltjeshoek. Bachstraat 14a, tel. 583077. Voor de eerste honderd aanmeldingen gratis Wielerspel (met vele prijzen)! Zou het niet prachtig zijn: een direc te verbinding met de bank? Betalingen doen, rekening informatie opvragen en berichten uitwisselen. Snel, makkelijk en gratis. Ook in de avonduren en desnoods midden in de nacht. Rabo Telebankieren voor particulieren maakt dat mogelijk. De eerste honderd deelnemers ont vangen nu gratis Het Grote Wieler spel. Daarmee maakt u kans op vele fantastische prijzen, zoals een week end Parijs voor twee personen met de finish van de Tour de France, vlieg tickets naar Florida en wieler- tenue's van de Rabo wieler ploeg. Verzekeringen, Beleggen, Financiële planning, Betalen, Lenen en Sparen. Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode Meerlo-Wanssum tel. (0478) 530200 530300 538200 Omroep Venray presenteert: Als jij deze zomer kans wilt maken op t-shirts, een portable radio-cassette-cd-speler en ander prijzen, raden we je aan dit artikel aandachtig te lezen. Takke-Herrie, het meest gewaagde radioprogram ma van Omroep Venray, gaat name lijk met de Takke-Toer de gemeente Venray op zijn kop zetten. Het enige wat je moet doen is luisteren naar Takke-Herrie en zorgen datje fiets binnen handbereik staat. Elke week kun je een prijzenpakket winnen, en bovendien maak je kans op een draagbare radio-cassette-cd-speler. Stem dus op zaterdag 22 juni je radio af op Omroep Venray en zorg datje de kortst mogelijke route naar café-zaal 't Veulen in Veulen kent. Wie weet ga jij dan met het pakket naar huis. De komende weken komt de Takke-Toer nog in Heide, Castenray, Vredepeel, Ysselsteyn, Oirlo en op de Venrayse kermis. Stem deze zomer dus elke zaterdag avond tussen 19.00 en 20.00 uur af op Takke-Herrie. Je vindt ons in de ether op de 90.2 of via de kabel op de 102.4. In verband met haar 15-jarig bestaansfeest organiseert de Wijkvereniging Veltum op zaterdag 29 juni vanaf 20.30 uur een uniek 'Gouden Kelen Concours' in wijk- gebouw 't Schöpke. Dit betreft een kombinatie van een karaoke- en een soundmixshow. ledereen die dat wil kan hier aan meedoen. Daarbij kan vanaf nu gekozen worden uit diverse songtitels met voor elk wat wils. Deze titels kunnen opgevraagd wor den, zodat men zich hierop kan voorbereiden (G> v. Kreij. tel. 510001). De jury let die avond overigens niet alleen op de zangprestatie maar ook op de algehele presentatie. Dit unieke concours biedt beginnend zang-show-talent een leuke gelegen heid om te laten zien en horen wat men zoal op artistiek gebied in zijn mars heeft. (Wellicht dat de lokale omroep dit evenement 'live' gaat uitzenden). De uiteindelijke winnaar van deze 'gouden kelen avond' krijgt natuurlijk een fraai aandenken en maakt daarnaast kans afgevaar digd te worden naar de landelijke finale dit in augustus plaatsvindt in Zeeland. Deelname is gratis en ook de toe schouwers kunnen deze avond gratis naar binnen. Inbraak in auto Een 62-jarige inwoner deed woensdagmorgen aangifte dat er was ingebroken in zijn aan de Gentiaan geparkeerde personen auto. Omdat er geen braaksporen te vinden waren wordt de mogelijk heid niet uitgesloten dat de auto niet was afgesloten. Ontvreemd werd de radiocassettespeler ter waarde van ƒ200,- Op zondag 23 juni vindt in het Oosibrabantse Vierlingsbeek (gele gen tussen Boxmeer en Venray de vierde editie plaats van het Op De Töffel-festival. Vanaf 14.30 uur tre den er diverse muzikanten en theatermakers op, op en rond het Vrijthof, een plein in het centrum van het dorp. De entree voor Op De Töffel '96 is geheel gratis. Het spits zal worden afgebeten door Dear Mammon. Met haar jjzer- sterk. Amerikaans getinte gitaarrock wist dit Boekelse kwartet onlangs open podium Op Ut Tuffelke (in jongerencentrum Gryphus te Vierlingsbcek) te winnen en zorgt zij ongetwijfeld voor een vliegende start. Het veelbelovende Candybar Planet brengt een set vol krachtige spacerock. Dynamische gitaargelui den en melancholieke zangpartijen leiden tot een vette mix van psyche delica en rock. Voorbeelden voor dit Eindhovense viertal zijn onder andere Monster Magnet. Afghan Whigs en Smashing Pumpkins. Ska. de springerige dansmuziek van Jamaicaanse afkomst, is de muzikale omgeving waarin The Beatbusters zich bewegen.Dit negenkoppige gezelschap grossiert in aanstekelijke volvette songs en vlotte instrumentals. Hoe goed the Beatbusters zich het vrolijk hikken de skaritme eigen hebben gemaakt, laat de band horen op haar CD's Cool Deadly en -splinternieuw en live- It's Gonna Get You!. Dat de dampende dansstijl die ska is op het podium het best tot zijn recht komt bewijzen the Beatbusters in grote en kleine zalen in Nederland en Duitsland. En stuk voor stuk gaan die zalen plat. Een van dé vaandeldragers van de hedendaagse Belgische popmuziek is Metal Molly. Als je dit jonge trio vraagt hun muziek te omschrijven varieert het antwoord van 'sick-pop met bijwijlen gezonde momenten' tot 'post-nauseous-hip-trip-popnoi- se'. Hoe hel ook zij. met Surgery For Zebra leverde Metal Molly een prachtig debuut af en met de single Orange scoorden de Belgen een enorme cult-hit. De band verzorgde voorprogramma's voor onder andere Therapy en David Bowie en speel de onlangs nog op Pinkpop. Over enkele weken speelt Metal Molly twee thuiswedstrijden van Torhout en Werchter. Twee jaar geleden openden de Heideroosjes Op De Töffel en nu staan deze Limburgse pretpunten opnieuw op hel programma. Sinds die tijd is het hard gegaan met de 'mannen uit Horst.Een optreden op de Pinkpopcamping in 1994 opende de ogen van velen en dientengevol ge speelde de band vorig jaar op Rocking Kolonia. Lowlands, Noorderslag en een uitgebreide clubtour volgden en overal lieten Marco Roelofs en co. een verplette rende indruk achter. Onlangs ver scheen hun derde CD Fifi, een voor lopig hoogtepunt in de carrière van de Heideroosjes. Een ander hoogte punt was het optreden tijdens de laatste editie van Pinkpop. Een van de meest spraakmakende Nederlandse bands van dit moment is ongetwijfeld The Treble Spankers. Dit Amsterdamse gezel schap doet in opwindende instru mentals met de gitaar in de hoof drol, Werd de band op haar debuut-cd Araban nog voornamelijk beïnvloed door surfmuziek, op de onvolprezen opvolger Hasheeda blijken de heren ook inspiratie te putten uit Griekse. Marokkaanse en andere wereldmuziek. Op dit album -en ook live- worden The Treble Spankers bijgestaan door de Marokkaanse stemkunstenaar Abdellatif. Hasheeda stond weken lang op nummer één in toonaange vende Moordlijst en de single Red Hot Navigator was een heuse hit. Live zetten de Spankers iedere zaal en ieder festival kompleet op zijn kop. The Treble Spankers, een waar dige afsluiter van Op De Töffel '96. Naast deze optredens zijn er tij dens Op De Töffel ook theaterma kers aktief. Zo zal Lex Maes het publiek vermaken met straatanima ties en is the Presley Paranoia Freak Show een bezoek meer dan waard De presentatie van Op De Töffel '96 is in handen van The Easy Aloha's die tevens de pauzes op zul len vrolijken met de nodige fijne easy tune-plaatjes. En ongetwijfeld zullen de heren ook hun hit Aloha ten gehore brengen. Op De Töffel '96 is rond 23.15 uur afgelopen. Na afloop zijn trei nen in de richting Venlo en Nijmegen makkelijk haalbaar. Het station ligt op tien minuten loopaf stand van het festivalterrein. Het pontveer Vierlingsbeek-Bergen vaart tot 24.00 uur. Metal Molly, een van de hands die 'Op De Toffel'speelt ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler. Th. Lank veld, H. Schniven. J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: za: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 zo: II. SCHRAVEN Stationsweg 15a. tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen, F. Schmeetz. D. Vcrcauteren. J. de Vocht en M. v.d. Acker: za: A. COENEN Patersstraat 60, tel. 5888(H) zo: van LOON Patersstraat 60. tel. 588800 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur *s middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselstevn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17 (H) tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via hel nachtluikje) DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. PETERS, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 F M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling G. GELLING en E. RUYMBEEK DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOON EN Mgr. Hansscnstraat 42. Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst. tel. 077-3986538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. EERTEN Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 582411 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip Advertentietarieven. Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties:. Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsrueuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3