SUMMERSALE Grandioze uitverkoop Thoma^en mode 50% ^«Sbsbssss»» KIPPEBOUT Gemeente druk met rupsenbestrij ding ƒ3.95 EMOFRA Focus gaat vervoer niet zelf regelen SUMMERSALE Gemeente respecteert "grafrust" korting ini v.d. Leur I KIPPEBOUTENMENU Quirijn WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Overlastlijn brengt weinig nieuws aan het licht Vanaf heden bent u van harte welkom! Venray WEEKAANBIEDING met provencaalse kruiden (2 kippebouten/gebakken TQ QC aardappelen/salade) J S-s J i Tel. 510211 a.s. zondag Braderie en koopjes zondag Komt dat zien!!! Beslist de moeite waard!!! Plas kost 100 gulden 2e kopje gratis lONDERDAG 20 JUNI 1996 - Nr. 25 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG m PEEL EN MAAS TGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ 00 Dtestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 Advertentieprijs, 0,39 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar 32.00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ46,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Ruim honderd meldingen over drugsoverlast De Venrayse politie is niet onte- eden over het in maart ingestel- telefoonnummer voor het mel- n van drugsoverlast. Ruim inderd meldingen kwamen tot binnen via (0478) 531164. Ook ;t aantal contacten met burgers toegenomen. Aan een analyse n de verkregen informatie is het inrayse drugsteam nog niet toe komen. Uit al die contacten zijn nog geen hokkende nieuwe feiten over de ugsproblematiek in Venray naar iren gekomen. "Er is wel iets bij, aar nog niet zo concreet dat we lij- n kunnen leggen naar een bepaald nd of een persoon", zegt Huub n Boven. Van Boven is één van de jf leden van hel team dat zich in inray met drugs bezighoudt, ilgens hem is dat ook niet het eer- oogmerk van het project. "Het is oral belangrijk dat we enig zicht krijgen in de problematiek, s er meldingen binnenkomen en is sprake van daadwerkelijke erlast, dan grijpen we natuurlijk :teen in". Daartoe hebben de mel- igen via de overlastlijn tot nu toe iter geen aanleiding gegeven. De overlast door handel en bruik van soft- en hard-drugs is in nray beperkt en dat beeld wordt - orlopig?- bevestigd door de erva- gen met de telefonische klachten- i. "Hel is echt niet vergelijkbaar :t bijvoorbeeld Venlo. Er is weinig erlast, slechts incidenteel". Dat jkt ook uit de klachten volgens de nray se politieman. Het gaat voor- om afgeleide overlast: herrie bij n houseparty waarbij XTC voor .geschoten remmen heeft zorgd. En het komen en gaan van inten bij een huisdealer. Er is geen rake van dat mensen in Venray irden lastig gevallen door drugge- uikers of opdringerige dealers, laar het is beter om op tijd in te jpen en preventieve maatregelen nemen, dan te wachten tot het 'eilen wordt met de kraan open. il is eigenlijk de hele opzet". VOORLICHTING iehalve uit de klachtenlijn bestaat t drugsproject dan ook voor een F_ langrijk deel uit voorlichting, holieren en hun ouders vormen de ornaamste doelgroep in de voor- ïtingscampagne die na de zomer- 'i Ikantie gaat draaien, 'litiemensen bezoeken de hoogste >epen van de basisscholen en de ste leerjaren van het middelbaar Klerwijs om de jongeren te infor- iren en te waarschuwen. Over ;en als cannabis (hasj en weed) XTC, maar ook over alcohol en kken. Van Boven heeft gemerkt er behoefte is aan informatie t drugs, bij jongeren en bij hun ders. Een positief bijkomende èct van de overlastlijn noemt hij ook het toegenomen aantal vra- over verdovende middelen. De ste voorlichtingsserie wordt orjaar 1997 afgesloten. Na de vakantie gaat het drugsteam ook van start met de inventarisatie en de analyse van de via de klach tenlijn verkregen informatie. Tot die tijd, maar daarna zeker ook nog, kunnen Venraynaren de politie -ano niem- bellen met opmerkingen of klachten over drugs en overlast. "Liever twee keer voor niets dan helemaal niet", zegt Huub van Boven. "Het slagen van het project is mede afhankelijk van de deelna me van de burgers". School voor speciaal onderwijs Focus gaat niet zelf de organisatie van het leerlingenvervoer op zich nemen. Aan het zelf regelen van het vervoer van leerlingen die bin nen een straal van 6 km van de school wonen kleven teveel risico's en onzekerheden. Bovendien bete kent het veel werk en vindt de directie het geen taak van de school maar van de gemeente. Dat heeft directeur H. Spee van Focus gisteren desgevraagd meege deeld. De school heeft de mogelijk heden bekeken om het vervoer van leerlingen deels zelf te regelen nadat de gemeente in het kader van KEERpunt de grens voor leerlin genvervoer had opgetrokken van vier naar zes km. Uiteindelijk heeft de school daarvan afgezien. Er kle ven volgens directeur Spee teveel nadelen aan. Alle ouders moeten ermee akkoord gaan, ook die van kinderen die komend jaar voor het eerst naar school gaan. Een structu rele regeling is niet mogelijk, omdat elk jaar de ouders van nieuwe leer lingen ook akkoord moeten gaan. Daarnaast zijn er de Financiële risi co's en de kwestie van de competen tie. De school moet afspraken maken met taxibedrijven en zelf de eigen bijdrage van de ouders vast stellen en innen. Wie moet hoeveel betalen en waarom? Vanaf komend schooljaar rijden voor de elf overblijvende kinderen nog maximaal twee busjes. Daarin is geen plaats voor alle andere kin deren. "Wie mag dan wel en wie niet mee?", vraagt Spee zich af. Met dit soort zaken zet de directie liever de goede relatie met de ouders niet op het spel. Bovendien vindt Spee dat Focus zich moet concentreren op haar eigen taken. "We zijn een school en geen vervoersorganisa tie". De ouders van de kinderen die volgend schooljaar nog wel met de bus mee mogen, hadden overigens positief gereageerd op de vraag van de directie of andere kinderen mochten meerijden. ONBEGRIJPELIJK De beslissing van de schooldirec tie betekent niet dat men het met de gemeentelijke operatie eens is. "We voelen ons enorm overvallen door de maatregel. We hebben nauwelijks tijd gehad om te reageren, laat staan om de ouders te mobiliseren", zegt directeur Spee. Hij ondersteunt dan ook het protest dat de oudervereni ging heeft ingediend bij het gemeentebestuur. "Veel ouders vin den het onbegrijpelijk. Ze hebben er zelf niet voor gekozen om hun kind naar een school voor speciaal onder wijs te doen. Het is nogal wat om bijvoorbeeld vier keer per dag op en neer van Venray naar Merselo te moeten om je zoon of dochter te halen en te brengen". De directie van Focus hoopt dat de gemeente'- raad terugkomt op haar besluit te korten op het leerlingenvervoer. In Tegelen heeft de gemeenteraad na protesten een soortgelijk besluit teruggedraaid. Binnenkort vindt overleg plaats tussen vertegenwoordigers van de ouders en de gemeente. Als de maat regel inderdaad doorgaat komen met ingang van volgend schooljaar nog slechts elf kinderen in aanmerking voor vervoer. Dit jaar rijden 47 leer lingen met de bus naar school. Medewerkers van de gemeente Venray zijn druk bezig met de bestrijding van de rupsen van de processievlinder. De rupsen zitten massaal in eikebomen in het bui tengebied en vormen een ware plaag. Wie in aanraking komt met de haartjes van de rupsen loopt kans op flinke jeuk en zelfs ontste kingen. De diertjes worden bes treden door ze op te zuigen en in water te verdrinken. De rupsen van de eikeprocessie- vlinder zorgen momenteel voor veel overlast in Brabant en Noord- Limburg. Ze diertjes zitten met dui zenden tegelijk in eikebomen en eten van de bladeren. De rupsen wisselen een aantal malen van vel. Dat velletje is voorzien van lange haartjes. Aanraken van die haartjes kan leiden tot huidirritaties of ont stekingsverschijnselen. De jeuk kan wel twee weken aanhouden. Volgens een woordvoerster van de gemeente is lang niet iedereen gevoelig voor de brandhaartjes, maar is het beter het zekere voor het onzekere te nemen. "Uit de buurt blijven en doorgeven aan de gemeente", luidt het advies. Bij de gemeente zijn nog geen meldingen binnengekomen van mensen die ziek zijn geworden na contact met Het laatste nieuws brengt u veel voordeel, want het is De wel zeer scherpe prijzen maken onze aktuele voorjaars- en zomermode wel heel aantrekkelijk. Benieuwd naar wat wij u te bieden hebben? Kom dan naar onze Graag tot ziens bij: A Grotestraat 93, Venray, Tel. 0478-581214 de rups. Voor de boom kunnen de vraatzuchtige rupsen niet echt kwaad. WANDELEN Aanvankelijk huizen de diertjes bovenin de eikeboom, maar ze heb ben de gewoonte om over de hele boom te 'wandelen'. Dat gebeurt in een lange rij. waaraan de rups en de vlinder z'n naam ontleent. De wan delgewoonte van de rups maakt bestrijding duur. Als ze bovenin zit ten kunnen de bestrijders er niet bij en zodra die hun rug hebben gekeerd zitten ze weer beneden. De gemeente is al bijna een maand bezig met de bestrijding van de rups. Volgens woordvoerster M. Peters is de zaak onder controle, al is het een arbeidsintensieve en dure klus. "Er zijn constant twee man met een tank onderweg". Bij 60 gul den per uur komt bestrijding al gauw op 25.000 gulden per maand. De eikeprocessievlinder komt sinds 1987 weer voor in Nederland, na een afwezigheid van honderd jaar. Sinds een paar jaar zorgen de rupsen voor overlast. Die wordt momenteel nog bestreden door de nesten op te ruimen met behulp van gasbranders of zuigmachines. Met het aantal rupsen neemt ook het aan tal natuurlijke vijanden van de die ren toe. De Plantenziektenkundige Dienst van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij verwacht dat daardoor komende jaren de overlast vanzelf vermindert. De gemeente Venray respecteert de "grafrust" van minimaal 10 jaar bij begrafenissen. Dat laat hoofd burgerzaken Wim Crooymans desgevraagd weten. Volgens raadslid Joost v.d. Vorle zou de gemeente met het begraven van drie personen in hetzelfde graf, in tegenspraak met de veror dening handelen. Van de Vorle stelde dit maandag avond in de commissie algemene zaken aan de orde. Hij had in het verslag van de beheerscommissie begraafplaats gelezen dat de gemeente het begraven van een derde persoon in een graf met de nabestaanden wilde bespreken. "Dat is mag volgens de verordening niet." aldus v.d. Vorle. Burgemeester Waals kon hier niet direct een antwoord op geven omdat hij de exacte situatie niet kende. Wim Crooymans liet desgevraagd weten dat er in feite niets aan de hand is. "Nieuwe graven worden geschikt gemaakt voor twee perso nen. Indien iemand komt te overlij den wordt die zo begraven dat een tweede persoon daar nog boven begraven kan worden. Indien echter binnen tien jaar het verzoek komt om een derde persoon te begraven, dan is dat niet toegestaan vanwege de wettelijke "grafrust" van tien jaar. Vaak hanteren we zelfs 15 tot 20 jaar" aldus Crooymans. op uw 2e afdruk Alleen bij ontwikkelen en afdrukken van uw hele kleurenfilm 1 UUR FOTO SERVICE Rfoto I video Patersstraat 10, Venray, tel. (0478) 58 44 85 Te, versterking van ons bedien,ngstea ^^^Xattvrouwde gasthee r/g vrient)enjk<! uitstraling heelt - bedieningservanng hee (ussef, ,e en 30 jaar long is van aanpakken houoi >aurantmanager Jaco n ervarinQ Part-timers die al enige ervaring V.NRAV rt O I •- 4 AD venray 1 Maasheseweg |Oa 300 Tel 04780-11466 Natuurlijk bij: Paterslaan 1 te Venray (Deze aanbieding is geldig tot do. 27/6 a.s.) a Deze week 0 alleen in Venray 0 Bij aankoop van een kilo kaas naar 0 keuze, flesje wijn gratis. 0 Zuid Hollandse pikant 4 -f Qr J belegen kilo van 14.95 voor I I .>7O 0 ook bij u op de markt iedere vrijdag op het Henseniusplein van 9.30 tot 18.30 0 Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray Diefstal in Castenray In de nacht van dinsdag op woensdag werd uit de vijver bij een woning aan de Tunnelweg de yij- verpomp met de onderwaterverlich ting en filter gestolen. Totale waar de daarvan bedraag ƒ750,- bij ih"riT-Ti1)T— van 12-17 uur Vierlingsbeekseweg 18 Overloon 0478-641434 Dinsdags gesloten Na overleg met de dorpsraad in Leunen startte de politie het afgelopen weekend iets te gaan doen aan de door de inwoners uit Leunen ondervonden over last van bezoekers rond de Steeg in Leunen. In de nacht van vrijdag op zaterdag omstreks 02.30 uur was een politiepatrouille getuige, dat een 28-jarige inwoner van Veulen aan het urineren was in de tuin van een woning. De politie wilde de plassende man een bekeuring geven, maar ineens stonden er een man of vijftien rond de agen ten. Die mannen wilden verhin deren, dat er een bon werd uitge schreven. De politie vroeg assistentie en kreeg ondersteu ning van een viertal agenten. Voordat de situatie escaleerde kon de politie de man meenemen naar het politieburo waar hem een iransaktic tot het betalen van een bedrag van ƒ100,- werd aangebo den. Die nacht werden nog vijf andere 'plassende' jongeren, afkomstig uit de regio elk met ƒ100,- bekeurd. y Volop keuze uit onze nieuwe gebaksvitrine. Van zondag 23 t/m woensdag 26 juni: koffie met gebak, Grote Markt 11 Venray telefoon 580250 Openingstijden: dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur vrijdags tot 21.00 uur zondag van 12.00 tot 20.00 uur

Peel en Maas | 1996 | | pagina 1