VS-oriëntatie goed verkoopargument In het echt is het moeilijker Geen uitbreiding 'Maasheesche Rivièra' Uit de raad van Meerlo-Wanssum Voorlichtingsavond aktiviteitenbegeleiding voor herintreedsters Geen buurt te zien Prijzen Rabo Music Tour uitgereikt Politie Basiseenheid Venray Vossen niet naar Atlanta Directeur transportbedrijf vrij Afscheid van Leo Clabbers Vakantie???? nog niets te doen???????? .EEL EN MAAS Donderdag 13 juni 1996 - Pagina 5 Het recreatiegebied Op den Berg aan de Maasoever tussen rlaashees en Geijsteren mag niet groter worden. Het nieuwe concept- lestemmingsplan voor de 'Maasheesche Rivièra' dat de gemeente 'ierlingsbeek heeft Iaat uitbreiding niet toe. Ook permanente bewo- ling is in het gebied niet toegestaan. Be gemeente Vierlingsbeek w il liet het nieuwe bestemmingsplan de bestaande toestand, die sinds eind aren zo is gegroeid, netjes regelen en excessen in de toekomst voorko nen. Het gebied Op den Berg is oorspronkelijk een uiterwaard van de Maas. ïind jaren zestig begon de eigenaar met net verkopen van kleine kavels oor recreatieve doeleinden. Inmiddels is aan de Maasoever een dichtbe- >ouwde strook van recreatiewoningen met aanlegsteigers ontstaan. Jaarnaast liggen er westelijk en zuidelijk daarvan, meer in het bos. twee ampings, een restaurant en enkele woningen. Aan de Maasoever mogen dus geen woningen worden bijgebouwd en de lestaande woningen mogen evenmin permanent bewoond worden. Wel nogen eigenaren hun huizen opknappen en renoveren. De bouwsels nogen dan, tegen de achtergrond van de overstromingen van afgelopen vinters, wat hoger worden. De campings mogen één vakantiewoning bouwen en verder is alleen de wuw van sanitaire voorzieningen of een kiosk toegestaan op een daarvoor langegegen deel van het terrein. Binnen afzienbare tijd wordt de 'Maasheesche Rivièra' op het riool aan gesloten. kondigt de gemeente in het ontwerp-bestemmingsplan aan. Intentioneel accoord met Amerikaans bedrijf 99 In de maandagavond gehouden aadsvergadering van de gemeen- e Meerlo-Wanssum werden de olgende besluiten genomen. Hel beschikbare bedrag van '2.143.820.- voor herstel van wegen tan de geleden waterschade en inderhoud van wegen 1995/96 werd ;onform het voorstel door het kolle- ;e door de raad aanvaard. De meeste vegen liggen binnen de dorpen Vanssum. Blitlerswijck en jeysteren. De bijdrage van de pro- incie ten gevolge van de waler- ichade bedroeg ƒ1.390.610,- Ten behoeve van de dorpsuitbrei- iing in Geysleren had het kollege ivere.enstemming bereikt en werd /an dhr. Van der Vorst ten westen van de Graaf van Schellaerlstraal •.820 m2 grond aangekocht voor f75.000.-: dit inklusief de schade- oosstelling vooreen schuurtje. De volgende wensen waren ingewil ligd: om niets wordt aan de kinderen /an dhr. van der Vorst een bouwka- /el geleverd aan de Oostrumseweg :n aan de dochter van dhr. van der Vorst een bouwkavel in het plan ten westen van de Graaf van Schellaertstraat tegen de geldende jrondprijs van ƒ135,- per m2. Van Landgoed Geysteren BV werd aangekocht in totaal 6990 m2 en behoeve van het plan voor in otaal ƒ135.780.- en in ruil daarvoor wenst het Landgoed van de gemeen de aan te kopen een gedeelte van de wegberm van de Nieuwlandstraal, :en gedeelte van Het Spekt en het langrenzend bos totaal 62.1 10 m2 /oor een bedrag van 69.780,-. De remeente dient een toegift te bela- en van ƒ66.000,- Nadat enkele raadsleden nog aan vullende informatie hadden gekre ten. ook omtrent de bouwmogelijk- leden (medio 1997) had de raad geen problemen meer. Regen de gedeeltelijke goedkeu ring van het bestemmingsplan kern Swolgen had de raad geen bezwaar. In ruil voor de in 1995 in het jrekreatiepark Het Roekenbosch ver richtte rooiwerkzaamheden wrd aan dhr. Falize it Swolgen om niet gele verd enkele bosperceeltjes aan de Parallelweg in Swolgen, gezamen lijke grootte 3660 m2. Bij het voorstel te participeren in de kosten van huisvesting vande Intergemeentelijke Sociale Dienst (ISDM) te Broekuizen voor een periode van tien jaar met een maxi male bijdrage van 119.242.- had den zowel de frakties van de PK. het CDA en de GP '94 nogal wat vraag tekens. Wat gaat er gebeuren als door de vorming van de nieuwe gemeente Maashorst de samenwer- kin zal veranderen? Maar het voor stel van u is de voortzetting van de eerder door de raad genomen beslui ten inzake de samenwerking met die buurgemeenten. De raad wilde zich nu wel binden aan een maximale termijn van tien jaar. Indien er eer der andere samenwerking komt. wil de raad het opnieuw bekijken. De meeropbrengst van het huidige pand wordt aangewend voor de nieuw bouw van de ISDM BESTULIRRIJKE STRATEGISCHE BELEIDSVISIE De raad had geen moeite met het toegevoegde voorstel om een bedrag van 60.000 gulden beschikbaar te stellen en aan de IVA opdracht te geven een onderzoek in te stellen leidend tol een bestuurlik-strategi- sche beleidsvisie. Om dat onderzoek had de raad in haar vergadering van 15 april in twee motie gevraagd. Als dat rapport gereed is zal de raad het besprekén en vervolgens zal in ieder dorp samen met de dorpsraad een sessie plaats vinden. Tenslotte zal de raad naar verwacht wordt in haar vergadering van november 1996 een definitief standpunt innemen. Tijdens de rondvraag werd door G. Janssen nog eens gevraagd wat de gemeente kan doen om aan de overlast van het jetskieën op de Maas en dus aan de geluidsoverlast een einde te maken. Het kollege zal het gaan onderzoeken, ook voor wat betreft de maatregelen die andere Maasgemeenten reeds hebben geno men. Jetskieën op de Maas kunnen de gemeenten niet verbieden. De afdeling aktiviteitenbegelei ding van hel verpleeghuis Beukenrode. Beukenlaan 1 in Venray en het Regionaal Opleidingen Cenrlum ter AA hodu- en op donderdag 20 juni van 19.30- 21.00 uur een voorlichtingsavond iver het beroep van aktiviteitenbe- jeleidstei. De avond wordt gehou- ien voor iedereen, die (weer) inte resse heeft om in de gezond- ieidsz.org te gaan werken en door middel van een parttime studie van wee jaar aktiviteitenbegeleidster vil worden. Werkgevers in de regio lebben zo'n 20 werkervaringsplaat sen ter beschikking gesteld, waar "ludenten naast de studie twee dagen itage kunnen lopen op een afdeling ikti\iteitenbegeleiding. De oplei ding leidt op voor het officiële MBO-diploma aktiviteitenbegeleid ster en start op 26 augustus. Tot de tweejarige opleiding worden kandi daten toegelaten die minimaal 20 jaar zijn en een afgeronde voorlop- leiding LBO en voldoende levenser varing hebben. Programma voorlichtingsavond - het beroep van akliviteitenbegelei- der - opzet van de opleiding - 25 werkervaringsstageplaatsen gereserveerd - financiering studie. Aanmelden voor informatieavond: Regionaal Opleidingen Centrum ter AA. Zuid Koninsinnewal 49. 5701 NS Helmond, tel. 0492-522366. Tip van de week Zakkenrollers Regelmatig komen er bij de politie meldingen binnen dat mensen het slachtoffer zijn geworden van een zakkenroller. Deze vorm van kriminali- teil, die vroeger alleen in de grote steden voorkwam, is ook hier nu inge burgerd. Met name op plaatsen waar veel mensen bij elkaar zijn, slaan ze hun slag. Op de braderie, de markt, maar ook gewoon in de winkel kunt u het slachtoffer worden. Uw portemonnee verdwijnt uit uw tas of jaszak zonder dat u het merkt. Soms wordt hierbij uw tas of zak op een vernuftige wijze met een scherp mesje opengesneden. Er zijn wat eenvoudige tips om de kans te verkleinen dat u het slachtoffer wordt. Neem nooit meer geld mee dan u denkt nodig te hebben. Berg geld en pasjes apart op. Als u ergens af moet rekenen, laat dan inet zien hoeveel geld u bi j u heeft. Laat de porte monnee niet boven in uw tas ligen. Stop de portemonnee weg in de tas of beter nog in de binnenzak van de kleding. Laat de tas niet onbeheerd achter in een winkelwagentje of een kleedhokje. Wees extra op uw hoede wanneer ind e drukte onbekenden u aanspreken en waarbij anderen tevens 'per ongeluk' tegen u aanlopen. Houdt in dit soort gevallen de tas in uw handen of de hand'op uw portemonnee. Het wil natuurlijk niet zeggen dat elke onbekende die u aanspreekt of tegen u aanloopt een potentiële zakkenroller is. Een beetje achterdocht kan in deze tijd geen kwaad. Voorkoming misdrijven: een /.aak van de politie en U! Overlast 'drugs'? Bel de Overlastlijn, tel. 0478-531164 Politie Basiseenheid Venray Leunseweg 4 Telefoon: 0478-531111 99 "Het feit dat in Venray een grote produktievestiging van Xerox aanwezig is evenals het European Logistic Centre (ELC) is een van de beste verkoopargumenten voor Venray en Noord-Limburg in de Verenigde Staten." Die conclusie trekken burgemeester Waals en wethouder Kersten naar aanlei ding van hun reis naar de Verenigde Staten, bijna twee maanden geleden. Ook het feit dat Inalfa Industries een vestiging in Detroit heeft, straalt uit dat het Venrayse bedrijfsleven over haar grenzen heen kijkt en VS-georiën- teerd is. Waals en Kersten trekken die con clusie op basis van de gedachten- wisselingen die in de VS plaats heb ben gevonden. Beide bestuurders brachten daar een bezoek aan Metro Media Technologies (MMT) in Wooster Ohio en aan Pcnn Color in Pensylvenia. MMT is momenteel al aan het bouwen op Smakterheide. Het bedrijf maakt billboards op "megaformaat" en gaa'. in Venray een produktievestiging realiseren. Deze zomer zullen diverse mede werkers vanuit Amerika naar Venray komen om het opstarten van de fabriek te begeleiden. Via bemidde ling door de gemeente, krijgen deze mensen overigens onderdag in De Witte Vennen te Oostrum. PENN COLOR Penn Color is een industriële lei der in het maken van pginienten ten behoeve van speciale inkten en ver ven. granulaat voorde spuitgietin- dustrie en ten behoeve van de plastic industrie. Penn Color heeft al sinds 1992 belangstelling getoond voor Venray wat er uiteindelijk toe heeft geleid dat Penn Color 1.5 hectare grond op Smakterheide wil kopen en een optie op die grond heeft genomen. Gemeente Venray en Penn Color hebben op 18 april een intentiever klaring ondertekend waarin de rand voorwaarden van de komst van Penn Color beschreven staan. De gemeente moet o.a. ervoor zorgen dat voor I mei 1997 de gemeente de bouw- en milieuvergunning voor Penn Color afgehandeld heeft. De gemeente zal daarbij gesteund wor den door het LIOF. Een "kleine" wethouder Kersten onder een groot billhaord van MMT 99 Beurscompetitiewinnaar Geert Pelzer: 99 Enkele weken geleden werd bekend dat Venraynaar Geert Pelzer de winnaar was geworden van de Beurscompetitie '96, mede georganiseerd door Rabobank Nederland. De Venrayse part-time cafébaas werd daarmee 20.000 gulden rijker, een schijntje van het geld dat hij in het spel had verdiend. Vorige week vrijdag vond in het gebouw van de EOE- Optiebeurs in Amsterdam de prijsuitreiking plaats. Inmiddels weer 'thuis' in café 't Podium aan de Kruisstraat, waarvan hij samen met z'n broer eigenaar is. vertelt Geert dat hij weliswaar in naam de enige winnaar van het spel is. maar dat het eigenlijk een groepsprestatie is. "We deden met z'n vieren mee. M n broer Bert. Pierre Goumans en Wil Gommans". De laatste noemt hij het brein de club. Ook Wil heeft iets met het café te maken. Hij verzorgt in z'n vrije tijd de administratie van 't Podium. Vorig jaar schreven Geert en consor ten gezamenlijk onder de naam 't Podium in. En vielen toen ook al in de prijzen. Uit tactische overwegin gen kozen ze dit keer voor vier apar te inschrijvingen. "Je kunt dan beter spreiden en 'ns wat uitproberen. Verschillende aandelen, verschillen de opties. Om daarna gezamenlijk verder te gaan met het pakket dat er het meest gunstig voor stond. En dat was ik toevallig". De Beurscompetitie duurt tien weken en elke speler krijgt 300.000 gulden 'speelgeld'. Wie aan hel einde het meeste over heeft wint. Het team rond Pelzer wist in die periode het speelgeld ruimschoots te verviervoudigen. Een rendement waarvan elke belegger droomt. Ook Geert Pelzer. die ai jaren actief is als kleine belegger. "In die zin is de Beurscompetitie niet te vergelijken met beleggen", zegt hij. "Het is alle maal op de heel korte termijn. En het gaat om een momentopname. Hoeveel geld heb je na tien weken Het gokelement is groter. Je neemt bovendien meer risico's omdat het toch je eigen geld niet is. In feite is het een grote gokkast". I'ITREMMEN Dat gokken gaal Pelzer es dan met slecht af. Al zegt hij zelf ook behoorlijk mazzel te hebben gehad. Hun eerste slag sloegen de Venraynaren met aandelen Twentse Kabel en vooral met aandelen van bouwgigant Heijmans. "Nadat we die gekocht hadden gingen ze echt sky high". Eenmaal hoven in hel klassement deden de Venraynaren wat ook de overige toppers deden: vooral call-opties kopen en specule ren op de voortdurende algemene stijging van de beursnoteringen. Daarna was het zaak de zenuwen in bedwang te houden en rustig het moment bepalen om cash te gaan zitten, beleggerstaal voor het verzil veren van de waardepapieren. Een spelletje dat vergelijkbaar is met Formule I-coureurs die elkaar pro beren uit te remmen voor een bocht. Had voorheen Wil Gommans het merendeel van hel werk verricht, de laatste week werd bijna dagelijks overlegd. "De koploper vóór ons had de fout gemaakt te vroeg cash te gaan zitten, waardoor de achtervol gers hem voorbij konden gaan", ver- De Venrayse hockeyster Marlies Vossen is niet bij de laatste zestien Nederlandse hockcydames die zijn geselecteerd voor de Olympische Spelen in Atlanta. De 25-jarige Vossen is eerste reserve. Ze mag alleen met het team van Tom van 't Hek mee als iemand anders uitvalt. De Venrayse, die in Utrecht medicijnen studeert, speelt sinds 1994 in hel Nederlands hockey team en hoorde tot de speelsters die vorig jaar met Oranje Europees kampioen werd. Tot op heden speelde Marlies Vossen 27 wedstrijden voor het national team. De Venrayse verdedigster blijft wel gewoon meetrainen in de voorbereiding. klaart Geert, Vier dagen voor het einde van de spelpcriode besloot het viertal om te verkopen en af te wachten. "We hadden een voor sprong van 400.000 gulden toen we verzilverden. Bij het einde hadden we nog 50 mille over", zegt hij met een glimlach. Op de onvermijdelijke vraag 'Wat gaan jullie nou met het geld doen7' heeft hij het antwoord na zoveel weken wel klaar. Het geld is een pot gegaan waarmee het kwartet verder gaat volgens de in het spel beproef de tactiek. Maar dan 'voor hel echie'. Waarbij Geert niet de illusie heeft een rendement te halen als bij het beurspel. Tijdens rustige momenten in hel café hebben de beurspagina's de bijzondere aandacht van Geert. Het gesprek tussen bewoners van de Hoenderstraat. Houten Hoek en Bergweg, die boos waren over de plannen van de gemeente met hel trapveldje achter hun woningen, heeft tot weinig resultaat gehad. Van de omwonenden die enkele weken geleden, onder meer via deze krant, hun gram spuiden over de overlast door jongeren bij het trapveldje, was slechts éen persoon aanwezig. De omwonenden van het trapveld je trokken aan de bel naar aanlei ding van een besluit van de kinder gemeenteraad. Die raad besloot in mei een voorstel van de Dr. Poelsschool uit te voeren en het trapveldje in de wijk Houten Hoek op te knappen. Daarop reageerden een kleine twintig bewoners boos. Ze waren niet betrokken bij de plan nen en vreesden dat de overlast alleen maar groter zou worden. De groep klaagde over overlast door rondvliegende ballen en over ver nielingen en rotzooi. Daarop lastte de gemeente een extra overleg in met de buurt. Diefstallen uit tuinen Twee bewoners van de Pinksterbloem (een geliefd terrein voor diefstallen van bloemen en struiken uit tuinen) moesten aangif te doen van diefstal uit hun tuin. Uit een tuin werden terracotta potten met bloemen gestolen te waarde van ƒ150.-. Uit een andere tuin werden rieten bloempotten gevuld met bloemen ontvreemd. De waarde bedroeg ƒ50.- Inbraak in auto Een 45-jarige inwonster deed aangifte van inbraak in haar aan de Frans Michclsstraat geparkeerde personenauto. Een ruil was vernield en uit de auto werd een radiocasset te speler ontvreemd. De totale scha de bedraagt 1300.- Justitie heeft eind vorige weck de 51-jarige transportondernemer Henny Vollenberg uit St. Anthonis vrijgelaten. De man. onder meer directeur van transportbedrijf VIT en één van de mensen achter het project Foothold Services op Smakterheide. heeft 51 dagen in voorlopige hechtenis gezeten. Vollenberg werd. samen met z'n 46- jarige broer en een andere directeur van het bedrijf, verdacht van miljoe- nenfraud. Hij zou met name gesjoe meld hebben met hel faillissement van racestal March in 1933. De ver dachte was in beroep gegaan legen de beschikking om de voorlopige hechtenis met 30 dagen te verlen gen. Het Gerechtshof gelastte vorige week dal de beide verdachten die nog vastzaten werden vrijgelaten. De broer van Vollenberg was al na korte tijd weer op vrije voeten. Volgens advocaat Bannenberg van de verdachte is er sprake van een 'miskleun van Justitie'. Kort na z'n arrestatie legde Vollenberg z'n directeursfunctie neer om de continuïteit van z'n bedrijf niet in gevaar te brengen. Voor de start van Foothold Services heeft de affaire geen vervelende gevolgen gehad. De uit Lottum afkomstige Leo Clabbers is ruim zeventien jaar onafgebroken instrukteur van de tamboers geweest van MMSK Sl. Petrus Banden. Tevens trad hij ook vaak op als vervangend lamboer- maitre. Als dank voor zijn inzet biedt de vereniging hem zondg aan staande een afscheidsreceptie aan. Naast een aubade van het gehele muziekkorps zal er tijdens deze receptie een kort koncert te horen zijn van de door Leo opgeleide tam boers. Met pijn in het hart neemt de Lottummer afscheid van 'zijn' tam boerkorps. Veranderingen binnen zijn eigen bedrijf, het overschkelen van vollegrondstuinbouw naar pol- kultures in de boomkwekerij, vra gen hel nodige van zijn lijd en aan dacht. En repetities overslaan is voor Leo onaanvaardbaar. 'En dan moet je keuzes maken. Dingen tegen "elkaar afwegen. Bovendien ben ik van mening dat het op zich ook niet verkeerd is als er weer eens wat nieuw bloed kan stromen. Het tamboerkorps heeft kwaliteit in huis en verdient hel dat te behouden', aldus Clabbers. Alle poespas rondom zijn afscheid hoeft voor Leo niet, zo nodig. 'Ik hoop dat ik voor de ver eniging wat achterlaat in de zin van kennis, dat ik goede tamboers gele verd heb. Je hoopt altijd dat het korps dal achter je loopt goed funk- tioneert. Daar doe je het voorl. Ik heb een fijne tijd beleeft bij St. Petrus Banden en z;i de vereniging ook zeer zeker blijven volgen', aldus Clabbers. De receptie zal worden gehouden op zondag 16 juni van 13.00 lot 15.00 uur in het verenigingsgebouw 'De Opmaat". Oostsingel 37 te Vernay en iedereen is welkom. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Meer Tourplezier met Het Grote Wielerspel Stel uw eigen wielerploeg samen in Het Grote Wielerspel en win één van de vele prijzen. Bij gratis Telebankieren het Wielerspel cadeau! Rabobank Venray-Oostrum, tel. (0478) 530 200 Zevenrode, tel. (0478) 530 300 Meerlo-Wanssum, tel. (0478) 538 200 Zuivere berichtgeving Ik kan mij niet aan de indruk ont trekken dat de redaktie van 'Peel en Maas' een bevooroordeeld stand punt inneemt tegen de fraklie 'Van de Vorle'. Dal lijkt ook weer het geval met de berichtgeving over de verbouwing van de schouwburg. Bovengenoemde fraktie heeft vier raadszetels weten te bemachtigen. Is die iets wat nog altijd een beetje steekt? Heeft dit invloed op de objektieve rechtgeving? Wordt het moeilijk geaccepteerd dat ook frak tie Van de Vorle in de Venrayse Gemeenteraad zijn eigen gewicht heeft? H. Peelers. PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD 999999 Pn Vr.ll Voor de eindexamenkandidaten is het al zover, de middelbare scholen volgen binnenkort.... het is weer vakantie. Vele van jullie zullen op vakantie gaan of een vakantiebaan- fifl tje gevonden hebben. Hen wensen wij veel plezier en lol. Maardiegene die nog geen plannen hebben voor de vakantie hebben misschien wel zin om mee te helpen als leiding bij het Kindervakantiewerk. Ben je ouder dan 15 jaar en heb je nog seen plan nen voor de week van 8 juli tot en met 12 juli en vind je het leuk om aktief met kinderen om te gaan meld je dan aan!!!!! Tijdens de week begeleid je dan een groepje van tien kinderen. We hebbennog steeds mensen nodig om ervoor Te zorgen dat de kinderen weer een onvergete lijke week tegemoet gaan. Natuurlijk is de week niet alleen leuk voor de kinderen maar ook voorde leiding. Op het einde van de week zal er dan weer als dank voor jullie hulp een spetterende feest avond voor de leiding zijn. Dus. heb je zin. heb je tijd en wil je ons helpen bel dan ons sekretari- aat: 0478-587560 of 0478-588606. Zaterdag 11 mei bezocht voor de eerste keer de Rabo Top 40'Music Tour Venray. Het werd een doorslaand succes. Tussen de 1500 en 2000 jongeren, soms vergezeld door hun ouders, bevolkten het Schouwburgplein. Ze kwamen voor de muziek, de spelletjes, de prij zen en natuurlijk de gezelligheid. Reactie bij veel kids: "Het was veel te snel afgelopen". Vorige w eek zaterdag meldden zich vier jongeren bij het Venrayse kantoor van Rabobank Venray-Oostrum om hun prij zen in ontvangst te nemen. f De Rabobank Top 40 Music Tour is een spektakel met veel muziek en veel spelletjes. Hel wordt gepresenteerd door Bart Ettekoven, dezelfde die ook de Rabo Top 40 op TV aoet. De show spreekt veel jongeren aan en dat was voor de Rabobankcn Venray-Oostrum. Meerlo-Wanssum en Zevenrode aanleiding om de music tour naar Venray te halen. Bij de spelletjes ging het om grappige hebbedingetjes als T-shirt.s en yak- bakken, maar vooral om de hoofdprijs, een CD-speler. Die was voor dege ne die op de meest originele wijze bij presentator Bart een clip aanvroeg. De jury vond dat de 15-jarige Rachel Simpelaar het leukst uit de hoek was gekomen. Ze had een nummer voor haar oma aangevraagd, omdat deze ouderwetse oma toch van house houdt. Achter het Venrayse meisje eindig de als tweede de 9-jarige Guus Op den Camp uit Oostrum. Zijn bijdrage was goed voor een walkman. De derde prijs was voor Anneke Peters (11 jaar) uil Meerlo en voor Rob de Weert (15) uil Veulen. Ze kregen allebei een CD-bon. Het zit er dik in dat de Rabobankcn uit Venray en omgeving nog vaker een spektakel voor jongeren op touw zetten. Tot het zover is kan de jeugd zich een beetje 'troosten' met een Rabo Jongerenrckening. Een groot deel van het prijzenpakket geeft de Rabobank ook weg aan jongeren tot 17 jaar die een zo'n rekening openen.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5