ks$ oerc ion 50% SUMMERSALE Grandioze uitverkoop Thomas mode Lasasne-menu ƒ14.95 Venray stopt met artikel 12 Venray moet veelzijdigheid uit gaan dragen Vergevorderde plannen voor gezondheidscentrum in Antoniusveld $Jaor_ GRASKAAS't korting ini v.d. Leur SUMMERSALE :hoo,i^C^f3soo{ Quirijn snray's rijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING 10DEHUIS f5000,- Voor woongroep 50+ 't is er weer! J Venray met gratis T.V.M. T-shirt Tel. 510211 Wie? NDERDAG 6 JUNI 1996 - Nr. 23 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG el. 0478-511510 PEEL EN MAAS DAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 Advertentieprijs: ƒ0.39 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ32.00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ46.00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) VENRAY College denkt ook aan lasten van de burger De gemeente Venray wil vanaf 1997 geen artikel 12-gemeente meer zijn. Na zes jaar rijkssteun en stevig bezuinigen is Venray weer sterk genoeg om op eigen benen verder te kunnen. Dat kan met een strak en sober financieel beheer, waarbij weinig ruimte is voor leuke dingen en nieuw beleid. Met ingang van 1997 heeft Venray weer een sluitende begro ting en rond de eeuwwisseling ver wacht de gemeente jaarlijks zelfs wat over te houden. De burger merkt het loslaten van artikel 12 lichtjes in z'n portemonnee: Venray wil komende jaren de ozb (onroerende zaakbelasting) wat verlagen. Door fikse verhogingen van rioolrecht en afvalstoffen heffing stijgen de totale lasten, ondanks de lagere ozb. De verho ging blijft komende jaren beperkt tot circa 3,5%. Afgelopen jaar steeg de lastendruk gemiddeld nog met 7%. Geen nieuwe aanvraag van de artikel 12-status en geen verdere stijging van de ozb noemde wethou der Jan Driesse de voornaamste punten uit de Voorjaarsnota 1996. De nota draagt als ondertitel 'Nieuw perspectief Ï997-2000'. Het stuk biedt een doorkijk richting 2000 op basis van de huidige kennis en uiterst voorzichtige aannames. Driessen noemde het uitzicht 'hoop vol en hoopgevend'. "Venray zal echter strak in de leer moeten blij- Samenwerking sleutel voor toekomst nray heeft veel te bieden en die veelzijdigheid ook moeten uitdragen. Die conclusie kan okken worden na de Venray ferentie, afgelopen zaterdag et gemeentehuis. De deelne- s aan de conferentie waren het iovendien over eens dat een Ie promotie alleen mogelijk is samenwerking tussen alle inghebbenden. Daarbij is het rendien zaak dat die partijen rn en onderling, de neuzen ilfde richting op laten wijzen, ijf uur lang spraken Venraynaren r Venray. Het imago-onderzoek, voorafging aan de conferentie rd uitgebreid toegelicht waarna ruim 120 deelnemers zich in kshops opsplitsten. In elke kshop werden twee onderwer- besproken terwijl vervolgens de uitaten na de lunch al in vogel- cht werden gepresenteerd. SUGGESTIES )pvallend was dat de meeste uitaten uit de workshop meer de nsbeelden uit het imago-onder- k bevestigden dan dat er nieuwe eën uit voortvloeiden. De A73 gs Venray zou meer onder de idacht gebracht moeten worden; ddelbaar technisch onderwijs is lig voor een verdere ontwikke- g van Venray; er moet wérk naar iray gehaald worden om hoger teleid personeel vast te houden het verder ontwikkelen van de )e vereniging woongroep 50+ eft van de Stichting Anton rgensfonds een bijdrage van D00,- gekregen, voor de inrichting nde gemeenschappelijke ruimte. bouw van het appartementen- mplex in de tuin van het oude St. zefklooster is nu in volle gang. e hopen dat we in maart 1997 nnen gaan wonen in de oosterhof. Mocht u belangstelling bben voor het wonen in een xmgroep en hier meer over willen ten. bel dan naar een van de lerstaande telefoonnummers; 510157/ 0478-510402 of 78-583778. recreatieve sector in Venray waren uitspraken die bij velen niet vreemd in de oren klinken. Maar er waren ook nieuwe ideeën, waarmee de ini tiatiefgroep van de Venray Conferentie mee aan de slag kan. Zo werd geopperd dat de ontwikkeling van de recreatieve sector gecombi neerd kon worden met de agrarische sector, maar ook met de industrie. De agrarische sector, die voor deze regio zeer belangrijk is, zou zich anders op kunnen gaan stellen. De borden met verwijzingen richting Den Haag zopden plaats moeten maken voor promotionele borden voor het agrarisch produkt. Omdat Venray door de invloed van de agra rische sector veel met milieu te maken heeft, zou daar industrieel op ingesprongen kunnen worden. TROTS Venray zou verder trots moeten zijn op wat ze heeft. Venray heeft een goed winkelbestand en het gezeur over parkeren zou eens afge lopen moeten zijn. "Laat weten dat er voldoende parkeerruimte is" was een van de suggesties. Tijdens de forumdiscussie kwam dit ook aan de orde. Venray heeft veel te bieden maar stelt zich in haar promotie te bescheiden op. SAMENWERKING Uit de workshops kwam ook naar voren dat samenwerking van de ver schillende belangenorganisaties, de sleutel voor de toekomst kon zijn. De vraag of Venray over drie jaar daadwerkelijk samenwerkt, zoals die tijdens de discussie werd gesteld, konden de leden van het forum niet direct beantwoorden. Wel werd de hoop daartoe uitge sproken en gedeputeerde De Waal. die zitting had in het forum, zegde daarbij provinciale steun toe. Ook burgemeester Waals sprak die hoop uit. maar gaf tegelijkertijd aan dat Venray ook met de regio meer moet samenwerken. Daarbij drukte hij meteen een vinger op een zere plek want door de geografische ligging is overleg en samenwerking met gemeenten aan de Brabantse zijde van de provinciegrens niet gemakkelijk. Belangrijk is in ieder geval dat de diverse belangenorganisaties de koppen bij elkaar steken om tot een goede samenwerking te komen. GEEN GOUDEN EI Zoals organisator Peterink vorige proef de lente deze zomer! —f QC S per kilo nu t li/ü 0 ook bij u op de markt iedere vrijdag op het Henseniusplein van 9.30 tot 18.30 0 week al in onze krant liet weten, was er aan het eind van de dag dus "geen gouden ei" gelegd. Volgens hem is er nu wel een basis gelegd voor verdere stappen, die de Initiatiefgroep van de Venray Conferentie kan gaan ondernemen. "Het is nu zaak om met uitvoerbare en bespreekbare uitgewerkte ideeën te komen" aldus Peterink. "Veelzijdigheid moet ook nu onze kracht zijn". De ideeën en suggesties die tij dens de Conferentie boven tafel gekomen zullen worden gebundeld in een verslag. De resultaten zullen verder worden besproken met de betrokken organisaties in Venray. Dit moet nog voor het eind van dit jaar leiden tot een meerjarenplan en een jaarlijks actieplan. ven. Geen fratsen, de onszelf opge legde taakstellingen zullen gehaald moeten worden en zeker de eerste jaren mag er weinig tegenzitten", verklaarde de wethouder financiën. Venray kreeg in 1990 rijkssteun omdat de gemeente niet meer in staat was zelfstandig de torenhoge schulden af te lossen. Venray zat met hectaren onverkoopbare indus- triegrond, waarvan de rentelasten niet meer waren op te brengen. Bovendien kon de gemeente de vele kilometers (landbouw)wegen in het buitenegebied niet meer onderhou den. In totaal bedroegen de tekorten 55 miljoen gulden. In overleg met het ministerie van Binnenlandse Zaken werd een regeling ontworpen om die schulden te saneren. Venray kreeg begin jaren negentig in totaal 20 miljoen voor het opknappen van wegen. De gemeente moest verder de reserves aanspreken en negen miljoen schuld van het grondbedrijf aflossen. Dat gebeurde onder meer door een extra verhoging van de onroerende zaakbelasting. Driessen en collega Bert Kersten (grondbedrijf) omschreven de arti kel 12-periode zeker niet als 'hel en verdoemenis' voor Venray. "Artikel 12 was zes jaar geleden een goede keuze. Maar na zes jaar financiële ondersteuning kunnen we nu zeg gen. het is verstandig om op eigen kracht verder te gaan", aldus Driessen. Het college verwacht dat de nota door de politiek positief ont vangen zal worden. De gemeente raad stelt de Voorjaarsnota eind deze maand vast. (Meer over de achtergronden van de 'Voorjaarsnota' op pagina 5) Krantenbezorgers onschuldig In de vroege maandagmorgen kwam bij de politie inbraakalarm bin nen van een supermarkt in het winkel centrum Veltum. Toen de politie arri veerde zagen ze net twee jongens wegfietsen in de richting van de Blaurververstraat. Die jongens, kran tenjongens, waren hogelijk verbaasd dat de politie belangstelling voor hen had. Het bleek dat ze met de inbraak zeker niets te maken hadden. Terug naar de supermarkt zag de politie een hen bekende vanaf een trapje naar bui ten komen met twee kratten bier. Hij bleek een ruit te hebben vernield en via het door hemzelf meegebrachte trapje in de winkel te zijn gekomen. De 39-jarige Venraynaar verklaarde kiespijn te hebben gehad en met dat bier de pijn wilde bestrijden. Hijwerd meegenomen naar het politieburo en daar ingesloten. Later werd hij huis waarts gezondennatuurlijk zon der bier en een proces verbaal rijker. op uw 2e afdruk Alleen bij ontwikkelen en afdrukken van uw hele kleurenfilm 1 UUR FOTO SERVICE Rfoto 1 video Patersstraat 10, Venray, tel. (0478) 58 44 85 Het laatste nieuws brengt u veel voordeel, want het is De wel zeer scherpe prijzen maken onze aktuele voorjaars- en zomermode wel heel aantrekkelijk. Benieuwd naar wat wij u te bieden hebben? Kom dan naar onze Vanaf heden bent u van harte welkom! Graag tot ziens bij: A Grotestraat 93, Venray, Tel. 0478-581214 Dozen uit bestelauto gestolen Toen een 33-jarige besteller van een pakketdienst in de Schoolstraat een doos met drie videorecorders wilde afleveren bleek die doos ver dwenen te zijn. De bestller heeft het vermoeden dat de diefstal heeft plaatsgevonden toen hij goederen in de Grotestraat afleverde en de ach terdeur niet had afgesloten. De dief stal vond plaats donderdagmorgen tussen 10.30 en 10.40 uur. De waar de van de recorders bedraagt ƒ1700,- Hotel restaurant ASTERIA nodigt u uit voor... M£f"VMAKTu.n J->J,U0I \5ganVn^s,ns;:?^C9sol Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 04780-1 1466 WEEKAANBIEDING (zolang de voorraad strekt) Natuurlijk bij: Paterslaan I te Venray SU-2L A Er zijn vergevorderde plannen voor de bouw van een medisch centrum in de wijk Antoniusveld. In het centrum komen twee huis artsenpraktijken, een praktijk voor fysiotherapie en een apo theek. Ook het Groene Kruis wil er een consultatiebureau onder brengen. De initiatiefnemers heb ben een optie op een perceel grond op de hoek van het fietspad langs St. Servatius en de Stationsweg. Ze willen in de loop van 1997 star ten met de bouw. Voor de patiën ten van de huisartspraktijken ver andert er -zeker op korte termijn- niets. Het medisch centrum is een initia tief van de huisartsen Schraven en Van Tiel en Schmeetz en Van den Acker. De eerste houden praktijk aan de Stationseweg, de andere twee zijn huisarts in Gezondheidscentrum Landweert. In de groep zitten naast de huisartsen, het Groene Kruis, apotheker Weerts van De Burggraaf en de fysiothera peuten Cats en Selder. De groep is al enige tijd in onderhandeling met Bouwmij Janssen en Janssen De Jong, die met de gemeente zijn overeengekomen heel Antoniusveld te mogen ontwikkelen. De Venrayse architectenbureaus Colsen en Lerou werken aan de tekeningen voor het complex. De groep heeft een perceel bouw grond van circa 2000 ni2 op het oog. Daarvan wordt volgens de eerste plannen ongeveer de helft bebouwd. De bouw bestaat uit vier gedeelten, met in het midden een centrale ruimte. De nieuwe apotheek wordt het 'gezicht' van het centrum, vanuit de Stationsweg zichtbaar. Wat meer aan de achterzijde worden de andere drie partners gesitueerd. De ontslui ting van he't complex gebeurt via een weg parallel aan hel interwijk- fietspad. Bij het medisch centrum zijn ongeveer 35 parkeerplaatsen gepland. BEREIKBAARHEID Voor de patiënten van de huisart sen verandert er weinig. De dokter is beter bereikbaar en de apotheek zit nog dichterbij dan voorheen. De twee huisartspraktijken blijven vooraleerst zelfstandig en hebben elk hun eigen ruimten, maar beschikken daarnaast over een gemeenschappelijk lokaal. De bedoeling is om naar verdere samenwerking toe te groeien. De beide huisartsen uit Landweert star ten in Antoniusveld een eigen" prak tijk. Op dit moment werken Schmeetz en Van den Acker in loon dienst. Zij behandelen samen onge veer 4000 patiënten. Bij Schraven en Van Tiel dokteren een kleine 5000 mensen. Voornaamste motief voor ver plaatsing is voor de praktijk van Schraven en Van Tiel de slechte bereikbaarheid van de huidige loka- tie. Vooral het gebrek aan parkeer ruimte deed de huisartsen omzien naar een betere plek. Bijna-buurman Weerts van apotheek De Burggraaf kent hetzelfde probleem. De apo theek aan de Stationsweg werkt bovendien al redelijk intensief samen met beide huisartsenpraktij ken. De kosten van het medisch een*' trum bedragen volgens een voor zichtige schatting van de initiatief nemers minimaal twee miljoen gulden. Exacte bedragen zijn niet genoemd omdat de onderhandelin gen over de grond nog niet zijn afgerond en ook de architectonische inpassing van het complex in de wijk nog niet helemaal duidelijk is. De gemeente heeft wel haar volledi ge medewerking toegezegd en is enthousiast over het initiatief. Kratten met lege flessen gestolen Namens het in de Hoenderstraat gelegen jongerencentrum werd aan- tifte gedaan van diefstal van twee ratten met lege flessen uit de emballage-opslag. Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray Grote Markt 11 Venray telefoon 580250 Openingstijden: dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur vrijdags tot 21.00 uur zondag van 12.00 tot 20.00 uur

Peel en Maas | 1996 | | pagina 1