REGIOKALENDER Multiculturele party in Volle Maan housefeest De 'Takke- Toer' 1996 fop-dansact naar Venray Benefietconcert OJC Watjang?!? Gids met galerieën in Oost-Brabant en Noord- Limburg Oud papier Spreekuur voor mensen in de ziektewet om met een WAO Eerste Bedrijvensportdag in Venray Rommelmarkt basisschool Veulen Wandeltocht langs Venrayse gevels VAN OORSCHOT MODË Na het gesprek over hun ondernemingsplan werden zij een stuk zekerder van hun zaak. eel en maas Donderdag 30 mei 1996 - Pagina 3 Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode Meerlo-Wanssum tel. (0478) 530200 530641 538240 Funs Donné Sjriek Simons Pieter van Cuijck Omroep Venray presenteert: Als jij deze zomer kans wilt maken op t-shirts. een portable radio-cassette-cd-speler en andere prijzen, raden we je aan dit artikel aandachtig te lezen. Takke-Herrie. hel meest gewaagde radioprogram ma van Omroep Venray. gaat name lijk met de Takke-Toer de gemeente Venray op zijn kop zetten. Het enige watje moet doen. is lui steren naar Takke-Herrie en zorgen datje fiets binnen handbereik staal. Elke week kun je een prijzenpakket winnen, en bovendien maak je kans op een draagbare radio-cassetle-cd- speler. Slem dus op zaterdag 1 juni je radio af op Omroep Venray en zorg dat je de kortst mogelijke route naar cafe Den Tommes in Merselo kent. Wie weel ga jij dan met het pakket naar huis. De komende weken komt de Takke-Toer nog in Leunen. Smakt. Veulen. Heide. Castenray, Vrede- peel. Ysselsteyn. Oirlo en op de Venrayse kermis. Stem deze zomer dus elke zaterdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur af op Takke-Herrie. Je vindt ons in de ether op de 90.2 of via de kabel op de 102.4. O Dance bij danscentrum Janssen Steeds meer jongeren willen dan- n en bewegen zoals de grote ster- >n dat doen in de videoclips op de Icvisie. Een jonge zang- en dans- Bocp. die momenteel doorbreekt bij K/c oosterburen heeft samen met organisatie Creadance. eveneens uit Duitsland, een nieuw oncept ontwikkeld om dancefloor njiuziek en videoclip dansen met Ikaar te verbinden, ke Op zaterdag 8 juni vindt bij Dans- w< Partycentrum Janssen aan de aadhuisstraat 6 te Venray een voor n i ederland exclusieve presentatie laats van de groep O Dance in het ader van een uitgebreide Duitse ternee waarbij maar liefst 45 grote jkaties bezocht worden. Venray is j e enige Nederlandse plaats waar J leze show gegeven wordt. Tijdens en fantastische liveshow van een alf uur laten zij zien dat het video- I. ilip dansen gedanst op topniveau iok bereikbaar is voor een groter ubliek. Omdat een show van dergelijk ehalte normaal gesproken bijna nbetaalbaar is. zijn er een aantal ponsors aangetrokken die dit optre- j.: |eii mede mogelijk maken. Verder is II reen interview met de leden van de roep O Dance. Dansers uit de V( roep. die uit drie aantrekkelijke en meisjes bestaat, zullen kin de hand van een korte sequence hoe snel men het videoclip- nsen leren kan. Meedoen en mee leven is hel motto. O DANCE »j| Alles is begonnen toen Sunny. lobby en Mad elkaar in maart 1995 mtmoetten tijdens een aerobic con- res en daar besloten een eigen dans ontwikkelen waarin dancefloor nuziek en videoclip dansen met Ikaar gekombineerd konden wor- len. Men had namelijk gemerkt dat el schoolgaande jeugd graag zou unnen dansen en bewegen zoals de irote sterren als Double Vision. DJ Bobo. Caught in the act. Back Street Boys. enz. dal in videoclips tonen. Er moest dus een methode ontwik- ri„ :eld worden met een dansvorm die e gebruiken was bij eigen optredens maar tevens geschikt moest zijn om te onderwijzen. Het idee O Dance was daarmee geboren. In de loop der tijd werd de groep uitgebreid met Sambica. Cheyenne en Cyl. Daarna werd kontakt gezocht met de kwaliteitsorganisatie Creadance waarvan ook hel Venrayse danscen trum Janssen deel uil maakt om het concept verder te ontwikkelen en bruikbaar te maken voor onderwijs. Hun eerste single Dominator kwam nog voordat hij in de platen zaken verkrijgbaar was met een vette stip in de DJ Top 40 lijsten binnen. Uiteindelijk hield dit num mer het ruim tien weken vol bij de beste tien singles.Dit grote sukses bij de start en de vele positieve reak- ties van het publiek moedigden de groep O Dance aan om door te gaan op de reeds ingeslagen weg. Sinds kort is de tweede single met de titel 'On the beat'^uit, die zij ongetwijfeld ten gehore zullen brén gen tijdens het exclusieve optreden in Venray bij Dans- Partycentrum Janssen op zaterdag 8 juni. Kaarten in de voorverkoop ver krijgbaar a ƒ10.-. Aanvang van deze avond vanaf 21.00 uur. Reserveren via 0478-510500/511925. Zoals jullie ongetwijfeld weten is OJC Watjang?!? in Oirlo het afgelo pen jaar twee keer door brand geteisterd. Na een geslaagd bene fietconcert. georganiseerd door OJC Walhalla in Scvenum. zijn de finan ciële gaten nog niet helemaal gedicht". Daarom is het nu de beurt aan Watjang?!? zelf. Op zaterdag I juni is er een bene fietconcert ten bate van OJC Watjang?!? met medewerking van Slamsquad (takkeherrie uit Horst). Ah Lev Cha (gevarieerde gitaarpop) en Noisy Stuff (stevige rock uit Meerlo). De zaal is open om 20.00 uur. aanvang 21.00 uur en de entree is ƒ5.-. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Donderdag 30 mei: Slotavond Alliance Francaise Asten. Programma met chansons, kaas, wijn en een expositie van aquarellen gemaakt door Marjolaine Meric. Gemeenschapshuis aan de Kerkstraat in Asten. Aanvang 20.15 uur, entree leden 5,- en niet-leden 7,50. u Zaterdag 1 juni: Open Internationale Welsh Pony Cob keuring in de Kasteeltuinen van Arcen. De keuringen beginnen om 09.00 uur. Er wordt in vier ringen ■ekeurd door Engelse juryleden. Als extra attractie wordt een strodorp ngericht, waarin allerlei hippische zaken worden tentoongesteld. Toegangsprijs volwassenen 16,-, kinderen 8,-. Zondag 2 juni: 'Veiling voor leven' in Cuijk. Geveild wordt antiek, curiosa, sieraden, kunst. De opbrengst is bestemd voor het kinderkankercentrum in Nijmegen. De veiling wordt georganiseerd door serviceclub Kiwanis Land van Cijk en vindt plaats bij boomkwekerij Ebben aan de Beerseweg tussen Cuijk en Beers. Zondag 2 juni: Openstelling van modelbijenstand 't Zoemhukske, van 11.00 tot 13.00 uur. Het dagthema is honingslingeren. 't Zoemhukske ligt in de Kasteelse Bossen, bij het Horster sportpark. De toegang is gratis. Maandag 27 mei t/m zondag 18 augustus: Historische overzichtstentoonstelling over De Peel in de Horster Oudheidkamer. Te zien is onder meer een replica van de beroemde Romeinse gouden helm, die in 1910 in de Peel bij Helenaveen werd gevon den. De tentoonstelling is een initiatief van negen musea en instellingen in de Peelregio. De Oudheidkamer is elke zondag van 15.00 tot 17.00 uur, dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur, woensdag van 14.00 tot 16.00 uur en vrij dag van 19.00 tot 21.00 uur geopend. Vrijdag 7 t/m zondag 9 juni: Tour d'Asperges. Recreatieve fietstochten door Midden-Limburg. Er is elke dag een route van 30 of 60 km. Voor info: VVV Roermond, tel. 0475- 33 32 05. Zondag 9 juni: Eerste 'Arcense Dag' georganiseerd door de stichting Volkscultuur Arcen. Dc dag is bedoeld om fondsen te verwerven voor de volkscultuur in de gemeente en om het Noord-Limburgse bedrijfsleven een informele ont moetingsplaats te bieden. Op het programma staat een optocht van histori sche koetsen en bierwagens, aangevuld met Limburgse ingrediënten zoals de plaatselijke schutterijen en muziekkorpsen. Andere programma-onder delen zijn nog niet bekend. Zaterdag 15 en zondag 16 juni: Grote Prijs van Nederland, meetellend om het Wereldkampioenschap motorcross 500 cc. De wedstrijd wordt gehouden op het circuit van de MAC Lierop, die de grand prix Ook organiseert. Vrijdag 21 t/m zondag 23 juni: Midzomerfeesten in Overloon. Veel muziek met onder meer een smart- lappenavond. een countryavond, een midzomerconcert en een braderie. De organisatie is in handen van fanfare Vriendenkring. Zaterdag 10 t/m maandag 12 augustus: Rozenfestival in Lottum. Rozen, muziek en kunst bepalen drie dagen de sfeer in het Maasdorp. Onder andere wordt hel centrum opgesierd met 50.000 snijrozen. Op dinsdag 28 mei om 16.00 uur zal hel eerste exemplaar van een gids met informatie over galerieën en beeldentuinen in Oost-Brabant en Noord-Limburg worden aange boden aan de heer Daandels. voor zitter van het bestuur van de Strcek- VVV Noord-Oost-Brabant. Het doel van deze gids is belangstellenden opmerkzaam te maken op de aanwe zigheid van een reeks van expositie ruimten. waar allerlei vormen en uitingen van kunt wordt tentoonge steld. In dc nieuwe gids is een 'portret' van ieder van de zeventien deelne mende galerieën opgenomen. Van een aantal galerieën is een foto opgenomen, waarin het eigen karak ter duidelijk tot uitdrukking komt. Voor het realiseren van de gids is een stimulerende bijdrage van het Anjerfonds Noord-Brabant ontvan gen. Het is de verwachting dat deze gids duidelijk in de behoeften aan informatie bij kunstliefhebbers en rekreanten zal voorzien en de aan trekkingskracht van Oos- Brabant en Noord-Limburg verhoogt. De Galeriegids is verkrijgbaar bij de diverse VVV-vestigingen in Oost- Brabant en Noord-Limburg en uiter aard ook bij de deelnemende gale rieën. De introduktie-bijeenkomst. van de Galeriegids. vindt plaats in gale rie 'Op 't Vurige Ros' aan de Vlagberg 26 in St. Anthonis. VELTUM Vrijdag 31 mei wordt er in Veltum wederom oud papier opge haald door leden van biljartvereni ging DOS. Dit betreft het gebied gelegen lussen Westsingel. Langstraat. Weg in den Berg en Kempweg. Graag vanaf 13.00 uur het papier goed gebundeld aan de straatkant gereed zetten. LANDWEERT III Maandag 3 juni wordt er door bil jartvereniging DOS wederom het oud papier opgehaald in Landweert III. Men wordt verzocht om het papier goed gebundeld vanaf 09.00 uur aan de straatkant gereed te zet ten. DE WIEËN E.O. Iedere eerste zaterdag van de maand verzamelt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in de buurt De Wieën. Daarom \yorden de bewoners van de straten Zandakker, Schutsboom. Vendel. St. Antonius- straat. St. Franciscuslaan en de Kruisstraat gevraagd om a.s. zater dag I juni om uiterlijk 10.00 uur oud papier gebundeld aan de straat te zetten. De papiercontainer van AV Venray-Regio is geplaatst aan de Weg in den Berg. nabij kruising ?Veltumse Kleffen/Kulutweg en is iedere zaterdag geopend van 08.30 tot 16.30 uur. Het Arbeidsongeschikten Plat form Limburg houdt voorlopig in deze regio alleen spreekuur in Venlo en wel op maandagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur in het gebouw van de Universiteit. Leutherweg 8.voor mensen in de ziektewet, mensen met een (gedeeltelijke) WAO-uitkèring cq. invaliditeitspen sioen. Men kan o.a. terecht met vra gen over de verschillende uitkerin gen en de samenloop daarvan, de kontakten met de bedrijfsvereni ging, de herbeoordeling. Telefoon alleen tijdens spreekuur: 077-3515281. Zodra er een spreekuurpunt in Venray is zullen wij daarover infor meren. Op zondag 2 juni a.s. zal op de atleiiekaccommodatie op sportpark De Wieën de eerste 'Bedrijven sportdag Venray worden gehouden. Aan dit sportieve treffen nemen bijna 100 medewerk(st)ers van een zevental bedrijven deel en wordt georganiseerd in samenwerking met Atletiekvereniging Venray-Regio. De aanvang van dc diverse wedstrij den is om II .00 uur. Dit evenement is ontstaan uit een initiatief van de personeelsvereni ging Nestlé. Zij hebben voor deze eerste bedrijvensportdag een zeven tal bedrijven enthousiast weten te krijgen: Numac Castenray. Adia Personeelsdiensten. Nelipak Ther- moforming. Start Venray, Speciaal- werk Venray. Frans Maas en Nestlé Venray. Het doel dat de organiserende bedrijven en de Atletiekvereniging Venray-Regio voor ogen hebben, is een jaarlijks terugkerend competicf en sportief evenement dat vele bedrijven in Venray en omgeving en Aanstaande zaterdag I juni wordt in Veulen, achter de basisschool een bazar, rommelmarkt gehouden. Er is van alles te koop en er is doeltrap pen. schimmenspel, enz. U kunt er ook een drankje en hapje nuttigen. De opbrengst is voor een bevrien de school in Uithouwen, waar scho len heel wat minder bedeeld zijn dan onze scholen. De rommelmarkt begint om 11.00 uur en duurt tot 14.00 uur. Bij slecht weer kan de rommel markt niet doorgaan! alle medewerkers zal aanspreken en waarin tegelijk de onderlinge kon takten verstevigd kunnen worden. De start van dit evenement op 2 juni om 11.00 uur. zal worden gege ven door wethouder Bert Kersten. De sportieve onderdelen zijn dit jaar o.a. volleybal, een estafetteloop over 4x200 meter, kogelstoten, touwtrekken, penaltyschieten en een heuse hindernisbaan. Aan deze sportieve ontmoeting zal voor de eerste keer worden deel genomen door tien teams. De toegang voor belangstellenden en supporters is gratis. Ondanks, of soms dankzij, de tal rijke verbouwingen in het centrum van Venray zijn vele mooie gevels bewaard gebleven. Een wandeling door Venray met aandacht voor deze monumentjes is dus zeker de moeite waard. Daarom houdt de stichting Avondvierdaagse Venray op woens dag 5 juni 's middags een Gevel- tocht. Deze tocht loopt door het cen trum van Venray en is ongeveer 3 km lang. Er.wordt gestart vanaf danscen trum Janssen. Raadhuisstraat 6 in Venray. waar die middag ook de Infomarkt 55+ wordt gehouden. U kunt starten van 14.00 tot 17.00 uur. Wilt u meer weten dan kunt u terecht bij: Gonnie v. Ham. Kerkpad I. 5801 BK Venray. tel. 583765. Zaterdag 1 juni organiseert De Volle Maan voor alle culturen die in Venray vertegenwoordigd zijn een dance party. Er is veel aandacht voor Afrikaanse muziek, maar iedereen die het feest bezoekt kan muziek uit zijn eigen cultuur mee nemen. Hel café verwacht dat veel men sen met Afrikaanse. Zuid- Amerikaanse of Aziatische achter grond uit de wijde omgeving aan het feest zullen deelnemen. Aanvang feest 21.00 uur. entree gratis. Zolang de voorraad strekt tegen inlevering van deze advertentie Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. De lang gekoesterde wens om voor jezelf te beginnen gaat in vervulling. Maar voordat je eigen baas bent, moet je een hoop problemen de baas worden. Zo kun je al bij het ondernemingsplan voor vragen komen te staan waar je niet één-twee-drie het antwoord op weet. Daarom is het goed om te weten dat je daarvoor terecht kunt bij een bank. En wel bij een bank die je niet alleen adviseert bij vragen over het ondernemingsplan, maar die ook meer kan vertellen over de markt waarin je opereert. Die bank is de Rabobank. Want als grootste bank in het Midden- en Kleinbedrijf weten we wat er speelt in elke branche. Kom eens binnen bij de Rabobank voor een vrijblijvend gesprek of vraag het speciaal voor u samengestelde starterspakket aan. Dat maakt je gelijk een stuk zekerder van r^ak. Met de Rabobank sta je er als ondernemer niet alleen voor. Rabobank Bij aankoop van een Rosner jeans krijgt u tijdelijk een leuke zonnebril kado*! Kom daarom gauw en vraag naar die leuke jeans... ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E Gabeler. Th. Lankveld. H. Schraven. J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: R. GABELER Allegrostraat 43. tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Sehmeetz. D. Vercauteren. J. de Vocht en M. v.d. Acker: J. de VOCHT Henseniusstraat I3a, tel. 581878 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bi j de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 lot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. RUYTEN, tel. 581383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruynibeek. J.M. van Winden. W,H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling H. van WINDEN en G. GELLING DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOON EN Mgr. Hanssenstraat 42. Oostrum, tel. 582690 zaterdag en zondag van 1,3.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERM AZEREN, tel. 0478-532273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waar genomen door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tus sen 18.00 en 19.00 uur. tel. 513727 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Aibers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorgmg gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties Uiterlijk woensdag 10 00 uur Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3