berden Lasaene-menu ƒ14.95 Ite- Gemeente wil werk Deurneseweg stoppen "De kracht zit hem in het gezamenlijk bespreken" DAGBI *.l Boxmeer en Vierlingsbeek 'op verdacht' verder (Com)motie om schouwburg Quirijn ^3 x ar WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING HILH(fgÜl Gemeente gaat over op "voice responce" Asteria met gratis T.V.M. T-shirt Tel. 510211 ini v.d. Leur KAASKNALLER ï>0 3ERDAG 28 MEI 1996 - Nr. 22 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG sn ray's jijnhuis 's°o60 4.1 fel. 0478-511510 PEEL EN MAAS aankoop verkoop taxaties kVE: VAN DEN MUNCKHOF B V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ ■raat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel 0478-582727/Fax 510916 RATEP5STRAAT VEXRAY•TB. CW78 5859M Advertentieprijs: ƒ0,39 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ32.00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ46,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) /IODEHUIS VENRAY 'Provincie houdt zich niet aan afspraken' De gemeente Venray eist stop zetting van het werk aan de Deurneseweg. Dat schrijft de gemeente in een brandbrief aan de provincie. Venray is boos omdat de provincie begonnen is met het werk zonder dat het over leg met de gemeente was afge rond. De provincie beschouwt het werk nu als onderhoud, terwijl eerder sprake was van een recon structie. Bovendien onderschat de provincie de gevoeligheid bij de inwoners van Brukske en gaat ze voorbij aan de klachten vanuit de wijk. De gemeente eist in de brief opheldering van de provincie en hernieuwd overleg. "Absoluut onbegrijpelijk en uiter mate vreemd". Zo kwalificeert P. Lucassen, hoofd afdeling VROM van de gemeente, de handelwijze van de provincie. Hij doelt op het feit dat de provincie het werk aan de weg plotseling als groot onderhoud beschouwt. "In het vooroverleg heb ben ambtenaren van de provincie steeds aangegeven dat het gaal om een reconstructie in het kader van de Wet geluidhinder", zegt Lucassen. "Dat overleg was nog niet afgerond. De uitgangspunten voor het onder zoek zouden in goed overleg met ons worden geformuleerd. Wie schetst onze verbazing toen ineens een akoestisch onderzoek op tafel plofte. Zonder overleg". Met dal onderzoek was de gemeente niet tevreden en werd aanpassing afge sproken. Daarna hoort de gemeente echter niets meer van de provincie totdat via de krant en via het Wijkplatform vernomen wordt dat het werk niet als een reconstructie, maar als groot onderhoud wordt beschouwd. Ondertussen is het werk aan de weg al begonnen, tot verba zing en boosheid van de aanwonen- den en van de gemeente. De provincie moet gewoon haar afspraken nakomen, zegt die. Het akoestisch onderzoek aanpassen aan eisen in de Wet geluidhinder. En wachten met het werk totdat de gemeente het onderzoek heeft kun nen beoordelen. Nog deze week zal wethouder De Loo (milieu) contact opnemen met de gedeputeerde voor snel nieuw overleg Leidt dal niet tot een bevre digende oplossing sluit de gemeente een gerechtelijke procedure niet uit. Wat is de overeenkomst tussen de raadszaal van het gemeente huis en de schouwburg? Antwoord: In beide worden kluchten opgevoerd. Dinsdagavond was de raadszaal het toneel van een weinig ver heffend schouwspel. De schouw burg had onderwerp moeten zijn, maar werd het lijdend voorwerp. (door Bert Alhers) Wat een demonstratie van eensge zindheid had moeten worden -met uilzondering dan van de fractie Van de Vorle die bij het woord cultuur niet verder komt dan amateurtoneel in het 'patronaat'- liep uit op gekra keel waaraan geen mens nog een Zaterdag praat "Venray" over "Venray" at 'mh m Venray-conferentie wordt al lang in de media aangekon- Ruini 120 inwoners van ay, afkomstig uit diverse lingen van de bevolking, zijn erdag verzameld in het ^meentehuis om met elkaar te iten over de toekomst van iray, of beter gezegd, hoe n Jnray zich in de toekomst zou leten gaan profileren. "Ik ver- stu icht niet dat het gouden idee zal rden geboren. De kracht van conferentie zit hem in het feit de toekomst gezamenlijk onr sproken wordt", laat Gé terink, initiatiefnemer van de nray-conferentie weten. lo\ el PROFILEREN De vraag waarmee Venray zich iov nonderscheiden en profileren is tl nieuw. In het verleden is er ik gesproken over Venray en haar komst. Vaak bleef het daarbij. Vorig jaar presenteerden burge- icster en wethouders van Venray nota "Over Venray te spreken" arin de visie van het college 'rd neergelegd over de wijze iarop Venray "verkocht zou moe- i worden". In die visie was ook n grote rol weg gelegd voor orga stics en bedrijfsleven in het 'nrayse. Peterink pakte met een aantal dere mensen de handschoen op. 'n initiatiefgroep werd opgericht 1 als eerste werd onder 30 enray-betrokkencn" een imago- •der^oek gehouden. De resultaten Venray is veelzijdigmy// leidt tot een veelzijdige presentatie. daarvan werden onlangs bekend en zullen zaterdag nogmaals tijdens de conferentie worden gepresenteerd. CONFERENTIE Tot op heden hebben zich ruim 120 personen aangemeld om deel te nemen aan de conferentie. Daarbij gaat hel om personen uit alle gele dingen van de Venrayse bevolking. Peterink noemt dat al een positief gegeven. "Er zijn mensen uit het bedrijfsleven, de politiek, het ver enigingsleven. de horeca, de kerk dorpen en de wijken etc. Er is spra ke van een redelijke spreiding". Alleen de individuele burgers die a- seleet waren uilgenodigd, hebben minder enthousiast gereageerd. "Velen werden hier toch enigszins mee overvallen. Toch zijn diverse mensen op persoonlijke titel bereid gevonden mee te pralen en mee te denken" aldus Peterink. Nadat de resultaten van hel imago-onderzoek zijn gepresenteerd zullen de deelnemers in groepjes met elkaar gaan praten over een aan tal stellingen die voortvloeien uit hel imago-onderzoek. "Elke groep krijgt twee stellingen cq. onderwer pen waarover gepraat gaat worden. Het is onmogelijk om iedereen op die dag zi jn of haar woordje te laten doen over de tien stellingen die we op de deelnemers loslaten. Dat kun nen ze overigens wel in een enquête die we tijdens die dag houden." Na deze workshops worden de gegevens verzameld en aan alle deelnemers gepresenteerd. Aan de hand van de resultaten zal tenslotte een formumdiskussie worden gehouden. VERWACHTING Peterink gaf het al aan. hij ver wacht niet dat "het gouden idee" aan het eind van de dag op tafel zal lig gen. "Ik verwacht een groot aantal ideeën en suggesties op tafel die met argumenten onderbouwd worden. Die ideeën worden dan tijdens de formudiskussie besproken. Tijdens die diskussie moet aangegeven wor den hoe het vervolg er uit zal zien". Peterink legt de nadruk op zal Hij gelooft niet dat het bij deze confe rentie zal blijven. "De initiatief groep zal vervolgens met goed onderbouwde voorstellen gaan komen. Daarover en met name over de uitvoering daarvan zal met aller lei groepen gesproken gaan wor den." Hoe die fase er uit ziet is nog kof fiedik kijken. Peterink heeft er zo wel zijn eigen mening over. "Venray zal zich volgens mij niet op een en dezelfde wijze moeten gaan presen teren. Venray is veelzijdig. Welke rol dat aspect krijgt zal uit de confe rentie blijken." Die veelzijdigheid heeft overigens ook zijn keerzijde omdat hier veel belangen mee gediend zijn. "Die moeten we op een werkbare wijze zien te organise ren"» 'dus Peterink. touw kon vastknopen. Terwijl ieder een in de raad. behalve Van de Vorle. het eens was over de nood zaak van verbouwing van de schouwburg, de manier waarop dat betaald moet worden en de subsidie verstrekking in de toekomst, viel politiek Venray dinsdag over een bananenschil. Die had de gedaante van een te elfder ure ingediende motie van de VVD. Strekking van de motie: college zorg ervoor dat bij de verbouwing van de schouwburg ook Venrayse bedrijven aan hun trekken komen. Achtergrond: bij de verbouwing van het gemeentehuis kwamen lokale bedrijven niet of nauwelijks aan de bak en bakten duur betaalde bedrijven van elders er weinig van. Hoewel je je kunt afvragen of dit soort belangenbehartiging van de Venrayse ondernemers in een raads zaal thuishoort is er op zich niets mis met de gedachte. Het college vond dat ook. Plaatseljke en regio- De gemeente Venray gaat een voice responce systeem koppelen aan haar telefooncentrale ter ver hoging van de service aan de bur ger. Het systeem zal o.a. een beurtmelding bevatten en de gemeente wordt hierdoor 24 uur per dag bereikbaar. De aanschaf van het systeem vloeit voort uit de kwaliteitsmeting van de gemeente Venray. Daaruit bleek o.a. dat het telefoonverkeer voor diverse verbeteringen vatbaar is. Een van de maatregelen die nu getroffen worden is het voice responce systeem. Het systeem heeft diverse moge lijkheden. Gestart zal worden met een beurtmelder, zodat de beller weet hoeveel wachtenden er nog voor hem zijn. Wie nu de gemeente belt, moet soms lang wachten en krijgt regelmatig de telefoniste aan de lijn met het verzoek nog even te wachten. BEREIKBAARHEID Het systeem gaat er ook voor zor gen dat het gemeentehuis 24 uur per dag bereikbaar zal zijn. Zo zal de burger in de toekomst informatie over gemeentelijke produkten via het voice responce systeem kunnen ontvangen. Welke informatie dal allemaal zal zijn, moet nog nader worden bepaald. Verder kunnen de burgers buiten kantooruren hun vragen of klachten gaan doorgeven. De burgers zullen dan de volgende dag teruggebeld worden. Ook kan het systeem gaan dienen als telefoonbeantwoorder voor de individuele telefoontoestel len in het gemeentehuis. Indien een ambtenaar niet aanwezig is. wordt na een bepaalde tijd overgeschakeld op de beantwoorder. PROEFTUIN Het invoeren van het systeem gebeurt in een "proeftuin" waarbij naast de gemeente Venray ook Arkel .Telecommunicatie en Orca Advies (een bedrijf gespecialiseerd in voice responce) betrokken zijn. De inten tie is dat het nummer van het voice responce systeem een gratis num mer wordt. Hierover moeten college en gemeenteraad echter nog haar goedkeuring geven. De aanschaf van het systeem kost 23.995.- welke investering voor 1997 gepland staat. Dit jaar al zal het sys- Teem geimplemenieerd worden zodat proefondervindelijk kan wor den bekeken of het systeem een meerwaarde heeft voor de efficiency binnen het gemeentehuis en voor de service naar de burger. Pas dan zal tot de definitieve aanschaf worden overgegaan. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard nale bedrijven hebben volgens wet houder Marlies de Loo minstens evenveel kans op opdrachten dan andere, indien die bedrijven qua prijs en kwaliteit kunnen concurre ren. "Dat is ons beleid", aldus de wethouder. Bij de verbouwing van de schouwburg heeft de gemeente - misschien toch wijs geworden door eerdere ervaringen?- in de overeen komst met het bureau dat de verbou wing begeleidt expliciet opgenomen dat Venrayse bedrijven een kans moeten krijgen om mee te doen. Twee redenen voor het college om de motie 'overbodig' te noemen. Voor de VVD was het antwoord van De Loo niet voldoende om de motie maar te laten voor wat ze was. Schorsing, motie indienen en toe lichten. Waarbij de wethouder aan kondigde dat het college de motie weliswaar overbodig vond, maar uit praktische overwegingen de motie niet zou afraden. Coalitiepartijen CDA en PvdA hadden al laten weten tegen te zullen stemmen. Dat gaf al een beetje een raar beeld: col lege vindt motie overbodig, maar geeft toch steun, terwijl de eigen fracties tegen zijn. Maar het werd nog fraaier toen het op stemming aankwam. Want toen steunde wet houder Kersten niet het college, maar sloot zich bij de PvdA en CDA-fractie aan. Binnen het CDA (tegen) stemde Duponl vóór. samen met VVD. D'66 en Samenwerking Venray. En zo werd de motie afge wezen met tien tegen acht stemmen. Hoezo achttien, de raad heeft toch 25 leden. Klopt, maar de fractie Van de Vorle presteerde het om gewoon uit de vergadering weg te lopen. Omdat ze tegen de verbouwing van de schouwburg en zich van stem ming wilden onthouden. Dat gaat echter niet bij een motie en daarom slapten ze maar op. "U ontloopt uw politieke verantwoordelijkheid", slingerde burgemeester Waals hen nog na. Om de optelsom compleet te maken: bij de voorstemmers ont braken de raadsleden Van Oers (D'66) en Van de Velden (SV). Het college miste wethouder Jan Driessen die op vakantie is. Hadden zij de motie gesteund, was deze met elf tegen tien stemmen aangeno men... Kunt u het nog volgen? Nee? Dat hoeft ook niet. want het ging eigen lijk om niks. Behalve om wrijving tussen collegeleden en tussen colle ge en coalitie. En om wat amateuris tisch aandoend politiek optreden van raad en college. Op deze manier wordt het nooit wat met een politie ke discussie op hoofdlijnen en de kloof tussen politiek en burgerij wordt er ook al niet smaller door. Dal vond ook wethouder Marlies de Loo. Haar exercitie om met veel kunst- en vliegwerk renovatie en uitbreiding van de schouwburg te realiseren werd dinsdag wel heel knullig naar de achtergrond gedron gen. Hopelijk hebben de kluchten in de vernieuwde schouwburg een hoger niveau. Hotel Restaurant nodigt u uit voor... HOTEL ASTERIA VENRAY Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray INL EN RESERVERINGEN: TEL. 04780-11466 WEEKAANBIEDING (zolang de voorraad strekt) Natuurlijk hij Patcrslaan 1 te Venray Boxmeer en Vierlingsbeek gaan verder op weg naar één gemeente. De beide gemeenten doen dat via een scenario dat een voorschot neemt op de gemeentelijke herin deling. Als op 1 januari 1998 Boxmeer en Vierlingsbeek worden samengevoegd w illen de gemeen ten daar intern al een eind mee klaar zijn. Voornaamste argument voor de voortvarendheid noemen de gemeenten 'een forse verspil ling van energie en kosten' wan neer gewacht wordt tot Den Haag met de herindeling rond is. Samenwerken volgens de lijn van Vierlingsbeek en Boxmeer levert minder extra werk op, omdat de nieuwe gemeente de organisatie structuur van Boxmeer wil gebruiken. (door Bert Albers) De gemeente Boxmeer heeft pas een reorganisatie achter de rug die in grote lijnen te vergelijken is met de operatie KEERpunt die zich momenteel in Venray afspeelt: Boxmeer werkt aan een 'onderne mende en efficiënte organisatie die midden in de samenleving staat'. Kiezen vooreen herindelingstraject volgens het 'klassieke' model zou dat proces vertragen en dal vinden beide gemeenten zonde van de tijd en het geld. Beter is het om de beide organisaties als samen te smelten volgens de Boxmeerse plannen. Dat blijkt uit de vorige week gepresenteerde startnotitie inzake samenvoeging van de beide gemeenten. In dat stuk worden twee manieren van herindelen naast elkaar gezet. De 'klassieke' herinde ling heeft als voordeel dat hel pro ces voor alle betrokkenen helder is en dat ze het maximaal kunnen beïnvloeden. Nadeel wordt in de notitie de blijvende onzekerheid voor het personeel genoemd. De andere variant kent in feite maar één nadeel: als de Tweede Kamer anders besluit over herinde ling zitten Boxmeer en Vierlingsbeek behoorlijk in de pro blemen. Dat gevaar is niet ondenk beeldig wordt in de notitie erkend. Een 'pijnlijke ontkoppeiingsopcra- tie' is dan het gevolg. Ondanks het politieke en bestuur lijke risico kiezen de beide colleges voor een versnelde samenwerking, vooruitlopemrpp de eigenlijke her indeling. Om het proces van 'organi satietransformatie' dat in Boxmeer volop gaande is niet te frusteren. De practische uitwerking van die keuze leidt tot de inrichting van een pro jectorganisatie. Die gaat bestaan uit een stuurgroep, een projectgroep en een aantal ambtelijke werkgroepen. Een extern deskundige moet de zaak in goede banen leiden. Daarvoor hebben de colleges ook al een bureau op het oog: KFMG. het bureau dal ervaring heeft met de reorganisatie in Boxmeer. Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray ytRAS WlA]/ Bij ontwikkelen en afdrukken EEN KLEURRIJK MINI-FOTO-ALBUM, EEN FOTO FLIP-AIBUM. V- EEN VERGROTING foto I video Palersstraal 10. Venray. lel 10478) 56 -14 85 Onze specialiteit j Noordhollandse belegen i kilo van 12,95 voor 10.95 1 Oud overjarig Superbest kilo 18,95 13,95 ook bij u op de niarkt iedere vrijdag op het Henseniusplein van 9.30 tot 18.30 Grote Markl 11 Venray telefoon 580250 Openingslijden: dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur vrijdags lol 21.00 uur zondag van 12.00 tot 20.00 uur

Peel en Maas | 1996 | | pagina 1