"Werk van Martinusstichting helpt echt" De droom van een dansgroep Uitstekende waardering voor Venrayse volbloed Miss 27 MC Verkiezing 'T VENROJS LARVE GETAEKEND Voetganger aangereden door dronken bestuurder FRANSLEMMERS Noord- Limburgse afdeling Senioren 2000 PEEL EN MAAS 'n abonnement waard School houdt enquête over leerlingenvervoer jaar geleden. Deze week liet de stichting Venray voor Rio weten dat het.streefbedrag van honderddui zend gulden bijna binnen was. En dat ze ook in de toekomst het werk voor de straatkinderen van de Limburgse pater Martien Cox zullen blijven steunen. Een goede zaak. vinden Gerda Gevers en haar zus Lenie. alias zus ter Gerlacha. "De stichting St. Martinus van de pater doet daar goed werk. Een perfecte organisatie en allemaal heel betrokken men sen". En de dames kunnen hel weten. Zij zijn koud een maand terug van een bezoek aan Brazilië. De Venrayse vrouwen maakten ken nis met het centrum voor straatkin deren in Rio. met Martien Cox, met de overweldigende natuur van het land en met de tegenstellingen tus- Venrayse 'Rio-reizigsters' weer thuis ,ag. PEEL EN MAAS NIET TE BESCHRIJVEN Verder willen de Venrayse vrou wen van land en volk geen kwaad De watervallen van Foz do Iguan a, een wonder van de natuur. Over ruim een maand gaat in en Venray weer de de Peel van start. Duizenden fiet- doorkruisen vanuit vier cen- punten weer het Peelland. daarover gaat dit verhaal Dit verhaal gaat over de tien- Fietsvierdaagse de Peel. En de ervan. Vorig jaar vertrok de fietskaravaan de tiende keer vanuit Venray en organisatiecomité wilde daarom bijzonders doen. Dat leidde tot oprichting van de stichting voor Rio. die allerlei acties touw zette om de straatkinderen Rio de Janeiro een beter bestaan Er kwam een loterij en de eerste live TV-uil/.ending in Dal is nu al weer bijna een met veel sporten, goed eten en scho ling dat inmiddels al 750 straatkin deren aan een goede baan heeft geholpen. Wat de Venrayse vrouwen erg ver baasde was de compleetheid van de organisatie. "Ze hebben alles", zegt Lenie. "Een eigen laboratorium, een dokter, een tandarts, maar ook een eigen advocaat". Ze vergeet nog de eigen reisorganisatie te vermelden, die ook voor Gerda en Lenie de trip heeft verzorgd. Het selfsupporting karakter van de stichting is begrijpe lijk als je bedenkt dat niet iedereen in Brazilië even blij is met het werk voor de straatkinderen. "Tal van mensen in Brazilië houden er ideeën op na net als hier partijen als CD en Vlaams Blok. Straatkinderen horen niet in de samenleving thuis, ze moeten maar de grens over worden gezet. Op papier heeft het land de meest kindvriendelijke wetgeving ter wereld, maar in de praktijk komt er weinig van terecht", hebben de bezoeksters geleerd. sen arm en rijk. Gerda Geevers kocht vorig jaar het w innende lot in de Rio-lotcrij gekocht en mocht daarom twee weken naar Zuid- Amerika. ZELFVOORZIENEND "Misschien is nog wel het belang rijkste dat we met eigen ogen heb ben gezien dat het echt werkt", is de reactie van de beide Rio-reizigers. Ze zijn vol bewondering over de organisatie, de wijze van werken en en liefde waarmee de straatkinderen worden omgeven. Gerda en haar zus zagen hoe de kinderen worden ont- giftigd voordat ze langzaam met de opbouw van een nieuw leven begin nen. Veel van de kinderen zijn lijm- snuivers en door ze veel melk te laten drinken worden de resten daar van uit het lichaam verwijderd. Daarna begint pas het programma Zondagavond omstreeks 20.00 uur liep een 35-jarige Venraynaar op de Hulstweg ter hoogte van het viadukt over de A73 toen hij werd aangereden door een personenauto, bestuurd door een 52-jarige plaats genoot. De bestuurder, zo bleek tijdens bel onderzoek, verkeerde onder invloed van alkohol. Nadat hem de bekende proeven waren afgenomen beeg hij een rijverbod en de mede deling dat proces-verbaal inzake het rijden onder invloed zal worden *y opgemaakt. Zijn rijbewijs werd konform de voorschriften ingevor derd. De voetganger moest met vrij ernstige inwendige verwondingen een heup- en bcenfraktuur naar bet ziekenhuis worden vervoerd. FRANS LEMMERS KASTWANDSYSTEMEN OPBERGRUIMTEN MOGEN WORDEN! letterlijke zin van het woord. De designlijn "The Doors" staat voor kwaliteit en unieke ontwerpen. niiiHifimn Er is een Noord-Limburgse afdeling van de partij Senioren 2000 in oprichting. De partij, ont staan uit de puinhopen van het Algemeen Ouderenverbond (AOV), wordt onder meer geleid door Merselonaar Aad Turkenburg. De Noord- Limburgse afdeling wordt offi cieel maandag 3 juni opgericht. Vorig jaar leidden conflicten tus sen een deel van het bestuur, onder leiding van voorzitter Batenburg, en de fractie in de. Tweede Kamer, onder aanvoering van Nijpels. tot een breuk in het Algemeen Ouderenverbond. De fractie bleef in de Kamer en richtten de Senioren 2000 op. Voorzitter van het hoofd bestuur van deze partij is de heer Turkenburg. Aanwezig bij de oprichtingsvergadering van de afde ling Noord-Limburg zijn fractie voorzitter Jet Nijpels en hoofdbe stuurslid Wim Bosboom, oud-journalist en programmamker bij radio en TV. Zij zullen vertellen over hun werk en eventuele vragen beantwoorden. De vergadering wordt gehouden in hotel Wieënhof aan de Leunseweg en begint om 19.30 uur. Iedereen is welkom. Op vrijdagavond 24 mei wordt er in zaal In den Engel, Poststraat 1 te Venray een grote muzikale happening gehouden, met als klap op de vuurpijl de Internationale Miss 27 MC Verkiezingen, aan vang 20.00 uur. De algehele muzikale omlijsting wordt verzorgd door het Venrayse orkest Force Fields. Tevens is er die avond een gastoptreden van Polleke Fremes uit Handel. De hele avond wordt georganiseerd door Vriendenclub 't Lichtpuntje uil Venray. Deze avond is niet alleen voor de 27 MC-ers maar voor ieder een toegankelijk. Tevens neemt 27 MC Vriendenclub 't Lichtpuntje op 23 juni deel aan de TROS tv-opname. Ter land. te zee en in de lucht in pretpark Walibi-Flevo. Men doet mee aan het spel 'Lol aan de katrol'. Voor deze opnames zijn buskaart jes te koop a ƒ22,50 per stuk. zodat u een goedkoop en een gezellig dag tochtje mee kunt maken. Denk wel: vol=vol. dus voor liefhebbers is er haast geboden. Voor inlichtingen of opgave voor beide evenementen kunt u bellen naar 0478-510008 of faxen 0478- 510008 WAO VAN SOEST B.v. Taxa lies Advies onroerend goed Kruitweg 13. 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 Donderdag 23 mei 1996 - Pagina 5 Ze doen alles zelf bij de stic hting St. Martinus. Vaak met behulp van materiaal dat in Europa wordt inge zameld. Met de nieuwe houtbewer kingsmachine maken jongeren bij voorbeeld traphekje zodat kleine kinderen van de straatkind-moeders niet van de trap vallen. bezoek gebracht aan een door de paters gerund toeristisch buitenver blijf aan de kust en natuurlijk aan Rio en het fameuze strand van Copacabana. Eind april keerden de Rio-reizigers weer terug naar huis. albums vol foto's en een hoofd vol reisverhalen rijker. woord horen. De natuur is er meer dan prachtig, de mensen vriendeli- ijk. Vooral over de watervallen op de grens tussen Brazilië. Argentinië en Paraguay raken ze niet uitgepraat. Een trip naar de Foz do Igua^u had den Gerda en op adv ies extra bij- geboekt. Een geweldig advies, want beiden zijn zwaar onder de indruk van de overweldigende kracht en pracht. "Zo immens, het is bijna niet te beschrijven", zegtDe waterval len. de breedste ter wereld, werden vanuit de helicopter en vanuit een rubberbootje bekeken. "Het was een enorme herrie en toch kreeg je een gevoel van rust bij die watervallen", herinnert Gerda zich. Na de ervaring bij de Foz do Igua^u werd nog een Uitverkochte schouwburg voor show Dizzy Wilma zelf groterideels afkomstig ui.t de gelederen van gymnastiekver eniging St. Christoffel, Wilma zelf had niet veel langer geleden zelf kennis gemaakt met modern ballet. Toen ze in Italië in de reiswereld werkte zette ze haar eerste danspas jes en eenmaal terug in Nederland w ilde ze er meer mee gaan doen. Ze volgde de docentenopleiding aan een dansacademie en formeerde Dizzy. En daarna ging het zo snel dat de parttime baan kon worden opgezegd. Tegenwoordig heelt de jazzballetschool zo'n 350 leerlingen in leeftijd variërend van drie tol zestig jaar. Behalve jazzballct -dan sen op alle muziek behalve klassiek- zijn er aerobic-groepen. Al snel ontstond het idee om familie en vrienden 'ns de gelegen heid te bieden om te zien wat er allemaal gebeurde tijdens dat weke lijkse uurtje jazzdans van moeder, dochter, vriendin of zusje. De eerste show vond voorzichtig plaats in de schouwburg van St. Anna. maar vorig jaar werd de stap naar de 'echte' cultuurtempel gezet. Dit jaar hadden er misschien wel drie voor stellingen ingezeten, maar dat wordt voor de meeste deelnemers een beetje te vermoeiend. Ze zijn nu al vanaf 's morgens vroeg tot vroeg in Een impressie van 'Around the world in a clay', de show die Dizzy vorig jaar op de planken zette. Dit keer draait het allemaal om een dol fijn. {Foto: Stijn Be.rben). de avond in de schouwburg voor een generale repetitie en twee voorstel lingen. Ze doen het allemaal graag, maar genoeg is genoeg vindt Wilma., Dolfijn De show die zondag 2 juni wordt opgevoerd heet The dream of the dolphins' en is geïnspireerd door een nummer van de groep Enigma. Een dolfijn droomt en die dromen bren gen de groepen van Dizzy dansend op het podium. In een show die nog wat langer duurt dan vorig jaar en waarbij een kleine 300 mensen betrokken zijn De show speelt zich in. op en onder water af. Dansjes en de hele show zijn bedacht door Wilma Keijzers, op basis van meest al bekende melodieën. Snelle en langzame nummers, swingend of romantisch, aangepast aan de leef tijd en de mogelijkheden van de dansgroepen. Er worden zondag twee voorstellingen gegeven, ééntje om half twee en eentje om half vijf. Warmblocdpaarden zijn meer geschikt als spring- of dressuur- paard. Eigenaar v.d. Eisen en mede eigenaar Morssink uil Hegelsom waren dusdanig overtuigd van de kwaliteiten van Gatecrasher, ook als rij- en dressuurpaard. dal zij beslo ten om Gatecrasher mee te laten doen aan voornoemde test in Neustadt. Van de vele paarden die zich voor deze test aanmelden ble ven uiteindelijk 31 paarden over. Gatecrasher was het enige volbloed paard dal aan de testen deelnam. Die lesten bestonden uit vrij springen, parcours springen, dressuurmatig rijden, een 4.5 km lange cross met 12 forse hindernissen en een renga- lop van 1000 meter. Daarbij werd Gatecrasher door diverse voor hem bekende maar ook onbekende rui- Omroep Venray gaat op 'Takke-Toer' Als jij deze zomer kans wilt maken op t-shirts, een portable radio-casset- te-cd-speler en andere prijzen, raden we je aan dit artikel aandachtig te lezen. Takke-Herrie. hel meest gewaagde radioprogramma van Omroep Venray. gaat namelijk met de Takke-Toer de gemeente Venray op zijn kop zetten. Het enige wat je moet doen, is luisteren naar Takke-Herrie en zorgen dat je fiets binnen handbereik staat. Elke week kun je een prijzenpakket win nen, en bovendien maak je kans op een draagbare radio-cassette-cd-speler. Stem dus op zaterdag 25 mei je radio af op Omroep Venray en zorg dat je de kortst mogelijke route naar 't Allemans Café in Oost'rum kent. Wie weet ga jij dan met het pakket naar huis De komende weken komt de Takke-Toer nog in Merselo. Leunen. Smakt. Veulen, Heide. Castenray. Vredepeel, Ysselsteyn, Oirlo en op de Venrayse kermi». Stem deze zomer dus elke zaterdagavond lussen 19.00 en 20.00 uur af op Takke-Herrie. Je vindt ons in de ether op de 90.2 of via de kabel op de y Snel Het is ook goed voor de naamsbe kendheid van de balletschool die ze sinds enkele Jaren runt. Hoewel die over belangstelling niet te klagen heeft. "Het is allemaal toch al zo B snel gegaan", zegt ze. Vijfjaar gele- B den trad Dizzy voor het eerst in het Openbaar op. in circus Mök. Een groepje van twaalf meiden, nel als jaar twee keer een uitver kochte schouwburgzaal op één Enthousiaste reacties van het bloemen, kusjes en com- Voor de nieuwe show, volgende week in de schouw- wordt opgevoerd, zijn al geen kaartjes meer te krij- Over wie gaal het hierboven? pj André Rieu? Naamgenoot Van n..:„ï Youp van 'l Hek? Een nieuwe van Joop van den Ende? Meeuwis dan? Geen van allen, voorstelling die vorig jaar op één 1200 bezoekers trok heette the world in one day' en opgevoerd door amateurs. De van jazzballetschool Dizzy leiding van Wilma Keijzers hel publick, voornamelijk ifamilie en vrienden, zien wat ze in hun mars hebben. En dat bleek heel nat te zijn. Een kleine twee uur :aten de toeschouwers vol bewon- lering aan hun stoelen gekluisterd. De ogen aanvankelijk nog gericht op het eigen kroost daar op het podi- im, maar steeds meer opgaand in iet dansspektakel van groot en lein. De verschillende groepen, kriërend in leeftijd van 3 tot pak- eg 30 jaar, hadden er maanden op geoefend. De moeders hadden de tieren in elkaar gezet, ouders en vrijwilligers hadden geholpen met iet decor. In snelle vaart passeerden anden en steden de revue, bekende iaelodieën op danspasjes gezet door ilma Keijzers. Fantasie uitleven "En helemaal niks in de krant". \erklaart de Venrayse dansdocente haar bezoek. Want over anderhalve week staat een nieuwe show op het programma. Ditmaal nog wal groot ser opgezet, met meer verhaal. Vandaar dat Wilma deze keer eens heeft gebeld om wat aandacht te ragen. Niet omdat er nog kaarten aan de man gebracht moeten wor den. Die zijn al maanden op. Verkocht in de balletzaal. Maar voor de mensen, groot en klein die alle- jmaal meedoen. Dat is voor Wilma Keijzers ook de voornaamste drijfveer om überhaupt de show te maken, "Je werkt samen irgens naar toe. dat schept toch een Jjjzondere band. De leerlingen vin- len het allemaal hartstikke leuk om Ie doen. En dat geldt ook voor mezelf. Ik kan zo m'n fantasie uitle- Gatecrasher presteert ook als fokhengst Gatecrasher, de volbloed hengst van Venraynaar J. v.d. Eisen, die enkele jaren geleden succesvol op de renbaan was, manifesteert zich ook goed als fokhengst. Daarbij blijkt het paard ook kwaliteiten te hebben als springpaard en dres suurpaard, waardoor Gatecrasher zich ook als fok hengst voor warmhloedpaarden kan manifesteren. Begin dit jaar ging Gatecrasher naar het Duitse Neustadt naar het paardentrainingscentrum van het Brandenburgisches Haupt- und Landgestüt. Daar onderging de vol bloed hengst een zware training, als voorbereiding op een vierdaagse test voor (kandidaat) rijpaardfokheng- sten. Gatecrasher is een Engelse vol bloed. Volbloeden zijn de meest idealen renpaarden en worden daar ook voor gefokt en opgeleid. Als renpaard kende Gatecrasher veel ups en downs met als hoogtepunt de overwinning van de Goldcup op de renbaan in Wassenaar. Een ernstige peesblessure maakte een einde aan zijn renloopbaan. De kwaliteiten van Gatecrasher beloofden echter een nieuwe toekomst, maar dan in de fokkerij. Eind 1993 behaalde hij meteen succes door tijdens een zware keuring van het Zuchtverband fur Deutsche Pferde als Nederlands paard met de eer te gaan strijken. WARMBLOED ters bereden. Dat springen niet zijn favoriete bezigheid is. blijkt uit de waardering hiervoor, een zes. maar wel vol doende. "Zijn techniek zou beter kunnen maar de hengst springt alles met veel moed en zonder aarzelen" aldus de trainingsleider in Duitsland. Voor zijn dressuuraanleg. rijd- baarheid en de basisgangen kreeg Gatecrasher drie achten. Hij blonk echter uit op karakter en werklust (tweemaal een tien), temperament en algehele conditie (tweemaal een negen). Deze aspecten wogen iets minder zwaar in de totale beoorde ling maar met 108 punten scoorde Gatecrasher ruim voldoende en werd hij in hel totale veld 15c. Om voor de Duitse warmbloed stambomen (Hannoveraans. Olden- burger etc) tot de fokkerij tóegelaten te worden zijn 80 tot 100 punten vereist. Gatecrasher voldoet ruim schoots aan deze norm. Het is dan ook niet uitgesloten dat de Venrayse tophengst. met een fraaie bouw. voor deze rassen ingezet zal wor den.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5