1 pantalon VvGI moet komend jaar reserves aanspreken mpression, Noord-Limburgse beurs met landelijk allure pSrkhof Voetbal ta lente toernooi SV Meerlo 18 mei Geen wisselcollectie bibliotheek op basisscholen Venray- centrum Horst wint Dekenaal Schuttersfeest Met Pinksteren I op z'n Paasbest... Uw woning in de vakantietijd yiixvkM. Vlodelstockcarclub naar circuit De Peel ;ers vlees van de boerenhof PEEL EN MAAS s Bij aankoop 1 van een colbert een 1 naar keuze, uit onze uitgebreide m collectie, voor de prijs van Raadsvergadering gemeente Meerlo-Wanssum EL EN MAAS Vrijdag 17 mei 1996 - Pagina 7 jet Vincent van Gogh Instituut GI) is er dankzij forse bezuini gen in geslaagd om 1995 posi- fgesloten. Dat zal volgend echter niet meer lukken, rspelt L. Dorren, lid van de ab van Bestuur van het insti- Dorren verwacht over dit r een tekort van 1,4 miljoen den. ei Vincent van Gogh Instituut :g vorig jaar 8,5 miljoen gulden der van het rijk. Dat er deson- danks een positief resultaat uit de bus is gekomen komt door een aan tal meevallers aan de uitgavenkant. Dorren zegt dat in een toelichting op de jaarcijfers 1995 in het blad 'Impressie' van het instituut. Doordat sommige premies zijn verlaagd vielen de sociale kosten lager uit dan verwacht. De lage rente zorgde voor een meevaller en er werd minder aan aanschrijvingen betaald. De salariskosten bleven nagenoeg gelijk. "We doen het dus gewoon goed met zijn allen", stelt de financiële topman van het VvGI in het blad. "Terwijl de inkomsten teruglopen hebben we geld aan de reserves kunnen toevoegen". Volgend jaar zal het instituut de spaarpotten echter moeten omkeren. Dorren waar schuwt dat het niet verstandig is om te lang in te teren op de reserves. Die zijn bedoeld voor onverwachte uitgaven en diepte-investeringen, aldus het lid van de Raad van Bestuur. Onderhandelingen bijna afgerond vlodelstockcarclub De Idrivers gaat naar alle waar- ijnlijkheid toch verhuizen r het auto- en motorcircuit De I nabij de gelijknamige lucht- chtbasis. De Peeldrivers, die ids vorig jaar zonder circuit zit- willen zo snel mogelijk aan de g. Mogelijk dat er in augustus rainingcn en wedstrijden wor- gehouden. Vorig jaar hield De Peeldrivers ir laatste wedstrijd op het circuit i de Smakterweg. De vereniging est op Smakterheide verdwijnen I plaats te maken voor een par- irplaats voor vrachtwagens. Een van de opties om naar toe te gaan was het circuit de Peel. Omdat veel leden uit Horst komen, werd ook in die gemeente gekeken naar een nieuwe lokatie. Een door de gemeente aangeboden lokatie stuitte echter op milieutechnische proble men. Er zou dan een accoustisch onderzoek moeten komen en De Peeldrivers zouden zelf voor de kos ten op moeten draven. Een alterna tief nabij Horst America langs het spoor stuitte bij de vereniging op teveel problemen. "Vorige week hebben wij een gesprek gehad met dhr. Maessen. Op dit moment maakt hij een over zicht van de kosten voor de aanleg van de nieuwe asfaltbaan." laat voorzitter Kunzler weten. Volgens hem is de zaak voor 95% rond. Ook de gemeentelijke vergunningen zijn reeds verleend. "Wij willen zo snel mogelijk beginnen. Nu moeten we uitwijken naar andere verenigingen voor trai ningen en wedstrijden. We streven ernaar om in augustus alweer aan het trainen te zijn" aldus de voorzit ter. Dal is volgens Kunzler het belangrijkste. Vervolgens komen zaken als een nieuw clubgebouw aan de orde. De vereniging denkt daarbij een een ruimte van 30-40 m2 maar heeft nog niets geschikts kunnen vinden. n het Pinksterweekend, van erdag 25 tot ne met dinsdag 28 i, wordt in Venray de beurs pression '96 gehouden. De eede uitgave van deze exclusie- tuin- en interieurbeurs plaatst ord-Limburg op de landelijke nementenkalender. )ndanks de grote toestroom exposanten is de organisatie n geslaagd om het maximum twee deelnemers per branche ïandhaven. Dat garandeert een Wisselende en exclusieve beurs hoge kwaliteit. SFEER npression onderscheidt zich van ere beurzen door de uitgkiende e van presenteren. Dat begint al de lokatie. Het bos- en stuifdui- gebied Vlakwater, aan de rand Venray. heeft alles wat een tuin- rs zich kan wensen: ruimte, uur en een uitstekende bereik- arheid. De organisatie heeft de jrs zodanig vormgegeven dat dit fakter behouden blijft. een dergelijk evenement :n liefhebbers van mooie tuinen lexclusieve interieurs uit heel :rland af. De exposanten komen leens uit alle windstreken en igen een waaier van bijzondere lukgen. Uitgangspunt voor de •anisatie van Impression was ook keer iets bijzonders neer te zetten Venray. Verdeeld over tal van anches. Zo vindt de bezoeker er nhuisjes, maar ook terreinauto's, leken en meubelen. Organisator P. lintjes noemt enkele van de 50 posanten als voorbeeld: bedrijven Engels porselein presenteren of uilair uit Albion. Produkten die de pische landelijk sfeer uitstralen aar veel mensen in deze jachtige d behoeft aan hebben. Dat doet ik de typical British' wax-jachtkle- ng. Mediterrane sfeermakers zijn oók. Bedrijven die exclusief hek- :rk tonen of uit Spanje geïmpor- jrtle balustrades. Een andere deel- imer is weer gespecialiseerd in irtugese kruiken of in Afrikaanse nst. Dichter bij huis is de kuipen- aker. De liefhebbers van vijvers - dat zijn er steeds meer- komen n hun trekken bij de kweker van eur- en Koi-karpers. Vissen die de ltste jaren aan een opmars door de ederlandse vijvers bezig zijn. Natuurlijk is er ook gedacht aan inwendige mens, men kan zich in t restaurant tegoed doen aan het •VARKENSVLEES RUNDVLEES KIPPRODUKTEN VLEES PAKKETTEN VLUG-KLAAR- PRODUKTEN U belt. Wij br*"j>e"' 0478-542022 Vraag nu gratis en vrijblijvend de meuwe prijslijst aan 'Witte goud van Limburg' en in het bier-paviljoen zijn er diverse soorten bier te proeven. In het in Engelse stijl ingerichte thee-paviljoen kan men u voorzien van thee en/of kof fie, eventueel vergezeld van een stuk Limburgse vlaai. Ter opluistering van de horeca zal muziek ten gehore worden gebracht door twee pianis ten, spelen daan twee vleugels. Op de beurs is een kinderopvang aanwezig, waar men de kinderen op verantwoorde wijze bezig houdt, zodat de ouders indien zij dat wil len, ongestoord over de beurs kun nen wandelen. KUNST Aan Impression '96 wordt een extra dimensie toegevoegd door de kunstkollektie. Over het terrein ver spreid kan de bezoeker schilderijen, beelden en plastieken bekijken. De werken zijn bijeengebracht door de Venrayse galerie Toro. Galeriehouder en beeldend kunste naar Tom Rooijendijk heeft zich bij de selektie laten leiden door de sfeer in Vlakwater en de uitstraling van de beurs. Uitgangspunten bij de selek tie waren dat de kunstwerken ook een eigen artistieke waarde verte genwoordigen. Voor Impression '96 zijn alleen hedendaagse kunstenaars geselekteerd. De bezoekers kunnen een kunstroute,"Walk of Art', volgen die hen langs alle kusntwerken leidt. PAARDENTRAM In het Pinksterweeken vinden tra ditioneel in het nabijgelegen Merselo de Muziekfeeste plaats. Hoogtepunt daarvan is de Aid Merselse Dag, op tweede Pinksterdag. Dankzij de samenwer king tussen de beide organisaties kan het publiek Impression én de Aid Merselse Dag bezoeken. Er is een combikaart verkrijgb aar (met korting) en er pendelt een old-timer bus tussen het centrum van Venray, het beursterrein van Impression en Merselo. Op zaterdag en zondag kan het publiek zich vanuit het centrum van Venray (schouwburgplein) om het half uur, per paardentram naar Impression laten vervoeren. Impression is dagelijks geopend van 11.00 tot 18.00 uur, op maandag en dinsdag tot 21.00 uur. De entree prijs bedraagt 12,50 voor volwas senen, ƒ5,- voor kinderen (van 5-12 jaar) en ƒ10,- voor 65-plussers. Een gecombineerd bezoek aan beide evenementen kan d.m.v. de combi- kaart, deze kost ƒ15,-. Het is alweer 20 jaar geleden dat SV Meerlo een internationaal toer nooi organiseerde met een deelne mersveld bestaande uit afvaardigin gen van de ploegen NEC, Borussia-Monchen Gladbach enz. Dit jaar is het plan opgepakt om een toernooi te organiseren voor spelers in de leeftijdskategorie 16-21 jari gen. Het is eigenlijk een vervolg van de door de KNVB opgestarte kom petitie voor deze kategorie. de deel nemende verenigingen zijn dit jaar: Leunen-Oostrum-SVEB en Vitesse, welke in groep A voor een finale plaats zullen strijden in wedstrijden van twee maal vijftien minuten. In de andere groep strijden Montagnards/Sparta en Meerlo in wedstrijden van tweemaal vijfen twintig minuten. De opening van het toernooi is om 10.45 uur. De eerste wedstrijden beginnen om I 1.00 uur en de prijsuitreiking zal zijn om 17.45 uur. De wedstrijden staan onder lei ding van Noord-Limburgs beste scheidsrechters, te weten: Martien Cortenbach, Jack Heidens, Jan Deenen en Piet Haenen. Zij zullen onderling ook beoordelen welke ploeg er in aanmerking komt voor de Fair Play Cup. Evenzo zal er ook. door deskundigen, een beoordeling plaatsvinden voor 'Speler van het Toernooi'. Deze speler zal bij de prijsuitreiking een prijs in ontvangst mogen nemen, geschonken door het weekblad E-3 Journaal. De organi satie van dit toernooi is in handen van SV Meerlo en wel de personen: Henk Peters, jeugdcoördinator; Ed Coenders, ex-voorzitter SV Meerlo; Han Friesen, coach SV Meerlo en Andre Koolhof, trainer/coach Vitesse '08 Gennep. Het toernooi, welke jaarlijks zal terugkeren wordt gehouden op zaterdag 18 mei op sportpark 'Bergsbos' te Meerlo. elke week nieuws Eigenaar vond gestolen auto terug In de nacht van donderdag op vrijdag werd ten nadele van een 19- jarige inwoner zijn groene Volkswagen Golf, dertien jaar oud en nog een waarde van ƒ2000,- die geparkeerd stond aan de Poststraat, gestolen. Zaterdag zag de eigenaar zijn auto staan op een parkeerplaats bij de Kiosk in het Brukske. Hij posteerde bij zijn auto en waar schuwde de politie. Die stelde vast dat door forcering toegang tot de auto was verkregen. De bedrading was doorverbonden. Er kon niet worden vastgesteld of met de auto een grote rit was gemaakt. Wel was uit de auto een trainingspak ont vreemd. De eigenaar heeft de auto inmiddels terug. De Openbare Bibliotheek zal geen wisselcollectie kinderboeken laten rouleren op de basisscholen in Venray-centrum. Op de kerkdorpen, waar dit systeem nog wel wordt gehanteerd, zal dit zo blijven. Vorig schooljaar stopte de bibliotheek met het verzorgen van een wissel- collectie op basisscholen binnen vijf kilometer van de bibliotheek. De biblio theek wilde zich meer richten op dienstverlening in de vorm van begeleiding bij het lezen. Dat leidde tot diverse protesten vanuit het basisonderwijs, waarna besloten werd om dat schoojaar te evalueren. Dat gebeurde aan de hand van een enquete. Uit die enquete bleek dat de meeste scholen zich konden vinden in de nieu we opzet. Henk Roling, directeur van De Vlaswei, had echter de nodige vraagtekens bij de resultaten en vroeg de gemeente daar naar te kijken. B. en w. hebben afgelopen dinsdag beslist achter het besluit van de bibliotheek te staan. De Vlaswei wordt geadviseerd hierover direct met de bibliotheek in gesprek te gaan. Tijdens het Dekenale Schuttersfeest.wat afgelopen zon dag werd georganiseerd door de Schutters van de Venrayse Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan, werde de algemene prijs gewonnen door Schutterij Wilhelmina uit Horst. Het Dekenaal begon om 14.00 uur met een inspektie nabij de sporthal van Landweert, daar stonden vijf schutterijen gepresenteerd voor het publiek, tevens maakte de nieuwe Koning, Bernie van Lierop, tesamen met zijn Koningin zijn opwachting in de Venrayse Schutterij en zij baarden met haar jurk opzien in de Schutterswereld. Onder muzikale begeleiding van joekskapel Got Net, trok de stoet door Landweert op. Direkt na afloop van de optocht trokken de schutters naar de schut- tersweide in de Endepoel om aldaar de schietwedstrijden af te ronden. Het werd een echte wedstrijd, natuurlijk onder de klanken van de joekskapel Göt Net. Tegen het einde van de avond waren de resultaten beken, de prijs voor het mooiste geheel werd weg gehaald door St. Jan Grubbenvorst, de prijs voor het beste muziekkorps werd weggehaald door schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan uit Venray. De schietwedstrijden waren een prijzenregen voor ons Venrayse Schutterskorps. In de A-klasse ging de eerste prijs naar Wilhelmina Horst (54 p.) voor Ons Genoegen Siebengewald (53 p.). In de B-klas- De kersverse koning van Schutterij 't Zandakker se begon de zegenreeks voor het Venrayse korps, dus Venray behaal de de eerste prijs (52 punten en na kaveling 70 punten), tweede werd St. Jan Grubbenvorst (52 punten en na kaveling 67 punten) en derde werd Wilhelmina Horst met 51 pun ten. In de C-klasse ging de eerste prijs naar Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Venray met 53 punten, tweede werd het tweede C-team Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Venray met 50 punten en derde werd Wilhelmina Horst met 48 pun ten. Bij een totale eindkonklusie van deze dag kon worden opgemaakt dat Wilhelmina uit Horst met 105 pun ten dit jaar de eerd e beurt valt het Dekenale Schuttersfeest 1996 te Venray te hebben gewonnen. Tweede werd St. Jan Grubbenvorst met 103 punten, Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Venray werd derde met 102 punten, vierde werd Ons Genoegen Siebengewald met 101 punten en vijfde werd Si. Thomas van Aquino Blerick met 93 punten. Een mooie dag eindigde in een gezellig samenzijn en de schutters keerden huiswaarts en kunnen zich nu op gaan maken voor het eerste Bondsfeest te St. Jan Grubbenvorst aanstaande zondag. Vlag in top Afgelopen vrijdag ging hij Thomassen Interieurs de vlag in top. De bekende Venrayse meubelzaak wordt momenteel gigantisch verbouwd. Tussen de huidige winkel en het voormalig arbeidsbureau wordt de toon zaal dusdanig uitgebreid dat het totale winkeloppervlak stijgt naar 2500 m2. De genoemde tussenruimte wordt met twee verdiepingen verbouwd. Een verdieping dient ter verruiming van de afdeling moderne meubelen terwijl ook de afdeling klassieke meubelen nog groter wordt. Verder zullen gevels en interieur compleet veranderd worden. De uitbreiding heeft mede tot doel de regionale positie die Thomassen voor de betere meubels inneemt, verder te vergroten. De verbouwing duurt nog tot eind september, maar vrijdag werd het glas geheven bij het bereiken van het hoogste punt. GARDEUR ROSNER MOBIL ELASTO MCGREGOR 5= Grotestraat 93 C/5 tel. 0478-581214 slnvd SMOiiBd HOd smvq moadva oiooviaiiq Liida Politie Basiseenheid Venray TIP VAN DE WEEK In de vakantieperiode moeten wij extra waakzaam zijn op elkanders eigen dommen. Maak met u buren afspraken. Zorg dat zij weten dat u weg bent. Door samen waakzaamte zijn. kunt u elkaar wederzijds helpen. Dat kost nagenoeg geen moeite. Bel de politie als u iets verdachts ziet.De politie kan niet op elke straathoek gaan staan. Wij hebben daarom uw hulp nodig. Als u twijfelt of u wel of niet moet bellen, bel dan. Wij nemen het u echt niet kwalijk als achteraf blijkt dat het voor niets was. Zorg ervoor dat uw woning er bewoont uit blijft zien. Met schakelklokken kunt u verlichting aan- en uitschakelen. Laat degene die uw huis verzorgt de gordijnen 's avonds sluiten en 's mor gens weer openen. Zorg ervoor dat brievenbussen niet uitpuilen. Er zijn tal van zaken waarmee u de woning veiliger kunt maken. Haal daarom op het politieburo de folder met vakanlietips. Hij ligt voor u klaar en is graits. In de maandagavond gehouden raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum stond het beleids plan 1996-2000 op de agenda. De PK-fraktie vond het een goede zaak om middels dat plan af te tas ten wat er leeft bij de bewoners, maar vroeg zich af wat er gaat gebeuren als de gemeente zal opgaan in een grotere gemeente? Die bezorgdheid was er ook bij de andere frakties te bespeuren. De marge van de mogelijkheden om nu iets te doen is eigenlijk te smal. Volgens de PK moet de gemeente doorgaan met het aanstellen van personeel en heeft de gemeente nog een lokale kommandant voor de brandweer nodig, zo vroeg de PK- fraktie zich af. De CDA-fraktie had een iets andere benadering van het beleids plan. Herindeling is voorlopig nog niet aan de orde bij het CDA. Een onderzoek wat op komst is zal dui delijkheid moeten verschaffen vol gens deze fraktie. Goedkeuring van dit beleidsplan kan ook volgens hel CDA aangeven waar de prioriteiten liggen. Uitbreiding van de fietspa den is niet mogelijk omdat de Provinciale Overheid daar anders over denkt. 'Een sporthal is belang rijk voor de inwoners maar eerst dan, wanneer er duidelijkheid is omtrent de cijfers. De kernen Wanssum en Tienray opknappen; de haven aanpassen aan de eisen en wat gaat er met de damwand gebeuren? De rondweg Wanssum heeft urgen tie, maar de prioriteiten steld de raad vast'. De GP 94-fraktie wilde elk jaar een bijstelling, daar waar nodig is, per jaar. De GP uitte wel haar bezorgdheid in het zelfstandig voortbestaan van de gemeente. Het kollege was wel blij met de positieve opstelling van de raad omtrent dit beleidsplan/Bezuinigingen zullen moeilijk verwerkbaar zijn wat de herindeling betreft', zo gaf de raads voorzitter de verzekering 'dat het standpunt voor de zomer nog ter diskussie zal komen'. Heel voor zichtig zullen wij investeringen moeteen doen en dat betreft ook de personeelsuitbreiding. Om een slui tende begroting te hebben zal de Onroerend Zaakbelasting met 7,5% moeten worden verhoogd. De voor zitter stelde wel dat, indien er geen aanleiding zou zijn, in de komende jaren die verhoging niet behoeft te worden doorgevoerd. En daar had den de frakties vrede mee AGENDA Er werd betreurd dat de basis scholen niet deelnemen aan het edu catief projekt 'Leven met de Maas' maar Wethouder Beterams deelde mede dal dit in de toekomst wel zal gebeuren, maar dat hel deze keer om Gewond Een Venrayse klusjesman werd in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond toen hij bezig was een noodruit te plaatsen in een winkel aan de Schoolstraat. Toen hij daar mee bezig was viel een stuk glas uit de kapotte ruit in zijn nek zodat een open wond ontstond. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd waar ver schillende hechtingen moesten wor den aangebracht. Daarna kon de man naar huis worden vervoerd. De ruit was door drie mannen ingetrapt. Een getuige kon de politie een signalement doorgeven en de getuige wist zelfs dat de mannen in een frituur naar binnen waren gegaan. Daar werden zij aangehou den. Na verhoor en opmaking van proces verbaal werden ze naar huis gestuur. De mannen ontkenden het vergrijp. praktische redenen niet was doorge gaan. OJC Gaellus in Tienray kan de dakrenovatie en het verlagen van het plafond uitvoeren met een subsidie tot een maximum van ƒ23.131.-. De raad ging akkoord met het voórstel van een bijdrage voor ver vanging van de stalen ramen van het Gemeenschapshuis in Wanssum. Vervanging van de verwarmingske tel en uitbreiding van de combiketel werd afgewezen. Het voorstel, een onderzoek te laten doen naar een oplossing voor de slibproblematiek in de haven van Wanssum kreeg de gevraagde mede werking. Voor dat onderzoek werd ƒ10.000.- beschikbaar gesteld. Voor de aankoop van hydraulische apparatuur voor de brandweer stelde de raad een bedrag van ƒ38.500.- be schikbaar. De tariefregeling voor door de brandweer aan derden verleende diensten werd konform het voorstel door de raad aanvaard. Duidelijk stelde de voorzitter dat. waar de brandweer aanwezig moet zijn bij verleende vergunnignen. er zeker geen rekening door de brandweer zal worden gepresenteerd. Van vrijdag 21 tol en met maan dag 24 juni zal een uitwisseling plaatsvinden tussen de voetbalver eniging Wasosz uit Polenen de voet balverenigingen in de gemeente Meerlo-Wanssum. Hel aantal Poolse gasten bedraagt 24 personen, die allen bij inwoners zullen worden ondergebracht. Er was een kostenra ming opgemaakt die het beschikba re krediet had overschreden. Reden voor het kollege om met een kre- dietvoorstel bij de raad te komen. De PK-fraktie stelde duidelijk dat het initiatief een kompliment waard was, alleen vond de fraktie het jam mer voor voldongen feiten te wor den geplaatst. De CDA-fraktic zag het als een vervolg van eerdere kon takten. Wij moeten ons als goed gas theer gedragen, de VDA-fraktie juicht de uitbreiding van de kontak ten toe. De GP 94-fraktie had meer moeite met het voorstel, niet dal de fraktie iet tegen de kontakten met Polen had, maar alleen de manier waarop. De voorzitter was niet verrast voor het verzet in de raad. Het voor stel is in de kommissie besproken en onze inwoners zijn er bij betrokken. De opvatting van het kollege is dus anders dan het standpunt van de GP 94 fraktie. Die fraktie bleef, mede omdat het budget van het vorig jaar ook met meer dan 100% was over schreden, tegen het voorstel. Met de Aixom rijdt u zonder rijbewijs, met 45 km/u, veilig over fietspoden, door sleden en over binnenwegen. De Aixom brengt u en uw bogoge overal worm en droog naartoe. htrfu Auto Lenders Wilhelminastraat 29a, Venray, tel. (0478) 511113.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7