t; MARLBORO CLASSICS "Zullen we wel of zullen we niet?" REGIOKALENDER Merselo werpt een ballonnetje op Maria-Processie in Oostrum Geslaagd r Cactussen en vetplanten kijken Gevarieerde expositie in Galerie Altamira PEEL EN .MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Zondag 19 mei: Robin Who...? in de Koe Avond vierdaagse van 6 t/m 9 juni EXCLUSIVE SHOP Marlet: tot ziens bij CAESAR-BROUWER Liedjesfestival Piëlhaas Volle Maan Housefeest Kermis in Merlin Oud papier Daryll-Ann in café 't Podium ma PEEL EN MAAS Vrijdag 17 mei 1996 - Pagina 3 Voor Merselo is 1996 een bijzon der jaar. Precies I25 jaar geleden landde een luchtballon in Merselo. Daarmee was Merselo de eerste luchthaven van Nederland. Ter gele genheid van de 25e verjaardag van deze ballondag 1886) werd het monument 'De Ballonzuil' opge richt. Oude tijden herleven aan de voor avond van de muziekfeesten. Op zaterdag 18 mei zullen in Merselo om 18.30 uur vanaf de weide van Math Arts aan de Merséloseweg (vanaf Venray: direkt over de beek aan de linkerzijde) een drie-tasl bal- lonnnen vertrekken voor een unieke tocht van ca. anderhalf uur over onze fraaie regio. Er kunnen nog meer ballonnen opstijgen, dus als er nog mensen zijn die interesse hebben kunnen zij zich, tegen betaling van ƒ300,-. opgeven bij Wilma Zeegers. Weth. Pubbenstraat 21, 5815 AK Merselo. el. 0478-546404. Opgave is moge- ijk tot vrijdag 17 mei 18.00 uur op bovenstaand adres. Mochten de weerstomstandigheden het niet toe laten, dan wordt op woensdag 22 mei om 19.30 uur een tweede poging gedaan. Als u niet mee vaart of vliegt, dan nodigt de muziekfeesten Merselo u van harte uit om te komen kijken naar het vertrek van de ballonnen. Oostrum is een bedevaart van Maria en in het kader van de [aria-verering vindt jaarlijks in lei een aantal extra aktiviteiten lats. Een van deze hoogtepunten is igetwijfeld de grote jaarlijkse [aria-processie. Deze processie >rdt dit jaar gehouden op zondag mei, aansluitend aande Hoogmis ;n 10.00 uur. Overeenkomstig de trspronkelijke traditie zal deze :essie trekken via een route rond I parochiekerk. De route leidt ihaf het vertrek bij de kerk via de Igr. Hanssenstraat, 'atermolenstraat, Randenrade, llasakker, opnieuw de Mgr. lanssenstraat naar de aankomst bij it grote Mariabeeld op het plein ibij de kerk. Bij dit beeld zal, na n korte afsluitende plechtigheid, processie worden ontbonden. In de processie wordt het beeldje Maria meegedragen, lederwerking wordt verleend door iet Gemengd Koor, het orkest en lamboerkorps van Harmonie Sub latris Tutela en schoolkinderen van le Maria-basisschool, die bloemen zulten strooien. Bovendien zal ook Aan de Universiteit van \msterdam is geslaagd voor de :ommunicatiewetenschap, speciali- iatie Informatiestudies: Marian 'linsenberg. medewerking worden verleend door het St. Theobaldus Gilde uit Overloon. Dit Gilde zal de processie mede opluisteren en de leden van het gilde zullen met hun aanwezig heid ongetwijfeld zorgdragen voor een extra feestelijk tintje. De kerk zelf, de omgeving van de kerk en de gehele route van de pro cessie zal voor deze gelegenheid feestelijk versierd zijn. Overigens wordt in het kader van de Maria-verering in Oostrum in de maand Mei dagelijks bij de H.Mis van 09.00 uur de Rozenkrans gebe den en is er op de woensdagen om 19.00 uur een plechtig lof, eveneens met Rozenkrans. Ook is, zoalshet hele jaar door, de kerk steeds geo pend voor een bezoek, o.a. aan de Maria-kapel. De jaarlijkse Sacramentsprocessie wordt in Oostrum gehouden op zon dag 2 juni a.s. Aan deze processie zal, behalve het Gemengd Koor en Harmonie Sub Matris Tutela. ook schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan uit Venray medewerking verlenen. De predikatie bij de viering op zon dag 2 juni zal worden verzorgd door Pater Antoine Bodar. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar De leden van de afdeling Maas en Peel van Succulenta (Vereniging van Liefhebbers van Cactussen en andere vetplanten) willen ook in 1996 hun hobby, het kweken van succulente planten zoals cactussen en vetplanten, onder de aandacht brengen van het grote publiek. Zij stellen daartoe hun kassen open voor bezichtiging. Ook zullen zij dan informatie verstrekken over het zaaien en verzorgen van die planten met hun veelal kleurrijke bloemen. Op zondag 19 mei 1996 kunt u tus sen 10.00 en 17.00 uur terecht bij P. Verrijdt, Geysterseweg 29 in Oostrum. De toegang is gratis. In de Peel en Maas Regiokaiender vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. T\m zondag 19 mei: Oosterse mystiek in Arcen: Oosterse dagen in de Kasteeltuinen met medewerking "van ondere andere Wieteke van Dort. Zondag 26 en maandag 27 mei: Bonsai-tentoonstelling in botanische tuin De Jochumhof in Steyl. Te zien zijn miniaturen van zowel inlandse als uit het verre Oosten geïmportereer- de bomen. Er worden ook demonstraties gegeven. De bonsai-expositie wordt georganiseerd door de Bonsaiveremging Noord- en Midden- Limburg. De Jochumhof ligt aan de Maashoek 2b in Steyl en is geopend van 1 l.ÖO tot 17.00 uur. Zondag 2 juni: 'Veiling voor leven' in Cuijk. Geveild wordt antiek, curiosa, sieraden, kunst. De opbrengst is bestemd voor het kinderkankercentrum in Nijmegen. De veiling wordt georganiseerd door serviceclub Kiwanis Land van Cijk en vindt plaats bij boomkwekerij Ebben aan de Beerseweg tussen Cuijk en Beers. Maandag 27 mei t/m zondag 18 augustus: Historische overzichtstentoonstelling over De Peel in de Horster Oudheidkamer. Te zien is onder meer een replica van de beroemde Romeinse gouden helm, die in 1910 in de Peel bij Helenaveen werd gevon den. De tentoonstelling is een initiatief van negen musea en instellingen in de Peelregio. De Oudheidkamer is elke zondag van 15.00 tot 17.00 uur, dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur, woensdag van 14.00 tot 16.00 uur en vrij dag van 19.00 tot 21.00 uur geopend. Vrijdag 7 t/m zondag 9 juni: Tour d'Asperges-.- Recreatieve fietstochten door Midden-Limburg. Er is elke dag een route van 30 of 60 km. Voor info: VVV Roermond, tel. 0475- 33 32 05. ^"Zondag 9 juni: Eerste 'Arcense Dag' georganiseerd door de stichting Volkscultuur Arcen. De dag is bedoeld om fondsen te verwerven voor de volkscultuur in de gemeente en om het Noord-Limburgse bedrijfsleven een informele ont moetingsplaats te bieden. Op hel programma staat een optocht van histori sche koetsen en bierwagens, aangevuld met Limburgse ingrediënten zoals de plaatselijke schutterijen en muziekkorpsen. Andere programma-onder- delen zijn nog niet bekend. Zaterdag 15 en zondag 16 juni: Grote Prijs van Nederland, meetellend om het Wereldkampioenschap lotorcross 500 cc. De wedstrijd wordt gehouden op het circuit van de 1AC Lierop, die de grand prix ook organiseert. Vrijdag 21 t/m zondag 23 juni: i Midzomerfeesten in Overloon. Veel muziek met onder meer een smart- lappenavond, een countryavond, een midzomerconcert en een braderie. De organisatie is in handen van fanfare Vriendenkring. Zaterdag 10 t/m maandag 12 augustus: Rozenfestival in Lottum. Rozen, muziek en kunst bepalen drie dagen de sfeer in het Maasdorp. Onder andere wordt het centrum opgesierd met 50.000 snijrozen. In Galerie Altamira te Vierlingsbeek wordt een gevarieer de expositie samengesteld. De deel nemende kunstenaars zijn: Jorg Ruikers; uit zijn kollektie komen schilderijen met gemengde tech niek; de Roemeense kunstenaar Milan Dubljevic met olieverfschil derijen; Elly Collet-Smeets met landschap-aquarellen; Materie schilderijen van Gotlieb Hakvoort. Het geheel wordt vervolgens gekompleteerd met keramische objekten van Jaques Bus. De expositie duurt van 17 mei t/m 7 juli 1996. Openingstijden van de galerie op vrijdag, zaterdag en zon dag van 14.00 tot 17.00. Overige dagen: op afspraak, tel. 0478- 632312. Galerie Altamira is geves tigd Spoorstraat 35 te Vierlingsbeek De Oostbrabantse groep Robin Who...7 is geformeerd rondom zan geres Mieke van Driel, een meisje met een 'grote' rockstem a la Tina Turner, Joyce Kennedy en Mielissa Etheridge. Behalve door haar uitste kende vocalen valt het gezelschap op doordat ze covers met zoveel vuur spelen, als waren het eigen nummers. De originelen worden zeker niet noot voor noot nage speeld. Jefferson Airplaine's 'Somebody to love' wijkt zelfs behoorlijk af van het origineel, maar is aangepast aan de eigen mogelijk heden -en de huidige tijd- klinkt het overtuigender. Met dit in het achter hoofd vraag ik mij af of Robin Who...? ook aan eigen materiaal werkt. Door dat niet te proberen zou de groep, en met name zangeres Mieke van Driel, zichzelf tekort doen. Zondag 19 mei, aanvang 20.00 uur, entree ƒ5,-. De afstanden waarover gelopen wordt zijn vanaf donderdg tot en met zondag 3, 5, 10 en 15 km. De start is vanaf 17.30 uur op het Schouwburgplein. Op zondag lopen de wandelaars overdag, dan zijn er ook een 25- en een 30 km route. Iedereen kan mee doen: jong, oude, in groepen en individueel. OP zondag doen al onze 3000 deelne mers mee aan een defile door Venray. dit defilee zal worden opge luisterd door zo', tien muziekkorp sen. Voor meer informatie kunt u terecht bij: Gonnie van Ham- Frederix, Kerkpad 1, Venray, tel. 583765 of Gezien Goosens, Helfrichstraat 10, Venray, tel. 587352. Tot ziens op deze 38e Avond vierdaagse. CASUALWEAR herenkleding venray TEL 0478-510943 Soms is die vraag geen vraag. In elk mensenleven doen zich weieens onverwachte uitgaven voor waar eventjes niet op gerekend was. De auto die het opeens begeeft. De aanslag onroerend-goedbelasting die plotseling veel hoger is dan vorig jaar, terwijl er ook nog eentje van de inkomstenbelasting ligt. Zulke dingen slaan tijdelijk een gat in uw begroting en kunnen uw financille huishouding behoorlijk ontregelen. Maar u weet dat het weer overgaat, dus hebt u er geen moeite mee om zoin gat met een lening te overbruggen. Dus of u wel of niet zult lenen vraagt u zich waarschijnlijk niet eens af, u doet het gewoon. Laten we het lenen uit praktische overwegingen noemen. Maar er zijn ook andere goede redenen om te lenen. Rabobank tel. (0478) Venray-Oostrum 530200 Zevenrode 530300 Meerlo-Wanssum 538200 Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 6 tot en met 12 mei werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Schakelarmband, bankpasjes van dfe ING. ABN/AMRO en de Rabo; leesbril ih bruin etui: OV-jaarkaart; klem model portemonnee met daar in een bedrag van ƒ50,- (bankbiljet ten en munten); portemonnee met druksluiting, waarin pasje van de bibliotheek en school; jas (binnen zak kapot) met in de jas een pro gramma van de Rabo-Top 40; zwar te lakschoen, groene zool en groene veter met geel randje. GEVONDEN Bloembak met beplanting; meis- jesbril Beva, vol. 08, in de kleuren rood/blauw/paars; Euro sportfiets; herenfiets Basic; hierenfiets Batavus City bike; medicijn Tavegil tegen wespensteek; sleutel aan geel label; Ford autosleutel (achtergelaten in dierenartsenpraktijk; telefoontoestel PTT-GSM. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. Ondanks de tijd van het jaar wor den er achter de schermen al weer volop voorbereidingen getroffen voor het Liedjesfestival op 21 sep tember aanstaande. Voor dit liedjes festival is de kommmissie 'Liedje' weer op zoek naar tekstschrijvers, arrangeurs en zangers die tijdens het festival hun nieuwe vasteloaveslied- jes ten gehore brengen. Oude beken den, maar zeker ook nieuw en jong talent worden door de kommissie van harte uitgenodigd om mee te doen en dus aan het werk te gaan. Een enkele ijverige liedjesschrijver van vasteloavesliedjes heeft z'n tekst natuurlijk al klaar. Ter ondersteuning organiseert de kommissie 'Liedje' begin juni een workshop. Een bijeenkomst voor iedereen die belangstelling heeft en meer wil weten over het schrijven van vasteloavesliedjes. Deze works hop is bedoeld voor mensen die sprankelende ideeën hebben voor een lied, maar niet goed weten hoe deze ideeën verwerkt kunnen wor den in een goed vasteloaveslied. De workshop zal door enkele leden van de kommissie en een aan tal ervaren tekstschrijvers geleid worden. De intentie is om samen aan het werk te gaan en belangstel lenden het 'gereedschap' te verschaf- "TerTvöor een schitterend produkt. ATs"je_besluit mee te doen, wacht dan nieftè lang. De liedjes moeten namelijk op 15 juli a.s. ingeleverd zijn bij anne Christine Liebrand, Geijsterseweg 10 in Oostrum. En dat is het al heel gauw! Diefstal van kratten Een 46-jarige inwoonster deed aangifte van diefstal van twee krat ten met lege bierflesjes en van een krat met lege limonadeflessen. De diefstal vond plaats achter haar woning aan de Kruisstraat. Zaterdag 18 mei is de tweede edi tie van het Volle Maan Housefeest, gepresenteerd door enkele enthou siastelingen die werken onder de naam Kaboom. Kaboom verzorgt de aankleding, de flyers en de versprei ding daarvan. Het eerste Volle Maan Housefeest was een geweldig suk- ses. De sfeer was uitstekend, de muziek prima, de aankleding per- fekt, het aantal bezoekers zeer tot tevredenheid. Kaboom verwacht dat deze tweede editie van het Housefeest de eerste zal overtreffen. Aanvang 21.00 uur, entree ƒ7,50, garderobe 1,-. Café de Volle Maan is druk bezig zich voor te bereiden op eht EK Voetbal dat 8 juni begint. Alle wed strijden die voor Nederland van belang zijn worden op grootbeeld aangeboden. Verder is er een interes sante EK Poule. Wie is de grootste voetbalkenner (of heeft het meeste geluk in zijn voorspellingen)? Tijdens de EK is het café natuurlijk in Oranjestemming en worden er tombola's georganiseerd. En nu maar duimen dat de Oranjehemden zich van hun beste kant laten zien. Tijdens de kermisdagen zullen er zaterdag en zondag weer twee bands op het podium van OJC Merlin te Meerlo staan. Zaterdag 18 mei speelt de uit Oss afkomstige forma tie 'Rattlesnake Shake'. Deze vijf koppige band was vorig jaar als eens te gast in Meerlo, toen lieten ze zo'n goede indruk achter dat het het dit jaar nog eens over mogen doen. Dit vijftal brengt hun rock-covers, bestaande uit werk van Metallica, Led Zeppelin etc., met zoveel spel vreugde en humor dat de vonk met het publiek zo gemaakt is. Zaterdag zaal open om 20.00 uur, aanvnag 22.00 uur. Zóndag 19 mei het uit Oostrum afkomstige kwartet 'Mind of my Own'. Mind of my Own werd opge richt in september 1994 en hield zich bezig met het coveren van o.a. D.R.I., Slayer en Pantera. Ondertussen zijn ze bezig ook eigen nummers, die het midden houden tussen thrach, punk en hardcore, te schrijven. Zondag zaal open om 15.00 uur, aanvang 17.00 uur. Zoals je ziet zijn het twee wat op de metalleest geschoeide bands, mits je niet van kermis houdt je jezelf op kunt warmen voor het komende pinsterweekend. Winkeldiefstal Een 31-jarige inwoner dacht slim te zijn in een warenhuis aan de Grotestraat. Hij betaalde een onder broek maarl liet enkele paren sok ken in zijn jaszak zitten, die hij niet betaalde. Hij werd door personeel aange houden die de man overgaf aan de politie. Na verhoor en opmaking van proces verbaal werd hij naar huis gestuurd. BASKETBALL-VERENIGING Aanstaande zaterdag 18 mei is het weer de derde zaterdag van de maand. Wij komen dan oud papier ophalen in de wijk die omsloten wordt door de volgende straten: Julianasingel (vanaf Zuidooster), Raadhuisstraat, Dr. Kortmannweg, Industriestraat, Nieuwe Maasheseweg, Oostsingel, Min. Ch. de Ruysstraat, Kolkweg. Ook in de hier genoemde straten komen we het papier ophalen. U kunt uw papier vanaf 09.30 uur buiten zetten. Voor eventuele verdere inlichtingen kunt u kontakt opnemen met Tinêke Lamers, tel. 581445. Alvast bedankt voor uw medewerking. Voorprogramma Caesar Zondag 19 mei treed de band Daryl-Ann op in café 't Podium te Venray. De eerste CD 'Seaborne West' werd heel goed ontvangen en er volgde optredens in bekende clubs en festivals, waaronder Pinkpop. Ook in het buitenland werd de CD een sukses. Nu een jaar later volgt de nieuwe CD, getiteld 'Daryll-Ann Weeps'. Het album is het verslag van een veelbewogen jaar uit het leven van Jelle Paulusma, Anne Soldaat, J. Vos en Jeroen Kleyn. Een jaar waarin de stemmingen wisselden van juichend tot diepbedroefd. De relatie met de platenmaatschappij liep stuk, dit leidde tot de oprichting van een nieuwe maatschappij 'Excelsior Recordings'. Op de nieuwe CD staan zestien nummers waarin ont roering en melancholie de boven toon voeren. Zelfs de vrolijke lied jes hebben een hoog luistergehalte. Ongetwijfeld brengen ze deze mid dag/avond veel liedjes van beide CD's. Ook is er een heus voorpro gramma. Voor Daryll-Ann is er nog een optreden van de band Caesar. Deze Amsterdamse Band kent een stormachtig begin en heeft het in een korte periode al zover gebracht dat ze zijn uitgenodigd op het befaamde 'Lowlands'. Het zijn twee meisjes en twee jongens. Ogenschijnlijk een normaal bandje, maar de muziek valt nauwelijks te kategoriseren. Het zijn liedjes met een kop en een staart en altijd een twist. Kenners en iedereen die Caesar in levende lijve hebben gezien voorspellen Caesar een grote toekomst. Opgelet: het optreden begint, al om 17.00 uur en de entree voor dit minifestival is ƒ15,-. Pincode op pasje Een 25-jarige inwoonster weet nu zeker dat het niet slim was om haar pincode op haar bankpasje te zetten. Ze kwam overigens pas tot de ont dekking dat haar pasje wegwas, toe ze een bankafschrift ontving. Tussen vrijdag en vorige week dins dag was een bedrag vn ƒ1100,- afgeschreven. De 'vinder' heeft dankbaar gebruik gemaakt van haar pincode. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler. Th. Lankveld, H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz, D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: 18 mei: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 585900 19 mei: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 581878 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: J. van PELT, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling G. GELLING en R. GOEDEGE BUURE DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 077-3986538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 0478- 513727 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Giotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3