ook zo'n last van vermoeide ogen....? OPTIEK VERHOEVEfl Geen Koninklijke Onderscheidingen met Koninginnedag Imago-onderzoek brengt niets nieuws onder de zon Wederom strijd om Koningstitel Nieuw Spraeland en ZYG gaan samen in De Wendel Venrayse vriendenclub weer in TROS-show Wijziging openingstijden abn amro de bank Voedingsbond FNV opent N Aspergelij n Eerste Europese Wereldwinkeldag in teken van handel met Afrika. 11 mei, van 12.00 uur tot 16.00 uur Henseniusplein met Afrikaanse produkten, Afrikaanse hapjes, Afrikaanse muziek Voor de N zesde maal grafschennis Nazaten van de familie Poels EN MAAS Donderdag 2 mei 1996 - Pagina 5 Met ingang van 6 mei 1996 Kantoor Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Venray, Henseniusplein 8 13.00- 17.00 10.00- 17.00 10.00- 17.00 10.00- 17.00 10.00- 19.00 Venray. Julianasingel 7a 10.00- 18.00 10.00- 18.00 10.00- 18.00 10.00- 18.00 10.00- 18 00 Buiten deze tijden zijn onze adviseurs op afspraak dagelijks ook beschikbaar op de tijd die U past. De Voedingsbond FNV gaat (potentiële) aspergestekers ondersteunen met informatie en advies. In samenwerking met FNV Brabant en FNV Limburg opent de bond de aspergelijn. Van 6 tot en met 24 mei kunnen mensen iedere werkdag van 12.00 tot 15.00 uur telefonisch hun vragen en-klachten voorleggen. Tussen 27 mei en 21 juni staan de telefoonnummers elke dinsdag tussen 12.00 en 15.00 uur open. De nummers van de aspergelijn zijn: 040-2462799 en 040- 2464943. Ook is er tussen 6 mei en 21 juni een inloopspreekuur in Horst. Weert, De urne en Gemert. Daar kan men iedere dinsdag van 12.00 tot 15.00 uur (in Horst van 13.00 tot 15.00 uur) terecht met vragen en klachten over het werken in de asperges. De lokaties: Gemeenschapshuis 't Ostenriekske, Noordsingel 75, Horst; Regiokantoor AbvaKabo, Noordkade 3, Weert; Café-zaai Van Hoof, Stationsstraat 8, Deume; Café-restaurant De Kroon, Kerkstraat 9. Gemert. Asperges steken is voor bijvoorbeeld veel scholieren en huisvrouwen een leuke bijverdienste. Maar veel mensen zitten met vragen of klachten. Over de betaling, over arbeidstijden, over arbeidsomstandigheden. Over de rech ten en plichten als je in de scholierenregeling valt, of de aspergeregeling. Over aspergetelers die het niet zo nauw nemen met de regels. Daarvoor is de aspergelijn. De lijn staat open voor zowel leden als niet-leden van de Voedingsbond FNV. kom dan naar Verhoeven Optiek voor een gedegen Optometrisch Oogonderzoek. wij verrichten een refractiebepaling, onderzoek binoculair zicht (evt. prisma bepaling), spleetlamp- onderzoek, noncontact- onometrie(oogdruk), contrastgevoeligheids test, kleurenzien- stoornissen, contactlensbepaling (ook multifocaal). Grotestraat 48 5801 BH Venray \NkeldWnkel Effl (pmiAM Wereldwinkel Venray Henseniusstraat 3a Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Traditiegetrouw strijden de schutters van de Venrayse schut terij 't Zandakker Gilde Sint Jan op de eerste zondag van mei om de eeuwenoude Koningstitel. Dit jaar zal er dus op zondag 5 mei gestreden worden om deze Koningstitel. Schutterij? Een schutterij is eeuwen geleden opgericht ter bescherming van altaar en haard in erbarmelijke tijden. Door de eeuwen heen is deze folklo re teniet gegaan en tegenwoordig zijn het de politie-agenlen die de taak van de schutters hebben over genomen. Toch bleef het schutters- en gildewezen bestaan in de zuide lijke provincies, te weten Zeeland. Noord-Brabant. Gelderland en natuurlijk Limburg. Mei name in de provincie Limburg bleef het schut ters wezen volop bestaan en milita ristisch blijft Limburg voortbestaan. Om de schutterijen zoveel mogelijk bij elkaar te laten komen om te strij den. zoals dit vroeger gebeurde, worden er de zogenaamde Bondsfeesten georganiseerd. De Venrayse schutterij is ingedeeld bij de Bond van dc Noord- en Middenlimburgse Schutterijen en Gilden, de Bond Juliana. In deze bond zitten alle verenigingen vanaf Siebengewald tol en met Neer en in deze bond gooit de Venrayse schut terij hoge ogen en met de komst van de twee nieuwe buksen moet de Venrayse schutterij de komende vijf jaren uitgroeien lot eenvan de meest beroemde schutterijen in Limburg. Eenmaal per jaar ontmoe ten de in totaal 172 Limburgse schutterijen - uit zowel Nederlands als Belgisch Limburg - elkaar op het Oud-Limburgse Schuttersfeest, dat traditiegetrouw op de eerste zondag yan juli georganiseerd wordt en dit jaar is dit in Bocholt B.U ziet het. de schutterijen vieren feest, de schutterijen leven, echter zoals voor elke vereniging geldt, geldt ook voor de Venrayse schutterij dat zij elk nieuw bloed in de vereniging gaarne verwelkomen, Koningsschieten Het Koningsschieten begint voor de Venrayse schutters vroeg met het afhalen van het oude koningspaar. Joop en Toos Linders-Verhaeg aan hun woning aan de Lathyrus om 08.30 uur. Nadat het koningspaar is afgehaald, vertrekt de schutterij naar de Vredeskerk om aldaar een gilde- mis bij te wonen. Daarna krijgen de Venrayse schutters een heerlijke maaltijd voorgeschoteld en dan is hel de taak voor de Venrayse schut ters om de schuttersweide om te toveren in een Koningsparadijs, maar daarbij voor elk wat wils aan schietmogelijkheden. Wit u Limburgs schieten? Dat kan! Wilt u Brabants schieten, dal kan! En will u zowel iegelijk Limburgs als Brabants schieten, ook hiervoor heeft de schutterij de oplossing in huis. Om 13.45 uur zal het zilver ontd aan worden van de huidige koning. Vanaf 14.00 uur kan iedereen terecht voor het officiële gedeelte. Natuurlijk heelt de schutterij voor hel talrijke aanwezige publiek ook een wedstrijd in elkaar gezet en tegen een geringe vergoeding bent u de hele middag en wellicht avond te gast bij de Venrayse schutterij. Na het bekend worden van de nieuwe koning zal deze voorgesteld gaan worden bij de gildehuizen van de twee Venrayse schutterijen en daarna zal de schutterij door de koning een feestavond aangeboden krijgen. Zoals u allen kunt zien, moet u op zondag 5 mei bij de Venrayse schut terij zijn, 'op de schuttersweide, gelegen aan de Loonsedijk 5 (Endepoel) te Venray. Vanaf 1 mei 1996 werken fusie partners Nieuw Spraeland (Oostrum) en ZVG (Venlo), instel lingen voor verstandelijk gehan dicaptenzorg, onder de nieuwe naam De Wendel. De nieuwe huisstijl is op I mei gepresenteerd aan medewerkers, vrijwilligers, cliënten, ouders van cliënten en andere belangstellenden De presentatie vond plaats in disco- theater Palladio te Helden. Gekozen is om nu al een geza menlijke nieuwe huisstijl te hante ren omdat ontwikkelingen aangaan de de samenwerking in een versneld tempo zijn geraakt. Reeds in 1992 besloten ZVG en Nieuw Spraeland tot vergaande samenwerking. Gaandeweg de fusie-ontwikkelingen is gekozen voor een model waardoor geleide lijk aan funkties van beide stichtin gen in een overkoepelende stichting worden opgenomen. Uiterlijk in het jaar 2000 zullen alle funkties van Nieuw Spraeland en ZVG vallen onder deze koepel, zodat deze stich tingen ophouden te bestaan. De koe pel heet De Vendel. Personele unie i mei is ook de dag waarop de Raad van Bestuur van Nieuw Spraeland en van ZVG zijn overge gaan tot een personele unie. Dat betekent dat Hendriks (direkteur ZVG) en Nauts (direkteur Nieuw Spraeland) beiden direkteur zijn in De Wendel, Nieuw Spraeland en ZVG. Voor het eerst sinds "mensenheugnis" in Venray Voor de zesde maal werden nabestaanden gekonfronteerd met grafschennis op de algemene begraafplaats Boschhuizen. Deze keer waren van de graven de fotolijstjes gestolen. Die lijstjes werden later m de buurt van de graven teruggevonden. Wel waren de foto's eruit gehaald. Het is voor de zesde keer, sinds oktober, dat op genoemde graven 'schennis' is gepleegd. Nabestaan den worden bij ontdekking emotio neel getroffen. Reeds eerder vroeg de politie de hulp in van bezoekers van die begraafplaats die iets onge woons hebben gezien. Zij werden verzocht zich met haar in verbin ding te stellen. Vooral voor de nabestaanden is het van belang dat er een einde komt aan deze vorm van grafschennis. De grafschennis moet gepleegd zijn op vrijdagmiddag tussen l 17.30 en 19.30 uur. Paarden op rijbaan Zaterdagmiddag kwam er een melding bij de politie binnen dat op de Beekweg paarden zouden loslo pen. Toen de politie ter plaatse kwam bleek de eigenaar, geholpen door familieleden, de twee p[aarden al in een weide had gedreven. Hoe de paarden uit de wei zijn gekomen kon niet worden vastgesteld. Dat 'kwajongens' het hek hebben open gemaakt wordt niet uitgesloten. Waarschuwing Bij de politie kwam een aangifte binnen van een 35-jarige Venray- naar inzake oplichting, gepleegd door een nog onbekende inwoner van Haarlem. In een regionale krant had een advertentie gestaan, waarin gevraagd werd om tegen betaling thuiswerk te doen. Diegenen die interesse hadden moesten een bedrag van 10 gulden in een brief opsturen naar een postbusadres in Haarlem. Nadere mededelingen zouden volgen. Dat deed de man om wat bij te verdienen. Hij kreeg vervolgens per post vier velletjes papier terug waarop vermeld stond wat hij te doen had: hetzelfde als de man uit Haarlem had gedaan! Mogelijk dat meerdere mensen de dupe zijn geworden van deze oplichterstruc. Die worden, in ver band met het onderzoek, dringend verzocht kontakt op te nemen met de politie. Mevr. Hubers in het bestuur van de plaatselijke KVR Na haar trouwen stopte ze hiermee. Sinds 1985 tol heden is ze echter weer politiek aktief en wel in de achterban van de lokale partij de Maaskant Fraklie. Ze is hiermee zeer bewust bezig en fungeert dan ook als een soort 'doorgeefluik': ze merkt en ziet dingen in Vierlingsbeek, hoort zaken van andere mensen en sluist deze weer door naar de politiek. Naast de politiek is ze ook maat schappelijk zeer aktief. Ze is inmid dels 23 jaar bestuurslid van de KVO afdeling Vierlingsbeek. Waarvan ze de laatste zes jaar in het kringbe- stuur zit. Voor de KVO is ze voorna melijk sekretaresse geweest, daar naast ook vice-voorzitster. Vanaf 1968 tot heden poetst ze de kerk in Vierlingsbeek. Een aantal jaren heeft ze ook de organisatie hiervan en het zoeken van vrijwilli gers op zich genomen. Sinds 1989 Tot heden is ze ook binnen de kerk aktief. Ze helpt met lektoren, de gebedsdiensten en de avondwaken. Van 1989 tot heden zit ze in het MOV (Missiecomité), hierin is ze in de volle breedte aktief: van het maken van Sinterklaaspakketten voor de (oud)missionarissen tot het werken tijdens 'Ons Projekt' (jaar lijks terugkerend evenement ten behoeve van de Vierlingsbeekse missionarisseri). Ook is ze regelmatig bezig met koliekteren, voor de kollekte voor ;'het gehandicapte kind' is zij aan spreekpunt. Daarnaast kollekteert zij voor diverse andere goede doelen mee, mensen doen dan ook vaak hiervoor een beroep op haar. Gedurende het bestaan van de stichting 'Sportstimulering' (van 1987 tot 1995) is zij aktief bezig geweest met het organiseren van diverse aktiviteiten op sportgebied, met name voor ouderen. Mevrouw Hubers is van beroep huisvrouw, waarbij het vrijwilligers werk op de eerste plaats komt. En alles wat ze doet, doet ze ook goed. Zo kent iedereen haar ook: ze staat altijd klaar, regelt alles tot in de puntjes en probeert bij alles wat ze doet een gezellige sfeer te creëren. Bevestiging van beelden die er al waren Evenals de afgelopen jaren zal vriendenclub 't Lichtpuntje uit Venray, ook dit jaar weer deelnemen aan de tv-opnames 'Ter land, ter zee en in de lucht' van de TROS. De opnamen vinden plaats in pretpark Walibi-Flevo op zondag 23 juni. De Venrayse vriendenclub doel mee aan het nieuwe onderdeel 'Lol aan de Katrol'. De leden van 't Lichtpuntje kozen voor het thema 'De kleine zeemeer min'. Er wordt een voertuig van 2.50m lang, 1.50m breed en l.75m hoog en een totaal gewicht van 300 kg. vervaardigd. Mensen die een dagje Walibi-Flevo willen kombine- ren met de tv-opnames kunnen zich melden via tel. 510008 in Venray. De kosten zijn 22,50, te voldoen wij aanmelding. Evenals \rorige jaren hopen de leden van 't Lichtpuntje op vele sup porters. Venray is stad noch dorp, te veel afhankelijk van enkele bedrijven, kent een sfeerloos centrum, heeft last van stankcirkels, is nauwe lijks op toerisme georiënteerd, heeft weinig uitstraling en kent te weinig samenwerking. Deze en nog enkele andere opvattingen zijn het resultaat van het imago- onderzoek dat door de initiatief nemers van de Venrayconferentie is gehouden. Resultaten die niet verrassend zijn en dus ook niets nieuws in zich hebben. De confe rentie zal zich op 1 juni dan ook richten hoe en op welke wijze Venray haar imago in de toekomst kan verbeteren. Deze week werden de eerste resultaten van het imago-onderzoek bekendgemaakt. Bovendien heeft de organisatie haar programma "rond" zodat ook daar mededelingen over gedaan kunnen worden. Behalve dat het onderzoek de minder positieve kanten van Venray naar voren brengt bevat het ook de visie van dertig Venraynaren, of per sonen die vanuit hun funktie nauw bij Venray betrokken zijn. "Sleutelfiguren van bedrijfsleven, onderwijs, gezondheidszorg maar ook verenigingsleven" noemde ini tiatiefnemer Ge Peterink deze men sen. Diezelfde sleutelfiguren mochten ook hun wensbeeld van Venray weergeven. Wensbeelden die tijdens de Venray conferentie verder uitge kristalliseerd worden om zo uitein delijk tot voorstellen te komen over de wijze waarop Venray zich in de toekomst zou moeten gaan profile ren. Duidelijk staat in ieder geval al vast dat een grotere samenwerking van gemeente en gemeenschap in Venray voordelen mee zal brengen. Reden voor de organisatie om naast vertegenwoordigers van bedrijfsle ven, overheid, onderwijs en gezond heidszorg ook burgers bij de confe rentie te betrekken. Alle verenigingen in Venray zullen voor de conferentie worden uitgenodigd terwijl ook a-select individuele bewoners gevraagd worden hun steentje bij te dragen. WENSBEELD De dertig ondervraagden gaven in ieder geval alvast een voorschot op het wensbeeld van Venray. Zo zou Venray een plaats tussen "stad en dorp" moeten blijven vanwege het aangename woonklimaat. Een bete re bereikbaarheid van het centrum zou positief kunnen werken. Verder zou Venray meer middelgrote bedrijven aan moeten trekken om minder afhankelijk te zijn van "een paar grote". Op toeristisch gebied moet Venray een keuze maken, of meer verblijfsaccommodaties ver krijgen of zich profileren als toeris tisch koopcentrum. Ook zou Venray meer duidelijk moeten maken dat het in Venray mooi en rustig wonen is om zo meer mensen naar Venray te krijgen. Met betrekking tot promotie zou Venray zich in een bepaalde richting moeten gaan profileren, net zoals bijvoorbeeld Venlo zich als logistie ke gemeente profileert. CONFERENTIE De conferentie wordt op zaterdag I juni gehouden in het gemeente huis van Venray. De oorspronkelijke plannen om de conferentie in de schouwburg te houden met een betrokkenheid van ongeveer 600 personen heeft de organisatie laten varen. Om jiraktische redenen. Organisatorisch is het moeilijk om de meningen van 600 mensen in een dag samen te vatten en de bediscus siëren. "We kiezen op dit punt voor kwaliteit" aldus Ge Peterink. Bovendien is voor het gemeentehuis als lokatie. gekozen in verband met de betrokkenheid van de gemeente. "Belangrijk is dat op dit traject gemeente en gemeenschap samen optrekken." De gemeente stelt hier voor gaarne het gemeentehuis ter beschikking. Bovendien heeft de horeca van Venray toegezegd voor een "broodje tussen de middag" te zorgen. De totale kosten van de con ferentie, geraamd op 60.000 gulden, lopen daarmee terug tot ongeveer de helft. "Dat bedrag is financieel afge dekt door bedrijven(organisaties) en gemeente". 1974 tot heden als voorzitter. Voor Overloon betekent dit een dubbel- funktie: zowel voorzitter van de Boerenbond Overloon (de organisa tie) als van de corporatie van zelf- mengers in Overloon. Door de bond van zelfmengers is hij tevens aange wezen als afgevaardigde om zo de belangen van de zeven aangesloten zelfmengers in de regio te beharti gen bij het hoofdbestuur van de CHV te Veghel. Vanwege de fusie in 1994 is hij hiermee gestopt. Met deze funkties is de heer Huijsmans gemiddeld zo'n drie halve dagen in de week bezig. Veelal als voorzitter van de NCB afdeling Overloon met de daaraan inherente bezigheden om de belan gen van de aan'gesloten boeren te behartigen. Ook in de politiek was de heer Huijsmans aktief, namens de Lijst Overloon zat hij in de periode 1966 tot en met 1974 in de Vierlingsbeekse gemeenteraad. Daarnaast was hij van de jaren 60 tot 1974 penningmeester van de KVP Tot 1994 is hij bestuurslid van het CDA gebleven. M.J.J. HUBERS Mevrouw Hubers trouwde in 1961 en verhuisde toen van Sambeek naar Vierlingsbeek. In Sambeek zat ze toen al enige jaren Dhr. Huijsmans Vrijdag 26 april togen de mees- e burgemeesters van Nederland loor hun gemeente om diverse lurgers te eren met een Koninklijke Onderscheiding. Jos Waals, burgemeester van Venray, deed dat niet. Voor het eerst sinds 'niensenheugnis", aldus bestuur- imedewerker Guus Spelbos van de gemeente, worden er in Venray lij gelegenheid van (oninginnedag, geen medailles litgereikt. De lintjesregen in Venray is dus net zo droog als het weer de laatste maanden. Volgens Spelbos is de nieuwe regeling rondom Koninklijke onderscheidingen hier mede oorzaak van. Het oude stelsel met eremedailles in goud, zilver en brons is vanaf dit jaar komen te ver vallen. Daarvoor is de eremedaille, verbonden aan het lidmaatschap van de Orde van Oranje Nassau in de plaats gekomen. Het nieuwe stelsel ;ent bovendien strengere criteria. Alle hogere onderscheidingen zijn overigens wel gehandhaafd, De gemeente Vierlingsbeek kende wel twee gedecoreerden. Dhr. J. Huijsmans uit Overloon en mevr. M. Hubers uil Vierlingsbeek werden vrijdagochtend verrast door burge meester Dittner van die gemeente. Beiden mogen zich lid in de Orde van Oranje Nassau noemen. J.J.A. HUIJSMANS Dhr. Huijsmans, agrarisch onder nemer, is in de loop der jaren zeer nauw betrokken geweest bij het lemeenschapsleven in Overloon. Hij heeft dan ook diverse maat schappelijke funkties in en voor de gsmeenschap in Overloon vervuld. Op 20 mei 1974 werd hij bestuurslid van de Stichting Volkshuisvesting Vierlingsbeek, ivaar hij namens de ondernemers van Overloon optrad. Deze funktie vervult hij lot op heden nog steeds. Vanaf de oprichting in 1980 tot heden is de heer Huijsmans voorzit ter van de Stichting Gemeenschapshuis Overloon. In rijn funktie is hij zeer aktief om het naatschappelijke en culturele leven n Overloon in stand te houden. Vanaf 1962 tot heden is hij lestuurslid van de NCB afdeling )verloon. waarvan sedert december Ze heten allemaal anders, in ieder geval geen Poels. Toch zijn bovenstaan de mensen nazaten van Nellie Poels uit de bekende Poels-familie uit Venray. De nazaten van Nellie hielden onlangs een reünie in Venray. Van heinde en ver waren ze gekomen om o.a. een stadswandeling te maken door hel cen trum van Venray. onder de deskundige leiding van de VVV. In die stadswan deling ontbreekt het Poels-huis natuurlijk niet. De "hele familie" was dan ook zeer willig om voor onze fotograaf voor het historische pand te poseren.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5