Ruimer wonen zonder krap te zitten. 'Geaf meej ow hand" een boeiend handvat Presentatie oorlogskroniek in Witte Hoeve Samson's Barber in De Volle Maan De ene pijp is de andere niet... Concert in Overloon Uitvoering Muziekschool Oud papier 'Vrouwen en Arbeidsonge schiktheid' Open huis teken- en schilderkursus Easy Tunes feest bij OJC Gryphus - PJL EN MAAS Donderdag 2 mei 1996 - Pagina 3 misten van de Vrije Academie sluiten rand deze periode hun cursusjaar af. Behalve het feit dat er in juni nog het irig bestaan van de Vrije Academie wordt gevierd, worden de diverse lessen met een project afgerond. Zo ook de iiiekgroep van leraar Piet Hermans. Van een halffabrikaat, waar uiteindelijk gresbuizen van worden gemaakt, en de leerlingen een "buizenprajekt" uitgvoerd. Een buis van 25cm doorsnee diende als inspiratie. De .leerlingen, tan de meesten al meerdere jaren les hebben, konden die buizen op hun eigen manier "bewerken" met het boven- ide resultaat. "Loep met meej mei geaf meej ow hand saame nar d'n oaverkant saame met ow zoeals dat huurt dat 't eindelijk wir zondag wuurt leaf meej ow hand" is de titel een tekst, geschreven door Poels, zanger van Rowwen waar zes toneelverenigingen :n aantal muzikanten de afge- maanden mee gestoeid heb- Het resultaat van hun tanningen was afgelopen zon- te zien in de Venrayse mwburg tijdens De talslag. Het werd een boeiend ïdje toneel en muziek. zes toneelverenigingen hadden bi/] reen stuk van maximaal een rlier geschreven en ingestu- d. Elk op hun eigen wijze en n verschillendegenres. Terwijl is uit Venray en Setovera num) hun stuk als een klucht planken brachten, kozen De "pelers uit America en Ventiel nray voor drama. Grimas uit it en de Vlasbloem uit Oostrum jifpgen zich tussen deze twee vor- in. 1^jjttmas en De Vlasbloem hadden pgens hetzelfde uitgangspunt, bejaarde, dementerende mens tich in hun eigen wereld bege- Daarbij werd menig keer de lelige maar ook de komische r geraakt. dans en Setovera brachten in klucht relatieperikelen naar :n. waarbij de handreiking een Irale rol speelde. Daarbij kende e stukken een verrassend slot. an(j 'n grote klasse waren de stukken van de Vrije Spelers en Ventiel. Bij de Vrije Spelers stonden twee vrien dinnen tegenover elkaar waarbij de overleden echtgenote van een van hen centraal stond. De tweespraak werd zeer boeiend gespeeld en het verhaal zelf kende de nodige verras sende wendingen. Bij Ventiel was het andersom. Middelpunt van een tweespraak was de gemeenschappelijke vriendin van twee broers. Vol vuur en overgave vochten zij letterlijk en figuurlijk hun ruzie uit terwijl de vriendin stil zwijgend vanaf een barkruk toe keek. wat het verhaal een extra dimensie gaf. Het experiment van De Vertaalslag, georganiseerd door Culturooy werd prima gecomple teerd met een muzikale invulling door het Peters Collectief, Wordless en-Alex van Vliet. Aan het slot van de avond werd op grootbeeld video scherm, de interpretatie van Jack Poels en Tran van Enckevort getoond. Laatstgenoemde, normaal accordeonist .van Rowwen Heze, was voor deze gelegenheid achter de piano van het Theehuis gaan zitten. Beide muzikanten hadden voor deze gelegenheid de muziek van Neil Young gekozen, wat een prachtige afsluiting van de avond vormde. De organisatie was na afloop dik te vreden. Het gebodene had hun verwachtingen overtroffen en ook de reakties vanuit het publiek waren zeer positief. Eerste exemplaar 'Vijftig jaar later' voor A burgemeester Zondag 5 mei wordt in De Witte Hoeve het boek 'Vijftig jaar later' presenteerd. Het boek bevat een aantal artikelen over het laatste ar van de tweede wereldoorlog. De artikelen verschenen eerder in rievorm in NRC Handelsblad. Burgemeester Waals zal het eerste van 'Vijftig jaar later' in ontvangst nemen. In 1995 schreven de journalisten Frits Groeneveld en Menno Steketee in IC Handelsblad een uitgebreide serie over het laatste oorlogsjaar en de 'rijding. Frits Groeneveld deed dat in korte stukjes, die vooral beelden in innering moesten roepen. De artikeltjes werden regelmatig ondersteund ir artikelen van Menno Steketee. Daarin wordt meer de nadruk gelegd militaire en strategische aspecten. De artikelen gaan voornamelijk over lituatie in ons land, maar er wordt ook aandacht besteed aan de strijd in Stille Oceaan en in het voormalige Nederlands-Indië. uteur Frits Groeneveld is bij NRC Handelsblad de deskundige over de .ede wereldoorlog. Hij besprak in die krant onder meer alle delen van de Jong's 'Het Koninkrijk der Nederlanden in de Tweede ireldoorlog'. Co-auteur Menno Steketee is van huis uit bioloog, maar ikte geïnteresseerd in de politieke en militaire achtergronden rondom rlogs voering. De serie van het duo riep veel reacties van lezers op en verzoeken om de rie te bundelen. Dat is nu dus gebeurd door uitgever Dutch Publishers uit ndgraaf. Dat de presentatie in Venray wordt gehouden is toeval, ümalist Groeneveld is een vriend van bestuurslid Harry Theunissen van Literair Café Venray. De literaire kring is dan ook betrokken bij de anisatie. De presentatie van 'Vijftig jaar later' begint om 11.30 uur. Tijdens de bij- nkomst worden onder meer historische films getoond. De presentatie is 'oorTedereen gratis bij te wonen. Niet opgemerkt '3terdagmorgen omstreeks 09.40 bemerkte een 14-jarig meisje uit strum een op de Stationsweg stil- mde trekker met oplegger te laat. botste met haar fiets tegen de hterkant van de oplegger, kwam val en liep o.a. hoofdverwondin- 1 op. Gelukkig bleken die ver dingen mee te vallen en kon na behandeling in het zieken- naar huis worden overgebracht. De 33-jarige bestuurder van de toer, uit Vleuten, had de wagen n stilgezet om de poort van een e r gelegen bedrijf te openen. Auto uitgebrand Voor de brandweer was er donder dagavond om 23.00 uur geen eer meer te behalen bij een autobrand. Een Alfa Romeo brandde volledig uit en moet als verloren worden beschouwd. De auto stond op een terrein aan de Sinnesstraat in Oirlo. Uit het onderzoek is komen vast te staan dat de auto enkele uren daarvoor in Deurne is gestolen. De eigenaar van de auto, een 44-jarige inwoner van die plaats werd door de politie van de brand in kennis gesteld. Op dat moment wist de eigenaar nog niet dat zijn auto was gestolen. Fanfare en drumband De Vriendenkring uit Overloon geeft zondag 5 mei een concert in het Overloonse gemeenschapshuis. Gastsoliste is sopraan Anita Bijvoet. Het concert begint om 11.00 uur. Op het programma staan populair klassieke werken en bewerkingen. De Vriendenkring, onder leiding van Chris Cuppen en Wil van Horck, vertolkt onder andere 'You'll never walk alone', dat tegenwoordig aan een nieuw leven is begonnen als tune van de reclames van de Rabobank. De bank is sponsor van het concert. Gespeeld worden delen uit de beroemde musicals 'Les Miserables' en 'Phantom of the Opera'. Zaterdag 4 mei de nieuwe editie van Samson's Barber in de zaal van De Volle Maan. De Venrays/Nijmeegse band speelt voor de tweede keer in Venray in hun nieuwe bezetting. Michiel v.d. Berg, Stijn Bus, Michiel v.d. Toorn en Korneel Jeuken spelen eigen werk in het brede genre van melodieuze gitaar muziek. Zeer recent heeft Samson's Barber een prima visitekaartje afge geven door hun eerste optreden in Venray een geweldig sukses te laten zijn. Het bezoekersaantal moet str aks iaten blijken dat de nieuwsgie righeid niet de enige reden was voor het suksesvolle optreden van in De Bonte Koe. Denk aan zaterdag 18 mei: het tweede house feest met Wonderboy en OTB. Houd die datum vrij. Aanvang 22.00 uur, entree 7,50, garderobe L-. Zaterdag 15 juni The Juke Joints, entree ƒ5,-. Op zaterdag 11 mei zullen leerlin gen van de Muziekschool Venray. voornamelijk in ensembleverband. een uitvoering geven in het gemeen schapshuis in Tienray. Optreden zul len o.a. een strijkersensemble, een lichte-muziekcombo. een blazersen semble en een gitaarduo. Ook dit concert is er een in het kader van de extra aktiviteiten ter gelegenheid van het 25-jarig beslaan van de Muziekschool Venray. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. f Geluk dat de A buren het bemerkten... In de nacht van woensdag op donderdag hadden drie bewoners van een woning aan de Mozart- straat veel geluk, dat hun buren omstreeks 03.00 uur een rookont wikkeling zagen uit de woning. Ze waarschuwden de politie en brandweer die met groot materieel uitrukten. Op het moment dat de politie arriveerde hadden de drie bewo ners nog niets van de brand in hun woning bemerkt. Ze werden gewekt en konden de deur met een sleutel openen. De brandweer kon de beginnende brand doven, maar toen bleek de woning al behoorlij ke rook-, roet- en waterschade te hebben opgelopen. De bewoners konden tijdelijk elders onderdak krijgen. De schade bedraagt meerdere tienduizenden guldens. Bewoners en eigenaar zijn tegen brand ver zekerd. De oorzaak van de brand was kortsluiting in de wasmachi- U heeft besloten om uw huis te gaan ver bouwen en opeens stuit u op een aantal lastige vragen. Wat is bijvoorbeeld de beste financiering? Wat moet ik doen met mijn verzekerin gen? En kan ik misschien subsidie krijgen? Op al dit soort vragen heeft de hypothee kadviseur van de Rabobank het ant woord. Bovendien kijken we samen wat in uw persoonlijke situatie de meest geschik te en meest voordelige oplossing is. En mocht u nog andere instanties of des kundigen nodig hebben om uw plannen te kunnen realiseren, dan wijzen we u graag de weg. Bij een verbouwing komt immers vaak heel wat kijken. De hypotheekadviseur van de Rabobank weet er alles van. Dus kom gerust eens langs of bel voor een afspraak. Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode Meerlo-Wanssum tel. (0478) 530200 530520 538200 LANDWEERT I II Op woensdagavond 8 mei halen de Zangers van St. Frans oud papier op in Landweert I II. U kunt uw oud papier vanaf 18.00 uur goed gebundeld aan de straat zetten. Alvast bedankt voor uw medewer king. Iedere eerste zaterdag van de maand verzamelt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in de buurt De Wieen. Daarom worden de bewoners van de straten Zandakker, Schutsboom, Vendel. St. Antoniusstraat, St. Franciscuslaan en de Kruisstraat gevraagd om a.s. zaterdag, 4 mei om uiterlijk 10.00 uur oud papier gebundeld aan de straat te zetten. De papiercontainer van AV Venray-Regio is geplaatst aan de Weg in den Berg, nabij kruising Veltumse Kleffen/Kulutweg en is iedere zaterdag geopend van 08.30 tot 16.30 uur. LANDWEERT III Maandag 6 mei wordt er door leden van biljartvereniging DOS wederom het oud papier opgehaald in Landweert III. Men wordt ver zocht om het papier goed gebundeld vanaf 09.00 uur aan de straatkant gereed te zetten. WIJK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars, haalt iedere eerste vrijdag van de maand oud papier op tussen 18.00 en 20.00 uur in Wijk Zuid (tussen Zuidsingel en Prins Bernhardstraat en Nassauplein). De komende data hiervoor zijn 3 mei, 7 juni en 5 juli. Wij verzoeken u vriendelijk uw oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebun deld. Ook kunt u oud papier brengen bij de container van Red Stars, Kiosk la, links van de tafeitennishal (nabij Foekepot). Openingstijden: dins dags van 18.00 tot 20.00 uur en zaterdags van 09.00 tol 12.00 uur. Nadere informatie: Jac Linders, tel. 588411 of Peter Bouwmans, tel. 589134. Op donderdag 9 mei houdt de werkgroep 'Vrouwen en Arbeidsongeschiktheid Limburg' een thema-avond met als onder werp: Keuring en herkeuring van arbeidsongeschikte vrouwen. De avond is bedoeld voor vrou wen die wat meer over dit onder werp willen weten en voor hen die binnenkort met keuring of herkeu ring te maken krijgen. Deze bijeenkomst vindt plaats van 18,30 tot 20.30 uur in het gebouw van de Volksuniversiteit, Oostsingel 37 a te Venray. Men krijgt onder andere uitleg over de procedure ziektewet naar WAO, wat betekent 'Arbeidsongeschiktheid' volgens de wet, dé wijze waarop de mate van arbeidsongeschiktheid wordt vast gesteld, rechten en plichten en hoe werkt dit in de praktijk voor vrou wen, Vrijdag 3 mei is het open huis in wijkcentrum 't Schöpke in Veltum van 15.30 tot 18.30 uur. Er is werk te zien dat in de afgelopen periode gemaakt werd door kinderen, jon geren en volwassenen, allemaal kursisten van Marlies van Zeben. In september 1995 begon Marlies van Zeben in Veltum met tekenles sen aan kinderen, verdeeld over drie leeftijdsgroepen. Aan de hand van gerichte opdrachten werkten ze met uiteenlopende materialen. Zien, ont dekken, fantasie en vaardigheden worden geprikkeld en gestimuleerd. Uiteraard staat hierbij het plezier in tekenen en schilderen centraal. In januari jl. breidde Marlies van Zeben uit met kursussen aan jonge ren en volwassenen. Ook hier vormt het leren kijken en zien een belang rijk uitgangspunt, ondersteund door voorbeelden uit de kunstgeschiede nis. Er werd voornamelijk gewerkt met potlood, houtskool en krijt. In het laatste deel aangevuld met kleur, wat leidde tot verrassende resulta ten. In september gaan de kursussen weer van start en is er gelegenheid voor nieuwe kursisten om in te stro men. Men kan zich nu al opgeven voor deze kursussen. De kinderkursussen gaan op de zelfde voet verder. Bij de jongeren en volwassenen zal meer gewerkt worden op individuele basis. Per maand wordt een thema aangeboden waar de kursist zich in gaat verdie pen: schetsen, informatie verzame len en vervolgens een eigen weg zoeken om het onderwerp 'te lijf te gaan'. Mensen die voelen voor deze manier van werken kunnen kontakt opnemen met Marlies van Zeben. tel. 511689, of op vrijdag 3 mei komen kijken in wijkcentrum 't Schöpke, Veltumse Kleffen 62b in Venray. van 15.30 tot 18.30 uur. Men kan nog intekenen voor de zomerkursus 'Buiten tekenen', twee groepen (volwassenen), vijf lessen. Er wordt buiten geschetst en binnen uitgewerkt. Z Personeel trapte er niet in Een 18-jarige inwoonster van Nijmegen werd door personeel van een warenhuis in de Grote straat aangehouden, nadat het alarm bij net verlaten van het warenhuis in werking was gegaan. De jongedame had acht paar sokken in haar tas die van het label waren ontdaan. Zij verklaar de die sokken bij de Hema in Nijmegen te hebben gekocht. De labels werden vervolgens wel in het Venrayse warenhuis aange troffen. Zij werd aan de politie overgegeven die haar na verhoor en opmaking van proces-verbaal ^aar huis stuurde. Inbraak in personenauto Een 24-jarige inwoner van Venray deed aangifte van inbraak in zijn aan de Edelweiss geparkeerde per sonenauto. Door forcering was toe gang verkregen. Ontvreemd werd de radiocassettespeler ter waarde van ƒ500,-. Een Knus Easy Tune Partijtje, dat is de welluidende titel van hel eerste easy tunes feest in het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus. Easy tune is de verzamelnaam voor popcorn, easy listening en exo tica en dé muzikale rage van dit moment. Doowop, (soft)soul, film muziek, jazz, latin, vrolijke orgel deuntjes, opwindend trompetge schal en meer uitgevoerd door oude en nieuwe helden als Herp Alpert. James Last. Bert Kaempfert, Henri Mancini. Klaus Wunderlich. Mike Flowers Pops. Pizzicato Five, Easy Aloha's en Combustible Edison. Gryphus is omgetoverd tot een knusse huiskamer en in die dolle atmosfeer draait het discjockey-duo De Joja's de hele avond bijzonder fijne plaatjes. De gasten kunnen een dansje maken, een gezellig spelletje spelen, knabbelen aan een nootje of een stukje leverworst, nippen aan een glaasje bowl of een babbeltje maken met de toiletjuffrouw. Kortom: een avond vol pret en jolijt waar de bezoekers verwacht worden in hun schattigste jurkje en hun sportiefste spencer! Een Knus Easy Tunes Partijtje vindt plaats op zaterdag 4 mei. De gastvrouwen en -heren verwelko men hun gasten vanaf 21.00 uur. De entree bedraagt ƒ5.-. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 22 tot en met 29 april werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Beugelbeurs. bruin fluweel, inh. ringen. 5 bankbiljetten: ritsporte- monnee met 3 sleutels, biebpas, kleingeld: ritsportemonnee met 2 airmilesspaarkaarten, kleingeld en bankpas; portemonnee met bankpas en ziekenfondskaart: schakelarm band; voorfront autoradio; ABN/Amro Europas; Rabo Europas; damesbril met varialux glazen; eekhoorn, tam, gestreept; labrador: horloge met ronde wijzer plaat; geruit jasje; kater, grijs getij gerd met halsband en adreskoker; oorbel, steker wit gouden halve ring met vierpunts diamant: OV jaar kaart: handtas met Europas, kente kenbewijs. rijbewijs, geldbedrag; ring V-vorm met diamantje: speel goed knuffel, wit haasje met geel broekje. GEVONDEN Omafiets; herenfietsen, Hamilton. Ricardo: Europees identiteitsbewijs: jas met sleutelbos; broche, gele steen, lijkt op muzieknoot: kat, gevlekt zwart-bruin-wit; damespor temonnee met 25,-: zegelring met blauwe steen; sleutelbos in bruin etui: sleutelbos. Lips. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler. Th. Lank veld. H. Schraven, J- Wittgen en B. van Casteren-van Gils: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz. D. Vercauteren. J. de Vocht en M. v.d. Acker: za: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 581878 zo: M. v.d. ACKER Aronskelk 76, tel. 585900 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzeren dkt. Van Dongen: R. KEIJZER Van Beurden weg 10, Ysselsteyn tel. 0478-541777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 584504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 «f586457 E.M. Ruymbeek. J.M van Winden. W H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts. R. Eelderink en G. Gelling W. de VOCHT en H. van WIN DEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM VV. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazcren Yl. VERMAZEREN, tel. 0478- 532273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur VVEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel.513727 Vandalenstreek In de nacht van maandag op dins dag zat een bestuurder van een per sonenauto uit Beek en Donk, op de rijbaan van de Oostsingel enkele afvalbakken liggen. Hij zette die bakken aan de kant en stelde de politie hiervan op de hoogte. PEEL EN MAAS Nieuwsblad vóór Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3