'CEZOND \IATUU Bruin worden doe je vóór de vakantie! AL BRUIN VOOR DE ZON! PHYTO BRONS plus Rozemarijn Thijm VENLO VENRAY "K&i&eéij&e diettetett ,Oog op A73' zoekt gemotiveerde geluids designers! Staatsbosbeheer, méér als bosbeheer PEEL EN MAA NIÉUW IN NEDERLAND^ - M£:: Met Phyto Bronz plus veilig bruin van binnenuit VIJF GULDEN KORTING 49.90 Phyto Bronz plus: overal en altijd! 5.00 rtmm° gezo ndheidswinkels PtEL EN MAAS Donderdag 2 mei 1996 - Pagina lEN Grote Kerk Deken: J, Coenen. Bindstraat 6. tel. 581275: kapelaan H. de Wit ofm, Whistlerstraat I. tel. 582385: kape laan R. Woutering. Horsterweg 57, Castenray. tel. 571215 of 580202; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 511664. Priester in ernstig noodgeval: via balie zieken huis. tel. 522222. Opgeven misin- tenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor Peter Haegens; Harrie Messcmaeckers en uit dankbaarheid (NN). 18.00 H. Mis voorGerrie van Rijt (koll); Adri de Kroon (koll); Grad Ghielen (koll); Teng Aben en overl. fam. Aben-Geurts; jrd. overl. ouders Linders-Donders: jrd. Johann Flinsenberg en Cato Gooren; jrd. Ben van Daal: Mieke Lunther: jrd. Jeng Ewals en overl. fam.; dr. Poels, ouders Jean en Jeanette Poels en zoon Marting; Albert Stevens. 19.00' Dodenherdenking. Zondag: 5e Zondag na Pasen. 9.30 Gelezen H. Mis voor oud-burge meester Janssen en echtgen.; Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; Wiel Custers, ouders en schoonouders en fam.; overl. ouders Van Kessel en zonen Jan en Teng; jrd. Toon Voesten; overl. ouders Janssen- Muis: overl. ouders Gerardus Thijssen-Maters en overl. kinderen en fam.: overl. ouders Oudenhoven- Jenniskens en kinderen. 11.00 H. Mis Ie Communie Landweert scho len; Ton Baeten en Tina Winkelman; Sraar Hendriks (koll); Mie Swinkels-Seykens. Maandag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis overl. ouders Thiesen- Simons: overl. fam. Weijs-Houben. Dinsdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis ouders Van Osch-Hebben en zoon Sjef; Piet Janssen en echtgen. (koll); zal. pater C. v.d. Berg ofm. Woensdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis overl. fam. Hermans- Verhoeven en uit dankbaarheid voor 40-jarig huw. Donderdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis mej. Gerarda Broers; Martin Peeters; overl. ouders Janssen-Huijbers; ouders Van Es- Baretids en kinderen An en Helm. Vrijdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis Anna Klaasen-Straten (koll). 14.00 Feestelijke H. Mis t.g.v. 25- jarig huw. Jos en Marga Seijkens- Wekv Dienbeurten: za 18.00: Mark, Paul I... Bram S.. Bram van H.. Ronny, Loek: zo 9.30: G. Hoppenbrouwers, F. Mingels; zo 11.00 10.15u aanwe zig: Suzanne. Sylvia. Stefan. Joost, Erik. Bianca. Luendric. Lektoren: za. 19.00: G. de Groot; zo 9.30: A. Noyens. Vincent yan Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. van Loenen. Letrice: mevr. Blom van Brakel. Vertrek bus om 18.15 vanaf de Si. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: L. Straetmans. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45 Yoga en meditatie. Woensdag: 10.45-11.45 Psalmengroep. Donderdag: 10.00-12.00 Kursus over Zingeving. 16.45 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering. Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H Antonius. Zaterdag: Communieuilreiking zie ken. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 M.m.v. Venrays Mannenkoor: ouders Madou- Klaassen: Sjang Mommen (koll): Anna Coppes-Engels (koll); overl. ouders Linders-Verkoeyen. Zondag: 8.30 Fam. Janssen-Krijns. 10.30 Ie H. Communie Foekepot: Sjang Mommen (koll). Maandag: 19.00 Voor slachtoffers 2e Wereldoorlog. Dinsdag: 3e dinsdag Antoniusnoveen. 19.00 Overl. ouders Wismans^Savelkoul; Hay Cleven. Woensdag: 19.00 Voor de parochie. Donderdag: 19.00 Voor wereldvre de. Vrijdag: 19.00 Ouders Lenssen- Heiligers: jrg. Harry Clephas: jrg. Jac. v\ Dijck en overl. fam. Jacobs-v. Dijck. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters. A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202 Opgeven misintenties: Leunseweg 5. ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Venrays Gregoriaans koor; overl. Hendrika Huisman: overl. ouders Appels-den Boer: Dien Willems-v.d. Broek: jrd. Wim en Antonet Jakobs-Hancn. Zondag: 9.30 Gildemis schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan (t.g.v. Koningsschielen): voor het geeste lijk en lijdelijk welzijn van onze beide parochies: Harrie Janssen en overl. fam.; Bea Schütte-van Dosselaar (koll). Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Antoon Egelmeers; overl. ouders Janssen- Peeters; Wim Heidens; Lies Janssen-Wolters: Pierre Wolters: Toon Muller; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans; Antoon Janssen. 10.00 Ie H. Communie van de kinderen van onze basisschool; Annie Theeuwen- Derks; gest. jrd. Martinus Reijnders en Henrica Verstegen; gest. jrd. overl. fam. Siebers-Camps en Nijssen (Harmonie en Kinderkoor). Maandag: 9.00 Papa en Moeke Vermeulen. 19.30 T.i.v. LVB Venray (Koor Venray). Dinsdag: 9.00 Voor een zieke; voor een jarige. Woensdag: 9.00 Voor de vrede in de wereld. 19.00 PI. Lof met Rozenkransgebed (Gem.koor) Donderdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God. 9.00 Gest. jrd. Gerardus v.d. Voort en echtgen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Frank Janssen, gebr. Gloudemans; zo 8.30: Tom Gielens, Arjan Kempen. Bart Direks. Frank Frederix; 10.00: Jacqueline Engels, Renee Bartram. Mieke Emons, Marl ie Schlepers. Vlaggen uit! De Ie Communie van de kinderen is een van de hoogte punten in het leven van een parochie, een Parochiefeest. Laat dit ook blijken. Laat de kinderen mer ken, dat u het ook zo aanvoelt en dal u met hen meeleeft. Daarom wil ik u vriendelijk vragen om - als u nog een vlag rijk bent - deze zondag uit te steken. Attentie: Wilt u er rekening mee houden dat zondag onder de Hoogmis van 10.00 uur de meeste banken van de kerk gereserveerd zijn voor de gezinsleden en fam. van de communicantjes. Rektoraat Heide Zondag: 5e Zondag van Pasen. 9.30 Hoogmis voor Stephania Coppus-de Groot en Hay Willems (koll). Misd.: Sanne, Gijs, Martijn, Simone, Koen, Roy. Donderdag: 18.30 H. Mis. Misd.: Koen en Roel. Rektoraat Veulen 5e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Hgm. als mndd. Piet Spreeuwenberg en Maria Sprecuwenberg-Philipsen; Tilla Jenneskens-Poels: weldoeners Kapel Lorbaan; priesterroepingen; Dien Burgers. Zondag: 10.30 Hgm. Wilhelmina Geurts-Ambrosius; jgt. Anna Timmermans-Roosen en echtgen.; jgt. Hendrika Jacobs-v. Dijck en overl. fam.; voor de parochie. Maandag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Dinsdag: 4e Dinsdag t.e.v. St. Antonius. 8.00 H Mis voor de t.i.v. offeraars. Woensdag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid (J). Donderdag: 8.00 H. Mis voor Ser Thissen. Vrijdag: 13.30 PI. huwelijksmis bruidspaar John Pouwels en Henrictte Beckers. Misdienaars: za: Marcel Vermulst en Willem Classens; zo: Roy Smets en Nico Knapen. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Leny Michels- Berens: Johanna Pubben-Janssen en zoon Peter; Til Muysers; fam. Verhoeven-Arts en zoon Math. Misd.: Marielle Poels en Sanne Derkx. Zondag: 10.00 Piet Janssen. Misd.: Ingrid Willems en Patricia Arts. Dinsdag: 8.30 Peter Mathi js Gielen, echtgen. en overl. kinderen. 19.00 Rozenhoedje, kapel Haag. Woensdag: 19.00 Jgt. Jac. v.d Heuvel, overl. ouders en kinderen: Annie v. Hoof-Gielen. Vrijdag: 8.30 Jgt. Petronella, Huberta en Margareta Emons; lev. cn overl. fam. Janssen-Pubben Kerk poetsen: mevr. mevr. Claassen en mevr. Van Hooi. Opbrengst Vastenaktie: bijeenge bracht is de mooie som \an ƒ3.542,81: hartelijk dank aan allen, die meegeholpen hebben! Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Harrie Arts. Zondag: 10.00 Uit dankbaarheid vw. bevrijdingsdag. Maandag: 19.00 Voor zieken. Donderdag: 19.00 Voor Vrede: tevens Rozenhoedje in de mei maand. Misdienaars: za: Anke en Niek; zo: Luutze en Roel. Lezers: za: Josien Claessens: zo: Jan Classens. Rektoraat Smakt Zondag: 5e Zondag van Pasen. In de St. Jozefkerk. 10.00 Hoogmis voor Martinus Martens; Hendrika Martens-Michiels; Theo Arts; Vic Kersten: Rene Buijzen; overl. ouders Van de Winkel; Harrie Koopmans (van het zangkoor): moeder en vader Logtens-Seroo Dienb.: Bernadette Geurts en Petra Goumans. Maandag: ±9.45 Gebedsdienst voor Bedevaart Berghem (België). Woensdag: In de St. JozefTapel; t.e.v. St. Jozef. 9.30 H. Mis L Hesemans-Douven. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 5 mei zal in het Zonnelied. Kiosk 6 te Venray. ds. W.CIi.P. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop van de dienst is er kof fiedrinken. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4. Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 5 mei om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. N.P.J. Kleiberg. Veenendaal. Tijdens de middagdienst is er kindercrèche. Deze week is er geen zondags school. Bijbel/Kontaktavond: Donderdag 9 mei. aanvang 20.00 uur. Thema: 'Dc vrouw van God'. Iedereen is har telijk welkom. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeenschappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenkteken Kloosters' komen tot oprichting van een monu ment. Door middel van een Financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. Meipiaand - Mariamaand Nog al wat mensen leken in de afgelopen jaren Maria 'n beetje te vergeten. Maar Maria vergeet ons niet. Laten wij dan in de Meimaand weer tot Maria gaan in Oostrum om samen met haar te bidden. Om met haar de moed te vinden om echt uit te komen voor ons geloof in haar Zoon Jezus Christus, aan wie wij alles te dan ken hebben. Gedurende de Meimaand iedere dag na de H. Mis van 09.00 uur bidden we het Rozenkransgebed. Alleen op de woensdagen wordt de Rozenkrans gebeden onder het Lof van 19.00 uur. Mogen we in de Meimaand weer op vele Maria-vereerders rekenen, ook in de dagelijkse H. Mis en op de woensdagen onder hel Lof? Voor de langste kunstpresentatie ter wereld: 'Oog op A73' zoekt de organisatie amateur geluidsde signers uit Limburg en oostelijk Noord-Brabant die onder een pro fessionele begeleider in staat zijn een zogenaamde soundscape te maken. De beleving van klank, beeld en ruimte is onlosmakelijk met elkaar verbonden. Een doelbewuste ingreep op een van de elementen zal dan onmiddellijk de ervaring en betekenis veranderen. Een sounds- cape is een geluidscompositie die een verbinding legt tussen de ruim te, het panorama en de dagelijkse geluiden. Een leuk gegeven om daar eens mee te experimenteren. Experimenteer je zelf wel eens op je computer met geluidscomposilies of ben je veel bezig met audio en lijkt het jou leuk om mee te werken aan een geluidsprojekt en zo teza men met anderen onder leiding van professional Eric Meyer een aantal verrassende soundscapes te creëren'1 Meld je dan voor 10 mij aan bij: 'Oog op A73', t.a.v. Hay Joosten. 043-3256767, Capucijnerstraat 98. 6211 RT Maastricht of bij 'Oog op -7Y73VOT7-3988222. "Het e|ndresuItaal zal op hijzonde- rewijzë~gc j erd worderrrrp dens de driedaagse kunstmanifesta tie 'Oog op A7-3' eind augustus bij de Zuiderbrug in Venlo. Brandstichting Zondagmiddag omstreeks 15.00 uur kwam een brandmelding binnen van een in brand staand bushalte hokje tegenover het ziekenhuis. Getuigen hebben gezien hoe twee jongens wegrenden. Daarna werd de brand ontdekt. Personeel van het ziekenhuis wist de brand te blussen en de brandweer behoefde niet meer in aktie te komen. Het bushaltehokje liep wel schade op. Een zoekaktie van de politie kon de jongens niet achterhalen. Oude foto. Strak in de lucht. Zonder wol en zonder stemming. Een tocht d de Peel is een droom in eenza heid. een vlucht naar het ongere de rust en de grote stilte. Pure vreugde van een dwaalto door de uitgestrekte rn Peelvlakte. Hier en daar een kroi lend zandpad, de vele vennen moerassen. De barre onbewo baarheid van deze Peelslreek. Toch stond deze woeste grond i begin van deze eeuw voïop in belangstelling. Er zou een zeerv varend ontginningsdorp komen 1920 vestigden zich de eerste ge? nen in het zo ontstane pioniersdi Ysselsteyn. Bekende Peelspeurders en natu vrienden omstreeks 1920 wa ongetwijfeld Sjang Derks en Aug van Bergen. We zien ze hier beii op de foto. Turend over de gr Peelvlakte, vergezeld van verrel ker en fototoestel. Deze en nog veel anderen voo nageslacht bewaarde foto's vind j in 't jubileumboek: 'Pioniers in Peel'Ysselsteyn 1921-1996. Jan v.d. Putten Indrukwekkende machines voor vellingswerk, dieren die om een aaitje vragen, koeien als hulp bij natuurbeheer... Dat en nog veel meer is er te zien op de open dag van Staatsbosbeheer op zondag 5 mei. Van 12.00 tot 17.00 uur is het beheerscentrum Horst aan de Gerard Smuldersstraat 70, 5966 NT America opengesteld voor publiek. Onder het motto 'Staatsbosbeheer, méér als bosbeheer' tonen ongeveer vijftien bedrijven op welke wijze zij Staatsbosbeheer ondersteunen bij het beheren van de bossen en natuurterreinen. Vanaf de parkeerplaats aan de Meteriksebaan is een speciale route uitgezet door het bos naar het beheerscentrum. Langs die route staan de meewerkende bedrijven opgesteld. Deze laten o.a. zien waar mee putten geboord worden, hout versnipperd wordt en poelen worden schoongemaakt. Samen met Staatsbosbeheermedewerkers zullen zij bovendien vragen van de bezoekers beantwoorden. De bezoeker die niet wil of kan wandelen kan zich rechtstreeks naar het beheerscentrum laten rijden, gewoon ouderwets per huifkar. Naast de demonstraties met bedrijfsmachines zijn er méér zaken te bekijken of te doen. In een reusach tige 'natuurtruck' is de spannende tentoonstellen 'Het alledaagse plezier' te zien. Deze zet jong en oud nét even op het andere been. Tussen 14.00 en 15.00 uur laat jachthoomgroep St. Hubertus uit Grubbenvorst traditionele jachtmuziek rondom het beheerscentrum weerklinken. De kinderen kunnen lieve diertjes aaien in de 'aaibak' en iedereen kan meedoen aan een prijsvraag, j elke week nieuws Mishandeling in supermarkt Dinsdagmiddag vond er een m handeling plaats in een supermai in het Brukske. Een medewerk werd door een ex-medewerker v die supermarkt mishandeld. De 17-jarige medewerker we door zijn ex-collega (die was rea telijk ontslagen) dusdanig misha deld dat hij zich onder mediscl behandeling moest stellen. Na co suit bij zijn huisarts werd de jong man doorverwezen naar een spea list. De dader is bekend maar kon ni niet door de politie worden gehooi Ook omtrent de motieven van mishandeling tast de politie nog het duister. MEERDERE PRODUKTEN PER WAARDEBON MOGELIJK wmÊÊÊtmÊKimmÊÊmiÊÊmiÊmÊÊÊÊÊÊÊiiÊÊiÊÊÊiimsmmÊÊÊÊmÊiÊmÊmÊÊÊmÊmaÊmÊÊÊmmÊ0mmm Een gelijkmatig gebruinde huid, zonder de risico's van te lang en te vaak in de zon liggen? Het kan echt, met Phyto Bronz Plus: een uitgekiende, 100% natuurlij ke combinatie van capsules en spray. De cap sules zorgen van binnenuit voor bruining ■bkswis - door de aanmaak van pigment te stimuleren, Phyto Bronz Plus capsules. Eenmaal in de de spray intensiveert de bruining van buiten- zon gebruikt u daarnaast de spray, een rijke af. lotion met ondermeer kokosnootolie en vitamine E. dat de natuurlijke barrière tegen Al één tot twee weken voor u de schadelijke UV-stralen versterkt en voor een zon ingaat begint u met het innemen van de goede vochtregulering zorgt. Zo krijgt u in korte tijd een egaal gebruinde huid, en dat is nog steeds de beste en meest natuurlijke bescherming tegen de zon. In Frankrijk en Amerika is Phyto Bronz Plus al jaren een groot succes. Dat heeft te maken met het resultaat: een prach tige bruine teint én een optimale bescher ming. Phyto Bronz Plus: Sneller bruin, beter beschermd. Neem voor meer informatie contact op met de Indros Pfluger Consumen tenservice, tel. 036 - 537 08 71. Bruin worden en beschermd zijn tegen de zon wordt nu mogelijk met Phyto Bronz plus. Met 100% natuurlijke vitaminecapsules wordt de huid op de zon voorbereid. De capsules, die vanaf 15 dagen voor het zonnen ingenomen moeten worden, bevatten een combinatie van bèta-caroteen en vitamine E waardoor het melanine (ons pigment) zich alvast in de bovenste huidlaag verspreidt. Nog voordat u de zon ziet bent u al prettig getint. Éénmaal in de zon neemt de pigmen- tatie snel toe, waardoor de huid sneller bruin "wordt en-ii zichzelf beschermt tegen schade lijke UV-5tralen. Naast de capsules gebruikt u de olie-spray van Phyto Bronz plus. Die geeft de juiste vochtigheid aan huid en houdt haar soepef en elastisch. Zonnen aan' '333C zee, op de zonnebank of lekker thuis, Phyto Bronz plus zorgt voor een gezonde bruine kleur. Phyto Bronz plus is een natuurprodukt van Indros Pfluger. Phyto Bronz plus en Phyto Bronz plus spray verkrijgbaar bij Rozemarijn Thijm in Venray en Venlo. tegen inlevering van deze bon: bij aankoop van Phyto Bronz Plus bruinings-capsules en spray Phyto Bronz Plus van 54 90 voor UW VOORDEEL: Geldig t/m zaterdag II-05-I996 DEZE PRODUKTEN ZIJN EXCLUSIEF VERKRIJGBAAR BIJ: De speciaalzaak voor uw gezondheid Klaasstraat 38 (077) 3545086 (0478) 515504 GEZONDVOORDEEL GEZONDVOORDEEL GEZONDVOORDEEL GEZONDVOORDEEL

Peel en Maas | 1996 | | pagina 18