PEEL EN MAAS }allonvaren, een belevenis apart Het zonnetje in huis kan knap lastig zijn... COll PAINT ÜIXIkM Theater Uitmarkt op 11 mei Fietsroute richting Maas 'Aspergetoerisme' in Noord- en Midden- Limburg blijft groeien ED Vers vlees van de boerenhof 0478-542022 PSRKHOF Stef Peeters Alleen de wind stond niet goed (gelopen weekend vond in •st-Anierica het tweede lonfestival plaats, dat mede d georganiseerd door het bun- owpark Loohorst. Toen de aktie van Peel en Maas de uit- liging kreeg om mee te varen, fd de gelegenheid met twee iden aangepakt. Natuurlijk de stille hoop, dat de vaart jting Venray zou gaan. Helaas, vind stond niet goed en de reis de andere kant op. Dat :ht echter de pret niet druk- De vlucht had alles in zich, usief een redelijk spectaculai- jnding. (Christ van den Munckhof) et is zeven uur in de ochtend, gzaam druppelen de ballonvaar ten hen crew de kantine in van ilautselijke voetbalvereniging, 'ballonvaartwereld is klein in rland maar wel groeiende I lang heeft hel aantal rond de ■ïg geschommeld, nu zijn er :veer tweehonderd piloten", laat Vermeulen weten Hen is de il waar uw redakteur mee de in mocht gaan. Hijzelf behaal- iim tien jaar geleden zijn brevet luchtballonpiloot. Het is dus wonder dat iedereen elkaar wel n kwartier later volgt de Sefing". De wedstrijdleiding Jldt het kort. De regels zijn bij de Eten bekend. Wal belangrijk is. is fweerssituatie Er wordt een idsnelheid van de wind doorge- ?n van 6 knopen (ongeveer 13 |u). De wind waait uil noord- Irdoost en de vermoedelijke Lhtlijn gaat richting Meijel. Jen Vermeulen legt uit waarom [weer zo belangrijk is. "De wind K niet te hard zijn. Als we passa- Het vullen van de ballon en het opwarmen van de lucht is flink aanpakken. piloot de macht over de ballon kan kwijtraken. Als de meteorologen laten weten dat het niets voorstelt start hij met het vullen van de bal lon. Met een zware propellor wordt koude lucht in de ballon geblazen. Dat gaal razendsnel. De ballon van Hen kan 77 m3 voet lucht bevatten, ongeveer 2 miljoen liter. Het is al met een geen grote ballon, ondanks een totaalgewicht van 2600 kilo. Bij het vullen van de ballon mag ook de andere passagier die Hen meeneemt, Bert Hendriks uit Ysselsteyn. mee helpen. Bert heeft al "ervaring". "Vorig jaar ben ik ook meegevlogen. Dat is mij toen zo goed bevallen dat ik het nu weer wilde." "WE VLIEGEN" Vervolgens gaat het razendsnel. Met een van de twee gasbranders wordt de gevulde ballon verhit. Langzaam maar zeker richt de bal- htllon is geland, nadat eerst de omheining van een weiland geramd was. meenemen dan gaan we uit leen maximale grondsnelheid knopen 18 km/u). Verder is [ermiek in de lucht belangrijk, mag er nl. niet zijn. Reden n ballonvaarten dan ook 'inden binnen twee uur na opkomst of twee uur voor zons- Jfergang. Het is dan bovendien ■er en dus gemakkelijker voor ■heteluchtballon om op te stij- NAIJWKEURIG fcrvolens richt Hen zich met zijn die bestaal uil zijn echtgenote. Ivriend en zijn dochter, op de Jrbereidingen voor de vaart, jlrom een ballon vaart, weet Hen l niet. "Alleen de Duitsers en Jerlanders noemen het varen", jvoorbereidingen moeten nauw- Irig worden uitgevoerd. Alles rilt twee keer nagelopen. "Hier je nog iets corrigeren, in de li niet meer", lp is inmiddels twintig voor I Hen Vermeulen is niet tevre- lover het weer. Er zijn kleine jdvjaagjes aan de grond en rich- Venray vormen zich wolken, ■laat de wedstrijdleiding nachec- wat er aan de hand is. cenvorming werkt op ballonnen leen soort magneet waardoor de Ion zich op. Vervolgens kruipen we met drie man in het mandje, waarin zich ook nog drie gasflessen bevin den. Terwijl het lijkt alsof Herr- Vermeulen nog volop met zijn cre\V"' overlegt, merk ik opeens dat we al in de lucht zitten. "We vliegen" riep ik verrast. Langzaam, haast onmerk baar was de ballon opgestegen. Hen Vermeulen zet de gasbrander open en stijgt naar grotere hoogten. In tegenstelling tot een vlucht in een vliegtuig, merk je haast niet dat je stijgt. Hel is opeens ook heel rustig. De stilte wordt alleen onderbroken door ons eigen gepraat of de gasbrander, die af en toe de ballon warmhoudt. Wat ook opvalt is de rust waarmee de ballon in de lucht hangt. "Heel logisch" laat Hen Vermeulen weten. "De ballon heeft de snelheid van de wind. Je voelt dus geen wind." Reden waarom het ook niet zo koud aanvoelt, zeker niet als de gasbran der vlak boven je hoofd weer een flinke vlam uitstoot. Langzaam varen we boven het Noordlimburgse land. Aan de west zijde zien we de Peel duidelijk lig gen. De Maas is door de bewolking niet te zien. Als we boven weilanden met vee vliegen, gebruikt Hen de zg. Koeienbrander, die veel minder her- Als buiten de zon schijnt is iedereen blij. Maar in luiis kan die scherpe zon soms hinderlijk naar binnen schijnen. Ga dan snel naar COR PAINT woon decoratie-specialist voor ile voor li meest geschikte zonwering in jaloezie, lamellen of rolgordijn Alles maatwerk geleverd, perfect passend in of uw kozijn lai ook onze service is 'op maal bijvoorbeeld een praktijkgericht ach ies-aan-luiis. gratis meten en plaatsen! Vraag informatie! Paterslaan 7 Venray telefoon 0478-582810 Het wordt vakwerk met Verf Wand rie maakt. Dc dieren blijven er ook zeer rustig onder. Via Evertsoord gaat dc vlucht naar Grashoek. Beringc en Heibloem. Vlak achter dit plaatsje, nabij Roggel krijgt de vlucht een verrassend einde. TE SNEL Tegen hel eind van de vlucht moet de piloot zich gaan concentreren op de landing. Hen Vermeulen instrueert eerst zijn passagiers. We moeten ons goed vasthouden aan de gastanks en mogen in ieder geval, wat er ook gebeurt, de ballon niet verlaten. Hel gewichtverlies drijft de ballon dan weer omhoog. Al vanaf een grote afstand kiest hij een weiland uit waarop geland kan worden. Langzaam daalt de bal lon. Hen Vermeulen laat zien de bal lon geheel in zijn vingers te hebben en scheert over enkele boomtoppen. Het veldje dat hij op het oog heeft voor de landing lijkt ineens niet meer goed. De wind drijft de ballon teveel naar links. Dooreen draaien de wind vliegen we plotseling toch op hel veld af. Langzaam worden de details van het stuk land duidelijk. Twee rijen weipalen met schrik draad. Weipalen die steeds dichter bij komen. We varen recht op een van de palen af en knallen daar met volle snelheid tegenaan. De ballon helt over. Hen. die achterin de bal lon stond, lijkt over ons heen te schuiven maar trekt behendig aan de lijnen om lucht uit de ballon te laten. De ballon rukt de weipaal uit de grond maar is bijna al z'n snel heid kwijt. Enkele meters verder schuift de mand over de grond, zweeft nog een keer door de lucht om definitief te landen. Wat van boven een grasland leek. blijkt nu wintertarwe te zitten. We bevinden ons midden in hel gewas. Hen verklaarde later bewust op de paaltjes te hebben aangestuurd. "De snelheid was veertien knopen wat -vrij hard was. Door de botsing warende alle snelheid kwijt". VOLGPLOEG Een belangrijke rol bij een ballon vaart speelt de volgploeg. Onder de vlucht heeft Hen twee keer radio contact gehad. Voor de rest is het voor de volgploeg ook een "sport" om de ballon zelf te volgen. Vrij snel rijden de volgwagens dan ook het landweggetje op, langs de win tertarwe. Behalve hel werk bij voorberei dingen en opruimen, neemt de volg ploeg ook als eerste contact op met de eigenaar van het land waar geland is. "Dat is zeer belangrijk" laat Hen weten. "Wij zijn immers DONDERDAG 2 MEI1996 Nr. 18 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG Met de Aixam rijdt u zonder rijbewi|s, met 45 km/u, veilig over fietspaden, door steden en over binnenwegen De Aixam brengt u en uw bagage overal warm en droog naartoe. It! Auto Lenders Wilhelminastraat 29a, Venray, fel. (0478) 511113. Op zaterdag I 1 mei slaat Nederland in het teken van de 23e Landelijke Fietsdag. Het startschot voor deze dag zal dit jaar in 's- Hertogenbosch worden gegeven. Ook in Venray kunt u deelnemen aan de Landelijke Fietsdag. Speciaal voor deze dag is er namelijk een ca. 37 km lange route samengesteld. Deze gaat via Smakt en Holthees naar Vierlingsbeek. waar u met het pont oversteekt naar Bergen. Aan de andere zijde van de Maas fietst u door een bosrijk gebied richting Well waar u weer de Maas overgaat. Via Wanssum en Geysteren konn u weer terug in Venray. Tijdens de route komt u enkele bezienswaar- VARKENSVLEES RUNDVLEES KIPPRODUKTEN VLEESPAKKETTEN VLUG-KLAAR- PRODUKTEN U belt. Wij brengen! Vraag nu gratis en vrijblijvend de nieuwe prijslijst aan! Anti-rimpel beliondelingen Plaatselijk afslanken WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Een fraai gezicht op het hei-ige landschap en andere ballons een ongenode gast en moeten nog toestemming vragen om hel land op te mogen met de volgauto. Vaak hebben de mensen niet eens in de gaten dat er een ballon geland is. Ballonviiarders werken allemaal zo. Als er sthade aan het land is aange bracht. dient die ook direkt geregeld te worden." De dichtsbijwonende agrariër weet wel van wie het land is, maar weet niet exact waar die woont. Met hem wordt de schade geregeld. Zou dat niet voldoende zijn. dan kan de eigenaar alsnog contact opnemen met Hen. Omdat de ballon nu in het gewas is geland, kan de volgauto er niet op. Gezamenlijk sjouwen we ballon, gasflessen en mand over het land naar de auto en gaan we richting Horst-America. Daar wordt volgens goed gebruikt met champagne geto ast op de goede afloop en is uw redakteur weer een ervaring rijker: een belevenis apart" Landelijke Fietsdag 1996 digheden legen die beslist de moeite waard zijn: o.a. de watermolen in Vierlingsbeek en natuurreservaat 't Eendenmeer in Bergen. In Bergen kunt u tevens de rundveeboerderij van de familie Derix bezoeken. Wilt u meedoen aan de Landelijke Fietsdag? Dan kunt u tijdens kan tooruren en op de dag zelf voor ƒ5.- een routebeschrijving kopen bij de VVV/ANWB Venray aan de Grote Markt 23. Een gedeelte hiervan komt ten goede aan onderzoek en opvang van kinderen met een aange boren hartafwijking, een projekt van de Nederlandse Hartstichting. Starten kunt u eveneens vanuit de VVV/ANWB en wel van 09.00 tot 14.00 uur. Als bewijs van inschrij ving krijgt u een VVV/ANWB Landelijke Fietsdag-medaille als herinnering. Uitgebreide make-up adviezen Voefreflexzonetfieropie Oorrellexzonetheropie AroriTa behandelingen ScKoutenjl'OO'ie 16 VENRAY TEt 0A78-589295 Vernieling Een 28-jarige inwoonster van Venray deed aangifte van vernieling van de schutting van haar tuin in de Chopinstraat. Daarnaast was ook nog een bloembak met planten ver nield. Wat kunt u tijdens de Uitmarkt verwachten? In de foyer van de schouwburg kunt u onder het genot van een kopje koffie op uw gemak de info stands van de diverse artiesten en produkties bezoeken. Op hel toneel staat een groot videoscherm waarop doorlopend het nieuwe theaterpro gramma wordt gepresenteerd met vaak unieke beelden. De theaterzaal is opengesteld, waar geluidsfrag menten te horen zijn van komende voorstellingen. Als extraatje kunnen de kinderen nabij de garderobe in de foyer worden geschminkt. Zij kun nen daar ook naar hartelust tekenen en kleuren. Alle deelnemers mogen een keer grabbelen in de grabbelton. Voor de leukste tekeningen hebben w ij een prijsje. Abonnementen bestellen? We gaan het ietsje anders doen! Zoals ieder jaar kan iedereen een theaterabonnement nemen. U heeft al een abonnement als u intekent voor minimaal vier voorstellingen of een theaterserie bestaande uit vier produkties. Dit jaar gaan we het echter iets anders organiseren. Voor uw gemak In het verleden kregen we klachten van abonnementhou ders over het 'wie het eerst komt. wie het eerst maalt' systeem. Dat leidde ook tot gedrang aan de kassa. In navolging van andere schouwbur gen gaan we eerlijker te werk. Op zaterdag 11 mei kan iedereen tijdens de Uitmarkt tussen 12.00 uur en 17.00 uur zijn abonnementsformu lier in een gesloten bus in de foyer van de schouwburg stoppen. Na afloop van de Uitmarkt, waar u zich uitgebreid kunt laten informeren, wordt de bus geopend en wordt bij loting de volgorde van behandeling In memoriam Vorige week woensdagavond overleed plotseling op 66-jarige leeftijd Sief Peeters. Peeters stond bekend als een verenigingsman pur sang en een vindingrijk organisator en regelaar. Hij was meer dan 25 jaar bestuurslid van jongenskoor Zangers van St. Frans en geestelijk vader van de Venrayse Kennedymars. Vanwege z'n vele werk voor het verenigingsleven werd Peeters in 1993 opgenomen in de Orde van Oranje-Nassau. Een regelaar voor het goede doel. Zo zullen veel mensen zich Stef Peeters herinneren. Altijd in touw voor de Zangers en later voor de Kennedymars. Men zou haast verge ten dal hij ook nog een werkweek had. Bij de PTT maakte de in Horst geboren Peeters de 40 dienstjaren vol. Via z'n werk kwam hij ook in Venray terecht en bleef daar. Al snel wisten verenigingen hem te vinden en vanaf 1965 zat hij in het bestuur van het jongenskoor. Waar dirigent Wim Buijs de man was van de offi ciële contacten, was Stef Peeters degene die alles regelde op de ach tergrond. En omdat het jongenskoor nogal eens in het buitenland vertoef de -één van de redenen waarom jon gens in de jaren zestig graag bij de Zangers van St. Frans gingen zin gen- had Stef het druk met regelen van reizen, onderdak, eten en drin ken. Als omgekeerd koren een bezoek aan Venray brachten, was Stef de persoon die gastgezinnen regelde. Daarnaast probeerde hij door allerlei activiteiten te organiseren de kas van het koor te spekkdn. De wielerdriedaag.se was zo'n evene ment waarmee de reizen en uitjes voor de Zangers gedeeltelijk gefi nancierd werden. Eén van die activi teiten ging vervolgens een eigen leven leiden: de Kennedymars. Het idee voor de marathonwandeltocht had hij opgedaan in hel Brabantse Someren. De eerste keer. in 1983. moest de Kennedymars zorgen voor extra geld, omdat het 25-jarig jubi leum van het koor er aan zat te komen. Ofschoon het deelnemers aantal bleef steken op zo'n 160 wan delaars. ging de organisatie gewoon door. Dal bleek een goede zet. want de Kennedymars is uitgegroeid tot één van de bekendste Venrayse eve nementen. Op het hoogtepunt, eind jaren tachtig, deden zo'n 1300 wan delaars aan de Kennedymars Venray mee. De laatste jaren was Stef Peeters gedwongen het wat rustiger aan te doen. maar hij bleef bij de Kennedymars betrokken. De organi satie heeft voor de dertiende editie, die zaterdag 25 en zondag 26 mei plaatsvindt, de wielerdriedaag.se op hometrainers weer in het program ma opgenomen. Stef Peeters zal de terugkeer van de fietsen niet meer meemaken. Familie, vrienden en veel mensen uit het verenigingsle ven hebben maandag in een volle Paterskerk afscheid genomen. De mis werd gezongen door de Zangers van Sl. Frans. Vernielingen bij basisschool Namens het schoolbestuur van dc basisschool in Merselo werd maan dagmorgen aangifte gedaan van ver nielingen van het hekwerk bij die schoof, terwijl ook drie putdeksels waren weggehaald en elders waren neergegooid. Wanneer de vernielin gen hebben plaats gevonden kon niet worden vastgesteld. bepaald. Na 11 mei is de volgorde van binnenkomst weer gewoon bepalend voor de behandeling. Tot en met vrijdag 30 augustus wordt uw abonnement in behandeling genomen. Bij bestellingen van min der dan vier voorstellingen gebeurt dit pas vanaf zaterdag 31 augustus (start losse kaartverkoop). Zes Knaken Voorstellingen Gezien het succes hebben wij een aantal voorstellingen uitgezocht, die we in prijs hebben verlaagd om deze extra onder de aandacht te brengen. Het bleek dat velen een extra kor ting zeer op prijs stelden. Het is een theateravonluur vooreen klein prijs je. Nieuw is ook dat u deze voorstel lingen gewoon in uw abonnement kunt meenemen. Theaterseries Nieuw zijn de thealerseries. Een theaterserie bestaat minimaal uit drie en maximaal uit vier voorstel lingen en geldt binnen het door u samen te stellen abonnement. Builen het feit dat deze thealerseries stuk voor stuk zeer aantrekkelijk zijn geprijsd, kiest u ook nog eens voor een stukje avontuur. De vol gende series hebben wij voor u samengesteld: ILeading Ladies. 2. Rusland gevarieerd. 3. Opera-Groot Vocaal. 4. Toneel. 5. Kinder/Familietheater. Voor u bekeken en uitgelicht! Ik heb voor u dit seizoen, waar mogelijk, alle geboekte voorstellin gen bekeken op kwaliteit. Een aan tal van deze. vaak voor u onbekende voorstellingen, vond ik zo dc moeite van het bekijken en beluisteren waard, dat ik dit heb aangegeven bij de voorstelling in deze brochure. Bij de bedoelde 'extra aanbevolen' voor stellingen ziet u een speciaal theaterspotje. Lel u daarop, het is een streven om uw vertrouwen te winnen eens voor iets anders dan het geijkte te kiezen. Laat u wel van tevoren goed informeren of u van het genre houdt. Dat voorkomt teleurstellingen. Cultuurbon Bij een bestelling op één abonne ment van zes voorstellingen of meer krijgt u een "Cultuurbon" vooreen gratis uitvoering. Aan het begin van ons theaterseizoen zullen wij de abonnementhouders, die in aanmer king komen voor een "Culluurbon" een lijst toesturen met de genomi neerde voorstellingen, Ook wordt dit elke maand in de pers bekendge maakt. Cultuurbonnen dienen in het betreffende seizoen opgenomen te worden. Voorbesprekingen Nieuw in ons aanbod zijn voorbe sprekingen, die wij proberen bij een aantal voorstellingen te organiseren. Volgt u de berichtgeving hierover via mailing en/of pers. Een eventu ele voorbespreking van uw voorstel ling is in de entreeprijs begrepen. Hel is een extra service van de schouwburg om uw avondje uit nog intenser (dus leuker te maken). Bij de volgende produkties hebben w ij inmiddels een voorbespreking kun nen organiseren: Djazzex Modern Dance Company, Ines Conireras (Flamenco). Haarlems Toneel. Gedurende het seizoen proberen we hel aantal uit te breiden. Programma 1996/1997 De schouwburg biedt het komend seizoen een verrassend theater pro gramma met naast een ruim 'mega' produktie aanbod ook een bijzonder gevarieerd klein kunst aanbod. Zo kan na vele jaren het publiek in Venray genieten van bij voorbeeld Mini Maxi en Herman van Veen. Kunnen muziekliefheb bers hun hart ophalen met het Transsylvaans Phyl harmonisch Orkest met Operakoor die het prachtige Verdi Requiem ten gehore zullen brengen. Is er een mooi opera en operette aanbod. Komen dé klas sieke balletten te weten Giselle en Sleeping Beauty met schitterende muziek uitgevoerd door vermaarde orkesten van diverse opera huizen. Zijn er verrassende musicals met top-solisten als Joke de Kruijf en Henk Poort (Phantom of the Opera) en de grootschalige spektakels van Joop van de Ende en Het Koninklijk Ballet van Vlaanderen zoals The Sound Of Music. Evita. West Side Story. Verdere grote namen die u kunt verwachten: Urbanus. Tineke Schouten. Benny Neyman. Jos Brink. Laura Fygi. Andre Rieu. Bert Visscher, Jaap van Zweden etc. etc. Natuurlijk is er ook een aantrekke lijk toneelprogramma. Wat dacht u van Schakels van Herman Heijermans met o.a. John Kraaijkamp Sr., De Stille Kracht van Louis Couperus met o.a. Linda van Dijck. de klassieker Antigone. Hiertegenover staan kleinschalige meesterwerkjes van bijvoorbeeld toneelgroep Het Volk en Fred Delfgaauw. Nieuw in het aanbod is het vele cabaret en muziektheater talent die hetzij gezamenlijk op één avond voor u optreden of apart tegen een vriendelijke toegangs prijs. Dit levert bijzonder gevarieer de theater avontuurtjes op. Enkele namen: Bert Schuiling, Cremc Fraiche, Bert Klunder. Hans Teeuwen, Ernesto Marcellino. Jeroen van Merwijk. Vliegende Panters, Kees Torn. De muziek- theaterprodukties variëren van muziekspektakels zoals Blues Brothers, GI017 of Gospel, Jeans tot virtuoos mooi zoals het wereldbe roemde kamerkoor uit Sint Petersburg tot absurd leuk zoals De Nieuwe Snaar, Het Groot Niet Te Vermijden Dans En Showorkest. Pater Moeskroen. Kortom, het pro gramma bruist van ambitie. Vele namen hebben wij nog niet genoemd. Reden te meer om de nieuwe theaterbrochure die begin mei uitkomt en wordt verspreid eens goed te lezen en/of nog beter, de UITMARKT op zaterdag 11 mei in de schouwburg te bezoeken. Robert Long, een van de artiesten in het komende theaterseizoen In deze regio is de asperge koorts w eer in alle hevigheid los gebarsten, maar steeds meer ook in de rest van Nederland. Gebleken is namelijk dat een nog altijd groeiend aantal Nederlanders tussen half april en 24 juni enkele dagen aan 'asper- getoerisme' doet. Noord- en Midden-Limburg staat bekend als hét aspergegebied van "Nederland, en veel bezoekers grijpen om deze reden het voorjaar aan voor een culinaire minivakantie in deze streek. De streek VVV Noord- en Midden-Limburg heeft in samen werking met VVV Limburg daarom voor deze periode een hele nieuwe asperge-aktie ontwikkeld. Allereerst verschijnt er een full-colour brochu re van 52 pagina's, waarin onder meer aandacht voor auto- cn fiets routes door hel aspergeland. de fietsdriedaagse 'Tour d'Asperges'. arrangementen, recepten voor thuis- koks. aspergefeesten en natuurlijk restaurants. Dit jaar nemen maar liefst 47 restaurants en hotels deel aan dc brochure, een stijging van 25c/( ten opzichte van 1995. Ook dit is een duidelijke indikatie van het groeiende belang van het asperge- toerisme. Verder verschijnt er een geheel nieuwe wervende poster. Alle deel nemende bedrijven zijn herkenbaar aan een muurschild met daarop hel logo 'Aspergeland Noord- en Midden-Limburg'. Asperge-Arrangement Er zijn dit jaar ier aspergeroutes: de Witte Goudroute. de Stekersroute. de Aspergebeddenroule en de Koninginneroute. De VVV heeft samen met de deelnemende hotels een VVV Asperge-Arrangement ontwikkeld, beslaande uit twee overnachtingen met ontbijt en asper gediners, entree in het Aspergemuseum en in Graanbranderij Dc Ijsvogel (incl. een flesje van de daar gemaakte aspergelikeur) en per boeking een kilo verse AAI-asperges. Voor kam peerders is er een soortgelijk arran gement ontwikkeld. De aspergebrochure is verkrijg baar bij de VVV-kantoren in Nederland en bij de Streek VVV Noord- en Midden-Limburg. Koninsinneplein 2. 5911 KK Ie Venlo. tel. 077-3543800. Joy-riding in auto Een 61-jarige Venraynaar par keerde vrijdagmiddag omstreeks 17.00 uur zijn personenauto, een Ford type Scorpio* waarde ƒ70.000,-, op een parkeerplaats aan de Eindstraat. Hij ging naar zijn aan de Eindstraat gevestigd kantoor en legde zijn sleutelbos met daaraan ook de autosleutels op zijn bureau. Even later miste hij de sleutels. Op onderzoek ontdekte hij dat zijn auto met een kilometerstand van slechts 7.000, was verdwenen. -Hij deed aangifte van die diefstal. Vrijdagavond omstreeks 22.20 uur kwam bij de Venrayse politie een melding binnen dat de Ford Scorpio onbeheerd was aangetrof fen in Utrecht. De Venraynaar kreeg, nadat het technisch onder zoek aan de auto was verricht, deze weer terug. Vermoedelijk een kwes tie van joy-riding.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 11