Inalfa bouwt een nieu\ Ontwikkelingscentrun r Oude fofo Jubileumconcert Logeko Overloon Vergoeding stookkosten mogelijk Samenwerking Muziekfeesten Merselo en Impression krijgt gestalte Venrayse topambtenaar gemeente secretaris Cuijk Live muziek in 't Podium PttL EN MAAS Donderdag 25 april 1996 - Paginal (J rote Kerk Deken: J. Coenen. Kindstraat 6. tel. 581275; kapelaan H. de Wit ofm. Whistlerstraal I. tel. 582385: kape laan R. Woutering. Horsterweg 57. Casten ray. tel. 571215 of 580202; kapelaan H. Bouman. Dr. Poelsstraat 4. tel. 511664. Priester in ernstig noodgeval: via balie zieken huis. tel. 522222. Opgeven misin- tenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur Zaterdag: H. Petrus Canisius, priester en kerkleraar. 9.00 H. Mis voor ouders Schols-Leers en overl. fam.; Wim Janssen (kbll); Harrie Messemaeckers. 19.00 H, Mis om een voorspoedige genezing van een zieke (A); Willy Beerkens-van Meijel; Martha v. Vlakengoed-v. Bij level t; ouders Baken-van Rhee; Karei de la Roy en Josefien de la Roy-Colaris (koll): jrd. Joos Ariaens en overl. fam. Ariaens-Roijers; jrd. zr. Immacalé Gossens; overl. fam. VanGoch-Stein; overl. ouders Janssen-Hilberts. Zondag: 4e Zondag van Pasen. 9.30 Latijnse hoogmis voor Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; overl. ouders Janssen-Muis; jrd. overl. ouders Herman en Maria Ebberink- Henckens; zuster Immaculé Gossens OSU. 11.00 H. Mis voor een voorspoedige genezing van een zieke (A); Henk Baarlman (koll); overl. ouders Wiel Jansen en Marie Jansen-Giesbertz: overl. fam. Custers-Claassen: jrd. Jan Martens; Sraar Hendriks (koll). Maandag: H. Catharina van Siena, maagd en kerkleraren. 9.00 H. Mis voor al onze zieken en over ledenen om ons heen. Dinsdag: Koninginnedag. 9.00 H. Mis voor onze Koningin en haar Huis: Anna Klaassen-Straten (koll). Woensdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor Nel Camps v.d. Sterren (koll); Bertus Meesters en overl. fam. Donderdag: H. Athanasius, bis schop en kerkleraar. 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor overl. ouders Janssen-Huijbers. Vrijdag: HH. Filippus en Jakobus, apostelen. 8.40 Rozen hoedje. 9.00 H. Mis voor Leo Hellegers (verj.). 14.45 Feestelijke H. Mis en huw. van Jan de Grijs en Lia Roelofs. 19.00 Marialof in de meimaand. Dienbeurten: za 19.00: Gijs, Leon, Paul A.. Tom. Bram S.. Ronny; zo 9.30: W. vna Ham. L. Truijen. Suzanne, Sylvia. Bart de R., Luuk: zo I 1.00: Hoa, Eomer, Bram v. H Joost. Wesly, Marlijn. Lektoren: za. 19.00: Jongerenvie ring; zo I 1.00: W. Bistervels. Zaterdag 27 april 19.00 uur Jongerenmis. We moesten het zo snel regelen, dat we het niet goed gepubliceerd kregen. Maar bij deze! Jullie zijn zaterdag weer allemaal welkom in de Jongerenmis. Het thema zal zijn: Wat wil je horen? Denk erover na, en denk mee komende zaterdag. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: Jos Korff: lektor: P. Blom. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: Jos Korff: lektrice: zr. Hélène. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatius kapel. Dinsdag: Geen Liturgieviering. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: Geen Liturgieviering. Stiltecentrum: Woensdag: 10.45-11.45 Psalmen- groep. Donderdag: 10.00-12.00 Kursus over Zingeving. 16.45 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou tering. Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. Opgeven misintenties ma l/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel, 580202. Misintenties voor de hier navolgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 18.00 Volkzang: ouders Kleuskcns-Achten; Wim v.d. Munckhof en overl. fam.; Antoon Bové; overl. fam. Hermans-Rijvers. Zondag: 8.30 Antoon en Nel Luijpers-Philipsen. 10.30 M.m.v. Zonnelied: Johannes en Helana v. Helden. 12.00 Doop Irene Ansinger. Urbanusweg 16. Maandag: 19.00 Voor onze fuseren de parochies. Dinsdag: 2e dinsdag St. Anto- niusnoveen. 19.00 Voor de leden van ons Koninklijk Huis. Woensdag: 19.00 Fam. Peters-Arts Donderdag: 19.00 Antonius Aben v.d. Mond en overl. fam.; ouders Van Dierendonck-Martens. Vrijdag: 19.00 Jac. v. Dijck; Maria Poels-Kersten (koll). Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering. Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: 12.00 Kapel: huw. Rik v.d. Mortel en Miriam Peelers. 19.15 Kinderwoorddienst m.m.v. Chrisko; Wim en Antonet Jakobs- Hanen: overl. Hendrika Huisman; Jan Hendrix en fam.; Dien Willems- v.d. Broek; Piet van Tilburg. Zondag: 9.30 Hoogmis m.m.v. Mannenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze beide parochies: uit dankbaar heid bij een 35-jarig huw.; overl. ouders Bonants-Jacobs; Wim Philipsen en Gertrud Janssen; meest verlaten zielen. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Piet Verheijen; overl. ouders Broekmans-Bovee; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans; fam. Kesse Is-Verheijen. 10.30 Eerste H. Communie van de kinde ren van De Hommel; overl. ouders Camps-Willems (Jeugdorkest Euter pe). Maandag: 9.00 Johan Camps en overl. fam. Dinsdag: 9.00 Voor een zieke. Woensdag: 9.00 Voor priesterroe pingen. 19.00 PI. Lof met Rozen kransgebed. (Koor Harmony). Donderdag: 9.00 Voor de overlede nen van hen die offerden met Allerzielen. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om God eerstel aan God voor het negeren van zijn tien geboden, die bedoeld zijn voor ons aller geluk. 9.00 Uit dankbaarheid en tot bijz. int. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Annemiek Moraal, REnee Bartram. Mieke Emons, Marlie Schlepers; zo 8.30. Rianne Rijshouwer, Danielle Wijnen. Loes Kessels, Suzan Nellen: 10.30 Judith Philipsen, Maud Lepsi. Dianne v.d. Mortel. Loes Rouwelte: wo 19.00: Dianne v.d. Mortel, Loes Rouwette. Attentie: Zondag a.s., 28 april, is de hoogmis om 10.30 uur. In deze H. Mis doen tien kinderen van de school De Hommel hun Eerste H. Communie. Vanzelfsprekend zijn voor de ouders en fam. van de com municantjes een aantal banken gere serveerd. maar er blijven nog vol doende vrije plaatsen over. Extra kollekte: In dit weekend is in alle H. Missen de kollekte voor de priester- en diakenopleiding in ons bisdom. Deze kollekte wil ik bijzon der bij u aanbevelen. Laten we voor al in deze lijd van priestertekort degenen die nog priester willen wor den hen helpen om ook die priester opleiding te kunnen volgen. Parochie Oirlo Dit weekend Wereldgebedsdag voor Roepingen. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); To Willems-Geurts; overl. ouders Joosten-Hoeymakers- Martens. Zondag: 10.00 Hoogmis (Heren koor); st. Gerardus Peters en Pelronella Arts; Miel Janssen. Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Dur.Bijstand (G). Vrijdag: le Vrijdag van de maand toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jezus. 9.00 H. Mis t.e.v. H. Hart en voor priesterroepin gen; st. Baten-Jeurissen. Parochie Castenray Zaterdag: Geen dienst. Woensdag: 10.00 Eerste H. Communie voor 25 kinderen uit onze parochie; Sef Kunen: jrd. Engelbert Emonts en Maria Geurts; jrd overl. ouders Dinghs-v.d. Beuken; Nella Classens-Janssen en Geert Classens; Handrie Versteegen. Woensdag: 9.00 Sef Kunen (Ouderenbond). Vrijdag: 16.30 t.g.v. 25-jarig huw. Jenniskens-Strijbos. Misdienaars: zo 10.00: Wilma en Sandra. Parochie Leunen 4e Zondag van Pasen; Roepingen zondag. Kerkdeurkoollekte voor roepingen in ons bisdom. Zaterdag: 19.00 Lsm. uit dankbaar heid; overl. fam. Versteegen- Moorrees; Dien v.d. Berg- Vertneulen; Han Keijsers-Kusters en zoon Piet Keijsers; Cor Cremers; mndd. Harrie Smits; Michel Loonen en Marie Loonen-v. Rens; gest. jrd. Grad Bomm. Zondag: 10.00 Hgm. Wiel Keijsers (vrienden); Sjef Martens (buurt); gest. jr. Helm Claessens en Carolina Claessens-Verschuuren. 11.15 Lsm. Pierre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen. Piet de Louw. Maandag: H, Catharina van Siena, maagd en kerklerares. 19.00 Lsm. pastoor Jacque Haenen en overl. lam.; gest. jrd. Peter Johannes van Rens en Gertruda van Rens-Litjens. Dinsdag: 19.00 Lsm. Sef Koenen en zoon Jozef: jrd. Teng Michels en overl. fam. Michels-Nabuurs. Woensdag: 19.00 Wkd. Gerard Voermans (I); gest. jrd. Martinus Claessens. echtgen. en zonen Gerard en Teng. Donderdag: Geen avondmis. Vrijdag:- HH. Filippus en Jakobus, apostelen. Tevens le Vrijdag van de maand. Vanaf 08.45 uur Ziekencommunie aan huis. 19.00 Lsm. t.e.v. H. Hart (offerblok). Misdienaars: za 19.00: Jeanne Tehunis en Ellen Geurts; zo 10.00: Sanneke v.d. Oetelaar en Inge Smits; 11.15: Dennis v.d. Heuvel en Geert van Gorp. Lektoren: za 19.00: Jan Jenniskens: zo 10.00: Annie Reintjes; 11.15: Lies van Bavel. Gedoopt: Lindy Claessens, Steegse Peelweg 17. Huwelijksafk.: Leon Boom uit Venray en Ellen Nellissen uit onze parochie. Rektoraat Heide Zondag: 4e Zondag van Pasen; Roepingenzondag. 9.30 Hoogmis voor Helm v. Rens en jgt. Sjang Janssen en zoon Jan. Kerkdeurkoll. voor de priesteropleiding. Misd.: Inge, Mariélle, Gerard. Wouter, Caroline en Rian. Dinsdag: 14.00 PI. H. Mis uit dank baarheid b.g.v. gouden huw. Grad Janssen en Nella Janssen-Muijsers. Donderdag: H. Athanasius, bis schop en kerkleraar. 18.30 H. Mis. Misd.: Gerard en Rob. Rektoraat Veulen 4e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Hgm. overl. ouders Classens-Swinkels en zoon Jac; Moniek Spee; Jacob Ewalts en Maria Ewalts-Holtackers. Zondag: 10.00 Hgm. waaronder Eerste H. Communie der kinderen; Wilhelmina Geurts-Ambrosius; overl. fam. Nijssen-Coolen: als mndd. Ser Thissen:» Harry Weys (kaartvrienden). Maandag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Dinsdag: 3e Dinsdag t.e.v. St. Antonius. 8.00 H. Mis t.i.v. offeraars. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Ser Thissen. Vrijdag: Ie Vrijdag van de maand. 8.00 H. Mis t.e.v. H. Hart t.b.i. Misdienaars: za: Richard Mulders en Steffan Mulders; zo: Roy Smets en Moniek Classens. Parochie Ysselsteyn 4e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 (Samenzang); Kinderwoorddienst; mndd. W. Jansen; Toon Jaspers; P. Swinkels; H. Stiphout en echtgen. en zoon Frans; Jan Hendrix en overl. fam.; overl. fam. Bert Janssen-Keijsers. Zondag: 9.30 (Ouderenkoor); mndd. P.FIeurkens; jrd. Jeu van Ass; overl. fam. Peeters-Verhaegh; uit dankbaarheid (M). 11.15 Mndd. E. Potten-Coopmans; M. Swinkels- Jeuken (zus C.); Gijs Broeders (Rundvee-studieclub). In dit weekend is de tweede kollekte voor de priesteropleiding in ons bis dom. Maandag: 19.00 1. Keijsers-Smeest (LVB); W. Philipsen; G. Fleurkens; jrd. H. v. Lipzig. Woensdag: 14.00 T.i.v. het gouden bruidspaar Willems-Lemmen; 19.00 Geen dienst. Vrijdag: 19.00 Overl.^parochianen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: M. Arts en H. v.d. Hoff; zo 9.30: M. Pouwels en Th. Vogels; 11.15: N. Pouwels en S. Claessens; ma: R. Hesselsmans en I. Poels; wo 14.00) en vr: E. Spreeuwenberg en Mt. Claessens. N.B.: dinsdag 21 mei houden wij ons jaarlijks uitstapje! Doopschema: (mei) Op de zonda gen 12 en 19 mei kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden toege diend. Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Twan In 't Hulst. Vastenaktie: De opbrengst was ƒ2.135.25. Dank aan allen die bij droegen. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Til Muysers. Misd.: José de Jong en Linda Engels. Zondag: 10.00 Nella v.d. Zanden- Meyer (fam. Janssen-Arts. Liessel). Misd.: Ellen van Dijck en Yvonne Koppes. 15.00 Doop Carlijn Bonants. Dinsdag: 8.30 Voor de parochie. Woensdag: 19.00 Teun Janssen (buurt); Piet Janssen (koll). Vrijdag: 14.00 Huw.mis Ron Michels en Jovitha van Eysden. Kerk poetsen: mevr. Gielen- Verstappen en mevr. Claassen. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Jgt. mevr. Vogel- sangs-Gerrits. Zondag: 10.00 Eerste H. Com munie; t.i.v. communicantjes en hun fam. Maandag: 19.00 M. Jansen. Donderdag: 19.00 Voor vrede. Vrijdag: le Vrijdag van de maand. 8.30 Schoolmis. Misdienaars: za: Karin v.d. H. en Karin v.d. Z.; zo: Nicole. Luc. Mark en Ellen. Lezers: za: Jo Wijnands. Rektoraat Smakt Zondag: 4e Zondag van Pasen; Roepingenzondag. In de St. Jozefkerk. 10.00 Hoogmis voor Anna-Maria Kersten-Geurts: fam. Cuppen-van Vechel; Arnoldus Reijnders; vader en moeder Koopmans en zoon Leo: Harrie Koopmans (buurt). Dienb.: Geert Geurts. In de St. Jozefkapel. 10.00 H. Mis voor de Verkenners. Woensdag: In de St. Jozefkapel T.e.v. St. Jozef. 9.30 H. Mis voor overl. dochter Toos; t.z. int.: fam. Timmermans-van Berkel: fam. Vera Hendriks. 10.00 H. Mis voor Bedevaart Wemp. Van omstreeks 1920 dateert d opname van de Langstraat. Vana Henseniusstraat gunnen we een in de toen wel zeer stille en rus toegangsweg naar ons dorp. Hel eerste huis rechts met de li paaltjes werd bewoond door gebroeders Hoedemaeckers, bal; rij en winkel. Iets verderop de f Laurensse. eigenaar van de gelijk migc kartonagefabriek. Helen rechts achteraan het café en wo huis van Willem Claessens, eer bewoond door de familie Pouw waar de handboogschutterij h schietbanen had. Achteraan links hel hoge w huis op de hoek Langstn Paterslaan werd bewoond door a nemer Willem Wijnhoven, c; beugelbaan en zaal. In de verte zien we nog de stal en fraaie lindebomen, die metl_ mooie bloesem en groen vele jai schaduw en verkoeling brachten. In 1957 werd deze fraaie enl naar ons dorp van haar bomen oi I aan. Jan v.d. Pul In het kader van haar 50-jarig jubileum organiseert Gemengde Zangvereniging Logeko uil Overloon een groots opgezet Jubileumconcert. Aan dit concert werken mee Mannenkoor Lambardi uit Helmond en Zanggroep Young Sound uil Overloon. Verderde solisten Petra Reijntjes. sopraan en Bert van Lieshout, bariton. In het programma is een instrumentaal intermezzo opgenomen dat verzorgd wordt door het Trio Vos-Seykens. Uitgevoerd zullen worden een aantal bekende werken uit opera, operette en filmmuziek. Dit concert vindt plaats op zondag 28 april in de Theobalduskerk te Overloon. Aanvang 20.00 uur. De entree bedraagt ƒ10.- p.p.. inclusief programmaboekje. In verband met de afgelopen strenge winter kunnen inwoners van de gemeente Venray dit jaar in aanmerking komen voor een vergoeding van de stookkosten. Hierbij wordt gekeken naar de meerkosten van de jaarreke ning van MEGA 1995/1996 ten opzichte van die van verleden jaar. Wanneer uit de afrekeningen van de MEGA blijkt dat er meerkosten zijn. kan tot een vergoeding worden overgegaan. Uitgangspunt is dat mensen met een minimaal inkomensniveau (u geniet bijvoorbeeld een bijstandsuitkering of AOW) in aanmerking komen voor een vergoeding van de stookkosten. Ook wordt gekeken naar inkomen en draagkracht. Wanneer het inkomen niet meer bedraagt dan de bijstand, worden de meerkosten volledig vergoed. Cliënten van de afdeling Sociale zaken krijgen binnenkort een brief van de gemeente met tekst en uitleg over de vergoedingsregeling. De gemeente zal daarnaast (via ouderenverenigingen) ouderen met een AOW-uitkering benaderen. Alle andere mensen die - op basis van hun inkomen én de hoogte van de MEGA-afrekening - denken voor een vergoeding in aanmerking te komen, kunnen contact opnemen met de vakbalie van Sociale zaken. Wij verzoe ken u dringend dat pas te doen zodra u de afrekening van MEGA in huis heeft. Pas dan kunnen wij uw aanvraag voor een vergoeding in behandeling nemen. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 28 april zal in het Zonnelied. Kiosk 6 te Venray, ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is "l 0.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Smeek de meester dat hij werkers uitzendt in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen kollekte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 28 april is er een eucharistieviering van de oecu menische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: Rondom paasverhalen. Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaardencen trum Hel Schuttersveld. Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. Voor de kin deren is er een kindernevendienst. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horsi. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 28 april om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. D.J. Budding, Waarder. Tijdens de middagdienst is er kindercrèche. Er is tot Pinksteren zondagsschool voor kinderen van 4-12 jaar. Bijbel/Kontaktavond: Donderdag 25 april, aanvang 20.00 uur. Thema: Behoefte en vertroosting. Iedereen is welkom. U ook! Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tot oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray. rek.nr. 17.39.67.760: giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. Gezinsviering Paterskerk Zaterdag 27 april is er een gezins viering met als thema 'Haast-opzij- gen lijd'. Iedereen is van harte welkom om 18.00 uur in de Paterskerk. Jongerenviering A.s. zaterdag is er weer een jonge renviering. Aanvang 19.00 uur. Deze keer met hel thema: Wat wil je horen. Deze jongerenviering vindt plaats in de Petrus Bandenkerk. Pendeldienst tussen twee evenementen De samenwerking tussen de Muziekfeesten Merselo en de tuin- en interieurbeurs Impression krijgt steeds meer gestalte. Beide evenementen, die tijdens de pinksterdagen worden gehouden, hebben enkele aktivi- teiten ontplooid om de bezoekers naar beide evenementen te trek ken. Zo is er op de Aid Merselse Dag, tweede Pinksterdag, een pendel dienst tussen Venray (Schouwburgplein), de beurs Impression op het terrein van het voormalige zwembad en het cen trum van Merselo. De pendeldienst wordt onderhouden door een oude Saurer bus uit 1932 en een heuse paardentram. De paardentram zal overigens ook op de (pinkster)zaler- dag en zondag een pendeldienst ver zorgen tussen Venray-centrum en de beurs Impression. Een verdere samenwerking is terug te vinden in een zg. combi- kaart. Deze toegangskaart geeft recht van toegang tot de beurs Impression en tot de Aid Merselse Dag op 2e Pinksterag. De combi- kaart kost 15 gulden (voor 65+ers ƒ12,50). Normaal kost de toegang tot Impression en tot de Aid Merselse Dag gezamenlijk ƒ17,50. De combi kaarten zijn vanaf begin mei verkrijgbaar op het VVV kan toor. Met de combikaart kan men overigens op alle dagen bij de beurs Impression terecht. 50 STANDS De beurs Impression begint overi gens steeds meer vorm te krijgen. Aan de tuin- en interieurbeurs nemen ruim 50 standhouders deel. De organisatie. Europe Expo Group uit Venray heeft de beurs geheel ingevuld. De beurs is het vervolg van de beurs Impression die twee jaar geleden in de Botanische Tuin in Overloon werd gehouden. Hel evenement trok toen ruim 10.000 bezoekers.In het parkachtige Vlakwatergebied spreekt als lokatie mogelijk nog meer tot de verbeel ding. De beurs biedt een aanbod van bedrijven die zorgvuldig zijn gese lecteerd op het gebied van interieur, tuinarchitectuur, antiquiteiten, deco ratie, bloemen en planten en kunst. Ook op het gebied van de horeca biedt de beurs volop delicatessen en specialiteiten terwijl ook aan de kin deren is gedacht. De beurs is geo pend van zaterdag 25 t.m. dinsdag 28 mei. Een paardetram zorgt voor ver voer tussen Venray en Merselo Hans Gilissen, directeur van de sector Middelen en Ondersteuning (M&O) op het Venrayse gemeentehuis, gaat Venray verlaten. Gilissen wordt per 1 oktober gemeentesecretaris in Cuijk, een gemeente van 23.500 inwoners. Zijn taken in Venray worden waarschijnlijk tijdelijk overgenomen door Aart v.d. Brink. Van de Brink is hoofd van de afdeling Personeel, Opleidingen en Informatie (POI) en plaatsvervangend directeur M&O. Hans Gilissen vertrekt per 1 juli naar Cuijk, waar hij drie maanden later baas wordt van ruim 150 amb tenaren. Gilissen noemt zijn over stap wel logisch. "Niet dat ik hier weg wil. Ik ga dagelijks fluitend naar m'n werk. Maar op een gege ven ogenblik is de tijd er rijp voor en kijkje eens wat er voorbij komt". Als Hans Gilissen (38) naar Cuijk vertrekt heeft hij er net vier jaar in Venray opzitten. De bedrijfskundige trad in mei 1992 in dienst van de gemeente Venray. CD-presentatie Clemens van de Ven eH. Pat Mears en Band Tijdens de laatste dagen van api zijn er weer volop muziekaktivite ten in café 't Podium. Zondag 11 april komt Clemens van de Ven m j een grote band naar 't Podium vcx de presentatie van zijn laatste cl 'Did I tell you'. De cd is bij muziel critici goed ontvangen; een 'wereli se' cd. Hiermee wordt bedoeld dati allerlei invloeden en muziekstijlc zijn gebruikt door Clemens vand Ven. Zondag 28 april, aanvan 20.30 uur, entree ƒ10.-. PAT MEAR Op Koninginnedag komen Amerikaanse countrybluesrockzan geres Pat Mears en haar band naar Podium. Pat Mears komt uit TexJ en is vooral bekend vanwege has songs en rauwe doorleefde stem Vanaf haar zestiende is ze al ondei weg. eerst als folkzangeres en n kan haar muziek het best omschre ven worden als Texasrock, een kom binatie van rock. blues, country ei folk. Kortom, een stevig rockendi band, die met haar cd 'There gi the rainbow' in de top 100 terecl kwam. Dinsdag 30 april, aanvangl 20.00 uur, entree ƒ7,50. nui ig; Om de sterke groei van haar posi tie op de wereldwijde schuifdak- markt voor automobielen te onder steunen en verder uit te bouwen heeft Inalfa Industries besloten een onderzoeks- en ontwikkelingscen trum op te richten in Venray. Hiermee gaat een investering van 2,5 miljoen gulden gepaard. Het centrum zal werkgelegenheid bie den aan 40 medewerkers, die al deels in dienst zijn. Dit centrum 1500m2) zal ten behoeve van de Inalfa schuifdakbe- drijven in Amerika. Korea, Italië, Engeland en Venray zelf onderzoek verrichten naar nieuwe typen schuifdaken. De ontwikkelingsakti- viteiten gaan zich echter meer rich ten op het gev.en van funkties zoals 1 P ventilatie en licht-doorlaat aan gehele dak van een auto of van vrachtwagen of bus. Inalfa sprec dan ook liever over daksystem dan over schuifdaken. De verwac ting is dat in de toekomst Inalfa n11 meer 'kale' schuifdaken levert, mi deels ook komplete daken met funkties daaraan toegevoegd. Het ontwikkelingscentrum zal gerust zijn met naast de vele com ters voor het ontwerpen, ook i uitgebreide test- en Pareto-type f liteilen. De bouw van het centrum] al gestart (aan de Smakterweg, ad terzijde van het Inalfa-complex) a zal begin september worden ge pend, voorafgaand aan de vierii van het 50-jarig jubileum van Inal (6-8 september).

Peel en Maas | 1996 | | pagina 22