Viering Koninginnedag in Venray Koninginnedag - Smartlappendag - De Bonte Koe Bowlen Duivensport TCV KBO Katholieke Vrouwen Vereniging LVB Oostrum OVB Oostrum Seniorservice Venray Koninginnedag in Wanssum Koninginne- drive Toren beklimming op dinsdag 30 april Paardenmarkt in Ysselsteyn Paranormale manifestatie Oproep oud-leden St. Isidorus Oud papier Braderie Veltum Donderdag 25 april 1996 - Pagina 19 Bowling Vereniging Venray Uilslagen poule A ed Arrows-Pinhunters II-24 lub Up-Magic Line 11 -24 jama's/RBV-Altijd Raak 24-II ■effers-SVCB/Gommans 33-2 De leidersplaats van de Sigma's yam nauwelijks in gevaar, want de lyale gamewinst van de eerste en wat krappere van de laatste acht samen met 9 persoonlijke aai unten het totaal van 24 op. Masta 3P'port kon daar slechts winst van de tieede game en 4 pers. puftten gen genover stellen. Sigma Harrie eeters scoorde de hoogste game de avond bij de heren met 231 teamgenoot Leo van der Rijt hu acht het tot 217 pins. Magic Line et zich niet verrassen door kat in -gu et nauw. Club Up, maar erg over- ln ligend was de zege niet al doen de 1 k jfers anders vermoeden. Beste W an bij Magic Line was Math lle'i Hermans met zijn serie van 545. om rwijl Club Upper Theo Swemers lwe iet 201 de enige 200-game in deze Wedstrijd liet noteren. Joos Hoex LU.) en Bert Tax (M.L.) bleven de recte tegenstander driemaal de aas, wat goed was voor drie pers. inten. Het Gommans/SVCB-team, '.'"lat in acuut degradatiegevaar ver- lsei :ert. liep tegen een zware neder- >VV( agop tegen de Treffers, die drie 3- mtenwinnaars hadden, te weten ten en Toon van Seccelen en Riek in tl. Berkmortel. Jan Weiten (212) an i Jan Baltussen (201) lieten een e'" OÜ+-game noteren. De Pinhunters Wijderden zich wat van de onder- e plaatsen door winst op de Red rrows, waar, bijna traditiegetrouw, larlies Thijssen zowel de hoogste ime als serie bij de dames met 189 i 541 voor haar rekening nam. inluinter Peter Cleven scoorde in jn serie, met 606 de hoogste serie kj de heren, o.a. games van 215 en B3 en collega John Hellegers liet )k 204 pins van het pindeck ver- vijnen. Uitslagen poule B.: ch.bedr. Arts-WDOB 22.5 -9.5 ijd lil Miss-Strikers 4-28 sli ,T. Jamin-Scores 22-10 Gold. Wonder-BLS/Close Ene.23-9 hé Het B.T. Jamin-team profiteert op van de strijd om de plaatsen :e, drie en wier en liep door de ist op de Scores weer wat verder Lvanrde "achtervolgers". Theo ligSffssens was de beste Jaminner zate el de hoogste herenserie (592) van n.I klasse met daarin een 201-game. lp;| i Strikers, altijd het eerste klaar ■en it hun wedstrijd, stegen door hun g w ge op Hit Miss naar de op pro- On olie rechtgevende tweede plaats, den ilma Gielen toonde zich de beste ,ien me van deze poule met een game de in 214 en een serie van 542. ter- vo ijl ze samen met ploeggenoot Jo srbeek de 3 pers. punten pakte. Hit ïssi Miss-er Harrie van Zutphen was ïvai leen goed voor 75% van de score an zijn team. Golden Wonder :eln hoof door de overwinning op de stri immer twee. Close Encounters, op Si itir de derde plaats en had dat larl lede te danken aan Robert Peeters, ui ie tweemaal boven de 200 kwam r v, et 204 en 205 pins. Het Arts-team on; jon weer eens. Zonder tot grote op pogte te stijgen, bleef het ameV.D.O.B. de baas. "Af en toe eens orst 'innen is wel leuk, als we maar niet diliiipromotiezorgen komen", is een )oo i'de mond van een der Arts-spelers ve ipgetekende opmerking, waaruit vee'lijkt dat bowlen in poule B toch em og niet zo gek is. n t Uitslagen Trio League: iclir IT. Jamin-We Je Be 13-16 Jrcam Team-Crash 8-21 jki igma's/RBV-Treffers '94 7-22 j: 1 The Youngsters-Bom Losers 20-9 [n i dacarte-Hit Miss I -28 nidi Voor de grote verrassing zorgde n. et Treffers '94-team door met hie time cijfers van lijstaanvoerder jiigma's te winnen, dankzij een 221- n b ame van Ad van Hemert was de erste game voor de koploper, maar naai ooral door sterk spel van Treffer irdc lario Spreeuwenberg vonden de effe igma's hun Waterloo. Crash won :eze egelmatig van het Dream Team, dat lil seizoen geen potten kan breken, n blijftop afstand, de leiders vol- Sii en. Bas Stoks was met 3 pers. pun- n de beste, bij Crash. The ;adf 'oungsters speelden een beste wed- trijd tegen de Bom Losers, die met tephanie Chapman (game 184, erie 512) de beste dame van de vond in hun gelederen hadden, ter- 'ijl Iain Scott het tot 218 bracht. Bij he Youngsters scoorde Pascal ^melissen 3 pers. punten en een 00-game, terwijl Micha Bessems '7 pins liet sneuvelen in een game. etet neen vrijwel gelijkopgaande wed- rgst trijd trokken, mede door de 3 pers vet unten van Cor van Ewijck. de mi VeJeBe-ers aan het langste eind dei igen B.T. Jamin. waar Henk del; inssen de hoogste serie van zijn nnt earn scoorde met 527. Alacarte kon mt net slechts twee man aan de start zoi erschijnen en was daarom geen rvai artij voor Hit Miss, dat Jack 'metsers en Johan Janssen de niaxi- nii tale puntenwinst zag binnenhalen, vat erwijl Johan zichzelf overtrof met lekt Ie hoogste herengame van de avond ïlijl net 224. dsi Jeugd Venray wint uitwisseling tegen Miil Voor de eerste maal in de geschie- r. G lenis van het Venrayse jeugdbowlen tel sereen uitwisseling tegen de jeugd out mt Mill gehouden. De uitwisseling werd verdeeld over twee wedstrij den, eenmaal in Mill en eenmaal thuis. Afgelopen zaterdag werd de laatste van de twee speeldagen-thuis gehouden. De speeldag werd met 14 pins voorsprong voor Venray aange vangen. Gedurende de drie games werd de voorsprong uitgebouwd en ondanks dat er in de laatste game iets van deze voorsprong ingeleverd werd. was de voorsprong voldoende 194 pins) om de wisseibeker in ont vangst te mogen nemen. Er werden ook individuele prijzen uitgereikt. Ronny van der Wielen bleek over de twee dagen hel meeste gegooid te hebben (1034 pins), Anneke Cremers volgde op een knappe 2e plaats (1024 pins) en Alex Deelen uit Mill nam genoegen met de 3e plaats (1011 pins). Leon Spee kreeg de poedelprijs (799 pins). Bedrijvenbowling Vier teams promoveren De eerste klasse wordt volgend seizoen weer versterkt met het team van Van Roy-Proosten, dat zich de meerdere toonde van Rank Xerox. De ploeg van Schoonmaakbedrijf Van Elswijk behield door winst op de mannen van Nestlé 2 zijn plaats in de tweede klasse. Pas na verlenging mocht A.M.S. zich de nieuwe derde-klasser noe men en dat ging ten koste van het team van Aann.bedrijf Raedts/ Knops. Rabo Zevenrode 1 behield, eveneens na verlenging, zijn plaats in de vierde klasse en stond niet toe, dat het N.L.W.-team die plaats over nam. Het Gebr. Walraven-team blijft in de vijfde klasse want de dames van Plussertjes Verbeeten-I bleken niet sterk genoeg om winst en pro motie af te dwingen. Het was triest voor het Franssen Keukens-team, dat de dames van Rabobank Venray- Oostrum aan het einde precies TWEE pins meer hadden gescoord, waardoor zij naar de zesde klasse promoveren en Franssen zijn heil mag zoeken in de zevende klasse waar zij gezelschap krijgen van het eerste team van Hoeijmakers, dat er nu eens echt voor ging en de cactus Houterman-boys naar de achtste klasse verwees. Met de wedstrijden om de titel "Kampioen der Kampioenen", met deelname van de winnaars van alle acht klassen, wordt op 25 april het sportieve deel van dit seizoen afge sloten. Aanvang van deze wedstrij den: 20.00 uur. PDV De Zwaluw De weersvooruitzichten waren wel de grootste faktor geweest van het grote aantal duiven die door 42 liefhebbers van PDV De Zwaluw vrijdagavond werden ingekorfd. 885 duiven verdeeld over 26 daarvoor bestemde verzendingsmanden wer den rond de kok van 21.00 uur opgehaald. De chauffeur liet al weten dat bij een heldere lucht de duiven vroeg in de morgen zouden worden gelost. Vanaf 08.00 uur gin gen in Strombeek de korven open. Veertien lossingen waarin vele dui zenden duiven het luchtruim opzochten. Bij de lossing van 10.00 uur zaten de duiven van CC Peel en Maas. 'n Zwakke zuidelijke wind, 'n hel dere lucht en een heerlijke tempera tuur stonden garant voor een prach tige vlucht. Een lichte sluierbewolking kon hieraan niets veranderen. De verwachte aan komsttijd was tussen 11.30 en 11.45 uur. De spanning steeg naarmate de tijd nadere. Wie was vandaag de gelukkige. Om 11.40 uur riep Cor van Vught dat hij gedraaid had, kort daarop begon het duiven te regenen. Een mooi gezicht om te zien. 222 prijzen waren er te verdelen en dit gebeurde in een tijdspanne van circa 22 minuten. 's Avonds bij het lichten kwam de uitslag tot stand. I. en overwinnaar werd Cor van Vught. Zijn duif maakte een snelheid van 1363 m/min;. 2. Grad van Houd; 3. Fun Sijbers; 4. Christ Gerrits; 5. Cor van Vught. Grad van Houdt was op deze vlucht de man met het hoogste prijs- percentage. Grad korfde zestien dui ven in en maakte hiermee twaalf prijzen, een prestatie waarop hij trots mag zijn. Heren Liefhebbers, komende week is het inkorven op zaterdag morgen van 10.00 tot 11.00 uur voor de vlucht van zondag 28 april op St. Ghislaine 194 km. l.v.m. de ver anderde ophaalroute: kom allemaal tijdig naar het lokaal. Wedvlucht Duffel, 13 april: P. v. Houdt I 24 46 49 53 89; G. Boom 2 11 15 18 33 71 83 92; A. Sijbers 3 20 25 34 37 44 48 56 58 75 76 80 84 88; Chr.Gerrits 4 8 9 10 16 17 27 29 35 39 40 41 45 57 60 67; A. v. Gerven 5 59 69 81 87 94; G. v. Houdt 6 12 36 42 43 55 73 78; M. Vocsten 63 64 74; P. v. Zwamen 13 82 86; H. Litjens 14 21 38 70 72 85; J. Gommans 19 50 51 52 62 77; C. v. Vught 22 26 54; Jac v.d. Laar 23 90; Jos Kerstens 28 30 31 32: Verdeuzeldönk 47 61 93; P. Loonen 65 66; P. v.d. Laar 68 79; A. v.d. Munckhof 91 PDV De Vredesduif Wedvlucht Duffel: A. Hendrix I 3 13 15 18 19; Comb. V.d. Heuvel 2 6 14 16; H. Ewalts 4 5 6 8 10 II 12 20; J. Leyssen 9 17. De resultaten van de tweede com- petitieweek zijn: Dinsdag districtscompetitie Dames Venray I-Berg 1 3-3 Herkenbosch 2-Venray 2 3-3 Venray 3-Neer I 4-2 Venray 4-Rulec 3 4-2 Dames 35+ Rulec I-Venray I 3-1 Venlo 3-Venray 2 n.b Baexem 2-Venray 3 1-3 Pann/Egchel 3-Venray 4 0-4 Venray 5-Tegelen 5 4-0 Venray 6-Rulec 5 3-1 Zaterdag districtscompetitie Gemengd 35+ Venlo 2-Venray 1 1-4 Venray 2-Tegelen 1 1-4 Venray 3-Grubbenvorst 3 1-4 Heren Venray 1-Swalmen 1 4-2 Venray 2-Venlo I 4-2 Arcen 2-Venray 3 3-3 Venlo 4-Venray 4 0-6 Heren 35+ Bosdael 3-Venray I n.b. Helden 4-Venray 2 2-4 Heren 45+ Park 9 1 -Venray I 0-4 Venray 2-Blerick 2 0-4 Zondag landelijke competitie Gemengd Venray I -De helze 3 3-5 Boekei I -Venray 2 1 -7 't Root 5-Venray 3 5-3 Bokt 4-Venray 4 8-0 Heren Venray I -Deurne 2 6-0 Heren 35+ Venray l-Dukenburg 1 4-2 Venray 2-HTC Horst 3 2-4 Voor alle TCV leden die niet aan de externe competitie meedoen geldt dat zij natuurlijk van harte welkom zijn om de competitie ver richtingen gade te slaan. Een balpen voor een nieuw lid Bij de KBO is nog volop plaats voor nieuwe leden. Dal heeft niet alleen te maken met het gezegde: 'Hoe meer leden, hoe meer vreugd'. Een groter aantal leden betekent ook dat dé KBO beter in staat is voor de belangen van ouderen op te komen. Die belangenbehartiging wordt steeds van grotere betekenis. Men hoeft de kranten maar te lezen om te weten wat er door dit kabinet wordt bezuinigd en hoe veelal de ouderen daarvan het slachtoffer zijn. Denkt u maar eens aan de beperking van het aantal behandelingen door een fysi otherapeut, dat nog vergoed wordt. Veel ouderen moeten regelmatig worden behandeld, maar er wordt slechts een beperkt aantal behande lingen vergoed. Voofal aan onze eigen leden vragen wij rond te kij ken in hun omgeving of zij iemand lid kunnen maken. Er ligt een mooie KBO-balpen op u te wachten als u een nieuw lid aanbrengt! Agenda aktiviteiten 25 april: Muziekavond m.m.v. de Heidense Troubadour in Het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. I mei: Orkest Niemis in Het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 7, 19 mei en 4 juni: Kienen in Het Schuttersveld, aanvang 14.00 uur. 8 mei: Bezoek aan de kapel In 't Zand te Roermond. Het zangkoor Crescendo zal de H. Mis opluiste ren. Op de terugweg bezoek aan het witte dorp Thorn, waar koffie wordt gedronken. De bus vertrekt om 12.30 uur vanaf De Kemphaan. Kosten ƒ12,50 per persoon. Aanmelden bij onderstaande perso nen. 13 mei: Inloopmiddag in het gebouw van Seniorservice aan de Marktstraat. U kunt daar vanaf 14.00 uur gewoon binnen lopen als u vragen of wensen hebt. 12 juni: Bezoek aan het Thermaalbad in Arcen. Vooral voor ouderen is dit heel gezond. U wordt daar door warm water gemasseerd, zodat je je na afloop lekker fit voelt. U hoeft niet te kunnen zwemmen, want u kunt overal lopen. Het water komt tot de kin. Vertrek vanaf De Kemphaan om 13.30 uur. Wilt u zich opgeven bij onderstaande adressen, zodat we het vervoer naar Arcen kunnen regelen. Voor inlichtingen over aktiviteiten en/of over het lidmaatschap van de KBO kunt u kontakt opnemen met een van de volgende personen: mw. I. Claessens, Handelstraat 55. tel. 585123; dhr. A.C. Hoogeveen, Den Aldenweg 18, tel. 583592: mw. P. v.d. Kerkhof, Helfrichstraat 80. tel. 583122: dhr. J. Lipman. Isabellahof 17. tel. 584897; mw. A. Noy, Rooseveltstraat 5. tel. 583494. Dinsdag 7 mei gaat het reisje wegens omstandigheden niet door. De datum is verplaatst naar dinsdag 14 mei. We vertrekken om 07.45 uur bij het gemeentehuis. Dames die nog mee willen, kunnen zich nog opgeven bij Agnes. De kosten zijn 65,- ail-in, te betalen voor 11 mei. Nogmaals onze excuses voor de verandering. Reisje Op maandag 29 april gaan we naar Maastricht. Degenen die zich opgegeven hebben dienen uiterlijk om 08.45 uur aanwezig te zijn bij het gemeenschapshuis te Oostrum. Willen de dames die nog niet betaald hebben dit zo spoedig mogelijk doen. Dit kan bij een van de bestuursleden. Tot ziens op maandag 29 april. Op dinsdag 7 mei wordt ons door dhr. Frencken van de gemeente Venray duidelijk gemaakt hoe staps gewijs een wijk wordt ontworpen cq. ingericht, met o.a. als voorbeeld Antoniusveld. Na de pauze worden we zelf aan het werk gezet en kunnen dan d.m.v. plak- en knipwerk onze eigen wijk inrichten. De avond begint om 20.00 uur in het gemeenschapshuis. Hopelijk tot 7 mei. Het hobby creativiteiten centrum heeft een hobby presentatie op vrij dag 26 april van 18.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 27 april van 11.00 tot 16.00 uur. U kunt kennis maken met: cratie- ve edelsmeedtechnieken en kruiden impressies op wenskaarten. Iedereen van jong tot oud is wel kom in het lokaal van Seniorservice, Marktstraat 8 te Venray. Centrum bruist van aktiviteit Op dinsdag 30 april bruist het van de aktiviteiten in Venray. Onder auspiciën van het Venrayse Oranjecomité worden er weder om van alles georganiseerd voor de viering van Koninginnedag. Dankzij de bereidwillige mede werking van vele verenigingen belooft het weer een bijzondere dag te worden, die net als in vori ge jaren weer veel bezoekers naar het Venrayse centrum zal trekken. HERAUTEN Traditioneel kondigen herauten te paard de feestdag aan. In het gemeentehuis wordt de bul voorge lezen tijdens de huldiging van de koninklijk gedecoreerde Venray- naren, die 's morgens door het gemeentebestuur worden ontvan gen. Deze bijeenkomst wordt muzikaal opgeluisterd door het dwarsfluit- ensemble en violisten van de Venrayse muziekschool. De bijeen komst wordt afgesloten met een aubade door Venray's Koninklijke Harmonie. SPORT Natuurlijk zijn er ook weer diver se sportieve evenementen op touw gezet. In de ochtend start in sporthal de Wetteling het Oranje-zaalvoet baltoernooi, terwijl op de sportpar ken in de gehele gemeente het Oranje-veldvoetbaltoernooi wordt afgewerkt. De midgetgolfclub orga niseert op haar terrein bij restaurant Buitenlust aan de Maasheseweg haar jaarlijkse Koninginnetoernooi en de Mixed Hockeyclub Venray houdt haar familietoemooi op sport park De Wieën. JEUGD Ook de jeugd komt aan haar trek ken. Op de Merseloseweg en het Schouwburgplein vindt in de och tenduren de drukbezochte en kleur rijke kindermarkt plaats en op hettasfalt van de Merseloseweg lus sen Rabobank en ING kan de jeugd meedoen aan een grote .straatteken wedstrijd die door de Vrije Academie is opgezet. Daarbij is er voor elke deelnemer een leuke her innering. Op de hoek van de Deken Thielenstraat en de Merseloseweg vertrekt de huifkar voor toertjes door Venray. Onder de luifel van de schouwburg zorgt het jeugdorkest van de Venrayse harmonie voor stemmige blaasmuziek. Na de middag kan de jeugd pony rijden op het Schouwburgplein. De Winkeliersvereniging zorgt voor de altijd aantrekkelijke ballonwed strijd, die na de middag op de Grote Markt plaatsvindt. CENTRUMAKTIVITE1TEN Op Koninginnedag zijn de Venrayse winkels na de middag open. Onder het genot van een drankje kunt u vanaf de vele terras sen een kijkje nemen naar een aantal centrumaktiviteiten, waaronder twirl- en volksdansdemonstraties. Daarvoor tekenen Twirlgroep First Choice en Volksdansvereniging Opanka. Gymnastiekvereniging St. Christoffel zorgt voor spektakulaire en wervelende turn- en acrobatiek- demonstraties. In het centrum kunt u verder de kunsten bewonderen van een panto- mimespeler. ZELF MEEDOEN Wanneer u behoort tot de uktieye rekreanten. kunt u de benen losgooi en tijdens de Open Danswedstrij den. ie om 11.00 uur beginnen in Dans- en Partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat. Bijzondere aan dacht hier ook voor het jeugddansen voor kinderen vanaf 4 jaar. alsook voor het rolstocldansen. Wilt u het nog sportiever, dan nodigt de Venrayse VVV u uit voor een beklimming van de Venrayse kerktoren. Na een adembenemende klim langs de vele steile trappen, kunt u vervolgens genieten van een wederom adembenemend uitzicht over Venray en omgeving. Zanglustigen kunnen inschrijven voor het zogenaamde Open Podium in café De Bonte Koe aan de Hoenderstraat. Hier kunt u vanaf 15.30 uur terecht: AVOND In de avonduren vinden er twee inmiddels traditionele aktiviteiten plaats, waarmee de viering van deze feestdag wordt afgerond. Om 19.30 uur start in de schouwburg de Koninginne-bridgedrive, die geo pend wordt door de heer P. Kienhuis, voorzitter van het Oranjecomité. Hij reikt na afloop ook de prijzen uit. In Dans- en Partycentrum Janssen kunt u deelnemen aan het Oranjebal. dat om 20.00 uur begint. Voor een volledig overzicht van alle aktiviteiten met de plaatsen en aanvangstijden verwijzen wij naar het programma-overzicht elders in dit blad. Gelukkig, niet zoals vorig jaar een dat te vroeg, maar precies op de ver jaardag van prinses Juliana, 30 april, is ie er weer: Koninginnedag - Smartlappendag m café De Bonte Koe. Wie verdient er dit jaar een lintje, treffen we het weer zo met het mooie weer, en is het Oranjecomité er weer in geslaagd deze dag te maken tot wat ie is: een internatio nale feestdag? Voor de negende keer al levert café De Bonte Koe op deze dag haar unieke bijdrage, de Smartlappen dag. Diverse zangers en zangeressen zijn zich al volop aan het voorberei den om hun bloedeigen levenslied te vertolken. Ook dit jaar kunnen ze dit weer onder de bezielende begelei ding van o.a. Gerard Schütte jr.. Hans van Els en Otto Kooien. Omdat onze vaste accordeonist Cor van de Cruyzen, de 50-jarige brui loft van zijn schoonouders viert zal de bekende Venrayse troubadour Johan van Krey de klanken van het levenslied uit zijn accordeon tover en. En ja hoor, levensliedgenieter Bruno Lucassen zal de presentatie weer voor zijn rekening nemen. Bij deze roepen wij iedereen op: laatje gaan, zing je lied, alleen, met z'n tweeën of in een groep. Meld je in de Bonte Koe of bel even en informeer: tel. 510137 en vraag naar Wilbert Jeuken. Koninginnedag - Smartlappen dag, 30.april, een dag om naar uit te zien, een dag om een traantje weg te pinken... Ter gelegenheid van Koninginne dag organiseert de commissie Buitenschoolse Aktiviteiten op dins dagochtend 30 april met behulp van een groot aantal vrijwilligers diver se festiviteiten. Hier kunnen alle Wanssumse kinderen in de basis schoolleeftijd aan deelnemen. Kinderen die op een school voor speciaal onderwijs zitten kunnen ook deelnemen. Voorde kinderen van groep I en 2 zal vanaf 09.00 uur een speurtocht met als thema een sprookje plaats vinden in het bos bij het sportcom plex De Broekberg. De kinderen van groep 3 t/m 8 worden met hun versierde fiets om 09.30 uur*bij de basisschool ver wacht. Hierna vertrekken ze voor een rondrit door Wanssum. Route: school, Tiendstraat. Sint Leonard- weg. De Cuyperstraat, Gouverneur Houbenstraat, Ien De Nej Erf, Agter de Hoven, Kapelstraat. Broekweg. Omstreeks 10.15 uur starten de spe len voor de kinderen van groep 3 t/m 8 op het sportcomplex De Broekberg. De prijsuitreiking van de spelen en van de mooiste versier de fiets wordt omstreeks 11.45 uur verwacht. BC Klavertje vier organiseert i.o.v. het Oranjecomité Venray dit jaar de Koninginnedrive op dinsdag 30 april in de schouwburg van Venray: aanvang 19.30 uur. Clubbridgers melden zich aan bij de eigen vereniging. Thuisbridgers kunnen zich aanmelden bij de sekre- taris van Klavertje Vier W. Hermans. Geeststraat 1. 5807 AR Oostrum. tel. 583889. Het inschrijfgeld is ƒ10.- per paar. te voldoen bij inschrijving aan de zaal. Er wordt volgens de richtlijnen van de NBB gespeeld. Indeling naar sterkte volgens opgave. Er zijn prijzen voor de hoogste drie per groep en meesterpunten volgens schaa! NBB. Aanmelden kan geschieden tot zondag 28 april 1996. Alle bridge-liefhebbers zijn van harte welkom. Traditiegetrouw is tijdens de festi viteiten ter ere van Koninginnedag op 30 april, ook de toren van de St. Petrus Bandenkerk weer voor het publiek geopend. Voor slechts ƒ1,- per persoon en enige lichamelijke inspanning kunt u, bij mooi weer genieten van prachtige vergezichten over Venray en omgeving. Een extra attraktie, voor oog en oor, vormt het carillon, dat ieder half uur over het centrum beiert. De aanwezige torengidsen geven graag een toelichting op hetgeen u ziet of kunt zien. Door de speciaal aange brachte fotoluikjes in de toren kun nen de (amateur)fotografen naar hartelust mooie plaatjes schieten. De toren is geopend van 11.00 tot 16.00 uur Gedurende deze periode is ook de St. Petrus Bandenkerk ter bezichtiging opengesteld. Diverse suppoosten geven antwoord op al uw vragen terwijl onder andere de heren Gardeniers, Verhofstad en Denissen met de bespeling van het prachtige kerkorgel voor een pas sende muzikale omlijsting zorgen. Vanaf 12.00 tot 13.30 uur zal het blokfluitkwartet Monday's Joy een blokfluitconcert voor u brengen. Kortom, bezoek de Grote Kerk en beklim de toren op 30 april a.s. Op zaterdag 27 april wordt er in paardensportcentrum Sonwil aan de Buntweg te Ysselsteyn weer de maandelijkse paardenmarkt gehou den. De markt is open vanal 07.30 en duurt tot ongeveer 12.00 uur, De aanvoer van paarden en pony's en/of spullen die betrekking hebben op de paardensport is gratis. Dus als u wat wil kopen of verkopen, dan moet u eens in Ysselsteyn komen kijken. Een echte gezellige markt met gezond uitziende dieren, binnen gehouden, geert entree en vanuit de mooie kantine een volledig zicht op de markt. Inlichtingen: tel. 04780-41459. Zondag 28 april is de dag waarop de werkgroep Ching opnieuw een paranormale en alternatieve gezond- heidsbeurs organiseert in De Witte Hoeve. Gasstraat 5 te Venray. Wat u op deze jubileummanifestatie - er zal die dag voor iedere bezoeker een verrassing zijn - zoal kunt vinden, is een heel ruim aanbod uit de wereld van het paranormale en het alterna tieve gezonde. Dat betekent, dat er op vrijwel ieder gebied daarbinnen specialisten aanwezig zijn, die u kunnen advise ren. demonstraties geven, of u in een uitgebreid konsult te woord kunnen staan. Zo zijn er o.a. kundi- gen op het gebied van astrologie, horoscopen, magnetiseren, reiki, esotherische. zwangerschapsbege leiding, aromatherapie. Tarot, pen delen, toga's, een helderziende, maar ook zijn er demonstraties met klankschalen, esotherische muziek, pendels, drukpunten andere massa ge en nog vele zaken meer. Tijdens deze manifestatie dingt iedere bezoeker tevens mee bij de gratis verloting van een echte kris tallen waarzegbol ter waarde van ƒ195,-. Met deze waarzegbol zal tevens doorlopend gedemonstreerd worden. Verder is als speciale gast uil het buitenland aanwezig de unie ke klankschaalsjamaan Gerard de Backer, die u doorlopend van zijn sjamanisaties zal laten genieten, waar hij u mee betoveren zal. De beurs is geopend van 11.00 tot 18.00 uur. De toegang bedraagt ƒ7,50 per persoon. Voor informatie kunt u bij de werkgroep Ching terecht op tel.nr. 0478-501991 Op 23 mei a.s. viert de LRV St. Isidorus Venray aan 50-jarig bestaan. Ter gelegenheid daarvan organiseert de Rijvereniging en Ponyclub op 11 mei het evenement 'Venray te paard'. St. Isidorus wil dit jubileum graag vieren met alle leden en oud-leden van de vereniging. Vandaar deze 'oproep'! Ieder oud-lid van St. Isidorus die dit jubileum met ons wil vieren ver zoeken wij kontakt op te nemen met de redaktie van Omroep Venray. onder tel.nr. 0478-512362 13.30 en 18.00 uur). Uw naam. adres en eventueel telefoonnummer worden dan genoteerd en u ontvangt een uit nodiging voor het jubileumfeest. VELTUM Vrijdag 26 april wordt er door leden van biljartvereniging DOS wederom oud papier opgehaald in het gedeelte van Veltum dal gelegen is binnen het gebied Westsingel. Langstraat. Weg in den Berg en Kempweg. Verzocht wordt om het papier vanaf 13.00 uur goed verpakt aan de straatkant gereed te zetten. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard In het kader van het 15-jarig bestaansfeest organiseert de wijk- vereniging Veltum op zondag 30 juni ondermeer een hobbymarkt en een braderie. Deze braderie is in principe bedoeld voor Veltumse ondernemers (woonachtig of zaak drijvend in Veltum). Deze unieke gelegenheid vindt plaats rondom het speelterrein tussen de Pettenmaker- en Hoedenmakerstraat en wel van 11.00 tot 17.00 uur. Het speelterrein zelf vormt 's middags het dekor voor een grote buurtzeskamp. Daaromheen vinden diverse aktivi teiten voor jong en oud plaats. Voor nadere informatie omtrent de braderie voor Veltumse onderne mers kan kontakt opgenomen wor den met Jan Weijs. tel. 586123 of Hans Beterams, tel. 587007. Inbraak in woning In de nacht van donderdag op vrij dag was door forcering van een kel derraam toegang verkregen tot een woning aan de Weg in de Berg. De dader neeft 156 cas gestolen. Om die te vervoeren heeft de dader gebruik gemaakt van een vuilniszak die hij eerst in de keuken heeft leeg gegooid. De waarde van de cd's bedraagt ƒ7.800,-. Voor de 45-jarige Venraynaar, musicus van beroep, een groot verlies. Overijverige ambtenaar Woensdagavond omstreeks 19.34 uur kwam bij de politie een inbraakalarmmelding binnen van uit het gemeentehuis. Politie en sleutelhouder gingen ter plaatse kijken en ontdekten een ambte naar, die zo verdiept had zitten over werken, dat hij de tijd verge ten was. Toen hij ,alsnog net gemeentehuis wilde verlaten kon hij er niet meer uit. Bovendien ging het alarm in werking. Officierspet gestolen Een 27-jarige inwoner van Oosterhout deed aangifte van ver nielingen aan zijn aan de Kruisstraat geparkeerde auto. De achterruit was ingeslagen en de op de hoedenplank liggende officierspet van de Koninklijke Marine was gestolen. De inbraak cq. diefstal vond plaats in de nacht van zaterdag op zondag. Inbraak in De Clockert Zondagmorgen omstreeks 05.30 uur ging het inbraakalarm af in De Clockert, aan de Merseloseweg. Door het inslaan van een ruit was toegang verkregen tot het gebouw. De dader heeft getracht de in het gebouw aanwezige kluis te openen, maar dat is niet gelukt. De schade bleef beperkt. Diefstal uit woning Toen een 32-jarige Venravnaar zijn videocamera met toebehoren wilde gebruiken, bleek die onvind baar te zijn. De twee tassen had hij opgeborgen in een kast van de woning aan de Monikesstraat. In september is er aan de woning een verbouwing geweest. Of de diefstal toen heeft plaats gevonden wordt niet onmogelijk geacht. De schade bedraagt enkele duizenden guldens.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 19