U haalt bij ons meer uit uw spaargeld Politie wil onveligheidsgevoel van burgers verminderen Iepen uit Grotestraat Koop de nieuwe Ouderenpostzegels Laatste voorstelling Colora in Venray GS Brabant krijgt "zwarte Piet" Liesbeth List promoot Chinees natuurprodukt Snel weg met Buitenlandse Zaken FRANSLEMMERS Ook uw spaargeld verdient een persoonlijk advies. NEN en ISO 9001 certificaat voor Verhoeven Bouwgroep Inschrijftijden peuterspeelzal en Venray Expositie bij De Bank Wereldwinkel Venray j.^EL en maas Donderdag 18 april 1996 - Pagina 5 Vooruitlopend op een nieuw oenplun voor de Grotestraat, illen binnenkort drie iepen aan noordzijde van de Grotestraat, hoogte van Jamin, worden •kapt. Burgemeester en wethou- |rs van Venray hebben hiertoe gelopen maandag besloten. |pe drie iepen vormen al jaren /erlast in de Grotestraat. De wor- |s drukken de bestraling omhoog rwijl het vrachtverkeer van de toe- veranciers de bestrating weer de andere kant op drukken. Het gevolg is dat de gemeente enkele malen per jaar de bestrating weer moet egali seren. Omdat, met de uitwerking van de pleinenplannen, ook een groenplan van het overige winkelgebied, en dus de Grotestraat, wordt gemaakt en ter hand wordt genomen, hebben b. en w. nu besloten om hier, voor uitlopend op. de bomen te kappen zodat de bestrating niet meer gere pareerd hoeft te worden. E Vanaf 23 april zijn de nieuwe uderenpostzegels weer te koop. p.. a de thema's van de afgelopen Otrie jaar: 'Langer zelfstandig onen', 'Veiligheid in de woonom- iving' en 'Ouderen en lobiliteit', volgt het thema van 996: 'Maatschappelijke Parti- patie'. Dat wil zeggen: een aktieve trokkenheid van ouderen bij het ren van alledag, want tenslotte nje nooit te oud om mee te doen. in dit voor meer ouderen mogelij- i ie maken en te houden worden ivoorbeeld in wijkcentra koffie- iddagen georganiseerd en kan er jzamenlijk worden gegeten. Of er ordt een geheugenspreekuur houden waar men terecht kan met agen over dementie. Ook worden bezoek- en klussendienslen voor ideren opgezet. En meer mensen ijgen de gelegenheid te gaan men in een groepswoning voor ideren. Maatschappelijke participatie :eft ook alles te maken met kon- kten tussen jongeren en ouderen. ideren en jongeren. Daarom zijn teciaal in het kader van deze nieu- 3t..' e serie Ouderenpostzegels prent- iefkaarten gemaakt. Jongeren orden opgeroepen zo'n kaart naar l""i in grootouders te sturen. Op deze anier wil het Fonds solidariteit issen de generaties bevorderen. En teraard komt de opbrengst van eze aktie ten goede aan het welzijn au ouderen. Ouderenpostzegels zijn postze- lels die gewoon te gebruiken zijn. fan de bijslag die u boven de fran- :erwaarde betaalt worden projek- voor ouderen gefinancierd die zo jrd nodig zijn. MEER WETENSWAARDIGHEDEN Jaarlijks wordt meer dan drie mil- 2wP gulden aan 250 projekten voor |6*(\eren besteed. Het Fonds erpostzegels ontwikkelt deze jjekten niet zelf, maar steunt ini- ilieven van derden. Vermeldens- VE( aard is dat uit de 'opbrengst van trig jaar aan Venray ƒ5.000,- is ichonken voor de inrichting van de gemeenschappelijke ruimte van het woongroep 50+ projekt. De 'ouderen' zijn daar zo blij mee dat zich spontaan zo'n tien van hen zich bij onze postzegelclub hebben aan gemeld om behulpzaam te zijn in onze verkoopstand. BELANG VOOR DE DIREKTE OMGEVING Naast de Ouderenpostzegels is er jaarlijks een assortiment wenskaar ten te koop. De verkoop wordt geor ganiseerd door meer dan 250 plaat selijke afdelingen, waarbij ruim 6.000 vrijwilligers zijn aangesloten. Een (derde) deel van de netto- opbrengst van de wenskaarten mag de plaatselijke afdeling besteden aan een zelf uit te kiezen projekt voor ouderen in de eigen woonom geving. Op deze wijze worden gel den die bijeengebracht zijn door de eigen gemeenschap ook daar weer besteed. De plaatselijke afdeling Venray heeft dit jaar gekozen voor de onkostendekking van het, inmiddels van gemeentesubsidie verstoken, werk voor het gepensioneerd Vincent van Gogh-personeel. WAAR EN WANNEER TE KOOP De Ouderenpostzegels en de wenskaarten zijn vanaf 23 april te koop. Vindt u ook dat het Ouderenwerk onze aandacht nodig heeft? Dan kun u hieraan een bijdra ge leveren door de Ouderenpostzegels en de wenskaar ten van het Fonds Zomerpostzegels te kopen. De speciaal hiervoor inge richte stand vindt u bij de ingang van Albert Heijn, Henseniusplein. De stand staat hier van dinsdag 23 tot en met maandag 29 april. Uiteraard zijn de Ouderen postzegels net zoals de reguliere postzegels, maar niet onze wens kaarten, ook verkrijgbaar aan de loketten van het postkantoor. Maar u hoeft bij ons geen nummertje voor uw beurt te trekken! Tenslotte ons kontaktadres: mevr. Diny Huybers-Bonants, Helfrichstraat 55, Venray, tel. 587232. 0p zondag 21 april vindt de laat- Iweite voorstelling plaats van Colora en el in Venray, De Beejekurf om 5.00 uur. De kleurrijke musical eeft bij de diverse voorstellingen in loord-Limburg enthousiaste reak- s gekregen; jong en oud hebben an het begin tot het eind geboeid ekeken naar het fantastische ver- Jial over wezens die onsterfelijk ken dank zij een plantaardig ixer. Aangespoelde ruimtevaarders illen dit stelen, maar daar wordt fi stokje voor gestoken. Het licht :n hel vuurwerk, de prachtige ekors en kleding maar vooral het nthousiasme van de 26 jeugdige en lijf volwassen acteurs hebben het lubliek in de ban gehouden. Zondag lan men voor het laatst dit grote vontuur van in totaal 80 medewer- enden meemaken. 'Het is fantastisch gegaan', vindt de schrijfster en regisseuse Marie- Anne Mittelmeijer. 'Het is inderdaad een feest geworden voor jong en oud, iedereen, ook bij het publiek, is meegegaan in deze fantasie'. Er komen nogal wat aanmeldin gen binnen van ouders die een kin- derverjaarspartijtje in de vorm van een schouwburgbezoek hebben gegoten. Een goed idee. want de lage entreeprijzen - voor kinderen ƒ6,50 in de voorverkoop, volwasse nen ƒ11,50 - maken een unieke ervaring mogelijk, want de kleinste kan net zo goed alles zien als de grootste. Voorverkoop aan het theater. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Mooi Wonen Goed Slapen De Frans Lemmers vakmensen geven u maatwerkadvies op het gebied van goed slapen. FRANS LEMMERS SLAAPSTUDIO NACHTRUST Groot assortiment spiralen, lattenbodems, boxsprings, waterbedden, matrassen, verstelbare slaapsystemen, dekbedden en bedtextiel van topmerken. I 0 4 7 8 A u p i n g Pi rel t i Of u nu spaart voor een auto, een vakantiereis of voor later, bij de Rabobank vindt u altijd de spaarvorm die perfect bij u past. U kunt bijvoor beeld kiezen voor de hoogste rente. Of voor een spaarrekening waarmee u altijd direct over uw spaargeld kunt beschikken. En u kunt natuurlijk ook aan een combinatie van die twee denken. Loop dus voor u gaat sparen eerst even langs bij de Rabobank. We nemen graag alle tijd om u een per soonlijk advies te geven. Als de grootste spaarbank van Nederland weten we als geen ander hoe u meer uit uw spaargeld kunt halen. Kom dus gerust eens praten. Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode Meerlo-Wanssum tel. (0478) 530 200 530 300 538 200 Voorlichting belangrijke schakel De Basiseenheid Venray van de politie concentreert zich dit jaar met name op de openbare orde en veiligheid en de criminaliteit. Daarbij speelt voorlichting rich ting burger een belangrijke rol om zo het gevoel van onveiligheid te verminderen. Nu nog voelen vijf op de 1000 inwoners zich onveilig. In 1996 wil de Basiseenheid Venray dat terug brengen naar vier. Het terugdringen van het onveilig- heidsgevoel wil de politie realiseren middels voorlichtng door de gebiedsmenloren in de wijken en dorpen, door het zichtbaar aanwe zigzijn. met name in de wijken Veltum en Brukske en op publieks- drukke tijden een plaatsen. Daarbij zullen vooral politiesurveillanten worden ingezet. Ook bij "overlast veroorzakende festiviteiten" zullen politiemensen zichtbaar aanwezig zijn terwijl men streng blijft optre den tegen overschrijding van het sluitingsuur van café's. DRUGS Drugs speelt bij criminaliteit en veiligheid een belangrijke rol. De Basiseenheid Venray wil dit jaar tenminste drie overlast veroorzaken de verkooppunten van drugs uit schakelen. Bovendien zal een "over- lastlijn" ingesteld worden; waar bewoners overlast door drugsver koop/gebruik kunnen melden. Richting jeugd zullen dit jaar ten minste aan 500 jeugdigen in de leef tijd van 14 tot 18 jaar voorichting gegeven worden met betrekking tot het gebruik van drugs. Ook de opvoeders, ouders maar ook leraren, zullen bij deze voorlichting betrok ken worden. De politie wil dat bereiken door alle middelbare scho len te bezoeken en door HALT-acti- viteiten te activeren binnen de basis eenheid. Verder zijn er plannen in ontwikkeling om. samen met het RISC. de GGD. CAD en de gemeente een "drugsweek" onder het motto "trippen of flippen" te organiseren. CRIMINALITEIT Met betrekking tot autodiefstallen wil de politien infrastructurele maatregelen adviseren op met name de parkeerterreinen bij het NS-sta- tion. bij het ziekenhuis en bij sport hal De Wetteling. Aan de hand van analyses wil de politie verder op bepaalde tijdstippen meer posten op autodiefstal-gevoelige plaatsen. Verder zal de basiseenheid Venray participeren in (inter)regionale dadergerichte onderzoeken. Ook gaat de basiseenheid Venray aan de hand van gegevens een ana lyse te maken van de inbraken in bedrijven. Aan de hand van die ana lyse wil de politie projectmatig bedrijfsinbraken verder terugdrin gen. Daarbij wil de politie participe ren in een werkgroep met als doel beveiliging op alle industrieterrei nen in Venray. In 1994 bedroeg het inbraakrisico bij woningen 1,24 op 100. De Basiseenheid Venray heeft zich ver plicht dit niet te laten toenomen. Vooral voorlichting speelt hier een belangrijke rol. Inmiddels publice ren Peel en Maas en Kabelkrant Venray, in samenwerking met de politie, wekelijks diverse tips. SLACHTOFFERHULP De Basiseenheid Venray wil voor 1996 meer slachtoffers van ver keersongevallen, diefstallen, gewelddelicten en zedenzaken, doorverwijzen naar het bureau Slachtofferzorg. Het doel is tenmin ste 40% van de slachtoffers. De politie wil dat bereiken door slacht offers van de noodzaak van slacht offerzorg te doordringen, eventueel met een tweede gesprek, enkele weken na het voorval. Frakties steunen kritiek college "Wij staan vierkant achter dit stuk" was de korte reaktie van Leo Janssen, fraktievoorzitter v.d. VVD. Het stuk is de reaktie op de herindelingspiannen van Gedeputeerde Staten (GS) van Brabant met betrekking tot de herindeling van de gemeente Vierlingsbeek. De commissie alge mene zaken boog zich maandag avond over de gemeentelijke reak tie maar was daar kort en duidelijk in. In de woorden van dhr. Janssen kon iedereen zich wel vinden. De kritiek ging dan ook uit naar GS van Brabant. "Ik vind dat GS van Brabant niet echt duidelijk maakt waarom zij over de Venrayse argumenten is heengestapt" lietTruus Kemmelings (PvdA) weten. De Venrayse argu menten richtten zich met name op de oriëntatie van de inwoners van Overloon. Holthees en Maashees op Venray. Volgens Truus Kemmelings gaat GS in haar voorstel dan ook voorbij aan de opdracht van de staatssecretaris. Joost v.d. Vorle zag liever dat de gehele gemeente Vierlingsbeek bij Venray getrokken werd. Hij vroeg zich af of met de toevoeging van alleen de drie eerder genoemde ker nen hier geen nadelen aan kleefden. De overige frakties konden zich zonder daar verder iets aan toe te voegen, geheel vinden in de reaktie van het college. Volgens burgemeester Waals, reagerende op de wens van v.d. Vorle, zit toevoeging van de gehele gemeente Vierlingsbeek er gewoon niet in. Daarvoor krijgt Venray ook geen steun van de Provincie Limburg. Ook Waals onderstreepte nog eens de verbazing over het feit dat GS van Brabant over de oriënta tiepatronen van de Brabantse dorpen heenstapt. "Er wordt eenzijdig getracht Boxmeer te versterken. Ons voorstel leidt tot twee sterke regio nale gemeenten die complementair aan elkaar zouden.kunnen zijn." Volgens Waals is het ook voor Boxmeer financieel interessanter om slechts een deel van de gemeen te Vierlingsbeek toegevoegd te krij gen. "Indien heel Vierlingsbeek naar Boxmeer gaat betekent dat op de Boxmeerse gemeentebegroting een structureel tekort van drie ton" aldus Waals. Donderdag 25 april bij Rozemarijn Thijm "A Op donderdag 25 april is de bekende zangeres Liesbeth List te gast bij Rozemarijn Thijm om het Chinese natuurprodukt Chien Pu Wan aan te bevelen en aan de klanten daarover informatie te verstrek ken. Chien Pu Wan brengt verlichting. Stijve spieren en gewrichten zijn voor velen een dagelijks terugkerend probleem. Chien Pu Wan, een zuiver natuurprodukt uit China, kan verlichting brengen bij deze klachten. Het is samengesteld uit twintig natuurlijke kruiden, die bloedzuiverend en ontste- kingsremmend werken. Chien Pu Wan drijft bovendien het urinezuur af en het heeft een verzachtende werking. Door Chien Pu Wan gaan spieren en gewrichten soepeler bewegen en U voelt zich in het algemeen veel vitaler. Liesbeth List is sinds een aantal jaren een oprechte "ambassadrice" van Chien Pu Wan. "Ik heb resultaten in m'n eigen omgeving gezien. Als zoveel mensen er baat bij hebben, wil ik mij graag inzetten om het middel te pro pageren. Ik ben er zeker van overtuigd dat Chien Pu Wan helpt". Liesbeth List is bij Rozemarijn Thijm aan de Grote Markt op donder dag 25 april van 11.00 tot 13.CX) uur. Burgemeester Waals heeft vrijdagmiddag aan directeur Jan Worst van Verhoeven Bouwgroep het NEN en ISO-9001 certificaat overhandigd. Dc bouwgroep kreeg dit certificaat omdat het door henzelf geschreven kwali teitssysteem aan deze norm voldoet. Het certificaat heeft een geldigheid van drie jaar en zal elk half jaar worden getoetst. Jan Worst wees. na de overhandiging, waarbij het voltallige personeel aanwezig was, er dan ook op dat met het behalen van het certificaat het bedrijf er nog niet is. Hij noemde hel certificaat een erkenning maar ook een verplichting om dc kwaliteit in stand te houden. Verhoeven Bouwgroep streeft ernaar om over vijf jaar een totale kwaliteitszorg voor het gehele bedrijf te hebben. Venrays reisbureau aangesloten bij centraal systeem voor last-minute-reizen Traditioneel sturen reisorgani saties A4-tjes met hun last-minu- te-aanbiedingen naar reisbureaus in het land. Met het drukken en versturen ervan gaat echter zoveel tijd verloren dat veel van de aan biedingen als zijn uitverkocht op het moment dat klanten er voor bellen. Een nieuw initiatief van de reiswereld moet daaraan een einde maken. Het systeem heet Snel Weg Vakanties. Sinds half april wordt het last-minute-aan- bod van reisorganisaties gebun deld en aangeboden aan de aange sloten zelfstandige reisbureaus. Dat zijn er inmiddels al ruim 200. In Venray en omgeving zijn Snel Weg Vakanties te boeken bij reis bureau Buitenlandse Zaken. In een databank komen alle niet verkochte of geannuleerde vakanties van een groot aantal touroperators bijeen. De aangesloten reisbureaus kunnen on line met de centrale com puter communiceren. Onder last-minute-rcizcn verstaat de reisbranche vakanties die binnen 5 weken na het boeken beginnen. Aan dit soort reizen wordt weinig of niets verdiend. Met hel oog op de klantenbinding zijn Iast-minuies nuttig vooreen reisbureau. Iemand die nu voor 399 gulden of nog min der een week in Tunesië zit -inclu sief vliegreis- boekt wellicht vol gend seizoen een cruise of een rondreis door China. Naast de normale last-minute-rei zen kent het Snel Weg-systcem de Snel Weg Top 7, een wekelijkse selectie uil de landelijke aanbiedin gen. Deze reizen zijn zelfs via een 06-nummer (06-9299) of per fax zes dagen per week te boeken. Voor meer informatie over Snel Weg Vakanties kunt u contact opne men met Miriam. Maja, Angelique of Vera van reisbureau Buitenlandse Zaken. Kapalaanspad 12 in Venray. tel.0478- 51 51 55. De laatste week van de maand is er op de peuterspeelzalen gelegenheid uw peuter in te schrijven. U kunt uw peuter inschrijven vanaf de leeftijd van 2 jaar. De inschrijfkosten bedra gen ƒ15.-. s.v.p. gepast. Vanaf 2,5 jaar worden de peuters geplaatst. Plaatsing gebeurt op volgorde van inschrijving. Er is een wachtlijst. Donderdag 25 april kunt u van 15.30 tot 16.30 uur inschrijven op: peuterspeelzaal De Paddestoel, Beukenlaan 6a, tel. 586498 en peu terspeelzaal De Blokkendoos, Kruidenlaan 161, tel. 510585. van 16.00 tot 17.00 uur op peuterspeel zaal De Mierenhoop, Hubenhof 67. tel. 586446 en van 18.00 tot 19.00 uur: peuterspeelzaal De Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a. tel. 583077. .QBG'ngs/^. Anti-rimpel behandelingen Plaatselijk afslanken Uitgebreide make-up adviezen Voetreflexzonetherapie Oorreflexzonetherapie Aroma behandelingen VENRAY TEl. 0478-589295 Op het kantoor van de ABN/Amro-bank op het Henseniusplein 8 te Venray zijn sinds enkele weken schilderijen te bewonderen van de Blerickse schil deres Arja van Oosten. Wij laten de kunstenares zelf aan het woord: Mijn naam is Arja van Oosten en ik ben 40 jaar. Ik ben voor 60% als laborante werkzaam in het ziekenhuis. Mijn man en twee kinderen, evenals collega's stimule ren mij enorm met het schilderen. Tekenen heb ik altijd al leuk gevon den, maar sinds vier jaar heb ik les van Frans Nauts (Venlo) in aquarel leren. Wat ik zelf erg leuk vind, is de kombinatie aquarel met pastel, wat ook in mijn werk terug te vinden is. Vooral de natuur en de prachtige kleuren daarin, inspireren mij enorm. De expositie is lot en met 26 april a.s. tijdens de kasuren van 09.00 tot 16.00 uur van De Bank. Ontwikkelingssamenwe rking en het herijkingsdebat Afgelopen zomer gingen de ministers van ontwikkelingssamen werking, buitenlandse zaken en defensie aan de slag met hel herij ken van het buitenlands beleid. Hiertoe werd besloten omdat in de zomer '94 het paarse kabinet het niet eens was geworden over dit beleid. Buiten de politiek om kwam er zoiets als een herijkingsdebat op gang. Een aantal aanbevelingen kwamen tijdens de verschillende debatten naar voren: - Ontwikkelingssamenwerking moet meer de nadruk leggen op cultuur, natuur en menscnrech ten en niet alleen op economi sche aspekten. De Europese markt moet zo toegankelijk mogelijk gemaakt worden voor import. - Het ontwikkelingsbeleid moet een sociaal karakter hebben. - Voorkomen verdient de voor keur boven militair ingrijpen in konflikten. - Ontwikkelingssamenwerking moet oog hebben voor mensen rechten. - De relatie met ontwikkelings landen moet gelijkwaardiger worden. Wal de budgettering betreft werd besloten de uitgaven voor zuivere ontwikkelingssamenwerking jaar lijks te begroten op 0.8% van hel Bruto Nationaal Produkt (BNP). Met zuivere hulp wordt die hulp bedoeld die internationaal gezien als hulp wordt erkend. Eventueel kan van dit percentage worden afgewe ken. De totale uitgaven van het bui tenlands beleid blijven 1.1% van het BNP. De discussie over de effektiviteit van ontwikkelingssamenwerking en de manier waarop deze moet plaats vinden zal nog lang voortduren. Voorop komt te staan dat die hulp daadwerkelijk nodig is. Meer dan een miljard mensen leven in absolu te armoede. De Wereldwinkel pro beert via alternatieve handel een bij drage te leveren aan een effektieve vorm van ontwikkelingssamenwer king. De uitvoering daarvan gebeurt door middel van verkoop, bewust wording en politieke aktie. Het motto van dc Wereldwinkel is dan ook: denk mondiaal, handel lokaal! De Wereldwinkel is geopend: maan dag van 12.00 tot 18.00 uur: dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur; vrij dag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 lot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie kunt u tijdens opening stijden bellen naar de Wereldwinkel, tel. 0478-588571. Het adres is Henseniusstraat 3a te Venray. Diefstal 1000 gulden Een 54-jarige inwoner van Elsendorp deed maandagmorgen aangifte van diefstal van een bedrag van ƒ1.000,- uit een aan de Leun- seweg gelegen tankstation. De dader moet goed op de hoogte zijn geweest van het alarm. Dat was om 07.15 uur uitgeschakeld, terwijl nor maal het alarm pas om 08.00 uur wordt uitgeschakeld. Er is geen braakschaae ontdekt. Winkeldiefstal Maandagmiddag werd omstreeks 12.00 uur een 26-jarige Venrayse betrapt toen zij voor een bedrag van ƒ14,56 levensmiddelen uit een supermarkt aan de Kiosk mee wilde nemen zonder te betalen. Zij werd aan de politie overgeven, die haar na verhoor en opmaking van proces verbaal naar huis stuurde. Diefstal uit woning Toen een 32-jarige Venravnaar zijn videocamera met toebehoren wilde gebruiken, bleek die onvind baar te zijn. De twee tassen had hij opgeborgen in een kast van de woning aan de Monikestraat. In sep tember is er aan de woning een ver bouwing geweest. Of de diefstal toen heeft plaats gevonden wordt niet onmogelijk geacht. De schade bedraagt enkele duizenden guldens.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5