Informatie-avond door de Nederlandse Vereniging voor Geestelijke- en Natuurgeneeswijzen Limburgse Voorleesmiddag 1996 TWC Oostrum in het nieuw Deelnemers gezocht voor bij Fietsdriedaagse in Venray Fiscaal in zicht Belastingheffing over "noppes"! Nieuw professioneel schoonheidsinstituut van huis uit PEEL EN MAAS Weet U, wat er gebeurt als U NIET adverteert PEEL EN MAAS Myling Speciaal Optiek houdt informatieweken over dunne en lichte Ormex brilleglazen Jina ftEL EN MAAS Donderdag 11 april 1996 - Pagina 9 De Nederlandse Vereniging voor. •estelijke- en Natuurgeneeswijzen IVGN) houdt op dinsdag 16 april Venray een bijeenkomst waarin 'ormatie gegeven wordt en een lemenséance wordt verzorgd. De NVGN organiseert deze infor- itie-avonden om geïnteresseerden ige duidelijkheid te verschaffen in n"tak van alternatieve dienstverle- ig: het 'magnetiseren/paranormaal tezen'. )e genezer kan geen genezing loven. Hij is afhankelijk van de idewerking van de patiënt èn van Kracht, de genezende energie, :lke via hem mag worden doorge ven. De genezer wijst reguliere idische hulp niet af en zal er, lien nodig, een patiënt zelfs naar or verwijzen. De helende krach- i begeleiden de patiënt tijdens de riode van herstel. )e bij de NVGN aangesloten nezers bezitten niet alleen de gave het genezen, maar hebben een een meerjarige basisopleiding noten. Ook zijn zij gebonden aan tuchtrecht en de erecode van de /GN. Dit biedt patiënten de (gelijkheid om zich met eventuele chten te richten tot' de vereniging waar nodig, stappen kan onder- nen. )e NVGN maakt zich als vereni- ig niet alleen sterk voor haar Ipverleners en patiënten, maar is nen met zusterorganisaties in :rleg getreden met de overheid voor wettelijke erkenning van deze geneeswijze, wat opname in het zie kenfondspakket mogelijk maakt. De behandelingen zijn fiscaal aftrek baar. Eén behandeling duurt gemid deld een half uur en kost maximaal ƒ35.-. De voorlichtingsavond wordt gesplitst in twee delen. Voor de pauze informatie/uitleg, met aan sluitend gelegenheid tot het stellen van vragen. Enkele magnetiseurs zullen gratis behandelingen geven aan belangstellenden. Na de pauze zal een bloemenséance plaats vin den onder leiding van mevr. V.d. Velden-Bonants. Iedere aanwezige neemt een bloem, of bos bloemen naar keuze mee. Deze worden in een emmer bijeen gezet. De bloemen worden op symbolische wijze gebruikt. Via deze bloemen kan mevr. V.d. Velden veel vertellen (en zo mogelijk adviseren), zonder dat zij van te voren weet welke bloemen van wie zijn. Zo kan op neutrale wijze en met respekt voor privacy een boodschap doorgegeven wor den. Dit is een heel persoonlijke manier van werken, waarbij ieder iets aangereikt krijgt. De avond wordt gehouden op dinsdag 16 april in wijkcentrum de Kiosk. Brukske 1 te Venray, aan vang 20.00 uur. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot mevrouw Van der Velden-Bonants. tel. 0411-675878 of tel. 0478-531685. )p maandag 15 april organi- :rt de unit Bibliotheekwerk van Stichting Symbiose in de idsschouwburg te Heerlen de mburgse Voorleesmiddag 1996. :t is het derde achtereenvolgen jaar dat de Limburgse Voorleesmiddag wordt georgani- *rd. Aan deze wedstrijd neemt jri Peeters van basisschool De ludwis deel. kNationale Voorleesdag is een ftólief van de Stichting Lezen, tmenwerking met de Stichting ectieve Propaganda van het iderlandse Boek (CPNB) en het lerlandse Bibliotheek eri •tuur Centrum (NBLC) en irdt financieel mogelijk laakt door bijdragen van het inisterie van OCW, het Fonds jesbevordering van Stichting de VSB Bank en de derlandse Boekenbon BV. ;ind vorig jaar hebben op 1 180 isscholen in Nederland kinderen groep 7 en 8 aan elkaar voorgele- In Limburg vroegen 210 scho ft een deelnamepakkel aan (40%), van deze scholen meldden een jmAiooIkampioen aan. Deze school- flpnaars hebben vervolgens meege- Vlan aan de lokale en regionale W orronden. Deze tweede ronde W efi negen finalisten opgeleverd *1 meedoen aan de provinciale irrondc: De Limburgse meesdag )e kinderen met hun supporters iveren omstreeks 13.30 uur in de dssehouwburg te Heerlen waar programma om 13.45 uur zal jinnen. )ejury zal een eerste, een tweede een derde prijswinnaar kiezen. eerste prijswinnaar zal ais nburgs Voorleeskampioen deel- men aan de landelijke finale die 122 mei georganiseerd wordt in iziekcentrum Vredenburg te recht. Maar of ze nu uiteindelijk tot ilionaal Voorleeskampioen wor- n gekroond of niet, de provinciale Sokkel vernield Een 58-jarige inwoner van unen deed aangifte van vernieling n de sokkel van een in zijn tuin land beeld aan de St. Catharina- aat. Deuk in auto loe de deuk in een portier van i personenauto van een 32-jarige nraynaar is aangebracht kon niet irden vastgesteld. De auto stond förkeerd aan de Westsingel. kampioenen blijven nooit met lege handen staan. Want iedere kandidaat krijgt - naast een speciale oorkonde - het recht om een omvangrijk kin derboekenpakket uit te reiken aan een jeugdinstelling naar keuze. Dat kan een kinderziekenhuis zijn, maar evengoed een opvangtehuis of mytylschool. Bovendien krijgen alle deelnemende scholen aan de Nationale Voorleesdag een schrij- versbezoek aangeboden. De presentatie van de Limburgse Voorleesdag is in handen van Monique Hagen (presentatrice Klokhuis). Theater Sirkel speelt de voorstelling 'Goud' naar het sprook je 'Repelsteeltje' en na afloop zal Margriet Heymans haar werk signe ren. Auto nagenoeg gesloopt Een op de parkeerplaats aan de Veltumse Klerfen geparkeerde per sonenauto wordt steeds kleiner, omdat er onderdelen van worden gesloopt. De eigenaar, die bekend is, kon nog niet worden verhoord. De auto zal vermoedelijk door de politie worden weggesleept in ver band met de wrakkenregeling. De eigenaar kan dan wel de rekening tegemoet zien. Brandjes Donderdagmiddag moest de brandweer uitrukken voor het blus sen van een bosbrandje nabij de fietscrossbaan aan het Vlakwater. Hier kon, door tijdig ingrijpen, uit breiding worden voorkomen. Erger was de brand in het natuur gebied van de Heidse Peel tegen over de camping De Berkhorst aan de Zeilbergseweg. Vrijdagmiddag omstreeks 12.00 uur werd de brand ontdekt en de brandweer, die met veertien manschappen uitrukte, kreeg nog hulp van een achttal vrij willigers. Zo kon de brandweer voorkomen dat de brand zich over het gehele gebied uitstrekte. Toen het sein 'brand meester' kon worden gegeven restte anderhalve hectare zwart gebrande vlakte. Heide, ber ken en struiken gingen verloren. Hoe de brand is ontstaan is nog onduidelijk. De mogelijkheid dat een weggegooide sigarettenpeuk de oorzaak van de brand is geweest wordt niet uitgesloten. elke week nieuws Voor ToerWielerClub Oost runt is het fietsseizoen al weer begonnen. Dit jaar zal men de wielrenners voorbij zien flitsen in een nieuwe outfit. De aanschaf van deze outfit is mede mogelijk geworden door twee nieuwe sponsoren: café De Karklingel in Oostrum en Maessen Recycling Ysselsteyn. Reden om gezamenlijk met de sponsoren op de foto te gaan. Op donderdag 16 mei (Hemelvaartsdag) wordt in een tent op het schouwburgplein in Venray een Fietsdriedaagse op home-trainers georganiseerd. Dit houdt in dag van 20 verenigingen en clubs elk twee deelnemers (m/v) kunnen meedoen om via sponsorgelden hun clubkas te vul len. De deelnemers fietsen iedere de volgende onderdelen: 1Sprint; deelnemers van vier clubs sprinten tegen elkaar op 500 meter. Sponsorgelden kunnen inge zet worden op de eerste, tweede, derde en vierde aankomende ren ners. 2. Achtervolging, deelnemers van twee clubs achtervolgen twee ande re deelnemers die een voorsprong krijgen. Sponsorgelden kunnen wor den ingezet op de eerste, tweede, derde en vierde aankomende ren ners, 3. Koppelkoers, beide deelnemers van een club fietsen tegen deelne mers van een andere club. Hierbij start eerst de ene renner, waarna de andere renner de wijzer van de klok overneemt. Ook hier kunnen spon sorgelden worden ingezet op eerste en tweede aankomende renners. Door de organisatie, de Stichting Kennedymars Venray, worden de volgende prijzen beschikbaar gesteld: voor het koppel dat als eer ste eindigt: 250,-!Voor de tweede plaats: ƒ150,- en voor de derde plaats tenslotte: 100,- Wanneer uw vereniging of club twee (of meer) enthousiaste wiel renners of wielrensters heeft, leef tijd minimaal 18 jaar, dan kunt u hen inschrijven door overmaking van ƒ50.- per koppel op bankreke ning 15.39.93.561. Rabobank Venray o.v.v. 'Fietsdriedaagse' als mede de naam van het koppel De Fietsdriedaagse wordt gehou den op: donderdag 16 mei van 20.00 tot ongeveer 23.00 uur; vrijdag 17 mei van 20.00 lot ongeveer 23.00 uur en zaterdag 18 mei van 16.00 tot 18.00 uur ('s avonds om 22.00 uur start de Kennedymars Venray. Op zaterdag zullen tevens enkele prominente gaten de fietsen bestij gen om sponsorgelden bij elkaar te fietsen voor de Stichting Kennedymars Venray. Meer informatie is verkrijgbaar bij: Stef Peeters. tel. 0478-582233. Een maandelijkse rubriek over fiscale actualiteiten. De maatschappij is voortdurend in ontwikkeling, zo ook het betalings verkeer. Uiteraard heeft niet ieder een altijd voldoende geld. Ruilbeurzen zijn het logische gevolg. Jammer van ruilen is dat niet altijd de prestaties even groot zijn en soms de kring van ruilers erg groot moet zijn om iedereen de gewenste prestatie te verschaf fen. Daarom vond de mens ooit het geld uit. Als je geen geld meer hebt, vind je het toch gewoon opnieuw uit! De "Lets" zijn geboren. "Local Exchange and Trade System", lokale ruilmiddelen, zijn gewoon een vorm van 'geld. Het is geld dat bruikbaar is bij aangeslotenen. Er is een administra tie die Lets-gebruikers registreert, eenheden overschrijft van de een naar de ander. Aangesloten gebrui kers "betalen" elkaar in Lets. Per systeem hebben de Lets andere namen en koersen. In Amsterdam betaal je elkaar in eenheden 'die "noppes" genoemd worden, in Arnhem en in Groningen zijn dat "Eco's". Aangezien al deze ruileen heden zich niet voor geld in laten ruilen (er is géén wisselkoers met de gulden), voelt de Belastingdienst zich in het gedrang komen. Iemand die kan schilderen en zijn buurman daarmee helpt, in ruil voor het snoeien van de heg door de ster ke zoon van die buurman, neemt geen deel aan het economische ver keer. Dat laatste is cruciaal voor belastingheffing. Anders wordt het indien deze handige schilder op grote schaal her en der schildert en in ruil daarvoor met de verworven Lets, bij anderen prestaties inkoopt. Hij neemt deel aan het economische verkeer en verricht arbeid die tot belastingheffing aanleiding zou moeten geven. Niet dat daar bij bet aling in gewone guldens altijd alles van terecht komt, maar verschil zou het niet moeten maken. Om misverstanden te voorkomen, heeft de Belastingdienst afspraken gemaakt met deze ludieke vereni gingen om te voorkomen dat het belastingbiljet straks een inkomen van "noppes" vermeldt. Om tot heffing te komen, dienen de Lets-cheques de aard van de prestatie te vermelden. Daarnaast dient van degene die erg veel trans acties heeft, door de administratie van de Lets-club de naam te worden doorgegeven aan de Fiscus. Is de Belastingdienst van mening dat een normaal ruilcircuit wordt verlaten en sprake is van deelname in het economische verkeer, rekent ze een redelijke koers voor de Lets en gaat ze gewoon over tot heffing. Tevens zijn regels gesteld voor de toepasbaarheid van het systeem op aan gesloten onderne mers en personen die in dienstbetrek king zijn (al dan niet fictief). Zo sluit de Fiscus terecht aan bij deze Lets alsof het een gewoon betalings systeem is. Jammer dat de maatschappij te serieus is geworden om dit soort initiatie ven te kunnen laten voor wat het is; een ludiek ruil- clubje. Dat de Fiscus te serieus is, blijkt uit de laatste opmerking in het besluit van de Staatssecretaris. Wordt iemand aangeslagen omdat hij voor noppes gewerkt heeft, kan het wel eens zq zijn dat hij geen geld heeft om te betalen. Hij heeft immers noppes. De Fiscus dreigt op voorhand maar met de "actio paulia- na", de benadeling van schuldeisers en de mogelijkheid goederen terug te halen. Ook "derdenbeslag" op de Letseenheden wordt als mogelijk heid genoemd. Helaas, de Fiscus is toch echt iets te serieus. Dat leidt tot niets, of leidt het tot noppes? April 1996 Mr. T C. van Zwieten Rühl Haegens van Aar Accountants en belastingadviseurs Kantoren te Boxmeer, Venray en Reuver, tel. 0485-576464 In de hedendaagse oog-optiek zijn kunststof brilleglazen niet meer weg te denken. Kunststof glazen bieden dan ook vele voordelen. Ze zijn o.a. licht in gewicht en hebben een hoge schokbestendigheid. Een nadeel van gewone kunststof glazen is dat ze nogal wat dikker uitvallen dan gla zen van glas. Nu is er een nieuw kunststof brille- glas, Ormex geriaamd, dat dit nadeel volledig wegneemt. Ormex brillegla zen zijn namelijk dun en licht tegelijk. Afhankelijk van het type zijn ze gemiddeld zo'n 50% lichter dan gla zen van glas en 25% dunner en zelfs nog 30% lichter dan de gangbare kunststof glazen. Voor zowel verzienden (plus-gla- zen), bijzienden (min-glazen) als voor mensen die voor veraf én dichtbij een bril nodig hebben, is er een passende oplossing in de vorm van Ormex gla zen. En daarmee gaat de wens van elke brildrager in vervullen: een bril- leglas dat het beste draagcomfort biedt voor een zeer laag gewicht en dat de be6te esthetische eigenschap pen heeft voor een fraai dunne uitvoe ring. Elk Ormex kunststof glas is stan daard voorzien van een kraswerende laag. Speciaal om deze comfortabele kijk-oplossing te laten zien. houden ze bij Myling Speciaal Optiek van 16 april tot en met 4 mei a.s. speciale Ormex Informatieweken. Tijdens deze weken kan iedereen bij hen binnen stappen voor uitgebreide informatie en een demonstratie. Daarbij kan het verschil tussen Ormex glazen en andere glassoorten worden bekeken en ervaren.-Bovendien kan elke vraag worden gesteld op het gebied van deze glazen. En voor de kinderen is er een aardige attentie. Indien u tijdens deze informatiewe ken besluit tot de aanschaf van Ormex brilleglazen bij Myling Speciaal Optiek, dan worden de glazen gratis voorzien van een ontspiegeling t.w.v. ƒ90,-. En wie tijdens onze Essilor Ormex Informatieweken het extreem lage gewicht raadt van de Ormex bril op de speciale display in onze zaak, maakt kans op een geheel verzorgde dagtocht met o.a. een bezoek aan de Essilor Ormex slijperij te Zevenaar. Myling Speciaal Optiek is gevestigd aan de Passage 5 te Venray. Ormex is een uitvinding van Essilor. het innovatieve oog-optische concern dat bovendien de uitvinder is van onder andere het eerste praktisch toepasbare kunststof brilleglas en de bekende Varilux brilleglazen;.. Uit een recente oriëntatie van het Hoofdbedrijfschap Ambachten naar de branche- structuur van de geregistreerde schoonheidsinstituten is naar voren gekomen dat deze bedrijf stak een sterke groei doormaakt. Het aantal schoonheidsinstituten is enorm gestegen. Daarnaast is gebleken dat 92% van de schoon heidsinstituten in de eigen woning is gevestigd. Het is aldus heel goed mogelijk om in de eigen woning op professionele wijze een insti tuut te runnen. Will Spoelder is zo'n professio neel werkende schoonheidsspecia liste met een praktijk aan huis. Will: 'Ik wilde eigenlijk altijd al iets voor mezelf beginnen. Na mijn opleiding ben is eerst werkervaring gaan opdoen. Ik volgde specifieke trai ningen en kursussen waar ik enorm van geleerd heb. Nu na ruim negen jaar in loondienst heb ik de stap gewaagd: 'een eigen praktijk voor gezichts- en lichaamsverzorging'. Een ruime kamer heeft ze ver bouwd waarbij veel aandacht is geschonken aan een rustieke, sfeer volle en kwalitatieve werkplek afge stemd op de cliënt. Ze vindt het juist belangrijk dat de mensen zich tij dens de verzorging/behandeling thuis voelen, als in een oase van rust. Daarnaast heeft ze veel zorg besteed aan een totaalconcept van behandel- en verzorgingsmogelijk heden dat eventueel in nauw overleg met de cliënt tot stand kan komen. Haar produkten zijn op basis van natuurlijke ingrediënten. Naast de traditionele schoon heidsverzorging kan ook door mid del van 'phytobiodermie' een inte grale schoonheidsverzorging toegepast worden. De natuurlijke werking kan ondersteund worden door middel van 'aromatherapie' (essentiële oliën). Phytobiodermie is een individueel verzorgingssysteem. Ieder mens is een individu en heeft daarom een bijpassende, op het lichaam afge stemde schoonheidsbehandeling nodig. Phyto planten, bio leven en dermie is de huid. De bedoeling van de phytobiodermie is leven in de huid te brengen door middel van planten. Deze nieuwe schoonheids behandeling maakt nl. ruim gebruik van etherische oliën, algen, klei en plantaardige produkten die op speci fieke punten van het lichaam aange bracht worden. vertelt Will Spoelder. Het gelaat is de weerspie geling van het innerlijk. Als van de cliënt de verbanden van het lichaam bekend is, kan aan het probleem gewerkt worden. Ieder puistje of rimpel heeft volgens de ligging van de zone op het gezicht een diepere betekenis en zal aldus ook behan deld worden. Het resultaat van phy tobiodermie is dat de huid van de cliënt zich verbetert en de persoon zich beter gaat voelen. De natuurlij ke werking van phytobiodermie kan ondersteund worden door middel van 'aromatherapie'. Sinds onheug lijke tijder. heeft de mens gebruik gemaakt van de genezende eigen schappen van aromatische planten. Planten hebben op verzorgingsge bied altijd een belangrijke rol gespeeld. Aromatherapie is nou zo'n handelwijze waarbij door middel van essentiële oliën een beroep gedaan wordt op de natuurlijke en zuivere eigenschappen ervan. De veelheid van essentiële oliën maakt dat ze op veel manieren kun nen worden gebruikt.Wie kent niet de bekende aromalampjes voor het parfumeren van een ruimte. Will Spoelder gebruikt de 'Chi-oliën' (chi levenskracht) in kombinatie met massage. Deze zuivere oliën hebben een zachtaardig maar niettemin effektieve uitwerking op het lichaam. Een bekende olie is laven del welke een ontspannende en ver frissende indruk achter laat. Andere oliën dienen ter verzorging van de vette of onzuivere huid. Aromatherapie is ook een individu eel gerichte behandeling. Aan de hand van specifieke problemen van de cliënt en o.a. een luiddiagnose zal een olie of een samenstelling van oliën gezocht worden t.b.v. een effektieve verzorging. Een van de specialiteiten binnen haar totaalconcept vormt het 'naad loos elektrisch ontharen'. Cliënten hebben altijd al een weerstand gehad tegen elektrisch ontharen met de naaldelectrode. vertelt Will Spoelder. Voor de cliënt heeft deze nieuwe methodiek een aantal voor delen. De behandeling is allereerst pijnloos en ze geeft geen irritaties aan de huid. De behandelingen wor den in kuurverband gegeven. Tijdens een korte kuurbehandeling komt de cliënt volgens een aange past tijdschema in de praktijk. Dit wordt na verloop van tijd langzaam afgebouwd. Voordat Will met de behandeling begint, wordt de huid e^rst goed gereinigd. Het apparaat wordt vervolgens ingesteld, afhan kelijk van het te behandelen gebied en de mate van beharing, op de gewenste behandeltijd en warmte- stand. De gekozen warmtesland is afhankelijk van de cliënt.Deze mag slechts een licht warmte voelen. De haartjes worden na een aantal keren behandelen veel zachter en na ver loop van tijd zie je dat er lege plek ken gaan ontstaan vertelt Will Spoelder. OPEN DAG Will Spoelder 'praktijk voor gezichts- en lichaamsverzorging' houdt komende zondag 14 april open dag van 12.00 tot 16.00 uur. Wat kunt u verwachten op deze dag? Tijdens deze dag kunt u aan de hand van vrijblijvend advies en een cjemonstratie een uitstekend en vol ledig beeld krijgen van de behandel en verzorgingsmogelijkheden bin nen de praktijk. U bent van harte welkom. De praktijk is gelegen aan de Vogelwikke 12 te Venray. tel. 0478- 514764. PEEL EN MAAS een abonnement waard Auto in brand Een 47-jarige bestuurder van een personenauto uit Venlo bemerkte dinsdagmorgen omstreeks 08.30 uur dat zijn auto op de oprit van de A73 in brand stond. Hij stopt en zag vlammen in de buurt van de benzi netank. Passerende automobilisten konden de beginnende brand blus sen waarna de gealarmeerde brand weer het karwei afmaakte. Oorzaak was een lekkende benzinetank en een gebroken uitlaat die vonken had veroorzaakt. Hoe groot de schade is kon nog niet worden medegedeeld. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9