PEEL EN MAAS Van trom slaan naar muzikaal slagwerk Mogelijk behoud van delen groen aan Fluitekruid Revue 75 jaar Ysselsteyn wordt een unieke happening Buurtvereniging Brukske wordt Aktiviteitenvereniging Brukske Aktief Solisten- en Ensembles concours 1996 Enquete over De Kemphaan nfodag voor echthorenden Whiplash 1 Patiënten - regio Limburg Voor inschrijving Fietsvierdaagse de Peel Supplier Award voor Speciaalwerk Venray 40 jaar Drumband De Peelklank Ysselsteyn ter j zouden we de ontwikkeling de drumbands in het alge- n maar zeer zeker die van de mband van fanfare De Iklank in de afgelopen 40 jaar nen noemen. In 40 jaar tijd is jrumband gegroeid van een lal drummers naar een slag- kgroep welke niet alleen in il is de fanfare op de straat te eleiden wanneer zij uit trekt ir evenzeer in staat is zich als echte percussiongroep te pre- eren. adat de fanfare jarenlang uitslui- begeleid was door een eenzame joer met een kleine trom was de erin 1956 rijp voor om ook in elsteyn een drumband op te rich- Een vijftal enthousiastelingen ren na langdurig repeteren een >tal diepe trommen geschonken de Boerenbond. Met de aan- afvan een overslagtrom en een boermaitre stok was de geboorte een drumband in Ysselsteyn een e eerste jaren verliepen niet zo rspoedig.De eerste concours- name was niet bepaald een suk- le noemen getuige de opmerking e! juryrapport van de eerste con- rsdeelname welke van een lylonische tromverwarring ■ekt. Onder leiderschap van c vtÜ ie Spreeuwenberg werd het roer legooid. Vooral de komst van rukteur Han v.d. Vleuten was grote betekenis voor de verdere afwikkeling van de Ysselsteynse imband. Met veel moeite wist Spreeuwenberg gedaan te krij- dat hij eens een repetitie zou ien kijken. Blijkbaar heeft het meteen geklikt tussen Han v.d. Muien en de Ysselsteynse drum- m s wand die ene keer komen wer- m\ meer dan 25 jaar komen. Het 1 1 slaan veranderde in muziek ;en. Dit laatste werd onder- w j epldoor het drastisch dalen van f aantal kapotgeslagen trommel en onder het instrukteurschap Han v.d. Vleuten. Het mocht wel geen goedkope instrukteur maar door de terugloop van het al aan te kopen nieuwe vellen kdat toch nog mee te vallen. )e drummers van de Peelklank mmen in de loop der jaren, door ktisch ieder jaar op concours te a,gestaag öp naar de ere-divisie, hoogste afdeling in de drum- idwereld. Hierin bevinden zij hnu al onafgebroken vanaf 1977. 'prestatie op zich wanneer reke- nggehouden wordt met een voort- ïtenfe aanwas van nieuwe drum- ers,|ijialve talloze promoties en tó'pr/jzen keerden de drummers desPeelklank ook vaak huis- tsmet het hoogste aantal pun- in diverse concoursen. Hierna het feesten geblazen in isteyn. Dit laatste is ook iets tan de drummers wel toever- wd is. Menige anekdote hier- doet dan nu ook nog de ronde neer de drummers weer eens op lours zijn geweest. Behalve op nbandgebied zijn de drummers [aktief wanneer het de carnaval iselsteyn betreft. Al vijftien jaar doen zij ook al onafgebroken mee aan de bonte avonden in Ysselsteyn. En ook hier weten zij de handen op elkaar te krijgen. In I988 gaf Han v.d. Vleten de dirigeerstok over aan Harrie van Otterdijk uit Vlierden, een leerling van hem. In goed overleg met de drummers werd toen al vrij snel gekozen om voortaan niet alleen te gaan werken met standaard slagwerk instrumen ten maar ook met melodisch gestemde instrumenten d.w.z. pau ken. bongo's, klokkenspel, e.d. Om in vaktermen te spreken: er werd overgeschakeld van de seklie Aa naar Ab. Om in de paassfeer te blij ven heeft dit de drumband geen windeieren gelegd. Zo eindigde de Peelklank op een concours in Goirle in 1993 met het hoogste aantal pun ten van het concours en werden zij uitgenodigd deel te nemen aan de eerste podiumwedstrijd voor slag werkensembles op het WMC te Kerkrade in 1994. Verder behaalden de drummers van de Peelklank vijf jaar op een rij het predikaat 'zeer goed' tijdens het jaarlijks georgani seerde Peel toernooi. Ondanks dat de hedendaagse wer ken een veel hogere moeilijkheids graad hebben geeft het de drummers ook meer voldoening en mogelijk heden zich muzikaal uit te leven. Voor het publiek is het een genot om te luisteren naar de uitvoeringen van de diverse uitgevoerde werken. Al met al reden te meer om met een tevreden gevoel terug te blikken op 40 jaar drumband in Ysselsteyn maar ook om feest te vieren. Dit gaat dan ook gebeuren op 12, 13 en 14 april in de Smelehof. De drum mers kennende wordt het een gran dioos feest. Begonnen wordt op vrijdag 12 april met een artiesten parade met als titel 'De avond van de Lach'. Hieraan werken tal van regionaal bekende artiesten mee. Jammer alleen voor degenen die hier nog interesse in mochten hebben want de zaal is uitverkocht. Zaterdagmiddag 13 april is er een optreden voor de jeugd met Mr. Diamond en bekendmaking van de uitslag van de kleurwedsirijd. De zaterdagavond staat in het teken van het slagwerk zelf. Deze avond heeft als titel meegekregen 'Night of the Drums'. Dit in navol ging van de Night of the Proms. Hel moet de grote klapper in muzikaal opzicht worden van het feestweek end. Deze avond begint om 20.00 uur met een optreden van Pro Honore et Virtute uit Son en Breugel. Zij bren gen een gevarieerd programma van melodieus slagwerk met bongo's, piano, gitaar en pauken. Daarna is het de beurt aan de Peelklank zelf. Zij brengen de première van het spe ciaal voor hun 40-jarig jubileum door Leon Camp gecomponeerde Variae Peellandiae. Een werk bestaandemit twee delen Panorama en Legends over het ontstaan van de Peel en de sages en legendes rond de Peel. Zo hoort u de Peelreuzen, de verdwaalde Romeinse hoofdman en de in de Peel verzonken klok van Aarle Rixtel. Bij tijden waant u zich 's morgens vroeg in de Peel. Behalve muzikaal belooft het door de speciale licht- effekten en de aankleding van het dekor een bijzonder mooie uitvoe ring te worden, de 40-jarige drum band waardig. Behalve dit werk speelt de jubilerende drumband ook nog Voyage into a Million Miracles een reisverslag van Marco Polo's reizen, eveneens van Leon Camp. De avond wordt besloten dobr het in slagwerkkringen befaamde Percussive Rotterdam met slagwerk van wereldformaat, Het programma van deze groep bestaat uit heden daagse slagwerkcomposities met al dan niet melodisch gestemde slag werkinstrumenten. Met hun optre den in diverse landen wisten zij bewondering af te dwingen van de liefhebbers van slagwerkmuziek en vele prijzen in de wacht te slepen. Een optreden dat iedereen die inte resse heeft in hedendaagse slag werkmuziek niet mag missen en waarop u met genoegen terug zult kunnen blikken. Zondag 14 april tenslotte is van 11.00 tot 13.00 uur de receptie voor de jubilerende drumband. Op deze receptie zal ook een formatie van oud-drummers aanwezig zijn met een optreden in oude stijl zoals zij dat vroeger gewend waren. Dit laat ste zal ongetwijfeld vele oude herin neringen uit de beginperiode los maken niet in het minst bij oud- instrukteur Han v.d. Vleuten. De receptie zal muzikaal opgeluisterd worden door Die Fröhlichen Rübensammler uit Leunen. Behalve feest voor de jubilerende drumband is het ook feest voor een zestal leden van de Peelklank die 40 jaar lid zijn van de vereniging te weten Sraar Arts, Ger Jenniskens. Toon v.d. Pas, Toon Vullings. Johan Lemmens en Gerrit Philipsen. De laatste drie zijn. en toevallig is dat niet, hun muzikale loopbaan begon nen bij de drumband. Redenen te over dus om in Ysselsteyn eens flink de trom te roe ren komend weekend. Mocht u inte resse hebben een of meer festivitei ten bij te wonen dan kan dat nog met uitzondering van de Avond van de Lach. die uitverkocht is. Entreebewijzen zijn verkrijgbaar bij Music World in Venray, Winkel Boerenbond Ysselsteyn, Lei Potten, tel. 541539 ofWim Lemmens, tel. 541532. De drumband van fanfare De Peelklank anno 1996 e Nederlandse Vereniging voor Ehthorenden, afdeling Venray- imeer houdt zaterdag 13 april Haaf IO.OO-15.00 uur een informatie- verzorgingshuis Het uttersveld, Bergweg 2 te Venray. pdeze infodag kunnen slechtho- jen uit de regio terecht met alle gen over hun handicap. Tevens het informatieteam een aantal tmiddelen demonstreren, zoals skamer-ringleiding en het luister- sen. Ook goedhorende familiele- 1 en andere belangstellenden zijn harte welkom. De toegang is is. 'lichtingen bij H. De Wit, De ridoorn 22, 5831 SM Boxmeer, 0485-571754. len whiplash-letsel wordt in van de gevallen opgelopen in verkeer. Tijdens het ongeval jakt het hoofd ten opzichte van romp een onnatuurlijke heftige igerbeweging, waardoor in het 'fdVhalsgebied beschadigingen 'nen ontstaan met een daarbij "trend klachtenpatroon: 'fdpijn, nekpijn, duizeligheid, moeidheid enz. Nederlandse Stichting dash Patiënten streeft vanaf naar (h)erkenning van hel whi- fitrauma en heeft met haar akti- iten al veel bereikt. De patiënt 'er ervaart nog steeds veel onbe- 'naf mei organiseerde de NSWP c>nlo iedere eerste woensdag van naand GRATIS koffiemiddagen 13.30-15.30 uur in het Groene 's aan de St. Martinusstraat 64. edoeling is dat lotgenoten (en dieleden) tijdens deze bijeen- >st. eveneens geleid door een plashslachtoffer, rustig kunnen ?n over hun ervaringen, infor- 'c kunnen inwinnen en begrip ten vinden voor hun klachten, lichtingen: 0364-551166. 'Van wat 'r hier gebeurde' Op 7 juni a.s. is de grote pre mière. Onder de titel 'Van wat 'r hier gebeurde' vinden een zeven tal uitvoeringen plaats van de revue ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan van Ysselsteyn. De vakantieplanningen en het invullen van de vrije dagen zijn weer overal in volle gang. De fiets vierdaagse van 9 t.m. 12 juli hoort ook in die planning. Daarom hebben afgelopen week de ruim 3200 deel nemers die in 1995 hebben deelge nomen aan de fietsvierdaagse (start plaats Venray) de folder met informatie en inschrijfbiljet thuis ontvangen. Door de overweldigende deelname van afgelopen jaar (1000 inschrijvingen meer),zijn niet alle formulieren duidelijk ingevuld. Het is dus mogelijk dat er deelnemers zijn die geen informatie hebben ont vangen. In dat geval bel dan even: 0478-5897650, SNS-bank in Venray en u krijgt per omgaande de infor matie met inschrijfbiljet thuisge stuurd. Nog niet meegedaan, maar wel interesse, maak dan gebruik van deze service. Voor het eerst kun je zoals de for mulieren aangeven, per post, recht streeks inschrijven voor startplaats Venray. Informatie en inschrijvingen op onderstaande adressen: VVV Venray, Grote Markt 23. 5801 BL Venray. tel. 0478-510505; Poels 2- Wielers, Eindstraat 12, 5801 CG Venray, tel. 0478-581553; SNS- Bank, Poststraat 9, 5801 BC Venray, tel. 0478-589760. Kosten voor alle afstanden: Volwassenen: 20,- p.p.; houders ouderenpas: ƒ18,- p.p.; kinderen tot 13 jaar: ƒ16,- p.p.; kinderen tot 5 jaar gratis. Alle voorinschrijvingen; ƒ4,- kor ting; daginschrijvingen: ƒ7,50 p.p. CRESCENDO De revue heeft een voorbereiding stijd gehad van anderhalf jaar. Reeds in januari 1995 spraken de leden van toneelvereniging Crescendo zich uit om in 1996 met een grootse revue voor het voetlicht te treden. Er werden een achttal commissies gevormd en men ging aan de slag. Thans bevindt de revue zich volop in de repetitiefase. Op afzonderlijke lokaties wordt er gere peteerd en de constatering is una niem: deze reyue wordt een unieke en schitterende happening. PROFESSIONELE AANPAK Voor de voorstellingen wordt een loods aan de Ysselsteynseweg omgevormd tot een echte schouw burg. Naast een foyer wordt een tri bune opgebouwd die plaats biedt aan 325 personen. Het podium waarom het allemaal moet gebeu ren, heeft een afmeting van maar liefst 10 bij 14 meter. Deze afmeting biedt de mogelijkheid om alle mogelijke theatervormen aan bod te laten komen. Een life-orkest zorgt voor de muzikale omlijsting. Verder vindt er een wervelende afwisseling plaats van dialogen, sketchjes, dans, zang, conferences, video- en oude filmopnames. Voor de inhoud van de revue heeft de geschiedenis van Ysselsteyn als leidraad en inspira tiebron gediend. Afwisselende dekors en professionele geluids- en belichtingsapparatuur zorgen mede voor een schitterende ambiance, waarbij de toeschouwer zich in een heus theater waant. KAARTVERKOOP De revue 'Van wat 'r hier gebeur de' is een must voor alle Ysselsteyners en oud-Ysselsteyners, maar ook eenieder die geen direkte binding heeft met dit Peeldorp zal volop aan zijn trekken komen. Aan alles is te merken dat de revue 'leeft' en men verwacht dan ook dat de geplande uitvoeringen voortijdig uitverkocht zullen raken. Daarom wordt men vanaf 15 april in de gele genheid gesteld om kaartjes te ver krijgen op de volgende adressen: Joke van Asten, Rineweg 35. tel. 0478-541667;. Willie Koonings. Pater Tulpstraat 17. tel. 0478- 541869 en Rabobank Zevenrode, kantoor Leunen en Ysselsteyn. De kaartjes kosten ƒ15,- per stuk. De uitvoeringen zijn op 7, 8. 9, 14, 15 en 16 juni. Aanvang 20.00 uur. Daarnaast is er op zondag 9 juni om 14.00 uur een middagvoorstelling. De entree voor basisschoolkinderen bedraagt voor deze middag ƒ7,50. Leden van toneelvereniging Crescendo druk aan liet werk tijdens de repetitie voorde revue 'Van wat 'r hier gebeurde'. DONDERDAG 11 APRIL 1996 Nr. 15 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING De sloop van de boerderij is definitief, (gedeelten) van het groen rondom kunnen wellicht behouden blijven. Dat is het eind oordeel van de commissie voor ruimtelijke ordening in de kwestie van de boerderij aan het Fluitekruid 46. De actiegroep Groen Fluitekruid kan betrokken worden bij de plannen voor het gebied. Zoals verwacht gaf de commissie wethouder Kersten het groene licht om de boerderij te slopen. De laatste onderhandelingen tussen de wet houder, ambtenaren en de bewoners, de familie Verspaget, zijn op niets uitgelopen. Los van politieke argu menten en emoties konden beide partijen elkaar in de onderhandelin gen niet dichter dan tot 50,000 gul den naderen. Daarop werd de knoop doorgehakt, met de afspraak dat de bewoners de tijd krijgen om naar een andere woning om te zien. Inmiddels heeft de woningstichting, die door wethouder Kersten is gevraagd eens te kijken naar andere woonruimte voor de familie Verspaget, de bewoners een eerste bod gedaan. De commissieleden vonden dat er nu maar eens 'een komaf aan de zaak moet komen. Slopen dus. met waar mogelijk behoud van het echt waardevolle groen. De groep Sympathisanten Fluitekruid wilde graag erkend worden als gespreks partner als het gaat over de toekom stige inrichting van het gebied. Groen Fluitekruid wilde ook wel eens weten wat er nou precies gebouwd gaal worden. De groep vindt nog steeds dat het groen ter plaatse behouden moet worden. Wethouder Kersten deelde mee dat de woningstichting het voortouw heeft in het gebied. Die moet maar 'ns met de sympathisanten gaan pra ten. Snel Betrouwbaar STOMERIJ REINIGING VAN KLEDING EN WONINGTEXTIEL KLEDINGREPARATIES Julianasmgel 3, 5802 AS Venray Tel. 0478-582025 Erkenning van kwaliteit Speciaalwerk Venray heeft vol daan aan de door Xerox Corporation gestelde eisen voor het Certified Supplier program ma, een vervolg op de ISO 9000 richting. Het hierbij behorende kwaliteitscertificaat, de Supplier Award, zal op 19 april worden uit gereikt. Speciaalwerk Venray behoort, met meer dan tachtig medewerkers, lan delijk gezien tot de tien grootste toe leveranciers op fijnmechanisch gebied. In kleinere en grotere series worden onderdelen geleverd, die zijn vervaardigd uit metaal en kunst stof. De onderneming verzorgt ook de montage van die onderdelen in komplete samenstellingen. Daarnaast richt men zich op het her- bewerken van gebruikte onderdelen. Hiervoor is in het bij Venray gelegen Ysselsteyn een aparte bedrijfsloka- tie ingericht. Speciaalwerk Venray werkt onder meer voor de medische sektor. De geproduceerde onderdelen worden bijvoorbeeld verwerkt in scanappa ratuur. apparatuur voor radiodia gnostiek of ultrageluid. Ook is de onderneming betrokken bij de ont wikkeling van lucht- en ruimtevaart programma's. Belangrijke afnemers, die mede zorgdragen voor een jaar omzet van ongeveer 17 miljoen gul den zijn Rank Xerox, Philips, Stork, KNP. Akzo en Océ. TOPKLASSE Gecertificeerde ondernemingen volgens het Certified Supplier pro gramma van Xerox Corporation worden erkend als toeleveranciers van topklasse. Speciaalwerk Venray gaat uit van total quality manage ment en verplicht zich nadrukkelijk tot het continu verbeteren van kwa liteit, service en efficiency. Daarnaast wordt struktureel aan dacht geschonken aan milieufakto- ren in het produktieproces (onder meer via de aanschaf van diverse zuiveringsinstallaties) en wordt het sociale en culturele leven in de direkte bedrijfsomgeving doelbe wust gesteund. Daarnaast steunt men volop scholingsinitiatieven, waaronder het plaatselijke techni sche onderwijs. De supplier status van Xerox belicht het totaal waar Speciaalwerk Venray als bedrijf mee Bezig is. Daarmee toont de onderne ming zich eens te meer een voorlo per in de zorg voor en het bewaken van kwaliteit. WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onroerend goed Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 Planten gestolen Een Venrayse deed aangifte dat uit een in haar tuin staande bloe- menbak aan de Handelstraat, enkele vaste planten waren gestolep. Op dinsdag 19 maart werd de naam van buurtvereniging Brukske gewijzigd in Aktiviteitenvereniging Brukske Aktief. Waarom deze nieuwe naam zult u zich afvragen, hebben we nu alleen een oude doos gekre gen met een nieuwe lint? Laten we hiervoor eerst teruggaan in de historie. De oude buurtvereniging had tot taak, het ontwikkelen en stimuleren van aktiviteiten in de wijk, het behartigen van de belangen van de wijkbewoners en participatie in het beleid van de overheden met betrek king tot de wijk het Brukske. Begin jaren 90 kwam. in het kader van de Sociale Vernieuwing, het wijkplat- form tot stand. Dit platform ging vervolgens formeel fungeren als wijkraad en nam hiermee alle taken van de buurtvereniging over. Tegelijkertijd werd de buurtvereni ging gevraagd om de taak van 'het bevorderen van de aktiviteiten in de wijk' als uitvoerende organisatie op zich te nemen. Door deze wijziging van taken werd door het bestuur van de buurtvereniging besloten op op zoek te gaan naar een andere naam die beter bij de doelstelling van de vereniging aansloot. Hierbij kwam 'Aktiviteitenvereniging Brukske Aktief als beste uit te bus. Het programma van de vereniging omvat op dit moment de volgende aktiviteiten: het informatieblad 'Info' dat onder auspiciën van de vereniging wordt uitgeven voor de jeugd van 9-14 jaar wordt iedere veertien dagen een disco op de zaterdagavond georga niseerd het paaseieren zoeken en het St. Nicolaasfeest zijn jaarlijks terugke rende aktiviteiten voor de kinderen tot en met 9 jaar verder worden er een aantal rommelmarkten georganiseerd de zeskamp in augustus is ook een jaarlijks terugkerend sukses *'en er is gelegenheid om Jeu de Boule en koersbal te spelen Maar met de nieuwe naam en de huidige aktiviteiten zijn we er nog niet. Het doel is om nog meer te organiseren voor de bewoners van de wijk het Brukske zodat ze ook meer bij de wijk betrokken raken. Om dit te realiseren zijn wij ook op zoek gegaan naar mensen die nieu we ideeën hebben en mee willen helpen om ze uit te voeren, maar ook wie bij de huidige aktiviteiten al de handen uit de mouwen willen steken is natuurlijk van harte wel kom. Bovendien doen wij hierbij een oproep aan alle bewoners van de wijk het Brukske om lid te worden van Aktiviteitenvereniging Brukske Aktief. Door dit lidmaatschap stelt u •niet alleen de vereniging in staat om de aktiviteiten te blijven organiseren en uit te breiden, maar geeft u meteen aan bij de wijk betrokken te zijn. U kunt zich opgeven door de bon in te vullen en in te leveren op een van onderstaande adressen. Om iedereen in de gelegenheid te stellen om met de vereniging kennis te laten maken, hebben wij op 7, 8 en 9 juni een aantal aktiviteiten op het programma staan. In de Info van de maand mei komen we hier nog uitgebreid op terug. PS. Denkt u 'dat aktief bezig zijn voor het Brukske lijkt me wel waf, stel het niet uit tot morgen, maar bel nu een van onderstaande nummers: Johan Thomassen. Pavanestraat 106, tel. 510513 of Piet Rodenburg, Bazuinstraat 4, tel. 586872. Zaterdag 20 en zondag 21 april organiseert Fanfare De Dorpsklank Castenray, in het gemeenschapshuis van Castenray het jaarlijkse solisten- en ensem ble-concours van de Federatie van Muziekgezelschappen in de gemeente Venray. Aan het con cours doen dit jaar ongeveer 145 solisten en twintig ensembles mee, verdeeld over de beide concours- dagen. Een jury, bestaande Leon Adams uit EU en Guus Erkens uit Landgraaf, zal de prestaties beoor delen. In de deelnemerslijst komen de namen voor van vele jeugdige muzikanten. De ensembles variëren van duo tot sixtet. De muzikanten zijn allen lid van de acht bij de Muziekfederatie aangesloten muziekkorpsen, of volgen op de Muziekschool Venray een harmo nie/fanfare-opleiding. Voor vele (jeugdige) muzikanten is dit de concoursvuurdoop, terwijl anderen reeds jaren aan dit concours meedoen en in de hogere afdelingen hun kunnen willen bewijzen. Het programma: Zaterdag 20 april: I 1.00-12.10 uur: 4e afdeling: 12.15-15.00 uur: 3e afdeling; 15.00-15.30 uur: pauze; 15.30-16.30 uur: 3e afdeling: 16.30- 17.40 uur: 2e en Ie afdeling; 17.40- 20.15 uur: 2e afdeling: 20.20-21.40 uur: le afdeling en afd. uitmuntend heid. Zondag 21 april: 10.45-12.30 uur: 4e afdeling; 12.30-15.00 uur: 3e afdeling; 15.00-15.30 uur: pauze; 15.30-18.15 uur: 2e en le afdeling; 18.15-20.00 uur: pauze; 20.00- 20.50 uur: le afdeling; 20.50-21.50 uur: afd. uitmuntendheid en ere- afdeling. De organiserende vereniging, de Fanfare Dorpsklank uit Castenray hoopt dat velen de weg naar het gemeenschapshuis De Wis in Castenray weten te vinden om de muzikanten te ondersteunen en te genieten van de solisten en ensem bles bij hun muzikale prestaties. De Katholieke Bond voor Ouderen in Venray houdt komende weken onder de bezoekers van het activiteitencentrum De Kemphaan aan het Kennedyplein, een enquete. Het bestuur wil weten of de bezoekers zich kunnen vinden in het standpunt van het bestuur om alle ouderenakti- viteiten te concentreren op een lokatie. De Kemphaan, een voormalige basisschool, wordt al enkele jaren gebruikt als activiteitencentrum voor ouderen. Het bestuur van de KBO en de gemeente verschillen echter van mening wat betreft de concentratie van deze activiteiten. Nadat de KBO de gemeente verzocht een lilt in hel gebouw aan te brengen, liet de gemeente weten dit veel te duur te vinden. Bovendien is de gemeente van mening dat activiteiten die nu in De Kemphaan plaatsvinden, ook op andere plaatsen zoals wijkgebouwen plaats kunnen vinden. De KBO is echter teven verspreiding van activiteiten en beschouwt de Kemphaan als een soort clubgebouw voor de ouderen, die binnen de sin gels wonen. Het bestuur wil nu graag weten of de mensen die regelmatig in De Kemphaan komen, zich achter het standpunt van het bestuur kunnen scharen. De komende weken wordt daarom een enquete gehouden onder de gebruikers van De Kemphaan. De resultaten zullen vervolgens aan de V gemeente aangeboden worden. J

Peel en Maas | 1996 | | pagina 11