0| Ministers steunen I Limburgs d ammoniakbeleid Lekker lang Paasweekend bij Intratuin Schoonheidsspecialiste Ati Kramer vijftien jaar in het vak Ze wilden nog niet geslacht worden... Man bleek vier weken dood op bed te liggen Dubbelcon cert in OJC Midgard J* IC Randstad brengt 20e editie Werkpocket uit Kursus 'Goed gewicht in zicht' Amnesty International Dieren bescherming afd. Venray adviseert scharreleieren Jeugd EHBO-A Kursus Sacred Dance Inleveren Vakantiebonn en/cheques FNV Vakantie bonnen Land en Tuinbouw Paas- wandeltocht met VVV EN MAAS Donderdag 4 april 1996 - Pagina 9 Ve ^ollenpot' biedt oplossing voor juridische problemen fort Provincie Limburg is tevre- sPa[met de steun die de ministers nocc Aartsen en De Boer hebben 6-klt esproken over het Limburgse r vermoniakbeleid voor Noord- en ssen den-Limburg. Hees. Jovee Provincie Limburg had de s dejsters Van Aartsen en de Boer gee ocht met een oplossing te de ien voor de juridische proble- Jden die zijn gerezen ten aanzien deel het Limburgse -Twajmoniakbeleid. De Provincie ds. burg heeft sterk aangedrongen ircui en spoedige standpuntbepaling -aan de ministers, omdat bij de eress rd- en Middenlimburgse i I eenten en bij de achterbannen »lt, de milieu- en landbouworgani- olf. ;s twijfel was gerezen over de lische haalbaarheid van het rgestelde ammoniakbeleid. Het na gvlak voor het beleid dreigde on-s door in gevaar te komen, én re ministers hebben hun steun r het Limburgse beleid loege- te nj. Minister Van Aartsen en dbouw heeft, mede namens dat ister De Boer van Milieu, egelggd binnen de Interimwet or is moniak en Veehouderij en de ehorende Uitvoeringsregeling en, boende mogelijkheden te zien beh het Limburgse beleid ook juri- Ba h voldoende te onderbouwen, en B oplossing voor de juridische asse die was ontstaan, draagt de peki ister het instellen van een zoge- Schimde 'mollenpot' aan. impi Ec MOLLENPOT Een mollenpot is een registratie systeem, waarin wordt bijgehouden of de neerslag van ammoniak uit veehouderijen op verzuringsgevoeli- ge bos- en natuurgebieden in de streek daalt. De ammoniakneerslag die veehouderijen veroorzaken op natuurgebieden, wordt uitgedrukt in de eenheid 'mol per hectare per jaar'. Met een mollenpot is het mogelijk om de 'mollen' ammoniakdeposilie van een veehouderij, die wordt beëindigd of verplaatst naar een gunstigere lokatie, als het ware bewaard worden totdat een andere veehouderij ze voor uitbreiding nodig heeft. Zolang er meer 'mollen' worden ingeleverd dan opnieuw gebruikt, zou zijn voldaan aan de formele ver eisten van de Interimwet. De Minister zegt in deze oplossing juri disch voldoende vertrouwen te heb ben. De Provincie Limburg ontwikkelt samen met de 33 Noord- en Middenlimburgse gemeenten, het landbouwbedrijfsleven, de Milieufederatie. Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten, het Limburgs Landschap, de regionale vertegen woordiger van LNV en de RIMH een struklurele aanpak van de ammoniakproblematiek. Deze par tijen werken samen in de Stuurgroep Ammoniakbeleid fase 2. Deze Stuurgroep zal direkt met de uitwer king van de mollenpot beginnen. De Stuurgroep zal het ammoniakbeleid voor de zomer presenteren. KRU1DENBEDJE tratuin Venray staat vanaf don- blijft toch niet binnen zitten Pasen? Want Intratuin ray is op 2e Paasdag, 8 april, Z|jn pend van 12.00 tot 17.00 uur. kunt u ook die dag kiezen uit tuinmeubelen, uitbundig liende perkplanten, bomen, Iers en nog veel meer! Aan de iloeinenbalie zal gedurende Paasdag een demonstratie lief voorjaarsbloemwerk te zijn. n ro de n lag 4 april drie weken in het j Je n van heerlijk geurende kruiden. .9r< laat hel groen warenhuis zien ke kruiden goed bij een bepaald in icht past en welk kruid het beste 'Hct e zon, schaduw, water of kustge- i'len kan worden geplant.Verder -P l ft Intratuin praktische verzor- m ;stips en leuke welenswaardig- >e en over kruiden. -a" edurende deze themaweken laat vna groene warenhuis de vele toe- singsmogelijkheden zien van iden in potten, bakken, op elagè- en in de vensterbank. De atuin-medewerkster kan precies -"heggen welke kruiden voor uw het meest geschikt zijn. Ook gen er bij de kruiden Intra-lips informatie geven over de stand plaats van verschillende kruiden en de toepassingsmogelijkheden voor kruiden in de keuken. Naast de vele verse kruiden heeft Intratuin Venray ook gedroogde kruiden, die u in allerlei stukjes en creatieve arrange menten kunt verwerken. Vroeger waren kruiden onmisbaar als medicijn. Momenteel gebruiken wij kruiden vooral als smaakmaker in allerlei gerechten. Kruiden zijn niet alleen erg lekker, maar ook heel decoratief in het huis, de tuin of in potten op het balkon. Kruiden zijn planten waarvan delen - bijvoor beeld de bladeren, bloemen, zaden of wortels - op één of andere wijze nuttig zijn in de keuken, de genees kunde. het huishouden of de cosme tica. In het algemeen zijn deze krui den geurig of aromatisch. Alle kruiden, behalve de vocht- liefhcbbers. overleven het - zelfs gedurende een langere, hete periode - als u ze nauwelijks of geen water geeft. Dit geldt niet voor kruiden in pollen. Deze kruiden moet u regel matig begieten. Zorg wel voor een goede afwatering, want kruiden hebben nog meer een hekel aan drassige grond dan aan uitgedroog de. Alle kruiden hebben Intrakeur mest nodig. Tot ziens in het groene warenhuis van Venray. aan de Langstraat 133. laandag I april was het vijftien rgeleden dat Ati Kramer startte zelfstandig schoonheidsspecia- Ieen pedicure. Om dit jubileum e te vieren is er voor elke klant in maanden april en mei een aardige intie. foordat ze in 1981 met haar eigen on startte, werkte Ati Kramer als lerares voedings- en zondheidsleer in het voortgezet derwijs. Tijdens haar laatste twee en als lerares volgde ze de oplei- ig tot schoonheidsspecialiste, arbij het theoretische deel nauw nsloot bij haar vorige opleiding. Na de opleiding stond ze voor de uze: of gaan lesgeven aan de leiding voor schoonheidsspecia- les in Eindhoven of zelf een' prak- j(c kgaan uitoefenen. Een kombina- van beiden was niet haalbaar. 'Ik os duidelijk voor een eigen hoonheids- en pedicuresalon. En vijftien jaar oefen ik mijn vak altijd met veel plezier uil', deze periode bouwde zij een 11 üke klantenkring op. 'Mijn aller- 3ejïrste klant komt nog altijd!' AANDACHT Ali Kramer: 'Regelmatige verzor- ng brengt de huid in optimale kon- Se. Veler ervaren een behandeling rs ersonenauto's gestolen e: In de nacht van zaterdag op zon- 1 ig is tussen 02.30 en 03.30 uur een )or de woning van de 23-jarige genaar aan de Roffert staande >lkswagen Golf, met een waarde ln ƒ15.000,- gestolen. 'n de nacht van donderdag op vrij- werd de bij de woning van een .-jarige man aan de Alaerdslaan, jn Volvo 940 TL gestolen. als ontspannend en een weldaad voor hun huid. 'Ati Kramer staat garant voor een goed en deskundig advies, ook wat betreft thuisverzor ging en begeleiding van huidprobie- men. Zij geeft de kïant het gevoel 'in goede handen' te zijn. BEHANDELINGEN Bij Ati Kramer kunt u terecht voor diverse gelaatsbehandelingen, waar onder dieplereiniging (peeling), acnébehandeling, kollageen-vocht- behandeling. aangepaste make-up. elektrisch ontharen, harsen van benen en gelaat, gezichts-. hals- en décolletémassage, en diverse mas kers. Ook voor het verwijderen van couperose (gesprongen bloedvaat jes) kunt u bij haar terecht. Verder is zij pedicure. Gelaats- en voetbehan deling wordt vaak gekombineerd. Cliënten kunnen er tevens terecht op de zonnebank. Huidvcrzorgings- en pedicuresa lon Ati Kramer ligt aan de Everest laan 11 te Venray. Vorige maand heeft Randstad de 20e editie van de Werkpocket uitge geven. Sinds 1978 zijn er van dit naslagwerk meer dan 1.000.000 exemplaren verspreid onder uit zendkrachten en opdrachtgevers. De Werkpocket is gratis te verkrijgen bij alle 300 vestigingen van Randstad Uitzendbureau. NASLAGWERK De Werkpocket is in 1978 ontwik keld om uitzendkrachten te informe ren over alle regelingen op het gebied van sociale zekerheid en werk. Inmiddels wordt de Werkpocket niet alleen door uit zendkrachten geraadpleegd maar ook door schoolverlaters, werkzoe kenden. werknemers, werkgevers en adviserende instellingen. In de Werkpocket worden alle aspekten die samenhangen met werk uitvoerig behandeld. Zo wordt onder meer aandacht besteed aan sociale wetgeving, studeren, belas tingwetgeving. werken in het bui tenland. VUT en pensioen, ook wordt ingegaan op nieuwe ontwik kelingen ten aanzien van nieuwe of 'te wijzigen wetten. De Werkpocket wordt ieder jaar opnieuw herzien, en bevat alle recente cijfers en bepalin gen. De oplage bedraagt dit jaar honderdzestigduizend exemplaren. RANDSTAD UITZENDBUREAU Randstad Uitzendbureau is met haar ruim 300 vestigingen marktlei der in Nederland. Jaarlijks helpt zij zo'n 250.000 mensen aan een tijde lijke baan bij tienduizenden opdrachtgevers. Randstad maakt deel uit van de internationale Randstad Groep, een beursgenoteer de onderneming die aktiviteiten ont plooit op het gebied van uitzending, schoonmaak, beveiliging, opleiding, automatisering en technische dienst verlening. In week 17 start het Groene Kruis weer met een kursus 'Goed gewicht in zicht' op verschillende plaatsen in Noord-Limburg. De kursus 'bestaat uit zes bijeenkomsten die in een periode van twee maanden gegeven worden. Tijdens deze bij eenkomsten staat de zelfkontrole methode centraal. Onder leiding van een diëtist leert men de eigen eetgewoonten kennen en hoe deze aan te passen en te beheersen. Ook wordt er aandacht besteed aan produktinformatie om zo tot een verantwoorde keuze te komen uit het grote aanbod aan levensmiddelen. Daarnaast wordt er in één bijeen komst onder deskundige leiding advies gegeven over houding en beweging. Zowel de diëtist als de kursisten zijn er enthousiast over deze werkwijze. Door de steun die de deelnemers»elkaar geven, gaat het afvallen beter dan wanneer men hier alleen mee worstelt. Voor alle duidelijkheid: de steun bestaat niet uit de kompetitie wie het meest afvalt, het gewicht wordt in een aparte ruimte individueel bepaald zonder omstanders. De kursus is ook geschikt voor groepen, o.a. de tennisclub, de kaartclub, de gymclub, vrouwen bond. etc. Zij kunnen speciaal voor hun club een aanvraag voor de kur sus indienen. Bent u met ongeveer tien mensen die allemaal aan het gewicht willen werken dan is dit misschien iets voor u! De kosten voor zes bijeenkomsten incl. materiaal bedragen ƒ75.- (voor leden van het Groene Kruis met een pluspakket zijn de kosten ƒ60,-). Aanmeldingen en/of inlichtingen via Bureau Klantenservice Groene Kruis, maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. tel. 077- 3874800. Papiercontainer in brand Zaterdagmiddag moest de brand weer in aktie komen voor het blus sen van een in brand staande contai ner bij de tafeltennishal van Red Stars aan de Kiosk in het Brukske.De met papier, gevulde container, zo bleek uit het onder zoek, was door twee jongens van 9 jaar in brand gestoken. De vereni ging zal middels de ouders de gele den schade vergoed krijgen. De afdeling Nederland van Amnesty International gaf vorige week woensdag het startschot voor de grote campagne over mensen rechtenschendingen in China. Tijdens een persconferentie in het Haagse perscentrum Nieuwspoort presenteerde Amnesty International haar rapport 'China: No One is Safe'. Op televisie waren in diverse programma's interviews te zien met de in Amerika wonende Chinese mensenrechtenactivist (en zelf slachtoffer van mensenrechten schendingen) Harry Wu die vertelde over zijn ervaringen en zijn motiva tie om zich in te zetten voor lotge noten. De campagne, waaraan bijna alle Nederlandse Anmesty-groepen (ruim 400) meedoen, loopt tot eind oktober. De aanhoudende schendingen van mensenrechten in China worden genegeerd in de jacht op 's werelds grootste economische markt. De economische hervormingen in China gaan niet gepaard met verbe teringen op het gebied van de men senrechten. De afgelopen jaren nam de onderdrukking toe en wordt iedereen die als een bedreiging voor de gevestigde orde wordt beschouwd hardhandig de mond gesnoerd. Dat de internationale gemeenschap de fundamentele men senrechten van éénvijfde deel van de wereldbevolking negeert, baart Amnesty International grote zorgen. De Chinese autoriteiten dulden geen enkele afwijkende mening. Zij staan marteling toe. gebruiken de doodstraf om sociale problemen op te lossen, treden meedogenloos op legen etnische groeperingen die op vreedzame wijze strijden voor onaf hankelijkheid en detineren jaarlijks honderdduizenden zonder hen van enig misdrijf te beschuldigen. Tot nu toe heeft de Chinese rege ring steeds haar invloed weten aan te wenden om internationale kritiek tegen te gaan. Hoewel er duidelijke bewijzen zijn van systematische schendingen, zijn veer regeringen uit eigenbelang graag bereid om in te stemmen als China beweert dat haar mensenrechtensituatie een bin nenlandse aangelegenheid is. Marteling wordt veelvuldig toege past. Niet alleen criminele verdach ten zijn daar het slachtoffer van, maar ook mensen die geschillen hebben met funktionarissen of voor hun rechten opkomen. Het ontbre ken van doeltreffende bescherming tegen marteling betekent dat iedere gevangene hét risiko loopt te wor den gemarteld. Volgens officiële Chinese media sterven veel gevan genen als gevolg van marteling, anderen raken blijven gehandicapt. Hoewel sommige marteimëthoden volgens de Chinese wet verboden zijn, worden daders bij hoge uitzon dering bestraft. In een poging sociale problemen op te lossen, passen de autoriteiten steeds vaker de doodstraf toe. Doodvonnissen worden vaak tijdens massale 'vonnisbijeenkomsten' uit gesproken. De veroordeelde gevan genen worden vervolgens als vee langs de verzamelde menigte door de straten geleid voor zij naar de plaats van executie worden gebracht. Jaarlijks worden in China meer mensen terechtgesteld dan in de rest van de wereld in totaal. Amnesty International telde in 1995 ruim 3200 doodvonnissen en 2100 terechtstellingen in China, de wer kelijke aantallen zijn waarschijnlijk veel groter In China is niemand onschuldig totdat het tegendeel is bewezen. Vaak staat zelfs de uit spraak al vast voor het proces is begonnen.Beklaagden worden ver oordeeld op basis van door marte ling afgedwongen bekentenissen. Soms wordt hen juridisch bijstand onthouden of worden zij onaange kondigd voor het gerecht gebracht. China speelt een steeds grotere rol in de wereld, ook binnen de Verenigde Naties. Het land weigert echter om de bijbehorende verant woordelijkheden en verplichtingen inzak mensenrechten te aanvaarden. De internationale gemeenschap spreekt China hier ook niet op aan.Terwijl de schendingen op grote schaal voortduren, heeft de VN- Commissie voor de Rechten van de Mens de situatie in China nog nooit in een resolutie veroordeeld. In het eerder genoemde 121 pagina's tel lende rapport, doet Amnesty International aanbevelingen aan zowel de Chinese autoriteiten als aan de VN-lidstaten. De Nederlandse AFdeling van Amnesty International zal een oproep doen aan de Nederlandse regering de naleving van de mensenrechten te bevorderen. Ook zal het Nederlandse bedrijfsleven op brede schaal benaderd worden haar invloed in China aan te wenden. Ook onze groep heeft zich inge schreven voor deelname aan deze campagne en wij zullen u binnen kort verder informeren over de akti viteiten die wij in dit kader zullen organiseren. Voor inlichtingen over het werk van en voor Amnesty International kunt u bellen met H. Stevens, kon- taktpersoon van de Venrayse groep, tel. 589642. Uit juiste koers Zaterdagmorgen omstreeks 09.00 uur raakte een personenauto, bestuurd door een 20-jarige Venrayse, door tot nog toe onver klaarbare oorzaak op de Beemdweg uit de juiste koers. Voordat de bestuurster haar auto onder kontrole had, was deze tegen een boom tot stilstand gekomen. De bestuurster moest voor behan deling van verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. De auto werd zwaar beschadigd. De Dierenbescherming afd. Venray e.o. adviseert de consument hij de aankoop van paaseieren te kiezen voor scharreleieren. Scharrelkippen hebben meer beweegruimte dan hun collega's in de legbatterijen. Scharreleieren zijn te herkennen aan het logo op de ver pakking van het 'Controle bureau Pluimvee en Eieren' en zijn te koop bij de betere supermarkten. Eko- eieren zijn uiterst dier- en milieu vriendelijk geproduceerd. Deze eieren zijn te koop bij natuurvoe dingswinkels. Voor meer informatie over scharreleieren: Dierenbescherming afd. Venray e.o.: 0478-515521. Op dinsdag 19 maart hebben* 75 leerlingen deelgenomen aan het schriftelijk examen van het Jeugd EHBO-A. Het betrof hier leerlingen van groep 8 van de basisscholen Coninxhof. De Hommel. De Foekepol (allen uit Venray) en St. Jozef Holthees. Alle leerlingen slaagden voor het schriftelijk examen en mochten doorgaan voor het praktijkexamen dat op dinsdag 26 maart gehouden werd in het Vincent van Gogh Instituut. Hiervan slaagden 71 leer lingen. Sacred Dance is dansen in een kring als symbool van verbonden heid met elkaar. Sacred Dance bestaat uit meditatieve en uitbundi ge dansen. U kunt hiermee geheel gratis ken nismaken op dinsdag 16 april van 20.30 tot 22.15 uur in het ontmoe tingscentrum van het Schuttersveld, Bergweg 2 te Venray. De kursus bestaat uit tien avonden; Voor meer informatie en/of opga ve: Annemie Rameckers, tel. 0478- 587392. Van 9 tot en met 12 april is er weer de inleveringsperiode van vakantiebonnen voor de landbouw en/of GUO (bv TAB), Grontmij, Heidemij en RIJP-cheques. Om een zo goed mogelijke spreiding te krij gen houdt de Voedingsbond FNV zitting op vier avond op drie plaat sen en wel op: Dinsdag 9 april in wijkcentrum De Kiosk in 't Brukske te Venray van 19.00 tot 21.30 uur. Woensdag 10 april in wijkcentrum De Kiosk in 't Brukske te Venray van 19.00 tot 21.30 uur. Donderdag I 1 april in het gemeen schapshuis. 14 Oktoberplein 2 te Overloon van 19.30 tot 21.00 uur. Donderdag 11 april bij J. Deenen. Klaphekken 5 te Vierlingsbeek van 18.00 tot 20.00 uur. De Voedingsbond denkt dat ze het met bovenstaande data en plaatsen hel een ieder zo gemakkelijk moge lijk kan maken. Voor het overige verwijzen wij naar de brief die de leden hebben ontvan gen. Voor meer informatie: Peter Smits, tel. 0478-587933 Het verzilveren van vakantiebon nen en cheques voor Land- en Tuinbouw zal plaats hebben op woensdag 10 april van 17.45 tot 19.30 uur in café Halfweg. Stationsweg 147 te Venray. Autobrand Vrijdagmorgen omstreeks 07.30 uur zag een 27-jarige bestuurder uit Boxmeer op de Maasheseweg, dat er rook onder zijn motorkap uit kwam. Hij stopte en de gealarmeer de brandweer kon uitbreiding van de brand voorkomen. De auto had behoorlijke brandschade opgelopen. De oorzaak was kortsluiting. Vernielingen Er werd aangifte gedaan van ver nieling van een ruit van het kleuter dagverblijf Duimelot aan de Beukenlaan Een 65-jarige Venraynaar deed aangifte van vernielingen van een fietsenrek voor zijn woning aan de Stationsweg. Er werd aangifte gedaan van ver nielingen aan een ABRI aan de Rondweg Brukske. Een 23-jarige Venraynaar deed aangifte van vernieling van een ruit van een pand aan de Stationsweg. De ruit had een afmeting van 1 meter bij 60 centimeter. De ruit was met een steen vernield. Woensdagmorgen kwamen er bij de politie verschillende meldingen binnen dat op de Deumeseweg vee zou lopen, wat gevaar opleverde voor hel verkeer. Hei lukte de politie niet het loslopend vee te lokaliseren terwijl er zelfs een melding was dat er een ezel op de weg zou lopen. Toch kwam er duidelijk heid over wat voor vee hel zou gaan. Dinsdagavond waren hij een slachterij in Leunen twee edelherten afgeleverd die woensdag zouden worden geslacht. Kennelijk hebben de herten dat in de galen gehad en wilden ze nog niet dood. Zij sprongen over de omheining en zijn aan de wandel gegaan. De herten zijn gelokaliseerd in de bossen langs de Deumeseweg. Dinsdagavond omstreeks 19.00 uur kwam bij de politic een melding bin nen van buurtbewoners dat zij het vreemd vonden dat de brievenbus van een 73-jarige bewoner van een woning aan de Burggraaf uitpuilde van post en kranten. Ze hadden de man. die alleen woonde, al enkele weken niet meer gezien. De politie verschafte zich toegang tol de woning en ontdekte de man op bed. Volgens onderzoek is hij een natuurlijke dood gestorven, zeker vier weken geleden. Diefstal tijdens rustpauze Tijdens de rustpauze van perso neel van een aan de Henri Dununt- straat gelegen zonweringsbedrijf zag een 39-jarig personeelslid in de showroom van het bedrijf twee man nen terwijl hij wist dat de showroom, zoals gebruikelijk, tij dens de pauze gesloten is. Hij zag dat een van de mannen iels onder zijn jas stopte en er vervol gens vandoor ging; en dat deed de andere man ook. Het tweetal reed weg in een Volkswagen Golf waar van het kenteken aan de politic kon worden doorgegeven. De mannen waren via hel magazijn binnen gekomen en hadden de deur van de showroom geforceerd. Ze hebben kans gezien de kluis mee te nemen. Daarin zat een geldbedrag van onge veer ƒ6.000,-. Zoekaktie door de politie had nog geen resultaat. De twee mannen zijn afkomstig uit Den Bosch en volgens de signalementen 25 en 30 jaar oud. Het verdere onderzoek is in handen van de regiopolitie van Den Bosch. Winkeldiefstallen Een 44-jarige Venraynaar werd woensdagmorgen betrapt toen hij in een warenhuis aan de Grotcstraat een portemonnee ter waarde van ƒ27,95 wilde meenemen zonder te betalen. Hij werd aan de politie overgeleverd die hem na verhoor en het aanbieden van een transaktie tot het betalen van ƒ220,- naar huis stuurde. Dure portemonnee dus... Dinsdagmiddag zag een man. gekleed in een zwarte jas, kans uit een drogisterij in de Grotestraal een flacon shampoo mee te nemen. Personeel van de drogisterij ging nog achter de man aan maar die bleek spoorloos te zijn. Ook de poli tie kon de man niet achterhalen. Beeld uit voortuin gestolen Een 38-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal van een beton nen tuinbeeld uit de voortuin van zijn woning aan de Beekweg. Politie vraagt getuigen Dinsdagmiddag omstreeks 16.30 uur stond een 10-jarige jongen te wachten op de hoek Langstraat- Groenewoldsepad om opgehaald te worden. Om het wachten te bekor ten schopte hij tegen op de grond liggende steentjes. Dat zinde een nog onbekend gebleven automobi list van een rode personenauto niet. Hij stopte, stapte uil en sloeg de jon gen tegen zijn hoofd cn schopte hem. waardoor de jongen met een bloedneus bij zijn moeder aankwam. Ze deed daarvan aangifte bij de poli tie die nu met het onderzoek is gestart om de automobilist op te sporen. Voor de oplossing vraagt de politie getuigen. Bestuurder onder invloed Dinsdagavond moest een 67-jari- ge bestuurder van een personenauto uit Venray op de St. Jozeflaan uil- wijken voor een tegenligger terwijl hij juist enkele geparkeerde auto's wilde inhalen. Bij het uitwijken kwam zijn auto in botsing met een geparkeerde personenauto van een 35-jarige Venraynaar. Het bleef bij materiële schade, maar de politie ontdekte dal de bestuurder onder invloed van alkohol verkeerde. Hij kreeg een rijverbod van drie uur en proces-verbaal inzake hel rijden onder invloed. Diefstallen uit kleding Vrijdagavond werd uit de kleding van een viertal sporters in het kleed lokaal van een sportzaak op het Gouden Leeuwterrein, de portemon nees gestolen. Daarin zaten enkele pasjes, persoonlijke bescheiden en een geldbedrag van totaal ƒ150,-. Oorlogstuig Bij graafwerkzaamheden nabij de bebouwde kom van Ysselstcyn, kwam een brisantgranaat van 90 cm lengte met een doorsnede van 15 cm., van Duitse makelij, naar boven. De granaat was nog uiterst explosief. Het oorlogstuig werd, in afwach ting van ruiming door de EOC. vei lig gesteld. In hel kader van 'April Wandelmaand' heeft de VVV/ANWB Venray in samenwer king met de Jeugdnatuurwacht een Familie-Paastocht uitgezet in de bossen bij de Ballonzuil. Al wande lend kunt u genieten van de afwisse lende begroeiing en de vele soorten vogels cn dieren die in dit gebied voorkomen. En wie weet. misschien komt u zelfs de Paashaas nog legen. Vertrekken kunt u van 10.00 tot 14.00 uur bij het monument van de Ballonzuil. De afstand van de route bedraagt ongeveer 6 km. Na 3 km is er een rustplaats waar u koffie, fris dranken e.d. kunt krijgen. Als u wilt deelnemen aan deze tocht kuilt u bij de VVV/ANWB tij dens kantooruren een wandelmap a ƒ4.95 kopen. Deze is tevens ver krijgbaar op de dag zelf bij het start punt. In de wandelmap treft u een routebeschrijving, een flyer met informatie en een aandenken aan deze wandelmaand aan. Tevens kunnen de wandelaars meedoen aan een landelijke foto wedstrijd, waarbij verschillende prijzen te winnen zijn. Op vrijdag 5 maart spelen er twee bands in OJC Midgard te Wanssum. De eerste band is 'Van Speyk...' Deze Nederlandstalige (rock)band heeft de 'kleine prijs van Utrecht' gewonnen in 1995. De tweede band is eveneens afkomstig uit Utrecht: 'The Mighty Jackals'. Ze hebben een cd uitge bracht onder de titel 'O Ompah'. Deze slaat vol vrolijke brouwsels van-rockabilly, rampcstampcountry en pretpunk. Dit alles overgoten mei een flinke dosis alkohol. Tegen de tijd dat ze aan de farm van Old McDonald toe zijn staat de tent al op z'n kop oftewel feestmuziek in de stijl van 'The Pogues' OJC Midgard is gelegen aan de St. Michaeisstraal (bij de kerk) in Wanssum. De deuren gaan open om 20.00 uur en de entree is ƒ5.-. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 25 tot en met 31 maart werd bij de politie aan gifte gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN Schietwapens: schakelarmband, grote schakels in bloemvorm met bloedkoraal in elk hart: bankpassen o.a. Duits Volksbank. Aniro. Postbank. Rabo: damesbril. klein montuur, hoekig, grijspaars: bus- kaart: herenportemonnees met ƒ140.- cn ƒ275.-: pas MBO College: etui met bankpas: portemonnee, met telefoonkaart, geld. bibl.pas en pas college: creditcard: hanger, zo groot als een gulden: dameshorloge. Pulsar, metalen bandje: gouden oor bel in de vorm van 2 gevlochten rin gen; gladde grote gouden ring; Duits paspoort; rijbewijs: kindeT- schocntje ml. 20: zijden sjaal: tele foontoestel Alcatel HB 160. zakmo- dcl. GEVONDEN Leesbril. Nea Moda: diskette met 3x Indiana Jones: herenfiets. Medley; damesfiets. Super Cycle; Hond. Brak. bruin-wit. naam Joepi; Mcchelaar. teel'; kul; blauwe pyja ma: konijn: blanco pas met mag neetstrip: clubcards t.n.v. Mustcrman: Intern. Reis- en Kredietbrief: div. soorten oude post zegels; draagtas, wit met geel cn blauw; trui. rood. blauw cn bont. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leun se weg,

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9