KEERpunt ook door gemeenteraad Commissie op de fiets llegale borden langs weg binnen een maand weg CultuRooy komt met toneelexperiment Henk Janssen bevorderd tot chef V reemdelingendienst Positie markt onduidelijk bij herinrichting pleinen Inalfa niet in hoek waar klappen vallen Aanleg Rijksweg 73 Politie Basiseenheid Venray V Frans Lemmers 7 april op tv C Itcy&yMcteti Bijdrage voor Halt-bureau Venray KRAS Winj ieel en maas Donderdag 4 april 1996 - Pagina 5 Het college heeft dinsdag de peratie KEERpunt zonder eurscheuren door de gemeente- ,ad geloodst. In een met moties i amendementen behangen arathonzitting bleven de plan- >n in grote lijnen overeind. Het ikoord van de gemeenteraad wr KEERpunt betekent dat de meentelijke organisatie komen- jaren sterk wordt afgeslankt, van taken worden afgestoten een groter beroep wordt daan op het,eigen initiatief van burger. KEERpunt moet zo'n g miljoen aan bezuinigingen ileveren. Het 'ja' van de gemeenteraad vam niet als een verrassing <rder hadden de fracties zich in de ►mmissies al grotendeels achter de annen van het college geschaard, istpunten voor de politiek waren en hel schoolzwemmen, de hoollogopedie. de schuldhulpver- ning, de geestelijke bedienaren en positie van Netwerk, het dien- jncentrum van en voor het onder- ijs. Dinsdagavond probeerden de adsfracties in een achttal moties amendementen het college over punten op andere gedachten te engen. Dat lukte slechts ten dele. e amendementen en moties op een tje: GEESTELIJKEN Het CDA is principieel tegen afschaffing van de subsidie voor geestelijke bedienaren. Tot op heden krijgen katholieke, protestante en islamitische geestelijken zo'n 4000 gulden voor het werk dat zij doen op sociaal-maatschappelijk terrein. Het college wil die subsidie afschaffen. Kerk en staat zijn in Nederland gescheiden en het sociaal-maat schappelijk werk van de geestelijk heid is moeilijk aantoonbaar argu menteert het college. Het CDA wil de subsidie handhaven, onder voor waarde dat de geestelijken jaarlijks een rapport uitbrengen over hun activiteiten op dit vlak. Met zestien stemmen voor en negen tegen, werd het amendement aangenomen. Voor de totale bezuinigingsoperatie bete kent dat 80.000 gulden minder op jaarbasis. STADSPAS EN VANGNET De Partij van de Arbeid kwam met twee moties en een amendement. De fractie wilde meer garanties dat de maaalschappelijke voorzieningen in de toekomst ook voor de financieel zwakkeren toegankelijk blijven. Dat kan bijvoorbeeld door het instellen van een stadspas, maar de PvdA wilde niet kost wat kost vasthouden aan dit vorige week gelanceerde idee. Het college vond dat er vol doende garanties gegeven waren en raadde de aanpassing van het voor stel dan ook af. Na extra beraad hield de PvdA vast aan stemming. Moties dwingen college nauwelijks tot aanpassingen De aanpassing kreeg alleen de steun van D'66. Ook PvdA-wethouder Bert Kersten stemde tegen het amendement. SCHOOLLOGOPEDIE De motie van de Partij van de Arbeid over de schoollogopedie haalde het wel. Met zestien tegen acht stemmen werd het college overgehaald 'te bevorderen dat een malige en tijdige signalering van logopedische problemen gewaar borgd blijft'. Eerder was het veel verder gaande amendement van D'66 weggestemd. D'66 wilde de voorgestelde afbouw van de logope die helemaal van de baan hebben. Hoe de uitwerking van de motie er in de praktijk gaat uitzien is nog een open vraag, net als de financiële consequenties ervan. Voorlopig blijft het college 100.000 gulden inboeken als bezuiniging op school logopedie. SCHOOLZWEMMEN Met uitzondering van VVD. Samenwerking en de wethouders stemde de hele raad voor de motie van de PvdA. Daarin wordt hel col lege opgeroepen ervoor te zorgen dat kinderen een zwemdiploma heb ben als van de basisschool komen. Ook hier is de verdere uitwerking nog niet duidelijk. Het college had ook deze motie afgeraden, omdat zij vond dat er voldoende garanties en toezeggingen waren gedaan. SCHULDHULPVERLENING De fractie van D'66 kreeg van bur gemeester Waals eveneens te horen dat er voldoende garanties gegeven waren en een motie over de schuld hulpverlening werd afgeraden. Ook de democraten zetten door en kre gen in de raad een ruime meederder- heid. In de motie wordt het college opgedragen bij de uitbesteding van de schuldhulpverlening de kwaliteit ervan te waarborgen door met de betrokken partijen afspraken te maken. VERGOEDING En dan de allersympathiekste motie van allemaal. Althans in de bewoordingen van fractievoorzitter Joost van de Vorle van de gelijkna mige fractie. De fractie stelde in een motie voor om 207c te korten op de vergoeding voor raads- en commis sieleden. De 65 mille die dat ople vert kan dan gebruikt worden om de maatschappelijke voorzieningen voor de minima toegankelijk te hou den. "Wij moeten het goede voor beeld geven. Dan moet het voor ons ook maar een stukje vrijwilligers werk zijn", vond Van de Vorle. Burgemeester Waals vond de motie van Van de Vorle 'goedkoop, optisch wel aardig, maar in feite weinig zoden aan de dijk zettend'. "Verantwoordelijk werk als dat van een gemeenteraadslid moet vol doende beloond worden. Gezien het werk en de tijd die er in gaat zitten is de vergoeding van de minister al aan de lage kant", antwoordde Waals tactisch. De burgemeester vond verder dat de motie suggereer de als zouden de inspanningen van het college voor het behoud van het 'sociale vangnet' onvoldoende zijn. De overgrote meerderheid van de gemeenteraad was het met Waals eens en stemde tegen Van de Vorles motie. Alleen de vier fractieleden stemden voor. AUDITS Eenzelfde lot was de wat techni sche motie van de fractie Samenwerking beschoren. Samenwerking wilde een extra externe controle op de uitvoering van KEERpunt. in het jargon audits' genoemd. Het college vond de rap portages van het ambtelijk apparaat aan B en W en aan de raad voldoen de. Extra controle wekt de suggestie van onvoldoende capaciteiten op het gemeentehuis en daarvan wil het college niets weten. Alles bij elkaar leverden de ini tiatieven van de politiek een con crete wijziging van 80.000 gulden in de operatie KEERpunt op. De overige moties en amendementen die werden aangenomen leiden (nog) niet tot financiële aanpassin gen. De in de commissies verwoor de kritiek over Netwerk heeft het niet gehaald tot de gemeenteraad. Bij de uitwerking van KEERpunt zal blijken of de garanties en toe zeggingen van het college voor de raad voldoende zijn. Motie en amendement Het artikel over KEERpunt draait voor een groot deel om de begrippen 'amendement' en 'motie'. We kunnen ons voorstellen dat niet iedere Peel en Maas-lezer meteen de betekenis van deze begrippen paraat heeft. Daarom sloeg de redactie er voor u het regle ment van orde van de gemeente Venray op na. Een amendement is eenvoudig een wij ziging op een voorstel dat in de raad aan de"orde is. Een amendement kan door één of meer raadsleden worden ingediend. Wanneer een amendement is ingediend kan dit voor een andere raadslid weer aan leiding zijn een wijziging in te stellen. Deze neet dan sub amendement. In een motie spreekt een raadslid (of meerdere) een wens uit of maakt z'n instemming of afkeuring over bepaalde zaken openbaar. Een motie heeft geen juridische betekenis, maar is een politiek signaal. Het college is formeel niet aan een motie gebonden. Ze kan de motie naast zich neer leggen of niet uitvoeren. Over amendementen en moties kan worden gestemd in de gemeenteraad. Als er wordt gestemd komen eerst de (sub amendementen aan de beuit. Die kunnen immers het oorspronkelijke voorstel wijzi gen. Daarna wordt het eventueel aangepas te voorstel in stemming gebracht. Is er ook een motie ingediend over hetzelfde voor stel. dan komt de stemming daarover pas aan de orde nadat over het voorstel is c gestemd. De gemeente Venray geeft idernemers die binnen de •bouwde kom illegaal reclame- orden langs de weg hebben staan it 6 mei de tijd om deze te ver- ijderen. Indien dat niet gebeurd an zal de afdeling openbare wer en tot verwijdering overgaan en e kosten daarvan bij de onderne- lerin rekening brengen. Burgemeester en wethouders heb- mdit dinsdag besloten. Deze week riigen alle ondernemers een schrij- en hierover. De ondernemers die ;n bord langs de weg hebben staan fordt er dan op gewezen om de bor- jnte verwijderen. Al in januari besloten b. en w. om Ie wildgroei langs de weg. in te ammen. Met het besluit van afge- apen dinsdag kan nu de uitvoering laats v inden. Behalve dat het hier om borden op gemeentegrond gaat. zijn ook bor den op particulier terrein hierbij betrokken. Hiervoor moet een ver gunning worden aangevraagd. Indien deze niet verleend wordt, krijgt de betrokkene de kans om zelf het bord te verwijderen. Gebeurt dit niet dan kan de gemeente "bestuurs dwang" toepassen. Voorlopig wordt een uitzondering gemaakt voor de onlangs in Ysselsteyn geplaatste borden. De bedrijfsreclame, die daarop gevoerd wordt, mag daar blijven totdat de festiviteiten rondom het 75-jarig bestaan van dit kerkdorp achter de rug zijn. Met betrekking tot de zg. sand- wichborden rondom lantaarnpalen heeft de gemeente afspraken met de VVV gemaakt. Totdat de VVV die afspraken zelf kan uitvoeren, lopen de vergunningen hiervoor nog via de gemeente. Op donderdag 28 april vindt er de schouwburg van Venray een zonder toneelexperiment lats. Zes toneelvereniging en kele muzikanten geven elk op neigen wijze invulling aan een kst geschreven door Jacq Poels n Row w en Heze. Je organisatie van het experiment in handen van CultuRooy i.s.m. schouwburg. CultuRooy bena rde Jacq Poels om een tekst te hrijven. Met die tekst zijn de Deelgroepen Balans, Ventiel, de asbloem, Setovera (Sevenum), ;mas (Horst) en de Vrije Spelers i America benaderd om zelf een lminuten durende scene in elkaar zetten. Het idee erachter is om nste zien hoe dezelfde tekst door verschillende groepen uitgebeeld wordt. Behalve toneelgroepen zijn ook diverse muzikanten benaderd om aan deze tekst een eigen invulling te geven. Onder deze muzikanten bevinden zich Peter Verberne en Johan van Krey (ex-Burlesk) en Alex van Vliet (Trennesetters/ Amaties). Saillant detail is dat Rowwen Heze bezig is met een nieuwe cd. In eerste instantie zou de tekst van Jacq Poels hier niet voor gebruikt worden maar de tekst is uiteindelijk toch voor de cd gebruikt. Het experiment vormt een avond vullend geheel. Entreekaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar aan de kassa van de schouwburg. Met ingang van 25 maart is tot efvan de Vreemdelingendienst in Regio Limburg Noord, de in eerlo wonende Henk Janssen (45) noemd. Bij die benoeming werd nssen tevens bevorderd lot hoofd- spekteur. De Regio Noord omvat distrikten "Venlo. Weert. Jermond en Venray, welke onder- Vanwege de aanlegwerken van ksweg 73 zijn de volgende werk- amheden en verkeersbelemmerin- n voorzien. Tienrayseweg De toerit vanaf de Tienrayseweg Jiting Venlo wordt (gezien de tersomst-andigheden) eerst in de eek van 8 april a.s. voor het ver- er opengesteld. Het doorgaande rkeer richting Venlo en Nijmegen ardt dan over hel viadukt geleid, ft verkeer van en naar Horst tord kan dan gebruik maken van 'g niet geheel gereed zijnde toe- afritten van Horst Noord. De ver- ersregel installatie wordt dan eneens verwijderd. Klaverblad 'Zaarderheiken' 'n verband met het aanbrengen n het ZOAB-asfalt en de wegmar- ringen worden de westelijke ver- ndingswegen van het Klaverblad tarderheiken in de week na Pasen tm 12 april a.s.) afgesloten voor Ie verkeer. Het verkeer zal worden ngeleid via Trade Port West. Een nleidingsroute zal worden aange ven. verdeeld zijn in vijftien basiseenhe den. Henk Janssen is een zoon van de postcommandant van de rijkspolitie in Broekhuizen. Al vrij vroeg wilde hij graag bij de politie. Na zijn opleiding kwam hij naar Noord- Limburg terug en werd hij tot post commandant benoemd in de gemeente Meerlo-Wanssum. Als zijn vrije tijd benutte hij voor een Rechtenstudie aan de universiteit waar hij in 1989 promoveerde tot Meester in de Rechten. Daardoor werd het mogelijk om aan de poli- tie-academic een officiersopleiding te gaan volgen. In december 1989 werd Henk Janssen belast met de coördinatie van de asielzoekers, die toen in het Roekenbosch in Blitterswijck wer den gehuisvest.Dat duurde tot mei 1991. Daarna werd hem een managementsfunktie aangeboden in het kader van de voorbereiding van de Regionale politie. Toen die Regiopolitie een feit was, werd hij benoemd tot plaatsvervangend korpschef in Nederweert. Henk Janssen vindt het een uitdaging om in zijn nieuwe funktie hel huidige asielbeleid gestalte te geven. In zijn woonplaats Meerlo heeft Henk Janssen zich verdiept in de plaatselijke politiek. Hij stond mede aan de wieg van de Gemeente Partij 94, die met de verkiezingen in 1994 zelfs vier zetels wist te behalen. Henk Janssen geeft in die gemeente raad op zijn eigen wijze en stijl invulling aan het raadslidmaatschap. Dat lidmaatschap zal hij. ondanks zijn nieuwe funktie, proberen aan te houden. De commissie Openbare Werken van de Venrayse gemeen teraad stapte gistermiddag op de fiets. Onder leiding van wethou der Driessen peddelden de politici enkele uren over Venrayse paden en wegen. Onderweg werd een boom opgezet en werden er zelfs een dertiental geplant. De tocht van de commissieleden voerde hen eerst naar de Overloonseweg. Daar is de laatste maanden hard gewerkt aan de reconstructie van het door boom wortels gevaarlijk geworden fiets pad. Het pad is bijna klaar en de commissie ging vooral kijken omdat het fietspad het eerste in de gemeen te is dat van beton is gemaakt. Een 17 cm dikke gestorte betonlaag moet ervoor zorgen dat de boom wortels voortaan geen kans meer krijgen voor scheuren en bulten te zorgen. De volgende stop voor de com missie was het centrale terrein tus sen supermarkt en sporthal in Landweert. Daar werd bijkans een heel bos geplant, in het kader van een verlate boomplantdag. Temidden van dertien door de com missieleden gepote valse Christusdoorns, plaatste Jan Driessen een trompetboom. GORDEL Van Landweert ging het over het interwijkfietspad -de voormalige Servaliusweg- naar Brukske. Ongeveer in het midden ontmoetten vertegenwoordigers van de beide wijken elkaar. Van de wethouder kregen ze een miniatuurfietsje aan geboden. Het fietspad tussen Landweert en Brukske, waarom de politiek en vooral de fractie Van de Vorle jarenlang heeft gevraagd, moet deel gaan uitmaken van een gordel rondom Venray. Aan de andere kant van Brukske werd het fietstunneltje onder de Deurneseweg bekeken en kreeg het kronkelpad dat de wijk met het bui tengebied verbindt officieel de naam Swingpad. Voordat de fiets(st)ers terugkeerden naar het gemeentehuis voor een vergadering en een brood je. werd eerst vanaf het viaduct Blakt het knooppunt Deumesesweg- A73 met een helicoperview beke ken. De marktkooplui zijn vorige week weliswaar wijzer geworden van de plannen van de gemeente met de pleinen in het centrum, maar over de positie van de markt zelf is nog veel onduidelijkheid. De marktkooplui kregen de gemeentelijke plannen voor de plei nen voorgeschoteld. "De gemeente heeft ons zeer positief benaderd" laat Toon Jaspers, een van de markt- mensen weten. Volgens Jaspers zijn er diverse suggesties gedaan met betrekking tot de toekomst van de markt. Die voorstellen variëren van ver schuivingen op de beide pleinen tot een totale verplaatsing naar het Gouden Leeuwterrein. "Een van de suggesties was inle veren van 15 tot 20 plaatsen op de Grote Markt. Daar staan nu 50 kra men. Er blijft zo een te kleine markt over" laat Jan Hermans, secretaris van de centrale vereniging van marktkoopmannen afd. Helmona Anti-rimpel behandelingen Plaatselijk afslanken Uitgebreide make-up adviezen Voetreflexzonetheropie OorTeflexzonetherapie Aroma behandelingen Schoolensltoolje 16 VENRAY TEl. 0478-589295 weten. "Op het Henseniusplein werd als suggestie gesteld de kra men om te draaien. Ook dat bete kent inleveren van kramen, wat de markt niet ten goede komt". Over de suggestie om een markt op het Gouden Leeuwterrein te zet ten. wezen de marktmensen op het parkeerprobleem wal dan zou ont staan. Wim Crooymans van de gemeente Venray erkent dat daar mee een ander probleem ontstaat. "Daar zullen we dan een oplossing voor moeten vinden. In de totale afweging zal dat ook een rol spe len". De marktkooplui hebben in in principe geen problemen met een herinrichting van de pleinen. "Maar de gemeente wil er een soort Vrijthof van maken en dat krijgen ze nooit klaar. In Helmond zijn ze daar al tien jaar mee bezig". Volgens Wim Crooymans komt de gemeente Venray in mei met een voorstel waarin zoveel mogelijk de wensen/suggesties van betrokkenen zijn opgenomen. Die wensen heb ben zij afgelopen twee weken ken baar kunnen maken tijdens diverse bijeenkomsten. "De plannen voor de pleinen zullen inderdaad voor markt en kermis het meest ingrijpend zijn" aldus Crooymans. Tip van de week v Nieuwbouw Als u nieuwbouwplannen heeft of van plan bent uw huis te gaan verbou wen. is dat een goed moment om eens stil te staan bij de beveiliging van uw woning. In de bouwfase kunt u met relatief gering meerkosten een aan tal voorzieningen aanbrengen, die uw woning inbraakwerend maken. Maak hierbij vooral van uw hang- en sluitwerk geen sluitpost. Laat zo mogelijk uw ramen en deuren naar binnen draaien en laat de glaslatjes aan de binnenzijde aanbrengen. Bouwkundig is dit meestal geen probleem en het geeft in principe ook geen meerkosten. Dit alles maakt het voor de inbreker een stuk lastiger. Denkt u ook eens aan de extra lichtpunten aan de buitenzijde van de woning en het eventueel aanleggen van wat loze elektriciteitspijpen voor een later nog te installeren alarminstallatie. In de bouwfase zijn deze voor zieningen nog vrij eenvoudig en goedkoop aan te brengen. Voor brochures en aanvullende informatie kunt u terecht op het politie bureau. Voorkoming misdrijven: een zaak van de politie en U! Politie Basiseenheid Venray Leunseweg 4 Postbus 525 5800 AM Venray Telefoon: 0478-531111 Directeur Fred Welschen ligt niet wakker van de inhoud van het artikel "Eerst brandalarm en dan failliet" afgelopen dinsdag in Dagblad De Limburger. In dat artikel wordt geschetst als zou Inalfa in de hoek zitten waar de klappen vallen. "Ik word hier koud noch warm van", aldus Welschen Het artikel gaat over de uitgave van een boek door het Bredase con sultantsbureau De Breed Partners. Aan de hand van een uit Amerika overgewaaid financiële onderzoeks methode kan het onderzoeksbureau een redelijke inschatting maken van het bankroetrisico van bedrijven. Het bedrijf maakt die analyse aan de hand van jaarverslagen van onder nemingen. Die worden getoetst aan die van branchegenoten, die in het verleden bankroet gingen. De Breed Partners concludeer de dat het in de metaalsector nog lang niet pluis is. Enkele bedijven, waaronder schuifdakenfabrikant Inalfa zouden, volgens het artikel in Dagblad De Limburger, in de hoek zitten waar klappen gaan vallen. NIET WAKKER VAN Directeur Welschen van Inalfa ligt er niet wakker van. Hij vraagt zich af welk jaarverslag het bureau onder ogen heeft gehad. "Inalfa beweegt zich in markten waar risico's aan hangen, zoals de auto-industrie. Ook zitten we in diverse landen. Maar het zijn niet de financiële cij fers die het toekomstbeeld van een bedrijf bepalen. Bepalend is hoe goed je de marktontwikkelingen volgt. Op de juiste tijd de goede din gen doen is belangrijker bij de beoordeling of een bedrijf toekomst heeft of niet. Financiële cijfers zijn slechts momentopnames" aldus Welschen. "Verder heb je ieder jaar te maken met andere omstandighe den. Pas als aan deze uitspraken een grondige marktsludie ten grondslag ligt, zouden we ons af kunnen vra gen wat wij niet zien" reageerde Welschen op "uitspraken van iemand die wij niet kennen." Frans Lemmers Woninginrichting in Venray heeft een zeer uitgebreid assortiment op het gebied van mooi wonen en goed slapen. Zo beschikt Frans Lemmers Woninginrichting over een ruime keuze aan kleuren, dessins en uitvoeringen van lino leum en marmoleum van Forbo- Krommenie. Frans Lemmers is ver der lid van het Forbo-Krommenie Gilde, dat staat voor uitstekend advies en een perfekte uitvoering van uw ontwerp. Als lid van deze organisatie kunt u Frans Lemmers op zondag 7 april zien tijdens het televisieprogramma 'Tijd voor vrije tij'. Dit programma wordt uitgezonden van 15.30 tot 16.00 uur op Euro-7 (de uitzending zat worden herhaald op maandag 8. donderdag 11 en vrijdag 12 april). Frans Lemmers geeft in deze afle- PvdA wil stadspas minima Tot mijn genoegen las ik in de Peel en Maas van afgelopen week een artikel, waarin de fraktie van de PvdA aankondigt een motie met deze strekking te zullen indienen. Het is algemeen bekend, dat uitke ringsgerechtigden en ouderen met alleen maar AOW het moeilijk heb ben. We horen maar al te vaak over tweedeling in de maatschappij, stille armoede en dergelijke. Mensen die geen telefoon of krant meer kunnen betalen, kleinkinderen geen kadoot- je kunnen geven, laa* staan naar de schouwburg of zwembad gaan of op een terrasje gaan zitten. Deze burgers worden toch steeds meer geïsoleerd en gemarginali seerd. Als de gemeente zich zorgen maakt voer de zwaksten in de maat schappij en ook na Keerpunt voor hen iets wil betekenen, dan lijkt het initiatief van de PvdA me een uitste kend idee. In sommige gemeente bestaat een reduktiefonds of een deklaratiefonds, in anderen een gemeente- of stadspas. Welke vorm de gemeenteraad kiest, doet er niet zoveel toe: belangrijk is. dat de gemeente oog heeft voor de mensen met een minimaal inkomen, hen zoveel mogelijk tegemoet komt en het gevoel geeft, dat ze er ook bij horen. Ik hoop. dat alle andere poli tiek fraklies van harte achter deze motie zijn gaan staan. Dan komt er ook in Venray een goed gemeente lijk minimabeleid van de grond zoals dat al bestaat in veel andere gemeentes. Als ik zie voor welke andere zaken er nog geld is ondanks de moeilijke financiële situatie van de gemeente, dan kan dit er ook nog wel vanaf. Over zulke grote bedra gen gaat het tenslotte niet. MTG. Janssen, lid werkgroep ANBO over gemeentelijk minima beleid. vering advies over vloeren aan pre sentatrice Caroline de Bruijn. Tijdens deze uitzending wordt uit gebreid aandacht besteed aan lino- leumprodukten en wordt de vloer van een woonkamer onder handen genomen. Er worden in de woonka mer verschillende decoratieve vor men van marmoleum aangebracht. Natuurlijk geeft Frans Lemmers niet alleen advies tijdens het televi sieprogramma van Euro-7. Frans Lemmers en zijn vakmensen staan ook voor u klaar in de winkel aan de Palersstraat 31 om u deskundig, en vooral individueel advies te geven. Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan hel HALT-bureau Steunpunt Venray te Venray een bijdrage toe gekend van ƒ3.000.-. Deze bijdrage is bestemd voor de aanschaf van een presentatiewand t.b.v. de voorlich ting. Het Juliana Welzijn Fonds helpt verenigingen, stichtingen en groe pen hun plannen en projekten uil te voeren. De aktiviteiten moeten lig gen op het gebied van het maat schappelijk welzijn. Voorbeelden zijn: vrijw illige hulpdiensten, jeugd- en ouderenzorg, dak- en thuislozen- zorg, buurt- en dorpshuizen, projek ten van/voor minderheden, buurtbe- heerprojekten. organisaties van/voor vrouwen. Op de afdeling Welzijn van gemeenten en in veel bibliotheken ligt de gratis folder 'Een beroep doen op het Juliana Welzijn Fonds'. Hierin staan konkrete voorbeelden over wélke organisaties wélke zaken kunnen aanvragen. wi wÜmkktm EEN KLEURRIJK MINI-EOTO-ALBUM. EEN FOTO FLIR-ALIUM. EEN VERGROTING

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5