ABO TOP 40 HUSIC TOUR MISSEN IS VERGISSEN!" Rabo Top 40 Toer komt naar Venray jj Captain Gumbo in 't Podium tol programma in café De Volle Maan "We zijn fantastisch geholpen, maar aan de hypotheekadviseur hadden we nog het meest." Broken Arrow, Toy Story en De Boefjes. Vogelspinnen achter glas in Venray REGIOKALENDER Bibliotheek- nieuws iterdag 11 mei 19.00 - 23.00 uur ve op 't Schouwburgplein Ei van het jaar Oud papier De Koets naar de Bierfeesten Galerie De Lochting Paaseieren zoeken [EL EN MAAS Donderdag 4 april 1996 - Pagina 3 )p le Paasdag speelt Captain mbo in 't Podium. Met hun cajun zydeco muziek heeft Captain mbo zich inmiddels ontwikkeld vaste waarde in het Nederlandse - bcircuit. Ze spelen muziek die issocieerd wordt met broeierige k sfeesten. moerassen en zelfge- ;te whiskey. hebben inmiddels 3 cd's uitge- :hl die lovende kritieken ontvin- jn o.a. Oor. Music Maker en intry Gazette. Het nummer ins a Lafayette is een van hun :ndste nummers, invang 21.00 uur, entree ƒ7,50. AJAX-PSV Op 2e Paasdag wordt allereerst om 17.00 uur de voetbalwedstrijd Ajax-PSV live uitgezonden op grootbeeld. Daarna is het de hoogste tijd voor de paastraditie van café 't Podium: Bennie and the Amazing Twenty Fingers. Dit driemanschap uit Maastricht brengt elke tent in ver- roering. Zanger Bennie is een van de beste zangers die Nederland rijk is en het is dan ook onbegrijpelijk dat ze landelijk niet meer bekend heid hebben. Aanvang 20.30 uur. entree ƒ5.-. londerdag 4 april is het Volle ansfeest met Johan van Krey en Tie Hendriks. Tevens is er het cheid van het Venrays Manne- irdat vanaf 11 april haar repeti- in In den Engel zal houden, ihan van Krey (accordeon) en Hendriks (gitaar) staan lend om hun sfeervolle optre- Johan heeft zelf een uiterst iesvol restaurant in Baarle 'De Verboden Vrucht' is irvele Venrayers een adres waar zich bij tijd en wijle tegoed doen Ide spijs, drank en vooral ook de k Ëeke sfeer, geschapen door Johan. kMVolle Maan hoopt en verwacht jjiki Mannenkoor op nadrukke- (k€ wijze acte de presénce zal :/itn dat ook hun partners bij dit ^Ëcheid aanwezig zullen zijnen dat anderen de gezelligheid van dit Volle Maansfeest willen beléven. Aanvang van het feest n 21.00 uur. it vertrek van het Mannenkoor overigens leiden tot een grote ndering in het interieur van el het café als de zaal. ijdag 5 april begint heftig met optreden van Vibe in het scho- 'ncafé. Aanvang van dit gratis eden is om 16.00 uur. Het scho- ncafé is in de zaal van De Volle in. Het café wil met dit scholie- afé bereiken dat het imago van Volle Maan de jeugd meer gaat ipreken en dat jongeren ook de naar De Volle Maan gaan vin- Vrijwilligers onder scholieren :n het hele scholierencafé. Zij orgen de muziek, staan achter FR aren ruimen de boel weer op na AALop. Hierdoor kan de konsump- AAj rijs op ongeveer 50% van de normale prijs worden gehouden. Vrijdagavond 5 april rond 22.00 uur wederom Club de Fine Fleur. Het eerste optreden van de theater groep Bukken en Beuken met deze show kreeg nogal kritiek in de pers. De jongens van de theatergroep en De Volle Maan zijn daardoor niet uit het lood geslagen. Ieder begin is moeilijk en opbouwende kritiek wordt gewaardeerd. Natuurlijk zal men tracht zich te revancheren door het tweede optreden op verschillen de punten aan te passen. Iedereen is van harte uitgenodigd om het twee de optreden mee te maken en na afloop mee te praten over het ver loop van de talkshow. Geen entree. Zaterdag 6 april het Housefeest met Wonderboy en OTB. De voor bereidingen zijn in volle gang. Het wordt vast een suksesvol feest en dan ligt het in de bedoeling hiervan een maandelijks terugkerend festijn te maken. De organisatie doet er alles aan om er voor te zorgen dat het in alle opzichten een echt feest wordt. Het publiek heeft dit echter voornamelijk in eigen hand. Zijn zij bereid in positieve zin mee te wer ken dan scheppen we de gelegen heid zich minimaal eens per maand te kunnen uitleven op hun favoriete muziek. Entree ƒ7,50. garderobe ƒ1.-. Zondag 7 en maandag 8 april grie zelen met de Vogelspinnententoon- stelling in De Volle Maan. In tegen stelling tot eerdere berichten eindigt deze show op maandag 8 april reeds om 17.15 uur. Dit in verband met de uitzending van de voetbalkraker PSV-Ajax. Deze wordt in de zaal op grootbeeld vertoond en begint reeds om 17.00 uur. Een keuze uit de nieuwe studieboe ken. Bloemers, Wim: Het psychologisch onderzoek. Oefenboek voor sollici tanten inzake psychologische tests. Fliedl, Gottfried: Gustav Klimt 1862-1918: de wereld in de gedaan te van een vrouw. Monografie van de Weense beeldend kunstenaar. Fraser, Gordon: Het (on)begrensde universum. Beschrijving in woord en beeld van de wereld van* het allerkleinste en van het allergroot ste. van elementaire deeltjes tot ster renstelsels. Onderwijs: Onderwijs aan kinde ren met een leerachterstand. Hand leiding voor leerkrachten in hel basisonderwijs. Rawnsley, Judith: Blauw bloed, rode cijfers. Beschrijving van de ondergang van Barings Beleggingen in 1995 en de rol daarbij van één van haar medewerkers, de effekten- handelaar Nick Leeson. Schulpen, T.W.J.: Adoptie: van kinderwens tot ouderschap. Info rmatie over uiteenlopende aspekten van het adoptieproces. Sode, Marie L. von der: Ken ik mijn paard? Tips en adviezen voor een betere omgang met paarden. Valkenburg, Ton: De rollen omge keerd: zorgen voor hulpbehoevende ouders. Beschouwing vanuit ver schillende gezichtshoeken van de gewijzigde relatie tussen kinderen en hun door dementie of andere oor zaken hulpbehoevend geworden ouder^. Bij het kopen van een huis komt heel wat kijken. Het is dan ook prettig als u in zo'n spannende tijd op anderen kunt bouwen. Op de hypotheekadviseur van de Rabobank bijvoorbeeld. Die bekijkt samen met u de vele flexibele hypotheekvormen en lage rentetarieven. En luistert naar uw wensen. Zodat u niet alleen een hypotheek kiest die nu bij u past. Maar ook in de toekomst. Meer weten? Maak dan een afspraak met onze hypotheekadviseur. Met de hypotheekadviseur van de Rabobank sta je er niet alleen voor. (£3 Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode Meerlo-Wanssum tel. (0478) 530200 530520 538200 Drie premières in Venray BROKEN ARROW Planes, Trains and Automobiles en nog veel meer transportmidde len... helikopters, rubberbootjes, zelfs moeizaam hordelopen op een bevend terrein dat geteisterd wordt door een prachtige, ondergrondse nucleaire explosie. Nee, die regis seur uit HOngkong, John Woo (Hard-Boiled, Hard Taget), gaat niet op z'n hurken zitten en weet in Hollywood flink uit te pakken: hard, spektakulair en soms wonder schoon. Net zoals de hoofdrolspe lers John Travolta en Christian Slater, elkanders felle tegenstanders in beider allereerste full-speed aktie-thriller: Broken Arrow. TOY STORY Wie als kind er vast van overtuigd was - maar wie geloofde je? - dat poppen, teddyberen, tinnen soldaat jes, Barbie's en andere speelgoedty petjes behalve een lichaam ook een geest hadden, krijgt eindelijk gelijk met Toy Story. In deze verrukkelijke computeranimatie van Disney maken goedgebekte speelgoedka rakters de dienst uit en roepen voor al bij bioscoopbezoekers die de Lego allang ontgroeid zijn, warme herinneringen op aan die zorgeloze tijd van toen. Op het gebied van computerani maties zijn we wel wat gewend: Jurassic Park met dat grasveld vol grazende dinosaurussen, het uitstul pende hart van The Mast. de laatste Die Hard waarin alles ontplofte, de doorschijnende, bijna tastbare geest- jes in Casper en de hollende kudde in Th Lion King. Toy Story gaat nóg n 2 complete top 40, clips, dance lames op een groot podium op Schouwburgplein. Dat staat je irdag 11 mei 's avonds van cn tot elf uur te wachten. Er een CD-speler, een walkman CD-bonnen te winnen, plus k je kans op een heuse scoot- zaterdag om 18.30 uur pre- cert Bart Ettekoven op SBS 6 de e hits en clips uit de Rabobank 40. Op 11 mei is Bart live te op het podium van de Rabo Top flusic Tour. De Music Tour is r Venray gehaald door de geza- i'ijke Rabobanken Meerlo- ssum, Venray-Oostrum en Zevenrode. Je kunt op 11 mei met Bart een quiz spelen of meedoen aan Blind Date. Bart zal je kennis van Kanjers testen, terwijl DJ Arlo van Sluis hits en tips uit de Rabobank Top 40 laat horen en zien op een levensgrote vidiwall. Met alle spellen zijn leuke prijzen te winnen, waaronder dus de scooter. De toegang is natuurlijk gratis. De Rabo Top 40 Music Tour is een op jongeren gericht muziek spektakel dat -de naam zegt het al door heel Nederland trekt. Met het spektakel wil de Rabobank laten zien dat bankieren niet per se gepaard hoeft te gaan met driedelig grijs en dat de bank juist voor jonge ren veel te bieden heeft. Denk maar aan de Rabo Jongerenrekening, voor iedereen tot 17 jaar. Voor de jeugd vanaf 12 jaar hoort daar een pasje bij met pincode om in heel Nederland te kunnen pinnen bij winkels en betaalautomaten. Ben je 17 en ga je studeren dan is de Rabo Studentenrekening ideaal. Nog meer mogelijkheden, zoals een Europas met museumjaarkaart, wekelijks een rekeningafschrift en Rabo Telebankieren. Allemaal gra tis. Je kunt bovendien tot maximaal 2000 gulden rood staan en met het Easy Money-boekje krijg je korting in honderden café's, restaurants en winkels in heel Nederland. drie stappen verder. Er zijn geen tekeningen. Wallace Gromit-ach- tige kleifiguren of schetsen aan te pas gekomen. Toy Story is een zui ver computerprodukt in 3-D. Alle speelgoedfiguren funktioneren in een omgeving die netzomin als zij zelf 'echt' is. En toch kijken we niet naar wezenloze, sprekende driedi mensionale poppen, maar worden op hartverwarmende wijze meege sleept met het wel en wee van een bende getraumatiseerd speelgoed. DE BOEFJES De Boefjes is de Nederlandse gesproken bioscoopversie van de beroemde televisieserie. Alleen natuurlijk nog leuker en nog beter. Geprolongeerd worden: Copy Cat, de thriller die op gelijke hoogte staat van Silence of the Lambs en Seven; Money Train, een zeer spek-- takulaire aktiefilm; Get Shorty, in het genre van Pulp Fiction en Babe, de familiefilm bij uitstek. Wie wordt de opvolger van Bert Moeskops? Wie heeft het afgelopen jaar een enorme blunder danwel stommiteit begaan of wie heeft er gewoon ongelooflijk veel pech gehad? En wie heeft bovendien genoeg stemmen gekregen om deze felbegeerde titel in de wacht te sle pen? Op vrijdag 5 april vindt in het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus de verkiezing plaats van het Ei van het Jaar. De bevolking van Vierlingsbeek en Groeningen heeft de afgelopen tijd weer haar stem uit kunnen brengen op diegene die voor haar het meest in aanmer king komt voor deze titel. Die stem men zijn inmiddels geteld en de winnaar is uitgenodigd. Rond 22.30 uur zal deze bekend worden gemaakt en in de bloemetjes worden gezet. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. De entree is vrij. CIRCUS MAXIMUS Op zaterdag 6 april vindt in Gryphus een dance-party plaats: Circus Maximus. Een wervelend gebeuren, waarin de dj's van dienst de bezoekers zullen vergasten op een bonte mengeling van dansmu ziek. Techno, triphop, dance. Britpop, gitaarrock en alles wat daar tussenin zit. Circus Maximus begint om 21.00 uur. De entree bedraagt ƒ5.-. AV VENRAY Iedere eerste zaterdag van de maand verzamelt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in de buurt De Wieën. Daarom worden de bewoners van de straten Zandakker, Schutsboom, Vendel. St. Antoniusstraat. St. Franciscuslaan en de Kruisstraat gevraagd om a.s. zaterdag. 6 april om uiterlijk 10.00 uur oud papier gebundeld aan de straat te zetten. De papiercontainer van AV Venray-Regio is geplaatst aan de Weg in den Berg. nabij kruising Veltumse Kleffen/Kulutweg en is iedere zaterdag geopend van 08.30 tot 16.30 uur. LANDWEERT I - II Op woensdagavond 10 april halen de Zangers van St. Frans oud papier op in Landweert I II. U kunt uw oud papier vanaf 18.00 uur goedgebundeld aan de straat zetten. Alvast bedankt voor uw medewer king. Evenals vorig jaar organiseert café 't Koetshuus weer die oergezel lige reis naar de bierfeesten in Miinchen. In 1995 waren er al een aantal gezellige vaste gasten met de Koets richting de bierfeesten gegaan. Dit was zo'n sukses dat die gasten gevraagd hebben dit nog een keer te doen. Ook andere mensen wilden zich al direkt aanmelden voor dit jaar. Daarom heeft café 't Koetshuus besloten om nog maar een keer te gaan maar dan een dag langer. De geplande data zijn zondag 22 tot en met woensdag 25 september 1996. Met een bus gaan we naar het Mühltal alwaar ons hotel staat dat door de Koets volledig is afgehuurd. Van daaruit vertrekken we elke dag naar de bierfeesten midden in Miinchen. Deze reis, incl. busreis, drie hote lovernachtingen met ontbijt en reis verzekering kost maar ƒ250.-. De uiterste inschrijfdatum is 15 juli en iemand is pas ingeschreven als 250,- betaald is. We gaan met maximaal 50 perso nen, dus ben snel want vol is vol. Meer info en voor inschrijvingen bij Twan van Bussel in café 't Koetshuus Venray. Op le en 2e Paasdag kunt u in galerie De Lochting terecht voor de expositie van Geert de Bruin, schil derijen en objecten; zijn werk staat in het teken van onze voorgeschie denis, onze 'voorouders' en Henny Zwart, beelden in brons en steen. Haar werk komt tot uitdrukking in verschillende mensfiguren, met o.a. als thema 'Dans'. Verder is er in de galerie werk in stock van verschillende andere kun stenaars, die eerder in de galerie exposeerden. Galerie De Lochting ligt aan de Laagheidseweg 16 tussen Venray en Overloon. Openingstijden: op zater dag en zondag van 13.00 tot 17.30 uur en na telefonische afspraak. Ook groepen zijn welkom. Op zaterdag 6 april is er voor de jeugd tot 9 jaar. om 10.30 uur in wijkcentrum De Kiosk, gezellig eieren zoeken. Voor de kinderen die de meeste eieren vinden zijn er weer een paar prijsjes beschikbaar. Bij slecht weer liggen de eieren binnen in De Kiosk verstopt. Veel mensen schrikken zich rot als ze in een hoekje van de woonka mer een spinnetje rond zien kruipen. De huis-, tuin- en keukenspin zoals wij die allemaal kennen valt echter in het niet vergeleken bij de vogel spinnen die aanstaand Paasweek end. 7 en 8 april, in De Volle Maan te Venray. De behaarde monsters zitten wel allemaal achter glas en op een veili ge afstand zien ze er erg lief uit. De meeste exemplaren zitten heel rustig in een hoekje van een glazen bak. Maar schijn bedriegt. Dat merkt een medewerker als hij zijn hand in een bak steekt om een spin tot wat meer aktie te bewegen. De spin slaat meteen toe. De man weet net op tijd zijn hand terug te trekken. De Mexicaanse roodpootspin ziet er erg gevaarlijk uit, met van die lange harige poten. Toch kun je deze spin gerust in je hand houden. In Amerika zetten veel juweliers deze spin in de etalage om de dieven af te schrikken en dat helpt prima. De grootste spin op deze expositie is de Zuidamerikaanse Goliath (Leblondi). Het dier kan een span wijdte krijgen van dertig centimeter: de grootte van een trottoirtegel. Wie durft mag een spin vasthou den en eventueel mee op de foto! Entree voor volwassenen ƒ5,-. kinderen en 65+ 3.50. De opening stijden zijn: le Paasdag van 14.00 tot 22.00 uur en 2e Paasdag van 10.00 tot 16.15 uur. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zondag 31 maart t\m zondag 5 mei: Expositie van Marij Freriks uit Horst in de Horster Oudheidkamer. Onder de titel 'Beweging en verandering' toont zij beelden, die geïnspi reerd zijn door 'de mens' in zijn facetten. De Horster Oudheidkamer bevindt zich in de Steenstraat 2 in Horst. Woensdag 3 april t/m 2 febrauri 1997: Expositie 'Middeleeuwse kastelen in Limburg' in het Limburgs Museum te Venlo. Het leven van alledag in de middeleeuwen inzichtelijk gemaakt met behulp van diverse communicatiemiddelen. Zondag 7 april: Paaswandeling door natuurreservaat 't Schuitwater, georganiseerd door imkersvereniging Horst e.o. in samenwerking met Staatsbosbeheer. Deelnemers krijgen een routebeschrijving met daarin een aantal opdrach ten mee. Starten tussen 10.00 en 15.30 uur vanaf de parkeerplaats aan de weg Horst-Melderslo. Zondag 7 april: Merlinpop in jongerensoos Merlin. Vijf bands vanaf 15.00 uur. Achtereenvolgens spelen Lowland, de Duitse punkrockers The Daisies, de Tilburgse garagerockers Ribble Chips, The Bouncers en Laberinto. een van oorpsrong Venezolaanse groep die salsa met metal combineert. Een inte ressant programma voor een interessante prijs: 10,-. Zondag en maandag 8 april: Open dag bij pottenbakkers, aangesloten bij het Noord-Limburgs Pottenbakkers Collectief in de gemeenten Gennep, Milsbeek en Bergen. Informatie bij de VVV Gennep, tel. 0485-517676. Vrijdag 12 t\m zondag 21 april: Lente-opstap-dagen in Kasteeltuinen Arcen met onder andere antiek show. Zaterdag 13 april: Concert Lee Towers en Anita Meijer in de Horster Merthal. De opbrengst van het concert is bestemd voor de stichting Vrienden van Nieuw Spraeland. Donderdag 16 t\m zondag 19 mei: Oosterse mystiek in Arcen: Oosterse dagen in de Kasteeltuinen met ^medewerking van ondere andere Wieteke van Dort. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabclcr, Th Lank veld* H Schreven* J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: zaterdag en zondag: B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106. tel. 585289 maandag: H. SCHRAVES Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz. D. Vercauteren. J. de Vocht en M. v.d. Acker: zaterdag en zondag: D. V ERCAUTEREN Merseloseweg 75, tel. 582200 maandag: M. v.d. ACKER Aronskelk 76, tel. 585900 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: R. KEIJZER Van Beurdenweg 10. Ysselstevn tel. 0478-541777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11 (K) uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18,00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: O. VERHAEGEN, tel. 582281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSEN PRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling R. GOEDEGEBUURE en H. van WINDEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 0478-641327 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKD1ENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 0478-641327 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel.0478-641327 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits H ovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres Telefonisch, uitsluiiend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties Uiterlijk woensdag 10.00 uur Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3