Pasen 1996 Muzikaal Pasen in de Bonte Koe Deelname aan de "driedaagse" Laatste inschrijvingen rekreanten Powerman Kerkradio St.-PetrusBandenkerk Samenstelling priesterteam Bereikbaarheid pastorie: Zieken communie Naar Rome en Assisie Gingen ons voor naar het eeuwig Vaderhuis: Via Crucis Werden door de doop in onze parochie opgenomen: Ferrie Greevink treedt aan met Nederlandse selektie HSV Het Alvertje FINISH Bridgeclub Venray UW HBS Diana Luchtbuks schietvereniging De Treffers St. Christoffel Donderdag 4 april 1996 - Pagina 11 Voor wie aan huis gebonden is. bestaal de mogelijkheid om alle vie ringen van de kerk thuis te volgen. Dit kan d.m.v de kerkradio. De kos ten voor een PTT-aansluiting bedra gen ƒ75.-. excl. de eerste aansluit kosten. Inlichtingen: Drs. Bloemen. Stationsweg 15. tel. 583869. De paaswake: een belangrijke wacht die tegelijk duister is en toch licht ziet opkomen. Een nacht die verwijst naar het verleden en tege- 'xV-r. lijk de toekomst duidt: het is de 'T nacht die de dag van God aankon- digt. Het licht van de /K#JRK^E? brandende Paaskaars verlicht deze avond ons samen-zijn in duisternis. Onze Wj£J/j .UJ0P duisternis: het gemis van een IT.eL':' dierbare, of ziekte. nF - jnfr* of het alleen-zijn, -A eenzaamheid, nij pend gebrek.... Wij leven vaak in de sfeer van de dood; Licht van Christus. Even onverwacht en even moeilijk te begrijpen als toen klinkt ook nu die vreugdevolle boodschap: "Wat zoekt ge de levende onder de doden? Hij is niet hier, hij is verre zen!!!" Met Pasen laat God ervaren, laat Hij zien, dat Hij houdt van U, van mij. Verrijzenis is de ervaring dal God toekomst wil bewerken, dat Hij nieuwe mogelijkheden opent ook waar wij geen perspectief meer zien. We lezen hoe de vrouwen worden uitgenodigd de stad te verlaten en naar Galilea te gaan om daar de Verrezene te ontmoeten. Hij nodigt dus uit om ons leven af te stemmen op Hem. Ons op Hem afstemmen Ergens op het platteland in Frankrijk staat een kerkje zonder electrisch licht Dat laatste is niet erg. tenminste: het hoeft niet erg te zijn. Want iedere parochiaan bewaart thuis een olielampje V£». dat hij mee- neemt naar de *1%:; - kerk. En zo wordt dat /A kerkgebouw verlicht. M Misschien kun r+l'A IS Je °°k zeggen: VA.MÊnMÉ zo kunnen la üiWÊË mensen voor Jelkaar licht zijn .yy 3 'iiy&k om zo gemak- *T T' -Jiba kei ijker •Of**het Licht te ontmoeten, Jezus Christus. Want als door de stormen van het leven ons lampje uitwaait, wij het een niet meer "zien zitten", dan moet die gelovige gemeenschap er zijn om ons te bemoedigen. Daar moeten we ons licht weer kunnen aansteken, daar moeten we bemoediging en steun vinden om licht te blijven zijn in onze wereld. Gods Woord klinkt er. woorden ten leven: begeleiding, inspiratie, troost, oproep tot volhou den. Gods Woord schept toekomst als wij dat woord willen beleven, bele ven - hand in hand - rondom het Licht van Christus. Dat wens ik U en mijzelf toe! Van harte: Zalig Pasen! Berichten van onze kerkgemeenschap 1996-3 Witte Donderdag, Goede Vrijdag, Paaszaterdag Deze "driedaagse" wil ons uitnodigen om ons eigen levensverhaal, om ons heel eigen leven, toe te vertrouwen aan Hem, die mensen nieuw uitzicht kan geven, die mensen steeds opnieuw aanvaardt, die mensen niet hun ver driet begrijpt, ons bij de hand neemt en toekomst biedt. In deze drie dagen kunnen we samen beleven en ervaren na een nacht van moedeloosheid na een nacht van verdriet en eenzaamheid, van lijden en dood. gloort toch de hoop. het nieuwe begin, het leven. Onze Goede Week - plechtigheden: Witte Donderdag 4 april: 19.00 uur Feestelijke H. Mis met voetwassing; 20.00-21.30 uur Aanbidding H Sacrament (dagkapel). Goede Vrijdag 5 april: 15.00 uur Herdenken van het lijden en sterven van Jezus; 19.00 uur Uitvoering van "Via Crucis" van Frans List door Collegium Vocale Venray; Tevens kruisweg. Stille- of Paaszaterdag 6 april; 19.00 uur Gezinsmis; 21.00 uur Zegening van de nieuwe Paaskaars; Viering van de verijzenis van de Heer; Onze her nieuwing van de doopbelofte. Deken J. Coenen. Eindstraat 6, tel. 581275 Kapelaan H. de Wit OFM. Whistlerstraat I. tel. 582385 Kapelaan R. Woutering, Horstcrweg 57, Castenray. tel. 571215 Kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4. tel. 511664 Voor afspraken enz. is de pastorie bereikbaar maandag t/m woensdag en vrijdag tus sen 9.00 uur 12.00 uur. Opgave misintenties liefst tussen 9.30 uur - 10.30 uur op dezelfde dagen. Als nie mand van de priesters bereik baar is dan belt u in noodge val (0478) 522222 (dit is de balie van het Ziekenhuis). Boeteviering Wen niet aan het donker in je leven! Dan kun je niet meer zien wat je wel kunt. Wen niet aan het don ker. het verkeerde, het niet - goede, het niet - kunnen. Laatje leven meer zijn. Daarom: begin opnieuw! Leven is meer dan een slaafs bestaan. En de boeteviering houdt ons een spiegel voor, een spiegel die de duisternis laat zien zodat we er iets mee kunnen doen: aan God voorleggen in een bede om verge ving. zodat we een nieuwe start kun nen maken. Na iedere boeteviering is er biechtgelegenheid. Boeteviering: Maandag I april 19.00 uur Vredeskerk: dinsdag 2 april 19.00 uur St- Petrus'Bandenkerk: Woensdag 3 via een afscheidsdiner in Frankrijk terug naar huis. Kosten (volpension!) zijn 1.495,—. U kunt zich opgeven bij ondergetekende: voor de grote vakantie komen we een keer samen om kennis te maken met de reislei der en met elkaar en om onduide lijkheden zo mogelijk op te lossen. Voor onze luxe touringcar geldt: vol is vol Inlichten en opgave bij J. Coenen, pastoor-deken Zoals u weet, bestaat de moge lijkheid voor langdurig zieken of thuiszittenden om de H. Communie thuis te ontvangen. U geeft het verzoek aan een van de parochiepriesters door: die maakt vervolgens een afspraak met u over het tijdstip waarop en door wie de Communie gebracht wordt. De mogelijkheid bestaat om dit jaar kennis te maken met zowel Rome als Assisie. Als U zich afvraagt of het alleen vakantie is of ook een beetje bedevaart, dan moet ik zeggen, beiden. We overdrijven met! De reis wordt gemaakt per bus. We vertrekken op 31 augustus en hopen op 14 september weer thuis te zijn. Reisleider is de Heer Pierre Heuts uit Heer -Maastricht die dit al sinds 1950 met groot enthousiasme en kennis jaarlijks doet. Ondergetekende mag hem helpen en verzorgt ook de H. Mis in de crypte van de St-Pieter in Rome enz. Na het vertrek reizen we naar Zwitserland waar overnacht wordt. De volgende dag gaan we naar Rome waar we verblijven in het Centro Marianum, vlak bij de St. Jan van Laleranen en de Maria Maggiore. We blijven zo'n zeven dagen in Rome waarin georgani seerde bezoeken en vrije tijd zich afwisselen. Dan gaat de reis naar Asssisie waar we de heiligdommen St. Frans en de H. Clara bezoeken en waar we ook overnachten. Vervolgens gaat de reis naar Cattohica aan de Adriatische Zee: een plaats bekend om haar breed Mlstrand en haar winkelcentrum. V ten bezoek aan dë vrijstaat San IiWanno is deel van het programma. -L-Op de voorlaatste dag reizen we [weer naar Zwitserland, de dag erna namens het priesterteam J. Coenen. pastoor-deken. Bereikbaarheid Elisabeth Clephas-Hannen 87 jaar; Sraar Hendriks 72 jaar; Cor Verstraten 79 jaar; Miet Janssen -v. Daal 90 jaar; Rene Smeets 60 jaar; Johan Hendriks 93 jaar; Dina Stevens-Jenneskens 80 jaar; Karei de La Roy 82 jaar; Miet Vermeulen-v Gerwen 65 jaar. Sterven is ook: thuiskomen, thuiskomen bij de Vader in de hemel, die van ons houdt. Hij is de Liefde in Persoon Moge Hij ons nabij zijn in ons verdriet.! dekenale pastorie Het opgeven van misintenties kunt u van maandag t/m vrijdag van 9.30-10.30 u., behalve op donder dag. Wilt u de deken zeil spreken, bel dan gerust op. Is hij niet thuis, geef dan uw telefoonnummer: hij belt u zo spoedig mogelijk terug. Bereikbaarheid van de geestelijkheid van de Grote Kerk in zeer dringende gevallen In zeer dringende gevallen, wan neer geen geestelijke direkt bereik baar is, kunt u gebruik maken van een oproepsysteem: u kunt deken Coenen, danwel Kapelaan Bouman bereiken door de receptie van het ziekenhuis te bellen (522222). Vanuit de receptie wordt dan via een oproepsysteem een der geestelijken benaderd. Mendy Pelzer; Danielle van Stokkem; Manon van Bree; Elize Delsing; Danique Heetkamp; Ramon Meijerink; Michiel Francken "Ik dank U, Vader in de hemel, want in het doopsel ben ik opnieuw geboren uit water en Geest, uw kind mag ik me noemen. Blijf mij leiden op mijn wegen." Proficiat. Op goede vrijdag. 5 april, wordt om I9.00u in de Sl.-Petrus' Bandenkerk "Via Cru cis" uitgevoerd door het Collegium Vocale, o.l.v. Marca Kusters, orgel. Via Crucis is gecom poneerd door Franz Liszt. De uitvoering wordt ingebed in een viering van de kruisweg. COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDAKTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9, 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN, EIND- STRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN Duathlonevenement wordt 14 april gehouden Zaterdag 30 maart was de tweede vijfdorpenwedstrijd van Wellerlooi. Hier was een 2e plaats voor Henk Cox; 7. Toon Langenkamp en 8. Harry Theeuwen. Zaterdag 6 april is de derde wed strijd van de vijfdorpen van Horst. Deze wordt gevist aan 't Leuken te Well. 12.00 tot 16.00 uur en de bij eenkomst is om 11.00 uur bij de brug over 't Leuken te Well. Voor deze wedstrijd opgeven bij Pieter Kunen, tel. 077-3662920 voor a.s. donderdagavond 20.00 uur. Vergunningen voor 1996 zijn ook verkrijgbaar bij van Grootel Dierengilde/Hengelsport, Stationsweg in Venray en bij Harry Theeuwen, Houskuilstraat 38 te Wanssum. De leden die de kontribulie 1996 nog niet voldaan hebben vragen wij dit zo spoedig mogelijk te doen met de ontvangen accept-girokaart. Leden Visbootbezitters en Visbladhouders dienen hun kontri- butie te voldoen voor I maart. Verdere inlichtingen kunt u ver krijgen bij sekretaris H. Lenssen, tel. 0478-587606. Op zondag 7 april treedt Ferrie Greevink (2e dan) van Taekwondo Vereniging Tong-il uit Venray in Oldenzaal aan in een interland tegen de nationale selektie van Duitsland. Tijdens deze wedstrij den zal Ferrie uitkomen in de categorie -70 kg van de nationale selektie van de Taekwondo Bond Nederland (TBN). Deze wedstrijden vormen een oefen-interland tussen de beide nationale juniorenteams van de Nederlandse en Duitse taekwondo bond als voorbereiding op de Europese Kampioenschappen, die van 3 tot 5 mei zullen worden geor ganiseerd in Zagreb. Al geruime tijd is Ferrie opgeno men in de Nederlandse juniorense- lektie. die op de verschillende grote internationale toernooien Nederland zal verdedigen. De nationale junio- renselektie leidt tevens de taekwon- doka's op die in 2000 zullen aantre den in de Nederlandse selektie tijdens de Olympische Spelen in Sydney. Behalve Ferrie is sinds kort ook een tweede Venrayse taekwondoka opgenomen in de nationale junio- renselektie.Tijdens de Nederlandse kampioenschappen in oktober vorig jaar viel Ronnie v.d. Burgt (Ie dan) op en werd benaderd om mee te trai nen met de juniorenselektie in de categorie +76 kg. Sinds die tijd vol gen Ferrie en Ronnie een zwaar trai ningsprogramma als voorbereiding op de zware internationale toernooi en. Voor de Europese - en later mogelijk wereldkampioenschappen - worden speciale trainingsweeken den georganiseerd, waarbij in twee dagen tijd drie zware trainingen worden afgewerkt. NATIONALE STIJL-SELEKTIE Behalve in de nationale selektie sparring, zijn tevens een drietal leden van Tong-il opgenomen in de nationale selektie voor stijlwedstrij den: Marian Flinsenberg. Irma Maassen en Heidi Litjens (allen Ie dan) zijn sinds enkele maanden opgenomen in de nationale dames- stijiselektie. Tijdens de nationale stijl-kam pioenschappen in november vorig jaar vielen de drie dames van Tong- il reeds op. waarbij vooral de natio nale titel voor Marian Flinsenberg als hoogtepunt gold. Duidelijk mag zijn dal de Venrayse vereniging bijzonder suks- esvol is op zowel nationaal als ook op internationaal nivo en dat we zeker nog meer van de sportieve verrichting van deze Venrayse spor ters zullen horen. THE YELLOW ROSES he Yellow Roses (oftewel 'De Roskes') brengen u op le sdag op geheel eigen wijze het lerlandstalige lied, met een eugende knipoog maar recht uit hart. Met hun repertoire van ervalste smartlappen en populai- meezingers weten zij ieder !63 'lick in vervoering te brengen. )93 ïnschijnlijk moeiteloos haken zij I70C 'pde aanwezige sfeer. Doorgaans den zij vocaal ondersteund door _J Urker Mannenkoor. Maar als Urker Mannenkoor verhinderd zal het publiek moeten meezin- (wat het toch niet kan laten), ven voorstellen: Sietze Keizer: de Yellow Roses draait alles om Ize, denkt hij. Luciano ghliatella: de aalgladde Luciano et kloppende hart van de band. ül bbie Beckersz: drumt omdat ze 1 knap genoeg is voor een plaats- ooraan. Ricky Haines: met zijn 2- trabas loopt hij zijn neus achter- t Gekke Henkie Binnenbeen: bui- 3t teentje van de band. SAMSON S BARBER 3- Paasdag Samson's Barber. Zij taan vanaf november 1993. fff irist Stijn Bus en drummer SI) Jlcl van den Berg besloten een d op te richten en zochten bas- Ie) om een driemans formatie te ten. Het tot dan toe ontbrekende de lid werd gevonden en samen Ibassiste Debbie Muijsers was drietal een feit. Een 25-tal optre- en twee cd-opnames later ver- f Debbie de band in november f 5 voor een reis naar Australië, 'nieuwe bassist werd gevonden 'e persoon van Korneel Jeuken. 41! ens werd er een extra gitarist getrokken namelijk Michiel v.d. p6 m. om het geluid van de band 'e verbieden. Deze reorganisatie had wat tijd nodig, bovendien moes ten er nieuwe nummers ingestu deerd worden. Vandaar dat de band zich voor een periode van vijfmaan den heeft teruggetrokken in de oefenruimte. Op 8 april zal de band weer live van start gaan. Samson's Barber speelt voornamelijk eigen nummers in het genre alternatieve gitaarmuziek. Aanvang beide optredens 20.00 uur, entree ƒ5,-. Zelfs met een heel beschaafd bel letje, dat aangeeft dat men nog een paar minuten heeft om het laatste spel af te spelen, en niet meer met een nieuw spel te beginnen, is het moeilijk om binnen de tijd te blij ven. Voor sommigen althans. Ook moeten we konstateren dat de groot ste oorzaak van het niet op tijd klaar zijn niet ligt aan het wat langzamere spel. maar aan het zo gezellige, belangrijke nakaarten. Probeert u echt pas als u te vroeg met het vier de spel klaar bent iets na de bespre ken. Spelers die wel binnen de tijd klaar zijn hoeven dan niet onnodig lang te wachten. Dat is dus bij deze afgesproken. Vanavond spelen we onze Paasdrive. We beginnen dan zoals gebruikelijk op deze dag om 20.15 uur. Nadat we zes rondes van drie spellen gespeeld hebben, worden de vele eieren verdeeld over de win naars en verliezers. Het is een uiter mate fleurig, lenteachtig gezicht, die schaaltjes en zakjes met gekleurde eieren te zien liggen aan het begin van de avond. Uiteraard telt deze avond niet mee voor de kompetitie, waarmee we tot op de helft gevor derd zijn. maar wel voor de vrije- avond-kompeiitie. Uitslagen verleden week: Geel: I. ep. Peetjens; 3. ep. Visscher. Rood: I hr. Huys-Karagozyan: 2. ep. Sanders: 3. ep Janssen- Grachten Groen: I. hr. Krabbe-mw. Fincken; 2. ds. Janssen-Thijssen: 3. ds. Camps-Schaeffers. Programma: Vanavond om 20.15 uur Paasdrive. 11 april: Vierde avond van de kam pioenskompetitie. v derijen. Beide parcoursen zijn tij dens de wedstrijd voor alle verkeer afgesloten. Voor alle categorieën geldt dat de eerste drie een medaille krijgen. Elke deelnemer ontvangt een fraaie herinnering. De inschrijftermijn sluit deze week. Stichting Power(Wo)Man Holland, Postbus 317, 5800 AH Venray Of bel het wedstrijdsekreta- riaat, tel. 077-3981599 of 3985235. Zondag 14 april organiseert de Stichting Power(Wo)Man Holland wederom de duathlon van Venray, tevens het Nederlands Kampioenschap Duathlon. Naast de deelname van een groot aantal nationale en internationale topatle ten kunnen ook rekreanten deelne men. De rekreatieve duathlon (run- bike-run) bestaat uit een volks- en een estafetteduathlon. De volksdu- athlon is voor dames en heren vanaf 18 jaar: 5 km rennen. 20 km fietsen en wederom rennen, ditmaal 2,5 km. De estafetteduathlon is bestemd voor scholieren en rekreanten: zij moeten 2.5 km rennen. 20 km fiet sen en 1,5 km rennen. Bij de estafet te neemt elk lid een onderdeel voor zijn of haar rekening. Vaak is deze afstand voor veel deelnemers een eerste kennismaking met duathlon/run-bike-run in wedstrijd verband. De estafetteduathlon biedt het voordeel dat ook minder geoefende sportmensen kunnen deelnemen aan een duathlon. Bovendien leert de ervaring dat deze teams vaak verge zeld worden door talrijke fans. De estafette spreekt vooral families, vriendengroepen, instanties, vereni gingen, scholen en bedrijven aan. Elk jaar nemen leerlingen van 12 tot 18 jaar van scholen uit het voortge zet onderwijs deel. Start, doorkomsten en finish lig gen in het centrum van Venray. Het loopparcours gaat over verkeers vrije, vlakke straten van Venray. Het fietsparcours is uitgezet in de omge ving van Venray; een eveneens vlak ke streek met kleine bossen en boer- PEEL EN MAAS WEEKBLAD De OC bij de jeugd werd gewon nen door P. Sijbers met een nieuw p.r. De tweede plaats met een kleine achterstand werd behaald door M. de Wit en de derde plaats was voor J. Nooyen. De 7e en laatste afdelingswed strijd. Het eerste zestal moest het opnemen tegen 't Trefpunt Tienray. Dit resulteerde in een kleine neder laag. Hoogste deelnemer M. Thijssen. Team 2 wist ie winnen van Castenray. Hoogste deelnemer hier H. Willems. dïe het gemiddelde flink omhoog haalde. Korps drie moest tegen Koningslust het loodje leggen. Geen schande overigens. Hoogste deelne mer G. Jacobs Het vierde zestal leed legen EHS Venlo een gevoelige nederlaag. Hoogste deelnemer T Philipsen. die goed op dreef is. Het wordt een druk Paasweekend. Donderdag oefenen. Vrijdag trio-cup te Ysselsteyn. aanvang 19.30 uur. Zaterdag is weer een van de hoog tepunten in het handbooggebeuren nl. het Koningschieten. Dat er fel gestreden zal worden om deze titel, staat vast. Dal de beste moge win nen! -T Gymnastiekvereniging Afgelopen zondag turnden de meisjes aspiranten klasse A en dames klasse II thuis een wedstrijd tegen Castellum uit Kessel. Beide wedstrijden werden gewonnen. De meisjes wonnen met 156,85 punten tegen 134.15 punten en de dames wonnen met 131,30 tegen 118.90 punten. De persoonlijke uitslagen bij de meisjes waren: 7. Marieke van Kreij: 6. José de Jong: 5. Petra Goumans; 4. Susanne Drost: 3. Mieke Janssen: 2. Femke van Gestel; IPriscilla Reynders. De persoonlijke uitslagen bij de dames waren: 8. Esther Kersten: 6. Sandra Munniks: 5. Janneke Bongers; 4. Mieke Jeuken: 2. Laurette Roovers; I. Anke de Bruyn. De Treffers - De Rangers 31019- 1017 Hoogste schutter: T Bom. 268r. Met de nodige dosis geluk wisten wij zaterdag de laatste kompetitie- wedstrijd van dit seizoen tegen het derde team van de Rangers uil Swolgen te winnen. Hierdoor wisten wij in de definitieve ranglijst de vijf de plaats in de 2e klasse KLSB vei lig te stellen. Het lijkt dat ons team en onze schutters op tijd in vorm zijn voor het KLSB Bondstoemooi \an 13 en 14 april te Kessel. Evenals voor gaand jaar w illen wij proberen hier wederom goed te scoren en een of meerdere titels meenemen Definitieve eindrangschikking 2e klasse KLSB: I. en kampioen De Roos 2 Leunen; 2. De Rangers 3 Swolgen; 3. Het Wapen 2 Velden; 4. Bree 4.5 2 Maasbree: 5. De Treffers Venray: 6. EMS 2 Meerlo: 7. SVK 2 Kessel. Dierenmishandeling Een konijnenfokker heeft in een bosperceel konijnenhokken ge plaatst waarin een aantal konijnen zitten. Dat bosperceel ligt aan de Hansenberg onder Merselo. Een nog onbekende man heeft kans gezien de konijnen uil de hok ken te halen zodat zijn hond achter de losgelaten konijnen kon jagen, totdat de konijnen waren doodgebe ten. Omdat dit reeds eerder is gebeurd, hierbij werden vijf konii- nen gedood, heeft de man van die dierenmishandeling aangifte ge daan. PEET.EN MAAS 'n aixtnnement waard

Peel en Maas | 1996 | | pagina 11