"Pioniersgeest bleef kenmerk van Ysselsteyn" "Verkoop bossen geen reëele besparing' Deel logopedie op school behouden? Grote zeskamp in Veltum Nieuwe brochure 'Vrije Tijd' voor mensen met een verstandelijke handicap Cursus Zicht op Woordblind Thee in de Wereldwinkel H Dialektklucht in schouwburg Diersporen Soundmix- Playback Vierlingsbeek Inschrijftijden peuterspeelzalen Snuffelmarkt met kunstwerken van de Vrije Academie Reumapatiënten vereniging Venray Guess What? in De Volle Maan Veteranen-bijeenkomst Seniorservice Venray PEEL en maas Donderdag 28 maart 1996 Pagina 9 Ter gelegenheid van het 15-jarig estaansfeest organiseert wijkver- niging Veltum op zondag 30 juni ndermeer een grote zeskamp, let speelveld tussen de loedenmakerstraat en de 'ettenmakerstraat vormt daarbij et wedstrijddekor. Aan deze zeskamp kan worden »elgenomen door teams bestaande it een tiental deelnemers vanaf 16 jaar en bij voorkeur afkomstig uit een bepaalde straat of buurt in de wijk Veltum. Inmiddels zijn al enke le mensen uit de buurt aktief met het samenstellen van een zeskampploeg voor deze gelegenheid. Indien ook andere geïnteresseer den met een vriendenclub uit de buurt of straat hieraan willen deel nemen kan men hieromtrent kontakt opnemen met Jos Bouten, tel. 586423. Geen bezuiniging door chemisch onkruidbestrijding De 120.000 gulden bezuiniging van de gemeente, door het verkopen ra an bosgebieden is volgens Marcel Tonen van D66 geen reële bespa- fag. "Binnen nu en vier jaar is de kans nihil of gering dat we bossen tinnen verkopen". Tonen zei dat maandagavond tijdens de commissievergadering waarin de meen tel ij ke bezuinigingsvoorstellen met betrekking tot gemeentewerken terd behandeld. Wethouder Driessen wilde de term nihil of gering niet gebruiken. "We f loeten ons inspannen partners te vinden. Hier zal dat moeilijker zijn maar 'liok hier geldt een volle inspannignsverplichting. De hobbel is dat hier iderdaad geen concrete kooppartij is", aldus Driessen. Cor Bijl van de fraktie v.d. Vorle wees de wethouder er vervolgens op dat e gemeente, zolang de bossen niet verkocht zijn. de volle verantwoorde- jkheid blijft dragen. K CHEMISCHE BESTRIJDING Diverse frakties maakten zich ook zorgen over de onkruidbestrijding met lemische middelen. "Indien de onkruidbestrijding wordt uitbesteedt die- in hier wel afspraken over gemaakt te worden", was het standpunt van jrrit Verkoeijen van Samenwerking. Hij werd daarbij gesteund door arcel Tonen. Wethouder Driessen zegde toe dat, voordat dit werk zal worden uitbe- eed, hierover een notitie zal worden gemaakt waarin afspraken worden \Z8 astgelegd. De bestrijding zal dan bij de overdracht geregeld worden. assi Wethouder de Loo van milieu voegde er aan toe dat Coopers Lybrand, ie het KEERpunt rapport hebben opgesteld in eerste instantie aangegeven f/|a' adden dat door middel van chemische bestrijding meer bezuinigd kon one porden. Dat voorstel is door het college weggewuifd. "Wij hebben gezegd dat we dat niet doen" aldus de Loo. Jnlangs is door de Sociaal dagogische Dienst Noord- nburg (SPD) een nieuwe uitgave i de brochure "Vrije Tijd' uftge- cht. Hierin zijn de vrijetijdsakti- eiten opgenomen die in de regio ord-Limburg zijn ontwikkeld irmensen met een verstandelijke confdicap. et betreft een breed scala aan imteiten, zodat ook mensen met en verstandelijke handicap in de 9 tegenheid worden gesteld een uze te maken uit aktiviteiten die dal in de buurt van de eigen onsituatie plaatsvinden. FRISSE WIND De laatste jaren zijn een aantal forse stappen voorwaarts gezet. Naast wonen en werken op basis van de mogelijkheden wordt ook een zinvolle vrijetijdsbesteding voor verstandelijk gehandicapten als belangrijk ervaren. Bij deelname aan vrijetijdsaktiviteiten gaat het onder meer om integratie, het uit breiden van sociale kontakten, het plezier dat men beleeft aan het mee doen, het leren van nieuwe vaardig heden zodat men met meer zelfver trouwen in de wereld staal. erkennen en overwinnen van problemen met behulp van Hcatieve Kinesiologie. Een hode om te werken met kinderen volwassenen die kampen met rmoeilijkheden. We horen het ds vaker: mijn kinderen hebben steit moeilijkheden..., ik kan me niet :r concentrerenals ik even nvrieczen heb vallen mijn ogen ht..., of: ik kan wel schrijven ar het is voor anderen onleesbaar ;oms zelfs voor mijzelf.,., ik kan lezen maar vraag me niet waar aver gaat. an deze problemen worden ver- illende namen gegeven: concen- tratiestoomissen, lees- en leermoei lijkheden, woordblindheid, dyslexie en: het niet kunnen omgaan met spanningen. Hoewel edukinesiologie niet op al deze verschijnselen een antwoord heért, leert de ervaring toch dat zeer veel mensen baat hebben gevonden bij de oefeningen en testmethodes zoals die in de edukinesiologie wor den gehanteerd. Deze workshop wordt gegeven in het weekend van 26, 27 en 28 april te Venray. Enige kennis van spier- testen is wel wenselijk. Info/aanmelding: tel. 0478- 586807. la koffie was thee een van de eer- foodprodukten van de eldwinkels. Wereldwinkel iray heeft een ruim assortiment uil India. Sri Lanka en Afrika. INDIA e thee van de Wereldwinkel nt voornamelijk uil N.O. India, ir 57 theeplantages zijn. Deze ek was erg in verval geraakt na Britse dekolonisatie, eidscoöperaties hebben een aan- j lecht lopende plantages overge- len. Een daarvan is de Khowai- peraiie. Een produkt hiervan is 'arjeeling. India levert ook bio- >che thee, de Singa. Deze thee is VEI louwd zonder kunstmest en che- Ltf' che bestrijdingsmiddelen, maar koemest en bladeren. Mi SRI LANKA et vroegere Ceylon is een ander ngrijk exportland van thee. -r (one thee. passievruchtenthee. les losse thee in vier smaken: 'go. citroen, sinaasappel en eel. pepermuntthee en biologi- t thee. Deze thee is beter van iiteit omdat zonder kunstmest hee langzamer groeit en de aro- ische stoffen zich zo beter kun- ontwikkelen. De plantage-arbei- houden koeien (waarvoor zij liet kregen bij de plantage) voor test en de melk. De mest verko- zij dan weer aan de plantage, uwen in Dambardenya vlechten J nandjes van palmblad. Zo ver- ggPen zij een dagloon dat overeen- ^SPmet het loon van een theepluk- ndat de Singalezen niet op de tages wilden werken, zijn de •Tamils uit Tamil Nadu (India) de plantages in Z.O. Sri Lanka oti2i)mcn. Zij zijn rechteloos en sta- uur uur r AFRIKA Afrikaanse thee is afkomstig uit Zimbabwe en Tanzania. De Wereldwinkel heeft de Kiburi-thee in grote-, middelgrote- en kleine verpakkingen. De kleine pakjes heb ben een smaakje: bosvruchten, citroen en earl grey. Kiburi is in de Swahili-taal het woord voor 'trots'. De Fair Trade Organisatie impor teert de thee en verpakt deze hier. Het is een kombinatie van thee uit Tanzania en Zimbabwe. Het aandeel van de thee uit Zimbabwe is steeds groter aan het worden. Het is de bedoeling dat op den duur de thee daar verpakt gaat worden. Kom eens vrijblijvend een kijkje nemen in de Wereldwinkel, geves tigd in het pand Henseniusstraat 3a. De Wereldwinkel is geopend: maan dag van 12.00 tot 18.00 uur; dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur; vrij dag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Vlag uit, winkel open! Tijdens openingstijden is de winkel telefonisch te bereiken onder nr. 588571. In deur vergist... In de nacht van vrijdag op zater dag kreeg de politie een inbraak- alarm van het tuincentrum aan de Langstraat. De politie, die snel ter plaatse was, ontdekte dat een deur van het centrum openstond. Bij onderzoek werd in ae winkel een 19-jarige inwoner van Venray aangehouden. Hij verkeerde onder invloed van alkohol en verklaarde zich in de deur te hebben vergist. Hij kon niet verklaren hoe hij over de omheining was gekomen. Hij werd ingesloten en na ver hoor en opmaking van proces-ver baal werd hij in de loop van zater dag in vrijheid gesteld. Voor zover kon worden nagegaan wordt er niets vermist. De schade is beperkt. vy Jan Derix, eindredacteur gedenkboek: Wanneer de Venrayse parle mentariër Jan Poels en niet de toenmalige landbouwminister ir. H.A. van Ysselsteyn in 1920 de langste lucifer had getrokken, zou het nieuwe ontginningsdorp in de Peel ten westen van Venray toen misschien naar hem genoemd zijn en zou de Jan Poelsweg nu Van Ysselsteyn weg hebben geheten. "Dit verhaal is jarenlang aan de jonge nakomelingen van Jan Poels te geloven voorgehouden, totdat zij op school van de onderwijzer de waarheid hoorden", ontdekte journalist/auteur Jan Derix op zijn speurtocht naar feiten, anec dotes, herinneringen etc. voor het gedenkboek "PIONIERS IN DE PEEL - 75 jaar Ysselsteyn" dat binnenkort uitkomt. Sinds oktober vorig jaar zijn Jan Derix (eindredactie) en historicus drs.Wim Moorman intensief bij deze bijzondere produktie betrok ken geweest, in nauwe samenwer king met Harrie Philipsen. Toon Tielen, Frank van Meijel (vormge ving) en Twan de Wit (promotie). "Eigenlijk was de produktietijd nogal kort. maar des te indrukwek kender is de hoeveelheid informatie materiaal die boven water is geko men. Het wordt een erg boeiend boek, ook voor niet-Ysselsteyners", aldus Derix. VASTLEGGING In het verleden werd de ontstaans- en ontwikkelingsgeschiedenis van Ysselsteyn al enkele keren in kort bestek gepubliceerd, met name door Gerard Schutte en Sjef Verlinden. Van dit materiaal is dankbaar gebruik gemaakt, maar diverse archieven bleken nog een schat aan nieuwe wetenswaardigheden te bevatten, terwijl ook waardevolle aanvulling werd verkregen uit een groot aantal interviews met Ysselsteynse inwoners. Daarnaast wordt het boek verrijkt met talrijke, nooit eerder gepubliceerde foto's. "We hebben er een verantwoorde historische vastlegging van kunnen maken, met als leidraad de pioniers geest die deze gemeenschap tot op de dag van vandaag kenmerkt", aldus Jan Derix. met een verwijzing naar de boektitel. Ysselsteyn was in 1921 het pro dukt van bepaalde landbouwkundi ge en politieke inzichten. Het ont ginnen van o.a. de Peel moest dienen om boeren nieuwe vesti gingsmogelijkheden te verschaffen. Figuren als Jan Poels, de onderwij zer Pelran Rutten uit Wanssum en Hubert Janssen, exploitant van her berg "De Gouden Leeuw" te Venray. stonden aan de wieg van de stichting "Eigen Boer" die in samenspel met de gemeente Venray "Haagse" subsi dies binnensleepte en bij de grond- uitgifte aanvankelijk alleen boeren uit de regio met grote gezinnen en een dito rooms geloof voorrang gaf. In 1921 werden de eerste 15 ont- ginningsbedrijven gesticht, spoedig gevolgd door de opzet van een dorpskern met school, kerk, café en enkele winkels en burgerwoningen. In 1921 had het dorp 94 inwoners, bij het uitbreken van de oorlog (1940) waren dat er al 912 en de laatste vijfjaar schommelt het inwo nertal rond de 2050. MODEL Na de oorlog was Ysselsteyn een van de eerste regio's in Nederland waar zich op grote schaal een ont wikkeling van gemengd bedrijf naar intensieve veehouderij (varkens, kippen, kalkoenen) voltrok. De instroom van voornamelijk uitge kochte Westbrabantse boeren iorgde ervoor dat in Ysselsteyn ook de grootschalige melkveehouderij van de grond kwam. Tuinbouw bereikte geen omvang van betekenis. Op dit moment zijn er nog ongeveer 175 agrarische bedrijven in Ysselsteyn, naast circa 50 niet-agrarische onder nemingen, hoofdzakelijk in de toe leveringssfeer en de detailhandel. Al bijna 20 jaar geldt Ysselsteyn als een van de grootste concentraties van intensieve veehouderij in Europa. "De mestproblematiek en de gevolgen daarvan op de bedrijfs voering werden hier al vroegtijdig onderkend", aldus Jan Derix. 'Er is enorm geïnvesteerd in technieken die milieuschade beperken en voor komen. Ook in dat opzicht staat Ysselsteyn in agrarisch Nederland model". De komende jaren wordt rekening gehouden met een terugloop van het aantal agrarische bedrijven, tegelijk met een proces van voortgaande schaalvergroting. Aan de Jan Poelsweg/Deumeseweg wordt een agrarisch industrieterrein (12 hecta re) ontwikkeld dat nieuwe bedrij vigheid en werkgelegenheid zal aantrekken. De sterk ontwikkelde pioniers geest die de Ysselsteynse dorpsge meenschap kenmerkt, blijkt ook'uit het feit dat er niet minder dan 55 verenigingen en organisaties actief zijn. "Ondanks dat Ysselsteyn van origine een smeltkroes was van mensen uit alle windstreken, is de onderlinge solidariteit vanaf het eer ste uur zeer sterk geweest. Men besefte kennelijk meteen dat men het zonder solidariteit in de Peel niet zou redden". JUBILEUMPROGRAMMA Het eerste exemplaar van het gedenkboek (circa 180 pagina's) wordt op vrijdag 31 mei a.s. offi cieel aangeboden aan ir.G.Braks, voormalig minister van landbouw, en burgemeester drs.Jos Waals van de gemeente Venray tijdens de ope ning van de feestmaand in gemeen schapshuis "Smelehof". Van hel boek zijn inmiddels ongeveer 1200 exemplaren bij voorintekening ver kocht. Het jubileumprogramma wegens "Ysselsteyn 75 jaar" krijgt van 7 t/m 16 juni een vervolg met zes voor stellingen van een gelegenheidsre vue door toneelvereniging "Crescendo" onder eindregie van Frans v.d.Pas. Als afsluiting wordt op zondag 30 juni een dorpsmani festatie voor jong en oud georgani seerd op het Lovinckplein. Intekening op het gedenkboek is nog mogelijk tot uiterlijk 31 maart a.s. bij A. Tielen, P. Janssenweg 40, 5813 BR Ysselsteyn. tel. 0478- 541354. De intekenprijs is f.32,-. Zondag 31 maart om 20.00 uur wordt de dialektklucht in vier bedrijven: 'De Knaojende Kanalle' opgevoerd. Het is weer zo'n dol dwaas stuk dat 'Klapstuk' op het lijf is geschreven. Afgelopen weekend tijdens de twee Wellse opvoeringen hield niemand van het talrijke publiek het droog, het werd een aan eenschakeling van daverende lach salvo's. In de schouwburg zal dat niet anders zijn, zoals al zo vaak is gebleken de afgelopen jaren. De wat achtergebleven Appie heeft een flinke erfenis gehad en alle klanten van café De Neut willen daar hun eigen voordeel mee doen, maar dat gaat natuurlijk helemaal anders. Niets is immers zeker in dit leven. Een avond genieten en lachen met ongecompliceerde, gouden, humor. Daar is het 'Klapstuk' uiteindelijk om begonnen. U kunt er bij zijn. Entreekaartjes zijn te koop aan de schouwburgkassa tijdens kantooru ren. Ook kunt u Rieky Derks bellen, tel. 0478-502615, zij legt ze dank voor u klaar bij de entree. Natuurlijk worden er aan de zaal ook nog entreekaartjes verkocht, zolang de voorraad strekt. Kring Venray van het Natuurhistorisch Genootschap Limburg organiseert in samen werking met het IVN Geysteren/Venray op donderdag 28 niaart een dia-lezing over dier sporen. De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in het gemeen schapshuis, Watermolenstraat 1 in Oostrum (tegenover de Rabobank). De toegang is gratis en ook niet-leden zijn welkom. In de dagen met een dun laagje sneeuw blijkt ineens weer de aan wezigheid van vele dieren die zich ogenschijnlijk voor de mens verbor gen houden Er is een ongelooflijk groot aantal sporen te vinden voor degenen die weten waarop zij moe ten letten. Er zijn niet alleen voetaf drukken te vinden maar ook vraat sporen. uitwerpselen en braakballen. We hebben Annemarie van Diepenbeek bereid gevonden deze avond ie verzorgen. Annemarie van Diepenbeek is onder andere bekend als auteur van diverse zoogdierboe- ken. Onlangs werkte zij nog mee aan de veldgids 'Zoogdieren van West-Europa'. Door haar ruime ervaring zal dit een zeer interessante dia-lezing worden. Kring Venray en het IVN Geysteren/Venray hoopt vele geïnte resseerden op deze avond te verwel komen. Meer informatie over deze avond: Henk Heijligers. tel. 077- 3987281. De voorjaarsfeesten in Vierlingsbeek worden dit jaar gehouden van vrijdag 26 t/m dins dag 30 april (Koninginnedag). Voor de twaalfde maal in sukses- sie zal dëzeer bekende Soundmix- Playback Show, met deelnemers van Maastricht tot Amsterdam, deel uit maken van het programma. De show vindt plaats op dinsdag 30 april, 's middags om ongeveer 13.30 uur in het feestpaviljoen staande op het Vrijthof in Vierlingsbeek. Er wordt gewerkt in twee leeftijdscategorieën. Ook dit jaar wordt de Show weer begeleid door een vakkundig juryteam. Naast schitterende trofeeën zijn er ook nog geldprijzen te verdienen. Iedere deelnemer ontvangt een her innering, een rapport en een jurybe oordeling. Inschrijfformulieren worden u na telefonische aanvraag toegezonden. Zij die tot de deelnemers willen behoren adviseren wij om maar meteen te bellen om teleurstelling te voorkomen. Bellen kan tussen 18.9O-19.00 uur. tel. 0478-631864. Sluitingsdatum telefonische aan vraag 14 april a.s. De laatste week van de maand is er op de peuterspeelzalen gelegenheid uw peuter in te schrijven. U kunt uw peuter inschrijven vanaf de leeftijd van 2 jaar. De inschrijfkosten bedra gen ƒ15.-. s.v.p. gepast. Vanaf 2.5 jaar worden de peuters geplaatst. Plaatsing gebeurt op volgorde van inschrijving. Er is een wachtlijst. Donderdag 28 maart kunt u van 15.30 tot 16.30 uur inschrijven op: peuterspeelzaal De Paddestoel. Beukenlaan 6a. tel. 586498 en peu terspeelzaal De Blokkendoos, Kruidenlaan 161. tel. 510585 en van 18.00 tot 19.00 uur: peuterspeelzaal De Hummeltjeshoek. Bachstraat 14a. tel. 583077. Onder invloed van medicijnen Ter hoogte van de afslag Albions- traat-Veulenseweg ontstond zondag middag omstreeks 14.40 uur een botsing tussen een personenauto, bestuurd door een 59-jarige inwoner van Roggel en een personenauto, bestuurd door een 33-jarige inwoner van Horst. Bij de botsing bleef het bij materiële schade. Als oorzaak wordt aan medicijngebruik van de Horster bestuurder gedacht. Die bestuurder moest de bloedproef ondergaan. Daarvan werd proces verbaal opgemaakt. Volgens getui gen volgde de Horster bestuurder niet de juiste koers. Het Katholiek Vrouwen Gilde organiseert op zaterdag 30 maart weer haar jaarlijkse Snuffelmarkt die gehouden zal worden van 11.00 tot 16.00 uur in zaal In den Engel, Poststraat 1 te Venray. Kursisten van de Vrije Academie hebben spontaan een aantal van hun kunstwerken afgestaan ter onder steuning van het projekt van Jacqueline Eibers in Brazilië. De opbrengst van deze Snuffelmarkt is bestemd voor Jacqueline die al vele jaren werkt in Divinolandia de Minas in Brazilië. Velen in Venray en omgeving steu nen deze vrouw al jaren bij haar werk en doen dit op verschillende wijzen. Voor vragen of eventuele aanbie dingen kunt u terecht bij mevr. H. Darmstadt, tel. 583937 of mevr. L. Stoks, tel. 586659. Op I april hebben wij onze maan delijkse bijeenkomst. Op deze avond zal door notaris Matthijssen uitleg gegeven worden over o.a. het erfrecht. Natuurlijk is er ook gele genheid tot vragen stellen over andere zaken. Op 2 april gaan we voor Pasen aan de slag. Er zullen op onze soos- middag paasstukjes gemaakt wor den. Wie hierin interesse heeft is dan van harte welkom. Op 4 april zal 'onze' petitie aange boden worden aan zorgverzekeraar VGZ. Dit zal gebeuren om 10.00 uur in de kantine van het VGZ- gebouw aan de Drie Decembersingel in Blerick. Het is belangrijk dat er zoveel mogelijk mensen aanwezig zijn om. door onze aanwezigheid, e.e.a. kracht bij te zetten. Wellicht kunnen wij dan heel gauw weer therapeutisch gebruik maken van het Thermaalbad in Arcen. Voor de liefhebbers is er weer een begin gemaakt met een kursus kalli grafie. Wie hieraan deel wil nemen is welkom. De eerste les is al geweest, echter dit hoeft geen belemmering te zijn. Een katapult... Twee jongens van naar schatting 12 jaar waren zondag omstreeks 18.00 uur met een katapult aan het schieten. Daarbij gingen twee ruiten van een woning aan de Kruidenlaan aan diggelen. Zoekaktie naar de 'schutters' leverde geen resultaat op. De dorpskern van Oirlo heeft sinds zaterdag weer een pomp. In een ver verleden was dat ook het geval maar die pomp werd tijdens de oorlog ver nield. Zaterdag hebben vrijwilligers de pomp geplaatst op liet pleintje tegen over de kerk. De pomp zal eind april officieel in gebruik worden genomen. De gemeente gaat in beeld bren gen in hoeverre (preventieve) logopedie voor basisschoolleerlin gen behouden kan blijven. "We hebben daar de tijd nog voor", aldus wethouder Kersten afgelo pen dinsdag. Kersten stelde voor om te kijken of bijvoorbeeld een maal screenen van kinderen tij dens hun tijd op de basisschool behouden kan blijven. Dat antwoordde de wethouder op de opmerkingen van de politiek op het voornemen van het college om de school logopedie helemaal af te schaffen. Stoppen met logopedie levert de gemeente in hel kader van KEERpunt in totaal 100.000 gulden op. Vanuil het onderwijs was veel kritiek gekomen op de voorstellen. Vanaf de publieke tribune gaf een logopedist in dienst van de GGD aan dat de redenering die de gemeente hanteert voor het opheffen van de logopedie niet klopt. Alleen de curatieve logopedie (het verbete ren van spraakproblemen bij kinde ren) wordt door de ziektekostenver zekeraars vergoed. De preventieve zorg. zoals het regelmatig controle ren van kinderen op spraakafwijkin- gen, wordt alleen door gemeenten gesubsidieerd. Een andere spreker wees op de hoge kosten voor de maatschappij die gaan ontstaan als preventieve zorg wegvalt. De kritiek vanuil het onderwijs werd gedeeltelijk overgenomen door de politiek. De Partij van de Arbeid vindt logopedie weliswaar geen kerntaak voor de gemeente, maar vindt dat op z'n minst een deel van de preventieve logopedie behouden moet blijven. De PvdA wil de signalering en de advisering naar de leerkrachten handhaven. Ook CDA en Samenwerking vinden helemaal opheffen te rigoreus. Voor de fractie Van de Vorle en D'66 is de logopedie zonder meer een kern taak. De laatste fractie hield dat standpunt ook in tweede termijn vast. De overige fracties waren vooralsnog content met de toezeg ging van de wethouder. De Volle Maan beleefde afgelo pen weekend een slechte hervatting van de optredens. Het eerste optre den na carnaval werd verzorgd door Sugar Mama, een heel uitstekende bluesband. Ondanks de redelijke bekendheid van de band werd maar een heel klein aantal bezoekers naar De Volle Maan getrokken. Het optreden was kwalitatief van een hoog peil, maar de geringe opkomst gooide danig roet in het eten wal de sfeer betreft. Dit weekend zal wat opkomst betreft ongetwijfeld een stuk beter zijn. 'Guess What? is een 11 -mans formatie die al twee maal eerder een volle zaal trok in De Volle Maan. De band heeft met zijn grote bezetting alles in huis om een echt feest te bouwen. De muziekstijl is vergelijk baar met de Hermes House Band. dus veel covers van soul, funk en dansbare nummers, uitgevoerd met gevoel voor show en timing. De band is afkomstig uit Venray en omgeving en zal flink wat tróuwe aanhangers aantrekken. De entree bedraagt ƒ5,- en de aanvang van het optreden is rond 22.00 uur. Donderdag 4 april is het wederom Volle Maan. Dit Volle Maansfeest wordt gevierd in het cafégedeelte. Het Venrays Mannenkoor heeft dan haar laatste repetitie in de zaal van De Volle Maan en zal 11a afloop van do repetitie nog voor de laatste keer haar kwartaaltoepen in de zaal afwerken. Het feest in het café zal ongetwijfeld druk bezocht worden. De mannen van het VMK zullen zich niet onbetuigd laten en zullen, nadat de prijzen in de zaal verdeeld zijn, zich ongetwijfeld luidruchtig, in de goede muzikale zin van het woord op het feest melden. Ook de dames van de mannen van het VMK zullen zich niet onbetuigd laten en zullen, nadat de prijzen in de zaal verdeeld zijn. zich ongetwijfeld luidruchtig, in de goede muzikale zin van het woord op het feest mel den. Ook de dames van de mannen van VMK zijn uiteraard op deze afscheidsavond/Volle Maansfeest van harte welkom. De van oor sprong Venrayse accordeonist Johan van Krey zal samen met gitarist Harrie Hendriks zorgen voor een prima sfeer. Geen entree. De 'Vereniging Oud Militairen Indiëgangers Limburg' (VOMI Limburg) organiseert meerdere malen per jaar bijeenkomsten, ver spreid over de provincie, waarop alle veteranen die destijds in het voormalige Nederlands-Oost-Indië en Nieuw Guinea als militair hun vaderlandse plicht vervulden, van harte welkom zijn. Dit geldt natuurlijk voor hen die lid zijn van VOMI Limburg, maar ook niet-leden. die geïnteresseerd zijn en die misschien iets meer te weten willen komen (zonder ook maar enige verplichting daarvoor op zich te laden) over het doen en laten van bovengenoemde vereniging, zijn niet minder welkom. Dinsdag 2 april a.s. is in zaal In den Engel. Poststraat I te Venray een dergelijke bijeenkomst, die om 14.00 uur begint en tegen 17.00 uur afgelopen zal zijn. Gastspreker tijdens deze bijeen komst zal de heer J. Dijkema voor zitter VOMI Nederland) zijn. Uiteraard wordt ook gelegenheid gegeven om vragen te stellen, zowel voor. tijdens, als ook na de bijeen komst. Het spreekt vanzelf dat ook de partners van de veteranen van harte uitgenodigd zijn. Dus. sobats van weleer, loop eens even binnen. Het verplicht u tot niets. Aanvraag Veteranenpas moge lijk. Het hobby creativiteiten centrum heeft een hobby presentatie op vrij dag 29 maart van 18.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 30 maart van 11.00101 16 (H) uur. U kunt kennis maken met: het maken van zijde bloemen, het deco reren van kaarsen, het graveren van glaswerk. Iedereen van jong tot oud is wel kom in het lokaal van Seniorservice. Marktstraat 8 te Venrav.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9