nuis 4 ^eur^> REGIOKALENDER Babypop Doe sec giet Set jterair café Humor in de schouwburg Orgelcomité Venray gaat samen met Orgelkring Schouwburg concert Harmonie St. Catharina Leunen- Veulen-Heide jpfrl Lf| lef l u lil ff lun l.-1 i i Geslaagd Gepromoveerd Kinderboerderij Oud papier Ballonwedstrijd Kloonströppe 1996 Hobbymarkt Veltum C s4$eK<Z<i Pagi iL EN MAAS Donderdag 28 maart 1996 - Pagina 3 opa; :omp^ deze tijd van het jaar - de maand maart - wanneer iedereen hoopt, dat het erruiniik gaat stijgen, een fragment van een gedicht, waarin het kwik daalt: het kerkhof sprak zijn moeder iedigtot mevrouw van Vaten: j Was een zure dag voor Jantje L„ het kwik begon te dalen Ue is de auteur van bovenstaand fragment en hoe luidt de titel van het dicht, waaruit deze versregels afkomstig zijn? Inzendingen kunt u vóór ijdag 19 april a.s. sturen naar het secretariaat van het Literair Café nray-regio, Rochusstr. 1Ven ray. ide februari-opgaVè hebben zich de dames H. van Beek, T. Smits, W. •lissen-van Wijnhoven en de heren A. Kroft en A. Leyssen aan kop Ujiestcld met 20 punten. De achtervolgende groep bestaat uit: de dames L. >]sen, C. Coonen-Huybregts en W. Vink met ieder 10 punten, jfjes-kenners, en die zijn er velen onder u, zagen het meteen: Het frag- fot van de vorige maand kwam uit het gedicht "De laatste dingen" van Jftus Aafjes. Er rest de ik-figuur niets meer dan, eenzaam, over de laatste (gen te zingen. Hij raadt, maar weet bijna zeker dat wij vergeten en ver ijlen worden op deze wereld. Dat is de essentie van doodgaan. Tijdens ons ,en vervreemden wij reeds van dat leven. Wij sterven een leven lang en irken toe naar de dood. mis Aafjes - De laatste dingen rest mij niets meer dan mijn lied te zingen, eenzaamheid, gelijk een blinde vink: n lied over de laatste, vreemde dingen, tar met mijn ziel ik zingend in verzink. h raden soms en soms een bijna weten if itit mijn diepste wezen opwaarts welt. L; wij vergeten worden en vergeten wat ons op de wereld vergezelt. toiis^n e/i is zijn herinnering verliezen ook door anderen vergeten worden eindlijk niet meer weten wat te kiezen, on l,(-h vervreemd voelen van tijd en orde; stsSfng duurt de dood, zij duurt een leven lang, wat wij doen wordt onze ondergang Inavond donderdag 28 maart zal de Lokale Omroep Venray - 87,6 M - dit Micht uitzenden, voorgedragen door Mevr. Rennie van Windt. Tussen .00 en 18.00 uur is hefte beluisteren. jdurende de komende maanden zal elke vierde donderdag van de maand in fragment uit een gedicht verschijnen in Peel en Maas. er keer verdient men 10 punten: 'voor de juiste titel van het gedicht voorde juiste naam van de dichter. ihet Literair Café is Thomas Roosenboom te gast op zondag 12 mei a.s. Een dag om te noteren! Aanvang 11.30 uur in de Witte Hoeve. Op 5 april, Goede Vrijdag, zijn onze kantoren gesloten. U kunt uiteraard 24 uur per dag gebruik maken van de geldautomaten. Prettig Paasweekeinde! Rabobank Venray-Oostrum, Zevenrode, Meerlo-Wanssum In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van tenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze Èdactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 3 februari t/m 31 maart: 'Sprekend duister', expositie over de onderaardse mergelgroeven van :icgs uid-Limburg. Een ontdekkingstocht via acht thema's. Er is onder meer ic|p!' en uit 1918 daterende film te zien over de mergelwinning in Zuid- 'ng 'imburg. Limburgs Museum, Goltziusstraat 21, Venlo. Open van dinsdag n vrijdag van 10.00 iot 16.30 uur, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 Zaterdag 30 maart Knetterpunk in OJC Niks met de Nederlandse punkrockband ibberwocky. Aanvang 21.30 uur. Zaterdag 30 en zondag 31 maart: Landelijke glastuinbouwpromotie 'Kom in de kas'. Thema is dit jaar de spanningen die de sector levert om het energiegebruik in te dammen. In oord-Limburg concentreren zich de activiteiten op het gebied rond Venlo lis het publiek alleen op zondag welkom. Op het programma staat een ijsvraag voor de jeugd, smaakproeven op een paprikabedrijf en er is aan- "ht voor warmte-krachtinstallaties. Te bezoeken zijn kassen met aardbei rozen en gerbera's. Zondag 31 maart: Opening Kasteeltuinen Arcen. Het negende seizoen start met een kleur de tulpenshow. Meer dan 10.000 tulpen, maar ook 600 narcissen en 2500 arcissen geven voórjaarskleur aan de tuin. Geopend dagelijks van 10.00 >t 18.00 uur. Entreeprijzen: volwassenen 16,-, kinderen tussen 4 en 14 ar 8,-, 65-plussers 14,-. Zondag 31 maart t\m zondag 5 mei: Expositie van Marij Freriks uit Horst in de Horster Oudheidkamer, nder de titel 'Beweging en verandering' toont zij beelden, die geïnspi- erd zijn door 'de mens' in zijn facetten. De Horster Oudheidkamer cvindi zich in de Steenstraat 2 in Horst. K Zondag 7 en maandag 8 april: Open dag bij pottenbakkers, aangesloten bij het Noord-Limburgs oitenbakkers Collectief in de gemeenten Gennep, Milsbeek en Bergen, formatie bij de VVV Gennep, tel. 0485-517676. 12 t\m 21 april: Lente-opsiap-dagen in Kasteeltuinen Arcen met o.a. antiekshow. Zaterdag 13 april: Concert Lee Towers en Anita Meijer in de Horster Merthal. De opbrengst »n het concert is bestemd voor de stchting Vrienden van Nieuw praeland. Van 16 t\m 19 mei: Oosterse mystiek in Arcen: Oosterse dagen in de Kasteeltuinen met medewerking van ondere andere Wieteke van Dort. Komende dagen twee voorstel lingen in de Venrayse schouwburg waarin de humor centraal staat. Vanavond al treedt de Belgische cabaretière Els de Schepper op terwijl op dinsdag 2 april Seth Gaaikema op de planken van de schouwburg staat. Beide optre dens beginnen om 20.00 uur. Els de Schepper is "wereldbe roemd in België" en speelt daaron der in een van de VTM-soapseries. "Vlaamse Zeep" is de tweede one- woman show van dit Belgische talent, met een stem uit duizenden, een uitstraling die ieders hart wint en met typisch Vlaams/Nederlandse humor. "Vlaamse zeep" toont onte genzeggelijk het talent waarover Els de Schepper beschikt. Seth Gaaikema heeft daarentegen al meer dan twee one-man shows op zijn naam. De nieuwste show heet "schande" waarin hij volgens de vakpers "losser, sneller en gedurfder is". Hij windt zich oprecht op". Bij Seth is volgens de pers de "oude vechtlust terug". Els de Schepper in Vlaamse Zeep Het Orgelcomité Venray gaat binnenkort samen met de Orgelkring "Gregorius van Dijk" uit Boxmeer. Beiden instellingen promoten de orgelmuziek door het organiseren van orgelconcer ten. Het Orgelcomité Venray ver zorgde die concerten meestal in de Grote Kerk. Zo zal op eerste paasdag het Vollebrecht-orgel in St. Anthonis weer in gebruik worden genomen. Diverse organisten zullen dan 's middags de toetsen beroeren. Op f4 april wordt in de N-H kerk in Cuijk een concert gegeven door het Graafs Barok Ensemble m.m.v. Tineke Steenbrink op het orgel. Het concert is vrij van toegang en begint om 16.00 uur. Verder staan er diverse concerten gepland, o.a. op 22 september in de Grote Kerk en in Oostrum m.m.v. Marcel Verheggen. Op zondag 31 maart zullen Drumband. Jeugdharmonie en Harmonie-orkest van Harmonie St. Catharina Leunen-Veulen-Heidje een aantrekkelijk concert verzorgen in schouwburg de Beejekurf te Venray. De Drumband zal onder leiding van Jan Voesten o.a. ten gehore brengen het concertwerk 'West Side' naar de gelijknamige muziekfilm 'Westside Story' en het vierdelige muziekwerk 'Indian Drum Call' gebaseerd op het wonen en leven van een indianenstam in centraal Amerika. De Jeugdharmonie en het Harmonie-orkest, beiden onder lei ding van Eric Roefs spelen muziek van Vangelis en Eric Clapton, ter wijl het programma naast andere lichte muziek ook melodieën uit de films Jurassic Park en Pocahontas vermeldt. De Jeugdharmonie brengt o.a. de werken 'Colors of the Wint' en Twist and Shout'. Het Harmonie orkest speelt de werken 'St. Martin's Suite'. The Cream of Clapton' én "Queen's Park Melody'. Drumband en Harmonie sluiten gezamenlijk het concert af met de mars 'Post Horn'. Kortom een schitterend program- ma voor een heerlijk ontspannen zondagochtendconcert. Het concert vindt plaats in de grote zaal van de schouwburg in Venray en duurt van 11.30 tot 13.00 uur. De toegang is gratis. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Rabobank I I m T I# m m n lm Zaterdag 30 maart Infodag Wonen bij de Rabobank U bent al geruime tijd op zoek naar een huis. Maar stel nu dat u verliefd wordt op een huis dat net iets te duur voor u is. Die teleurstelling kunt u met een goede voorbereiding voorkomen. Kom daarom op zaterdag 30 maart a.s. bij ons langs voor de Infodag Wonen. Onze hypo theekadviseurs vertellen u die dag alles over wat er bij het kopen van een huis allemaal komt ki|ken. Verder beantwoorden ze al uw vragen, geven een deskundig hypotheekadvies en vertel len u over de lage rente. Houd 30 maart dus vrij in uw agenda. Want wordt u daarna verliefd op een huis, dan weet u precies wat u te doen staat. Met de hypotheekadviseur van de Rabobank sta je er niet alleen voor. Van 10.00 tot 16.00 uur bij Dans- en Partycentrum Janssen, Raadhuisstraat 6, Venray. Rabobank Venray-Oostrum,Meerlo-Wanssum en Zevenrode. Popfestival te Leunen, zondag 31 maart Zondag 31 maart wordt er geschiedenis geschreven. Dit is namelijk de dag dat er voor hel eerst in de geschiedenis van Leunen een popfestival georganiseerd wordt. Dit popfestival wordt georganiseerd door de Stichting Jong Leunen Leeft en heeft de naam Babypop. meege kregen, afgeleid van het logo van de Stichting. Juist, een baby. De Stichting Jong Leunen Leeft is in 1993 opgericht om het organise ren van de jaarlijkse Leunse Fuif te vergemakkelijken. Sindsdien is zij zich steeds meer bezig gaan houden met het organiseren van andere akti viteiten voor de Leunse bevolking, zoals vorig jaar Iron Man Leunen, een soort zeskamp, maar dan anders. Dit jaar zal dit suksesvolle evenement herhaald worden, maar dan gaat men fierljeppen. Maar als eerste staat voor de Stichting dit jaar dus Babypop op het programma, het eerste popfestival in Leunen. Het festival wordt geopend door de plaatselijk bekende band The Sillicone Kids, een van de weinige bands die zich niet liet meesleuren door de punk-revival. Hun repertoi re varieert van hardcore tot metal. De vier leden genoten allen een vol ledige opleiding aan de plaatselijke basisschool De Meent, en houden zich sindsdien bezig met covers en het schrijven van eigen werk. De tweede band bestaat uit leden die komen van Meerlo, Wanssum en Venray en noemt zichzelf Noisy Stuff. De band bestaal sinds juni '94 en spitst zich toe op wat zij zelf funky/rap/metal noemen. Om een idee te krijgen: ze coveren bands als Rage Against the Machine. Dog Eat Dog en Body Count. De derde band doet het iets rusti ger aan met muziek van o.a. ZZ-top. Stevie Ray Vaughan en Jimi Hendrix. een stijl die richting blues- rock gaat. Deze band. Desert Dust, werd eind '93 opgericht in de soos van hun plaats van oorsprong, namelijk OJC Canix in Lottum. Na dat optreden werden als snel ver schillende zalen gevuld en werd er in Lottum en omgeving naamsbe kendheid geboekt. Een live optreden van Desert Dust typeert zich door de energie die de band uitstraalt. En energie is iets wat de laatste band in overvloed heeft. De Band Zonder Banaan (BZB) uit Volkel en Uden staat garant voor onmogelijke acts. gekkigheid en onsmakelijkhe den. Ze spelen naast eigen nummers hoofdzakelijk covers van Nederlandse platen, maar dan vol gens eigen inzicht op unieke wijze bewerkt/verkracht. De BZB heeft tot nog toe elke zaal waar ze gespeeld hebben volkomen plat gekregen, en dat zal ook zeker 31 maart weer gebeuren. De deuren gaan om 14.30 uur open en de eerste band begint rond 15.00 uur te spelen, waarna de bands zich opvolgen totdat de BZB rond 22.00 uur hun optreden begint. Het festival vindt plaats in het gemeenschapshuis te Leunen, ofwel De Brink, en de gehele dag belooft een zeer gezellig gebeuren te wor den. Dus tot ziens op Babypop op 31 maart in Leunen. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Aan de Katholieke Universiteit van Nijmegen is afgestudeerd als orthopedagoge oud- Boschveldleerlinge Irma Creemers. Op dinsdag 26 maar is ingenieur Hans Fleurkens, afkomstig uit Veulen, gepromoveerd tot doctor aan de Technische Universiteit te Eindhoven. De titel van zijn proef schrift luidt: 'Interactive Modelling and Simulation of Heterogeneous Systems. Op maandag I april gaal de kin derboerderij weer open We hopen er weer een mooi seizoen voor te maken, voor jong en oud. De openingstijden zijn \an 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Vrijdags geslo ten. Gestolen snorfiets Tijdens een verkeerskontrole vori ge week woensdag omstreeks 17.00 uur werd een 16-jarige bestuurder van een snorfiets aangehouden. Bij kontrole bleek de snorfiets opge voerd te zijn maar ook geregistreerd stond als gestolen. De jongeman verklaarde de snorfiets via een advertentie in dc krant te hebben gekocht. De politie onderzoekt of de bestuurder te goeder trouw heeft gehandeld. RABOBANK ORGANISEERT derde Infodag Wonen. Kom zaterdag 30 maart naar de Rabobank Infodag Wonen bij Dans- en Partycentrum Janssen, Raadhuisstraat 6 te Venray. Tussen 10.00 en 16.00 uur geeft een team van deskundi gen uitleg en informatie over alles wat er bij het kopen van een huis komt kijken. Voor de bezoekers ligt een aardige attentie klaar. VELTUM Vrijdag 29 maart wordt er in Veltum - gebiedsdeel gelegen tussen Westsingel, Langstraat. Weg in den Berg en Kempweg. wederom oud papier opgehaald. Verzocht wordt om hel papier goed gebundeld vanaf 13.00 uur aan de straatkant gereed te zetten. LANDWEERT III Maandag I april wordt er door biljartvereniging DOS wederom het oud papier opgehaald in Landweert III. Men wordt verzocht om het papier goed gebundeld vanaf 09.00 uur aan dc straatkant gereed te zét ten. ROUTE VREDESKERK In de route Vredeskerk wordt woensdag 3 april papier opgehaald, aanvang 18.00 uur. Wilt u het goed gebundeld aan de straat plaatsen. ledereen kan ook elke zaterdag tussen 08.30 en 17.00 uur oud papier naar de container op de par keerplaats van Hubenhof aan de Westsingel brengen. Carnaval is al weereen tijdje gele den. Jullie weten vast nog wel dat op carnavalszondag met het Kloonströppe al die ballonnen de lucht in gingen. Veel ballonnen heb ben een lange reis gemaakt. De drie ballonnen die de meeste kilometers hebben afgelegd zijn van: Chris Koenen, B. Janssen en Monique Janssen. Zij hebben een leuke atten tie gekregen. Tot volgend jaar op camavalszon- dag met het Kloonströppe. In verband met de viering van het 15-jarig bestaansfeest van de wijk- vereniging Veltum wordt op zondag 30 juni ondermeer een grote hobby- markt georganiseerd. Deze vindt plaats rondom het speelterrein aan de Pettenmakerstraat/Hoedenmakerstra at. In verband met de verdere voor bereidingen van de festiviteiten worden eventuele marktdeelnemers verzócht spoedig kontakt op te nemen met Jan Weijs, tel. 586123. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R E. Ciabeler. Th. Lankveld. H. Schraven. J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: za: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 zo: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coencn. F. Schmeetz, D. Vercauteren. J. de Vocht en M. v.d. Acker: /ja: zo: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 585900 Weekenddienst voor dc patiënten van dkt. Keijzer en dkl. Van Dongen: Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 vrijdag I8.(X) tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN I)F. BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.(X) uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tol 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELS TEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN, tel. 587273 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V. Geurts. R. Eelderink en G. Gelling R. EELDERINK en E. RUYM BEEK DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOON EN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers. mevr Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 0478-641327 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel.582411 PEEL EN MAAS 'n abonnement waard PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Havens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3