I i Thora raoae Expositie 'Devotie in prenten' -ï Concert in de Petrus Banden Kerk >9 REGIOKALENDER Lang leve de opera! Michael de Jong in café 't Podium Voorjaarsexpositie in galerie De Lochting Venrays Mannenkoor zingt met Marco Bakker Snuffelmarkt Topband in De Volle Maan Lentefeest in De Bonte Koe UW Zondag a.s. geopend van 12.00 tot 17.00 uur eel en maas Donderdag 21 maart 1996 - Pagina 3 'Jantje de Prentenknipper' Inde vorige eeuw heelt een klei- dikbuikige 'prentevenl' - een npia entenknipper - de dijken en land zeen van vooral Zeeland afgelo- •n Overal waar hij maar kwam uiru*schouwde men hem als een wel kend dorpsfiguur. Zijn 'voetspo- ,nto n' zijn nu nog in verschillende •euwse dorpen na te gaan. Zijn familienaam is totaal onbe- nd en hij zelf heeft ook nooit zijn irkstukken met zijn naar of initia- getekend. Zeer bekend zijn zijn jrderijprenten. maar hij vervaar- gde ook bijbelse knipprenten. Voor de kleine kerkboekprentjes aatsle Jantje meestal twee voor gingen boven elkaar. Elke voor- jjling kreeg zijn eigen, minimale derschrift, in uitgespaarde hoofd- ters. Het geheel werd als regel kroond door een boogvormig onton of door enkel rozetten, als Jantje dat van kabinetten of mgelplnnken gekend kan hebben. )e meeste werkstukken zijn schilderd in heldere kleuren iterverf en dat komt in het iderlandse papierknipwerk zeer •inig voor. Tot nu toe wordt aangenomen dat j ntje de Prentenknipper' geleefd iftvanplm. 1803 tot plm. 1883. i mw Hun dgesch i l de rde knips e lp rent op papier, 19e eeuw. Maker: 'Jantje de Prentenknipper' Deze afbeelding en nog meer dan 300 andere prenten zijn alleen nog op zaterdag 23 en zondag 24 maart te bewonderen in het museum 't Freulekeshuus. Eindstraat 8. Geopend van 14.00 tol 17.00 uur. )p zondag 24 maart om 16.00 uur irden in de Grote Kerk een deel het Concerto Grosso. opus 6 nr. 3 i Handel en het Stabat Mater van rgolesi uitgevoerd. Jet Stabat Mater is een hymne uit vespers van de viering van O.L. ouvv van Zeven Smarten op 15 itember. Deze prachtige tekst rd geschreven door Jacopone de di in de dertiende eeuw en bijna e groten uit de ziektegeschiedenis bben wel muziek geschreven op I prachtige gedicht. Het Stabat ater van Pergolesi is heel beroemd vorden. 'ergolesi overleed op 16 maart 136, dus nu 260 jaar geleden, op j-jarige leeftijd. Hoewel jong korven was hij een vernieuwer in [e muziek. Met hem kwam er een pdeaan de barok en diende zich ®nnieuwe periode in de muziekge- Hrieótnis aan nl. de zgn. n/ifiwlsamkeit' een stroming in de iiziek, waarin gevoel en natuur- kheid op de voorgrond staan. Dit is goed te horen in zijn Stabat Mater, dat met veel gevoel voor de tekst is gecomponeerd. Medewerkenden aan het concert zijn het (jonge) vrouwenkoor Canta Libre en het Noordlimburgs Kamerorkest Vlora o.l.v. Wim v. Gardingen. Solistische medewer king wordt verleend door Truus v.d. Kroonenberg-Crooijmans. sopraan. Anita Bijvoet, alt en Mia Kroft. orgel. Het orkest staat onder leiding van Wim Hekking. Het is zeer de moeite waard deze prachtige muziek te beluisteren. De ervaring is dat deze muziek met de akoestiek en de ambiance van de Grote Kerk volledig tot zijn recht komt. Het Stabat Mater werd al eer der door dezelfde musici, allen ama teur en uit Noord-Limburg afkom stig. uitgevoerd. De luisteraars waren toen enthousiast en het is op verzoek van velen, dat we nog eens een uitvoering geven. Het concert is vrij toegankelijk en duurt ongeveer een uur. 37! In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van enenienten en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze Mactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 3 februari t/m 31 maart: Sprekend duister', expositie over de onderaardse mergelgroeven van lid-Limburg. Een ontdekkingstocht via acht thema's. Er is onder meer n uit 1918 daterende film te zien over de mergelwinning in Zuid- mburg. Limburgs Museum, Goltziusstraat 21, Venlo. Open van dinsdag n vrijdag van 10.00 tot 16.30 uur. zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 r. Zondag 3 maart t/m zondag 24 maart: Tentoonstelling kalligrafie in de Horster Oudheidkamer. Te zien is werk nde Horsterse Ellie Versleijen. Op 3 en 10 maart is de kalligrafe zelf nwezig voor tekst en uitleg. De Oudheidkamer ligt in de Steenstraat 2 en open op zondagen van 15.00 tot 17.00 uur, dinsdagen van 10.00 tot .00 uur, woensdag van 14.00 tot 16.00 uur en vrijdag van 19.00 tot 21 .(X) Vrijdag 22 maart: 'étanque-avond voor leden en introducé's van de Alliance Francaise jten in 't Kos Krèk. Markt 17a te Asten. Aanvang 20.00 uur, aanmelden f>r 15 maart via 0493-69 22 70 of 0493-69 32 39. bondag 24 maart [-enteconcert Harmonie Orkest Noord-Limburg in het Brouwershuis te bekhuizen. Aanvang 14.30 uur. Toegang gratis. •laandag 25 maart Vertoning Franse Cultfilm "La Haine" in OJC De Roos. Haageind 27 Wie. Aanvang 20.00 uur. Saterdag 30 maart Cnetterpunk in OJC Niks met de Nederlandse punkrockband iberwocky. Aanvang 21.30 uur. toterdag 30 en zondag 31 maart: zindelijke glastuinbouwpromotie 'Kom in de kas'. Thema is dit jaar de Spanningen die de sector levert om het energiegebruikt in te dammen. In 1 >ord-Limburg concentreren zich de activiteitenop het gebied rond Venlo is het publiek alleen op zondag welkom. Op het programma staat een jsvraag voor de jeugd, smaakproeven op een paprikabedrijf en er is aan- ht voor warmte-kraehlinstallaties. Te bezoeken zijn kassen met aardbei rozen en gerbera's. tondag 7 en maandag 8 april 'Pen dag bijpottenbakkers, aangesloten bij het Noord-Limburgs 'fenbakkers Collectief in de gemeenten Gennep, Milsbeek en Bergen, ormatie bij de VVV Gennep, tel. 0485-517676. n9s 2 t.m, 21 april ^nte-opstap-dagen in Kasteeltuinen Arcen met o.a. antiekshow fan 16 t.m. 19 mei Josterse mystiek in Arcen: Oosterse dagen in de kasteeltuinen m.m.v. lOOf1 a Wieteke van Dort J met Jasperina de Jong en Lieuwe Visser Donderdag 21 maart om 20.00 uur Lang leve de opera! is geen opera, maar een musical. Een gezongen verhaal over een operazanger en een recensente- De operazanger meent dat hij door een slechte kritiek zijn verdere karrière wel kan vergeten. Hij probêert wraak te nemen op de vrouw die de recensie heeft geschre ven, maar tijdens een doorwaakte nacht in een operatheater ontdekken beiden dat kunst belangrijker is dan menselijk gekissebis. En misschien is liefde wel belangrijker dan artis tieke meningsverschillen? Jasperina vroeg Lieuwe Visser voor de mannelijke hoofdrol, omdat hij als operazanger een oprechte liefde koestert voor de lichte muze. Zij werkten al eerder samen. o.a. in het lied 'Stroei Voei' op een cd met liedjes van Annie M.G. Schmidt. Het wordt een bijzondere kombi- natie: Jasperina de Jong, musicalve dette met een rijk cabarelvcrleden en Lieuwe Visser, naast operazanger ook een getalenteerd akteur. Zij worden begeleid door een viermans orkest bestaande uit Rutger Laan (toetsen). Dick van der Stoep (toet sen). Joel Groenewold (bas) en Marij v.d. Berg (slagwerk). Jasperina de Jong was te zien in cabaretprogramma's, toneelstukken, musicals en films als De Stunt. Sweet Charity. De Engel van Amsterdam. Fien. Bij Gebrek aan bewijs. De Gekkin van de Gracht. Victoria. Tour de Chant en Morgenster. Lieuwe Visser trad op in Nederland. Duitsland, België, Engeland en de VS in opera's van MOzart, Britten, Verdi, Monteverdi. Loevendie en in De Naam van de Maan. een opera van Annie M.G. Schmidt en Flip van Duyn. Vorig seizoen zong hij de titelrol in de opera Noach van Guus Janssen. Hij is hoofdvakleraar Zang aan het Maastrichts Conservatorium. Zijn lichte werk omvat o.a. de getoonzet te verzen van Marten Toonders 'Markies de Cantecler'. Zanger/gitarist en wereldreiziger Michael de Jong heeft sinds enkele jaren Nederland als uitvalsbasis. Daarvoor woonde hij tientallen jaren in de Verenigde Staten. In Chicago en New York speelde hij met grootheden als John Lee Hooker en Paul Butterfield. In New Orleans waren de clubs op Bourbonstreet zijn thuisbasis en in San Fransisco speelde hij met artie sten als Albert Collins. Lowell George, John Mayall, Roy. Buchanan en Charlie Musselwhitc. Verder maakte hij deel uit van de legendarische Jimmy Reed Bluesband. Zondag 24 maart treedt Michael solo op in 't Podium. Hij begeleidt zichzelf hierbij op akoestische gitaar. Op zijn repertoire staan enke le covers (o.a. van Jimmy Reed), maar de nadruk ligt op eigen werk. Hij staat voor een effektieve gitaar begeleiding en een door merg en been gaande stem, met veel harte- pijn. maar dat hoort nu eenmaal bij blues. Michael was reeds eerder te zien en te horen in 'l Podium. Nu op ver zoek zondag 24 maart weer. Aanvang 20.30 uur: entree ƒ5.-. Het Katholiek Vrouwen Gilde organiseert op zaterdag 30 maart a s. weer haar jaarlijkse snuffelmarkt die gehouden zal worden van I 1.00 tot 16.00 uur in;,zaal In den Engel, Poststraat 1 te Venray. Wij zijn op zoek naar allerlei, goede, handzame artikelen uil huis, tuin en keuken die wij op onze snuf felmarkt kunnen verkopen. Wij houden deze markt voor Jacqueline Eibers, die al vele jaren werkt in Divinolandia de Minas in Brazilië. Velen in Venray en omge ving steunen deze vrouw al jaren bij haar werk en doen dit op verschil lende wijzen. Het KVG heeft elk jaar een speciale aktiviteit hiervoor en dat is dit jaar wederom deze snuffelmarkt. Heeft u speelgoed, glaswerk, por selein. snuisterijen, sieraden, casset tebandjes. lp's. bloempotten, vazen, planten, boeken enz. over? Belt u dan mevr. H. Darmstadt, tel. 583937 of mevr. L. Stoks. tel. 586659. Leden die willen meehelpen met de verkoop op die dag kunnen even eens bellen. Van 24 maart tot en met 5 mei exposeren Geert de Bruyn (schilde rijen en ruimtelijke objekten) en Henny Zwart (beelden in brons en steen) in galerie De Lochting, Laagheidseweg 16 in Venray. Geert de Bruyn, geboren in Amsterdam, woont en werkt in Vught. Zijn grote passies zijn: voor ouders, archeologie, historie en oude culturen waaraan hij een deel van zijn vrije tijd besJeedt. De fos sielen van ons verleden herkennen wij in symbolen, mythen, archeolo gische vondsten, kaarten en tekenin gen. Op artistieke wijze gebruikt hij deze gegevens in zijn schilderijen. Hij brengt daardoor ordening aan. maar is ook op zoek naar oude en nieuwe betekenissen. De woonplaats is een belangrijke inspiratiebron- Het huis is geborgen heid. afgebakend van de buitenwe reld. Tegelijkertijd is het de veilig heid van waaruit de buitenwereld en zijn betekenissen ontdekt kunnen worden. In een ander schilderij verwijst de ladder naar het hooggelegen huis. naar de opdracht dat de mens zijn geborgenheid en veiligheid creëert. De beleving van hel landschap en alles wat daarmee samenhangt zijn voor Geert de Bruyn onuitputtelijke inspiratiebronnen. Door zijn materi aalgebruik laat hij bijna letterlijk zien hoe hij als een ware ambachts man aan zijn kunstwerken bouwt. Soms zijn ze letterlijk 'lood'-zwaar. maar steeds een verademing en opluchting om naar te kijken. Henny Zwart, beeldhouwster, is geboren in Zaandijk, woont tijdelijk in Venray. maar wil terug naar haar geboortestreek Vanuit "haar oor spronkelijke opleiding (arbeidsthe- rapie) is zij steeds meer tijd en aan dacht aan eigen creatieve ontwikkeling gaan geven, met de nadruk op de ruimtelijke vormge ving. De materialen die zij gebruikt zijn klei. was, steen, brons en andere metalen en hout. 'Dansend' van Hennx Zwart Centraal in haar werk slaat de mens en al wat de mens beweegt en beroert. Die beweegredenen en emoties vangt zij in haar beelden. Zij is op zoek naar wat 'achter het waarneembare' zit. Haar eigen filo sofie omschrijft zij als een groot geloof in mogelijkheden van men sen. Vanuit die positieve levensin stelling organiseert zij workshops om andere mensen de mogelijkhe den in steen en hun eigen leven te leren ontdekken. In haar werk weet zij een spanningsveld te creëren dat uitdaagt lot waarnemen, beschou wen. laten inwerken. Galerie De Lochting. Laagheidse weg 16 (tussen Venray en Overloon). Openingstijden: zater dag en zondag van 13.00 tot 17.30 Op 23 maart in de schouwburg Na het klinkende sukses van het gezamenlijk optreden in het voor jaar van 1994. zingt het Venrays Mannenkoor andermaal met Marco Bakker en het salonorkest Da Capo. We hebben een aantal redenen voor dit zeer specifieke concert, aldus het bestuur. Op de eerste plaats de behoefte van een breed publiek aan een licht en populair klassiek repertoire. Ook in 1994 zongen we vooreen volledig uitverkochte concertzaal. Samen zingen met een internatio naal bekende zanger als Marco Bakker is natuurlijk een voorrecht maar is ook interessant voor het publiek in de Venrayse schouwburg De Beejekurf. Dat wij weef samenwerken met salonorkest Da Capo heeft ook zijn reden. Dit professionele salonorkest uit Zuid-Limburg met als leider de Landgraafse Stehgeiger Ernst Frissen kennen we reeds jaren. En wat ook voor Frissen belangrijk is, hij kent het Venrays Mannenkoor heel goed en weet wat dit koor alle maal kan. Het Venrays Mannenkoor zingt alweer ca. vier jaar onder de inspire rende eerste dirigent. Hans Noycns. Een greep uit het uitgebreide repertoire ziet er als volgt uit: Mozart: Kleine Nachtmusik, Da Capo: Madamma. Marco Bakker; Dir Seele des Welttals. Mannen koor; Saint-Saëns: Serenade d'Liver. Mannenkoor; Uil My Fair Lady: Get me tot the church. Mannenkoor samen met Da Capo; Uit Porgi and Bess o.a. Oh Lord, I'm on my Way: F. Raymond: Maske in Blau; Het sluitstuk: Léhar: Lippen Schweigen door Mannenkoor. Da Capo en solisten. Het concert begint om 20.00 uur en vindt plaats in schouwburg De Beejekurf. Nadat de laatste concert klanken zijn weggeebt zal het daar na in de foyer nog lang gezellig blij- Er zijn nog enkele kaarten beschikbaar. Bel voor kaarten s.v.p. naar de schouwburg, tel. 582468 Zoals reeds eerder aangekondigd deze week het optreden van Sugar Mama in De Volle Maan. Deze gerenommeerde bluesband doet Venray aan op doorreis naar het zui den. Zodoende kon De Volle Maan deze band. die normaal gesproken niet binnen hel budget zou passen, vooreen betaalbare prijs boeken. De entree bedraagt ƒ5.- per persoon, de zaal gaat open om 22.00 uur. Er wordt een grote opkomst verwacht, daarom is het raadzaam tijdig aan wezig te zijn. Er is voldoende par keergelegenheid. Voor de vele fans van 'Guess What? de 12-mans band die al twee maal furore maakte in De Volle Maan is 30 april een datum om te noteren. Die zaterdag zal de band, vergelijkbaar met de Hermes House Band. wederom haar opwachting maken in de zaal Ook dan zal een entree van ƒ5,- geheven worden. Hel Volle Maansfeest van donder dag 4 april valt samen met de laatste repetitie van het Mannenkoor in De Volle Maan Johan van Krey en Harrie Hendriks zullen er voor zor gen dal het VMK met weemoed zal vertrekken naar hun nieuwe lokatie. De Volle Maan is nog zoekende naar een nieuwe invulling van de donder dagavond vanaf I I april. Suggesties en ideeën zijn van,harte welkom. Fans van housemuziek kijken al uit naar zaterdag 7 april. De deejays Wonderboy en OTB zullen de zaal van De Volle Maan op zijn kop zet ten. De entree bedraagt dan ƒ7.50. RABOBANK ORGANISEERT derde Infodag Wonen. Kom zaterdag 30 maart naar de Rabobank Infodag Wonen bij Dans- en Partycentrum Janssen, Raadhuisstraat 6 te Venray. Tussen 10.00 en 16.00 uur geeft een team van deskundi gen uitleg en informatie over alles wat er bij het kopen van een huis komt kijken. Voor de bezoekers ligt een aardige attentie klaar. Aan deze winter leek lang geen einde te komen. Eens temeer een reden om bij het begin van de lente de bloemetjes buiten te zetten. Op donderdag 21 maart viert het café haar traditionele lentefeest. Het café wordt zo versierd dat het een echt lentegevoel opwekt. En ook aan lek kere drankjes en hapjes is geen gebrek. Om het lentegevoel nog wat extra luister bij te zetten zal er ook een band spelen. De muziek wordt namelijk verzorgd door ons frivole huisorkest Proud to be Loud. Vandaag geen nadruk op de blues, deze keer zijn het ingetogen akoesti sche nummers afgewisseld met ste vige rock nummers. Lekker apart en spannend De band bestaat uit Narcissen Fer. zang en gitaar; Sneeuwklokjes Jan. bas: Krokussen Math, drums; Vergeet-me-nietjes Oeki. gitaar; Hyacinten Jan, gitaar. Uw bloemencafé verwacht u GRUM Grum is afkomstig uit Oostrum en bestaat sedert de zomer van 1994. De band bestaat uit: Sander Martens, gitaar; Ralf Bas. gitaar, mondharmonika: Luc Kateman, basgitaar: Ron Versleijen. zang en gitaar; Marcel Holtackers. drums. In de zomer van 95 werd voor de eerste keer een optreden verzorgd in de plaatselijke jeugdsoos. Na dit optreden hadden ze de smaak pas goed te pakken en sindsdien volg den onder andere optredens in Oirlo (Zomaarpop), en zelfs twee zoge naamde unplugged-sessies. Het repertoire van Grum bestaat (nog) voornamelijk uit covers van o.a. Smashing Pumpkins en Frank Black. Momenteel wordt er gewerkt aan de eerste eigen nummers, en wie weet worden op 24 maart een of meerdere ten gehore gebracht. Zondag 24 maart, aanvang 19.30 uur. entree ƒ5.- PEEL EN MAAS WEEKBLAD Grotestraat 93 Venray ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R E. Gabeler. Th. Lank veld. H. Schraven. J. Wittgcn en B. van Casteren-van Gils: M. van TIEL Stationsweg 15a. tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz. D. Vercauteren. J. de Vocht en M. v.d. Acker: P. CORVER Kennedy plein 8, tel. 581393 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselstevn tel. 0478-541777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tol I 1.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van I0.(X) tot 12.00 uur en van 17.00 lot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 581458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling H. van WINDEN en G. GELLING DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voorde praktijken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 0478-532273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN Blauw ververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middaes tussen 18.00 en 19.00 uur. tel.641327 Diefstal stereo installatie Er werd aangifte gedaan van dief stal van een stereo-installatie uit een witgoedzaak aan De Bleek. Wan neer de diefstal heeft plaatsgevon den kon niet worden vastgesteld. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Havens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorgmg gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties Uiterlijk woensdag 10.00 uur Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3