PEEL EN MAAS 24 MAART MODEZONDAG p-. venray la bobank organiseert derde Infodag Wonen Maatschappelijk probleem niet binnen instituut op te lossen |S IS El Themadag over kansrijk ondernemen op het platteland Poppenbeurs inAsteria Botsing op Deurneseweg Ysselsteyn gaf met gulle hand Jubilarissen bij Bouw en Houtbond Festiviteiten rondom Kennedymars Venray uitgebreid winkels open van 12.00 tot 17.00 uur doorlopend modeshows op diverse lokaties 25 Jaar bij Rabo PEEL EN MAAS Jubileum én afscheid Winkeliers/- bedrijven opgelet!!! gir; Resultaat projekt Drugsoverlastbeheersing 'We mogen niet verwachten dat het drugsoverlastprobleem jinnen het Vincent van Gogh Instituut kunnen oplossen, omdat üt tevens een maatschappelijk jrobleem is'. Deze kanttekening ilaatst de projektgroep )rugsoverlastbeheersing van het nstituut bij haar konklusies en lanbevelingen in het projektver- |ag met de titel 'Van gedogen iaar beheersen'. Ondanks het foorstel een aantal konkrete maatregelen te treffen, is de pro- ektgroep van mening dat geen nkel regime het probleem volle- ig oplost. De Raad van Bestuur leemt de aanbevelingen van de »rojektgroep over en wil na over- eg met de Ondernemingsraad en |e Patiënten/bewonersraad het ktieplan gaan uitvoeren. De Raad van Bestuur gaf de pro- ektgroep vorig jaar september de pdracht om de omvang van de rugsoverlast in kaart te brengen en an te geven hoe een open instituut 1 i het Vincent van Gogh Instituut problematiek kan beheersen. Zij ad hiervoor twee redenen: er waren lachten over het gebruik en handel an drugs op het terrein van het /incent van Gogh Instituut en het linisterie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport verzocht de ieneeskundige Inspektie de proble- latiek met betrekking tot handel en ebruik van straatdrugs en medica- in kaart te brengen T OMVANG DRUGGEBRUIK De konklusie van de projektgroep omt er in grote lijnen op neer dat er beperkte schaal softdrugs door itiënten, die doorgaans op gesloten delingen verblijven, worden ïbruikt. Incidenteel komt gebruik an harddrugs en niet-voorgeschre- m medicatie voor. Handel in hard rugs door patiënten kon de projekt- oep niet vaststellen. Handel in iftdrugs komt daarentegen op zeer :perkte schaal voor, ook door iternen. NEGATIEF Op de afdeling ervaren paliën- n/bewoners het gebruik van soft- ugs en misbruik van alkohol als gatief. Zij hebben vooral last van tessgevoelens en gevoel van iveiligheid. Ook buiten de afde- ig, bijvoorbeeld in de Kerkdijk en mgeving, voelen zij zich door soft gebruik en handel onveilig. :rpleegkundigen en behande- its zijn van mening dat drugge- itikeen negatief effekt heeft op de indeling. Bovendien verhoogt jetvolgens hen de werkdruk door- fot gebruikers een intensievere 1/eiding nodig hebben GEDOOGBELEID Volgens patiënten en medewer- rs ontbreken er richtlijnen en strukties voor hulpverleners hoe met de overlastproblematiek teten omgaan. Patiënten vinden er onvoldoende voorlichting ördt gegeven over de middelen en effekten van het gebruik ervan, ok vinden medewerkers de taken bevoegdheden van de afdeling Receptie en Beveiliging niet helder. Op behandelniveau wordt ver schillend met het gedoogbeleid omgegaan. Als gevolg van alcohol misbruik. druggebruik of handel worden verschillende interventies toegepast zoals bijvoorbeeld obser veren. voorlichting geven, fouilleren en vrijheidsbeperking. Voor een aantal interventies is niet helder beschreven wie, wat, wanneer met wie en hoe dient tot te passen. Bovendien geven medewerkers bin nen de verpleging, bewonersfacili teiten en afdeling Receptie en Beveiliging aan te weinig kennis en ervaring te hebben om om te gaan met problemen als gevolg van alko- holmisbruik en druggebruik. Verder blijkt dat er op het gebied van communicatie het een en ander moet worden verbeterd. Zo bestaat er bijvoorbeeld geen overeenstem ming lussen de afdeling Receptie en Beveiliging en de Politie Venray, vindt er te weinig uitwisseling van kennis en ervaring plaats, worden problemen te weinig geëvalueerd en communiceren ook patiënten niet adequaat met de verpleging/behan delaars over overlast op de unit. AANBEVELINGEN Het Vincent van Gogh Instituut moet een samenhangend beleid ont wikkelen waarin gebruik en handel van drugs, niet-voorgeschreven medicatie en misbruik van alkohol niet gedoogd wordt. De projekt groep vindt het echter niet wenselijk om patiënten die drugs gebruiken of alkohol misbruiken, zondermeer te ontslaan.Dat geldt wel voor patiën ten en medewerkers die handel in drugs bedrijven. Is ontslag van patiënten niet mogelijk, dan moet er alles aan worden gedaan om de han del te belemmeren. KONKRETE AKTIVTTEITEN In het plan doet de projektgroep ook voorstellen voor konkrete akti- viteiten die moeten leiden lot een beheersing van de drugsoverlast. Allereerst stelt zij voor een werk groep in te stellen die onder meer de aktiviteiten implementeert en als meldpunt van klachten funktioneert. Verder stelt de projektgroep voor om ter bevordering van het veilig heidsgevoel de verlichting op de ter reinen te verbeteren, ook overdag te surveilleren en stickers met een ver bod op gebruik van drugs aan te brengen binnen de bewonersfacili teiten. Ten aanzien van de ontwikkeling van het beleid stelt de projektgroep voor kontakten te leggen met andere instituten en overkoepelende organi saties. Zo moeten waarden en nor men vastgelegd worden voor mede werkers, patiënten en bezoekers ten aanzien van gebruik van alkohol, drugs en niet-voorgeschreven medi catie. Ook moeten volgens de projekt groep personele regelingen voor gebruik en handel worden vastge steld en moeten de taken en bevoegdheden van de medewerkers Receptie en Beveiliging worden beschreven. Verder moet een oplei- dingstrajekt worden ontwikkeld voor medewerkers die bij de drugs overlast betrokken zijn. Ter verbetering van de communi catie beveelt de projektgroep aan een brochure over alkohol en drugs uit te geven, de kontakten met de politie bij het hoofd van de afdeling Receptie en Beveiliging neer te leg gen en hierover duidelijke afspraken te maken. Vandaag viert de heer Chris Verdeuzeldonk z'n zilveren jubi leum bij de Rabobankorganisatie. Verdeuzeldonk trad op 1 januari 1971 in dienst en is sinds 1977 als assurantiespecialist verbonden aan de Rabobank Venray-Oostrum. Voor z'n loopbaan in het Venrayse was Chris Verdeuzeldonk enkele jaren werkzaam bij de Brabantse boerenbond en bij de Rabobank in Neerkant. In zijn Venrayse periode bouwde hij met z'n collega's een omvangrijke assurantieportefeuille op en kreeg de naam Chris Verdeuzeldonk een bekende klank bij een groot aantal Venrayse bedrij ven en gezinnen. Sinds kortgeleden de afdeling Verzekeringen is geïnte greerd binnen de financiële afdelin- Dieselolie gestolen Uit de dieseltank van een vracht auto die op het bedrijventerrein aan de Hulst in Oostrum stond gepar keerd, waren enkele tientallen liters dieselolie overgeheveld. De diefstal heeft het afgelopen weekend plaats gevonden. gen van de bank. speelt Verdeuzeldonk als coördinator een belangrijke rol om de dienst verze keringen de prominente plaats bin nen de bancaire dienstverlening te laten behouden. Vandaag biedt de Rabobank de jubilerende assurantieman een receptie aan. Die vindt plaats van 18.30 tot 20.00 uur in hotel Asteria aan de Maasheeseweg in Venray. elke week nieuws Grote buit bij inbraak Zaterdagavond werd tussen 18.45 en 19.45 uur ingebroken in een woning aan de Timmermannsweg in Ysselsteyn. Toegang was verkregen via de achterzijde van de woning. Ontvreemd werd een geldbedrag van ƒ2.500,-, een portemonnee met daarin 225,- en verschillende gou den voorwerpen zoals een medail lon, oorbellen, een gouden ketting, een gouden horloge en zes ringen. De waarde van het goud bedraagt vele duizenden guldens. Een informatiemarkt waar des- ndigen uitleg geven over der meer hypotheken, verze ttingen, bestemmingsplannen hypotheekgaranties. Dat is opzet van de landelijke 'odag Wonen op zaterdag 30 aart. De dag is een initiatief n de Rabobank, die voor de legenheid de deuren van ins- en Partycentrum Janssen eft opengesteld van 10.00 tot 1.00 uur. Ti evens is er voor een tlhoek gezorgd voor de kin- De toegang is gratis. ol Wie wel eens een huis heeft skocht of zijn huis ingrijpend eft verbouwd, weet er alles van: wordt overladen met adviezen waarschuwingen van vrienden, nilie, kennissen en buren. Ze nnen immer allemaal wel een torbeeld van hoe het mis kan tan. "Neem niet de hypotheek a mijn zwager z'n zus nam hoor, ant dat was niks!" Of: "Wil je een 'kkapel op je huis zetten? Hou .de rompslomp die dat met zich tebrengt! Weet je wél datje die muiieren in zesvoud bij de meente in moet leveren?" 'oor de argeloze toehoorder lijkt koop of verbouwing al snel een t te nemen hindernis. Voorlichting essentieel oegegeven: voor de koop van 1 huis moet er heel wat gere- d worden. En ook een nieuwe 'kapel komt er niet zonder enig ok- en rekenwerk. Maar zo inge- 'keld als het soms voorgespie geld wordt, is het nu ook weer niet. Als je je maar door de juiste men sen laat voorlichten. En dat is pre cies waar het bij de landelijke Infodag Wonen om draait. Grote vraag De heer Halmans, coördinator van de Infodag Wonen: "We orga niseren deze informatiedag dit jaar voor de derde keer en dat is natuurlijk niet voor niets. We heb ben de voorgaande jaren gemerkt dat er bij het publiek een enorme behoefte bestaat aan betrouwbaar advies over woonzaken. Want of het nu gaat om de aankoop van een huis of om een ingrijpende verbouwing: je hebt het over een grote beslissing. En dan kun je je toch het beste laten voorlichten door mensen die op dat gebied deskundig zijn. Bij de Rabobank kunt u dagelijks terecht voor een solide advies." Dat er in de Rabobanken tijdens de Infodag Wonen hypotheekadvi seurs aanwezig zijn om advies te geven aan huizenkopers, verbaast u niet. Maar wat doen notarissen en gemeente-ambtenaren op de Infodag Wonen? Mevrouw de Weert, hypothee kadviseur, "Het draait natuurlijk niet alleen om geld. Als je een huis wilt kopen, krijg je te maken met een bulk aan informatie waar je niet in thuis bent. Mensen willen graag van tevoren weten hoe dat nu precies zit met die koopakte en de andere officiële stukken en nie mand kan daar beter antwoord op geven dan een notaris. De gemeente-ambtenaren hebben het trouwens op de Infodag Wonen ook druk, weten we uit ervaring. Voor een verbouwing krijg je al snel te maken met een bestemmingsplan en formulieren die in zoveelvoud moeten worden ingeleverd bij de gemeente. Een goed advies van tevoren kan veel ellende voorkomen." Vrijblijvend advies Oriëntatie en advies over woon zaken, daar draait het om bij de landelijke Infodag Wonen. "Dat advies is natuurlijk geheel vrijblij vend," benadrukt de heer Vullings, hypotheekadviseur. "En voor de volledigheid wil ik er graag aan toevoegen dat ook mensen die geen klant zijn van de Rabobank, van harte welkom zijn." Internet Privé Onbeperkt Internet vanaf ƒ30,- per mnd Tel. 0478-588454 yrijdag 29 maart viert Theo Driessen. hoofd afdeling Verzekeringen van Rabobank Zevenrode. z'n 25-jarig jubileum in dienst van de bank. Gelijktijdig neemt de ..-jarige afscheid van de bank. Driessen maakt gebruik van een regeling voor vervroegd uittre den. U wordt regelmatig door allerlei advertentiebureaus benaderd met het verzoek een advertentie te plaat sen, waarvan de opbrengst ten gun ste is van de EHBO vereniging. Wij als EHBO vereniging Venray verklaren hierbij dat onze leden, mogelijk ook medewerkers in uw bedrijf, alleen het EHBO blad 'Preventie Hulpverlening' ont vangen. Dit periodiek, dat wordt uit gegeven door Alvona te Hoogezand, ontvangen onze leden vier keer per jaar gratis en dient ter informatie en bijscholing van onze EHBO-ers. Met het plaatsen van een advertentie in dit blad. dat onze leden, met nog ruim 7000 andere leden in Limburg ontvangen, steunt u ons werk. Elk ander bureau dat probeert onder het mom van de EHBO adver tenties te werven, komt niet ten gun ste van onze vereniging. Het bestuur PEEL EN MAAS 'n abonnement waard DONDERDAG 21 MAART 1996 Nr. 12 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING De Zuidnederlandse land- en tuinbouworganisaties NCB en LLTB houden op 22 maart aan staande een themabijeenkomst over kansrijk ondernemen op het platteland.De themadag richt zich voornamelijk op agrarische ondernemers, maar ook van de andere belanghebbende partijen in Oost-Brabant en Noord- en Midden-Limburg, zoals overhe den en de agro-industrie wordt een inbreng gevraagd. Het betreffende gebied wordt in agrarisch opzicht gekenmerkt door een stagnerende ontwikkeling. Door milieuproblemen, groeiende kon- kurrentie op de markt en dalende prijzen heeft het regionale bedrijfs leven, en dan vooral de agrarische sektor hier behoefte aan meer dyna miek op het terrein van economi sche ontwikkeling en plattelands vernieuwing. Hel raamwerk voor een dergelijke omvangrijke operatie ligt gereed in de vorm van het NUBL-programma Vernieuwing Agribusiness. Waar het nu om gaat is te komen tot een konkrete uitwer king. NUBL is een regionaal stimu- leringsprojekt van de overheid en bedrijfsleven samen en staat voor Nadere uitwerking Brabant- Limburg. Op de themadag wordt getracht de deelnemende ondernemers op het spoor te zetten van vernieuwende projekten. Naast inleidingen van deskundigen als prof. G. van Dijk van de Nationale Coöperatieve Raad en ing. D.Duyzer van de federatie van land- en tuinbouworganisaties in Nederland worden vooral de deel nemers gevraagd onderling te dis- Op zondag 24 maart komt de jaar lijkse poppenbeurs/expositie weer naar Venray. Plaats van handeling is ditmaal hotel Asteria aan de Maasheseweg. Daar is meer ruimte beschikbaar dan bij In den Engel waar de poppen 'het drie jaar lang goed naar hun zin hebben gehad'. Het is de zevende keer dal de beurs in Venray gehouden wordt. Iedereen die op een of andere manier herinneringen heeft aan pop pen zal de poppenwereld erg leuk vinden, misschien zelfs 'gegrepen' worden door de hobby poppenma- ken. Bezoekers die al poppenmaken kunnen zich laten inspireren door de deelnemers of materialen en acces soires aanschaffen. Onder de bijna dertig deelnemers de Venrayse poppenkunstenares Annie Thijssen die met haar boswe zens nationaal bekend is. Bijzonder fraai zijn ook de Japanse poppen van Nel van Rossum. eveneens uit Venray. Enkele deelnemers demonstreren ter plaatse hun techniek. Hoe het er op een poppenkursus aan toe gaat ziet u tijdens de workshop die Nel van Rossum aan een aantal haar leerlingen geeft. Poppenmaken is een populaire hobby omdat er veel andere hobby's in samenkomen. Er zijn diverse basismaterialen en een groot scala aan technieken en stijlen, zo is er voor 'elck wat wils'. Voor verzamelaars is er een mooie stand met oude en antieke poppen en een grote stand met vinylpoppen van onder meer Annette Himstedt. De berenafdeling wordt verzorgd door atelier Liegra uit het Noord hollandse Obdam. hier wordt het berenmaken voorgedaan en zijn berenmaterialen te koop. Poppen- en berendokter is Henk Hemkes uit Den Haag die de gehele dag spreekuur houdf. hij repareert kapotgespeelde kinderpoppen maar is een echte specialist op het gebied van restauratie van oude en antieke poppen. De beurs/expositie is geopend van 10.30 tot 16.30 uur voor een entree van ƒ4,-; 65+ ƒ3,-; kinderen tot I6 jaar ƒ1,-. Verantwoordelijk organi sator is Max Lukas Wolters uit Zeewolde. Enkele Japanse creaties van Nel. v. Rossum uit Venray Vorige week donderdagmorgen omstreeks 08.15 uur stond op de Deurneseweg ter hoogte van de kruising Weverslo-Heidseschoolweg een personenauto stil om af te slaan. Die auto werd bestuurd door een 60-jarige inwoner van Venray. Een achterop komende personenauto, bestuurd door een 40-jarige inwoonster van Leunen, kon haar auto tijdig stoppen maar een achter haar rijdende vrachtauto, bestuurd door een 31-jarige inwoner van Helmond, zal de voor hem stoppende auto te laat. Hij week uit naar links om een botsing te voorkomen. Dal lukte maar ten dele. De vrachtauto raakt de auto van de inwoonster uit Leunen, schoof door terwijl op dat moment, uit tegenover gestelde richting een personenauto naderde, bestuurd door een 27-jarige inwoonster van Eindhoven. Bij die botsing werd haar wagen totaal ver nield. terwijl de bestuurster voor opgelopen verwondingen naar het zieken huis moest worden vervoerd. Zij werd ter observatie opgenomen. Ook de bestuurster uit Leunen moest zich onder medische behandeling stellen. cussiëren over thema's als ugrotoe- risme, zorg en platteland, agrarische bedrijfsontwikkeling, streekeigen produkten. naluurbeheer/naluurpro- duktie en alternatieve aanwendingen van bedrijfsgebouwen. Elke groeps sessie wordt begeleid door een des kundige op dat terrein en door een ondernemer die hiermee al ervarin gen heeft opgedaan op het eigen bedrijf. Het is de bedoeling dat uit deze 'kruisbestuiving' praktijkgerichte uitvoerbare ideeën komen die in het kader van NUBL verder kunnen worden uitgewerkt. Het NUBL-pro gramma gaat er namelijk van uit dat impulsen die vanuit de ondernemers zelf komen meer kans hebben van slagen dan wanneer ze komen van 'bovenaf. Naast deze meer algeme ne themabijeenkomsten organiseren de partners in NUBL ook nog een aantal meer specifieke debatten voor de verschillende agrarische sekto ren. De themadag op 22 maart vindt plaats van 10.00 tot 16.00 uur op hel Agrarisch Opleidings Centrum op hel adres Spoorweg 8 in Horst. Dat de Ysselsteynse gemeenschap nog met gulle hand weel te geven als het om een Ysselsteynse zaak gaal. werd het afgelopen weekend weer aangetoond. Pastoor Eelco Steneker vierde zijn robijnen pries terfeest maar wilde geen persoon lijk geschenk ter gelegenheid van dit feest hebben. Hij wilde, als de parochianen toch iets wilde geven, dat bedrag bestemmen voor het onderhoudsfonds van klokken en carillon. De bijna 700 gezinnen werden door leden van het aktiecomité bezocht. Tijdens de receptie, na een plechtige eucharistieviering kon hel geschenk worden aangeboden. Het was een bedrag van ƒ8.813.-. een basis voor het onderhoudsfonds. De zeer drukke receptie werd opgeluisterd door muziek en zang van de Ysselsteynse verenigingen, terwijl ook burgemeester Jos Waals, namens het gemeentebestuur aan wezig was. Ondanks de voetbalwedstrijd PSV-Barcelona was er dinsdag vol doende opkomst bij de jaarvergade ring van de Bouw- en Houtbond FNV afdeling Venray. Op de agenda stond dan ook het aftreden van voor zitter Piet Haegens, na meer dan 20 jaar trouwe dienst, en de huldiging van liefst 24 leden. De jubilarissen op de foto zijn allemaal 25. 40. 50 en zelfs 60 jaar lid van de vakbond. Op de foto ontbreken vijf jubilaris- Dit jaar zal de Kennedymars voor het eerst ruimer van opzet worden. De organisatie van de Kennedymars heeft er bewust voor gekozen om de aktiviteiten en de Kennedymars meer bekendheid te geven, niet alleen bij de wandelaars maar ook bij een breder publiek. Zo zal er op donderdag 16 mei, (hemelvaartdag) om 20.00 uur het start sein worden gegeven voor een Fietsdriedaagse op Home-trainers, welke opgesteld staan in een tent op het schouwburgplein. Het program ma van de fietsdriedaagse bestaat uit de volgende onderdelen: Sprint, achtervolging, en koppelkoers. Het is de bedoeling dat er 20 koppels van 2 personen elke avond fietsen. Het leuke van deze avond is dat de renners zich kunnen laten sponsoren en dat hel publiek de renners kan sponsoren, zodat de deelnemende verenigingen wat geld bij elkaar kunnen fietsen voor hun clubkas. De minimum leeftijd voor deelname is 18 jaar en de kosten voor het mee doen bedragen f50,- per koppel voor drie avonden. Vrijdag I7_mei vindt het vervolg van deze fietsdriedaagse plaats vanaf 20.00 tot ca 23.00 uur. Zaterdag tenslotte zal het slot van de fietsdriedaagse plaatsvinden van 16.00 lol 20.00. Tijdens deze slot manifestatie is het de bedoeling dal diverse landelijke, en lokale coryf- een plaats nemen op de home-trai- ners. Verenigingen die nog meew il- len doen kunnen dat door overmaking van f 50.- via rabo bank Venray. rek. nr. 15.39.93.561. Wil men eerst meer inlichtigen dan kan dit via Stef Peelers tel 0478-582233 Tegelijkertijd zal zaterdagmiddag om 16.00 het startsein worden gege ven voor een nieuw markt. Deze markt bestaande uit circa 100 kra men en standhouders zal plaatsvin den op het Henseniusplein te Venray. een leuke, sfeervol aange klede markt met voor elk wal wils. Deze nieuwmarkt zal duren tot 24.00 uur en is dus ideaal te combi neren met een bezoekje aan de start van de kennedymars Venray. Zaterdag 18 mei: 22.00 uur start alweer de dertiende Kennedymars Venray. De voorbereidingen zijn in volle gang en de route is al weer bijna rond. Wat betreft de route wil de organisatie een klein lipje van de sluier oplichten, zo zal er geen ronde meer door Venray gemaakt worden maar zullen de wandelaars vanuit Venray. via Overloon naar Merselo lópen en vandaar uit door het centrum van Venray naar Leunen gaan.. Dit houdt in dat de wandelaars circa anderhalf uur na de start weer langs de tent op hel Schouwburgplein komen, zodat het publiek de wandelaars weer kan begroeten voor de rest van de tocht. Zondagmorgen en middag is de binnenkomst van de wandelaars. Er wordt, net als andere jaren, weer veel getalen publiek verwacht om de wandelaars tijdens de aankomst te verwelkomen. De organisatie heeft gezorgd voor een natje en een droogje en uiteraard zal het geheel muzikaal omlijst worden door diver se bekende muziekgroepen. Kortom: Kennedymars Venray 1996. Extra gezellig!!!!! PEEL EN MAAS 'n atxtnnement waard WINKELCENTRUM

Peel en Maas | 1996 | | pagina 23