1 VENRAY De sfeer in Venray is geweldig! Grote Lions-veiling op 23 maart 1996 O Programma veiling 1996 0 Opbrengst veiling voor Tesselhuus T 7 Win een wintersportreis naar Oostenrijk! f Gratis 3 toegang en gratis parkeren Neem deze krant mee! VJ Boeken, platen en CD's te koop y V Buitenlandse Zaken 'e/sburea^ AF agin'EEL EN MAAS Donderdag 21 maart 1996 - Pagina 15 Veilingkrant Veilingmeester Jan Kroes voor de tweede maal in Venray In deze krant is opgenomen een overzicht van de te veilen kavels en van de veilingvoorwaarden. Ook kunt u zien wanneer bepaal de kavels ongeveer aan de beurt zullen zijn. Een overzicht van eventuele nagekomen kavels is verkrijgbaar op 23 maart 1996 tij dens de kijkuren (vanaf 16.00 uur) en de veiling (vanaf 18.00 uur) bij de ingang van het Raayland College. Net als vorig jaar is er tijdens de kijkuren en de veiling weer een stand ingericht waar boeken, pla ten en CD's gekocht kunnen worden. Het gaat zowel om nieuwe als om gebruikte exemplaren, veelal afkomstig van particulieren. Juist omdat de boeken en platen afkomstig zijn uit particuliere verzamelingen zitten er vaak bijzonde re exemplaren bij. En de prijzen liggen niet hoog. Als u op zoek bent naar iets bijzonders, moet u zeker komen kijken. Wel is het verstandig om dan niet te laat te komen. Bijzondere boeken en platen zijn vaak snel weg. U kunt op zaterdag 23 maart a.s. al vanaf 16.00 uur terecht in het Raayland College aan de Zuidsingel in Venray. Datum: 23 maart 1996. Plaats: Raayland College (voormalig Boschveld College), Zuidsingel 1, Venray. Kijkuren: vanaf 16.00 uur. Start veiling: 18.00 uur. Einde veiling: 23.30 uur. Toegang gratis! Volop parkeergelegenheid (tegenover het schoolgebouw). Tel. veilinglokaal: (0478)514618 Informatie inbreng kavels en algemene informatie: tel. (0478)514618. ill ie week een in originele staal zijnde ploegzaaimachine uit 1874. i i Je vindt er meer dan je denkt! Op zaterdag 23 maart 1996 is het weer zover. Dan gaat de vol gende Lions-veiling van start. Met honderden kavels. Van antiek tot kunst, van sieraden tot com puters. Voor elk wat wils. Met spanning, met sensatie. Met gezel ligheid. Zes uur aan êén stuk. Raayland College Plaats van handelen is opnieuw het Raayland College in Venray, bij velen nog steeds bekend als het Boschveld College. Goed bereik baar gelegen aan de Zuidsingel, dus eenvoudig te vinden. Er is volop parkeergelegenheid bij de sporthal en de sportvelden aan de overkant van de school. Het parkeren is gratis. Kijkuren Vanaf zaterdagmiddag vier uur is er gelegenheid om de kavels te bekijken die later op de middag geveild zullen worden. Ook tijdens de veiling is er overigens nog gele genheid om de kavels te bekijken. Ieder kavel heeft een nummer, dus wie belangstelling heeft voor bepaalde kavels, doet er goed aan de nummers op te schrijven. De kavels zullen later in volgorde wor den geveild. In het overzicht verder op in deze Veilingkrant is te zien wanneer de verschillende kavels ongeveer aan de beurt zullen komen. Wie van plan is om mee te bie den, kan bij de ingang van het Raayland College gratis een kaart met een kopersnummer krijgen. Trouwens, ook als u niet van plan bent om iets te kopen, doet u er ver standig aan een kopersnummer mee te nemen. Je kunt nooit weten Vakantiereis Er is overigens nog een reden om een kopersnummer te halen. Als u de veiling bezoekt, kunt u namelijk meedoen aan de verloting van een vakantiereis voor 2 personen naar een wintersport-plaats in Oostenrijk, beschikbaar gesteld door Reisbureau Buitenlandse Zaken in Venray. Deelname is geheel gratis. Uw kopersnummer is uw lotnummer. Boeken en platen Behalve een groot aantal te veilen artikelen is er ook een aparte hoek waar gebruikte en nieuwe boeken, platen en CD's worden verkocht. Hiervoor bestaat altijd veel belang stelling, dus wie iets bijzonders zoekt, doet er goed aan vroeg te komen. Ook tijdens de kijkuren is de stand van boeken en platen al geopend. De veiling Vanaf 's avonds zes uur begint de veiling. Dit vindt plaats in de grote zaal, waar alle kopers en andere belangstellenden bij elkaar zitten en staan. Achter een tafel zit de vei lingmeester en één of meer schrij vers. De veilingmeester is de baas tijdens de veiling. De schrijvers zor gen dat precies wordt genoteerd welk kavel wordt verkocht en aan wie. Ook is er een notaris aanwezig die toezicht houdt op het correcte verloop van de veiling. Opbod De kavels worden bij opbod ver kocht. Dat gaat zo: de veilingmees ter noemt het kavelnummer dat aan de beurt is en om welk artikel het gaat. Ondertussen laten enkele hel pers het artikel zien. De veiling meester noemt vaak een beginbe- drag, bijvoorbeeld 25 of 100 en vraagt wie er meer biedt. Een koper in de zaal die belangstelling heeft, steekt zijn kaart met kopersnummer omhoog. De veilingmeester ziet dat en zegt bijvoorbeeld: "ja, daar is 35 geboden; wie biedt er meer?" Een tweede persoon steekt zijn kaart omhoog: "ik zie daar 45; wie biedt meer?" En zo gaat het bedrag omhoog, iedere keer als een koper zijn kaart omhoog steekt. Totdat niemand meer biedt en de veilingmeester met zijn hamer op de tafel slaat en het bekende: "een maal, andermaal, verkocht!" laat horen. Eenvoudig systeem Het bij opbod veilen van artikelen is een eenvoudig systeem dat je snel doorhebt. Wie voor de eerste maal een veiling meemaakt, doet er ver standig aan eerst eens even aan te kijken hoe het gaat. Het zal echter niet lang duren voor u de gang van zaken doorheeft en mee gaat bie den. Verslaving U zult dan ook merken dat het bijwonen van een veiling gewoon heel leuk is, zelfs al bent u helemaal niet van plan om iets te kopen. De spanning in de zaal, kopers die tegen elkaar opbieden tot er einde lijk één mee stopt. De grapjes van de veilingmeester, de reacties van het publiek. Voor je het weet, doe je mee en voel je de spanning aan den lijve. En de ontspanning natuurlijk als je erin geslaagd bent om de kavel van je keuze te bemachtigen. Een veiling werkt bijna verslavend, dus pas maar op! Eten en drinken Omdat er honderden kavels te veilen zijn, kan de veiling wel zes uur duren: van zes uur 's avonds tot middernacht. En omdat de veiling zo leuk en spannend is, blijven veel mensen lang hangen. Dat is geen probleem. Er is name lijk van alles te eten en te drinken, tegen redelijke prijzen. En er zijn gezellige plekjes, waar je je even met een glaasje kunt terugtrekken terwijl je toch kunt volgen wat er in de veilingzaal gebeurt. Ook in de veilingzaal zelf wordt trouwens geserveerd, zodat niemand wat tekort zal komen. Kinderen welkom Kinderen kunnen gerust meeko men, zowel tijdens de kijkuren als bij de veiling. Ook voor wat oudere kinderen, is het veilen leuk en leer zaam om mee te maken. En voor de wat jongere kinderen, is een aparte kinderhoek gemaakt waar ze zich tot negen uur 's avonds kunnen ver maken met videofilms en diverse activiteiten. En dat alles onder de enthousiaste leiding van een groep jonge mensen van de serviceclub Rotoract. Motto Het motto van de veiling is niet voor niets: "Je vindt er meer dan je denkt!" En daarbij hebben we het niet alleen over de honderden arti kelen die worden geveild, maar vooral ook over de sfeer, de gezel ligheid, de spanning. Dat vindt u allemaal op de Lions veiling op 23 maart 1996. Dat mag u dus echt niet missen!!! De opbrengst van de Lions vei ling 1996 zal opnieuw ten goede komen aan het bieden van een week vakantie op Texel aan een groep zwaar gehandicapte kinderen uit Limburg. In de loop der jaren heeft de Lions Club Venray al grote bedra gen beschikbaar gesteld voor dit doel. Het blijkt in een enorme behoefte te voorzien. Spierdystrofie De vakantie is in het bijzonder bedoeld voor spierdystrofie-patiën- ten. Spierdystrofie is een degenera- tieziekte van de spieren. Het ziekte proces neemt langzamerhand toe en is niet te stoppen. Er bestaat tot op dit moment geen genezing voor. De •maximale leeftijd voor patiënten is dan ook ongeveer 30 jaar. Tesselhuus Het Tesselhuus is een vakantie huis op het eiland Texel, speciaal voor dit soort patiënten. De contac ten van Lions Clubs met het Tesselhuus bestaan al jaren. Het tehuis is gebouwd en wordt gerund door de gezamenlij ke serviceclubs op Texel. De exploitatie is volledig ongesubsidieerd en het Tesselhuus is dan ook geheel aangewezen op financiering door particu lieren. Vakantie Eén van de vaste activi teiten van de Lions Club Venray is al sinds een aan- tal jaren het bieden van een week vakantie aan een groep gehandicap te kinderen uit Limburg. De deelne mers wisselen regelmatig. De leden van de Lions Club Venray zorgen voor.de financiën en het vervoer. Fïct afgëlopcri jaar had de veiling zelfs zoveel opgeleverd dat er vol doende was voor twee groepen. In de afgelopen 10 jaar heeft de Lions Club Venray er al voor kun nen zorgen dat 88 kinderen van een week vakantie konden genieten. De totale kosten hiervoor bedroegen meer dan 120.000! De begeleiding van de kinderen gebeurt geheel door vrijwilligers, mensen die er graag een week per jaar voor over hebben om de kinde ren en hun ouders een vakantie te gunnen. Immers: hiermee worden ook de ouders en de vaste verzorgers van de patiëntjes de kans geboden eens een weekje volledig vrij te zijn. Het voorziet dan ook in een enorme behoefte. Een uitstekende besteding dus van de opbrengst van de veiling. Een van de kavels Op de Lionsveiling van 23 maart in het Raayland College te Venray vindt u niet alleen antiek en curio sa. Ook oude gebruiksarti kelen zoals deze schrijfma chine komen onder de veilinghamer. De bezoekers van de veiling kunnen dit jaar opnieuw gratis deelnemen aan een loterij. Iedere bezoeker van de veiling kan bij de ingang een zogenaamd "kopersnummer" krijgen. Dit nummer kan hij of zij gebruiken om mee te bieden in de veilingzaal (gewoon omhoog steken). Aan het eind van de veiling wordt een winnend kopersnummer getrok ken. De prijs is dit jaar een tiendaagse wintersportreis voor twee personen naar Oostenrijk! De winnaar heeft de keuze uit twee reizen: Een 10 daagse busreis naar Kirchberg voor 2 personen in appartement Haingartner. Een 10 daagse busreis naar Westendorf voor 2 personen in appartement Mantl. De reis mag plaats vinden in de maand januari en februari 1997 met uit zondering van de carnaval- en crocusvakantie en in overleg met OAD Reizen. Deze prachtige prijs is beschikbaar gesteld door het "gezelligste reisbu reau van Venray": Reisbureau Buitenlandse Zaken, in samenwerking met de touroperator OAD Reizen uit Holten. De veiling is voor iedereen vrij toegankelijk en gratis. Ook kinderen zijn welkom. Komt u met de auto, dan vindt u tegenover het Raayland College volop gratis parkeerruimte. J vele kavels Een van de Veilingmeester Jan Kroes in aktie. draaien. "Ik zal nooit iemand een kavel in de maag splitsen die hij eigenlijk niet wil", zegt hij. "Ik plaag wel eens een beetje, maar het gebeurt nooit echt hoor! "Nee, het werkt meestal anders om: namelijk dat je mensen tegen zichzelf in bescherming neemt. Ik heb wel eens meegemaakt dat iemand gewoon onverantwoord zat mee te bieden. Had misschien wat teveel op of zo. Op zo'n moment zorg je toch dat de zaak niet uit de hand loopt". Grapjes Jan Kroes heeft het wel afgeleerd om bij het veilen bepaalde kwink slagen te maken die verkeerd kun nen vallen. "Ik maak natuurlijk wel grapjes, maar die probeer ik toch altijd zo te verpakken dat niemand er zich persoonlijk aan kan storen. We moeten het natuurlijk wel gezel lig houden. Jan Kroes, op zaterdag 23 maart begint hij aan zijn tweede Lions- veiling in Venray. En aan zijn enthousiasme te zien, zal het vast niet zijn laatste zijn. ..'8 Ditjaar zal Jan Kroes voor de Wemaal de Lions-veiling inilten als veilingmeester. De jrilde man met de ervaren et..'93 mer schuifelt al een beetje op i stoel heen en weer bij het géruitzicht. "Vorig jaar was het ^"'•lig", zegt hij. Zes uur lang ia! vroeg toen het uiterste zijn stembanden. Toch hoopt Kroes dat hij weer zo lang g hameren. Want Jan Kroes ■k i( eft iets met de veiling, met de ü\kjanning in de zaal. "Een soort slaving", beaamt hij, "overi- niet alleen voor mij, maar ivoor veel bezoekers. Opbod vutoi )e Lions-veiling gaat bij opbod. Iwil zeggen dat de kopers tegen >-20 OC aar opbieden tot er één als hóóg- eindigt en het bekende "een- il-andermaal-verkocht" klinkt, 'at gaat vast weer heel mooi'" heugt Jan Kroes zich al, "goed irde spanning in de zaal". Maar spanning moet wel samengaan ontspanning, dat is een voor- irde. Er wordt op de veiling naar .Ogtepunten toegewerkt, en er nen rdt gelachen en uitgeademd als untspanning daar is. Het is ver- eiend, maar er is na afloop veel doening. De mensen hoeven trouwens niet gte zijn voor het veilingsys- n, want ik leg alles goed uit van- iren", vult Kroes nog aan. Verhalen e veilingmeester kan uren ver- n over zijn ervaringen tijdens al veilingen die hij al heeft meege- kt. Vreemde gebeurtenissen, ondere mensen en kavels. De ining, de verhalen, de sluwheid mice sommigen hun kavels ichtigen. Het zijn de ingrediën- an een show. Een show waar 'eel buitenstaanders op afko- uit nieuwsgierigheid. Nieuwkomers nieuwsgierige mensen moet steren, want het zijn de bie- van morgen". Jan Kroes houdt ning met dc nieuwkomers. Hij e nooit een loer proberen te

Peel en Maas | 1996 | | pagina 15