mw mm Jan Rijbroek band in café De Bonte Koe I! REGIOKALENDER Miss 27 MC verkiezingen 1996 Liederenrecital in Muziekschool Expositie 'Devotie in prenten' Toneel in Oirlo Nieuwe expositie in Het Theehuis r iugar Mam in )e Volle Maan Ruilbeurs Swingus in Dingus BraJoPie's en Sweet Jane in OJC Merlin Blaaskapel geeft koffieconcert in Leunen Kursus Sportief Afslanken Beurs voor zomerkleding en baby artikelen Gebruikt gereedschap Oud papier PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Blaaskapel geeft koffieconcert in Leunen EL EN MAAS Donderdag 4 januari 1996 Pagina 3 bondag 17 maart: Jan Rijbroek n(j in café De Bonte Koe. I nvang 19.30 uur, entree ƒ5.- afgelopen zomer werd Jan broek in het KRO-programma :idse Kade Live' aangekondigd het best bewaarde geheim van derland. Vervolgens rekende de vu hem tot een van de tien beste aristen van Nederland; meldde untdown Café dat Rijbroek groot i het worden is, sprak Oor over de derlandse scheurgitarist, deed de id in februari 1995 twee voorpro- imma's ZZ Top, veertien road- >ws in de USA. 6000 km kris kras Dr Europa in een samenwerkings- rband met Chris Daniels, speelde nn het verleden 18 maanden in Elvin Bishop band all over the nieuWs, werkte samen met Gary >ssington (Lynyrd Skynyrd), tour- apti de door Rusland, Duitsland, twee shows met Steppenwolf, kortom Rijbroek is hot! Met zijn huidige viermans forma tie wordt een bagger vette rockshow neer gezet. Zijn aanwezigheid op het podium is een belangrijk deel van het optreden. Zoals een dagblad schreef: 'Met zijn typerende stem alsof hij helium heeft gesnoven schiet Rijbroek van links naar rechts, gooit het hoofd achterover om vervolgens de hoogste noten uit zijn gitaar te scheuren. Rijbroek regeert en daar breng je als publiek niets tegen in'. De Jan Rijbroek band bestaat uit: Jan Rijbroek; zang/guitar; Billy Fisher, bass/zang; Frank Weber, hammond; David v.d. Boogaard, drums. Rijbroek speelt Roots Rock op een beton fundering. iet komende weekeinde is nog i rustig weekend in De Volle lan, maar op zaterdag 23 maart linnen de optredens weer. De lie Maan probeert door aandacht schenken aan meer soorten uziek een breed publiek te berei- n, Zo staan in de komende maand mbluesband (Sugar Mama, zater- g23 maart), een swingende feest- nd (Guess What?, zaterdag 30 aarl), kroegenmuziek (donderdag april), Volle Maansfeest (met Joan lanKrey en Harrie Hendriks), hou- emuziek (Roel en Don als dj's, alerdag 7 april) en Ierse feestmu ziek (Paddy's Heavy Circus, zater- daglOapril) op het programma. r Alseerste band staat Sugar Mama p hel programma. Zaterdag 23 aart om 22.00 uur gaat de zaal en en is iedereen welkom voor heerlijke bluesavond. Iugar Mama' is een formatie uit Iderland met muziek die geken- letst wordt als stevige blues a la iddy Waters en Howlin' Wolf. De ld heeft tot in alle uithoeken op livals, bluesnachten, kroegen- hten, grote podia en in café's tAMfpeeld. De NOS besteedde aan- ■taan de groep in een live-uit ing. In Muziekkrant Oor lef Rob Hoeke over Sugar ia: 'Dat dit rappe rhythm es kwartet veel optreedt is te en. Een moeiteloze ritmesektie een ruime keuze uit de archieven n Big Joe Turner tot Maddy Iers) staan garant voor een prima is. Veruit de opvallendste kracht: prima blazende harmonikaspe- De bezetting van Sugar Mama: de Jong. gitaar/vocals; Willy ning, drums; Bas Kleine, mond- monica en John Kalkman, basgi- let optreden vindt plaats in de il van De Volle Maan, de entree Iraagt ƒ5,-. Het café is tijdens redens gewoon geopend. ÏELENMAAS 'n abonnement waard i zondag 17 maart is er van D tot 16.00 uur in café zaal 't uspunt. Americaanseweg 105 te Pt-Meterik een ruilbeurs voor po s, topshots e.d. Tot ziens! Zaterdag 23 maart kun je weer genieten van de best swingende muziek. De muziek wordt die avond gedraaid door Peter Theuws. Hij draait oude en nieuwe muziek (denk hierbij aan Pixies, The Gathering, K's Choice en Metal Molly). De aanvang is als vanouds om 20.00 uur en de entree is vrij. Dus zaterdag allemaal naar Dingus, Hoenderstraat 10! Op zaterdag 16 maart zullen een tweetal bands hun opwachting maken in OJC Merlin in Meerlo. Te weten de BraJoPie's en Sweet Jane. Sweet Jane is een uit Zwolle afkomstige rockband die na enkele bezettingswisselingen „weer stevig aan de weg timmert met hun potente seventies-rock. Echter, voordat Sweet Jane het podium betreedt is het aan de jonge Oostrumse band BraJoPie's om de zaal met hun ste vige rock, bestaande uit eigen num mers en cover op te warmen. Aanvang 21.00 uur, entree ƒ7,50. Op zondag 17 maart wordt er in het gemeenschapshuis De Brink te Leunen een koffieconcert georgani seerd door de blaaskapel 'Die Fröhlichen Rübensammler' uit Leunen. Het concert duurt van 11.30 tot 13.00 uur en de toegang is gratis. Wie van Egerlander en Tsjechische muziek houdt kan hier nog eens even z'n hart ophalen. De verplichte werken die deze blaaska pel in Nederweert op 23 maart op de Zuidnederlandse kampioenschap pen te Nederweert spelen, zullen tij dens dit koffieconcert ook ten geho re worden gebracht. Iedereen is welkom om te komen luisteren naar een optreden, dat meer dan de moeite waard is. Inde Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van enementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze [actionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken, ^aterdag 3 februari t/m 31 maart: prekend duister', expositie over de onderaardse mergelgroeven van l-Limburg. Een ontdekkingstocht via acht thema's. Er is onder meer n uit 191S daterende Film te zien over de mergelwinning in Zuid- nburg. Limburgs Museum. Goltziusstraat 21, Venlo. Open van dinsdag I vrijdag van 10.00 tot 16.30 uur. zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 /oudag 3 maart t/m zondag 24 maart: s? Tentoonstelling kalligrafie in de Horsier Oudheidkamer. Te zien is werk de Horsterse Ellie Versleijen. Op 3 en 10 maart is de kalligrafe zelf Jwezig voor tekst en uitleg. De Oudheidkamer ligt in de Steenstraat 2 en open op zondagen van 15.00 tot 17.00 uur, dinsdagen van 10.00 tot W) uur, woensdag van 14.00 tol 16.00 uur en vrijdag van 19.00 tot 21.00 rijdag 22 maart: étanque-avond voor leden en introducé's van de Alliance Francaise ten in 't Kos Krèk, Markt 17a te Asten. Aanvang 20.00 uur, aanmelden »r 15 maart via 0493-69 22 70 of 0493-69 32 39. MEaterdag 30 en zondag 31 maart: -andelijke glastuinbouwpromotie 'Kom in de kas'. Thema is dit jaar de panningen die de sector levert om het energiegebruikt in te dammen. In prd-Limburg concentreren zich de activiteiten op het gebied rond Venlo is het publiek alleen op zondag welkom. Op het programma staat een svraag voor de jeugd, smaakproeven op een paprikabedrijf en er is aan- nt voor warmte-krachtinstallaties. Te bezoeken zijn kassen met aard kien. rozen en gerbera's. Op vrijdagavond 24 mei organi seert vriendenclub 't Lichtpuntje uit Venray een groots opgezette show met als klap op de vuurpijl de 27 MC Miss Verkiezingen. De aanvang van deze happening is 20.00 uur in zaal In d'n Engel, Poststraat te Venray. Deze hele avond zal muzi kaal begeleid worden door de Venrayse band Force Field. De zaal is open om 19.30 uur. Het geheel staat onder leiding van een deskun dige jury die geheel onafhankelijk Dus dames in de leeftijd vanaf 16 jaar die iets af weten van de 27 MC en die menen op het gebied van vrouwelijk schoon kans te maken op deze eerste titel, dan kunnen die schrijven naar: Postbus 377, 5800 AJ te Venray of tel. 0478-510008 of naar Postbus 5017, 5440 AA te Oeffeit of tel 0475-382689. Voor de Miss 27 MC hebben we een mooie prijs ter beschikking en voor de rest een herinnering aan deze eerste verkiezing. Opgave tot en met 10 mei a.s. Apogeo Op zondag 17 maart wordt er een liederenrecital gehouden door Erik Nelissen, tenor en Von Reijnders, piano. Het programma, wat inmiddels alweer het zesde liederenprogram- ma is, bevat muzikale eleménten uit vorige programma's. Vandaar ook de naam Apogeo, wat hoogtepunt bete kent. Landen als Frankrijk. Engeland, Duitsland, Spanje en Amerika pas seren de revue en zoals u van het tweetal gewend bent, wordt er ook plaats gemaakt voor de lichte muziek. Er worden werken uitge voerd van o.a. Massenet, Duparc, Bernstein en Puccini. Erik Nelissen behaalde in 1985 het einddiploma 'Docerend Musicus Orgel' in Maastricht. In 1990 kwam daar het einddiploma 'Solozang' bij. Als zanger treedt hij regelmatig op in uiteenlopende genres: van King Herod in de rockmusical 'Jesus Christ Superstar' tot Emmausganger in liturgisch spel 'Peregrinus' (en alles wat daar tussen zit). Als zang pedagoog is hij verbonden aan stu dio voor zang en stemvorming 'De Stemsleutel' te Eindhoven. Von Reijnders voltooide haar pianostudie in 1983, ook in Maastricht. Zij specialiseerde zich in het begeleiden van vocale en ins trumentale solisten. Zij is pianodo cente aan de muziekschool van Venray en tevens verbonden aan ensemble 'Canapé'. Zondag 17 maart om 11.30 uur in de Muziekschool aan de Grote Markt te Venray; entree ƒ10,-. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 26 februari tot en met 11 maart werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN Buzzler autotelefoon; armband, 18 karaats, schakel met kronkeltje; schakelarmband, goud, langwerpige schakels; schakelarmband, gladde fijne schakeltjes; schakelarmband, goud, grote schakels in bloemvorm, slavenarmband met 5 briljanten en witgouden filetzetting; verschillen de bankpasjes: Rabo, ABN-Amro, Postbank, Europas; portemonnee, buidelmodel Spaans model met duikerspaspoort, mapje, paspoort rijbewijs; portemonnee met ƒ800,-, bibliotheekpas, bankcheques, staat slot, kentekenbewijs, paspoort, sleu tels en bonnen; damesportemonnee met ƒ130,-; beurs, klitbandmodel met ƒ10,- en koopbon; leesbril; herenbril; dameshorloge. Bracelet, gouden wijzerplaat; herenjack met witte ruit; waardebon aanschaf bruidsjurk. GEVONDEN Knuffelbeertje met bont gekleurd jurkje; pop; verschillende dames- en herenfietsen; geldbedrag ƒ192,35; handschoen en hoedenplank; hon den: pincher reu, boerenfox reu, keeshond reu; Tenson Jack; zwarte kater met grijze schijn; Russische muts; damesportemonnee; fles Jagermeister (leeg). Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg Afslanken is het meest populaire goede voornemen voor dit jaar. Veel Nederlanders hebben zichzelf beloofd op deze of een andere manier gezonder te gaan leven. Ook zijn veel mensen van plan om meer te sporten. Vandaar dat het Voedingsadviesburo Venray in samenwerking met Sport- en Fitnesscentrum Peter Stiphout dit voorjaar weer een kursus 'Sportief Afslanken' organiseert. Deze kursus bestaat uit tien bij eenkomsten van anderhalf uur en wordt gegeven door een diëtist/voe- dingskundige en een gediplomeerd sportleider. Het is een kursus om af te slanken met behulp van gezonde voeding en gezond bewegen. Door de kombinatie gezonde voeding - gezond bewegen krijgt u een beter resultaat bij het afslanken. Ook het sukses op langere termijn is groter. Wat kunt u zoal verwachten? wekelijks 45 minuten aerobic les in het Sport- en fitness centrum Peter Stiphout. U hoeft hiervoor nooit eer der gesport te hebben; voorlichting over gezonde voeding; voedings- en dieetadviezen en" wekelijkse gewichtskontrole; informatie over allerlei voedingsonderwerpen met betrekking tot Sportief Afslanken. De kursus Sportief Afslanken start op dinsdag 26 maart. Voor meer informatie en/of aanmelding kunt u kontakt opnemen met het voedings adviesburo Venray, tel. 0478- 510006. Peuterspeelzaal Robbedoes te Oirlo, organiseert wederom een 2e hands kinderkledingbeurs en wel op zondag 24 maart van 11.00 tot 12.30 uur in zaal De Ruif, Hoofdstraat 43 te Oirlo. Wilt u zomer-kinderkleding (t/m maat 182) en andere kinderbeno digdheden (zoals buggy, autostoel tje, fietsstoeltje, box, ed. - met uit zondering van speelgoed) te koop aanbieden, dan kunt u die spullen inleveren op vrijdagavond 22 maart van 19.00 tot 21.00 uur bij de peu terspeelzaal. Hoofdstraat 28 (tegen over de Rabobank) te Oirlo. Tweedelige setjes gaarne met naald en draad aan elkaar bevestigen. In gezamenlijk overleg bepalen wij de verkoopprijs en de verdeel sleutel is als vanouds, namelijk 70% voor u en 30% voor de peuterspeel zaal. Artikelen, die niet retour geno men worden, gaan naar een kinder tehuis in Polen. Voor meer inlichtingen kunt u bel len met 0478-571961 en 571497. Seniorservice Venray heeft dit jaar weer een grote zending 'gebruikt gereedschap' overgedragen aan de Stichting 'Vraag en Aanbod' te Tilburg. Vervolgens zendt deze stichting dit gereedschap door (nadat het opgeknapt en eventueel gerepareerd is) naar diverse scholen voor beroepsonderwijs in Ontwikkelings landen. Deze laatste zending was bestemd voor een technische school in Oeganda, waar dit alles met open armen wordt ontvangen, omdat daar een ontzettend tekort is aan deze hulpmiddelen. Dit gereedschap, waaronder splin ternieuw afkomstig van het Praxis- filiaal te Venray. is spontaan door vele mensen uit Venray in de afgelo pen maanden bijeengebracht en omvat o.a. hamers, nijptangen, bei tels. schroevedraaiers. handzagen, steek- en ringsleutels. lijmtangen, verstekbakken, veilen, handboorma chines, enz. Eveneens werden diverse typema chines. rekenmachines, naaimachi nes, breimachines en weefgetouwen meegezonden. Dit laatste is bestemd voor 'Huishoudonderwijs' Heeft u iet op zolder staan of in een schuurtje liggen wat nog goed bruikbaar is, geef dit dan af bij Seniorservice, Marktstraat 8 te Venray. Als u dit niet lukt, dan komen wij het graag bij u thuis ophalen. Heel veel mensen zijn u daarvoor erg dankbaar, terwijl u weer wat ruimte vrij krijgt, maar wal belang rijker is: uw overtollige spullen gaan weer jarenlang mee en kunnen geen betere bestemming krijgen, dan ze voor dit doel beschikbaar te stellen. Voor verdere inlichtingen: Seniorservice Venray, tel. 512139, b.g.g. tel. 584127 of 583453. Gezien de grote belangstelling voor deze expositie wordt zij met veertien dagen, dus tot en met zon dag 24 maart verlengd. Tot die datum kunt u in 't Freulekeshuus nog een keer meer dan 300 verschil lende prenten bewonderen. Als voorbeeld een van de geëxpo seerde 18e eeuwse snij- en prik- werkprenten, voorstellende S.S. Trinitas (de H. Drieëenheid). Vanaf de tweede helft van de 17e eeuw tot ca. 18.20 waren de zoge naamde snij- en knipwerkprenten. of kantbeeldekens zoals ze in België genoemd worden, populair. Het zijn gedeeltelijk in fijne patronen open gesneden en/of geprikte papieren- of perkamenten prenten. Het kant werk is meestal omgekleurd en ver toont dikwijls grillige asymmetri sche countouren. Soms werd het gekombineerd met geschilderde motieven en meestal bevindt zich in het midden een fijn, som primitief, geschilderde religieuze voorstelling. De produktie van deze zeer arbeidsintensieve prenten wordt doorgaans aan 17e en 18e eeuwse begijnen en nonnen toegeschreven. Het museum 't Freulekeshuus, Eindstraat 8. Geopend elke woens dag-, zaterdag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. mm. li 1 If «rr-i 1 1' '1 JUfytf 1 v'' 1 *A, r p R m E Zaterdag 16 maart is de première van het vrolijk toneelstuk 'Zeg, kan ik je man even lenen?' door toneel vereniging Oirato uit Oirlo onder regie van Nelly van Eldonk. De voorstelling vindt plaats in het gemeenschapshuis De Linde en de aanvang is om 20.00 uur. Zondag 17 maart is een tweede voorstelling in de Linde. De ongetrouwde Agnes heeft haar tante Bets, die in Rusland woont, geschreven dat ze getrouwd is en als bewijs een foto van haar met de buurman opgestuurd. Oom Boris, tante Bets' man, is ruimtevaartdes kundige en zal nooit Rusland uit mogen. Dan komt Gorbatsjov met zijn Perestrojka en Glasnost, die roet in het eten gooit: oom en tante mogen naar Amerika en maken een tussenlanding in Nederland om Agnes te bezoeken. Dus vraagt Repetitiefoto van 'Zeg, kan ik je man even lenen?'door Oirato. Agnes aan Irene, de buurvrouw, even haar man. Bas, te leen. Bas vindt dit wel leuk, maar Irene wordt jaloers. Verder komen de ouders van Bas op bezoek en lopen de chauffeur van oom en tante en dochter Evelyn ook nog danig in de weg. De gebeurtenissen, die zich 's avonds en 's nachts afspelen liegen er niet om: hier zit iets goed fout. Laat tante Bets zich afschepen met alle leugentjes om bestwil of...? Wilt u genieten van een ontspan nend avondje toneel in Oirlo. Kom dan naar de Linde in het weekend van 16 en 17 maart. Kaarten voor de voorstellingen zijn verkrijgbaar bij Rabobank Zevenrode in Oirlo (voorverkoop) en op de dag zelf in de zaal. BASKETBALL-VERENIGING Aanstaande zaterdag 16 maart is het weer de derde zaterdag van de maand. Wij komen dan oud papier ophalen in de wijk die omsloten wordt door de volgende straten: Julianasingel (vanaf Zuidooster), Raadhuisstraat, Dr. Kortmannweg. Industriestraat. Nieuwe Maashese- weg, Oostsingel, Min. Ch. de Ruysstraat, Kolkweg. Ook in de hier genoemde straten komen we het papier ophalen. U kunt uw papier vanaf 09.30 uur buiten zetten. Voor verdere informatie kunt u terecht bij Tineke Lamers. tel. 81445. Alvast bedankt voor uw medewerking. Op zondag 17 maart wordt er in het gemeenschapshuis De Brink te Leunen een koffieconcert georga niseerd door de blaaskapel 'Die Fröhlichen Rübensammler' uit Leunen. Het concert duurt van 11.30 tot 13.00 uur en de toegang is gratis. Wie van Egerlander en Tsjechische muziek houdt kan hier nog eens even z'n hart ophalen. De verplichte werken die deze blaas kapel in Nederweert op 23 maart op de Zuidnederlandse kampioen schappen te Nederweert spelen, zullen tijdens dit koffieconcert ook ten gehore worden gebracht. Iedereen is welkom om te komen luisteren naar een optre den, dat meer dan de moeite waard Van 15 maart tot en met 21 april exposeert in galerie Hel Theehuis Ruud van der Beele met schilderijen en ruimtelijk werk. De tentoonstelling zal worden geopend op vrijdagavond 15 maart om 20.00 uur door Herman Coenen - dichter en Steve Clover - slagwerk Galerie Het Theehuis ligt in het St. Odapark aan de Merseloseweg. Het Theehuis is op woensdag, donderdag, vrijdag en zondag open van 14.00 tot 17.00 uur. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, Th. Lankveld. H. Schraven. J. Wittgcn en B. van Casteren-van Gils: za: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 zo: Th. LANKV ELD Langstraat 106, tel. 583558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen, F. Schmeetz. D. Vercauteren. J. de Vocht en M. v.d. Acker: E.de Ml INCK KEIZER Patersstraat 60, tel. 588800 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselstevn tel. 0478-541777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 581458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumsewcg 26 tel. 581336 «f586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling E. RUYMBEEK en V. GEURTS DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOON EN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag gn wndag van 1,3.30 tpt 14.QQ uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 077-3986538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 0478-641327 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel.582411 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraal 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof FYits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties. Uiterlijk woensdag 10 00 uur Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3