VVV-Nieuws VVV- N i e uws anw^ Mijlpaal en startpunt? w Waarborgcertificaat voor Clephas bv Aktiviteiten Agenda 30 Mar **buisfcb£ Wereldwinkel Venray Nieuw bestuur MHCV gaat hockeysport promoten U als zwangere, geef anderen ook een kans! 6 peel en maas Donderdag 7 maan 1996 - Pagina 7 Installatiebedrijf H. Clephas bv uit Venray mag zich sinds kort waarborginstallateur noemen. In december '95 bracht een verte genwoordiger van Gastee nv, Nederlands Centrum voor Gastechnologie, een bezoek aan het bedrijf, waarbij het waar borgsysteem positief werd beoor deeld. Installatiebedrijf H. Clephas b\ ontving vrijdag het bijbehorende certificaat. Dat werd uitgereikt door burgemees ter Waals en overhandigd aan de twee projektleiders van Clephas. Uit onderzoek van Gastee nv blijkt dat H. Clephas bv voldoet aan een aantal kwaliteitseisen die zijn opgesteld door de verenigingen van nutsbedrijven en installateurs. Installatiebedrijf H. Clephas bv beschikt over zo'n goed systeem dat de nutsbedrijven hel zelfs niet meer nodig achten het uitgevoerde werk te inspekteren. De benoeming tot waarborginstallateur geeft ook de klanten van installatiebedrijf H. Clephas bv zekerheid. Om te bewaken dat het huidige kwaliteitsniveau blijft gehandhaafd zal Gastee het bedrijf de komende periode regelmatig kontroleren. Daartoe moet H. Clephas bv niet alleen een overzicht bijhouden van meetgegevens en opleveringsrap- porlen: ook de eventuele klachten moeten systematisch worden geregi streerd. Installatiebedrijf H. Clephas bv is opgericht in I950 en is inmiddels uitgegroeid tol een dynamisch installatiebedrijf met ca. 60 mede werkers. Behalve op hel gebied van installatie is Clephas ook aktief als konstruktiebedrijf en heeft het een eigen service- en onderhoudsbedrijf voor zowel bedrijven als particulie ren. Dinsdag 27februari werd bij installatiebedrijf Gebr. Van Gemert BV de win naar van de eindejaarsaktie 1995 in de bloemetjes gezet. Notaris nv: A.R.M. Hendrik:.v trok uit een groot aantal deelnemers defam. Visser uit Overloon. de jam. Visser won een komplete badkamer. In de maand april organiseert Gebr. Van Gemert een HR cv-ketel-aktie. Zij verloten een Radson HR cv-ketel onder alle mensen die in april bij Gebr. van Gemert een milieuvriendelijke HR ketel bestellen 30 Jaar 'soos' in Venray 8-9-10 maart OPENING9FE8TIVAI no.oo ou. mind of my OWN 03.30 oo. amber dawn 04.00 uw proud to be loud p"* OPEN DAQ .„oo-o.oo RECEPT reünie ,vV-" Wie praat over Dingus anno jaren '90 blijft al gauw hangen in het beeld van een jongerencen trum dat worstelt om het hoofd boven water te houden. Met als treurig dieptepunt de ruzie tussen jongerenwerker en bestuur en het over zichzelf afgeroepen faillisse ment in 1995. Nog geen jaar later viert datzelfde Dingus, misschien een beetje tegen de verwachtingen in, haar 30-jarige bestaansfeest. Voor de vrijwilligers een mijlpaal om nieuwe motivatie uit te putten, voor Dingus een gelegenheid om zich van z'n positieve kant te tonen. "Dat is eigenlijk het doel van het hele weekend", zegt Yvette Arts. sinds anderhalfjaar stagiaire bij het Venrayse jongerencentrum. Ze heeft de hele zenuwslopende periode meegemaakt en heeft bewondering voor de vrijwilligers die nog steeds in de tent geloven en zich voor het jongerencentrum inzetten. Als beroepskracht, en ook als stagiaire, moetje natuurlijk het goede voor beeld geven, maar Yvette bekent dat ze het daarmee wel eens moeilijk heeft gehad. "Maar nu wil Dingus laten zien dat het niet altijd ellende is. We vieren feest, we staan er weer PEEL EN MAAS 'n abonnement waard en Dingus gaat niet weg", zegt de 22-jarige strijdlustig. EIGEN KRACHT Haar optimisme is niet helemaal ongegrond, haar peptalk is geba seerd op de ervaringen van de laat ste maanden. Die geven aan dat Dingus op de weg naar boven is. Het bestuur is versterkt -onder meer de directeur van het RISC heeft een advieszetel- en de gemeente is akkoord met het beleidsplan. Ook de financiële dwangbuis mocht van de gemeente een gaatje losser. In dal beleidsplan lijkt Dingus -in legen- stelling tot een aantal jaren daar voor- uit te gaan van eigen kracht en overtuiging. In plaats van te zoeken naar allerlei doelgroepen voor wie iets leuks gebracht moet worden, heeft Dingus net andersom gerede neerd. zo legt Yvette Arts uit. "Ons cultureel aanbod valt globaal in drieën uiteen: muziek, theater en film. En dat heel breed voor ver schillende groepen jongeren". Er bestaan plannen voor cabaret en theater en voor een literair café. spe ciaal voor jongeren. Over bezoekers en aantallen vrij willigers heeft Dingus volgens de stagiaire evenmin te klagen. "De weekenden draaien goed. eigenlijk de hele week wel. Op doordeweekse avonden loopt het vaak zo'n beetje in en uit", vertelt Yvette. Met een AKTIVITEITEN AGENDA FEBRUAR11996 vr en za 2 en 3 feb Circus Mök, carnavals zitting 20.11u. Schouwburg. za 3 feb open dag in fabrieken waar 25 beroepen hun techniek presenteren. 10.30- 15.00 u.Industrieterrein Smakterheide. di 6 feb black-musical Sikulu 2.20.00 u. Schouwburg wo 7 feb De nieuwe snaar, cabaret. 20.00 u. Schouwburg vr 9 feb L.S.O.carnavalsconcert 20.00 u. Schouwburg za 10 feb Vorstenhal; gekostumeerd carna valsbal 21.00 u. Schouwburg zo 11 feb Opstoek matinee door Ven rays Mannenkoor 13.11 u Schouwburg vr 16 feb 55+avond;Twedde jeugd 20.11 u Tent voor de Schouwburg, za 17 feb Hofbal,gekostumeerd carnavals bal 20.11 u. Schouwburg en tent. zo 18 feb receptie en carnavalsbal 16.44 u. Fcyer en tent voor Schouwburg zo 18 feb kinderoptocht 14 11 u centrum ma 18 feb optocht en bal 14.11 u.centrum foyer en tent. di 20 feb Boerebrulluft en bal.centrum foyer en tent 10.33 u. zo 25 feb Veldtourtocht door de bossen op ATB fietsen 40 en 60 km." De oude Barrier"Maasheseweg 8 00-14.00 u. zo 25 feb Philip Elan Schouwburg 16 00 u. wo 28 feb Jeugdv.ZZwing Joeka Schouwburg 14.30 u. do 29 feb Ballet;Het Zwanenmeer Schouwburg 20.00 u feb In Galerie "De Lochting" exposeren rondom het thema "Geest gronden'Mieke v d Hoogen, keramische beelden en Sylvia v Nooye schilderijen. Open za zo 14.00-17.30 u.en op afspr. Alleen de metgemerkte evenementen zijn aangemeld bij de ACEV en komen in aan merking voor vermelding op de Venray- Agenda. Hieronder volgt een greep uit de vele voor stellingen die U bij ons kunt boeken. FEBRUARI 1t/m18 My Fair Lady Amsterdam 4 Al Stewart Live Amersfoort 5 Soesja Citroen Amsterdam 12 Ruth Jacott Amsterdam 21 André Rieu Maastricht 24 Funk Party Uden 29 10 to 10 House-Party Arnhem MAART Louis Lane Uden 3 Laura Fygi Amsterdam 4 t/m 10 ABN-AMRO Tennis Tournament Rotterdam 5 t/m 10 Sound of Music Den Haag 16 Tractor Puiling Rotterdam 19 t/m 24 Le Cage aux Folies Breda vvv venray FIETSEN VVV Venray heeft een brochure met een tiental fietsroutes in en om Venray uitgegeven. Van deze fietsroutes is een nauwkeurige routebeschrijving opgenomen, terwijl op een kaartje globaal is aangegeven door welke omgeving de rou tes voeren. Tevens zijn in de routes bezienswaardige tips opgenomen en een aantal tips voor horecagelegenheden langs de fietsroutes.De fietsroutes zijn gemiddeld 35 km lang.Het fietsrouteboekje is voor f 7,95 bij VVV Venray ver krijgbaar. Streek VVV Noord en Midden Limburg heeft in samenwerking met de plaatselijke VVV's de door het gewest uitgezette fietsroutes gecontroleerd en de bestaande beschrijvingen aangepast.Zo is de geheel aangepaste Loobeekroute weer verkrijgbaar bij VVV Venray. Een prima aanvulling op deze fietsroutes vormt de Kaart voor Vakantie en Vrije Tijd van Noord en Midden Limburg. Deze regiokaart geeft een gedetailleerd overzicht van wegen en bezienswaardigheden. Tesamen met de nieuw uitgegeven fietsroutes vormt de Kaart voor Vakantie en Vrije Tijd een prima uitgangspunt voor fietstochten in Venray en omgeving. Deze kaart is voor f 7,95 verkrijgbaar bij VVV Venray. REISBUREAU VOOR DE BINNENLANDSE MARKT. VVV's krijgen steeds meer bekendheid als reisbureaus voor de binnenlandse markt. En terecht!Bij VVV Venray kunt u alle informatie verkrijgen over een vakantie in Nederland. In de provinciale gidsen voor Vakantie en Vrije Tijd is, naast een beschrijving van de omgeving en de bezienswaardigheden, een overzicht van de aanwezige accommodatie - hotels, bungalows, campings - opgenomen. De nieuwe gidsen voor 1996 zijn te verkrijgen aan de VVV-informatiebalie. Ook voor kant en klare arrangementen - voor een weekend, midweek of langer - kunt u terecht bij de VVV Venray. In de landelijke brochures Gastvrij Actief en Gastvrij Verblijf is het landelijk aanbod van bungalow-, hotel- en kampeerva- kanties opgenomen. De informatrices geven u graag nadere informatie hierover en zullen graag de uitgezochte vakan tie voor u boeken. VVV Venray boekt rechtstreeks voor u een of meerdere bungalows in een van de Center Pares of de bungalows van de Zilverberkparken. ACE VENRAY De Adviesgroep Coördinatie Evenementen Venray, kortweg ACEV, werkt sinds twee jaar aan een betere afstemming van de evenementen in" Venray. Daartoe is een aanmeldingsprocedure ontwikkeld en zijn alle verenigingen en organi satoren van evenementen in Venray benaderd om hun evenement aan te melden bij de ACEV. Het secretariaat van de ACEV in ondergebracht bij VVV Venray. Organiseert u een evenement meldt u dat dan via de aanmeldingsformulieren van de ACEV aan. De ACEV zorgt dat een kopie van het aanmeldingsformulier in het bezit komt van de gemeente, die vervolgens de benodigde vergunningen regelt. Alleen die evenementen die via de aanmeldingsformulieren van de ACEV zijn aangemeld, komen in aanmerking voor vermelding op de VenrayAgenda. Dit is een tweemaandelijkse uitga ve van de ACEV en deze VenrayAgenda wordt verspreid via een honderd adressen en via de VVV-informatiebalie. Tevens stelt een nauwkeurig overzicht van de evenementen de ACEV in staat een van haar taken uit te voeren en wel het in contact brengen van organisatoren van evenementen om zo tot een versterking van evenementen te komen en daarmee tot een grotere Venraypromotie. Onlangs is dit ook gebeurd toen de organisator van de Muziekfeesten Merselo de ACEV benaderde met de mededeling dat in hetzelfde weekend een grote tumbeurs werd gehouden. De ACEV heeft toen onmiddellijk actie ondernomen en beide organisatoren met elkaar in contact gebracht, waardoor nu een samenwerking en afstemming tot stand is gekomen in plaats van een concurrentie tussen beide evenementen Voor meer informatie over de ACEV en de aanmeldingsprocedure kunt u terecht bij de VVV-informatiebalie 0478- 510505. ANWB LEDENSPECIAL. Bij het ANWB-agentschap is voor leden de ledenspecial "Stratenatlas" voor de aantrekkelijke prijs van f 6,95 verkrijg baar. Deze stratenatlas geeft een overzicht van alle Nederlandse steden en dorpen met meer dan 40.000 inwoners Naast alle adressen en een uitgebreid stratenregister zijn ook NS-stations, metro- en tramlijnen, parkeer- en carpool plaatsen bezienswaardigheden en musea opgenomen. Tevens is de ledenspecial "Toeristische routes in de Alpen" verkrijgbaar voor de prijs van f 4,95. Hierin staan twintig aantrekkelijke routes vol hoogtepunten in het hele Alpengebied. Alleen in 1996 zijn deze ledenspecials verkrijgbaar bij het ANWB-agentschap. Op is op!!!! Het ANWB- agentschap is ondergebracht bij VVV Venray, Grote Markt 23 te Venray. JUBILEUM VVV VENRAY In juni 1996 bestaat VVV Venray 50 jaar!! Als opvolger van de Vereniging Venray Vooruit houdt VVV Venray zich dan al 50 jaar bezig met het geven van informatie over de toeristisch en recreatieve mogelijkheden van Venray in de meest ruime zin van het woord. Deze informatie wordt zowel door de bezoekers van Venray gevraagd als door de inwoners van Venray en directe omgeving. Daarnaast houdt VVV Venray zich in toenemende mate bezig met de promotie van Venray. Een 50-jarig jubileum kan en mag niet ongemerkt passeren. In het jubileumjaar zal door een aantal activiteiten en uitgaven hiervoor de aandacht worden gevraagd. Het grote jubileumfeest vindt echter plaats op 21 juni met een Midzomernacht-Muziekfeest. De Venrayse muziekverenigingen, koren, muziekgezelschappen enz. hebben reeds enthousiast op het initiatief gereageerd en een groot aantal heeft hun medewerking toegezegd. Bent u nog niet bena derd en wilt u deze gelegenheid aangrijpen uw muziekgezelschap te presenteren, neemt u dan contact op met VVV Venray. De VVV Venray hoopt dat het jubileumfeest uitloopt op een muziekfeest voor en door Venray, dat zal uitgroei en tot een jaarlijks terugkerend evenement!! VVV venray grote markt 23. postbus 330, 5800 ah venray, holland, tel. (0478) 510505, fax (0478) 512736 slag om de arm komt ze op een gemiddelde van zo'n 30 a 40 bezoe kers per dag. De kern daarvan bestaat uit de metal-liefhebbers die al een jaar of lien Dingus bevolken en sinds een jaar of vijf ook daad werkelijk actief zijn. Dat is inmid dels ouwe hap geworden. Daar zijn wat jongere bezoekers bijgekomen, die meer in de house-hoek zitten. "Hel klikt wonderwel met de oudere bezoekers", aldus Arts. Hel werk in Dingus wordt verricht door een groep van zo'n 50 vrijwilli gers. Op de meeste daarvan kan direct een beroep gedaan worden, een tiental is actief bij activiteiten als optredens, thema-weekenden en dergelijke. "Een hele goeie ploeg", zo kwalificeert de stagiaire de vrij willigers. "Er zijn nog steeds men sen die dóórgaan, ondanks tegensla gen". Ook over de huidige jongerenwerker niets dan goeds. In afwijking van het beleid van het RISC (sinds kort Synthese) van stu ren op afstand, staal de nieuwe man bij Dingus er dicht bovenop en is ook meer bij uitvoerende zaken betrokken, Blijft eigenlijk alleen de accom modatie over. Die voldoet volgens Dingus-voorzitter Pieter Gijsbers absoluut niet aan de eisen van deze lijd. Dingus moet net als horecabe drijven een milieuvergunning heb ben. De isolatie voldoet echter niet aan de normen bij de functie die de zaal heeft. Bands en houseparties zijn daarom taboe en dat scheelt bezoekers en omzet. "We hebben inmiddels twaalf keer per jaar ont heffing", zegt Yvette. "Vier keer met kermis, vier keer met carnaval en vier dagen die we zelf mogen invul len". VAN SR '65 NAAR DINGUS De geschiedenis van het (open) jongerenwerk in Venray begint offi cieel op 6 november I965 met de inzegening van het pand aan de Hoenderstraat door deken Loonen. Vanaf die dag had de Venrayse jeugd van dertien jaar en ouder een eigen 'home'. Daarvoor waren er alleen zo'n beetje sport- en muziek verenigingen. Het programma-aan bod oogt nu weinig revolutionair en volwassenen hadden een stevige vinger in de pap van de Stichting Rooy '65. in de volksmond 'de soos'. In de openingsweek werd een Friihschoppen gehouden, een toep- avond en er was een romanschrijver te gast. Er kwam een ouderen- en een jon gerenbestuur. een constructie die niet goed werkte. De ongetwijfeld goedbedoelde bemoeienissen van de ouderen botsten al snel met de voor uitstrevende ideeën van de jongeren. In I968 -een berucht jaar- trokken de ouderen zich terug en vanaf moment runden de Venrayse jonge ren zelf hun tent. De vrijwilligers die de soos bestuurden en draaiende hielden groeiden naar een hechte club -som migen zeiden kliek- mensen, die zich in hoge male verantwoordelijk voelde voor de soos. Hel jongeren centrum. inmiddels omgedoopt in Free Wheelin'. werd een drukbe zocht uitgaanscentrum. Free Wheelin' werd vooral bezocht door middelbare scholieren mavo. havo en vwo. Dat bleef zo tot medio jaren zeventig. Net toen de relatief klein schalige soos de stap naar regionaal grootschalig jongerencentrum w ilde maken ging het mis. Door een com binatie \an factoren verloor 'de soos' de aansluiting met de jongeren. De laatste jaren zeventig en de eerste helft van de jaren tachtig kenmerken zich door een krampachtig zoeken naar de doelgroep'. Met kort achter zich de grote jaren zeventig, die echter nooit zouden terugkeren. Tegenwoordig is Dingus gewoon Dingus en spiegelt zich al lang niet meer aan hel verleden Dat wil niet zeggen dat er geen problemen zijn. maar turbulentie lijkt onlosmakelijk te zijn verbonden met jongeren werk. Na dertig jaar lijkt Dingus echter weer op weg naar boven. Ondanks kritiek -van met name ouderen- heeft de soos het vizier in de juiste stand staan: in de richting van jongeren die iets meer willen dan alleen consumeren. FEESTPROGRAMMA Het jubileumweekend start vrij dag 8 maart met een stevig minifes- tival. Drie regionale bands van hel type hard en heftig teisteren het podium. Vanaf 20.30 uur is dat eerst Mind of my Own. een metalband uit Oostrum. met nummers uit eigen koker en van anderen. Daarna is het podium voor de hardrockers van Amberdawn. Een naam die weini gen iets zal zeggen, behalve ver stokte fans van Spellbound, want dat was tot voor kort de naam van de groep. De Venrayse stevige blues band Proud to be Loud heeft ook een andere naam. maar die was bij het opstellen van het programma nog niet eens bekend. Des te beken der is de muziek, die voornamelijk bestaat uit blues classics. Aanvang 00.30 uur. De entreeprijs voor hel openingsfestival bedraagt 10,-. Zaterdag 9 maart houdt Dingus een open dag. Tussen 14.00 en 17.00 uur is jong en oud welkom om kennis te maken. De open dag slaat in het teken van de imagoverbete ring. Er draaien Disneyfilms voor de kinderen, je kunt er spelletjes doen of een kop koffie drinken. Dingus probeert zich zo weinig mogelijk opdringerig te presenteren. Vjindaar dat gekozen is voor een informatie stand. Wie daarna nog meer wil weten kan één van de vrijwilligers aanschieten. Na een officieel programma met toespraken door wethouder(s) en bestuur en een receptie, eveneens voor genodigden, begint om 21.30 uur een reünie. Om herinneringen aan dertig jaar (of minder) SR '65. Free Wheelin' en Dingus op te halen is iedere vrijwilliger van vroeger van harte uitgenodigd. Hel is de organisatie niet gelukt om iedereen persoonlijk uit te nodigen, maar ook mensen die geen briefje hebben gehad zijn van harte welkom. Wel is Dingus er in geslaagd om muziek van nagenoeg alle bands die ooit op het podium hebben gestaan te verza melen. Theatergroep 'Bukken en beuken' zorgt voor aangepast theatervertier. Zondag 10 maart gaat het jubi leum in een lager tempo verder, 's Middags wordt er gebrunched door de vrijwilligers, die dat tegen die tijd meer dan verdiend hebben. Vanaf 16.00 uur is dan het café open en om 19.30 uur begint het laatse onderdeel van het jubileumweek end. een optreden van de Venrayse band Alice's Restaurant. Swingende, op folk geënte muziek. De entree is sratis. De mooiste Latijnsamerikaanse titels nü in Rainbow pockets Wereldwinkel Venray vraagt aan dacht voor een zeer aantrekkelijk assortiment Latijnsamerikaanse lite ratuur. Latijns-Amerika is namelijk het thema van de boekenweek, van 13 tot 23 maart. Voor deze speciale gelegenheid is er door de Rainbow een tiental zeer interessante pockers geselekteerd. Rainbow pockets zijn boeken van topauteurs. te koop voor de prijs van 14 gulden. Een greep uit de titels: Gabriel Garcia Marquez: De gene raal in zijn labvfint en Kroniek van een aangekondigde dood: Isabel Allende e.a.: Als je mijn hart beroert: Carlos Fuentcs: De dood van Artemio Cruz: Mario Vargas LLosa: Lof van de stiefmoeder: Luis Sepulveda: De oude man die graag liefdesromans las; Horacio Quiroga: Verhalen van liefde, waan zin en dood; Sylvia Lopez|Medina: Het lied van de Mexicana's; Lauro Esquivel: Rode rozen en tortilla's. De Wereldwinkel heeft nog véél méér boeken uit Latijns-Amerika en de Cariben, ook in de reeksen Geuzenpockets en Globepockets en de Novib. En niet te vergeten de Landenreeksen. zoals Te gast in' en de kookboeken. Vanzelfsprekend vindt u in de winkel verder hel héle jaar door boeken van schrijvers uit alle - wat wij in de westerse wereld noemen met een akelig woord - 'ontwikke lingslanden'. Kom eens vrijblijvend een kijkje nemen in de Wereldw inkel, geves tigd in het pand Henseniusstraat 3a. De Wereldwinkel is geopend maan dag van 12.00 tot 18.00 uur; dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur. vrij dag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Vlag uit. winkel open! Tijdens openingstijden is de winkel telefonisch te bereiken onder nr. 588571. Chauffeur kreeg vuistslag Vrijdagmiddag omstreeks 15.10 uur moest een 35-jarige chauffeur van de lijndienst Venray-Helmond stoppen voor de rotonde in Ysselsteyn. Hij werd links inge haald door een jeep met aanhangwa gen. De bestuurder daarvan schreeuwde naar hem, maar wat, kon de bestuurder niet verstaan. Hij draaide het schuifraam open en op dat moment kreeg hij een vuistslag in zijn gezicht waardoor de chauf feur lichte verwondingen opliep. De man verdween, maar buspassagiers noteerden het kentejtennummer. Dat is afgegeven aan een inwoner van Tilburg. Het verdere onderzoek zal door de politie van Tilburg worden gedaan. Het nieuwe bestuur van Mixed Hockey Club Venray (MHCV) heeft grote plannen voor de hockeysport in Venray en omgeving. 'Hockey is een leuke teamsport, die in familie verband cn op elk niveau kan wor den bedreven. Wij zijn er dan ook van overtuigd dat we meer mensen in Venray aan het hoekeyen kunnen krijgen'. Dit zei voorzitter Harry Woltring zondag 3 maart jl. tijdens het Oranie-Groen diner, dat door de bestuursleden en de standaardteams speciaal was bereid voor alle spon sors van de club. De ruim vijftig deelnemers aan het Oranje-Groen diner waren door de club uitgenodigd als dank voor de vaak jarenlange financiële onder steuning. Bovendien wil hel bestuur de band met haar sponsors verbete ren en tevens de hockeysport een grotere bekendheid geven onder een breder publiek. Het bestuur presenteerde tijdens het diner een ambitieus beleidsplan voor de komende vier jaar. De belangrijkste aandachtspunten in dit plan zijn: hel werven van nieuwe leden, de vervanging van het kunst- grasveld. de aanleg van een eventu ele tweede kunstgrasveld en een verbetering van de sfeer binnen de club. MINIBEGELEIDINGSPLAN De club streeft naar groei van het aantal leden. Vooral een toename van hei aantal jeugdleden is van groot belang voor de continuïteit van de vereniging. Daarom heeft de minibegeleidingscommissie een plan ontwikkeld om zowel prestatie!" als sociaal meer aandacht te geven aan de begeleiding van jeugdleden. Zij denkt daarmee de konkurrcrende positie ten opzicht van andere ver enigingen te versterken. VERVANGING/AANLEG KUNSTGRASVELD Het huidige kunstgrasveld van MHCV is zowel technisch als eco nomisch afgeschreven. Het vervan gen van de bestaande kunstgrasmat is daarom noodzakelijk. Daarnaast wil de club proberen een tweede kunstgrasveld aan te leggen, zodat meerdere wedstrijden tegelijk kun nen worden gespeeld. Alle leden worden betrokken bij aktiviteiten voor de financiering van dit plan. VERBETERING SFEER Het bestuur wil de komende jaren veel energie steken in de renovatie van het clubhuis, de Push-Inn. Tevens werkt zij een aktiviteitenplan uit om meer bezoekers te trekken in het clubhuis. De Push-Inn moet uit groeien lot een clubhuis waar jong en oud in het weekend gezellig kan vertoeven onder het genot van een hapje en een drankje. Afgelopen zondag maakte het bestuur hier een begin mee door alle sponsors uit te nodigen voor een ori ginele presentatie van het beleids plan. Een aktiviteit die volgens de sponsors voor herhaling vatbaar is. De dalende voorraad hormonen kan mede door uw hulp weer op peil gebracht worden. In het begin van de zwangerschap beval uw urine het Heg-hormoon, dat gebruikt kan worden bij onvruchtbaarheid. Vooral de eerste vier maanden \an de zwangerschap zijn belangrijk. Helpt u daarom mee door een aantal weken uw urine te verzamelen. Aanmelden het liefst als u denkt dat u zwanger bent. maar niet later dan de elfde week na de laatste menstru atie. DISCRETIE Heb je soms bedenkingen, tegenargumenten, of gewoon hele praktische problemen, zoals 'ik wil het nog even voor onszelf houden', of 'ik werk nog en hoe moet het dan Laat dan juist even iets van je horen, want ik ben ervan overtuigd dal w ij samen in een gesprek wel tol een oplossing zullen komen. En misschien geef je er wel de voorkeur aan dat de Hessen niet bij je thuis, maar op een ander adres worden omgewisseld. Het kan allemaal, als je je maar aanmeldt. Z WA NGERSCH APSM A R KT A s. zaterdag 9 maart kun je ook inlichtingen krijgen op de zwanger- schapsmarki in de Clockert te Venray van 13.00 tot I6.(X)uur. Neem dus zo snel mogelijk kon- takt op met je informatrice Marianne Janssen, tel. 0478-586147 of bel tijdens kantooruren hel gratis nummer van Moeders voor Moeders 06-0228070. Zakkenrollen Maandagmiddag omstreeks 14.15 uur werd uit de jas van een 39-jarige Venrayse, die aan het winkelen was in een warenhuis in de Grotestraat, haar portemonnee 'gerold'. Daarin zaten 500,-, een rijbewijs en per soonlijke bescheiden,

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7