Nog steeds oorlogstuig in Venrayse bodem "Conferentie in schouwburg bepaalt niet wat college moet gaan doen" Marokkanen komen naar buiten Politie Basiseenheid Venray Verkeersongevallen met gewonden A IXVkM Urft! RISC krijgt bijdrage voor vrijwilligers- centrale Limburgse finale jeugdspelregel wedstrijden Open dag basisschool De Keg Buro Slachtofferhu lp heeft nieuwe medewerkers nodig PEEL EN MAAS Donderdag 7 maart 1996 - Pagina 5 Waals over initiatiefgroep De Venrayse politieke partijen staan met gemengde gevoelens positief tegenover de Venray con ferentie die moet leiden tot een meerjarenplan met betrekking tot de marketing en promotie van Venray. Tijdens de commissie Algemene Zaken spraken de Venrayse fraktievoorzitters zich wel positief uit over het initiatief maar zetten ze tevens enige vraag tekens bij wat een "Venray confe rentie" op zal leveren. Ook de vraag hoe de gemeente daarmee om moet gaan. was een van de kanttekeningen. Gé Peterink. initiatiefnemer van het project, legde aan het begin van de vergadering zijn plannen nog eens uit aan de commissie. Hij bena drukte duidelijk dal de initiatief groep duidelijk heeft gesteld de men niet met de vinger naar elkaar moet wijzen. "De vraag is hoe gaan we verder, toekomstgericht, zonder te zanikken over wat geweest is." Verder stelde Peterink dat het initia tief van zijn kant kwam dal hij voor lopig ook de risico's draagt. Het CDA bekeek de plannen van de positieve kant. Volgens Cees v.d. Ven komt hel initiatief op een moment "dat we er met z'n allen voordeel van kunnen hebben." Volgens van de Ven zal de gemeente op de juiste wijze moeten inhaken op het initiatief, zodat betrokken door samenwerking, samen verder kunnen gaan met Venray. Truus Kemmelings (PvdA) en Joost v.d. Vorle vroegen zich af wat de conferentie uiteindelijk zal bren gen. Truus Kemmelings was verder niet gelukkig met een door Peterink gebruikte zinsnede "Wat doen we met Venray?" Volgens haar kon dat verkeerd uitgelegd worden. "Als raadsleden zijn we al continu met Venray bezig". Zij wenste de initia tiefgroep in ieder geval veel succes en wilde hel resultaat van de confe rentie afwachten. Leo Janssen (VVD) wilde dat niet. "Wij willen een bijdrage leve ren. Ik zie graag wat er gebeuren gaal. Hier is sprake van een schitte rend stuk particulier initiatief". Janssen sprak ook van een ambitieus verhaal. Die woorden werden door Ike Busser (Samenwerking) en Hans Teunissen (D66) onderstreep ten de woorden van Janssen. v.d. Vorle vroeg zich verder af wie nu de initiatiefnemer, was. de gemeente'of de "tien belangrijkste mensen van Venray" zoals hij de leden van de initiatiefgroep omschreef. Hij maakte zich nogal zorgen. "Vroeger hadden de tien belangrijkste mensen van Venray ook de touwtjes in handen." Hij vroeg zich af of dat nu ook zou zijn. Waals ontzenuwde deze gedachte. "Het college wil meeparticiperen. Het is niet zo dat een Venray confe rentie in de schouwburg bepaalt wat hel college moet gaan doen. Het col lege houdt haar eigen verantwoorde lijkheden." Waals heeft er overigens wel alle vertrouwen in dat met een gezamenlijke inspanning een "win situatie" gecreëerd kan worden. Tip van de week Merken van goederen Zoals we in de vorige Tip van de week al schreven, is inbraak en diefstal niet altijd te voorkomen. Het is daarom erg zinvol om diefstal-gevoelige goederen, zoals muziekinstallaties, foto- en video-apparatuur, elektrisch gereedschap en dergelijke te 'merken'. U kunt bijna alle voorwerpen merken, van antieke klok tot moderne cd- speler. De juiste manier van merken is het aanbrengen van uw postcode met uw huisnummer. Zo ontstaat er een uniek nummer. Vaak komt het voor dat wij aangetroffen gestolen goederen weer terug moeten geven aan de vermoedelijke dief of heler. Dit komt omdat wij niet kunnen aantonen dat het om gestolen goed gaat. Met uw unieke postcode kunnen wij dat wel. De voordelen van merken zijn: 1. Dierbare spullen aan u teruggeven; 2. Dief of heler aan kunnen pakken. Daardoor is de kans kleiner dat men nog eens bij u terug komt. Gemerkt goed is voor de heler en de steler minder interessant. Het risiko om daarmee gepakt te worden is aanzienlijk groter. Voor advies kunt u uiteraard terecht bij de politie. Registreren Inbraak en diefstal is niet altijd te voorkomen. Wij merken heel vaak dat slachtoffers weinig details kennen van hun eigendommen. Registreer daar om uw waardevolle goederen. Noteer het merk en eventuele serie- en type nummers. Er zijn daarvoor speciale registratiek'aarten te krijgen op het politiebureau. Er zijn natuurlijk ook voorwerpen die je moeilijk kunt omschrijven. Te.denken valt aan kunst, antiek, klokken en sieraden. Deze goederen kunnen worden gefotografeerd of op de video worden opgeno men. Verder bestaat de mogelijkheid de goederen te laten taxeren en beschrijven door een terzake deskundige zoals een antiquair of juwelier. Iedereen heeft in huis vast wel voorwerpen, waaraan men erg gehecht is. Als u bij een diefstal een goede omschrijving kunt geven, is de kans aan zienlijk groter dat wij uw dierbare spullen terug kunnen brengen. P.s.: Denkt u nog even aan de opbergplaats van uw huissleutel en de bui tenverlichting. Voorkoming misdrijven: een zaak van de politie en U! Politie Basiseenheid Venray Leunseweg 4 V Postbus 525 5800 AM Venray Telefoon: 0478-531111 Vorige week woensdagavond omstreeks 19.00 uur was een 17- jarige inwoner met zijn hond. aan- elijnd. aan het wandelen op de .aagheidseweg. toen die hond plot seling de weg oprende. Op dat (moment naderde een motor, bestuurd door een 22-jarige Venraynaar. Die kon de hond wel ontwijken maar kwam ten val en moest voor behandeling van ver wondingen naar hel ziekenhuis wor den vervoerd. De motor werd totaal vernield Vorige week donderdag morgen bij dichte mist verleende een 56-jarige Venrayse autobestuur- Mel de Aixam rijdt u zonder rijbewijs, "iet 45 km/u, veilig over fietspaden, door steden en over binnenwegen De Aixam brengt u en uw bagage overal warm en droog naartoe. Auto Lenders Wilhelminastraat 29a, Venray, tel. (0478) 511113. der. toen hij komende vanaf de Langstraat de Deurneseweg opreed, geen voorrang aan een motor, bestuurd door een 23-jarige inwo ner. Deze bestuurder kwam ten val en moest voor behandeling van ver wondingen naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Hij kon later naar huis worden gebracht. De motor moet als verloren worden beschouwd. Dichte mist was ook oorzaak, dat een 52-jarige bestuurder uit Heide op de Begijnhofweg uit de juiste koers raakte. Voordat de bestuurder zijn auto onder kontrole kon krijgen was deze al tegen een boom tot stil stand gekomen. Na de botsing vloog de auto in brand. De bestuurder kon op eigen kracht zijn auto verlaten maar moest wel voor behandeling van lichte brandwonden naar het ziekenhuis worden vervoerd De auto brandde geheel uit. Vrijdagmiddag lette een 19-jarige bestuurder van een personenauto, toen hij vanuit een uitrit de Plataanstraat wilde oprijden, onvol doende op het verkeer. Daardoor bolste zijn auto tegen een personen auto. bestuurd door een 26-jarige Venraynaar. Bij de botsing werd de laatstgenoemde bestuurder aan zijn nek gewond. Hij moest voor behan deling naar het ziekenhuis worden vervoerd. Zaterdagmorgen omstreeks 10.45 uur reed een 35-jarige bestuurder uit Castenray met zijn. personenauto over de Overbroekseweg. Hij stopte bij de Horsterweg en dacht dat er geen verkeer aankwam. Hij had niet goed opgelet want uit de richting Leunen naderde een personenauto, bestuurd dooreen 65-jarige inwoner van Venray. Die kon een botsing niet meer voorkomen. Bij de botsing werden beide bestuurders gewond, terwijl de 64-jarige echtgenote van de Venrayse bestuurder eveneens naar hel ziekenhuis moest worden vervoerd. De beide kinderen van de Castenrayse bestuurder kwamen met de schrik vrij. Bijna wekelijks meldingen boeren en aannemers 'De mannen van de EOD heb ben zich over het souvenir ont fermd'. Een klassieke zin in de verslaggeving van Peel en Maas. In de afgelopen halve eeuw heeft die zin in ontelbare berichten gestaan, telkens als er weer een explosief uit de bodem werd gehaald. De laatste jaren wordt het wat minder, maar nog steeds lijkt de voorraad dodelijke rotzooi niet uitgeput. Afgelopen weken belandde er nog enkele keren een granaat op de lopende banden van twee Venrayse puinverwer- kende bedrijven. (door Bert Albers) Inspecteur Anne Beuving geldt in het district Venray van de Regiopolitie Limburg-Noord als de expert op het gebied van (oorlogs)explosieven. Hij heeft op verzoek de recente oogst aan plof- materiaal nog eens nagekeken. Van 1 januari 1995 tot 1 maart van dit jaar zijn er toch nog 71 explosieven uit de grond gekomen, waarvoor het Explosieven OpruimingsCommando (EOC) van de Landmacht naar Venray moest komen. En daarmee scoort Venray niet eens bijzonder hoog. In dezelf de periode doken in de smalle strook ten oosten van de Maas (tus sen Arcen en Mook) bijna honderd stuks wapentuig op. PRUTSEN Hel gaat daarbij volgens Beuving vooral om ontstekers van granaten, hand- en rookgranaten en om staart stukken van mortiergranten. Kleiner spul, maar daarom niet minder gevaarlijk. Als hel ontploft kost het je gauw een hand of voet. Het gevaar van ontploffen is volgens de Venrayse politieman niet zo vrese lijk groot. "Zolang je er maar niet aan gaat zitten prutsen". En hij vertelt het verhaal van de twee bouwvakkers in Smakt. Het duo was bij een boer een schuur aan het opknappen en zocht op een gegeven ogenblik naar een soort drevel. In het schuurtje vonden ze wat ze zochten, een roestig stuk ijzer met een redelijk scherpe punt. Om de punt nog wal spitser te maken werd de "slijptol ter hand genomen. Met als gevolg een slag aderlijke bloeding en ernstige ver wondingen aan handen en bovenbe nen. De bouwvakkers hadden een 20 mm granaat geprobeerd aan te punten... "Voor één van die twee heb ik later nog een rapport opgemaakt vooreen uitkering van de stichting Oorlogsslachtoffers", zegt Beuving. "Hij kon niet meer lang staan en dus z'n werk niet meer volledig uitvoe ren. Ik hoop dat de man er iets aan heeft gehad". BEWEGING Volgens de Venrayse politieman komt er voorlopig nog geen einde aan het vinden van kleinere explo sieven. Dat komt op de allereerste plaats omdat de grondlagen in beweging zijn. is zijn uitleg. Door de samenstelling van de bodem en de verschillen in dichtheid tussen bewerkte en onbewerkte grond, gedraagt de bodem zich anders bij opwarmen en afkoeling. Beuving verklaart daarmee het -ook na een halve eeuw- nog voortdurend omhoog komen van stenen en meta len. "Dit soort spullen kom je niet meer tegen", zegt Beuving als hij een Duitse drempelmijn naar binnen brengt, even later gevolgd door een zogenaamde schotelmijn en een Britse anti-tankmijn. "Wat niet ont ploft is, is inmiddels doorgeroest", zegt hij, wijzend op de dunne wan den van het verraderlijke explosief. Dat wat wel boven komt heeft alle maal een dik omhulsel en explo deert daarom minder snel. BUNKER Alle oorlogstuig dat wordt gevon den moet via tussenkomst van de politie door de EOC onschadelijk worden gemaakt. Omdat het tegen woordig om kleiner materiaal gaat. dat bovendien niet meer zo gemak kelijk de lucht in vliegt, slaat de politie het lijdelijk zelf op, Bij de bouw van het politiebureau is daar mee al rekening gehouden. Ergens op het terrein bevindt zich een kel derbunker. waarin de (handgrana ten bewaard worden totdat de man nen uit Culemborg weer in de buurt zijn. De kelder ligt vrij en is zodanig geconstrueerd dat bij een eventuele ontploffing de vrijkomende krach ten naar boven gericht zijn om zodoende minimale schade aan te richten. "Bij mijn weten zijn we het enige politiebureau dat over zo'n voorziening beschikt", meent Beuving. Nog regelmatig worden er bij bedrij ven "op de band" oorlogssouve- niers aangetroffen. Aardappel verwerkend bedrijf Nestlé in Oostrum beschikt overeen soortgelijke inrichting, bevestigt woordvoerder Rasing van het bedrijf. Bij Nestlé worden dagelijks vele tonnen aardappelen aangevoerd en daar wil nog wel eens wat tussen zitten. "Voordat de aardappelen de fabriek in gaan voor verwerking worden ze allemaal langs een metaaldetector gehaald", schetst Rasing. Daarbij komen ook explo sieven te voorschijn. Wat gevonden wordt, wordt in een munitiekist op een afgeschermd gedeelte van het terrein opgeslagen totdat de explo- sievenexperts ter plekke zijn. Volgens de Nestlé-woordvoerder kan het personeel met de risico's omgaan. Er gelden instructies en procedures voor het behandelen van ontplofbaar materiaal. Het bedrijf heeft sinds 1971 al een speciale ver zekering afgesloten. Hoewel er zeker tot in de jaren zeventig nog behoorlijk wat oorlogsmaterieel tus sen de piepers werd aangetroffen, is er volgens Rasing nooit iets voorge vallen. Hij hoopt dat het zo blijft. Tegenwoordig is het allemaal klei ner materiaal wat de detectors uit de aardappelen vissen. Vooral scherven van ontplofte projectielen. "Zelfs geen handgranaten meer", verzekert Rasing. Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan het RISC (Regionaal Instituut Sociaal Cultureel werk) een bij drage van ƒ7500,- toegekend. Deze bijdrage is bestemd voor de start van een vrijwilligerscentrale in Horst. Momenteel heeft het RISC al een vrijwilligerscentrale in Bergen. Daar worden vrijwil- Igersbaantjes geregistreerd en kunnen mensen, die vrijwilligers werk willen doen, zich aanmel den. Een soortgelijke centrale wordt nu in Horst gerealiseerd. Beide centrales nemen daarbij ook "Venray onder hun hoede". De verwachting is dat het RISC op korte termijn (medio april) met de centrale in Horst kan star ten. Op vrijdag 8 maart organiseert Scheidsrechtersvereniging Horst- Venray de Limburgse finale van de spel regel wedstrijden veld voetbal voor jeugdspelers(sters). De deelnemers, die zich via regio nale voorrondes voor deze finale hebben geplaatst, zijn de jeugd- teams van de voetbalverenigingen Leunen, SSS' 18 Overloon, SVH'39 Herkenbosch en Venray. De winnen de ploeg plaatst zich voor de lande lijke finale, die op 13 april gehou den zal worden te Apeldoorn. De wedstrijd bestaat uit een schriftelijke ronde, een mondelinge ronde en een kwisronde. Voor supporters en toeschouwers is het mogelijk om deel te nemen aan de 'Pubfieksronde' waarbij zij dezelfde schriftelijke vragen krijgt te beantwoorden als de deelnemers. Deze wedstrijd vindt plaats in clublokaal Trefhove van Scheidsrechtersvereniging Hofst- Venray. Wittebrugweg 7 te Horst en begint om 19.30 uur. Inbraak in aktiviteitencentrum Weer was door forcering toegang verkregen tot het aktiviteitencen trum van een instituut aan de Stationsweg. Ontvreemd werden een aantal pakken koffie, een klok, een afvalbak en gereedschappen. Totale waarde ƒ2.000.-. Op maandag 18 maart aanstaande vindt in Venray de inschrijving plaats voor kinderen die in de loop van het volgende schooljaar naar de basisschool zullen gaan. Voorafgaand aan deze datum houdt de openbare basisschool De Keg (de school is gelegen in de wijk Vellum aan de Blauwververstraat) een open dag op dinsdag 12 maart. Geïnteresseerden kunnen dan ken nis nemen,van de dagelijkse gang van zaken op deze school, waar eigentijds kindgericht onderwijs gegeven wordt. Ouders die reeds ervaring hebben met de wijze van werken op De Keg zullen ook aan wezig zijn om bezoekers eventueel te woord te staan. Tussen ca. 08.45 en I 1.45 uur en 13.30 en 15.15 uur bent u welkom op ieder moment dat hel u schikt. De Keg is een Jcnaplan-basis- school. De school is toegankelijk voor alle kinderen tussen 4 en 12 jaar. Het Jenaplan organiseert het basisschoolprogramma vanuit een kindgerichte sfeer, waarbij het leren zoveel mogelijk wordt afgestemd op het kunnen en kennen van ieder kind. Begrippen als respekt. rechten en plichten, eigenheid en creativiteit krijgen dagelijks binnen de groeps sfeer aandacht. Kinderen wordt daarbij geleerd om verantwoordelijk te willen zijn voor het eigen - of voor het groeps handelen. Uw hulp helpt! Iedere dag worden mensen slacht offer van mishandeling, diefstal, inbraak, beroving, aanranding, ver krachting. Dagelijks eiste het ver keer zijn tol. Degene die dit over komt. wordt volkomen onverwacht gekonfronteerd met gevolgen van velerlei aard. Vrijwillige niedewcrkers van het Buro Slachtofferhulp gaan o.a. op bezoek bij een echtpaar bij wie ingebroken is, adviseren over scha devergoedingsmogelijkheden aan een mishandelde jongeman en bege leiden naar een rechtszitting. Bent u degene die slachtoffers de weg wijst in het woud van regels en procedures? Wilt u een verwer kingsproces ondersteunen? Biedt u graag praktische hulp? Staal u stevig in uw schoenen? Heeft u gemiddeld acht uur per week tijd om aan slachtofferhulp te besteden? Slachtofferhulp biedt u: een intro- duktiekursus en werkbegeleiding: zinvolle invulling van uw Tijd. Als u geïnteresseerd bent. wordt u verzocht binnen een week te bellen naar: Buro Slachtofferhulp Noord- Limburg. tel. 077-3548030. Jong bestuur Marokkaans Activiteiten Centrum kijkt naar de toekomst Vorige week vrijdag heropende wethouder De Loo het opgeknap te Marokkaans Activiteiten Centrum (MAC) aan de Leunseweg. De Marokkaanse gemeenschap knapte in 1995 het centrum eigenhandig op en ver timmerde bovendien de bovenver dieping tot een ruimte voor de jeugd. Het grote bord boven de ingang symboliseert de richting die het jonge bestuur is ingesla gen: integratie en samenwerking zijn daarbij twee sleutelwoorden. (door Bert Albers) "Er moet integratie op gang komen. We moeten onszelf en onze cultuur laten zien. Wc willen komen tot een multiculturele samenleving". Ambitieuze woorden van Hamid Chaouki. vice-voorzitter van hel in 1994 aangetreden bestuur van het MAC. De nieuwe lichting binnen de ongeveer 350 leden tellende Marokkaanse gemeenschap kiest voor de weg van openheid en con tact met de rest van Venray. Een heel andere politiek dan in de pakweg twintig voorafgaande jaren van het bestaan van het centrum. In die periode leidde het centrum een onopvallend bestaan. Rustig en een beetje in zichzelf gekeerd. Net als de gemeenschap zelf timmerde het niet aan de weg. Lange tijd was het Marokkaans centrum aan hel Wilhelminaplein gevestigd, eerst samen met de Turkse gemeenschap, later alleen. Ook toen de Marokkanen in 1988 hel gebouw van de Brak aan de Leunseweg betrokken, bleef het allemaal rustig en in de luwte. ZELFSTANDIG Bestuurlijk liep de Marokkaanse stichting al die tijd aan het handje van het RISC. Totdat die stichting, op aandringen van de geirteente. de teugels bewust liet vieren. Het RISC moest zich meer met begeleiden en ondersteunen bezig houden en de Marokkanen zelf hun eigen zaakjes laten opknappen. Hamid Chaouki was één van de mensen die door het RISC gepolst werden voor een plaats in het nieu we bestuur. Hij herinnert zich nog wel de sollicitatieprocedure. "Er werden eisen gesteld aan de oplei ding en of je voldoende de Nederlandse taal sprak." Hamid had daarvoor best begrip. Eén van de oorzaken dat de Marokkaanse gemeenschap in Venray altijd heel gesloten heeft opgesteld noemt hij het gebrek aan opleiding en talen kennis bij de oudere generatie. "De ouderen", zegt hij "zijn naar hier gekomen om geld te verdienen, te sparen en als een rijk man weer terug te gaan naar Marokko. Dat is bij de meesten trou wens mislukt". Veel behoefte om te integreren had den de Marokkaanse men sen niet in de tijd dat ze nog gastar beiders heetten. Bij hun kinderen ligt dat heel anders. "De jongeren voe len zich Nederlander. Ik denk dat l(K)r/r niet teruc wil naar Marokko". Zelf voelt Hamid zich in Marokko ook een vakantieganger. BEGIN Het verschil tus sen de oudere en de jongere generatie loopt als een rode draad door het gesprek. Het is het verschil tussen gas tarbeider en Nederlander, tussen repatriëren en integreren, tussen in de schulp krui pen en naar buiten treden. Het nieu we zevenkoppige bestuur kiest dui delijk voor de jeugd. Dal betekent naar buiten treden, communiceren met de rest van Venray. zowel met de autochtone bevolking als met de andere minderheidsgroepen. Voorbeeld van dal beleid is het eigen voetbalelftal van Marokkaanse jongeren. Dat bestaat al enkele jaren. Voor komend sei zoen lopen er afspraken met SV Venray om een Marokkaans elftal in te schrijven voor de competitie. Er zijn contacten gelegd met de Turkse. Spaanse en Molukse gemeenschap pen in Venray. Dit voorjaar wordt er een eerste gezamenlijke activiteit gehouden. Een multiculturele kin dermiddag. op zaterdag 20 april. "Het is nog maar het begin", verze kert Hamid. JEUGD In dat rijtje past ook het opknap pen van het ontmoetingscentrum en het inrichten van een aparte ruimte voor jongeren daarbinnen. Aan het Marokkaans centrum was sinds de verhuizing in 1988 eigenlijk niet of nauwelijks iels gedaan. Er stond nog oud meubilair uil de jaren zeventig en meer dan een lambrizering en een lik verf was er niet veranderd aan de Brak. En dus toog men vorig jaar aan het werk om van het gebouw een representatieve ruimte te maken. Geschikt voor jong en oud om elkaar te ontmoeten, voor In het Marokkaans een tram is na ook volop ruimte voor de jeugd om zich te vermaken. vergaderingen, onderwijs en andere activiteiten. De gemeente zorgde voor een deel voor de financiering, het Juliana Welzijn Fonds sprong hij. Belangrijk onderdeel van de opknapbeurt was het inrichten van de bovenverdieping van het pand tot een eigen onderkomen voor jonge ren. De jeugd maakte veel te w einig gebruik van het activiteitencentrum om de eenvoudige reden dat hun pa's er ook zalen. En welke opgroei ende puber wil nu dat z'n ouders hem voortdurend op de vingers zit ten te kijken? Hoewel het boven nog niet af is - het geld was op- maakt de jeugd goed gebruik van het eigen deel van het centrum. "Het moet nog wat bekendheid krijgen, maar er is behoefte", zegt Hamid. Het MAC is op zoek naar financiers voor de ver dere inrichting van de ruimte. Met name gaal het om keukenappara- tuur. waarvoor het bestuur sponsors of subsidie zoekt. Tijdens het gesprek komt de speelautomaienlc- verancier het tafel voetbalspel ruilen voor een beter exemplaar. Met een glazen bodem. Een voorziening die zeker weer extra bezoekers trekt, zo denkt Hamid. ONDERZOEK Kiezen voor de jeugd mag niet betekenen dat de oudere generatie vergeten wordt. Dat realiseert het bestuur van hel MAC zich terdege en anders is daar altijd nog het RISC op de achtergrond die de vinger aan de pols houdt. Hulpverleners mogen dan de mond vol hebben over pro blemen bij de tweede generatie Marokkanen, de eerste generatie mag niet over het hoofd' worden gezien. Ze zouden misschien nog wel terug willen, maar dat kan niet meer en of ze als bejaarden op hun kinderen kunnen rekenen is de vraag. Isolatie en een treurige oude dag dreigen voor de Marokkaanse ouderen die nauwelijks zijn aange- Rast in Nederland. Het RISC start innenkort een onderzoek naar de beleving bij Marokkaanse ouderen. De uitkomst daarvan moet een rich ting aangeven voor toekomstig beleid.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5