Wat iedere vrouw over haar lichaam moet weten VENLO VENRAY Rozemarijn Thijm ROZEMARIJN THIJM die*uUe*i 34.95 De vruchtbare periode van de vouw duurt on geveer 30 tot 35 jaar Hierna volgt de over gang of menopauze. De overgang kenmerkt zich door een daling van het oestrogenen-niveau in het lichaam. De wisselende klachten tijdens de overgang, zoals depressiviteit, prikkelbaarheid en opvliegers, worden door deze daling in de oes- trogenenproduktie veroorzaakt. Veel vrouwen zullen de volgende klachten kunnen herkennen: 's morgens bij het opstaan stijfheid en pijn in de gewrichten en dit op steeds wisselende plaatsen. Deze klachten zijn het gevolg van een te lage produktie van de smeervloeistof. die de gewrichten soepel moet houden. Ook bij de produktie van smeervloei stof spelen de oestrogenen een zeer essentiële rol. rDE SPECIALISTE PEEL EN MAAS De speciaalzaak voor uw gezondheid (077) 3545086 QêZOYlUrl6KA.SWlHkC\S (0478)515504 Q Oude fofo PEEL EN MAAS P Donderdag 7 maart 1996 - Paginal Grote Kerk Deken: J. Coenen. Bindstraat 6. tel. 58-I275: kapelaan H. de Wit ofm. Whistlerstraat I. tel. 582385: kape laan R. Woutering. Horsterweg 57. Castenray. tel 57I2I5 of 580202: kapelaan H. Bouman. Dr. Poelsstraat 4. tel. 511664. Priester in ernstig noodgeval: via halie zieken huis. tel. 522222. Opgeven misin- tenties: Eindstraal 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9,00 H. Mis Nel Camps- v.d. Sterren (koll). 19.00 H. Mis voor Dries van Mil; Gerrie van Rijt (koll): ovcrl. ouders Antoon Stiphout en Maria Claessens; jrd overl ouders Alfons Vercauteren- Poels; Mia Bouten-Geijsbert: Mia Heijen. Zondag: 3e Zondag van de Veertigdagentijd. 9.30 Latijnse hoogmis Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay: overl. ouders Janssen- Muis: overl echtp H Gerrits- Hermans en overl. ouders; Eduard v.d. Berg: Adri de Kroon (koll). pas toor Eugene Rikmanspoel. I LOO H. Mis voor Jan Deenen sr. en Jan Deenen jr. en Sraar Deenen: overl. ouders Laurcnsse-Maassen en doch ter Riek en zoon Jacques: Anna Klaassen-Straten (koll) Maandag: 9.00 H. Mis voor Walter Klaassen. Dinsdag: 9.00 H. Mjs voor Marie en Teng Linders;overl. lam. Linders-Kappel: Piet Vermeulen en Alex Hubers. Woensdag: 9.00 H. Mis voor Mariet en Martha Goumans-Janssen. Donderdag: 9.00 H. Mis voor Henk Baartman (koll). Vrijdag: 9.00 H. Mis voor Theodorus Wintels en Maria Hendrika Verbeek; overl. ouders Kerjes-Hoeks. Dienbeurten: za 19.00; Suzanne. Sylvia. Elena. Wendy. Nadine. Bianca; zo 9.30: W. van Ham. P. Vosbeek. Claudia. Lieke. Loek. Wesley; zo I 1.00: Maicel. Stefan D.. Ronny P.. Giacomo. Remco, Bram van H. Lektoren: za. 19.00: C. Hendriks; zo 11.00: G. de Groot. Vincent van Goeh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: Jos KorlT: lektor: B. Kuiper. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: Jos Korff; lektor: zr, Jacinta. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16,45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: Yoga en meditatie. Woensdag: 10.45-11.45 Psalmengroep. Donderdag: 14.00-15.00 Kursus over Zingeving. 16.45 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering. Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. Opgeven nusintenties ma l/m vr 9.30-10.30. Leunseweg 5 of lel. 580202. Misintentïes voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10-00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 M.m.v. Crescendo: bijz. int.: Stien de Bruijni (fam.): Jac. v. Rhee Zondag: 8.30 Overl. fam. Spee- Linders. 10.30 M.m.v. Zangers van Si. Frans: Greta Waarden (koll): Jan en Drika Volleberg-Gerratsen en Herman en Lies Jeuken- Verhulsdonk: pastoor Berghs; jrg. Ber Tonen. 12.00 Doop Rik Vrenken. Serenadestraat 7 Maandag: 19.00 Overl. ouders Lucassen-Maessen en dochter Betsie en pater Florentius. Dinsdag: 19.00 Voor de parochie. Woensdag: 19.00 Gerrit Duykers (buurt): Toos Colsen-v.d. Wiel. Donderdag: 19.00 Tot zeker int.: Petronella Brand-v. Horck. Vrijdag: 19.00 Ouders Lenssen- Heiligers: Alex Hubers: kleinkind Bente. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters. A. Woutering. Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. Opgeven misinienti.es: Leunsewesi 5. ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misinlcniies voor de hierna volgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden \oor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur Zaterdag: 19.15 Kinderwoorddienst. Voor Wim en Antonet Jakobs-Hanen; overl. Hendrika Huisman: Harry Swinkels en overl. fam.: Anna Appels-den Boer (koll); overl. ouders Schelbergen-Graat en Dina: lam Wijnhoven-Volleberg; jrd. Harry Hendrix en overl. fam. Zondag: 10.30 M.m.v, Mannenkoor Vredeskerk. Voor het geestelijk en I tijdelijk welzijn van onze parochie; overl. ouders Bouten-Linssen en zoon Piërre; Anneke lindcrs- Sanders (koll); mevr. Potten- Coopmans (vd fam.). Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Lucy Raedts: gest. jrd. overl. fam. Raedts-Verhees: Gerrit Rutten; Giel Vennekens en echlgen. en wederz. fam.: Sjang Joosten: Piet en Harry Hermans. Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans. 10.00 Jrd. Piet Litjens; jrd. Herman de Kleijn: overl. ouders Jans- Verheggen: Giel Vennekens en echt- gen. en wederz. fam. (Gem. koor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Pierre Woliers. Woensdag: 9.00 Voor de vrede in onze gezinnen (met Rozenkransgebed, met dezelfde intentie). Donderdag: 9.00 Gest. jrd. Jan Zegers en Johanna Camps. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van hel Allerheiligste uit eerherstel aan God voor de zeer vele abortussen, ook in Nederland. 9.00 Gest. jrd. overl. fam. Hendriks. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Marco Janssen. Richard Duyn. Roel van Haeren. Noud v.d. Mortel; zo 8.30: Gebroeders Gloudemans. Frank Frederix: 10.00: Judith Philipsen. Susan Frederix. Susan Janssen. Maud Lepsi. Derde zondag in de Veertigdagentijd. We overdenken wat we kunnen doen voor anderen in de Vastenaktic. Ondertussen bezinnen we ons op onze eigen leef situatie. Er is nog heel wat werk aan ons zelf. Het wonderlijke is. dat we ondanks fouten mogen hopen op redding. Echte bekering voert naar Pasen. Parochie Oirlo 3e Zondag van de Vasten. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); overl. ouders Classens-Volleberg; st. overl. ouders Loonen-Raymakers; Sjef Smits (verjaardag) en Antonetta Theuws; overl. ouders Joosten-Hoeymakers- Marlens. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); St. Theodora Kemmelings; Rinus Linskens; Annie v.d. Brandt-Takken; Petronella Verstappen-Stevens. Woensdag: 9.00 H. Mis; st. Willem Classens. Gerluda Ewals en Maria Baeten. Vrijdag: 13.00 H. Mis uit dank baarheid bgv 25-jarig huw.feest echtpaar Braun-Cox. Stille Omgang naar Amsterdam: opgave bij de pastoor. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Zwd. Sef Kunen; overl. ouders Emonts-Geurts en kin deren. Woensdag: 9.00 Jrd. Pierre Janssen. Misdienaars: za 19.00: Wilma en Sandra. Vastenaktie: Helaas hebben wij dit jaar niet de bekende vastenaktiezak- jes ontvangen. De kollcktebus staat echter achter in de kerk alwaar uw gift van harte welkom is. Parochie Leunen 3e Zondag in de Veertigdagentijd. Zaterdag: 19.00 Lsm. Ger Pijpers (vw Gussenstraat); overl. ouders Heessen-Voesten. Zondag: 10.00 Hgm. Teng v. Vegchel (fam. Hoeijmakers); overl. ouders Litjens-Keijzers en dochter Mia en Alphons Thiessen- Langenkampl Wiel Keijsers (vrien den); gest. jrd. pastoor Jacques Haenen. 11.15 Pierre Philipsen en Anna Philipsen-Lenssen. 14.30 Doopviering Quinzi Philipsen. Maandag: 19.00 Lsm. overl. ouders Martens-Smedts en Henri Martens. Dinsdag: 19.00 Lsm. uit dankbaar heid; Wim Manders en overl. fam.: Jos van Hout en overl. fam. Woensdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Hendrickx-Jenniskens. Donderdag: Geen avondmis. Vrijdag: 19.00 Lsm. Teng Voesten. Lektoren: za 19.00: Goen Reintjes: zo 10.00: Annie Reintjes; 11.15: Harry Bovee. Gedoopt: Danny Janssen. Kamperfoelie 22. Venray. Rektoraat Heide Zondag: 3e Zondag in de Veertigdagentijd. 9.30 Hoogmis ggjt. Engelbertus en Gertruda Poels- Voesten; Hay Willems Nachtegaal (koll). Misd Sanne. Karin. Simone. Marlijn. Theo en Wouter. Donderdag: 9.00 H. Mis uit dank baarheid. Rektoraat Veulen 3e Zondag van de Veertigdagentijd* Zaterdag: 19.00 Hgm. Petronella Aarts-Roosen; Harry Weijs (buurt). Zondag: 10.30 Hgm rector Hoogers; voor de parochie. Maandag: 8.30 H. Mis voor de overledenen. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de parochie. Woensdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen. Vrijdag: 8.30 H. Mis voor de parochie. Misdienaars: za: Marcel Vermulst en Sjef Classens: zo: Roy Smets en Eric Wismans. Parochie Ysselsteyn 3e Zondag van de Veertigdagentijd. Zaterdag: 19.00 (Samenzang): zwd. I Keijsers-Smeets: jrd. Grad Arts: jrd. ouders Geurts-Peeters; Fr. Stiphout; T. Jaspers (ver. van bej. schutters): P. Swinkels (kaartclub): past. Sprceuwenberg en overl. fam. Spreeuwenberg-Verlinden: ouders Jacobs-v.d. Sterren. Zondag: 9.30 (Gelezen Dienst): jrd. W. Spreeuwenberg en eehtgen.: Toon van Vegchel (kaartclub): 11.15 Jrd Ria Koonings-Zanders; jrd. Wim In 't Hulst; jrd. Martinus Hendriks. Maandag: 19.00 Jrd. Sj. Geurts; M. Jcnniskens-Arts (LVB): t.g.a. Mara (W). Woensdag: 19.00 Overl. fam. Philipsen-Lemmen: t.i.v. fam. Wilmsen. Vrijdag: 14.00 T.i.v. bruidspaar Teunissen-Bens. 19.00 Oefening van de H. Kruisweg. Misdienaarsbeurten: za 19.00: M. en E. Spreeuwenberg: zo 9.30: I. Poels en M. Verheijen: 11.15: N. Pouwels en R. Hesselmans; ma 19.00: W. Claessens en Th. Vogels; wo 19.00: D. Scheepens en W. Verheijen; vr 14.00: D. Scheepens en W. Verheijen; 19.00: Mt.. M. en S. Claessens. Vastenaktie '96: Dit jaar sluiten wij ons aan bij het gekozen projekt van de St. Petrus' Bandenparochie in Venray. Wij dragen bij voor de aan schaf van dakbedekking (golfpla ten/triplex) voor huisjes t.b.v. de allerarmsten en Manilla (Filippijnen). De volgende week worden de bekende Vastenzakjes aan huis bezorgd. Doopschema: Op de zondagen en kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden toegediend. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Teun Janssen (handboogschutterij); Lenie Michels; Marie Janssen-Muyzers (buurt); Anna v. Hoof-Gielen en Maria Bieri-Walker (Zwi.). Misd.: Ingrid Willems en Patricia Arts. Zondag: 10.00 Hoogmis voor de parochie. Misd.: Erik Janssen en Jeroen Peelers. Dinsdag: 8,30 Peter Mathijs Gielen. eehtgen. en overl. kinderen. Woensdag: 19.00 Teun Janssen (koll). Vrijdag: 8.30 Jgt. Martinus Sliphout. Johanna van Rijswijck en zoon Wilhelmus. Kerk poetsen: mevr. Loonen en Van Dijck. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 M. Jansen. Zondag: 10.00 Voor de parochie. Maandag: 19.00 Voor vrede. Woensdag: 19.30 Kruisweg. Donderdag: 19.00 Fam. Huys-v. Enckevort. Misdienaars: za: Mark en Karin v.d. Zanden; zo: Grard en Luutze. Lezers: za: Josien Claessens; zo: Jan Classens. Rektoraat Smakt Zaterdag: In de St. Jozefkerk. 19.00 PI. avondmis voorVic Kersten (KBO); Martinus Martens. Hendrika Martens-Michiels, Theo Arts; fam. Hesemans-Douven. Dienb.: Bernadette Geurts en Petra Goumans. Zondag: 3e Zondag van de Vasten. In de St. Jozefkerk. 10.00 H. Mis voor N. v. Duuren: bedevaart Geysteren: lam. Hesemans-Douven; Ebus-Schrijvers uit dankbaarheid: overl. fam. Bongaerts-Kersten. 10.00 Hoogmis voor Lambert Rouwens en zoon Jan: vader en moeder Mulder: mevr. C. Koopmans. Dienb.: Geert Geurts. 15.00 Gebedsdienst. In de St. Jozefkapel: t.e.v. St. Jozef. Woensdag: 9e van de 9 woensda gen \oor het feest van St. Jozef. 9.30 H. Mis voor genezing van een zieke; fam. Hesemans-Douven. In de St. Jozefkerk: 15.00 H. Mis voor KBO Meyel. 19.30 H. Mis voor Bedevaart Oostrum. Donderdag: 14.30 H. Mis voor Vincent van Gogh Instituut. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 10 maart zal in het Zonnelied. Kiosk 6 te Venray. ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst waarin tevens de Maaltijd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbelioespraak met als thema Streef naar het wer kelijke leven in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat I I. aan vang 10.00 uur. Gratis toegang; geen kollekte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand) Aanstaande zondag 10 maart is er een woorddienst van de oecu menische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de woorddienst is: Op zoek naar de bron. Plaats: kapel van het bejaar dencentrum Het Schuttersveld. MEERDERE PRODUKTEN PER WAARDEBON MOGELIJK Menstruatiepijnen, overgang, gewrichtsklachten en bot-ontkalking zijn te bestrijden: Oestrogenen bepalen het biologisch evenwicht van de vrouw. Oestrogenen worden gevormd in de eierstokken en spelen een belangrijke rol in tal van processen in het lichaam. Een groot aantal typi sche vrouwenklachten kan in verband worden gebracht met een tekort aan oestrogenen. In het 35ste levensjaar nemen bovenstaande klachten toe, omdat er dan steeds minder van deze belangrijke oestrogenen door het vrouwelijk lichaam worden geproduceerd. Menstruatieklachten Oestrogenen sturen de maandelijkse cyclus van de vrouw. In de periode voor de menst ruatie is een langzame stijging van het oestroge- nen-niveau in het bloed meetbaar. Dit niveau daalt echter plotseling vlak voor de menstruatie, wat aanleiding is voor het optreden van het zogeheten 'premenstruele syndroom' (menstru atieklachten). Het tekort aan oestrogenen leidt tot allerlei vervelende klachten, waaronder prik kelbaarheid, neerslachtigheid, een opgeblazen gevoel in de onderbuik, het vasthouden van vocht en het tijdelijk toenemen van het lichaamsgewicht. Cholesterol Maar nog veel méér functies in het lichaam staan onder invloed van oestrogenen. Zo kan het cholesterolgehalte in het bloed door oes trogenen worden verlaagd. Direct vóór en tijdens de ovulatie wordt een sterke stijging van de oes- trogenen-spiegel in het bloed waargenomen. Onder invloed daarvan neemt het cholesterolge- OSTEO PROTECT Voor de vrouw van 39.95 nu voor halte in het bloed juist af. Algemeen wordt aan genomen dat dit proces ervoor verantwoordelijk is, dat vrouwen vóór de overgang veel minder dan mannen worden getroffen door hart- en vaatafwijkingen. Overgangsklachten Gewrichtsklachten aan het woord Ik blijf mij verbazen! Al tien jaar heb ik als Orthomoleculair the rapeut een zeer druk bezochte praktijk in Amsterdam. Gedurende deze periode heb ik honderden vrouwen op mijn spreekuur gehad met specifieke vrouwenkwalen. De oorzaak van overgangsklachten (o.a. opvliegers en depressies) menstruatie klachten, gewrichtspijnen en botontkalking is bekend. Dat heeft te maken met een verstoorde oestrogenen-balans in het lichaam Echter tot voor kort kon ik mets voor deze patiënten doen. Doorsturen naar een huisarts voor een hormonenkuur was het enige advies dat ik ze kon geven. Verleden jaar bezocht ik een seminar over vrouwenklachten, waarin o.a. het produkt Osteo Protect onder de aandacht werd gebracht. Na het uitvoeng bestuderen van de produktinformatie en achterlig gende onderzoeken, besloot ik om dit nieuwe produkt eens op een aantal van mijn patiënten uit te proberen. Met groot succes. Bij sommige vrouwen was binnen één week al een duidelijke verbetering waar te nemen. Na een maand waren zelfs bij 80% van de vrouwen de klachten vnjwel helemaal verdwenen. Hoewel ik het afgelopen jaar met Osteo Protect al vele vrouwen van hun overgangs-, gewrichts- en menst- matieproblemen heb afgeholpen, blijf ik mij nog iedere dag verbazen over de uiterst effectieve en snelle werking van dit unieke produkt. ken aan de calciumvoorraad in de botten. Dit wordt botontkalking genoemd. Na de overgang kan het botontkalkingsproces zich door een blij vend lage produktie van deze belangrijke oestr ogenen voortzetten. Borium Om de oorzaak van deze typische vrouwen- klachten weg te nemen, zal dus het oestro- geengehalte in het lichaam weer veilig op peil gebracht moeten worden. De natuur biedt de oplossing in de vorm van het sporenelement borium. Wereldwijd onderzoek heeft inmiddels onomstotelijk uitgewezen, dat borium het vrou welijk lichaam weer aanspoort om voldoende oestrogenen te gaan produceren. Osteo Protect, dat een jaar geleden met veel succes in Nederland werd geïntroduceerd, is het eerste voedingssupplement dat een uitgebalanceerde dosering borium bevat. Reeds tienduizenden Nederlandse vrouwen hebben inmiddels Osteo Protect ontdekt als een veilige bescherming tegen de kwalijke gevolgen van een tekort aan oestrogenen. UW VOORDEEL: Geldig t'm zaterdag 16 mrt. 1996 Botontkalking Botontkalking bij vrouwen is een steeds actueler onder werp. Dit slopende proces wordt meestal vlak voor of tijdens de overgang ingezet. De calciumspie- gel (calcium is één van de belang rijkste bouwstoffen van het ske let) van het bloed wordt in be langrijke mate bepaald door oestrogenen. Bij een laag oestro- genenniveau in het lichaam daalt levens de calciumspiegel in het bloed. Dit tekort wordt onttrok- WAT U MOET WETEN 'n Laag oestrogeengehalte in het vrouwelijk lichaam leidt tot: menstruatiepijnen overgangsklachten gewrichtsklachten bot-ontkalking Levensvreugde Daarmee breekt voor de vrouw van vandaag een periode van hernieuwde levensvreugde aan. Met sterke, gezonde botten en met minder of zelfs helemaal geen overgangsklachten, menstruatie- en gewrichtspijnen. Door het gebruik van Osteo Protect kan de vrouw van vandaag de kwaliteit van haar leven in hoge mate weer zelf gaan bepalen. Osteo Protect is verkrijgbaar bij Rozemarijn Thijm in Venlo en Venray. DEZE PRODUKTEN ZIJN EXCLUSIEF VERKRIJGBAAR BIJ: den na afspraak Bijbelonderwijs: Voor kinderen van 6-12 jaar op dinsdagmiddag om 16.10 tot 17.00 uur. Voor de jeugd vanaf 12 jaar op zondagmiddag om 16.10 uur. Komt deze lijd niet uit? Belt u dan even. Bijbel/Kontaktavond: Donderdag .14 maart, aanvang 20.00 uur. Thema: 'Ruzie bij de ingang'. elke week nieuws Weg bevuild De brandweer is vrijdagavond geruime tijd bezig geweest met het schoonmaken van de Castenrayse- weg tussen Oirlo en Castenray. De weg waas bevuild met aardappel- persvezel die uit een vrachtauto uit Ysselsteyn was gelekt. Toen de vrachtauto over een verkeersdrem pel was gereden is een afsluiter defekt geraakt waardoor de smurrie over de weg stroomde. De weg was daardoor spekglad geworden. Toen de chauffeur dat merkte is hij direkt gestopt en heeft hij de nodige maat regelen genomen. Deze vervuiler handelde het dus keurig af. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Klaasstraat 38 - J J -L n 1 - Grote Markt 20 GEZONDVOORDEEL GEZONDVOORDEEL GEZONDVOORDEEL GEZONDVOORDEEL 1525 - 'Gilde St. Anna' 1925 Grote Gildefeesten te Venray op zondag 24 en maandag 25 mei 192? b.g.v. het 400-jarig bestaan van hei St. Anna Gilde Venray. Dit stond ic lezen in Peel en Maas van zalerdat 23 mei 1925. Opening der vermakelijkheden op zaterdag met een concert op de Grote Markt, aanvang 18.00 uur door Oostrum's fanfare Zondagmiddag optocht door de stra ten van Venray. waaraan circa 50 schutterijen en gilden deelnamen. De stoet trok hier vanaf de Patersstraat de Groiestraat in We zien hier nog het fraaie in 1904 in gebruik genomen nieuwe postkan toor. Links het bekende caté In den Engel. Rechts achter de dorpspomp, het oude woon- en winkelhuis van Wijnand Greefkens, handel in tabak, sigaren en sigaretten. In 1931 moesi dit pand wijken om plaats te maken voor een dubbel nieuwbouw winkel pand. Na de optocht vertrek naar de ver sierde feestweide van de erven Rutten aan de Eindstraat. voor hei onderdeel vendelzwaaien. trommen, enz. De schietwedstrijden werden gehouden in het St. Annapark van Driekus Willems aan de Hagelweg. Zondagavond concert, gegeven door Venray's fanfare op de Grote Markt. De feestelijkheden werden maandagavond besloten met diverse vermakelijkheden in de feestweide, Jan v.d. Putten Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kinderne vendienst. U bent van harte welkom. Rehoboth Inbraak in personenauto Een 34-jarige inwoner van Eisen- dorp parkeerde donderdagavond om 22.15 uur zijn personenauto in de j Griegstraat. Toen hij om even na middernacht bij zijn auto kwam, ontdekte hij dat een portier open stond. Uit de auto waren een com- p puter, vier floppy's en een muis ter waarde van ƒ1.500,-ontvreemd. Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a. Horst. Evangelist: Clapvaeren 4. Horst, lel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 10 maart om 10.00 en 14.30 uur. Evangelist J.A.J. Bals. Horst. Tijdens de mid- dagdienst is er kindercrèche. Woensdag 13 maart: 19.00 uur Bidstond voor gewas en arbeid, ds. K.M. van Dijk, Ophcusden. Bibliotheek: Lees eens een goed boek! Er zijn gezellige en spannen de boeken. Van de kinderhoeken zijn lijsten beschikbaar, die u op aanvraag wordt toegezonden. Aanwezig: dinsdagmiddag om 16.00 uur en zondags. Op andere tij-

Peel en Maas | 1996 | | pagina 20