Kalenders '96 tot 50% korting Agenda's '96 agendavullingen HALVE PRIJS diverse boeken kantoorartikelen voor 'n prikje! van den Munckhof kantoor- boekhandel Ingezonden Grotestraat 68 5801 BH Venray tel. 0478 - 582727 Donderdag 22 februari 1996 - Pagina Geachte Redaktie Voor het merendeel amateurs tra den afgelopen weken liefst vijf keer voor het voetlicht in Circus Mök. Maanden van inspanning zijn hier ongetwijfeld aan voorafgegaan. De negativiteit, die in betreffend artikel van uw weekblad doorklinkt, komt alle inspanning van zowel Commissieleden als artiesten niet ten goede en is volgens mij niet op zijn plaats. Natuurlijk zijn er bij zo'n voorstel ling minpunten aan te geven, die zijn immers altijd wel te vinden, maar met een beetje positief denken zou een andere visie naar voren kunnen worden gebracht. Op deze manier wordt het initia tief van ieder welwillend aanko mend artiest in de kiem gesmoord. Laten we goed voor ogen houden, dat voor vijftien gulden een avond vullend programma wordt voorge schoteld, waarvan het niet eerlijk is, de details te gaan vergelijken, alsof het een Endemol-produktie zou heten!!! Een positieve Piëlhazin Tonny Bovee Naschrift redaktie: Het is de taak van een plaatselijk weekblad om van dit soort evene menten verslag te doen. Wij probe ren dat objektief, maar ook kritisch te doen en hebben de indruk dat die opstelling wordt gewaardeerd. Het zou ons inziens niet korrekt zijn om alleen positieve zaken te melden en de minder goed kanten te verzwij gen. In het verslag treft de lezer de plussen en minnen aan. Overigens staat - ook onze - waardering voor het vele werk van vrijwilligers daar los van. f Kangoeroe ging er vandoor... Maandagmiddag heeft een vol wassen kangoeroe kans gezien over de omheining van een aan de Twistweg gelegen fokbedrijf voor kangoeroes te springen. Hoewel de eigenaar en buurtbewoners de hele omgeving hebben afgezocht, werd de kangoeroe niet aangetroffen. De eigenaar en de politie hopen dat iemand de kangoeroe heeft gezien en zich met de politie in verbinding stelt. vy Kabel schotelantenne vernield Tijdens afwezigheid van de bewo ners werd de kabel van een schote lantenne bij een woning aan de Spinetstraat doorgeknipt. Ruit vernield In de nacht van maandag op dins dag werd een thermopaneruit van een woning aan de Lindenstraat kapot gegooid. Grafschennis Vrijdag werd grafschennis gepleegd aan het graf van een meis je op de algemene begraafplaats Boschhuizen. De 42-jarige moeder van het meisje ontdekte de graf schennis. De foto en het fotolijstje werden besmeurd aangetroffen, ter wijl de grafsteen met kaarsvet was bewerkt. De moeder raakte door de konfrontatie van de grafschennis behoorlijk overstuur. De politie heeft deze grafschennis ernstig opgevat en zal al het mogelijke doen om de vernieler op te sporen. Verlichtingskontrole Donderdagavond werden tussen 19.00 en 23.00 uur door de polities urveillanten weer kontiroles gehou den op de verlichting van fietsen en bromfietsen. Tien bestuurders van fietsen kregen proces-verbaal omdat hun verlichting niet in orde was. Poging inbraak auto Een 19-jarige inwoner van Oostrum deed aangifte van poging tot inbraak in zijn achter een zaal aan de Albionstraat geparkeerde auto. Het portierslot was vernield, maar er kon niet worden vastgesteld of de dader in de auto is geweest. De politie vermoedt dat de dader is gestoord. De inbraak cq. poging vond maandagmiddag plaats. Vernieling auto Een 31-jarige Venrayse deed aan gifte dat haar aan de Dagoberthof geparkeerde personenauto met een scherp voorwerp was bekrast. In dak, motorkap en portier waren diepe krassen aangebracht. Hoe groot de schade is is nog niet bekend. Uit portiek verwijderd In de nacht van maandag op dins dag verwijderde de politie een 20- jarige man uit het portiek van een supermarkt in De Bleek. De man, zonder vaste woon- of verblijfplaats verklaarde geen onderdak te hebben. Dezelfde man werd dinsdagmorgen betrapt in die zelfde supermarkt toen hij voor een bedrag van ƒ10,- etens waren had gepakt zonder die af te rekenen. Hij werd aan de politie overgegeven die de man, omdat hij zich recalcitrant gedroeg^ ter afkoe ling insloot. Diefstal uit rugzak Een 17-jarige Venrayse deed aan gifte van diefstal van haar porte monnee uit haar rugzak in de schouwburg. In de portemonnee bevonden zich pasjes van bank en bibliotheek en enkele sleutels. Fietsster ten val Door onverklaarbare oorzaak kwam een 63-jarige vrouw uit Venray donderdagmorgen omst reeks 10.30 uur met haar fiets op de Langeweg ten val. Zij werd voor onderzoek naar het ziekenhuis ver voerd. Kentekenplaten gestolen Een 74-jarige Venrayse deed aan gifte van diefstal van de kenteken platen van haar op de parkeerplaats bij de Hoge Beek geparkeerde per sonenauto. De diefstal heeft plaats gevonden tussen 2 en 16 februari. Schoorsteenbrand Vorige week woensdagmorgen omstreeks 18.50 uur werd brand ontdekt in een woning aan de Kruisstraat. De gealarmeerde brand weer ontdekte dat de brand was ont staan in de schoorsteen. De bewo ners hadden de open haard aangemaakt en omdat volgens des kundigen van de brandweer de schoorsteen lang niet geveegd was, is daardoor de brand ontstaan. Uitbreiding van de brand kon voor komen worden. De echtgenote van de 39-jarige bewoner moest met rookvergiftiging naar het ziekenhuis worden vervoerd maar kon na behandeling weer naar huis. De schade bleef beperkt tot wat roet- en rookschade. Het gezin woonde pas kort in de woning. Tegen boom Zaterdagmiddag om even over 15.00 uur reed een personenauto, bestuurd door een 43-jarige inwoon ster van Maashees, over de Maasheseweg, toen ter hoogte van de Spurkterdijk een personenauto, bestuurd door een 71-jarige inwoner van Oudenbosch geen voorrang ver leende toen hij de Maasheseweg opdraaide. De bestuurster uit Maashees remde krachtig af en week uit om een botsing te voorko men. Bij die uitwijkmanouvre raak te haar auto uit de juiste koers en kwam tegen een boom tot stilstand. De auto werd totaal vernield. Een inzittende van de auto uit Maashees, held aan de botsing nekklachten en hoofdpijn over en werd voor onder zoek en behandeling naar het zie kenhuis vervoerd. Uil tegen voorruit x Vorige week dinsdag omstreeks 18;45 uur kreeg een vrachtauto chauffeur op de A73 de schrik van zijn leven toen plotseling een vogel tegen de voorruit van zijn vracht auto botste. De bestuurder stopte en vond een uil gewond langs de weg liggen. Hij stelde de politie daarvan in kennis. Die ontfermde zich over het beest en bracht hem naar de dierenkliniek. De dieren arts kon de uil echter niet meer redden en verloste hem uit zijn lij den Diefstal portemonnee Een 18-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal van zijn porte monnee uit zijn kleding in de sport zaal aan de Goudsmidstraat. In de portemonnee zat wat geld, enkele pasjes en persoonlijke bescheiden. De diefstal vond plaats vrijdag tus sen 16.00 en 20.30 uur. Brandstichting garagebedrijf In de nacht van maandag op dins dag, omstreeks 04.30 uur brak brand uit op het terrein van een garagebe drijf aan de Hoofdstraat te Oirlo. Drie personenauto's gingen geheel verloren, terwijl twee auto's groten deels verwoest werden. De brand is opzettelijk gesticht; uit alle auto's waren de accu's verwijderd. Kortsluiting kan daarom uitgesloten worden. De schade bedraagt enkele duizenden guldens. Omdat de politie vermoedt dat de brand opzettelijk is gesticht is het niet uitgesloten in mensen in die nacht iets verdachts hebben gezien bij het garagebedrijf. Zij worden dringend verzocht kontakt op te nemen met de politie. Gebroken neus Dinsdagavond omstreeks 22.15 uur gingen een 20-jarige en een 24- jarige Venraynaar op de vuist in het Schoutenstraatje. De 24-jarige liep bij enkele slagen een gebroken neus óp en werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. De politie was snel ter plaatse en de 20-jarige, die de slagen had toegebracht, ging vrij willig met de politie naar het bureau. Het slachtoffer kwam na behande ling in het ziekenhuis naar het poli tiebureau om aangifte te doen en toen bleek hij de 'vechtersbaas' te kennen en wenste geen aangifte te doen inzake mishandeling, maar wilde het onderling regelen. Diefstal plantenbak Een 51-jarige inwoner van Venray deed aangifte van diefstal van een plantenbak met bloemen uit de tuin van zijn woning aan de Reseda. Inbraak in bedrijf Een 47-jarige inwoner van Meijel deed aangifte van inbraak in een aan de Energieweg gelegen bedrijf. De omheining was doorgeknipt en nadat een ruit van het kantoor was ingeslagen is toegang tot het kan toor verkregen. Alle laden en kasten waren doorzocht en ontvreemd werd een elektronische calculator en een meter. De waarde daarvan bedraagt ƒ1.650,-. Ook werd de geldkist meegenomen, maar de bui! daarin bedroeg slechts 25 gulden. De inbraak vond plaats, vorige week in de nacht van woensdag op don derdag. Voor de derde maal inbraak In vrij korte tijd werd voor de derde maal ingebroken in een paar-, denschuur gelegen aan de Beekweg ter hoogte van de Endepoel. Deze |j keer was ook toegang verkregen 1 door vernieling van het slot. Ontvreemd werden een paarden- zadel, twee paardendekens, twee halsters, twee paar peesbeschermers en twee stellen sporen. Deze inbraak |r vond plaats tussen donderdag en vrijdag. Inbraak in stal De dader heeft, om bij de stal te komen, nogal wat moeite gedaan p want eerst moest hij over een sloot springen en vervolgens de omhei ning doorknippen en de deur force ren. De buit bedroeg drie halsters en een koffer met daarin wat voer en medicijnen. De iribraak vond plaats tussen donderdag en vrijdag en de benadeelde is een 47-jarige inwoner van Oostrum.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 8