de vastelaovend is wer uut PEEL EN MAAS Donderdag 22 februari 1996 - Pagina -1 Het kerkdorpenbeleid van de gemeente Venray. Venray houdt ons aan het lijntje is hel motto van deze groep. Prins Piet d'n Vierde van Vredepeel kreeg enkele weken geleden de nodige verwijten nadat hij "goed gemutst" op de Kabelkrant had gestaan. Hem zou enige stijl ontbreken. Zaterdagmiddag maakte hij dat bij de installatie goed door in een grote "Amerikaan" richting Venray te trekken. Een unieke gebeurtenis vrijdagavond in Horst. Prins Hans d'n Twedde zegent samen met zijn collega Frans d'n Twedde van D'n Dreumel de prinsenwagen in. Door omstandigheden was De Piëlhaas niet in slaat dit jaar zelf een wagen te bouwen en wat voor enkele decennia nog ondenkbaar was, gebeurde. D'n Dreumel in Horstwilde de wagen wel met De Piëlhaas delen. Burgemeester Waals kreeg tijdens de installatie van Vorst Tenny een nieuw pak aangemeten. Waals ging inhou delijk eigenlijk niet zozeer op de "steken" van Tenny in. maar moest wel erkennen dat hij op deze manier jaarlijks verzekerd was van een carnavalspak. Vastelaovend is een wonderbaarlijke tijd en een tijd voor wonderbaarlij ke dingen. Zo ook zaterdagmiddag bij een aktie van de Raad van Elf van De Piëlhaas. De pomp op de Grote Markt, waar al jaren geen water meer uitkomt, liet nu het gele gerstenat rijkelijk vloeien. De boerebrulleft, het traditionele sluitstuk van de vastelaovend in Venray, kampte dit jaar met barre weersomstandigheden. Hevige sneeuwval belette echter niet dal Wim Giliam en Ans van Dijck in de onecht verbonden konden worden.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 6