LOV: Radiostilte over TV-uitzending I' Bï Uitslagen carnavalsoptocht ity De binnenkomer van de week Uit de raad van Meerlo-Wanssum Raadsbesluiten Vierlingsbeek Min I VENLO VENRAV ROZEMARIJN THUM Leden vergadering Business Vision Venray Politie Basiseenheid Venray Gewapende overval Oude 'poto- Open dag bij Focus 15.95 4.95 -•* 4.95 2.00 2.00 rAi-ci mNG 24.95 3.55 19.95 5.00 795 1.55 5.90 2.00 Rozemarijn Thijm De speciaalzaak voor uw gezondheid PEEL en maas Donderdag 22 februari 1996 - Pagina 5 1 De LOV doet geen mededelin ucn meer over de kwestie rond de jitzending van de prinse-installa- fje totdat het bestuur een officiële reactie naar de burgemeester heeft gestuurd. Die reactie is pas in de loop van volgende week te verwachten. Binnen de omroep zjjn bovendien afspraken gemaakt over het woordvoerder schap in dit soort zaken. "Er is één spreekbuis en dat is de voor zitter", aldus voorzitter P. Kienhuis gisteren. Naar aanleiding van de perikelen ,0UI joridom de uitzending op TV van de :on installatie van prins carnaval heeft burgemeester Waals de LOV en hrief op poten gestuurd. De inhoud daarvan is niet mis. De burgemees ter beschuldigt de LOV ervan een 'hetze' te hebben gevoerd tegen ambtenaar G. Spelbos. die omroep als hoofdschuldige ziet voor het niet doorgaan van de uitzending. Bij die 'hetze heeft de LOV misbruik gemaakt van de eigen en andere media. Waals herinnert het omroepbe- stuur eraan dat niet de gemeente of mede-organisator de Piëlhaas. maar de LOV zelf de uitzending heeft afgeblazen. Dat is haar goed recht. Maar het is 'onjuist' en zelfs 'onbe schoft' om vervolgens een ander de schuld voor dat besluit in de schoe nen te schuiven, zo luidt de strek king van de brief. De omroep had beter de hand in eigen boezem kun nen steken en toegeven dat de aan kondiging van de uitzending voor barig is geweest. In de brief eist de burgemeester een publieke verontschuldiging in alle lokale media aan het adres van ambtenaar Spelbos. Of de lokale omroep aan die eis tegemoet zal komen is niet bekend. Volgens voorzitter Kienhuis heeft het dagelijks bestuur van de LOV inmiddels een antwoordbrief in con cept klaar en wordt die in de loop van volgende week aan het alge meen bestuur voorgelegd. Totdat die brief bij de burgemeester op de deurmat ligt komt er niets naar bui ten. ook niet via de omroep zelf. verzekert de voorzitter. "We hebben als bestuur van iemand een brief gehad. Daarop zullen wij de brief schrijvereen antwoord geven. Het is niet meer dan netjes dat de ontvan ger eerst kennis kan nemen van de inhoud, vbordat die eventueel in de openbaarheid komt". Eenlingen/paren: IDe stroman. 196 punten; 2. Ik wieët mien plaets me mer. I94,5p; 3. Duo confetti. |93p; 4. Ze kunne meej.... 180.5p; D'n daeltaxi. I77p; 6. ...Beej de Amaties op de koffie. I72p; 7. Wie in^uut Oeldere héd 'n vuurke.... I52p. 32 Ok dit is de Hazekeutel. is niet gejureerd. Kleine groepen: I. Plee(j) girls, 12ü2,5p: 2. De stil trom. 198p: 3. Wel dein. 190,5p; 4. De stieve. 179p: 5. Wiener melange nieje Rooise melange. I75,5p; 6. 'n Vraagteken op T.T.. 175.5p; 7. Wakkenbal, I74.5p; 8. De clowns. I67p; 9. De ■onde vüruul, 165p; 10. Weej zien ut :at, 156.5p. Middel groepen: IWeej gaeve de oen an. 21 lp; 2. De züte soekertan- es. 206p; 3. Weej zaeje confetti. I94.5p; 4. Flippo gekte. 19Óp: 5. Weej scharrelen mar wat roond. 183.5p: 6. Böakende Pielhaas, ".5p; 7. Venfoi helt os an 't lijntje, |76p. Jrote groepen: I. Iezervraeters 50 aor, 234p; 2. Rats-torant -Loipend luffet, 2l2p; 3. Wat vur Rooi vaste- aovend betaekend, 21 lp; 4. (ringloeëpbedrief't Rundje, 21 Op; 5 Trompette-korps, 209p: 6. 'n Prins uut de luuwte zorgt..., 197,5p; 7. Scharrelkiêpe, I96p; 8. Meuge weej d'n toeën angaeve. 194,5p; 9. Die orginal moj zatthaler muziekan ten. I76.5p; 10. Geft den toemei gén kans. kom op..., 174,5p; 11. Lusster efkes. 164,5p. Praalwagens: Weej zakke dur, 209,5p; 2. Pompe' of verzoepen, 208p; 3. Afgezakt, 205p; 4. Carnavalsvereniging 't Schouwburgplein, 196p; 5. Wette mik zie, beesjes en unne..., I93,5p; 5. Broeikas effect. 193p; 7. As [arklingel gebore. I91.5p; 8. Mit is kunde alle kanten op. I87p; 9. luutingslied. I85.5p; 10. Um te aöke, 180,5p; I I. Weej zien (ut) at. 164p. No. 24 ...toch nog een :esl en no. 64 Het boerenprotest, jjjtfniet gejureerd. Vernielingen bij uitvaartcentrum In de nacht van zondag op maan- lag hebben vandalen huisgehouden )ij een aan de Noordsingel gelegen litvaartcentrum. De geplaatste iloembakken waren vernield en de ilanten waren eruit getrokken. )aarnaast'waren de kettingen van Ie afrastering vernield. Het schade- jedrag kon nog niet worden mede- deeld. Donderdag 29 februari vindt in hotel Asteria de jaarlijkse ledenver- adering plaats van Business Vision 'enray." )e agenda voor deze vergadering uidtals volgt; 00 uur Ontvangst 030 uur Aanvang vergadering met volgende punten: verleden jaar: oanciële verantwoording: lopende ar; bestuursuilbrciding; sluiting rvergadering. 15 uur Wat doet de KVK voor nze leden? Uiteenzetting van drs. Wintels; alg. secr. KVK. Tijdens deze jaarvergadering zal lis bestuur uitgebreid worden met wee leden. Indien u zich kandidaat ilt stellen voor een plaats in het stuur, dan kun u dit voor aanvang an de vergadering melden. Tevens willen wij een ieder die pg niet in de gelegenheid was om ich aan te melden als lid van onze ereniging. bij deze vragen dit als- og te doen voor 29 februari op een an de volgende telefoonnummers: 87200 dhr. Weijs, 513155 dhr. ooien of 585457 dhr. Hendriks. Betrouwbaar ST^l^ER^U REINIGING VAN KLEDING EN WONINGTEXTIEL KLEDINGREPARATIES rm Grote muziekgezelschappen: 1. Drumband Oostrum. 228p; 2. Harmonie Euterpe Venray. I96,5p; 3. Harmonie Sint Catharina Leunen. 186p: 4. Fanfare De Peelklank Ysselsteyn 185p: 5. Drumband MMSK Venray. 182p; 6. Fanfare Ons Genoegen Oirlo. I8l.5p: 7. Fanfare drumband St. Oda Merselo. 180p: 8. Blaos um op Venray. 174p; 9. De Plaarzek Venray. I66.5p. Jeugdprinsenwagens: IOostrum. 202p; 2. Leunen. 194.5p: 3. Heide, 192p: 4. Oirlo, 191 p; 5. Ysselsteyn. 188,5p; 6. Castenray, I82p; 7. Merselo, I77p; Venray, I77p; 9. Lancfweert, I56p. Prinsenwagens: 1Veulen, 229p: 2. Ysselsteyn. 2I8.5p; 3. Oostrum. 207p; 4. Leunen. 196,5p; 5. Venray. 188.5p; 6. Merselo. 181 p. Tip van de week Sleutelbergplaatsen Ligt bij u de sleutel van de achter deur nog steeds onder de bloempot. Of'VERBERGT' u deze tegenwoor dig onder de vuilnisemmer cq. de deurmat. Ook een dief kent deze bergplaatsen. Hij zoekt steeds de meest gemakkelijke weg om zijn doel te bereiken. Maak het hem dan niet te gemak kelijk. Voorkoming misdrijven: een zaak van de politie en U! Politie Basiseenheid Venray Leunseweg 4 Postbus 525 5800 AM Venray Telefoon: 0478-531111 Voor de Lionsveiling van 23 maart a.s., waarvan de opbrengst is bestemd voor een vakantie van een groep ern stig gehandicapte kinderen, stromen de goederen gestaag binnen. Ter onder steuning van dit goede doel publiceert Peel en Maas wekelijks een foto van één van de interessante artikelen, die via het telefoonnummer 514618 wor den ingebracht. Indien ook u dit goede doel wilt ondersteunen en tevens iets bijzonders wilt verkopen via de vei ling, wordt u uitgenodigd dit nummer te bellen, want: u krijgt er wellicht meer voor dan u denkt! Deze week een mahoniehouten naaita- feltje op driepoot, 2e helft 19e eeuw, stijl Biedermeijer/Willem III De raad der gemeente Meerlo- Wanssum kon in haar laatste raadsvergadering geschiedenis schrijven. Het was in de 26 jaar dat deze gemeente bestaat nog nooit voorgekomen dat de raad maar uit negen leden bestond waaronder ook nog loco-burge meester. Burgemeester Hahn was namelijk juist op die dag door de Gouverneur naar Maastricht geroepen om samen met de ande re burgemeesters van de Maasgemeenten een standpunt te bepalen wat door de Rijksoverheid was bepaald, om het houwen in het winterbed van de Maas tegen te gaan, geleerd de ervaring van de laatste water snood. Van de CDA-fraktie ontbraken in die vergadering de leden mevr. Hamstra-Janssen en de heren G. Janssen en B. Derksen en van de GP-fraktie de nestor H. Nabben. Die vier leden waren door ver schillende redenen verhinderd. De raad stelde het gevraagde kre diet van ƒ13.000.- beschikbaar voor een onderzoek naar de samenwer kingsmogelijkheden met de gemeenten Horst. Sevenum. Grubbenvorst en Broekhuizen te onderzoeken. Het bureau Berenschot zal dat onderzoek uit voeren. Een krediet van ƒ994.000.- werd beschikbaar gesteld voor de aanleg van een stamriool in Tienray. Teven vervanging van kaarten in de plattegrondkatften en de aankoop van 500 extra plaltegrondkaarten - naast de 1000 reeds bestelde - had de raad geen bezwaar en stelde ƒ7.800,- beschikbaar. Wat de ver koopprijs van die kaarten zal zijn. daarover zal de raad nog worden geïnformeerd. Een bedrag van ƒ1.100.- werd beschikbaar gesteld voor het educa tief projekt 'Leven met de Maas' van Reinwater. voor de groepen 7 en. 8 van de basisscholen in de gemeente. Voor een bedrag van ƒ180.000,- werden gronden aangekocht van de familie Janssen met de daarop staande opstallen. Na de sloop zul len op dat terrein éen zestal wonin gen kunnen worden gebouwd. Een hamerslag was voldoende om het college te "machtigen aan mr. Wiggers, advocaat in Arnhem, vol macht te geven verweer te voeren tegen de door de fa. Beerkens aan hangig gemaakte beroepsprocedure. Het gaat om de verplaatsingskosten van dat bedrijf uit Blitterswijck. Tijdens de rondvraag werd door het CDA nog gevraagd wal het gemeentebestuur bekend is van de overlast rond dat bedrijf en de bestemming welke op dat bedrijf rust en de mogelijkheden. Daarover zal de raad binnenkort worden geïn formeerd. Ook kon de raad zich vinden in het te nemen voorbereidingsbesluit bestemmingsplan Geysteren wat de mogelijkheid is de - uitbreiding gemeenschapshuis te realiseren. Vorige week donderdag omstreeks 18.30 uur moesten twee medewerkers van een kledingzaak uit De Bleek, een 21-jarige vrouw uit Wanssum en een 25-jarige collega uit Venray, een geldcassette brengen naar de ING- bank aan de Merseloseweg. Ze hadden de cassette in een tas gedaan en lie pen vanaf De Bleek tussen de kapsalon en de groentezaak door naar 't Liene om zo de bank te bereiken. In het eerste steegje stond een man met dë rus naar hen toe. Toen ze hem passeerden zagen zij dat de man een don kere muts over zijn hoofd had getrokken. Een sjaal bedekte ook een gedeelte van zijn gezicht. De man richtte een vuistvuurwapen op hen en toste een schot, zonder hen te raken. Het bedreigde duo gooide de tas met de geldcassette weg en zag dat de man die opraapte en in de richting van het Blekersveld verdween In de cassette zat een geldbedrag van ƒ2.600,-. De gealarmeerde politie is onmiddellijk begonnen met een zoekaktie, die jammer genoeg geen resultaat opleverde. Ook het buurtonderzoek bracht 'niet de tip die tof de oplossing voerde. Het signalement van de dader: naar schatting 20 tot 30 jaar oud, blanke gelaatskleur, ongeveer 1.90 m lang. Hij droeg een gebreide muts met zwar te brede rand. Was in het zwart gekleed. De geldcassette was zilverkleurig. Omdat op dat tijdstip meerdere mensen in De Bleek, dan wel 't Liene lie pen, is de mogelijkheid niet uitgesloten dat er personen zijn geweest, die getuige waren van de overval. Die mensen kunnen in het belang van het onderzoek mogelijk belangrijke informatie aan de politie verstrekken. Zij worden dringend verzocht kontakt op te nemen met de politie onder tel.nr. \^531111. y We maken een klein sprongetje in de tijd. en komen terecht bij de boe renbruiloft van I960. Het was prins Martin I (Van den Munckhof) die drie dagen zijn plaatsgenoten tot zijn onderdanen mocht rekenen. Jac Boom en Annie Fransen wer den als boerenbruidspaar in de on echt verbonden en het was de buurt vereniging van de Maasheseweg die de organisatie van dit boerenhrui- loftfestijn voor haar rekening nam. Talrijk waren de gasten die deelde in deze feestvreugde. We zien hier de bonte bruiloftstoet in de PatersstraaU Op de achtergrond nog goqd zichtbaar de houten barak, die diende als nood-schoolgebouw. Aan de lezers van deze rubriek laten wij het over om uit te zoeken wie. wie is. De boeren en boerinnen van de buurtschap Kruisstraat hebben er zo te zien wel zin in en waarom ook niet. Het weer was de feestvieren den gunstig gezind. Jan v.d. Putten Aan J. Toonen in Westerbeek werd 3.68.50 ha verpachte grond, liggend in Siberië verkocht; verder aan M. Verhoeven te Overloon 5.19.28 ha liggend aan de Vredepeelweg, aan H. v.d. Zanden in Overloqn 17.67.09 ha verpachte grond liggend aan de Vredepeelweg en aan A. Bloemen te Maashees 0.72.80 ha verpachte grond liggend aan de Akkers in Maashees. Het CDA was van oordeel dal de taxa teur geen juiste schatting had gedaan betreffende de grond van de pachter Verhoeven en op grond van die overtuiging stemde de CDA- fraktie tegen het;voorstel. De basisschool in Holthees kan worden verbouwd en er kan ingrij pend technisch onderhoud worden verricht, alsmede aanpassing van het hoofdgebouw. In totaal werd voor die klus een bedrag gevoteerd van ƒ295.380,-. Het voorstel een bedrag van ƒ100.000.- beschikbaar te stellen voor het oplossen van slecht verlich te plekken, werd door het college teruggenomen omdat de raming niet goed zou zijn. Het zal nog eerst in de gekombineerde commissieverga dering worden besproken. De heer Bouten wees tijdens de rondvraag nog op de zeer slecht verlichte Molenweg. Het plan was volgens de heer Bouten een willekeur en een janboel. Die laatste woorden wekten de ergernis op bij de voorzitter. Het bestemmingsplan Helderse Duinen werd konform het voorstel van het college aanvaard. Het steunpunt Merlet in Vierlingsbeek kon worden geprivati seerd. De Stichting Zorgcentrum Land van Cuijk neemt het steunpunt over tegen de boekwaarde van ƒ85 .000.-. Voor het jaar 1996 geen bijdrage meer te verstrekken aan de Stichting Zorgcentrum voor was betreft de kostenpost 'personele kos ten aktivteitsbegeleiding'. Het CDA wilde wel vastgelegd zien dat het doel behouden blijft en het college zegde toe daar haar invloed op uit te oefenen. Ook vroeg de PK-fraktie of de aktiviteiten voor ouderen op dezelfde voet blijven doorgaan daar het anders een verlies zou zijn voor die ouderen. De gehandicaptenorganisatie Boxmeer zal voor ieder lid uit de gemeente een jaarlijkse subsidie ontvangen van ƒ15.-. De judovereniging kreeg voor de vervanging van een judomat een krediet van ƒ4.230,-. Voor de renovatie van de voorma lige kleedlokalen op het sportterrein De Halt in Holthees werd een bedrag van max. ƒ7.000,- beschik baar gesteld Diefstal portefeuille Een 29-iarige inwoner deed aan gifte van diefstal van zijn portefeuil le uit zijn jas, die aan de kapstok van een café aan de Patersstraat hing. In die portefeuille zaten ondermeer zijn rijbewijs, kentekenbewijs en persoonlijke bescheiden. Diefstal personenauto Dinsdagmorgen omstreeks 08.45 uur parkeerde een 38-jarige inwoner van Eindhoven zijn Volkswagen Turbo Diesel op de parkeerplaats bij het NS-station in Oostrum. Toen hij om 15.00 uur terugkeerde was ziin auto, met een waarde van ƒ42.000,- gestolen. De scholen voor speciaal onder wijs De Essel en 't Groenewold zijn vorig jaar gefuseerd en heten nu Focus. Aan de St. l'rsulastraat (de voormalige Essel) huizen de afdelingen VSO (voortgezet speci aal onderwijs) en MLK (moeilijk lerende kinderen). Deze afdelin gen houden zaterdag 2 maart van 11.00 tot 13.00 uur open huis. De school voor VSO en MLK is bedoeld voor kinderen die het gewo ne voortgezet onderwijs niet kunnen volgen omdat de leerstof voor hen te moeilijk is. Daarom Ieren de kinde ren op het VSO de stof in kleine slapjes en met veel herhaling. Hel onderwijs is praktijkgericht en bereidt de leerlingen, onder meer via stages, voor op de arbeidsmarkt. Daarnaast krijgen de leerlingen spe ciale begeleiding, zowel bij het leren als bij hun persoonlijk ontwik keling. Tijdens de open dag kunt u over het onderwijs bij Focus meer te weten komen. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard MEERDERE PRODUKTEN PER WAARDEBON MOGELIJK E-LINE ZONNEBANK MELK - te gebruiken bij zon en solarium I fles van 17.95 voor ADDITIVA Vitamine bruistabletten In de smaken: Perzik, Citroen en Sinaasappel A1u/t/ vitaminen en mineralen Vitamine C 1000 mg. Suikervrij Sterk geconcentreerd Voordelig I busje k 20 tabletten I van 6.95 I voor SULTANA ROZIJNEN Die moet u echt hebben! Elders gezien I kilo 6 95 Bij ons SULTANA ROZUNEN I kilo van 6.95 voor UW VOORDEEL: Geldig t/m zaterdag 2 mrt. 1996 UW VOORDEEL: Geldig t/m zaterdag 2 mrt. 1996 uw voordeel: Geldig t/m zaterdag 2 mrt. 1996 Voor de aan lichamelijke en A geestelijke inspanning bloot- gestelde mens van vandaag. Ter versterking van het 'j gehele organisme. Voor verhoging van de A levenskracht. 250 ml van 28.50 voor UW VOORDEEL: Geldig t'm zaterdag 2 mrt. 1996 MULTI VITAMINEN Huismerk van 24 95 voor UW VOORDEEL: Geldig t/m zaterdag 2 mrt. 1996 LECITHINE - Sterkt de zenuw-, hersen en spierfuncties - Normaliseert het vet- en choles terolgehalte - Verhoogt het prestatievermogen 350 gram van 9.50 nu uw VOORDEEL: Geldig t/m zaterdag 2 mrt. I996 ECHINACEA Complex Verhoogt de weerstand Is ontstekingsremmend Goot infecties tegen Geeft griep min/der kans Is een volkomen natuurlijk anti bioticum, dat geen bijwerkingen heeft Elders 27.55 Bij ons I00 ml, van 19.95 voor UW VOORDEEL: Geldig t/m zaterdag 2 mrt. 1996 yVAAR,D.E,BClN UW VOORDEEL: Geldig t/m zaterdag 2 mrt. 1996 VOLDAFAR SLANK Nederlands bekendste afslanker NATUURLIJK DE BESTE Maximaal 6 doosjes per waardebon I verpakking IQ QP van 29.95 voor I 7 73 uw voordeel: Geldig t/m zaterdag 2 mrt. 1996 DEZE PRODUKTEN ZIJN EXCLUSIEF VERKRIJGBAAR BIJ: 10.00 -I. Klaasstraat 38 (077) 3*545086 gezondheidswinkels ^0478)" Markt 20 515504

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5