Venray kan 30 augustus uit zijn dak gaan Commissies afwachtend rond pleinenplan Toch geen bezwaar tegen jetski-besluit provincie Ledenvergadering Business Vision Venray Uitzending 'De Uitdaging' met Nelissen Van Egteren vrijdagavond op tv Venrayse spant kort geding aan tegen minister Aanpassingen rond kruispunt Veulen ISO 9001 voor Vitec Politie Basiseenheid Venray PvdA vraagt compensatie stookkosten voor laagste inkomens PEEL EN MAAS peel en maas Donderdag 15 februari 1996 - Pagina 5 CDA wil andere bomen De commissies openbare werken en ruimtelijke ordening hebben maandag een afwachtende houding aangenomen ten aanzien van het voorstel voor herinrichting van de pleinen in het centrum. De meeste fracties willen eerst kijken wat de informatieronde oplevert. Het CDA was het meest expliciet: de partij hield een financiële slag om de arm i had kritiek op de boomkeuze. De plannen zijn te vaag, te weinig uitgewerkt en daarom wil het CDA de twee ton die het plein aan nieuwe investeringen vergt voorlopig in de knip houden. Na een verdere uitwerking wil de fractie een besluit nemen over het restant, zo liet woordvoerder F. Janssen weten. Het CDA zet ook vraagtekens bij de keuze van de bomen in het pleinen plan. De overheersende boomsoort is de plataan, omdat het een snelle groeier is. met een flinke kruin en een fraai bladerdak in de zomer. Volgens het CDA zijn er betere alternatieven denkbaar. De plataan vergt teveel snoeiwcrk en onderhoud. Ook de massaal afvallende grote bladeren zullen voor extra werk en kosten zorgen. De fractie mist die kosten in het voor stel. Het CDA overhandigde wethouder Driessen een lijst met alternatieven oor de platanen in het centrum. VVD'er Van Hooft vond het jammer dat het college opnieuw een inte graal plan slechts gedeeltelijk uitvoert. Maak een keuze en voer die tot het einde uit, luidde het advies van de VVD. ''Anders zitten we komende jaren weer met het gevoel dat het eigenlijk niet af is". Als dat ten koste gaat van evenementen moeten er alternatieven gezocht worden, meende Van Hooft. Voor een evenement als de kermis zou bijvoorbeeld eenmalig geruild kun nen worden tussen Gouden Lecuwterrein en Schouwburgplein. Samenwerking vond cfe kosten van herinrichting -16 gulden per inwoner volgens woordvoerder Verkoeijen- hoog. Ook de twee ton uit het grondbe drijf voor de financiering vond Samenwerking verkeerd. "Is dit wat de bur gers willen?", vroeg Verkoeijen zich af. RODE DRAAD De wethouders Kersten en Driessen probeerden in hun toelichting de nadruk te leggen op het vasthouden van de lijn die vijf jaar geleden is gekozen. Het is weliswaar niet in één keer uitgevoerd, maar er wordt nog steeds gewerkt volgens de filosofie van bureau Bakker en Bleeker. "We jakken de draad weer op en maken af wat destijds moest blijven liggen. Ve beperken ons nu tot een tussenstap omdat de door het bureau geschet ste eindplaatje ons op dit moment nog te ver gaat", aldus Bert Kersten, die verder nog opmerkte dat de herinrichting van de pleinen in 1990 groten deels door de provincie is betaald. Vólgens collega Driessen is de uitvoe ring vijfjaar geleden blijven steken bij het groen!" Dat krijgt daarom in dit voorstel extra aandacht. De gemeente Venray heeft de dorpsraad van Veulen laten weten zo snel mogelijk diverse maatre gelen te gaan nemen op en rond- im het kruispunt nabij de kerk in Veulen. Zo zullen er diverse "antiparkeer- laalljes" geplaatst worden om de larkeeroverlast te beperken. Verder al er een schrikhek worden aange bracht om automobilisten te atten deren op de voetgangerswachtstrook bij dat kruispunt. De^plaatsing zal zo spoedig mogelijk gebeuren maar is afhankelijk van de levering van materialen. In het voorjaar zullen zg. druppels worden aangebracht op het kruis punt. ter verbetering van de zicht baarheid. Nipt besluit raad Meerlo-Wanssum De gemeenteraad van Meerlo- anssum heeft maandagavond let de kleinst mogelijke meerder heid besloten toch geen bezwaar te maken tegen het verbod van de (rovincie in de zaak rond de jets- Vitec Nederland, een Venrays Kdrijf dat is gespecialiseerd in toomtechniek en waterbehande- ing, heeft vorige week het ISO (101-certificaat ontvangen. Vitec leeft haar organisatie vastgelegd |a een kwaliteitshandboek, vol- Sens de internationale standaard, goals die staat genoteerd in ISO- iOOl. 1 Vitec Nederland is een onderdeel pan het Franse bedrijfLyonnaise des pux-Dumez met een jaaromzet van 33 miljard gulden en 120.000 werk nemers wereldwijd. Vitec houdt zich tërig met waterbehandeling voor toomketels. koel-, afval- en proces- |aterbehandeling. De op eizersveld gevestigde ondernc- "ng levert, installeert en onder- oudi tevens complete stoomsyste- ien bij industriële bedrijven. Vitec ooft vijftien maanden gewerkt om eorganisatie in het kwaliteitshand- oek te beschrijven. Diefstal uit woning Een bewoonster van de Kruiden- n deed aangifte dat in haar afge- ten woning ongewenst bezoek s geweest. Uit de op de tafel in de iskamer liegende portemonnee erd een geldbedrag van ƒ500,- jptvreemd. Ook hier denkt de poli- p> vanwege het ontbreken van faaksporen, dat met een vals sleu- U toegang tot de woning is verkre- ki-aanlegsteigers in Blitterswijck. De stem van PK-raadslid De Groot gaf de doorslag in de niet voltallige raad. De Groot steunde, net als de aan wezige CDA-leden en en het college zelf, hel collegevoorstel om niet bij de provincie te protesteren. Het col lege vindt een bezwaarschrift niet nodig omdat ook zonder dat protest de rechten van de gemeente in de toekomst voldoende gewaarborgd zijn. Met name de fractie GP'94 denkt daar anders over en pleit al sinds het weigeren van een verklaring van geen bezwaar door de provincie voor een officiële reactie van de kant van de gemeente. Aanvankelijk kreeg GP'94 de Mcerlose politiek mee, maar maandag lieten de aan wezige CDA-ers en de helft van de PK-fractie zich overhalen het colle ge-standpunt te steunen. De politiek in Meerlo-Wanssum is al maanden verdeeld over de plan nen van ondernemer J. Falize uit Swolgen die in Blitterswijck aanleg steigers voor jetski's exploiteert. De provincie gedoogt jetski's met hun geluidoverlast niet langer en besliste negatief over het verzoek voor een verklaring van geen bezwaar van de gemeente Meerlo-Wanssum. Tegen die weigering tekent de gemeente WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onroerend goed Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 Contracten vrijdagavond getekend Afgelopen vrijdagavond werden in de kantine van Inalfa industries diverse contracten getekend met betrekking tot de aankomst van de voorlaatste etappe van de Ronde van Nederland. Op 30 augustus is de finish van die etap pe in de Raadhuisstraat. De orga nisatie heeft de financiering van het evenement nagenoeg rond zodat ook het officiële contract met de nationale organisatie gete kend kon worden. De voorzitter van het Venray se comité. Jan Verhoeven, was zeer te spreken over de bereikte resultaten tot nu toe. Naast hoofdsponsor Inalfa zijn er diverse cosponsoren bereid gevonden om mee te dragen in de kosten. Door al deze samen werking heeft het plaatselijk comité ongeveer 100.000 gulden bij elkaar en zijn er nog 10.000 tot 15.000 gul den nodig om de kosten te dekken. Met nog een half jaar voordat de finish plaatsvindt, moet dat volgens Jan Verhoeven geen probleem ople veren. Hel contract met de landelijke organisatie werd getekend door wet houder Kersten en voorzitter Nouwen van die organisatie. Ook Nouwen was zeer te spreken over het Venrayse initiatief en had er alle vertrouwen in dat Venray, zoals hij dat toepasselijk vanuit een schuif- dak van de hoofdsponsor zei, "uit zijn dak zal gaan op 30 augustus". Vrijdagavond werd ook het logo van het plaatselijk wieiercomité gepresenteerd. Hel logo is het resul taat van een samenwerking tussen de Venrayse ontwerpers terwijl al hel drukwerk gesponsord wordt door de gezamenlijke Venrayse off setdrukkers. Dit unieke samenwer kingsverband toont aan dat dit eve nement "leeft" in Venray. PROGRAMMA De wielrenners zullen op 30 augustus drie plaatselijke ronden rij den. In tegenstelling tot het eerder bekend gemaakt tracee. zullen de renners nu meer door het centrum fietsen. Via de Julianasingel. Paterslaan en Langstraat gaan de rij ders naar Weg in den Berg. Kempweg. Westsingel en de Noord singel en naar de Raadhuisstraat. Verder is er rondom het wieler- spectakel een zeer gevarieerd pro gramma georganiseerd. Vanaf 13.00 uur zal er op de Grote Markt een groot showprogramma zijn. Ook de diverse horeca-ondernemers willen e.e.a. organiseren. Aktiviteiten zoals Acrobatiek, mime. kinderschminc- ken. sportieve uitdagingen, muziek, karaoke en theater zullen het decor vormen waarin de wielrenners hun strijd zullen leveren. De hoofdrolspelers van vrijdag avond: de heren de Vries en Nouwen van de landelijke organisa tie, geflankeerd door Jan Verhoeven I.en wethouder Kersten (r.) Tip van de week Verdachte personen Is er bij u in de buurt ingebroken? Ga dan voor u zelf eens na of u verdachte personen heeft gezien. Misschien heeft er ook wel iemand bij u aangebeld die naar de 'bekende weg" vroeg. Wees alert in dit soort situaties. Een inbreker belt heel vaak aan voordat hij gaat inbreken. Hij kontroleert zo of er iemand thuis is. ]Mocht u iemand aan de deur krijgen waarbij u het idee krijgt dat zijn (haar) bedoelingen onduidelijk zijn, pro beer dan zoveel mogelijk gegevens van die persoon cq. zijn vervoermiddel te onthouden. Noteer deze gegevens en bel deze door naar de pplitie" Als nadien blijkt dat er bij u in de wijk is ingebroken, dan kunnen wij misschien aan de hand van uw gegevens de dader achterhalen. Vandaag is uw buurman mogelijk aan de beurt. Morgen misschien u. Voorkoming misdrijven: een zaak van de politie en U! Politie Basiseenheid Venray V^Leunseweg 4 Postbus 525 5800 AM Venray Telefoon: 0478-531111 Rekonstruktie verkeersongeval op beruchte kruising Vrijdagmiddag was een cameraploeg van de KRO in Oostrum aanwezig om het verkeersongeval dat op 13 juni 1991 op de berucht geworden kruising Mgr. Hanssenstraat-Deurneseweg-Witte Vennenweg-Wanssumseweg had plaatsgevonden op film vast te leggen. De toen 52-jarige Toos Martens uit het Brabantse Heesch stond op het midden van de kruising te wachten om verder over te steken. Toen ze dacht dat de kruising vrij was - zij werd door de laagstaande zon gehinderd - en optrok, boorde zich een vrachtauto in de flank van haar auto. De bestuur der, T. Broeren uit Benschop, kon de overstekende personenauto niet meer ontwijken. Toos Martens werd bij de botsing zwaar gewond. Verschillende ribben waren gebroken, ook haar bekken, terwijl ook haar nekwervels scha de opliepen. Nu, na bijna vijfjaar, is ze nog geen dag pijnvrij, want de nekwervels moeten op hun plaats worden gehouden door een stalen halskraag. Verschillende splinters van de autoruit kwamen in haar gezicht terecht. Toen Toos Martens vrijdagmiddag werd gekonfronteerd met de rekonstruktie. toen de vrachtauto tegen haar personenauto werd gezet en de ambulance met loeiende sirene aankwam, raakte ze begrijpelijk zeer geëmotio neerd door de realistische aanblik. Zelfs de achter het stuur zittende dame was goed 'nagemaakt' en als men niet beter wist dan zou men gedacht hebben die vrijdagmiddag met een ernstig ongeluk gekonfronteerd te worden. De Venrayse brandweer maakte een en ander nog realistischer door rook te spuiten. De destijds bij het ongeluk geroepen leden van de gemeentepolitie. Anita Smets en Peter Wefels zijn nadien beiden nog meerdere malen bij een verkeersongeval op die kruising geroepen. Ook het ambulancepersoneel van toen. André Voermans. Leo Thielen en Robert Thijsen. herinnen zich nog goed hoe zwaar de bestuurster gewond raakte. Nadat op de kruising de opnamen klaar waren werd ook de ambulance begeleid naar het ziekenhuis. Daar wer den op de eerste hulp eveneens opnames gemaakt. Toos Martens heeft, juist omdat ze zo heeft moeten knokken naar het resultaat van nu, de KRO benaderd. Via de serie Ambulance kunnen anderen mogelijk worden geholpen. In de serie wordt een beeld geschetst van de vaak vergaande gevolgen die een ernstig ongeval kunnen hebben op het leven van de slachtoffers. De film. die in de uitzending ongeveer tien minuten zal duren, zal vermoedelijk op 28 mei tussen 19.30 en Donderdag 29 februari vindt in hotel Asteria de jaarlijkse ledenver gadering plaats van Business Vision Venray. De agenda voor deze vergadering luidt als volgt: 20.00 uur Ontvangst 20.30 uur Aanvang vergadering met de volgende punten: verleden jaar: financiële verantwoording: lopende jaar: bestuursuitbreiding: sluiting jaarvergadering. 21.15 uur Wat doel de KVK voor onze leden? Uiteenzetting van drs. A. Wintels; alg. secr. KVK. Tijdens deze jaarvergadering zal ons bestuur uitgebreid worden met twee leden. Indien u zich kandidaat wilt stellen voor een plaats in het bestuur, dan kun u dit voor aanvang van de vergadering melden. Tevens willen wij een ieder die nog niet in de gelegenheid was om zich aan te melden als lid van onze vereniging, bij deze vragen dit als nog te doen voor 29 februari op een van de volgende telefoonnummers: 587200 dhr. Weijs. 513155 dhr. Kooien of 585457 dhr. Hendriks. 'Maak van een oude paardestal een modern gastenverblijf! Binnen 51 uur! Dat was de opdracht die Angela Groothuizen, presentatrice van het tv-programma *De Uitdaging' gaf aan een groep bedrijven waar onder Nelissen Van Egteren. Deze verouderde paardestal van het Nederlandse Rode Kruis en Angela Groothuizen, waren dan ook de ingrediënten die leidden tot een onovertroffen bouwprestalie in de bossen bij Rheden in Gelderland Op 2 oktober van het vorig jaar aanvaardde de direktic van Nelissen Van Egteren de haast onmogelijke uitdaging om de sterk verwaarloos de paardestal om te toveren tot een modem gastenverblijf voor families met gehandicapte gezinsleden. Een team van vaklieden stortte zich in een georganiseerde chaos op het gebouw om het onmogelijke binnen 51 uur waar te maken. Angela en ID-TV legden alles op de hand vast. De uitzending van deze uildaging is vrijdag 16 februari om 20.30 uur op Nederland I De Venrayse afdeling van de Partij van de Arbeid vraagt het college iets te doen om buitenspo rig hoge stookkosten voor de laag ste inkomens te compenseren. De PvdA Venray vraagt dat in een vorige week aan het college gestuurde brief. Concreet denkt de PvdA aan com pensatie via de Bijzondere Bijstand. Minister Melkert van Sociale Zaken heeft al aangegeven dat er in het kader van deze wet mogelijkheden zijn. In z'n algemeenheid vindt de PvdA het geen zaak van de overheid om burgers tegemoet te komen bij extra kosten van levensonderhoud. Volgens de Partij van de Arbeid zijn de temperaturen van de laatste weken echter zo extreem dat men sen 60.- per maand meer versto ken. De fractie vraagt het college om op zo kort mogelijke termijn een besluit te nemen over het verzoek, maar dal zal voor het einde van deze maand niet meer lukken. Volgens gemeentelijk voorlichtster I. Molenaar is de brief momenteel in behandeling hij de afdeling Sociale Zaken. Het ambtelijk advies komt, in verband met carnaval, niet voor 27 februari in de-B en W-vergade ring. Bovendien is de kwestie voor de ambtenuren op de afdeling blijk baar nog niet zo duidelijk. "Er zitten haken en ogen aan. Voorlopig heeft de afdeling zelf nog meer vragen dan antwoorden", aldus de voor lichtster. Strijd om schadevergoeding overleden jongen duurt voort Er is een nieuw hoofdstuk aan gebroken in de strijd over de schadevergoeding die wordt uitge vochten tussen de vader en de moeder van de in 1994 aan aids overleden Venrayse hemofilic- patiënt Patrick van Merkestein. De moeder, mevrouw Faas, spant een kort geding aan tegen minis ter Borst van volksgezondheid. Zij wil bereiken dat de minister een andere schaderegeling ont werpt, die niet is gebaseerd op het huidige erfrecht. Het geld moet terecht komen bij degenen die ook de zorg hebben gehad, vindt de moeder. Volgens advocaat Van Hooft hoeft een schadevergoedingsregeling niet op het erfrecht gebaseerd te zijn en beweert de minister onterecht dat ze bij het opstellen van zo'n regeling daaraan gebonden is. "De overheid heeft formeel aansprakelijkheid afgewezen, maar wel gezegd dat ze een handreiking wil doen naar de betrokkenen. Dat betekent dal de minister zelf een schadevergoe dingsregeling kan ontwerpen. Voor het gemak is bij die regeling terug gegrepen op het erfrecht", aldus de Venrayse advocaat. Volgens Van Hooft voldoet de huidige regeling voor het gros van de slachtoffers wel. Van de 170 besmette hemofiliepatiënten zijn er nog zo'n 140 in leven. Die krijgen zelf het schadebedrag toegewezen. Voor een tiental, inmiddels overle den patiënten, waarvan de nabe staanden zijn gescheiden deugt de regeling niet. Dat is ook het geval bij de familie Van Merkestein. Het echtpaar Van Merkestein is geschei den toen de overleden jongen drie jaar was. Als gevolg van de huidige regeling delen de vader en zelfs de halfbroers van de overleden jongen mee in hel schadebedrag. De moe der wil dat voorkomen omdat zij vindt dat de vader geen recht heeft op het geld. Volgens mevrouw Faas heeft zij na de scheiding alleen de zorg voor haar zoon gehad. De vader bestrijdt dal. "De minister heeft de mogelijkheid om ook voor hen een goede regeling te treffen en ik vind dat ze de plicht heeft dat ook te doen. Tenslotte heeft de overheid het aan zichzelf te wijten. De rege ring heeft er vijftien jaar over gedaan om te besluiten over schade vergoeding en daarmee het risico genomen dat een aantal patiënten zou zijn overleden. Je mag dan toch van de overheid verwachten dal er extra zorg besteed wordt aan de uit eindelijke regeling", aldus Van Hooft. De strijd, die inmiddels de aan dacht van de landelijke media heeft getrokken, is ontstaan nadat minis ter Borst eind vorig jaar bekend maakte dat de honderdzeventig hemofiliepatiënten die tussen 1982 en 1989 me.t het hiv-virus werden besmet, kunnen rekenen op een schadevergoeding van twee ton. De regeling geldt ook voor hun nabe staanden. Het kort geding dient binnenkort, maar niet meer deze week. bij de rechtbank in Den Haag. Gerichte alkoholkontrole ln de nacht van zaterdag op zon dag hield de politie, met medewer king van de politiesurveillanten en vrijwillige politie, een gericht alko holkontrole op het uitgaansleven in Venray. Bij de kontrole in Ysselsteyn wer den 168 bestuurders verzocht in het bekende pijpje te blazen. Bij de kon trole aan de Maasheseweg werd dat aan 118 bestuurders gevraagd en bij de kontrole in Leunen aan 38 bestuurders. Slechts twee bestuurders kregen een rijverbod van vier uur en de aanbieding van een transaktie tot het betalen van een bedrag van 80U gul den. Een dure uitgaansavond dus voor een 33-jarige inwoner van Deurne en een 40-jarige man uit Deest. Voor vele bestuurders bleef het net onder de fatale grens, één pilsje meer en het had hen ook geld gekost. De politie heeft de indruk dat de meeste bezoekers van de diverse centra zich met taxi danwel met busjes laten vervoeren of dat ze door hun partner worden afgehaald. De kontroles zullen onaangekon digd, ook tijdens carnaval, herhaald worden. elke week nieuws

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5