Vanaovend Hazinneaovend! Busje komt zo!! De Mökkeband in De Bonte Koe NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Vergunning verleend voor kappen bomen Samenvoeging balies in gemeentehuis Wijziging bouwverordening ter inzage woningwet - wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer - wet milieubeheer Herindelings plan Vierlingsbeek Openingstijden N met carnaval Opstoekmatinee Vorstenhal weer grandioos geslaagd Carnaval in De Volle Maan PEEL EN MAAS GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 0478-523333 Fax: 0478-523222 Correspondentie-adres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Informatiebalie: maandag t.m. vrijdag 09.00-17.30 uur. Telefonisch 08.00-18.00 uur. In de oneven weken op vrij dag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Sociale zaken, Financiën en Gemeentewerken: maandag 09.00-17.30 uur; dinsdag t.m. vrijdag 09.00-13,00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken- spreekuur (tel. 523236 of 523237). Maandag 08.30- 17.30 uur, dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (en in de even weken ook van 14.00- 16.30 uur) Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00- 11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mogelijk na telefonische afspraak, tel. 0478-523311 (alleen voormiddag). Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. Burgemeester en wethouders heb ben de volgende kapvergunningen verleend: Vier eiken langs hel sportpark te Leunen. Deze bomen slaan op de grens met de achtertuinen van Sparveld 2 en 4. De bomen nemen ten opzichte van de aangrenzende tuinen teveel licht weg. De bomen zullen binnenkort gekapt worden. Twee eiken in een singel nabij de Kiekweg. De bomen worden gekapt omdat ze met de kronen in elkaar zijn gegroeid waardoor de vitaliteit sterk is verminderd. Gelet op de betekenis en waarde van de singel voor het landschap is hel nodig de eiken te kappen. Gedurende een periode van 6 weken na deze bekendmaking kan bezwaar worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Venray. Vier moeraseiken aan de Randen- rade te Oostrum. De bomen zijn te groot en staan te dicht bij elkaar. Dunning is noodzakelijk om de ove rige bomen wat meer de ruimte te geven. In het verleden zijn hier al enkele bomen gerooid. Dertig bomen op en rond enkele speelterreintjes in Landweert I. Hel gaat om de terreinljes tussen de Stationsweg/Akelei/Christoffelkruid /Kruidenlaan en Aronskelk. Ook hier staan de bomen te dicht bij elkaar en te dicht op de speeltoestel len. Dunning is op korte termijn hard nodig. De komende weken zul len deze bomen gekapt worden. Voor méér informatie over het kap pen van deze bomen kunt u contact opnemen met de vakbalie Gemeen tewerken. tel. 523536 of 623544. De balies Gemeentewerken en Financiën in het gemeentehuis zullen vanaf volgende week zijn samengevoegd met de Informatie balie in de hal. Dat betekent dat u voor bijv. een bouwaanvraag. een kapvergunning of het betalen van belastingen voortaan bij één balie terecht kunt. De gemeente wil daarmee (extra) doorverwijzingen zoveel mogelijk voorkomen. De dienstverlening kan op die manier sneller en efficiënter verlopen. De openingstijden blijven voor lopig ongewijzigd. Voorlopig geldt daarbij wel het voorbehoud dat u voor zaken rond Gemeentewerken en Financiën alleen in de ochten duren terecht kunt (behalve op maandag, doorlopend geopend van 9.00-17.30 uur). Het algemene telefoonnummer blijft: 523333. Voor informatie over Gemeentewerken en Financiën kunt u ook bellen met 523544 of 523536. Vanaf vandaag ligt gedurende drie maanden voor een ieder ter inzage het besluit van de raad van de gemeente Venray van 19 december 1995 nr. 491 tot wijziging van de "Bouwverordening gemeente Venray" met bijlagen. De wijziging treedt in werking op de 8e dag na deze afkondiging. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen: het bouwen van een berging aan de Hoenderstraat 14 te Venray tnv H.J.C.Willems, Hoenderstraat 14; het uitbreiden en verbouwen van een woning aan de Dr. Kortmannweg 16 te Venray tnv H.J.G. Swinkels, Dr. Kortmannweg 16; het bouwen van hobbyruimte aan de Teunisbloem 24 te Venray tnv M. Creemers, Teunisbloem 24; het bouwen van een sorteerhal aan de Metaalweg 7 te Venray tnv Van Rattingen Grondverzet - Transport - Recycling B.V., Henri Dunanstraat 37; het bouwen van een carport aan de Sleutelbloem 44 te Venray tnv P.J.T H. Hendriks. Sleutelbloem 44; het bouwen van een carport aan de Sleutelbloem 46 te Venray tnv A.J.M. Keunen. Sleutelbloem 46; het bouwen van een serre aan hel Lovinckplein 10b te Ysselsteyn tnv H.W. Fleurkens, Lovinckplein 10b; het bouwen van zes woningen aan de Hoofdstraat 23. 25, 27 en Dpt. Petersstraat 1. 3, 5 te Oirlo tnv Raedts Bouwbedrijf B.V., Mgr. Hanssenstraat 57; het bouwen van een simulatorge bouw aan de Ripseweg 1 te Vredepeel tnv D.G.W.T. Directie Brabant, De La Reyweg 120 te Breda. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. het veranderen van een woning/win kel tot twee woningen aan de Timmermannsweg 6 en 6a te Ysselsteyn; het vergroten van de woning aan de Goetzenhof 3 te Oostrum tnv R.RM. dc Kleijn. Goetzerrhof 3; het bouwen van een kalkoenenstal en loods aan de Puttenweg 108 te Ysselsteyn tnv A.G.T. Jenniskens, Puttenweg 108; het bouwen van een carport aan de Randenrade 90 te Oostrum tnv P.H.J. van Megen. Randenrade 90; het bouwen van een berging aan de Timmermannsweg 26 te Ysselsteyn tnv G.M. Hendriks. Timmermanns weg 26; het vergroten van een bankgebouw aan het Lovinckplein 7 te Ysselsteyn tnv Rabobank Zevenrode. Postbus 5006; het bouwen van bedrijfsruimte met bovenwoning aan dc Noorderhof 2 te Venray tnv P.S.C.M. Bos. De Alden Weg II; het bouwen van een serre aan de Hooipas 4 te Leunen tnv J.G.W.M. Frederix. Hooipas 4; het uitbreiden van een bakkerij aan de Timmermannsweg 2 te Yssel steyn tnv G.H.M. van Gassel, Tim mermannsweg 2; het vergroten van een vleesvarkens stal aan de Steegse Peel weg 143 te Ysselsteyn tnv G\ Jaspers, Steegse Peelweg 143; het bouwen van 14 vrije-sector woningen aan de Kaardebol 17 t/m 22 en Kroonkruid 1 t/m 6, 6a en 6b tnv B.B.O.M. B.V., Heinseweg 11 te Sittard; het bouwen van 10 soc.-koop-en 14 vrije-sector woningen aan de Kaardebol 1 t/m 47 te Venray tnv B.B.O.M. B.V., Heinseweg II te Sittard; het bouwen van een garage met car port aan de Jofferspas 3 te Oostrum tnv M.J. Verstegen, Jofferspas 3; het vergroten van de woonkamer aan de Laurahof 1 te Venray tnv A. de Klerk, Laurahof 1 het bouwen van zes woningen aan de Hoofdstraat 23, 25, 27 en Dpi. Petersstraat 1, 3, 5 te Oirlo tnv Raedts Bouwbedrijf B.V., Mgr. Hanssenstraat 57. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toe gezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. het bouwen van een tuinhuisje aan het Hoefblad I te Venray tnv D.A. van Melis. Hoefblad 1 het bouwen van een tuinhuisje aan de Timmermannsweg 4 te Yssel steyn tnv W.A. Claessens, Timmer mannsweg I. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestem- mingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be- zwaarschrifl binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Procedurestart artikel 18a WRO t.b.v. bouwmeldingen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse gelden de dan wel van de in voorbereiding zijnde herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouw meldingen: het bouwen van een tuinhuisje aan de Vicarieweg 57 te Leunen tnv W.M. Voesten, Vicarieweg 57; het bouwen van een tuinhuisje aan de Noorderhof 3 te Venray tnv G.V.T. Noorderhof, Noorderhof 3. De op de bouwmeldingen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 16 februari 1996 gedu rende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewer ken. Gedurende deze termijn kun nen schriftelijk bezwaren bij burge meester en wethouders worden ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verle nen. hel uitbreiden metaalwarenfabriek met een ontwikkelingsafdeling bus aan de Maasheseweg 83 te Venray tnv Inalfa Industries B.V.. Postbus 505; het wijzigen van de zijgevel en het bouwen van een tuinhuisje aan het Groene Hart 7 te Venray tnv F.J. de Roos. Groene Hart 7; het bouwen van een berging aan de Hoenderstraat 14 te Venray tnv H.J.C. Willems, Hoenderstraat 14, De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 16 februari 1996 gedu rende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewer ken. Gedurende deze termijn kun nen eventuele bezwaren bij burge meester en wethouders worden ingediend. Procedurestart artikel 17 van de wet op de ruimtelijke ordening Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse gelden de bestemmingsplan ten behoeve van: - het verzoek om de vestiging voor een periode van driejaar van een alumi nium/kunststof montagebedrijf in het pand aan de Steegsepeel 45a te Leunen tnv de heer H.J.M. van Lipzig, Steegstraat 12a te Melders- lo;. De op het verzoek betrekking heb bende stukken liggen met ingang van 16 februari 1996 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij burgemees ter en wethouders worden inge diend. Venray, 15 februari 1996 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krach tens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1de fase van het opstellen van het ont werp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn vergunnin gen krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1C. v.d. Worp. De Hulst 3, 5807 EW te Oostrum voor een vergunning voor het oprichten en in werking hebben op grond van artikel 8.1 lid 1 van de Wet milieubeheer voor een A.P.K. I -1- 2 keuringsstation annex reparatie werkplaats voor bedrijfs voertuigen boven 3500 kg, gelegen aan de Witte Vennenweg 4b (indus trieterrein "De Witte Vennen") te Oostrum; 2. Van Kempen Veehouderij Leunen bv, Scheiweg 15, 5809 EH te Leunen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een pluimvee houderij, gelegen aan de Steegse- peelweg 45 te Leunen; 3. Rebuild Industrial Tires, Kiosk 82, 5802 NS te Venray voor een vergun ning ingevolge artikel 8.1 lid 1 van de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een bandenservice/vulcaniseerbe- drijfgelegen aan de Witte Vennen- weg 4b (industrieterrein "De Witte Vennen") te Oostrum; 4. W. Luiten, Peelken 2, 5813 BE te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een var- kensfokkerij, gelegen aan de Peelken 2 te Ysselsteyn. Dit onder oplegging van voorschrif ten in het belang van de bescher ming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 15 februari 1996 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeentehuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werk dagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). Tot 14 maart 1996 kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (0478- 523630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van vier weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkin gentermijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ont werp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daarte gen. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal cate- gorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergunningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.-meldingen zijn binnenge komen van: 1J. Matijsen, Moostdijk 9, 5813 AV te Ysselsteyn voor het oprichten van een inrichting voor' de opslag van propaan ingevolge het Besluit opslag propaan milieubeheer, gele gen aan de Moostdijk 9 te Ysselsteyn; 2. Jenniskens BV, Deurneseweg 176, 5813 AC te Ysselsteyn voor het oprichten van een inrichting voor de opslag van propaan ingevolge het Besluit opslag propaan milieube heer, gelegen aan de Deurneseweg 182 te Ysselsteyn; 3. H.J.M. van Lipzig, Steegstraat 12a, 5962 AG te Melderslo voor het oprichten van een inrichting voor de opslag van goederen ingevolge het Besluit opslag goederen milieube heer, gelegen aan de Steegsepeelweg 45a te Leunen. De meldingen kunnen worden inge zien van 15 februari tot 29 februari 1996 in het gemeentehuis, Raad huisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot' 13.00 uur (vakbalie gemeentewer ken). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (0478-523630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, 15 februari 1996 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, chef onderafdeling milieubeheer, Gedeputeerde Staten van Nooré Brabant hebben een herindeling plan voor de gemeente Vierling», beek vastgesteld. In dit plan stelle GS van Noord-Brabant voor omd huidige gemeenten Vierlingsbeek e Boxmeer samen te voegen tot nieuwe gemeente Boxmeer. Conform het bepaalde in artikel lid 1, van de Wet algemene rege herindeling ligt een exemplaar va dit herindelingsvoorstel vanaf van daag gedurende twee maanden tel inzage bij de Informatiebalie van he gemeentehuis te Venray. Gedurende deze periode kan eei ieder zijn oordeel over het voorste schriftelijk ter kennis brengen vai Gedeputeerde Staten van Noord Brabant, Postbus 901515200 's-Hertogenbosch. 4 K In verband met carnaval is: de afdeling Burgerzaken op maandag 19 en dinsdag 20 februari 1996 alleen tus sen 10.00 uur en 11.00 uur geopend. Tijdens deze ope ningsuren kunnen uitslui tend geboorte- en overlij- densaangiften gedaan worden. De overige afdelingen van het gemeentehuis zijn maandag en dinsdag de helt ^lag gesloten. Zoëas gillie ziet zien de volgende Joekskapelle wer van de parteej. Dikke Mik, Gen Tied, De Baetere Helft, Schabberjoeks, Van tote noch Blaoze, Um te Boake, Göt Net, Noeët tuus, Noeët van Gehuurd en Rats d'r Nêve. Ok staon van tien Hazinnekefee's de deuren wer wagewied open. 't Upke, 't Zwaantje, de Hentobak, 't Koetshuus, 't Lewke, 't Podium, the Seventy's, Truus Hulsman, De Heeren van Aemstel en De Bonte Koe. Vur iën Joekskapel, namelijk Van toete noch blaoze werd 't ennen spannenden aovend. De vrollie zien d'r op gebrand d'n Hansworst vur de derde kier te winne, zoëdat ze um meuge halde. Dus megjes 'Zet Um Op'. Alle Hazinne en anverwante vrollie verwaachte weej um 20.22 uur op de Groeëte Mernt, wor de Joekskapelle eur al op staon te waachte. Tot vanaovend, Carina, Giny, Truus, Anny, Marian Joekskapel Dikke Mik Gen Tied De Baetere Schabberjoeks Van toete Helft noch blaoze Um te Baoke Got Net Noeet Tuus Noeet van gehuurd Rats d'r Naeve Tied 20.22 uur Anvang Hazinneaovend 19% op de Groeele Mernt mit zien alle 20.30 Podium Seventys Hulsman Heeren v Amslel Bonte Koe 'tüpke '1 Zwaantje Hentobar Koetshuus 't Lewke 21.10 Seventys Hulsman Heeren vAmslel Bonte Koe 't Upke 't Zwaantje Hentobar Koetshuus 't Lewke 't Podium 21.50 Hulsman Heeren vAmslel Bonte Koe 't Upke_ 'l Zwaantje Hentobar Koetshuus 't Lewke 't Podium Seventys 22.30 Heeren v Amslel Bonte Koe 't Upke 'l Zwaantje Hentobar Koetshuus 't Lewke 't Podium Seventvs Hulsman 23.10 Bonte Koe 't Upke 't Zwaantje Hentobar Koetshuus 't Lewke 1 Podium Seventys Hulsman Heeren v Aemstel 23.50 0.30 'lllpke 't Zwaantje E1NDEHAZINNEA0VENE Hentobar Koetshuus 't Lewke 't Podium Seventys Hulsman Heeren v Aanstel Bonte Koe Hazinneaovend 1996 Weej hebbe ennen primeur! BUSJE kumt zoeë.Stap mit z'n allen ien. Vur vief guide kunde op en neer vanuut ow dorp nor d'n Hazinnenaovend. Ienstappe beej de kerk. 19.11 Oostrum: 19.15 Maashees; 19.20 Smakt; 19.30 Merselo; 19.35 Vredepeel; 19.40 Ysselsteyn: 19.45 Heide; 19.50 Veulen; 19.55 Castenray; 20.00 Oirlo; 20.05 Leunen; 01.00 TERUG. Dus got mit! Tot donderdag 15 fibberwarie. Vur ienlichtingen: til. 582693. Vanaf carnavalszaterdag 18 febru ari ziet er weet een totaal nieuwe carnavalsband hel vastelaoveslicht in café De Bonte Koe. de Mökkeband. De Mökkeband is een initiatief van Johan van Krey. Als entertai ner/muzikant is Johan bekend met de Venrayse carnaval, maar vooral ook met 'feesten'. Samen met zijn collega-muzikanten Mark Rom- bouts en zangeres Ingrid Striek zal Johan met de Mökkeband in de vooravond van de carnavalsdagen de Koe op stelten zetten zoals ook die grote bekende joekskapel dat vorig jaar deed. Naast deze basis muzikanten zal Johan v. Krey bekende Venrayse carnavalsvrien den en muzikanten ontvangen die op dat moment de Mökkeband laten uitgroeien lot een volwaardige 'Koeie-band'. Zaterdag vanaf 20.00 uur en maandag en dinsdag vanaf 18.00 uur. een nieuwe band in car- navalsland! Zondag 18 februari is er alweer het negende Vastelaovescafé. Traditie in het Vastelaovescafé is dat alle Venrayse muzikanten die op de carnavals-cd staan, of hierop pro beerden te komen hun lied nog maals komen zingen. Daarnaast is er voor iedereen de mogelijkheid om zijn/haar/hun eigen carnavalslied te zingen, zoals ook Sjeng Gommans en ziene hiële hushald dat ook weer komen doen eh slagwerker Pierre Pijpers op zal kijken van de Los Amigos de Pierre Piepros. Het negende Vastelaovescafé, zondag 18 februari na de kinderop tocht. Chapeau, oftewel Huudje Af. De Beejekörf was wer 's vur ow en meej. Wat hebbe we zondag genote en mitgezoonge mit al die mojje aide vastelaovesliedjes, die gillie groepsgewies ten gehuure brocht tiedens 't Opstoek Matinee. 't Vastelaovesgevuul was al gauw dor, temier dat de hieële Piëlhaze femilie aanwezig was. Jönges van 't Venraods Manne- koeër, bedankt, vur ös was 't en wéwreld matine. Namens de hieële bubs, Marian J. Diefstal auto Een 50-jarige Venraynaar was donderdagavond naar een bijeen komst gegaan bij het Raaylandcol- lege aan de Zuidsingel. Hij parkeer de omstreeks 20.00 uur zijn grijze Nissan Primera op de parkeerplaats aan de Zuidsingel en ontdekte omst reeks 23.30 uur dat zijn auto, met een waarde van ƒ20.000,- verdwe nen was. Het Vorstenhal dat gezien maf worden als de ouverture van de vas- telaovesoptocht van Rooy was dil jaar weer een voorgerecht dat er zijn mocht. Elk jaar weer slagen de deel nemers aan dit feest er in om no« grootser, mooier en origineler vooi de dag te komen. Zo werd de jury dit jaar gekonfronteerd met de cate gorie wagenbouw en wagens. Wal niemand verwacht kom je tegen op het Vorstenhal. Tenny kijkt zeer tevreden terug op zijn eerste Vorstenhal. Met recht een vorstelijk gebeuren. Als dit het voorproefje was voor de optocht dan belooft de optocht 1996 iets heel bijzonderste worden. De prijzen, bonnen voor spijs en drank, beschikbaar gesteld door de horeca-bedrijven van Venray vielen in goede aarde. Prijswinnaars: Enkelingen; Mil Rintje onder de doesj; Paren: Giant Flippo's; Kleine groepn: De katuul de booUem kieke; Midden groepen: De Playgirls; Grote groepen: De scharrelkiepe. Het carnavalsprogramma van D; Volle Maan staat in het teken van de gezelligheid. Vrijdagavond vindt de lichting van de spaarkas plaats. Café De Volle Maan heeft als attraktie een bodypainter met model ingei huurd. Dit model zal op fantasierij j ke wijze worden omgeschilderd in...? Zaterdag begint carnaval met vro lijke carnavalsmuziek in het café, Zondag, maandag en dinsdag zijn het café en de zaal open vanaf 10.Öfll uur. In de zaal kunnen de kinderen zich dan laten schminken en is ei speciaal voor hen kinderhossen. In de zaal en het café kunnen de ouders zich dan ongestoord bezig houden met het nuttigen van tassen koffie of iets anders. Zondag na de kinderoptocht is hel druk in De Volle Maan. Joekskapel De Plaarzek zal enthousiast een stemmingsvolle bijdrage leveren Maandag na de optocht is het zc mogelijk nog drukker en dan J Dikke Mik zich de longen uit het blazen. Dinsdag is het café gewoon gezellig met leuke carnavalsmuziek. Herringschelle op woensdag is traditiegetrouw een echt 'nafeest'.! Deze Aswoensdag zal Muskogee, samen met Frans (van Gerven) en Henk (van den Bos) een ouderwets gezellige avond in elkaar braaien.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 16