WPl 1 u rr i LI Prinseninstallatie op televisie CV 'De Karklingels" Jeugdboerebrulleft Karklingels Enquête in Leunen moet duidelijk heid brengen over overlast Vader en zoon Prins van de Bliekers Jeugdprinsebal bij de Bliekers Maashees Boerebrulleft Karklingels Boerebruids paar de Keavers Optocht in Landweert Boerenbruidspaar 't Dartele Veulen ÊCL. 1 Vastelaoves- optocht 1996 VTistelaoves programma's in Peel en Maas vJ Vastelao vend in verpleeghuis Beukenrode Boerebrulleft in Oirlo Boerenbruiloft Zagewetters Merselo PEEL EN MAAS Donderdag 8 februari 1996 - Pagina 9 Vader Prins, zoon Jeugdprins, bijzonder maar niet ongewoon. Zoon Prins en Vader Prins der senioren, dal was de verrassing die de Bliekers uit Maashees te wachten stond tijdens de Senioren zittingsavond afgelopen maandag in het Bliekerspaleis. Prins Mare den Urste onthulde via een recyclingsapparaat de nieuwe seni orenprins. Groot was zijn verbazing dat dit Prins Martin I, zijn eigen vader was. Prins Martin gaat met zijn spreuk: Mit eene zoon als prins, vuelde ow pas echt mens. de carnaval van 1996 tegemoet. Vrijdag 26 januari was het dan zover: jeugdprinsebal in het Bliekerspaleis. Traditiegetrouw startte het jeugdprinsebal met het aftreden van hetjeugd- prinsepaar van I995. De nieuwe jeugdraad had daartoe een heel jngewikkel- de recycling-machine gekonstrueerd, waarmee bij wijze van proef, de 'oude' kleding in een oogverblindende nieuwe outfit omgetoverd werd. Het recy- clen van de oude jeugdraadsleden verliep wat moeizamer en ging met enkele technische storingen gepaard. Voor de hooggeclassiSifeerde techneuten uit I groep acht waren deze kinderziekten echter snel verholpen, waarna hel 'grote j werk' een aanvang kon nemen. Het oud-jeugdprinsepaar in de machine en met een truc a la Hans Kazan werd het nieuwe jeugdprinsepaar aan de volle I zaal voorgesteld: prins Marijn (van Eist) en prinses Karlijn (Derkx). In hun openingsspeech voorspelden zijj beiden de jeugdige Bliekers een spektaku- laire carnaval 1996 toe. En wat ze daarmee bedoelen werd al heel snel duide- lijk. Het bal. dat in haar 13-jarig bestaan is uitgegroeid tot een volwaardige zittingsavond van hoog gehalte, kende een bomvol programma. Met uitslui tend jeugdige artiesten van eigen bodem. Het lukte de welbespraakte jeugd- vorsl Ivo slechts met veel kunst- en vliegwerk om het hele programma vol gens draaiboek af te werken. De Lokale Omroep Venray zal de Prinseninstallatie op 17 februari aan staande live op televisie brengen. Voor het eerst in de geschiedenis van de Venrayse Carnaval kan nu iedereen de installatie van de Prinsen in de Gemeente Venray niet alleen via de radio horen maar ook op de televisie zien. Voorzitter Kienhuis van de LOV is nog op zoek naar sponsoren voor deze unieke uitzending. De publieke lokale omroep ontvangt geen subsidie in welke vorm dan ook en een televisieuitzending brengt de nodige kosten met zich mee. Technische ondersteuning voor deze uitzending krijgt Omroep venray van medewerkers van Beukenrode. De produktie en regie is in handen van medewerkers van Omroep Venray. De uitzending kan mede gerealiseerd worden doordt MEGA-Limburg en Kabelkrant Venray hier hun medewerking aan verlenen. MEGA-Limburg draagt zorg voor aansluiting op het kabelnet terwijl kabelkrant Venray haar kanaal voor deze paar uurtjes ter beschikking stelt, s- - - -- -S Prinsenreceptie Zaterdag 10 febr. 1996 receptie Prins Rien I (Janssen) in het gemeenschapshuis. Het muzikale gedeelte is in vertrouwde handen van de Eikenhofkapel. Aanvang 20.11 uur. Boerebruiloft 1996 Op carnavalsdinsdag wordt een echte 'alderwetse' Limburgse kof fietafel aangeboden aan degene die hiervoor een entreebewijs hebben. Deze koffietafel wordt gehouden in een tent die bij het gemeenschaps huis wordt geplaatst. De entreekos- ten zijn: entree boerebruiloft ƒ5,-: entree boerebal ƒ5,-: Limburgse koffietafel ƒ5,-. Een 'combikaart' kost slechts ƒ15.- Aanmelden voor de koffie tafel kan tot uiterlijk 13 februari. Leden van onze vereniging hebben vrije entree voor de boerebruiloft en het boerebal maar moeten wel in het bezit zijn van entreekaarten. De kos ten voor de Limburgse koffietafel bedragen ƒ7,50. Kaartverkoop Zondg II mei van 11.00-13.00 uur in café 'De Karklingel'. Optocht Oostrum Opgave bij Paul van Bergen, tel. 512179 of Wien Staaks. tel. 588144. Optocht Venray Opgave voor de optocht in Venray kan bij Wim Nielen, tel. 582569. Carnavalsvlaggen Deze zijn nog steeds te koop bij Wim Nielen. tel. 582569. Cassettebandjes @all -mag-inspr:Er zijn nog cas settebandjes van de laatst gehouden liedjesmiddag bij hel Allemans Café. café 'de Karklingel' cn op het adres: Geeststraat 4. Zaterdag 10 februari: Verkoop vastelaoveskrant 'de Karklingel' en verkoop van jeugd- kinder en peuterkaarljes voor de diverse bals. Vanaf 12.00 uur klopt de Raad van Elf. Prins. Nar en bestuur bij u aan. Bent u niet thuis en wilt u alsnog in.het bezit komen van kaartjes en de krant, dan is dit mogelijk op de adressen: Randenrade 50 en Valkenkampstraat PS. Kaartjes zijn ook te koop op de betreffende bals. Vastelaoveskrant Ook dit jaar heeft de redaktie van de vastelaoveskrant 'de Karklingel" weer een schitterende krant uitgege ven. Voor deze krant wordt een minimale prijs gevraagd van ƒ5.- ter dekking van de onkosten. Jeugd- kinder en peuterkaartjes Jeugdkaartjes: deze zijn bestemd voor de jeugd vanaf groep 7 of ver gelijkbare leeftijd. Bals zaterdag- zondag en maandagavond en de boerebruiloft op dinsdagmiddag in zaal 'de Karklingel'. Kosten: ƒ9.- p.p. Kinder en Peuterbal: op de maan dag- en dinsdagmorgen in het gemeenschapshuis. Dinsdagmorgen is er tevens een traktatie voor dc kinderen en peuters; kosten ƒ4,- p.p. PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD Onder grote publieke belangstel ling werd door Prins Rien I hel cafe Campse Jep in al zijn pracht en praal heropend. Dit gebeurde nadat Prins Rien I en Vorst Bert de portret ten van Claar en Jep officieel in het cafe had opgehangen. Nadaat hte 'OOZ)" gezelschap bezit had geno men van het cafe trachtte een 'wets- diender* roet in het eten te gooien. Volgens hem was er geen drankver gunning en moest het cafe gesloten worden. Na een korte pauze kon de ceremoniemeester Math Arts alsnog een vergunning bemachtigen en werd aan de gevel van het cafe bevestigd. Hierna begon het officiële gedeel te van het programma, nl. het bekendmaken van het boerebruid- spaar. Door de ceremoniemeester werden acht personen gewikt en gewogen op de bij het cafe van Campse Jep geplaatste weegbrug. Na wat wisselingen kwam uiteinde lijk het ideale gewicht van vier mal 1 10 kg op de weegbrug. De acht personen werden op twee na ont maskerd door Ine en Thijs, de uitba ters van cafe Campse Jep. Bij de uit eindelijke ontmaskering van het bruidspaar werdhet 'nep-boere- bruidspaar". Henri en Marian aan de kant geschoven en sprongen Ine en Thijs als boerebruidspaar 1996 naar voren. Na de verloving door Prins Rien I kon het a.s. bruidspaar veel gelukwensen in ontvangst nemen. Boerebruiloftsgezeïschap 1996 oozo Bruid: Ine van Tontje van den Einden en Crouwers Dien. Bruidegom: Thijs van Noud van de Mortel en Cis van Mennen Ties. Ouders: Wil van Linders Nelleke en Frits van Kessel van de Overloonseweg. ton van Jan Kessels de Melkboer en Nel van Coenen Tienus uut Horst. Antoinet van Jo van Toeën Hut en Leen van Pluk ziene Knillus. Jan van Jan van Herman de Koster en Beyenbrugs Nelleke. Getuigen: Nelly van Boors Pietje en Schrevus Marie uut Horst. Herman van Jan van Herman de Koster en Beyenbrugs Nelleke. Vastelaovesdinsdag zullen Ine en Thijs in de onecht worden verbon den door ceremoniemeester Math Arts en Prins Rien I. Thuusblieve is misse! misse is naeve ut potje pisse! PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Tijdens het Aldewieve-bal in een goed bezochte zaal De Blauwe Druuf' werd door prins Paul I de verloving bekend gemaakt van het Boerenbruidspaar 1996. Boerenbruid: Ellie. dochter van Vic van Grad van de Halt en Nel van Grat van de Buuteweg. Boerenbruidegom: Theo, zoon van Pierre Piép van Sjang de kas teelheer uut Reuver en van Truus van Wilhelmina van Dommelen uut 't Suukerpinnenland. Dez' twee mensen worden op dinsdag 20 februari in de onecht verbonden in de grote,zaal van-'De Blauwe Druuf'. Op vrijdag 16 februari trekt weer de jaarlijkse optocht door de wijk. De optocht wordt georganiseerd door de drie basisscholen, de Landweert. de Vlaswei en de Kruudwis. Het tijdstip van vertrek is 13.15 uur vanaf de Boterbloem. Het is natuurlijk kei-leuk als zoveel mogelijk mensen de optocht komen bewonderen. De route is als volgt: Boterbloem, Kruidenlaan, Klaproos, Koningskaars. Kroonkruid. Kruisdistel, Lathyrus. Kruidenlaan. Sleutelbloem. Pinksterbloem. Fluitekruid. School! PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD Het boerenbruidspaar van 't Dartele Veulen in Veulen wordt dit jaar gevormd door Yvonne, dochter van Ton van Jantje Schoenmakers en Truus Thijssen van 't Kleindorp in Merselo van van Ria van Willy de Wit en Grada v.d. Tillaart uit Boekei en Rene, zoon van Wim van Rieter Piet en Marie Philipsen en van Toos van Dekkers Hay en Knotten Han. Zij zullen op carnavalszondag door Prins Theo III in een onecht huwelijk met elkaar verbonden worden, Jeugdboerebrulleft Marietta Paul Op carnavalsdinsdag stappe wij. Marietta Paul Willems. in ut huwelijks bootje. Wij hebbe namelijk beslote dal wij echt ien d'n onecht verboonde wille werre. Os bruudsreportagc is al gemakt, now ut groeete fieëst nog. En dor wille wij de Aostrumse jeugd vur uutnueëdige. Nao de officiële plechtig heid stöt d'r natuurlik wer krintemik en chocomel klaor vur iederieën. Os ganse femilie is d'r ok. En dat zien: femilie van de bruud: vader en moeder: Edwin Parren en Sanne de Kleijn; opa en oma: Job Crijns en Klaartje Vollenberg; paettante: Marisca van Delft. Femilie van de bruudegom: vader en moeder: Frank Frederix en Marlies Huybers: opa: Ton Felder; paetoeëm: Frank Janssen. En verder: getuuge: Noortje Versleijen cn Merij Gloudemans, soekertante: Laura Moure. soekeroeëm: Roel van Haeren. Zurgde gillie vur en goeje brullefsstemming, dan zurge wij vur en degelij ke. onvervalste Aostrums jeugdboerebrulleft. tot zaoterdag op de verloving en zeker tot dinsdag op de brulléft want thuusblieve vergaefde ow aeges noeëit. i' %1 -fit - i i ii. 1 1 De eenenvijftigste prins van de Piëlhaas. Hans 11 verheugt zich nu al op de grote optocht die op vastelaovesmaandag weer door Rooy zal trekken. Of hijzelf mee loopt!!!!!! weet hij nog niet. maar hij zal zeker van de partij zijn. Zoiets moetje meemaken. Beter nog, aan zo'n festijn moet je meedoen. Ook dit jaar wordt er weer een prachtige optocht ver wacht en zal het bijzonder druk worden. Meedoen????? Het kan. Inschrijven in café 't Upke. Marktstraat 2 te Venray op de zondag 11 februari van 11.30- 13.00 uur. Traditioneel presenteren wij in onze uitgave vlak voor vastelao- vend de complete programma's in Venray cn de kerkdorpen. Inmiddels hebben wij van enkele verenigingen die programma's al binnen maar e.e.a. is nog lang niet compleet. Wij verzoeken de vaste- laovesverenigingen hun program ma's per omgaande aan ons toe te zenden zodat wij zorg kunnen dragen voor een goede publicatie, in uw en ons belang. De politie heeft afgelopen week enquêteformulieren in Leunen ver spreid. Door middel van deze enquête wil de politie in beeld krij gen of er, en zo ja hoe groot de over last in Leunen is rondom discotheek De Steeg. Bij hel onderzoek is ook de eigenaar van de discotheek betrokken. Ook hem is het er aan gelegen dat er zo min mogelijk overlast ontstaat rondom zijn disco theek. Bij ruim 220 gezinnen is het enquêteformulier in de brievenbus terecht gekomen. Het gaat daarbij om woningen aan de St. Catharinastraat. de Gussenstraal. Vicarieweg. van Megenstraat. Vullingsstraat, Hooipas. Weipas en Enge steeg. Inmiddels hebben al ruim 140 bewoners hel formulier terugbezorgd bij de politie. Bij de enquête is ook de gemeente Venray betrokken. De vragen zijn opgesteld aan de hand van de klach ten die de afgelopen jaren bij gemeente en politie zijn binnenge komen. Mensen worden gevraagd of er vernielingen in hun tuinen zijn aangericht, of er auto's zijn ver nield. of de nachtrust weieens ver stoord wordt en zo ja waardoor. Er wordt zelfs gevraagd of er in hun tuin ge-urineerd wordt of dat er zich vrijende paartjes ophouden. Uit de eerste terugzendingen blijkt dat dat urineren veelvuldig voorkomt terwijl de aanwezigheid van vrijende paartjes geconstateerd wordt aan de hand van "gebruikte condooms". Opvallend is ook. zo blijkt uit de eerste inzendingen, dat de geluidsoverlast veroorzaakt wordt door stationair draaiende auto's, taxi's, busjes en andere voer tuigen. Als alle formulieren binnen zijn zal de gebiedsmentor van de politie. Mart Pijnappels, samen met de betrokken partijen aan tafel gaan zitten om te zoeken naar oplossin gen. Gezien de vele terugzendingen, nu al. is Pijnappels zeer te spreken over de medewerking van de inwo ners van Leunen. "We krijgen nu eindelijk in beeld hoe groot de over last in Leunen daadwerkelijk is zodat we ook een oplossing kunnen zoeken". Tijdens de Prinsenproclamatie op zaterdag 3 februari is de nieuwe Prinses van Beukenrode uitgeroepen in de persoon van Prinses Catrien I. mevr. Wijnhoven uit Meerlo. Aan deze middag werkte verschillende groepen mee. waaronder joekskapel Tuunke Liêger, de Kindergarde van de Piëlhaas, Gymnastiekvereniging St. Christoffel en oeretoe. Ook was de Prins van Venray met zijn gevolg op deze middag aanwezig. Op 10 februari zal de Vastelaoven woerden voortgezet met een carna valszitting. Ook deze middag belooft een dolgezellige boel te worden, waarin optredens te zien zullen zijn van: Joekskapel 'Rats d'r Nève'. Jeanny v. Vegchel, dansgroep Youneek. Buutreedner Jos Aben en Joke Halmans Bert Janssen. Woensdag 14 februari zal de boe renbruiloft op Beukenrode plaats vinden. 's Morgens wordt het Boerenechtpaar Beukenrode 1996 bekendgemaakt, 's Middags zal er een optreden zin van de volksdans groep Foto: Hoeclemaekers. Het boerebruidspaar bij de Spurriemök in Oirlo bestaat dit jaar uit Lia Evers en Peter Classens. Zondagavond jl. is bij de Zagewetters het Boerenbruidspaar 1996 bekend gemaakt. SV Merselo. organisator van de Boerenbruiloft 1996, maakt bekend dat Frank van Hoof en Wendy Poels op vastenaovenddinsdag in de onecht verbonden zullen worden.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9