t/ean&f ten Busje komt zo!! Orde van verdienste 'De beste knuppel' Hazinne- aovend 1996 Nogmaals 50 Kloonstroppe 1996 Landweert vindt prinses in de steentijd Vasteloavescafé de Bonte Koe Podiumexpres tijdens carnaval Vur de urste kieër opstoeke Carnavalsbal in 't Schöpke De Keavers Smakt Jeugdprinses Castenray Jeugdprins Hedsbuulen Jeugdprinsebal 'de Karklingels' De Klute- trappers Vredepeel De Kluutjes Vredepeel Gouden Hetsbuul 't Golde Paert voor Harrie van Rijs wij ck PEEL EN MAAS Donderdag 8 februari 1996 - Pagina 7 Ok dit jaor zal donderdgs vur de Vastelaovend wer d'n Hazinne- aovend platsviende. Vur de maeste onder ollie is dit al en traditie geworre, went 't is alwer vur de 15de kier dat de vrollie in Rooy allennig op stap gaon. Weej starten d'n aovend op um 20.22 uur op de Groeëte MERNT oonder beej 't Aide Raodhuus. Weej hebbe wer en grandioze act op 't program staori, dus weej verwaachte alle" Hazinne op dit tiedstip op de Groeëte mernt, wo de opening (ok al we en traditie) verricht zal werre dus Ans, de Boerebruud van de Piëlhaas, onder de toeëne van alle tien de Joekskapelle, die eur mit- werking toegezeet hebbe. Dit jaor kunde ien tien kafee's terecht, zoas ge op bovvestaond plaatje kunt zien. 't Is de bdoeling dat ge ien minimaal 7 kafee's ennen stempel bemachtigt, wilde ien anmerking komme vur ennen prachtpries. De stempelkaarle kunde beej ieder kafee kriege en nao afloeëp ok wer ienlevere. Verget niet de moiste, origineelste of zoë mar en Joekskapel an te kruusse die vol gens ow d'n HANSWORST ver diend het. De uutreiking van d'n HANS WORST werd verricht dur Prins Hans II mit zien Adjudanten Dolf en Rutger, vergezeld dur Vorst Tenny mit de RAOD van XI. Dizze viend plats ien. kafee 't Podium op Carnavalszaoterdag um 22.30 uur. Ok werd dor de Hazinne-pries ver- lot. Misschien ziedde geej dit jaor wel ieën van de gelukkige. Dus, alle reeje um ok dit jaor wer ien groeëte getale mit te doen an ozze ennige echte HAZINNE- AOVEND. Hazinneaovend 1996 Weej hebbe ennen primeur! BUSJE kumt zoeë.Stap mit z'n allen jen. Vur vief guide kunde op en neer vanuut ow dörp nor d'n Hazinnenaovend. Ienstappe beej de kerk. 19.11 Oostrum: 19.15 Maashees; 19.20 Smakt; 19.30 Merselo; 19.35 Vredepeel; 19.40 Ysselsteyn; 19.45 Heide; 19.50 Veulen; 19.55 Castenray; 20.00 Oirlo; 20.05 Leunen; 01.00 TERUG. Dus got mit! Tot donderdag 15 fibberwarie. Vur ienlichtingcn: til. 582693. Zoals we u reeds eerder meldden is er weer een nieuwe aktiviteit toe gevoegd aan het programma van Vastelaovesvereniging De Piëlhaas. Op vrijdag 16 februari staat het 50 gebeuren centraal. Een feestavond waarmenig vierder van het vastelaovesgebeuren nu al naar uitkijkt. Deze avond kent een luch tig programma met dans en amuse ment. De Hofkapel zal in samen werking met hel Seniorenorkest het muzikale gedeelte verzorgen. Opvrijdag 16 februari om 20.1 1 uur is iedereen die zin heeft in een ouderwets gezellige vastelaovesao- vend uilgenodig. Zij die weten waar Abraham de mosterd haalt en zich niet storen aan de uitdrukking 'hoe aider hoe gekker', de ware vastelao- vesvierders ontmoeten elkaar daar waar het gezellig is: De Hof van Rooy. tot 16 februari. Comm. 50 De Schellenboom De schellenboom is één van de attributen die een clown bij zich kan dragen. Het kan evengoed een trian gel, een tamboerijn of een trompetje zijn. Een clown wil de aandacht trekken en kan van alles in zijn vaak grote zakken meesjouwen. Het publiek wil vermaakt worden en of dit nu met een stukje garen of een spiegeltje gebeurt maakt dan niets uit. Probeer het zelf! Kloonstroppe zondag 18 februari 1996 in elk café en op elk plein. Indachtig het thema 'reis door de tijd', heeft de carnavalsvereniging van Landweert, de Hazepuuët, haar prinses gevonden in de steentijd. Met gevaar voor eigen leven wist de raad van elf haar te bevrijden uit de bek van een vuurspuwende draak. Onder luidt applaus van het talrijke publiek en gadegeslagen door Prins Bart III van de Hazekeulels met zijn gevolg, kwam prinses Yvonne I tevorschijn. Nadat zij met een heuse tijdmachine belandde in 1996. wist men haar te ontfutselen dat zij Yvonne Robben heet en in groep 8 zit van basisschool de Vlaswei, ze is 11 jaar oud en houdt van turnen, zwemmen 'en vissen. Verder spaart zij zeepjes en postzegels. Yvonnen woont op de Boterbloem maar met carnaval is zij te vinden in het Stekske, waar elke dat tot 19.00 uur bal is. Op zaterdag en dinsdfag vanaf 14.00 uur en op zondag en maandag vanaf 11.00 uur. Ook met de kinder- en grote optocht zal prinses Yvonne met haar gevolg laten zien wat carnaval op Landweert inhoudt. Wat is er als eerste, de elfsteden tocht of de carnaval? Wat T ook is, voor beide gebeurtenissen bereiden zich nu al honderden mensen to in uitersten voor; de ijsmeester 'bestraat' de wakken in zijn route, de 'prinsenkommissie* van de Piëlhaas toverden een 'onbekende' prins Hans uit de hoed. waarmee ze aantoont niet alleen in eigen gelede ren rond te kijken. De datum van carnaval staat vast, in ieder geval de dag van het negende Vasteloavescafé in café de Bonte Koe, zondag 18 februari. Net als in de vorige jaren zullen ook in dit Vasteloavescafé weer de meeste zangers en zangeressen staan die aan de liedjesdag vorig jaar meede den en die zo'n verrassend optreden verzorgden tijdens de eerste carna- valsrepetitie in de Bonte Koe, 14 januari jl. De winnaars van dit jaar, Milton Cavis en zien Rüdse Knaapjes zullen 'd'r ös wer enne taekene'. en ook Frans en Marie- José Muysers komen vanuit het verre Zoetermeer om hun carnavals- gevoel weer naar boven te laten tomen. Het belangrijkste echter van bet Vasteloavescafé is dat het publiek zelf zijn/haar of hun "eigen carnavalslied zingt. Hiervoor roepen we jullie op, zing alleen of in een groepje je eigen lied. Als je interesse hebt bel dan even de Bonte Koe, tel. 510137 of meld je zondag 18 febru ari bij presentator Johan van Krey, die jullie samen met o.a. Pierre Pijpers en Edwin Kaïnama muzikaal zullen begeleiden. Zondag 18 februari vanaf 15.30 uur na de kinderoptocht het negende Vasteloavescafé in de Bonte Koe. Belangrijk te weten is dal hel café ook dit jaar weer met een kleine tent Uitgebreid zal zijn... Tijdends de carnavalsdagen biedt café 't Podium extra service aan car navalsvierders die 't café willen bezoeken. Vanaf acht uur 's avonds brengt de 'Podium Expres' carna valsvierders gratis vanuit het cen trum naar 't Podium en ook weer terug. Tijdens de carnaval is er iede re moreen Kinder-ouderbal van 10.00-14.00 uur. Zondagavond een live-optreden van Blaos um op. Maandag na de optocht live muziek van Noët Tuus uit Leunen. Tot slot aswoensdag de traditionele Amsterdamse avond. Geert Pelzer zingt vanaf 21.00 uur en ontvangt gasten. Inbraak in woning Tijdens afwezigheid van de bewoners, zondag tussen 16.30 en 24.00 uur, werd de achterdeur van hun woning aan de Haag in Merselo geforceerd. Uit de woning werden ontvreemd de kleurentelevisie, de videorecorder en een portemonnee met daarin een geldbedrag van ƒ400,- en de bankpas van de 23- jarige eigenaar. De Pieëlhaze kenne 't Venrods Mannekoeër van zinge ien de kaerk of schowburg. op straote en plejne. bij zöndaggemaerge-koonserte of 't make van rejze, wied dur Europa. Mil gevuul vur kwalitejt en 'n bie- zoondere verieëneging zien, wille de VMK-manne eur toekömstplanne waormake. Ös Venrods Manne- Koeër hit planne vur de toekomst die 'r nie um liege. Dees ambasse- deurs van Venrodse zangkuituur zien öp veul terrejne aktief um de "schwung" 'r goed ien te halde. Nie allieëm bij eur aeges. mar ok bij eur pebliek. Uutaendelek werre óptree- jes ien de regio nie gehalde um andere gemaentes daor mit te laote proonke. Zoeë hard wert daor an de weg getimmerd, dat öp enne kieër de wethalders en sik De Bever 't Mannekoeër-bestuur stiekem öpge- stoekt hebbe. goed öp özzen börge- maester en opperpieëlhaas te passé en 'm altied te beschaerme tigge önverwaachte zake. En zoeë gebeurde 't. dat öp ieën van ur rejze ien 't buteland d'n beschaermhieër van 't Venrods Mannekoeër spoorloeës verdwene was. Nó lang rikraoje en zuke wier öp dén aovend niks mer van 'm vemo- me. Allenneg was ieën lid van 't koeër de opdracht van de wethalders nie vergaete en hij was 't ok (zoeë bleek latter) dén Jos Waals ien de smieze haaj, toen dén 'r tussenuut wooj kniepe. Jeu Aarts, (vroeg uut de vaere) bleef kwazie onschuldig bij 'm ien de buurt. Hij hit de beschaerhieër van 't koeër bescha- ermd. zódat dén nie ien zeuve graaf tegeliek liep. Zoeë ziede mar. dat bij *t Venrods Mannekoeër ennen andere wiend is gón waeje. 't Got daor vort anders. Daor wert veranderd! "Proffesioneler", "zakeleker", "kömmersieëler"? Nieë, nieë, daor göt 't nie um. 't Göl um 't gevuul! 't Gevuul um same te zinge, vur iedersieën dén/die/dat 'l mar wil huuëre. 't Gevuul urn same te zinge mit iedersieën dén/die/dat gaer duut. Zinge en waerke an 'n fejne sfeer önderén, zoeëdat alle leeje lekker ien eur hazevél zilte. Daorum zien 'r wat bakes verzet en orgenezieërt 't Venrods Mannekoeër, same mit de Hofkepél en Vastelaovesverieëneging "De Piëlhaas". 'n gans neej pregramma- önderdieël öp de vastelaoves-kelen- der ien 't Pieëhazeland. Zillie hebbe same mit Peter de Neef (dén vur enne mederne schowburg zien baest duut) 'n pregramma opgesteld vur alle haze en hazinne uut 't Venrodse land: 't "Öpstoek-matinee" öp zondag, 11 fibberwarie vanaf 13.1 1 uur, ien de fwajee van "d'n Beejekörf'.(GRATIS ENTREEJ) Daor göt 't gebeure. Alle haze en hazinnne, (groeët en klaen) bijjén um öp de laeste zondag vur de vas telaovend same uut volle baorst de Venrodse vastelaovesliedje.s mit te zinge. Mekaar opstoeke um alvest as ieën groeëte femilie lekker ien de stemming te kömme. Ien 'n vurral gezellege en öngedönge sfeer kunde mekaar daor treffe en nog 's goed de liedjes van dit sezoen oelëne. Mar ok same mit 't Venrods Mannekoeër van die hieële aide liedjes durneme. Dat is hard nuuëdeg, went wij wieëte dat die liedjes hóst vergaete zien. Dat is niks gedaon. Dirregent Hans Noyens helpt ollie allemól mit. um de liedjes goed te kunne önthalde. went... 't Is toch veul leuker as ge mit de vastelaovesdaag alle liedjes kunt mitzinge. Dorrum dit jaor waerm anbevole: 't "Öpstoek-matinee" um ollie allemól öp te stoeke ien de goeje zin van 't woord en teves vur 't vastela- oves-gevuul, dat iedere Pieëlhaas nuuëdeg hit mit de driej dolle daag, die 'r ankömme. Makt dorrum van dees unieke gelaegenhejd gebruuk en doet mit, went... Prins Hans d'n Twedde en zien adjedante Rutger en Dolf kenne eur liedjes en zien dan van de parteej. Dat wille ze ok gaer van ollie, haze en hazinne, huuëre. Dan stöt *r dit jaor mit de vastelao vend niemes mit de moond vol lang tand, mar....LUUSTER HOE 'T Ramkraak tankstation Ysselsteyn In de vroege morgen van dinsdag ging om 03.08 het inbraakalarm af van het tankstation van garagebe drijf Gommans de Wit aan de Jan Poelsweg in Ysselsteyn. Hoewel de sleutelhouder en politie snel ter plaatse waren bleken de daders al verdwenen te zijn. Met grof geweld was de voordeur van het tankstation geramd, waarna ook drie binnen deuren op dezelfde wijze werden gekraakt.De daders hadden het ken nelijk alleen op de aanwezige siga retten en aanstekers gemunt want het wisselgeld en andere spullen werden onaangeroerd gelaten. Hoeveel pakjes sigaretten werden ontvreemd kon nog niet worden medegedeeld. De schade door de vernielingen zijn echter enorm. De technische recherche stelde een onderzoek in. Zaterdagavond 10 februari organi seert Wijkvereniging Veltum een groot carnavalstreffen voor de jeugd. Dit festijn vindt plaats in wijkgebouw 't Schöpke en wel van: 18.15-20.00 uur voor de jeugd van 6-9 jaar en van 20.00-22.45 uur voor de jeugd vanaf 10 jaar. Voor de muzikale omlijsting zorgt drive-in-dico 'Starlight'. Daarnaast bestaat voor de kinderen de gelegen heid een carnavaleske voordracht, zang- of dansdemonstratie ten beste te geven. Voor de leukst verklede discogangers worden bovendien enkele prijsjes weggegeven. De uit Veltum afkomstige jeugdprins Bart den derde zal met zijn raad van elf en jeugdgarde daarbij acte de pre sence geven. De entree (zowel voor het eerste als tweede deel) bedraagt slechts ƒ1.50 voor leden van de wijkvereniging en ƒ2.50 vor niet- leden.Vóor de kinderen zijn uitslui tend alcoholvrije dranken verkrijg baar. Tijdens een goed bezocht Jeugdbal. in zaal 'De Blauwe Druuf' werd er door de jeugd van de basisschool een act opgevoedrd, waaruit later bekend zou worden wie zich jeugdprins(es) van 'De Kaevers' 1996 mocht noemen. Er werden door Peteren Hendrik diver se personages voorgesteld aan een overvolle zaal. maar vooralsnog zat de 'echte' er niet lussen. Toen was het eindelijk zover, ze hadden hem gevonden, tussne al die oude troep, die in een museum nogal eens bewaard wordtPrins Ger (van de Vóoren). Hij zal dit jaar de jeugd van "De Kaevers' voor gaan met zij leus: 'Dansen, hossen, en feeten, we vieren carnaval als de beesten'. Foto: Hoedemaekers. Op het jongmegjesbal in Castenray is Marian Classens uitge roepen tot jeugdprinses Marian. Zij zal samen met jeugdprins Pieter-Jan de jeugd in Castenray tijdens de car navalsdagen voorgaan. Foto: Hoedemaekers. Als nieuwe jeugdprins van de Hei is Prins Chiel I (Pel) voorgesteld aan de Hëtsbuulen. Een speciaal inge huurd artiestenburo hielp mee bij de verzorging van de kleding en hielp bij hef uitkomen van de nieuwe jeugdprins. Prins Chiel I wordt bij gestaan door adjudant Wouter (Derks), vorst Chiel (Koenen) en nar Wilmar (Swinkels). Foto: Hoedemaekers. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Zaterdag 27 januari om 20.11 uur hebben jeugdprins Floor I. Vorst Rob en Nar Roel afscheid genomen van de Oostrumse jeugd. Ze hebben zich weer gewoon als Floor Crijns, Bob van Mil en Roel Kessels tussen hen gemengd. De bedoeling om hen op vakantie te sturen en daar een nieuwe jeugdprins te vinden werd wreed verstoord door de plaatselijke antiekhandelaar. Een negen-tal anderen werd met verschillende bestemmingen op vakantie gestuurd. Ze gingen naar warme en koude oorden en moesten daarna natuurlijk laten zien wat ze gedaan hadden. Het was hen allemaal gelukt en er werd dus een nieuwe prins aangekondigd. Of hij uit het grote zandkasteel tevoorschijn zou komen of uit de super-sneeuwman was nog een raadsel. Hel antwoord liet niet lang op zich wachten en onder een oorverdovende lawine zakte de sneeuwman in elkaar en daar stond de nieuwe Jeugdprins van Oostrum, Lull en Boshuuze: Maurice d'n Urste (van Mill). foto Rini v.d. Leur Uit het zandkasteel kwamen toen nog de nieuwe vorst Paul (v. haeren) en Nar Sjors (Willems) tevoor schijn. Oostrum heeft een nieuw prinselijk jeugdtrio.Dus de vastelao vend kan beginnen. Op het 13 januari jl. gehouden Prinsenbal in het Gemeen schapshuis 'De Kleine Loef' te Vredepeel is Piet III (v.d. Zanden) uitgeroepen tot de Prins van de Klute-trappers 1996, met zijn Prinses Leonie en Nar Dave (v. Vegchel). 1 foto Hoedemaekers In hel dagelijks leven is de Prins pluimveehouder. De prins houdt receptie op zondag I I februari in het gemeenschapshuis De Kleine Loef te Vredepeel van 11.11 tot 14.11 uur. Op het 5 januari jl. gehouden jeugdprinsebal is Rob (v.d. Zanden) uilgeroepen tot Jeugdprins van de Kluutjes; met prinses Daniëlle (Princen) en Narin Nicole (v. Hoof). De jeugdprins houdt receptie op zondag I 1 februari in het gemeen schapshuis De Kleine Loef te Vredepeel van 11.11-14.11 uur. De jeugdprins is de zoon van Prins Piet III. foto Hoedemaekers PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Door de gezamelijke besturen van vijf helpende Castenrayse vereni gingen en SJWC. in samenspraak met carnavalsvereniging 'de Schanseknuppels' is dit jaar naar voren gedragen voor de orde van verdienste: 'De beste knuppel 1996'. het café doelhuis de Batavieren. Op carnavalsmaandag 19 februari zal deze orde worden uitgereikt aan de huidige uitbaters van dit café. Jac en Truus Hesen. in de volksmond beter bekend als Jac en Truus van de Koster. Deze uitreiking zal plaats vinden in gemeenschapshuis deWis. De orde van verdienste wordt dit jaar uitgereikt aan 'café de Koster* als blijk van waardering voor de belanghebbende sociale funklie die dit café uitdraagt binnen de Castenrayse gemeenschap'. Café de Koster is al reeds vele tiental Ie jaren een begrip in de Castenrayse samen leving. In 1908 waren het eerst de opa en oma van Truus die de deur van het café wagenwijd openzetten om onder het gepot van een drankje een kaartje te leggen en gezellig bij te kletsen. Bér Kuijpers was naast de café ook nauw betrokken bij het kerkgebeuren. Hij was koster en direkteur van het kerkelijk zang koor. Ook waren er de eerste vereni gingen die bij café de Koster hun clublokaal vonden. We noemen het kerkelijk zangkoor en handboog schutterij de Batavieren die in 1929 bij de Koster neerstreken. In 1942 was het Tienus, de vader van Truus, die het café onder zijn hoede nam. Een aantal jaren daarvor had hij reeds op 18-jarige leeftijd het kos terschap van zijn vader overgeno men. Vandaar ook dat het café al gauw de bijnaam 'de Koster' kreeg. Het kosterschap was in die tijd een belangrijke funktie. Hij moest ervoor zorgen dat de kerkdeuren werden geopend en dat het er warm was. De kerkklokken moesten nog met de hand worden geluid en hij moest ervoor zorgen dat alles in orde was voor de H.Mis. De koster was eigenlijk het manusje van alles. Ook werd er eind jaren vijftig bij café de Koster de spaarkas opge richt. En de laatste paar jaar zijn het Jac en Truus zelf die daarvan de administratie bijhouden. Tweemaal per jaar. vrijdags voor carnaval en kermis wordt deze kas gelicht. In 1970 werd de café uitgebreid met een stukje nieuwbouw. Al die tijd hadden de Batavieren hun hobby nog buiten uitgeoefend maar toen de uitbreiding voltooid was konden zij hun pijlen van binnenuit afvuren. Ondertussen had er bij de fam. Kuijpers ook flink wat uitbreiding plaatgevonden en één van die telgen uit het Kuijpersgezin was Truus. Zij was de aangewezene om al op jonge leeftijd vader Tienus bij te staan met het werk in de café. Toen Truus Jac aan de haak had geslagen, kreeg Jac tijdens de kermissen en carnaval de kans om ook alvast aan het vak te wennen. Nadt Jac in '68 de horeca- papieren had binnengehaald beslo ten Jac en Truus om eind '72 het café van vader Tienus over te nemen. Steeds meer verenigingen vonden bij café de Koster hun onderkomen. Onder andere de car navalsvereniging kreeg de Koster hun residentie nadat café Jacobs de deuren gesloten had. Ook was er de toneelvereniging die wel repeteerde in het gemeenschapshuis maar het was Truus die hun daar de koffie ging brengen. Toen in 1988 ook café van Rhee-Zegers ophield te bestaan waren het de ruiterclub. fanfare, sportvereniging en biljartclub die de oversteek maakte naar café de Koster.- Voor de biljartclub moest moeder Kuijpers zelfs haar slaapka mer afstaan voor weer een stukje uitbreiding. Al met al hebben bijna alle Castenrayse verenigingen hun plekje gevonden bij café de Koster, wat zijn positieve uitwerking heeft in de sociale kontakten in een kleine gemeenschap als Castenray. Ook de Casselse jeugd verzameld zich in de weekeinden in grote getalen bij 'de Koster' want voor velen van hen zijn Jac en Truus de tweede vader en moeder. Een café runneri houd ook vaak in dat je sociaal werker bent. want voor velen ben je toch de praatpaal'bij problemen en gebeur tenissen. Als dank voor deze jarenlange instandhouding van het Castenrayse sociale gebeuren wordt café de Koster onderscheiden met 'De beste knuppel 1996". Jaarlijks wordt de Gouden Hetsbuul uigereikt aan iemand, die zich op een speciale manier verdien stelijk heeft gemaakt voor de gemeenschap in Heide. Dit jaar wordt de Gouden Hetsbuul uitgereikt aan Lei Pou- wels. Lei heeft de afgelopen jaren z'n sporen zeker verdien.Vanuit Lull kwam hij 20 jaar geleden naar de Hei. Sinda 16 jaar zit hij in de dorpsraad, waarvan de laatste 12 jaar als voorzitter. Via Lei lopen alle kontakten met de gemeente. Ook is hij al 15 jaar bestuurslid van de LLTB. Ook hier was hij enkele jaren voorzitter. In het eerste schoolbe stuur, dat losgekoppeld werd van het kerkbestuur, heeft Lei zeven jaar de voorzittershamer gehanteerd. Grote projekten waren een enorme opknapbeurt van de school en de vernieuwing van de meubels. In het bestuur van het gemeenschapshuis de Gelderkoel draait Lei ook mee. Omdat hij nog niet genoeg te doen had, zit hij sinds kort ook in hel kerkbestuur. In 1983 was Lei Prins in heide. Rondom het carnavalsge- beuren is hij ook erg aktief. Hij zit vanaf het begin in het boerebrui- loftskomiie dat er voor heeeft gezorgd dat nu het elfde boerebruid- spaar tijdens de carnaval in het huwelijk gaat treden. Samen met de vorst zorgt hij voor een goed ver- loopv an de receptie van de prins. Verder ziel hij nog in het kerkkoor en bovendien zorgft hij er elk jaar voor dat Sinterklaas op de Hei komt. Dit alles is de reden dat de Gouden Hetsbuul aan Lei wordt uit gereikt.De uitreiking vindt plaats tij dens het carnavalsbal op zaterdag 17 februari in de Gelderkoel te Heide. De avond begint om 21.11 uur foto Hoedemaekers Op dinsdag 20 februari zal in zaal 't Veulen de uitreiking plaats hebben van 't Gaolde Paert. Deze hoge dorpsonderscheiding wordt slechts toegekend aan een persoon die in loop van jaren zich op een bijzonde re wijze heeft ingezet voor de belan gen van de dorpsgemeenschap. Deze onderscheiding is dit maal toe gekend aan de 55-jarige geboren en getogen Veulennaar Harrie van Rijswijck. Dit voor zijn vele ver diensten op allerlei gebied aan de gemeenschap bewezen. Zo was hij verschillende jaren sekretaris en ook voorzitter van de Jonge Boeren. Hij heeft ook zitting in het bestuur van de Dorpsraad waarvan de laatste jaren als voorzit ter. Ook had hij zitting in de diverse feestkomité's zoals bij het 50-jarig bestaan der Lagere School: het 60- jarig bestaan van de Harmonie Leunen-Veulen-Heide en bij het 40- jarig Priesterfeest en afscheid van Rector Hoogers. Tien jaar was hij coath van de Zeskampplocg Eykenhofweg bij het jaarlijks dorpsfeest. Hij is ook de Voorzitter van de Comissie ter ver fraaiing van de dorpskern. Op het gebied van de carnaval heeft hij zijn sporen ruimschoots verdiend. Zo was hij de Nar van de carnavalsvereniging totdat hij in 1964 het Veulen als Prins voorging. 22 Jaar maakte hij deel uit van de Raad van Elf. Voor het vele werk wat hij ai die jaren belangeloos heeft verzet wil het Veulen hem op deze manier eens in het zonnetje zetten, en hem onderscheiden met 't Gaolde Paert. De onderscheiding zal hem namens de gehele gemeenschap worden aangeboden door Vorst Teun. M KÜUPCR5 VLf-CIWPtINt

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7