L Totale leegverkoopü! WIJ GAAN VERBOUWEN STUNT PRIJZEN Toch geen verlaging subsidie Power(wo)man Aanpassingen i.v.m. brandveiligheid kosten vijf ton Manifestatie Kies Techiek trok meer dan 2600 bezoekers Coalitie wil eigen huisorgaan voor KEERpunt Cijfers RES-rapporT opnieuw bekijken Nieuw telefoonnummer voor meldkamer politie Midden- en Noord Limburg Hulpverlening bij buurgemeente I^peel en maas Gemeente: Bijna ton meer voor verzekering PEEL EN MAAS Gesloten van 19 febr. tot en met 22 febr. DAMESMODE VAN ALLURE Politie Basiseenheid Venray PEEL EN MAAS air Donderdag 8 februari 1996 - Pagina 5 LOZO en de gemeente hebben afgesproken dat medewerkers van beide organisaties de cijfers over de bezoekersaantallen aan het cen trum van Venray nog eens analyseren. Als die analyse daartoe aanlei ding geeft, is de gemeente bereid een nader onderzoek naar de bezoe kersaantallen in te stellen. Dat liet burgemeester Waals vorige week weten tijdens een vergadering van.de commissie voor Financiële en Economische Zaken. In die vergade ring werd de hernieuwde ruimtelijk-economische structuurvisie (RES), die vorig jaar door onderzoeksbureau BRO is opgesteld, besproken. BRO heeft n 1995, samen met de gemeente, de cijfers van het eigen onderzoek uit 1990 geactualiseerd. Volgens Waals is de uitleg van de cijfers in dat rapport jver bezoek aan het Venrayse winkelcentrum voor meerderlei uitleg vat- jaar. Nominale bezoekersaantallen geven een heel ander beeld dan procen- n. In de ogen van de commissieleden bevat de geactualiseerde structuurvi sie weinig nieuwe of schokkende feiten. Woordvoerder L. Janssen van de yVD vond het eigenlijk triest dat in het huidige rapport net als vijf jaar releden gesproken wordt over de noodzaak van 'een kwaliteitsimpuls' voor iet centrum. "In de tussentijd is er dus neit al te veel gebeurd", aldus lanssen. De manier waarop het rapport naar buiten is gekomen verdient in de ogen van de politiek niet de schoonheidsprijs. Politiek verzet tegen collegevoorstel ^■e subsidie aan het loopevene- Bnent Power(wo)man Holland te erminderen stuit op breed verzet n de Venrayse politiek. Alle frac- ies willen de subsidie voor dit aar zeker nog op het niveau van 7 995 handhaven. Power(wo)man yiHolland is een belangrijk promo- ■Tjemiddel voor Venray, vinden de fracties unaniem. Ze hebben het jollege gevraagd haar standpunt herzien. B en W hadden voor- esteld'om de subsidie te vermin- eren. Over handhaven na dit lar willen de fracties zich nog et uitspreken. Coalitiepartijen CDA en PvdA en 'oppositie (Samenwerking, Van de brie, D'66 en VVD) waren het aandag in de commissie voor lortzaken voor één keer roerend el elkaar eens: Power(wo)man olland is een stuk Venray-promo- e in binnen- en buitenland en de romotie van Venray moet de imeente iets waard zijn. "In Venlo ijg je al duizend gulden als de lam een keer op televisie ver- ;bijnt", grapte Van de Borg NA). CDA-raadslid Dupont (kende dat de effecten moeilijk leetbaar zijn, "maar er zal best ooit is een ondernemer zijn die de ajaam Venray kent dankzij >wer(wo)man en besluit z'n drijf hier te vestigen. Dat levert in n klap veel meer op dan wat het n subsidie kost". Collega Van de ïlden van Samenwerking vond dat :nray trots moest zijn op een der- :lijk particulier initiatief en de Idere sprekers hanteerden gelijk- lortige termen. Het standpunt van de politiek vam overeen met de mening van stichtingsvoorzitter J. Raad- schelders van Power(wo)man Holland. "Een plaats moet iets extra's hebben om zich te onder scheiden van andere. Een sporteve nement met een bovenregionale uit straling kan net dat beetje extra betekenen om zich te profileren als vestigingsplaats". Grote sportevene menten hebben de steun van de lokale overheid nodig meende Raadschelders, die vond dat de gemeente Venray met Power(wo)- man Holland nog goedkoop uit is. Politiek en Raadschelders wezen ook op in het verleden gemaakte afspraken. Die zijn (deels) niet nagekomen en hebben bovendien bij de organisatie verwachtingen gewekt. Uiteindelijk vroegen de fracties het .college om het voorstel te wijzi gen en de subsidie voor dit jaar op het niveau van 1995 te handhaven. Na de operatie Keerpunt moet dan de hoogte van de subsidie voor 1997 en verder maar bekeken worden. Wethouder Kersten ontkende dat de gemeente onduidelijk was geweest naar de. organisatie toe. Kersten zegde toe 'het signaal van uit de commissie' deze week in het college te bespreken. Het beleid ten aanzien van evenementen -helpen bij het opzetten en daarna loslaten- blijft ongewijzigd. Woordvoerder Raadschelders toonde zich blij met de brede erken ning door de politiek. "Mensen die we hebben gekozen blijken ons ook te steunen. Ik heb altijd gezegd dat ons evenement in Venray op brede steun in de samenleving kan reke nen. Nu blijkt mijn gelijk. Dit is een overwinning voor Venray", aldus Raadschelders. •t' De gemeente Venray is dit jaar jna een ton (93.000 gulden) L t kwijt aan verzekeringspre- Eén van de oorzaken voor die n remiestijging is de brand die ind april 1995 woedde in imeenschapshuis De Linde in irlo. Als gevolg van die brand is de weente op de bonus-malusladder :zakt en moet de premie omhoog, at is volgens een woordvoerder an fle gemeente echter niet de "ge reden voor de verhoging. Zangrijker is de uitbreiding van de diking. De spullen in de gebouwen e eigendom zijn van de gemeente in voortaan ook tegen diefstal ver- :kerd. Ook de kunstvoorwerpen in gemeentelijke gebouwen -waaron der museum 't Freulekeshuus- zijn in dezelfde polis ondergebracht. De uitgebreide dekking geldt niet voor de schoolgebouwen. Daarvoor is de premie te hoog, vindt de gemeente. De gemeente reserveert liever restanten van de Rijksuitkering voor scholen, zoals dat ze dat tot nu toe heeft gedaan. Uit de reserve kunnen extra schades worden betaald. Afgelopen dinsdag is het Oirlose gemeenschapshuis opnieuw door brand getroffen (zie elders in deze krant). Deze schade zal waarschijn lijk geen gevolgen hebben vóór de hoogte van de verzekeringspremie. De gemeente zal trachten de schade op de veroorzakers te verhalen. Draagbare telefoon gestolen Uit een jas van een 21-jarige iwoner werd zaterdagavond in een fe aan de Langstraat zijn draagba- telefoon> een huurtoestel, gesto fte en- De waarde kon ons niet worden ledegedeeld. Etalageruit vernield In de nacht van vrijdag op zater- •ag werd een etalageruit van een Varenhuis in de Hofstraat vernield, ze politie vermoed niet dat het een ■joging tot inbraak is geweest omdat je dader niet in de zaak is geweest, ze politie denkt meer aan vandalis me. isscnops 'alentijns ,eauty XAC irrangement J tO." ichoutenstraatje 16 "venray tel. 0478-589295 elke week nieuws Inbraak auto Donderdag werd tussen 14.00 en 23.00 uur een inbraak gepleegd in een op de parkeerplaats bij het NS- station in Oostrum geparkeerde per sonenauto van een 21-jarige inwo ner van Swolgen. Uit de auto werden de twee luidsprekers en de hoedenplank ontvreemd. Snelheidskontrole's Vrijdag werden weer snelheids- kontroles gehouden tussen 07.30 en 11.00 uur. Op de Puttenweg (80 km.) werden 116 voertuigen gekon- troleerd. Daarvan reden er 17 te snel en de hoogste snelheid bedroeg hier 125 km per uur. Op de Overloonseweg en de Noordsingel werden -ook toevallig- ook 116 voertuigen gekontroleerd en daarvan reden er 25 sneller dan de gemeten snelheid van 61 km per uur. Hoogste snelheid bedroeg hier 84 km per uur. Weer auto gestolen Tussen donderdagmiddag en vrij dagmorgen werd een aan de Kruisstraat geparkeerde Renault personenauto van een 44-jarige inwoner gestolen. De auto heeft nog een waa-de van ƒ10.000,- "We kunnen weinig kanten op" Nog geen drie jaar na de ver bouwing van het gemeentehuis zullen er in het gemeentehuis maatregelen genomen moeten worden in verband met de brand veiligheid. Deze aanpassingen kosten ƒ470.000,-. VVD-er Leo Janssen had hier tijdens de com missievergadering algemene zaken, afgelopen maandag, een "vervelend gevoel" aan overge houden. BOUWBESLUIT De verbouwing van het gemeente huis gebeurde in de periode dat van uit de overheid het zg. Bouwbesluit werd ingevoerd. Hiervoor werd zelfs de bouw tijdelijk stopgezet om e.e.a. te toetsen aan dat Bouwbesluit. "Op dat moment kon den we echter niet overzien wat de eisen met betrekking tot de brand veiligheid waren" aldus burgemees ter Waals. Dat wordt door gemeen tesecretaris De Bever bevestigd. "De eisen waren toen nog vaag." De gemeente heeft toen wel e'en zicht- berekening gemaakt om een indica tie van de kosten te krijgen. Die kwam op ƒ293.750,- uit. Nu is samen met de brandweer onderzocht welke aanpassingen er gedaan moeten worden om aart de eisen van de verleende bouwvergun ning te voldoen. Die kosten blijken nu, terwijl er sprake is van een "noodzakelijk minimum pakket", ƒ470.000,- te bedragen. KATER "Ik houd hier in ieder geval een kater aan over" aldus Leo Janssen. Toch was hij van mening dat dit ver haal tijdens die bouwstop meegeno men had moeten worden. "Het had destijds goedkoper gekund" meende Leo Janssen die verder sprak over een klungelige behandeling. Burgemeester Waals erkende dat als die zaken eerder bekend waren geweest het "batiger gekund had". "Het is echter belangrijk dat onze mensen en de klanten veilig in het gebouw kunnen vertoeven onder de gestelde eisen" Leo Janssen gaf vervolgens aan dat men inderdaad geen loopje met de regels mag nemen. "We kunnen echter weinig kanten op" waarna hij, evenals de overige frakties, akkoord ging met het voorstel. MAATREGELEN Het pakket maatregelen dat uitge voerd moet worden dient ter verho ging van de veiligheid van personen en voor de beheersbaarheid van een eventuele brand. Met betrekking tot de veiligheid van personen moet het gebouw onderdverdeeld worden in zg. "rookcompartimenten" zodat bij een brand niet het hele gebouw met rook gevuld wordt en er "veilige plaatsen zijn". Voor de beheersbaarheid van de brand, dient het gebouw in tien "brandcompartimenten" te worden onderverdeeld. Ten behoeve daarvan moeten er 35 puien vervangen wor den voor brandwerende puien. Bij een aantal puien dienen kleine voor zieningen getroffen te worden. Verder bevinden zich op tal van plaatsen in het gebouw openingen die geen enkel doel meer dienen en niet voldoende of geheel niet brand werend zijn. Venray loopt, fietst en laat zich fotograferen bij Michael Jackson Meer dan 2600 mensen hebben afgelopen zaterdag de manifesta tie bezocht van de Kies Techiek- dag die dit keer plaatsvond in de grote hallen van Inalfa. Bij de opening, die gedaan werd door Fred Welschen, waren al meer dan 350 bezoekers die vol onge duld stonden te luisteren. Na zijn openingswoord verzocht hij één van de aanwezige kinderen hem te assisteren bij de openingshande ling. Door deze handeling kwam uit een enorme rookwolk een robot tevoorschijn die zo uit Star Wars was gekomen. Na wat com mando's via de afstandsbediening starte deze robot samen met meer dan 350 aanwezigen de rondlei- ding. Meer dan 1000 kinderen bezitten nu een 'originele' Michael Jacksonriem die ze tijdensde gelo pen route in losse schakels konden meenemen. Een absoluut hoogte punt waren de schaalmodellen van een Michael Jacksonpodium die gemaakt waren door teams van kin deren, afkomstig van acht basis scholen. Verschillende technieken waren in deze schaalmodellen ver werkt. Zo was er een speciale kooi die kon zakken en met een magneet werd vastgehouden, een drietraps overbrenging voor een lichtreflek- tor, muziekboxen en lichtshows in sommige schaalmodellen. De hap pening werd kompleet toen in de middag op een professioneel podi um nog eens acht teams een num mer van Michael Jackson play back uitvoerden. De basisschool St. Oda uit Ysselsteyn met het nummer 'Earth Song' stal de show en bleek unaniem door een vakkundige jury benoemd tot de beste voor zowel hun schaalmodel als de play-back act. Eric Peters van Inalfa kon ver volgens de computer met CD-Rom die Inalfa ter beschikking stelde, onverhandigen aan de enthousiaste kinderen met hun ouders en docen ten. Op veel plaatsen konden de bezoekers zelf werken aan de machines, spelletjes doen of muzieknummers komponeren. Veel ouders en kinderen hebben vele vra gen gesteld aan de aanwezige bedrijven over techniek en de arbeidskansen. In Venray met zijn omliggende kerkdorpen leeft de belangstelling en dat bewijst de zevende manifestatie Kies Techiek Venray ieder jaar weer. De twintig aanwezige bedrijven en de vier onderwijsinstellingen kij ken terug op een zeer suksesvolle dag. Definitief voorstel over twee maanden Het is zo goed als zeker dat dé rubriek gemeentepraat in deze krant gaat verdwijnen. Tijdens de commisievergadering algemene zaken waren het met name de coalitiepartijen die er voorstander van waren om zo snel mogelijk een eigen huisorgaan te realise ren. De bezuinigingsoperatie KEERpunt mocht daarbij geen rol spelen. De oppositiepartijen waren echter van mening dat eerst KEERpunt afgewacht moest worden om dan de zaken te bespreken. Alle partijen konden zich vinden in de doelstellingen en uitgangspun ten in het voorstel. De burger moet o.a. beter bekend worden gemaakt met de diensten en produkten van de gemeente en dichter bij de politiek gebracht worden. Ook het beleid moet volgens b. en w. beter belicht worden. Diezelfde partijen plaatsten echter wel de nodige kanttekeningen bij de in de nota geformuleerde nadelen die aan Peel en Maas zouden kle ven. "Daar zitten diverse elementen bij waar de gemeente zelf wat aan kan doen" liet Cees van de Ven van CDA weten. Ook waren met name Samenwerking en CDA van mening dat er nog andere alternatieven mogelijk waren. Volgens Samenwerking zou bovendien geke ken moeten worden naar de moge lijkheden binnen het huidige budget. De fraktie v.d. Vorle liet weten dat de huidige wijze van voorlichting afdoende was en dat een eigen huis orgaan alleen maar hogere lasten voor de burger met zich meebrengt. KEERpunt Een belangrijk aspect in de dis cussie vormde de op handen zijnde operatie KEERpunt. Ike Busser (Samenwerking) was van mening dat het beter was om hierover na KEERpunt te spreken. Hij werd daarbij gesteund door Hans Teunissen (D'66) en Leo Janssen (VVD). Deze laatste vond het tijd stip bovendien te vroeg omdat de gemeente haar identiteit wil uitdra gen. "Venray zal eerst een smoel moeten krijgen" sprak Janssen in populaire taal. COMMUNICATIE Dat laatste werd echter door Truus Kemmelings (PvdA) en burgemees ter Waals tegengesproken. Waals was van mening dat er al lang genoeg over een "smoel" gepraat was en dat. het nu tijd werd dat er aan gewerkt werd. Truus Kemmelings vond dat de gemeente nu haar smoel zou kunnen laten zien. "We hebben al vaak genoeg uitgesproken dut communiceren met de burgers belangrijk is. Een eigen huisorgaan zou een goed middel kunnen zijn om de kloof met de bur ger te verkleinen". LIJN Ook Waals onderstreepte nog eens dat het college een sterke behoefte heeft om beter met de burgers de communiceren. "Wat hier besloten wordt moeten we aan de burgers bekendmaken. "Er is geen negatief oordeel over Peel en Maas. Wel is er een spanningsveld tussen de journa listieke vrijheid van dat blad terwijl verderop in dat blad de overheid uit legt wat gedaan is." Een spanning die door Leo Janssen echter "gezond" werd genoemd. Waals wees er verdpr op dat met een eigen huisorgaan er meer lijn komt in de wijze van communice ren. "Het gaat erom een band te creëren." Over twee maanden komt er een concreet voorstel terwijl ondertus sen nog diverse alternatieven onder zocht worden. Het streven blijft om in september een eerste eigen huis orgaan uit te brengen. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar A.S. VRIJDAG TOT 17 FEBRUARI Grotestraat 34 - Venray Door de verhuizing per I februari van het industrieterrein in Roermond naar het politieburo aan de Rijnbeekstraat in Venlo is per dezelfde datum het telefoonnummer van de regionale politie-meldka- mer in Midden- en Noord Limburg veranderd. Het nummer is nu: 077-3 555777 Inwoners van Midden- en Noord Limburg kunnen dit nummer bellen als zij politie-assistentie nodig hebben. Voor zeer dringende zaken (als elke sekonde telt) blijft het alarmnummer 06-11 van kracht. Het feit dat de meldkamer nu naar Venlo is verhuisd heeft voor de assistentie-aanvragen geen gevolgen: de medewerkers van de meldkamer staan via de mobilo foon rechtstreeks in verbinding met de politie-auto's op de weg. Bij een assistentie wordt de auto die het dichtst bij is, naar de plaats gestuurd, waar de assistentie wordt gevraagd. Het nieuwe telefoonnummer zal in de eerstvolgende uitgave van de nieu we telefoongids uitgebreid worden vermeld. Tot dat moment wordt mensen geadviseerd het nieuw nummer te noteren en te bewaren bij het telefoon toestel. Voor gevallen waarin mensen de politie nodig hebben voor informatie of adviezen kan de lokale politie worden gebeld. Zaterdag omstreeks 21.30 uur werd er brandalarm gegeven voor het blussen van een in brand geraak te personenauto aan de Heideweg in de gemeente Meerlo-wanssum. Omdat de leden van de vrijwillige brandweer van Meerlo-Wanssum en het personeel van gemeentewerken een feestavond hadden, werd de Venrayse brandweer ingeschakeld. Die wist wel de brand te blussen maar kon niet verhinderen dat het motorkompartiment als verloren moet worden beschouwd. De eige naar van de auto is een inwoner van de gemeente Meerlo-Wanssum. Deze was zeer te spreken over de snelle hulpverlening. Omdat de weg door het bluswater spiegelglad was geworden werd de hulp ingeroepen van de leden van openbare werken van de Gemeente Venray. Ook die deden hun buren- plicht op voorbeeldige wijze. De oorzaak van de autobrand moet in kortsluiting worden gezocht. Tip van de week Verlichting Hoe ziet uw woning eruit als u in deze donkere periode *s avonds niet thuis bent? Ziet uw woning er verlaten en donker uit. dan wordt het tijd daar iets aan te veranderen.De meeste inbrekers maken eerst een selektie of een woning er verlaten en donker bij ligt. Als u pas laat thuis komt. of 's avonds van huis gaat, laat dan altijd wat verlichting in uw woning branden. Een tijdschakelaar of energiezuinige lampen kunnen u helpen om toch ver- antword met energie om te gaan. Laat zien dat u thuis bent, zeker als dat NIET zo is. Ook de buitenkant van uw woning is zeer belangrijk. Geef de inbreker geen vrij spel. Zorg dat de woning niet aan het zicht wordt onttrokken of geheel in het duister is gehuld. Het onderwerp buitenverlichting wordt later behandeld. Voorkoming misdrijven, een zaak van de politie en U! Politie Basiseenheid Venray Leunseweg 4 Postbus 525 5800 AM Venray Telefoon: 0478-531111 Ford Mondeo gestolen Een 55-jarige inwoner kwam tot de minder aangename ontdekking dat dinsdagavond omstreeks 21.20 uur zijn Ford Mondeo die op de par keerplaats aan de Kempweg stond, was gestolen. De -groene- auto van 1995 heeft nog een dagwaarde van ƒ52.000.- Achterruit ingeslagen Een 66-jarige inwoonster deed aangifte van vernieling van de ach terruit van haar aan de St. Anthoniusstraat geparkeerde perso nenauto. De vernieling vona don derdagavond plaats tussen 19.15 en 21.00 uur plaats. elke week nieuws Winkeldiefstal In een supermarkt in Veltum werd door personeel gezien dat een 13- jarige iongen een boekje onder zijn jas stak. Zonder dat te hebben afge rekend wilde hij de zaak verlaten. Hij werd door het personeel aange houden, die de jongen overdroeg aan de politie. Na verhoor kreeg de jongen de mededeling dat hij naar het Haltprojekt verwezen wordt voor het ondergaan van een alterna tieve straf.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5