Deurdrangers niet te hanteren Bus op zon- en feestdagen weer door Heide en Ysselsteyn uw Zorg afspraak over aanleun woningen uw Ondernemers moeten zich beter samen presenteren I NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY commissievergaderingen Bestuurs commissie begraafplaats Vragen??? wendt U tot de gemeentelijke voorlichter Openingstijden met carnaval woningwet - wet ruimtelijke ordening Weg bij Kleindorp niet openbaar Cursus omgaan met geld wet milieubeheer - wet milieubeheer Vergunning aanvragen. Peel en Maas en Vastelaovend GRATIS PEEL EN MAAS Donderdag 8 februari 1996 - Pagina li GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 0478-523333 Fax: 0478-523222 Correspondentie-adres' Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Informatiebalie: maandag t.m. vrijdag 09.00-17.30 uur. Telefonisch 08.00-18.00 uur. In de oneven weken op vrij dag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Sociale zaken, Financiën en Gemeentewerken: maandag 09.00-17.30 uur; dinsdag t.m. vrijdag 09.00-13.00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken- spreekuur (tel. 523236 of 523237). Maandag 08.30- 17.30 uur, dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (en in de even weken ook van 14.00- 16.30 uur) Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00- 11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mogelijk na telefonische afspraak, tel. 0478-523311 (alleen voormiddag). Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. De bestuurscommissie Begraaf plaats vergadert op maandag 12 februari om 15.30 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Opening, spreekrecht burgers, mede delingen en ingekomen post 2. Verslag van de bestuursvergadering van 18 december 1995 3. Afdoeningslijsl 4. Beheers- en onderhoudsplan 5. Jaarlijks overleg met pastores en uit vaartondernemers 6. Persoonlijke strooivelden (ivm. opne ming in de Algemene richtlijnen) 7. Brief en brochure "Asbestemming" van deVNG 13/12- 95 8. Rondvraag en sluiting. Vergadering commissies De commissies Volkshuisvesting. Ruimtelijke Ordening en Grondbedrijf en Openbare Werken vergaderen (deels gecombineerd) op maandag 12 februari 1996 om 19.00 uur in het gemeentehuis. Het gecombineerde gedeelte betreft de agendapunten 3 en 4. De agenda luidt als volgt I. Opening, vaststelling agenda en mededelingen. 2. Spreekrecht publiek. 3. Nota 'Randvoorzieningen en infra structurele werken exploitatie Landweert'. 4. Nota 'Voorstel herinrichting cen trumpleinen' 5. Ingekomen stukken. 6. Vaststelling verslag van de vergade ring van 15 januari 1996. 7. Gewestelijke zaken. 8. Raadsvoorstel inzake vaststelling van het programma van eisen, hel ruimtelijk concept en het plan van aanpak voor het Jerusalemterrein e.o. 9. Nota 'woningbouw kerkdorpen tot 2005'. 10. Werkprogramma 1996 onderafde ling vrom/ro. 11. Nota 'Fluitekruid 46'. 12. Raadsvoorstellen tot het aangaan van grondtransacties. 13. Raadsvoorstel tot het nemen van een voorbereidingsbcsluit voor het uit breiden van een fitnesscentrum aan de Mozartstraat. !4.Lijst aandachtspunten cie-VROG. 15.Rondvraag en sluiting In verband met carnaval is de afdeling Burgerzaken op maandag 19 en dinsdag 20 februari 1996 alleen tussen 10.00 uur en 11.00 uur geopend. Tijdens deze openingsuren kunnen uitsluitend 'geboorte- en overlijdensaangiften gedaan wor den. De overige afdelingen van het gemeentehuis zijn maandag en dins- Ingekomen bouwaanvragen. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen: - het bouwen van een serre aan de Moderatostraat 1 te Venray tnv B.H.Lucassen, Moderatostraat 1; - het bouwen van een tuinhuisje aan de Ringweg 6 te Ysselsteyn tnv J.Spreeuwenberg, Ringweg 6; - het bouwen van een berging/garage aan het Penningkruid 74 te Venray tnv T.A.L.Houwen. Penningkruid 74; - het afbouwen van een supermarkt aan de Kruidenlaan 159 te Venray tnv G.van Dijck. Kruidenlaan 159; - het verbouwen van de woning aan de Si.Calharinastraat 15a te Leunen tnv M.H.A.Ballassen, St.Catharinastraat 15a; - het wijzigen van de zijgevel en het bouwen van een tuinhuisje aan het Groene Hart 7 te Venray tnv FJ.de Roos. Groene Hart 7; - hel veranderen en vergroten van de woning aan de Randenrade 68 te Oostrum tnv G.J.P.M.Aarts, Randenrade 68; Bouwvergunning verleend. Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. - het bouwen van een bedrijfsgebouw met kantoor aan de Metaalweg 8 te Venray tnv M. en M. Bouw, Postbus 46 te Venlo; Burgemeester en wethouders van Venray stellen de gemeenteraad voor de onverharde landbouwweg nabij de weg Kleindorp niet langer toegankelijk te laten zijn voor het openbaar verkeer. De betrokken weg staat kadastraal bij de gemeente bekend onder sectie AB nr. 9 en heeft een aansluiting op de Kleindorp. De stukken onder dit voorstel lig gen met bijbehorende tekeningen, met ingang van heden voor een periode van 4 weken ter inzage bij de Vakbalie Gemeentewerken in het gemeentehuis. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot deze Vakbalie van maandag t/m vrijdag van 9.00 - 13.00 uur en op maan dagmiddag van 13.00 - 17.30 uur. Belanghebbenden kunnen gedu rende deze 4 weken bezwaren tegen het voorstel indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Venray, burgemeester én wethouders, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemees ter. drs. A.W.M. de Bever, secretaris. - het uitbreiden van een kraam- en zeu- genstal aan de Deumesweg 144 te Ysselsteyn tnv M.A.C.Couwenberg, Deurneseweg 144; - het verbouwen van de woning aan de Merseloseweg 157 te Venray tnv J.P.M.Gommans. Merseloseweg 157; - het bouwen van berg/stallingsruimte aan de Weegbree 14 te Venray tnv P.Wieling, Weegbree 14; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstReeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen en wel binnen 6 weken na de dag. waarop de beschikking is toe gezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. BOUWVERGUNNING AANGEVRAAGD Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verle nen. het uitbreiden van een kantoor/bedrijfshal aan De Hulst 10 te Oostrum tnv W.T.M.Hendriks, De Hulst 10; - het bouwen van een tijdelijke motor stalling aan de Henri Dunanstraat 31 te Oostrum tnv Willems Motoren V.O.F.. Henri Ddnantstraat 31 - hel plaatsen van een dakkapel aan de Honingklaver 9 te Venray tnv J.O.B.van Meijel, Honingklaver 9; - het plaatsen van een dakkapel aan de Honingklaver 7 te Venray tnv J.P.J.M.Verstegen, Honingklaver 7; - hel plaatsen van een dakkapel aan de Honingklaver I I te Venray tnv F.W.de Clerck, Honingklaver 11 - het bouwen van een berging/garage aan het Penningkruid 74 te Venray tnv T.A.L.Houwen, Penningkruid 74; De op dc bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 9 februari 1996 geduren de 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij burgemees ter en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd. (artikel 19 WRO/50 Woning wet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouw aanvragen. - het bouwen van een dierenartsenprak tijk aan de Ringweg 25 te Ysselsteyn tnv Dierenartsenpraktijk Ysselsteyn. Pottevenweg 6; De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 9 februari 1996 geduren de 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij burgemees ter en wethouders worden inge diend. Venray, 8 februari 1996 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer Het budgetproject van de gemeen te Venray start in maart weer met een cursus 'Omgaan met geld'. Vindt u het ook zo moeilijk om iedere maand uit te komen met uw inkomen? Denkt u ook vaker: waar is mijn huishoudgeld toch gebleven? Wilt u eigenlijk iets extra's in huis, maar kan het steeds niet? Was de vakantie of waren de uit stapjes eigenlijk veel duurder dan u verwachtte? Deze en andere onderwerpen komen aan de orde in de cursus omgaan met geld. Wat wordt er ver der besproken in deze cursus'? Het maken van een overzicht van de inkomsten en uitgaven ofwel een begroting. Welke verzekeringen zijn voor ons belangrijk en waarom? Verder wordt aandacht besteed aan de diverse betalingsmogelijkhe den die er tegenwoordig zijn. Ook wordt ingegaan op onderwerpen zoals het aangaan van een lening, spa ren etc. Hoe krijg ik inzicht in mijn finan- ciïn? In de cursus worden deze onder werpen in hel algemeen behandeld. Het is niet de bedoeling dat per soonlijke zaken besproken worden. Waar wordt deze cursus gege ven? De cursus is in de Clockert, Bergweg 4, Venray. Er worden twee cursussen geor ganiseerd nl. op: - maandagochtend van 9.30 uur tot 11.15 uur (ochtendcursus) - maandagavond van 19.30 tot 21.15 uur (avondcursus) De cursus omvat vier bijeenkom sten en start op maadnag 4 maart, daarna op maandag II. 18 en 25 maart. Deelname aan de cursus is gratis. Voor informatie en/of opgave kunt u contact opnemen met: Gemeente Venray. Budgetproject, mevr. G. Aerts (tel. 523237). WET MILIEUBEHEER. Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krach tens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1de fase van het opstellen van het ont werp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn vergunning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1. Meubelmakersbedrijf Swinkels, Smakterweg 9. 5804 AE te Venray voor een vergunning voor het oprichten en in werking hebben op grond van artikel 8.1 lid I van de Wet milieubeheer voor een houtbe- werkingsbedrijf, gelegen aan de Smakterweg 9 te Venray. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrek king hebbende stukken liggen ter inzage van 8 februari 1996 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werk dagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). Tot 7 maart 1996 kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (0478- 523630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van vier weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkin gentermijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ont werp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daarte gen. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. A.M.v.B.-meldingen. Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal cate- gorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergunningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de Bezorgdheid bewoners St. Joriskwartier Bewoners van het St. Joriskwartier maken zich zorgen over de situatie in hun woonge bouw. Tijdens de bouw, enkele jaren geleden zijn de deuren voor zien van drangers die door de meeste bewoners niet te hanteren zijn. "Het lijkt wel alsof tien deu ren open gemaakt moeten wor den" aldus een van de bewoners. Bovendien durven veel bewoners, in geval van nood, niet via de brandtrap naar beneden. Deze wenteltrap wordt als gevaarlijk ervaren. Hoewel het probleem al enige malen is aangekaart bij gemeente en Woningstichting, lijkt een oplossing niet in het ver schiet. Verder zitten Woningstichting en brandweer niet op een lijn als het gaat om deze voorzieningen. In het St. Joriskwartier is een woongebouw voor ouderen met een gezamenlijke ruimte, het atrium. Tussen het atrium en de woningen zijn voorzieningen aangebracht in verband met de brandwerendheid. Het gaat daarbij om gelaagd glas. Verder zitten er deurdrangers op de deuren. "Voor de bouw hebben wij geadviseerd om er deurdrangers met rookdetectoren aan te brengen. Deze drangers gaan pas werken als er brand/rook gesignaleerd wordt. De deuren zijn verder vrij gemakkelijk open en dicht te maken." Iaat brand weercommandant Harry Oosterhout weten. Die zijn er volgens hem ach teraf uitbezuinigd en vervangen door normale deurdrangers. TE ZWAAR Die deurdrangers vormen voor de bewoners een probleem. Voor de meeste ouderen zijn de deuren moeilijk te openen. Invaliden in een rolstoel hebben al helemaal een pro bleem. Hierover heeft men bij de gemeente en de woningstichting gereclameerd maar daar geen respons op gehad. Als gevolg hier van worden de deurdrangers losge maakt waardoor de deuren veelal open blijven staan. Bij geval van brand kan dat echter weer leiden tot een versnelde verspreiding van die brand. Ook is er kritiek op de brandtrap. Dit is een ronde wenteltrap. Hier had de brandweer, volgens Harry van Oosterhout, een rechte trap met plateau's geadviseerd. Dat is uitein delijk een ronde trap geworden. Veel bewoners, zijn bang om deze trap af te gaan. "Ook voor ons als hulpver leners is dit moeilijk omdat wij met mensen, die minder zelfredzaam zijn, naar beneden moeten", aldus van Oosterhout. WONINGSTICHTING De bewoners hebben hun bezwa ren ook al aan de Woningstichting bekendgemaakt. "Die zeggen dat we de drangers er maar af moeten laten" laat een bewoner weten. Over dat laatste laat Rudy de Jong. directeur van de Woningstichting weten, dat dat geen advies is. "Ik heb er wel begrip voor dat mensen die drangers er af laten. De deuren gaan inderdaad erg zwaar open Volgens de Jong is er bij het woonproject vooraf nooit over deur drangers gepraat. "Nadat de bouw vergunning is verleend is de brand weer met aanvullende eisen gekomen. Het project was toen al Financieel afgekaart." De drangers hebben volgens de Jong, die de drangers ondingen vindt, achteraf extra werk opgeleverd. De Jong denkt niet dat een oplos sing van drangers met detectoren een realistische oplossing is gezien het financiële plaatje wat daar aan hangt, gerelateerd aan de sociale woningbouw. "Wij willen wel mee werken aan een oplossing die de middenweg vormt tussen veiligheid en betaalbaarheid". Volgens de Jong stelt de Venrayse brandweer, in vergelijk met andere gemeenten, hogere eisen. "De huidi ge brandtrap zou volgens de Venrayse brandweer niet voldoen. In andere plaatsen worden deze wel geaccepteerd omdat men daar van mening is dat men oudere en hulp behoevende mensen via het balcon moet redden". Een woordvoerder van de gemeente laat desgevraagd weten dat de gemeente indertijd meegehol pen heeft aan de realisatie van de gezamenlijke ruimte. "Voor de rest lijkt het ons een zaak tussen huurder en verhuurder". Of er eventuele fondsen, subsidies beschikbaar zijn waarmee een oplossing voor deze problematiek gevonden kan worden, was hem niet bekend. "Maar ik wil dat wel uitzoeken". De Hermesgroep draait de in november gewijzigde dienstrege ling met ingang van 2 juni weer terug. Dat betekent voor de kerk dorpen Heide en Ysselsteyn dat ook in die dorpen de bus weer op zon- en feestdagen stopt. Vorig jaar werd de dienstregeling gewij zigd doordat de vertrektijden van treinen in Helmond gewijzigd waren. Sinds november gaat de bus op zon- en feestdagen niet meer over Heide en Ysselsteyn naar Deurne en Helmond. Om drie minuten tijd te winnen is de route verlegd over de Deurneseweg. Voor de dorpsbewo ners ligt de halt op een loopafstand van een kilometer. Deze wijziging lokte de nodige bezwaren uil bij de dorpsbewoners en via de dorpsraden en de Katholieke Bond van Ouderen werd bezwaar aangetekend. Vervoersbedrijf Hermes had niet op zoveel bezwaar gerekend. Doordat WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar de NS de vertrektijden op 2 juni opnieuw aanpast is de tijdwinst van drie minuten niet meer noodzakelijk en laat Hermes de bus vanaf die datum op zon- en feestdagen weer over de beide dorpen rijden. In de carnavalsweek zal Peel en Maas gewoon op donderdag ver schijnen. Wel is de inleverdata voor copij gewijzigd. Sport- en verenigingsnieuws (en ook de ker kelijke diensten) dient op vrijdag middag 16 februari om 12.00 uur in ons bezit te zijn. Advertenties kunt U normaal aanleveren. Onze winkel is echter op maandag en dinsdag gesloten zodat ook hier geldt, het liefst voor het weekend. Tijdens de carnavalsdagen is onze drukkerij eveneens gesloten. PEEL EN MAAS WEEKBLAD uw 1 koloms geboorte of trouwadvertentie in PEEL EN MAAS indien U uw kaarten heeft laten drukken bij van den munckhof grotestraat 68 venray telefoon 04780-82727 tweekoloms advertenties halve prijs T bescherming van het milieu. I Burgemeester en wethouders v$ Venray maken bekend dal er t A.M.v.B.-melding is binnengel men van: I. Plusmarkt G. van Dijck. Kruidenl; I59, 5803 BV te Venray voor oprichten van een verkooppunt v< levensmiddelen ingevolge I Besluit detailhandel milieubeha gelegen aan de Kruidenlaan I59 Venray. De melding kan worden ingezit van 8 februari tot 22 februari 1990 in het gemeentehuis, Raadhuisstra l te Venray, op maandag van 09 (|5! uur tot 17.30 uur en op de overi werkdagen van 09.00 uur tot 13 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedureni deze weken ook, na telefonisci afspraak (0478-523630), wordiü! ingezien op elke donderdu 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, 8 februari 1996 Burgemeester en wethoude voornoemd, namens dezen, chef onderafdeling milieubeheei Schuttersveld, Thuiszorg en Groens Kruis Op korte termijn gaat zorged trum Schuttersveld de verzorg® en hulpverlening aan de bewone van de aanleunwoningen verzor gen. In een later stadium word f? mogelijk ook de serviceflat en Josefkwartier daarbij betrokkc Voor de aanleunwoningen zi afspraken gemaakt tusst jc Schuttersveld en Thuiszorg en h ju; Groene Kruis. De beide laats organisaties zijn tot op dj~ moment actief in de aanleun»» ningen. Het project start binm enkele maanden. Schuttersveld gaat de coördinal en de uitvoering van de zorg l I hand nemen. "Dat gebeurt in print pe met eigen mensen" aldus alg meen directeur Peter Meijs van h i zorgcentrum voor ouderen. Volge Be Meijs wordt momenteel de zoi 58 vraag in kaart gebracht. "Ws pc nodig is kopen we zorg in". D nit zoiets via de stichting Thuiszo W gebeurt, sluit hij niet uit. De afspraak tussen de drie insi ®n lingen heeft tot gevolg dat de dr Ji op de wachtlijst van de Thuiszo i wordt verlicht. Het Groene Krc kan zich weer wal meer aan antk (preventieve) zorgtaken wijden. Rt De precieze kosten van het proji zijn nog niet bekend. Ze word betaald uit een reeds toegezeg j meerjarensubsidie in het kader» de Wet op de Bejaardenoord! Deze wet verdwijnt op I janu 1997 en om te voorkomen dal subsidie ook verloren gaat willen instellingen haast maken met de voering. Cc Rl pel PEEL EN MAASi WEEKBLAD TE Tl Burgemeester Waals bij bespreking economisch rapport t. "Het mankeert Venrayse ondernemers aan de basisbereidheid l< jj gezamenlijke presentatie naar buiten. Als er in Horst modezondagJje| iets dergelijks is dan lezen we dat in alle bladen. Is er in Venray Fran in week dan weet niemand daar iets van". FO Dal zei burgemeester Jos \yaals vorige week in de commissie linancit g en economische zaken. In de commissie werd de geactualiseerde ruim: lijk-economische structuurvisie voor het Venrayse centrum besproken dat rapport, opgesteld in opdracht van de LOZO Venray, wordt geconsi^, teerd dat de omzetten per m2 verkoopvloer teruglopen. Dit is het geval E de sector van de niet-dagelijkse levensbehoeften. Waaraan die terugloop 8' wijten is kan het rapport niet eensluidend verklaren. ij Volgens Waals is het ontbreken van een gezamenlijke presentatie echi Tl een wezenlijk element. Een ander aandachtspunt voor de winkeliers nod de Waals de verschillende openingstijden. Nog steeds zijn sommige bra ches op maandag en andere op dinsdag gesloten. "Als er markt kun jc Venray geen bril kopen", gaf de burgemeester als voorbeeld. "Maak in< EJ geval bloktijden zodat de consument weet waar hij aan toe is". Volgens Waals hebben de Venrayse winkeliers deze boodschap inmi j dels ook begrepen en hebben ze toegezegd er iets aan te zullen doen.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 18