PEEL EN MAAS VVV-Nieuws VVV-Nieuws anw* "Het betonnen blok is nu ook van mij geworden 3,5 Miljoen voor Smakterheide Guus Kauffeld nieuwe direkteur Rank Xerox Venray Aktiviteiten Agenda 99 w Raayland College half jaar na de fusie Voor wie het nog niet weet: het Soschveld College bestaat niet neer, mavo De Kolk evenmin. Ze leten tegenwoordig allemaal Raayland College, nader aange- iuid met 'Lokatie Zuid1 en Lokatie Oost1. De technische ichool op de St. Jozef weg hoort jok bij het Venrayse cluster voor roortgezet onderwijs. Deze school leet tegenwoordig 'Lokatie soord1. 'Lokatie Centrum1 lestaat niet: het schoolgebouw an Jerusalem is na de samen- dontering van scholen niet meer ils school in gebruik. Bovenstaande situatie bestaat linds begin van dit schooljaar en letekende niets meer en niets ninder dan een geweldige volks verhuizing voor een paar duizend eerlingen, plus ruim tweehon- lerd personen onderwijzend en mder personeel. De veranderin- en gingen uiteraard niet rimpel- oos, hoe goed voorbereid ook. 'oor zo'n operatie kan niemand ven beproefd draaiboek uit de ;ast trekken. Een klein half jaar het begin van het schooljaar jenkt het Raayland College vol- joende rust in de tent te hebben oor een blik vooruit en terug. )nder het motto 'het gaat best oed, maar volgend jaar gaat het og beter1. (door Bert Albers) Elf personen, uit verschillende eledingen en 'bloedgroepen' zijn jngeschoven in de directiekamer an Raayland College, lokatie Oost. e zijn er op initiatief van sector- irecteur -'Zeg maar zetbaas van de nderbouw'- Wim Baken. Hun imeenschappelijke boodschap lidt: in 1997 wordt 't beter. Een iter rooster, minder achtste uren. ieller een proefwerkrooster. De isprekspartners weten namelijk dat dit schooljaar de negen examen- iassen die nu eigenlijk al in Horst idden moeten zitten daadwerkelijk aar het Dendron College vertrek- :n. Bij de reorganisatie van het lortgezet onderwijs kreeg Horst lang gewenste havo/vwo- ihool. Leerlingen uit Horst en ngeving hoefden niet langer meer lange weg naar Venray af te leg- :n. Bij het begin van het schooljaar aren de gebouwen echter nog niet Met als gevolg negen lorster' eindexamenklassen, pen- ilende leerkrachten en een ramme nd rooster. KINDERZIEKTES De dagelijkse ongemakken ver- orzaakt door 'Horst' lijken de aomaamsie punten van kritiek op :l samengaan van vbo. mavo. havo vwo in Venray. "We merken dat raren soms later komen. Er gaan ms stukjes van de lessen af omdat ffi, met op lijd kunnen zijn", zegt pel Kusters (17), leerling van W05 en voorzitter van de leerlin- nraad. "Het pendelen is echt een mp" constateert rector Jan urenkamp nuchter. Het blijkt dat raren soms van Horst naar Venray vice versa moeten scheuren voor i volgende les. "De roostermaker eft geprobeerd de wisseling in luzes te maken, maar dat is niet. Leraren spoeden zich regelmatig van altijd gelukt. Ik geef natuurkunde en dat vergt wat meer organisatie. Je moet tussendoor wat opruimen en voorbereiden en dat schiet er nu bij in. Maar ik houd het wel vol tot juli", verklaart Jan Peters, docent aan de 'stroom' Vbo-Mavo. optimis tisch. "Het zijn kinderziektes, hoe vervelend ze voor een individuele docent ook kunnen zijn". Collega Marian Raadschelders, docente Engels op lokatie Oost, vindt het extra jammer dat er geen tijd is voor informeel contact, juist nu veel voor elkaar onbekende col lega's dat het hardste nodig hebben. Van de andere kant signaleert ze dat ze er veel nieuwe collega's heeft bij- gekregen "zonder dat ik hoefde te solliciteren". Kleine ongemakken voor de orga nisatie, zeker op lange termijn. Maar grote problemen voor indivi duele personen. Rector Hurenkamp erkent dat er mensen zijn die het heel moeilijk hebben met de veran deringen. Hoe moeilijk? "Er zitten mensen in de ziekenboeg", zegt hij. Wat dat betekent voor de organisatie is moeilijk in te schatten. "In over leg met de gezondheidsdienst leidt het soms voor de docent tot tijdelij ke vermindering van het aantal uren". HET DORP IN De meeste betrokkenen vatten de berg aan veranderingen positief op. Bianca Camps, zestien en bezig aan haar laatste jaar mechanische tech- de ene naar de andere lokatie niek, heeft weer oude vriendinnen op school sinds Marianum verhuisd is naar de lokatie Noord, oftewel de KTS. Voor haar betekent het ook een versoepeling van de regels. "We mogen nu in een vrij uur het dorp in". Als de voorzieningen in de gymzaal nou nog aangepast worden aan de grotere groep meiden is Bianca best tevreden. Roel maakt van de nood een deugd door z'n tussenuren op maan dag te vullen met saxofoonles op de muziekschool. Aanpassing van de reglementen noemt ook Jan Peters als een posi tieve bijkomstigheid. "Je hebt nu de keuze: gelijktrekken waar dat kan, maar soms juist ook per lokatie laten verschillen". Het rookverbod op de voormalige Mavo doet heel wat minder ouderwets aan nu er alleen eerste- en tweedeklassers bivakkeren. Aan de andere kant kan de oudere jeugd wat meer worden losgelaten, omdat de 'kleintjes' immers weg zijn. BLOEDGROEPEN De ouderraad is net als het Raayland zelf een 'fusieprodukt'. Ouder Ad de Bever noemt de raad een afspiegeling van de scholenge meenschap, met dezelfde aanloop problemen. Verschillende culturen en 'bloedgroepen', maar de geza menlijke wil om er iets van te maken. "Er moet nog één agenda ontstaan, maar de Ouderraad groeit naar elkaar toe". Ook uit de in sep- Europese subsidie voor industrieterrein [enray krijgt 3,5 miljoen gul- subsidie voor de revitalisering het industrieterrein akterheide. Dat is vorige week end geworden. e revitalisering van akterheide gaat in totaal 9,5 mil- i gulden kosten. Samen met de (incie Limburg heeft Venray bij -G aangeklopt voor een europe- ubiside. Deze z.g. "5B-subsidie" eschikbaar gesteld voor projec- in landelijke gebieden. De regio fay, met uitzondering van dc Venray. behoort tol deze gebie- Ook Smakterheide valt nog binnen de grenzen van dit gebied. Eerder werd een subsidie voor een Technisch Opleidings Centrum in Venray-kom afgewezen. Voor de revitalisering hebben de gemeente Venray en het Venrayse bedrijfsleven 5,7 miljoen gulden bij eengelegd. Dat bedrag is door de provincie Limburg aangevuld lot 6 miljoen. Smakterheide is door de gereed koming van de A73 steeds meer in dc belangstelling van bedrijven komen te staan. De bedoeling is ook dat het industrieterrein uitgebreid wordt richting Overloonseweg. Verder dient het wegenstelsel verbe terd te worden. Inmiddels zijn al zaken als bewegwijzering, bermen, groenvoorziening en verlichting aangepakt. Auto gestolen Maandagavond kone en 28-jarige autobezitter uit Horst zijn op de par keerplaats bij de Gouden Leeuw geparkeerde groene Volkswagen niet meer terugvinden. Die bleek gestolen te zijn. De waarde van die auto bedraagt ƒ10.000,- tember gehouden enquete, waarbij ouders anoniem hun mening konden geven, kwamen weinig kritische noten naar voren. "Meer prullebak- ken en dat soort dingen", zegt Wim Baken. VANGNET Onzichtbaar voor de meeste leer lingen is de begeleiding, zowel op onderwijskundig als op sociaal gebied. Die is alleen maar verbeterd meent de directie. Wim Baken spreekt over een aantal 'vangnetten" dat is gecreëerd om de 2500 leerlin gen zo~individueel mogelijk te bege leiden. De mentor is de voor de jeugd vertrouwde figuur als eerste aanspreekpunt. Binnen de school werkt daarnaast een leerlingbegelei dingsgroep, waarin docenten, schoolarts en een psycholoog zitten. Rector Hurenkamp noemt het con tact met alle mogelijke hulpverle nende instellingen een stuk gemak kelijker. "Je kan als grote school natuurlijk veel beter een vuist maken naar soms weigerachtige instanties", zegt hij. UNILOKATIE Weinig klachten dus bij de verza melde Raaylanders. En dat met 1997 en verder in het verschiet. Over de toekomst van het onderwijs lopen de meningen uiteen. Wordt het nou beter of slechter, zijn er revolutionaire veranderingen op til of blijft het bij marginale aanpassin gen? De toekomst van het Raayland is duidelijk: huisvesting op één plek, de zogenaamde unilokatie waarop gemeente Venray en het schoolbe stuur nu studeren, en een verdere versmelting van de (oorspronkelijk) zes scholen tot een hechte gemeen schap met een eigen identiteit. Een proces van jaren, maar de opmer king van Roel geeft aan dat het Raayland op de goede weg is: "Ik heb vijfjaar op Jerusalem gezeten. Ieder had z'n eigen plekje, je was er aan gehecht. Tussen Boschveld en Jerusalem was er altijd een soort rivaliteit. Ineens moet je dan naar die school toe en dan blijkt het wel mee te vallen. Het betonnen blok is nu ook van mij geworden". Zaterdag 10 februari houdt het Raayland College open huis. De scholengemeenschap wil zich een half jaar na de fusie aan belang stellenden in Venray en omgeving presenteren. Het open huis vindt plaats op de drie lokaties van het Raayland College: lokatie Noord aan de St. Jozefweg (klassen 3 en 4 van het vbo), Zuid aan de Zuidsingel (klassen 3, 4, 5 en 6 van Mavo, Havo en VWO). De ouders van kinderen die komend schooljaar naar het voortgezet onderwijs gaan worden speciaal verwacht op de lokatie Oost aan de Min. Charles Ruysstraat. Tijdens het open huis zullen alle geledingen van de school zich pre senteren. Het open huis begint om 09.30 uur en duurt tot 14.30 uur DONDERDAG 1 FEBRUARI 1996 Nr. 5 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING De heer Guus H.J. Kauffels (58) is per 1 februari aanstaande benoemd tot algemeen direktuer van Rank Xerox Manufacturing (Nederland) B.V. te Venray. Hij volgt in deze funktie de heer F.J.J.M. Stollman op die onlangs werd benoemd tot vice-president en direktor Manufacturing en Supply Chain van Rank Xerox Ltd. Het ligt in het voornemen dat de heer Kauffeld tevens benoemd zal worden tot statutair direkteur van Rank Xerox Manufacturing (Nederland) BV en Rank Xerox Holding BV. Ook in deze funkties volgt hij de heer Stollman op die zal worden voorgedragen als lid van de raad van kommissarissen van deze vennootschappen. De heer Kauffeld is Nederlander en woonachtig in Boxmeer (gehuwd, vier kinderen). Hij trad in 1968 in dienst van Rank Xerox Venray als Proces Ingenieur. Sindsdien heeft hij in de Rank Xerox Venray en de Xerox organisa tie verschillende technische en managementsfunkties bekleed. In 1991 werd hij benoemd tot concemdirekteur produktie van xer- ografische materialen en verbruiks- artikelen. In deze funktie is hij ver antwoordelijk voor in totaal vijf produkliebedrijven in de Verenigde Staten, Europa en Brazilië. De Venrayse Rank Xerox-vesti ging (ongeveer 2000 medewerkers) produceert kopieerapparaten, ver brui ksprodukten en elektronica voor de wereldmarkt. In Venray is ook het Europees Logistiek Centrum voor de onderneming gevestigd, evenals het belangrijkste recycling- centrum. Foto: Hoedemaekers Misselijke vernielingen Een 71-jarige bewoner van de Pavanestraat bemerkte woensdag morgen, na enkele dagen afwezig te zijn geweest, dat vandalen bezig waren geweest zijn tuinafschei- dingshaag van drie meter lengte en een hoogte van 1,5 meter te vernie len. Daarnaast was het grint van het tuinpad over de weg gestrooid. De schade post voor de man wordt op ƒ1000,- geschat. Getuigen gevraagd Een 47-jarige autobezitter uit Heide en de politie zouden graag in kontakt komen met getuigen die gezien hebben hoe woensdagmid dag tussen 13.45 en 14.00 uur zijn aan de St. Anthoniusstraat gepar keerde auto werd vernield. Het is nog onduidelijk of de achterlichten van de auto opzettelijk kapot zijn geschopt of dat daar een andere auto tegenaan is gebotst. Die ver oorzaker heeft in ieder geval 'verge ten' zijn visitekaartje achter te laten. Us gevaarlijk en onbetrouwbaar De politie waarschuwt schaats liefhebbers om voorlopig geen gebruik te maken van de visvijver aan de Wanssumseweg. Een aantal wakken in die visvijver levert gevaar op voor schaatsers. Datzelfde kan ook worden gezegd van de waterplas De Diepeling in Oirlo. Waar wel zonder gevaar kan worden geschaatst, is de visvijver aan de Ballonzuil in Merselo. AKTIVITEITEN AGENDA FEBRUARI 1996 vr en za 2 en 3 feb Circus Mók. carnavals zitting 20.11u. Schouwburg. za 3 feb open dag in fabrieken waar 25 beroepen hun techniek presenteren. 10.30- 15.00 u.Industrieterrein Smakterheide. di 6 feb black-musical Sikulu 2. 20.00 u. Schouwburg wo 7 feb De nieuwe snaar, cabaret. 20.00 u. Schouwburg vr 9 feb L.S.O.carnavaisconcert 20.00 u. Schouwburg za 10 feb Vorstenhal; gekostumeerd carna valsbal 21.00 u. Schouwburg zo 11 feb Opstoek matinee doorVenrays Mannenkoor 13.11 u. Schouwburg vr 16 feb 55+avond;Twedde jeugd 20.11 u.Tent voor de Schouwburg, za 17 feb Hofbal;gekostumeerd carnavals bal 20.11 u. Schouwburg en tent. zo 18 feb receptie en carnavalsbal 16.44 u. Foyer en tent voor Schouwburg zo 18 feb kinderoptocht 14.11 u. centrum ma 18 feb optocht en bal 14.11 u.centrum foyer en tent. di 20 feb Boerebrulluft en bal.centrum foyer en tent 10.33 u. zo 25 feb Veldtourtocht door de bossen op ATB fietsen. 40 en 60 km." De oude Barrier"Maasheseweg 8.00-14.00 u. zo 25 feb Philip Elan Schouwburg 16.00 u. wo 28 feb Jeugdv.ZZwing Joeka Schouwburg 14.30 u. do 29 feb Ballet;Het Zwanenmeer Schouwburg 20.00 u feb In Galerie "De Lochting" exposeren rondom het thema "Geest gronden'Mieke v d Hoogen, keramische beelden en Sylvia v. Nooye schilderijen. Open za zo 14.00-17.30 u.en op afspr. Alleen de metgemerkte evenementen zijn aangemeld bij de ACEV en komen in aan merking voor vermelding op de Venray- Agenda. Hieronder volgt een greep uit de vele voor stellingen die U bij ons kunt boeken. FEBRUARI 1 t/m 18 My Fair Lady Amsterdam 4 Al Stewart Live Amersfoort 5 Soesja Citroen Amsterdam 12 Ruth Jacott Amsterdam 21 André Rieu Maastricht 24 Funk Party Uden 29 10 to 10 House-Party Arnhem MAART 2 3 Louis Lane Uden Laura Fygi Amsterdam 4 t/m 10 ABN-AMRO Tennis Tournament Rotterdam 5 t/m 10 Sound of Music Den Haag 16 Tractor Puiling Rotterdam 19 t/m 24 Le Cage aux Folies Breda wv venray FIETSEN VVV Venray heeft een brochure met een tiental fietsroutes in en om Venray uitgegeven. Van deze fietsroutes is een nauwkeurige routebeschrijving opgenomen, terwijl op een kaartje globaal is aangegeven door welke omgeving de rou tes voeren. Tevens zijn in de routes bezienswaardige tips opgenomen en een aantal tips voor horecagelegenheden langs de fietsroutes.De fietsroutes zijn gemiddeld 35 km lang.Het fietsrouteboekje is voor f 7,95 bij VVV Venray ver krijgbaar. Streek VVV Noord en Midden Limburg heeft in samenwerking met de plaatselijke VVV's de door het gewest uitgezette fietsroutes gecontroleerd en de bestaande beschrijvingen aangepast.Zo is de geheel aangepaste Loobeekroute weer verkrijgbaar bij VVV Venray. Een prima aanvulling op deze fietsroutes vormt de Kaart voor Vakantie en Vrije Tijd van Noord en Midden Limburg. Deze regiokaart geeft een gedetailleerd overzicht van wegen en bezienswaardigheden. Tesamen met de nieuw uitgegeven fietsroutes vormt de Kaart voor Vakantie en Vrije Tijd een prima uitgangspunt voor fietstochten in Venray en omgeving. Deze kaart is voor f 7,95 verkrijgbaar bij VVV Venray. REISBUREAU VOOR DE BINNENLANDSE MARKT. VVV's krijgen steeds meer bekendheid als reisbureaus voor de binnenlandse markt. En terechtlBij VVV Venray kunt u alle informatie verkrijgen over een vakantie in Nederland. In de provinciale gidsen voor Vakantie en Vrije Tijd is, naast een beschrijving van de omgeving en de bezienswaardigheden, een overzicht van de aanwezige accommodatie - hotels, bungalows, campings - opgenomen. De nieuwe gidsen voor 1996 zijn te verkrijgen aan de VVV-informatiebalie. Ook voor kant en klare arrangementen - voor een weekend, midweek of langer - kunt u terecht bij de VVV Venray. In de landelijke brochures Gastvrij Actief en Gastvrij Verblijf is het landelijk aanbod van bungalow-, hotel- en kampeerva- kanties opgenomen. De informatrices geven u graag nadere informatie hierover en zullen graag de uitgezochte vakan tie voor u boeken. VVV Venray boekt rechtstreeks voor u een of meerdere bungalows in een van de Center Pares of de bungalows van de Zilverberkparken. ACE VENRAY De Adviesgroep Coördinatie Evenementen Venray, kortweg ACEV, werkt sinds twee jaar aan een betere afstemming van de evenementen in Venray. Daartoe is een aanmeldingsprocedure ontwikkeld en zijn alle verenigingen en organi satoren van evenementen in Venray benaderd om hun evenement aan te melden bij de ACEV. Het secretariaat van de ACEV in ondergebracht bij VVV Venray. Organiseert u een evenement meldt u dat dan via de aanmeldingsformulieren van de ACEV aan. De ACEV zorgt dat een kopie van het aanmeldingsformulier in het bezit komt van de gemeente; die vervolgens de benodigde vergunningen regelt. Alleen die evenementen die via de aanmeldingsformulieren van de ACEV zijn aangemeld, komen in aanmerking voor vermelding op de VenrayAgenda. Dit is een tweemaandelijkse uitga ve van de ACEV en deze VenrayAgenda wordt verspreid via een honderd adressen en via de VVV-informatiebalie. Tevens stelt een nauwkeurig overzicht van de evenementen de ACEV in staat een van haar taken uit te voeren en wel het in contact brengen van organisatoren van evenementen om zo tot een versterking van evenementen te komen en daarmee tot een grotere Venraypromotie. Onlangs is dit ook gebeurd toen de organisator van de Muziekfeesten Merselo de ACEV benaderde met de mededeling dat in hetzelfde weekend een grote tuinbeurs werd gehouden. De ACEV heeft toen onmiddellijk actie ondernomen en beide organisatoren met elkaar in contact gebracht, waardoor nu een samenwerking en afstemming tot stand is gekomen in plaats van een concurrentie tussen beide evenementen. Voor meer informatie over de ACEV en de aanmeldingsprocedure kunt u terecht bij de VVV-informatiebalie 0478- 510505. ANWB LEDENSPECIAL. Bij het ANWB-agentschap is voor leden de ledenspecial "Stratenatlas" voor de aantrekkelijke prijs van f 6,95 verkrijg baar. Deze stratenatlas geeft een overzicht van alle Nederlandse steden en dorpen met meer dan 40.000 inwoners. Naast alle adressen en een uitgebreid stratenregister zijn ook NS-stations, metro- en tramlijnen, parkeer- en carpool plaatsen bezienswaardigheden en musea opgenomen.Tevens is de ledenspecial "Toeristische routes in de Alpen" verkrijgbaar voor de prijs van f 4,95. Hierin staan twintig aantrekkelijke routes vol hoogtepunten in het hele Alpengebied. Alleen in 1996 zijn deze ledenspecials verkrijgbaar bij het ANWB-agentschap. Op is op!!!! Het ANWB- agentschap is ondergebracht bij VVV Venray, Grote Markt 23 te Venray. JUBILEUM VVV VENRAY In juni 1996 bestaat VVV Venray 50 jaar!! Als opvolger van de Vereniging Venray Vooruit houdt VVV Venray zich dan al 50 jaar bezig met het geven van informatie over de toeristisch en recreatieve mogelijkheden van Venray in de meest ruime zin van het woord. Deze informatie wordt zowel door de bezoekers van Venray gevraagd als door de inwoners van Venray en directe omgeving. Daarnaast houdt VVV Venray zich in toenemende mate bezig met de promotie van Venray. Een 50-jarig jubileum kan en mag niet ongemerkt passeren. In het jubileumjaar zal door een aantal activiteiten en uitgaven hiervoor de aandacht worden gevraagd. Het grote jubileumfeest vindt echter plaats op 21 juni met een Midzomernacht-Muziekfeest. De Venrayse muziekverenigingen, koren, muziekgezelschappen enz. hebben reeds enthousiast op het initiatief gereageerd en een groot aantal heeft hun medewerking toegezegd. Bent u nog niet bena derd en wilt u deze gelegenheid aangrijpen uw muziekgezelschap te presenteren, neemt u dan contact op met VVV Venray. De VVV Venray hoopt dat het jubileumfeest uitloopt op een muziekfeest voor en door Venray, dat zal uitgroei en tot een jaarlijks terugkerend evenement!! VVV venray grote markt 23. postbus 330, 5800 ah venray. holland, tel. (0478) 510505. fax (0478) 512736

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9