berden TOONKAMER MODELLEN NU TOT 50% KORTING Wedstrijden voor kunstschilders ZaMo's weerstaan ijstijd Accountantskantoren BKL en LTM te Horst verenigen kennis en ervaring verschillende modellen uit onze collectie :m e u b e l e n; 'T VENROJS LARVE GETAEKEND 1 i 1 1 JJ-jJJJ- Communieshow Rincón Espanol Jongerengroep Venray KBO 'Over vijf jaar stop ik met roken, echt waar...." Touch for Health I Schietvereniging De Roos H.S.V. De Roerdomp Kursus voet reflexzone- massage Reiki, het systeem van natuurlijk genezen Lage rentestand, altijd voordeel? Berly Fleur is STER-bloemist PEEL EN MAAS FRANSLEMMERS PEEL EN MAAS Donderdag 1 februari 1996 - Pagina 7 Twee instanties hebben nage noeg tegelijkertijd een wedstrijd voor kunstenaars uitgeschreven. Het gaat om de Stichting Alphons Winters en de Euregio Rijn- Maas-Noord. Dc laatste instantie organiseert een internationale wedstrijd voor schilders. Thema van deze wedstrijd is Wegen en Barrières. Nederlandse schilders die wonen of hun atelier in de regio Noord- en Midden Limburg hebben kunnen aan de wedstrijd meedoen. Hoofdprijs is 5000 gul den. Per kunstenaar mogen maxi maal drie kunstwerken ingezonden worden. Voor 30 augustus van dit jaar kan men foto's van de kunst werken inzenden. Het maximale formaat van de kunstwerken is twee bij twee meter. Naast het fotomateri aal dient men ook de persoonlijke gegevens mee te zenden. De inzen dingen meten gestuurd worden naar het Stedelijk Museum Roermond, Andersonweg 8, 6041 JE Roermond. De ingezonden kunst werken worden worden in december in Roermond geëxposeerd. De Alphons Wintersprijs is een wedstrijd voor kunstschilders uit Belgisch en Nederlands Limburg. Alle kunstschilders uit deze provin cies kunnen meedoen aan deze wed strijd. Brochures met nadere infor matie en aanmeldingsformulieren zijn verkrijgbaar bij het Wedstrijdsecretariaat, Eburonenstraat 9, 6171 BG Stein. De vriendendag van de ZaMo Active Club Venray stond zater dag 27 januari jl. door de weer somstandigheden geheel in het teken van de ijzige kou. 's Morgens was het voor de jongste kinderen van de Columbusgroep een feest tijdens de sneeuwspelle- tjes in het bosgebied van Vlakwater. De oudere jeugd door stond de kou door bijzondere aan- passngen en extra warme aan dacht van de leiding waardoor zij toch in staat waren om 's avonds een dropping van zo'n tien kilo meter te lopen. Eerder die week bezochten de Coiumbuskinderen met z'n allen de AVRO-studio voor een TV-opname van de Verzoekenman. Dit wordt aanstaande zaterdag 3 februari uit gezonden op Nederland I om 17.30 uur. De ZaMo's hebben genoten van hun excursie naar Hilversum maar een domper op de feestvreugde was toch wel dat de regiseuse door de enorme drukte en doordat de opna mes uilliepen, op het laatste moment acht kinderen niet meer in de studio toelaten. Zij' ontvangen binnenkort van de AVOo een verrassingspakket. Het komend weekend zal hel gaan spoken voor de Columbusgroep als zij aankomen wij hun vader/zoon weekend in Well. De Armstronggroep zal een nieuw en zeer wisselend spel spelen, namelijk de ronde van Gallië. Bij de tocht bepalen zij bij iedere post. steeds uit vier voorwerpen wat zij zullen mee nemen. Blijkt later tijdens de tocht dat de keuze verkeerd was, dan moeten zij weer een stuk terug. Woensdag 5 juni zal ook de ZaMo Active Club weer deelnemen aan de Nationale Straatspeeldag. Door één dag te spelen in een straat van Venray willen zij samen met vele andere kinderen laten zien dat stra ten er voor kinderen ook zijn om veilig in te spelen. In 1995 deden er in heel Nederland zo'n 900 groepen en 115.000 kinderen mee aan dit projekt van de slichting 'Kinderen Voorrang'. De ZaMo Active Club nodigt u uit om te reageren indien u kind-onveilige verkeerssituaties- kent. U kunt ons ook bellen indien u die dag uw straat als speelstraat zou willen zien. Neemt u dan telefonisch kontakt op met het sekretariaat, Martin Valk, tel. 0499-460502. Als afzonderlijke organisaties zijn ze reeds vele jaren aktief in vrijwel alle sektoren van hel midden- en kleinbedrijf alsmede de agrarische sektor. Om meer mogelijkheden tot specialisatie te creëren voegen ze voortaan hun kennis en ervaring samen. Dat is nodig om ook op ter mijn 'cliënten optimaal voor het explosief groeiende woud van regels te loodsen en hen bedrijfsecono misch maximaal te ondersteunen. 1 januari 1996 luidde de eerste fase in van een samenwerkingspro ces van Accountantskantoor LTM uit Horst en BKL Accountants Belastingadviseurs met vestigingen in Horst en in Roggel. De samenwerking is erop gericht uiteindelijk te komen tot een volle dige samenvoeging van beide kanto ren in een gezamenlijke huisvesting en met een gemeenschappelijke naam VEELZIJDIGE KENNIS EN EXPERTISE Twee in vele opzichten gelijk waardige kantoren kombineren veelzijdigheid en brede deskundig heid. In de accountancy en belas- tingadviesbranche is een dergelijke samenwerking van twee-kantoren van die gelijke omvang uniek. BREED EN FLEXIBEL VOOR DE TOEKOMST De mogelijkheden om interne specialismen te creëren worden door de samenwerking sterk uitge breid. Hoewel ze generalisten blij ven - de afzonderlijke kantoren heb ben altijd al aan een zeer gevarieerde cliëntenkring hoog waardige diensten verleen d- kun nen de medewerkers voortaan nog beter toegerust op zeer diverse wen sen en ontwikkelingen inspelen. Bovendien wordt de continuïteit van de dienstverlening en daardoor ook de werkgelegenheid van de circa 35 medewerkers door het nieuwe samenwerkingsverband beter gewaarborgd. PERSOONLIJKE BENADERING De vele detail- en groothandelsbe drijven. kleinere en middelgrote industriële ondernemingen, agrari sche bedrijven, vrije beroepsoden a- ren en particulieren waarmee Accountantskantoor LTM en BKL Accountants en Belastingadviseurs al een relatie hebben, weten wat per soonlijke benadering en maatwerk echt betekenen. Ook in de nieuwe organisatie zal de persoonlijke betrokkenheid van de adviseurs én het maatwerk hét handelsmerk zijn. LIDMAATSCHAP BEROEPSORGANISATIES De accountancy en belastingad- viesbranche is een voortdurende bewegende wereld. Met in hun mid den leden van de Nederlandse Orde van Accountant- Administratieconsulenten (NOvAA), van het Nederlands Instituut voor Registeraccountants (NIVRAj en van de Nederlandse Federatie van Belastingadviseurs (FB) - drie organisaties van hoogge kwalificeerde deskundigen op gebied van accountancy en belas tingrecht - zijn de nieuwe partners in staat die bewegingen nauwgezet te volgen. De cliënten genieten hier door een bijzondere kwaliteitswaar borg en verkrijgen tevens de garan tie van een up-to-date dienstverlening, ook voor de toe komst. (advertentie) PEEL EN MAAS 'n abonnement waaid GEGARANDEERD T GOEDKOOPSTE IN KWALITEfTS MEUBELEN VENLOBLERICK PONTANUSSIRAAT 30 HEERIEN PROMENADE 12 ROERMOND WILLEM II SINGEL 2S VENRAY GR0IE MARKT 12 Vol Witte Maan- ISesam I Flippo- iMacHostie koren hostie zaad hostie LUiOJ- En el centro hay información sobre; Las fechas que el Consulado General de Amsterdam estara cerra- do durante el ano 1996. Faeeh la Federación de Centros y Asociaciones en Holanda ha proy- ectado paqra este ano una "Charla- coloquio entre matrimonios mistos y profesores expertos en la materia, sobre el tema si es relevante o no, el ensenar a sus hijos en las dos lengu- as, la paterna y la materna, dichas charlas tendran lugar en la pri- mavera. las parejas tue tengan inte res en el tema se pueden poner en contacto con Herminio en Venray, telefono 580393. a principios del mes de Enero falleció en Madrid a la edad de 85 anos Ia madre de nuestro amigo Nicolas Vega, noso- tros desde eslas lineas nos unimos a su dolor. Un saludo de HACE. Op vrijdag 2 februari zullen we doormiddel van een gespreksavond ingaan op een thema waar we alle maal bewust of onbewust mee te maken hebben: 'Dankbaarheid, hoezo dat?' Voor de gespreksavond willen we doormiddeï van een kort gebedsmo ment op het thema ingaan. Plaats: Leunseweg 5 (pastorie Paterskerk), tijd: 20.00 uur. Voor vragen of opmerkingen kun je gerust bellen met Johan van den Oever: 0485-384334. Tot vrijdag! Kom uw huis uit en doe met ons mee! De KBO organiseert allerlei akti- viteiten die speciaal bedoeld zijn voor ouderen. Er zijn echter nog veel ouderen, die daar niet aan mee doen en dat is jammer. Vooral voor mensen, die alleenstaand zijn of die weinig kennissen of familie hebben, zijn deze aktiviteiten heel goed. Door mee te doen aan deze aktivitei ten kun je niet alleen een gezellige tijd hebben, maar je kunt ook nieu we kennissen krijgen. Er zijn allerlei aktiviteiten, die regelmatig terugke ren. Maar als er wensen zijn om iets anders te doen, kan dat ook. Bijvoorbeeld: wandelingen of een bezoek aan het thermaalbad in Arcen. Als u ideeën of wensen hebt zouden wij het op prijs stellen als u dat laat welen bij een van de perso nen. die hieronder zijn vermeld. Agenda aktiviteiten 8 febr.: Muziekavond door 'Sjeng van Horst' in Het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 12 febr.: Spreekuur in gebouw Seniorservice, Marktstraat 8 van 14.00 tot 16.00 uur. 13 en 27 febr.. 12 en 26 maart: Kienen in Het Schuttersveld, aan vang 14.00 uur. 15 febr.: Meezingen in zaal Thielen als een carnavalsmiddag, aanvang 14.00 uur. 16 febr.: Carnavalsavond voor 55- plussers in de schouwburg. 29 febr.: Kienen in Hel Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 4 maart: Marto Modeshow in Het Schuttersveld, aanvang 10.30 uur. 21 maart: Bedevaart naar Smakt: wilt u zich hiervoor opgeven bij onderstaande adressen. Koersballen: Iedere eerste dinsdag van de maand in het Schöpke te Vel turn. Voor inlichtingen over aktiviteiten en/of over het lidmaatschap van de KBO kunt u kontakt opnemen met een van de volgende personen: mw. I. Claessens. Handelstraat 55. tel. 585123; dhr. A.C. Hoogeveen, Den Aldenweg 18, lel. 583592: mw. P. v.d. Kerkhof. Helfrichstraat 80, tel. 583122; dhr. J. Lipman. Isabellahof 17, tel. 584897; mw. A. Noy, Rooseveltstraat 5, tel. 583494. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Kursus stoppen met roken in Venray Onder het motto 'Gebruikt u nog steeds een smoesje?' organi seert de GGD Noord-Limburg in samenwerking met het Groene Kruis voor alle rokers die genoeg hebben van alle smoes jes een kur sus stoppen met roken in Venray. Deze kursus start op 28 februari 1996 en vindt plaats in de Kemphaan, Kennedyplein 1 in Venray. De kursus bestaat uit negen bij eenkomsten. De overige bijeenkom sten (na 28 februari) vinden plaats op 5. 6. 8. II. 14. 19. 28 maarten 11 april, telkens van 20.00-21.30 uur. Belangstellenden kunnen kontakt opnemen met de Klantenservice van het Groene Kruis, bereikbaar dage lijks van 08.30-17.00 uur, tel. 077- 3874800. Eén op de drie volwassenen rookt. De helft van hen heeft al eens ver geeft geprobeerd daarmee te stop pen. Toch lukt het jaarlijks ruim 100.000 mensen om definitief met deze gewoonte te breken. Van de groep stoppers slaagt 90% er op eigen kracht in om te stoppen. De overige 10% heeft extra ondersteu ning nodig. Daarom een kursus in groepsverband waarin deelnemers elkaar stimuleren om het roken te laten. Naast informatie, tips en adviezen (van onder andere een dië tist) worden er in de kursus ervarin gen uitgewisseld. De steun van andere stoppers wordt door de deel nemers als zeer positief ervaren. Eén op de drie deelnemers aan de kursus lukt het uiteindelijk om te stoppen met roken. En dat bespaart niet alleen de gezondheid maar ook al gauw 2000,= per jaar. Touch for Health is een methode die ontstaan is in de jaren zevnetig uit de al vroeger ontwikkelde Toegepaste Kinesiologie. In princi pe komt het erop neer dat elke ver krampte spier het gevolg is van een tegenoverliggende zwakke spier. Wordt de zwakke spier in zijn funk- tie hersteld, dan zal de verkrampte spier zich weer soepeler voelen. Het Touch for Health pakket is verdeeld in vier kursussen. De kursusdagen zij/i 23, 24 en 25 februari en duurt een avond en twee dagen. Wilt u graag meer informatie bel ons gerus. Mia en Giel Terwijn, St. Anthoniusstraat 26 te Venray, tel. 0478-586807. Uitslagen: Kessel I-Leunen I 1099-982 Beste schutter: R Martens met 269 P- Leunen 2-Kessel 2 1042-491 Beste schutter: J. v. Ass met 267 p. Leunen 3: vrij. Op donderdag 29 febr. is haar jaarvergadering in zaal Thielen. Kennedyplein om 20.00 uur. De geplande koppelwedstrijd van de Roerdomp op zaterdag 3 februari gaat niet door. Wij ver zoeken de leden die hun kontributie 1996 nog niet hebben voldaan dit alsnog te doen zodat ze op tijd de nodige vergunningen heb ben. Ook kunt u terecht bij: H. v.d. Heuvel, Klaproos I, tel. 511215 en Van Grootel Hengelsport, Stationsweg Venray. Op 14 februari 1996 gaat Stichting Focus afdeling Venray van start met de kursus Voetreflexzonemassage. In de ver schillende onderdelen van de kursus leert de deelnemer op een duidelijke manier omgaan met het meest ver waarloosde, maar zeer belangrijke deel van het menselijk lichaam; namelijk de voeten. Het belang ervan komm onder meer tot uiting in de vele gezegden die onze taal rijk is wat de voeten aangaat. De kursist leert om via de energiepunten in de voetzool de ermee in verband staan de organen te stimuleren. Ook kan men via de voetzolen het lichaam beter ontspannen waardoor een algeheel gevoel van welbehagen ontstaat. Ook het zogenaamde los maken van de voeten en de dagelijk se verzorging krijgen ruimschoots aandacht zodat de kursist geod met zichzelf uit de voeten kan en op goede voet met anderen kan staan. De kursus is geschikt voor iedereen die dit privé of beroepsmatig aan spreekt. De lessen worden gegeven op vier woensdagavonden van 19.15 tot 21.30 uur. Voor informatie en/of inschrijving kan men terecht bij hel sekretariaar, telefonisch na 17.00 uur. Ook in het weekend, tel. 0478-580963 of 0478- 589979. Reiki is in de vorige eeuw heront dekt door de Japanse theologie pro fessor dr. Mikao Usui. Hij ontving toen een aantal eeuwen oude sym bolen die de sleutel vormen tot het genezen met universele levensener gie. Door deel te nemen aan een Reiki-kursus, ontvang je ook de inwijdingen. Deze dienen om het kontakt met de Kosmos te herstellen cq. intensiever te maken. Helaas zijn bij de meeste volwassenen de ener- giebanen door een opeenstapeling van stressverwekkende ervaringen min of meer 'dichtgeslibd', zodat zij in onvoldoende mate genezende energie kunnen doorgeven. En kun nen heropend worden, de energieba- nen dienen voor het doorstromen van universele levensenergie. Door reiki wordt het unieke zich-zelf genezend lichaam aan het werk gezet. Reiki brengt veranderingen in zowel lichaam als geest. Vaak staan de ogen helderder, je slaapt beter, je wordt aktiever of juist rustiger. Reiki neemt pijn weg. en kan wor den toegepast bij (ernstige) chroni sche ziekte maar evengoed bij griep, ontstekingen en als 'eerste hulp' bij verwondingen en breuken. Iedereen kan een behandelaar in Reiki worden. Je leert dan rechtst reeks vanuit de Bron universele levensenergie door te geven. Ook jezelf kun je behandelen. Al wat leeft kun je behandelen, ook dieren en planten. Dat alles en nog veel meer komt tijdens een kursus aan bod. Reiki is de weg naar een bewuster en positiever leven. Reiki-kursus wordt van 9 t/m 11 februari in Venray gegeven door Jeanne Smits Reiki-Master volgens de traditie Usui-Systeem. Jeanne Smits is al sinds 1988 aktief met Reiki en in mei 1990 ingewijd als Reiki-Master. Voor nadere inlichtingen en aanmelding: Jeanne Smits Reiki-Master. gediplo meerd massage en bewegingsthera peute, Kempweg 99. 5801 VP Venray. tel. 0478-588615. Lid van ANG van geneeskundige therapeu ten. In december jl. organiseerde 't Kruidvat in samenwerking met 'Milka' een grootse prijsvraag. Onlangs werden de winnaars aangewezen. Daarbij bleek dat in Venray twee niet onbelangrijke prijzen verdiend waren; nl. twee moun tainbikes. Maandagmiddag mocht de Jiliaalmanager van 't Kruidvat Venray mevr. Goumans-van den Munckhof deze twee prijzen uitreiken aan de geluk kige winnaars, t.w. mej. K. Nillessen van de Matterhomlaun en dhr. Strijbos van de Puttenweg te Ysselsteyn. Momenteel is de hypotheekrente, vooral voor kortere rentevaste perio den, op een behoorlijk laag niveau. Regelmatig wordt er geadverteerd met extreem lage rentetarieven. Op zich is dit voor u als consument een prettige situatie. Let echter wel op! Een hypotheek bestaat uit meer dan alleen een gunstig rentepercentage. Toch andere rentes Bedenk dat u vaak aan bepaalde eisen moet voldoen om voor het lage rentepercentage in aanmerking te kunnen komen. Als u bijvoor beeld een hypotheek wilt afsluiten tot 125% van de executiewaarde krijgt u te maken met allerlei opsla gen. Hierdoor komt het uiteindelijke rentepercentage dat voor u van toe passing is, vaak veel hoger te liggen dan u in eerste instantie had ver wacht. Daarnaast moet u bekijken voor welke periode hel aan u aange boden percentage vastligt. U zult dan ontdekken dat de lage renteper centages vaak voor een korte perio de gelden. Na het verstrijken van de rentevaste periode wordt de rente voor uw hypotheek opnieuw vastge steld naar de op dat moment gelden de rente. Het nieuwe rentepercenta ge zal in veel gevallen hoger zijn. Kosten en voorwaarden Naast de hoogte van het renteper centage en de rentevaste periode zijn er uiteraard nog meer zaken van belang bij het afsluiten van een hypotheek. Als u een hypotheek (opnieuw) afsluit, zijn daaraan kos ten verbonden, zoals notaris- en taxatiekosten en afsluilprovisie. Denkt u bijvoorbeeld ook aan de voorwaarden. Wat mag u boetevrij per jaar extra aflossenWat is er mogelijk met de hypotheek bij ver koop van het onderpand? Kan de lening boetevrij worden afgelost bij overlijden? En kan de lening wor den overgesloten naar een andere leningsvorm? Dat zijn nog maar enkele zaken waar u op moet letten. Uiteraard kunnen wij u in dit arti kel niet volledig bijpraten over alles waarop u attent moet zijn als u een hypotheek wilt afsluiten. Wilt u toch meer informatie? Maak vrijblijvend een afspraak met FDC Hypotheekadviseurs Venray. Merseloseweg 13-17 Venray, tel. 0478-583636. Berly Fleur uit Overloon heeft halverwege januari het STER-ccrti- ficaat behaald en mag zich in het jjiar 1996 STER-Bloemist noemen Berly Fleur bevindt zich daarmee in het selecte gezelschap van 139 andere Nederlandse bloemisten. Voor de consument betekent de aan wezigheid van het STER-vignet dat er een zeven-dagen-goed-garantie wordt gegeven op alle snijbloemen. De nationale marketing- en pro motieorganisatie Bloemenburo Holland kent de certificaten jaarlijks toe. De 'STER' wordt enkel gege ven aan bloemenzaken met vakkun dig personeel een een deskundige behandeling van de bloemen en planten. Consumenten kunnen bij de STER-bloemist rekenen op goede service, een uitgebreide keuze aan produkten. goede adviezen, leuke ideeën voor de bloemenaankopen en natuurlijk de unieke garantie op de houdbaarheid van de snijbloemen. De toekenning van de STER gebeur top uiterst degelijk wijze. Alle deelnemende bloemisten zijn in 1995 tien keer bezocht door zoge naamde 'mysterie shoppers'. Deze professionele kopers beoordelen met het 'oog van de klant' het werk van de detaillisten en verzamelen aan de hand van een uitgebreide shecklist informatie over service, verkoop, winkel assortiment en produktkwaliteit. Dm voor het STER-certificaat in aanmerking te komen, moeten de bloemisten op de vier hoofdcategorieën een voldoen de scoren. In 1996 heeft zeventig procent van de deelnemers een STER gekregen. elke week nieuws Object Carpet Mooi Wonen Goed Slapen Tapijt is dè sfeerbepaler van uw interieur. De verscheidenheid aan kleuren en structuren is enorm. FRANS LEMMERS WONINGINRICHTING MOET U ZIEN ÈN VOELEN! Tapijt moet u zien èn voelen. Bezoe nu Frans Lemmers en breng uw zintuigen in vervoering. ■VMiiiimii—iüia Patersstraat 3 1 Venray tel. (0478) 58 55 52 Object Carpet test Parade

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7