Hoezo alle brillen hetzelfde? OPTIEK VERHOEVEfl Toneelgroep Balans in/op 't Podium De binnenkomer van de week Shake Before Use in 61 Podium Optreden van Kaz Lux en Red Rooster Club in café De Bonte Koe 'Devotie in prenten' Rock 'n Roll in de Voile Maan Uitslag trekking kerstboomver snippering OJC Gryphus Geslaagd Promotie Reumafonds JF Brievenbus in brand gestoken Film in Dingus Bibliotheek- nieuws Filmnieuws Oud papier x4fe*uUn PEEL EN MAAS I 'n abonnement waard I Het programma van het komende Volle Maansfeest is onverwacht gewijdigd. Tot vorige week stonden Kaz Lux en The Red Rooster Club nog op het programma, maar na overleg is het optreden van deze kombinatie verplaatst naar café de Bonte Koe. In de Volle Maan zal zondag 4 februari het Volle Maansfeest gevierd worden met een swingend optreden van Willy and the Biscuits. Deze kombinatie speelt de originele rock en roll zoals die in de jaren 50 werd gebracht door Ricky Nelson, Chuck Berry en Jerry Lee Lewis. Het Volle Maansfeest vindt plaats in het cafégedeelte van de Volle Maan en begint zondagavond om 20.00 uur. Aberdawn zaterdag in de Volle Maan Amberdawn is een Venrayse rock formatie die bestaat uit vier leden. Zij zijn ruim een jaar aktief, en vooral in de beginperiode zijn er wisselingen in de bezetting geweest. Bestond de formatie aanvankelijk uit vijf personen, belsoot men uit eindelijk met een vierpersoonsfor- maite verder te gaan. De leden van de band zijn mensen die in de Venrayse muziekscene zeker geen onbekenden zijn: Chris Hendriks, zang, Roy Bistervelts, gitaar. Ritchie Collet, bas en Henny Sijbers op de drums. De omzetting van een vijf- naar een vierpersoons formatie betekende dat er nummers van het repertoire af moesten en dat er ande re zijn toegevoegd. Door dit proces is een aparte soort muziek ontstaan die zich moeilijk onder een noemer Iaat vangen. Elk nummer is weer anders zodat het publiek elke keer weer voor een verrassing staat. Er worden ook covers gespeeld, varië rend van Skuclad, Savatage tot Queen. De band wil van het begin tot het einde knallen en iedereen een gezellige avond garanderen. Vrienden, bekenden en aange- trouwden zullen hun weg naar dit optreden van Amberlawn in De Volle Maan zeker weten te vinden. Het optreden vindt zaterdag 3 febru ari plaats in de zaal van de Volle Maan, aanvang optreden 22.30 uur, zaal open vanaf 22.00 uur. Door de chef Basiseenheid wer den de volgende lotnummers getrokken (onder voorbehoud van zetfouten): Landweert: 1441. 1468, 08026, 08074. 08142, 08178. 08114, 08130, 1502. 08194. Leunen: 05621, 05644. 4627. 4653, 05530. 05334, 05436, 05456, 05738. 05804. Castenray: 4717, 4743, 4756, 4764. 4771, 4790, 4793. 4802, 4804, 4779. Oirlo:4916. 4924, 4932, 4940, 4947, 4954, 4958. 4904, 4911, 4922. Oostrum: 06909. 06961, 06816, 06847. 06722. 06771. 06614. 06645. 06506. 06559. Prijzen afhalen: woensdag 7. vrij dag 9, woensdag 14 en vrijdag 16 februari van 14.00-16.30 uur op het politieburo aan de Leunseweg op de bovenvermelde dagen en uren. In het Vierlingsbeekse jongeren centrum' Gryphus vindt op zaterdag 3 februari een dance party plaats: Circus Maximus. Een wervelend gebeuren waarin de dj's van dienst de bezoekers zullen vergasten op een bonte mengeling van dansmu ziek. Techno, gitaarrock, triphop, dance. Britpop. jungle en wat al niet meer. Circus Maximus begint om 21.00 uur. De entree bedraagt ƒ5,-. peel en maas Voor de Lionsveiiing van 23 maart a.s., waarvan de opbrengst is bestemd vooreen vakantie van een groep ernstig gehandicapte kinderen, stromen de goederen gestaag binnen. Ter ondersteuning van dit goede doel publiceert Peel en Maas wekelijks een foto van één van de interessante artike len. die via het telefoonnummer 514618 worden ingebracht; Indien ook u dit goede doel wilt ondersteunen en tevens iets bij zonders wilt verkopen via de veiling, wordt u uitgenodigd dit nummer te belien, want: u krijgt er wellicht meer voor dan u denkt! Op 6 februari geeft toneelgroep ilans een voorstelling in 't lium aan de Kruisstraat, ioneelgroep Balans is een enthou- laste club mensen en er is veel Jwaliteit in de groep. Vandaar dat er dit jaar gekozen is voor de uit- daging 'Scapino'. Scapino is een 'werking op de klucht 'De ihelmenstreken van Scapino' Molliëre. Molliëre stond ikend om zijn kluchten en gro- :ke wijze waarmee deze —jespeeld werden. Jaloezie, gierig- m :id,liefde en wraak. Veel theaterg ezelschappen hebben vooraf neit de gaten hoe moeilijk het is om t klucht te spelen. Tekstgebruik, eelstijl. Toch durft Balans dit n. Het gevoel voor humor en het ezier waarmee de akteurs spe rt, gaven de regisseur de door- tg om zich aan dit stuk te "gen. 'Negen maanden iedere week een ond repeteren lijkt veel, maar ordat je het weet staat de premiè- al voor de deur. Decor, kostuum 4 spel komen op het laatst bij aar en zal er anders uitzien dan ïbruikelijk. Al deze ingrediënten illen ervoor zorgen dat 'Scapino' :n spektakel wordt. Balans is een ub waarbij ik elke week weer uit en naar de repetitie!' Scapino is een klucht, gebaseerd 'de schelmenstreken van :apino'. De kluchten van De Bonte oe werden in zijn tijd vaak grotesk ispeeld en waren verwant aan immedia dell'arte.Vaak waren bedoeld" als volksvermaak, eestal gingen de stukken over mheid, list, intrige, vrekkerigheid andere karakteristieke eigen- lappen van de mens. Deze kluch- i waren de voorlopers van de uchten die tegenwoordig nog .maakt en gespeeld worden. In capino* gaat het over de slinks- .id. Twee jonge lieden zitten alle- de problemen, omdat ze loorverliefd zijn geworden. Eén hen, Ottavio, is zelfs in het geheim getrouwd. Scapino moet hen uit de rats halen. Scapino is een schelm en water- vlug. Hij neemt iedereen te grazen. Niet om er zelf rijker van te worden, maar puur voor zijn eigen genot. Vooral de mensen van aanzien krij gen er behoorlijk van langs. Toch weet Scapino telkens weer door de mazen van het net te komen en brengt het er steeds zonder kleer scheuren vanaf. Zo weet hij ook de rijke, koppige, vrekkerige en arrog ante vaders Argante en Geront, te pakken te nemen. 'Scapino' is een zeer aangename komedie met absur de situaties- Alles speelt zich af op een Italiaans ogend terras van een café, een ontmoetingsplaats bij uit stek. De aanvang is om 20.00 uur. Op 26 januari is Marcel de Vocht aan de universiteit van Wageningen geslaagd voor het doctoraal examen Moleculaire wetenschappen. Aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen studeerde Noëlle Arts uil Venray op 31 januari af in de rich tingen Nederlands- en Notarieel recht. Susan Vervoordeldonk uit Venray promoveert donderdag 1 februari, vandaag, tot doctor aan de Universiteit van Amsterdam op een proefschrift over het gebruik van bepaalde antistoffen bij diagnose en behandeling van leukemie bij kinde ren. Deze week een handgestoken antiek houten bid,stoel jn punt gave staat. Donderdag 1 februari 1996 - Pagina 3 De Bonte Koe is landelijk bekend om zijn zondag live-muziek-podi- um. Al vele jaren vinden hier op de zondag koncerten plaats van redio- nale en ook landelijk bekende blues bands. Maar niet alleen Nederlandse, ook internationale blues-acts hebben regelmatig op het podium van De Bonte Koe gestaan. Zondag 4 februari wordt er weer plaats gemaakt voor zo'n landelijk bekende blues-act en deze keer is dat niemand minder dan Kaz Lux en Red Rooster Club, aanvang 19.30 uur. Kaz Lux is uiteraard bekend van zijn roemruchte verleden bij Brainbox en Jan Akkerman. Hij heeft vele hits opzijn naam staan. De Red Rooster Club is een swin gende Rhythm Blues formatie die regelmatig gevraagd wordt als bege leidingsband van bekende bluesco- ryfeeën. Kaz. Lux in De Bonte Koe Gedachtenis- of bidprentje van een Venrayse, die tijdens haar leven een godsvruchtig en weldoend lid van de Derde Orde is geweest. Devotie- of bidprentjes zijn al vele jaren massaal onder de katho lieke gelovigen verspreid. De meest dierbaren kregen een plaatsje om te bewaren in een kerkboek of missaal, de rest van de prentjes moest meest al genoegen nemen met een verloren bestaan in een oud sigarenkistje of koektrommel. Tijdens het binnen van het Rozenhoede was men nog wel eens genegen een kort schietge bedje of weesgegroetje te prevelen voor 'de ongelukkige zielen' die in de trommel of het kistje zaten. Rond de laatste eeuwwisseling kwam het herhaaldelijk voor. dal op de voorzijde van het bidprentje dc patroonheilige van de overledene of een heilige die hij bijzonder had vereerd, stond afgedrukt (zie foto). Op de achterzijde stonden meestal enkele toepasselijke bijbelspreuken. Zo staat er bijvoorbeeld op een prentje uit I882: 'Die er vei en ter regtvaardigheid onderwijzen, zullen blinken als sterren, in alle eeuwig heid. Daniël XI 1.3'. Deze overledene was daarvoor ruim dertig jaar in Leunen onderwij zer geweest. Deze en veel andere devotiepren- ten zijn tot en met 10 maart te bewonderen in het museum 't Freulekeshuus, Eindstraat 8. Geopend met uitzondering van 17 en 18 februari, elke woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Dringend gevraagd: Kollektanten voor de Reumafondskol lekte vn 17-23 maart, twee uur werk. Graag aanmelden bij Mia Ellemers, tel. 584957. 311 00 S9( Grotestraat 48 tel. 0478-582409 5801 BH Venray Op zaterdag 27 januari jl. is in de brievenbus aan de Kiosk te Venray door (een) onbekende (n) een brand veroorzaakt. De in deze bus aanwe zige poststukken zijn deels verbrand en deels met roet besmeurd. Deze poststukken worden in principe met toelichting aan de afzenders gere tourneerd. Indien de geadresseerde kan worden getraceerd, worden ook deze stukken alsnog met een toe lichting doorgezonden. Bij dc politie is van de betreffende brand aangifte gedaan. Indien post stukken die in de bedoelde brieven bus zijn gedeponeerd (nog) niet bij de geadresseerde zijn aangekomen en ook niet aan de afzenders zijn geretourneerd, kunt u zich voor meer informatie in verbinding stel len met PTT Post. Vestiging Venray, tel. 0478-587070 Vanaf februari zal er eens in de maand een film vertoond worden in het café van Dingus. De eerste film zal donderdag I februari te zien zijn. Deze keer is het een film in het genre aktie: Die Hard with a venge ance. Het café gaat om 20.00 uur open. de film start om 20.30 uur. De entree is natuurlijk gratis. Een keuze uit de nieuwe romans. Deforges, Régine: De verre einder. Nadat haar kersverse echtgenoot in I947 met een geheime opdracht van de Franse president naar Vietnam is gestuurd, reist een ongeruste vrouw hem achterna. Giroud, Francoise: Mijn grote lief de. Een 40-jarige vrouw, die zich na haar scheiding van een overheersen de echtgenoot eindelijk vrij en onaf hankelijk voelt, wordt overrompeld door een onverwachte liefde voor een jongere man. totdat ze moet wedijveren met zijn carrière. Higgins, Jack: Een Duitse archeo loog ontdekt het heiligdom van de koningin van Sheba; het moet een fort worden voor de nazi's om aan het begin van de Tweede Wereldoorlog het Suezkanaal onbruikbaar te maken. Norton, André: De gouden trilli- um. Tijdens haar verblijf bij de Hassitti merkt de avontuurlijke prin ses Kadya. dat de visioenen van dit kleine, intelligente volk duiden op de komst van een oeroud kwaad. O'Brien, Edna: Huis van volmaak te eenzaamheid. Wanneer een Ira- terrorist in afwachting van een moordaanslag ongevraagd zijn intrek neemt in het afgelegen huis van een weduwe, ontstaan er weder zijdse sympathieën. Simo, Isabel-Clara: Het wilde meisje: elegie van Dolores Mendoza. Als een oudere Spaanse man de zorg op zich neemt voor een Amerikaans tienermeisje leidt dit tot een ware nachtmerrie. Sukri, Muhammad: Jaren van dwaling. Autobiografische roman over het leven van een jonge onder wijzer in Marokko in de jaren '50. Topor, Tom: Het codicil Een multi miljonair laat geld na aan zijn onbe kende Vietnamese kind; legen de wil van zijn familie wordt een .speurtocht naar het kind onderno men. Trolley, Jack: Bilboa Park. Twee misdadigers proberen, los van elkaar, een vliegtuig neer te halen bij een vliegveld dat voor veel over last zorgt. Cindy Crawford's acteerdebuut in de overweldigende film Fair Game. De trend is gezet. Topmodellen uit de wereld van de Haute Couture zoals Naomi Campbell, en nu ook Cindy Crawford komen steeds vaker in de ban van de film lericht. En waarom ook niet'? zoveel vrouwelijk schoon in een film kan nooit nega tief zijn, en zeker niet bij een film als Fair Game. Net zoals bij de film Speed zit Fair Game boordevol aktie. sensatie en romantiek. Achtervolgd door de Russische maffia moet detektive Max Kirkpatrick (William Baldwin) de juriste Kate McQueen (Cindy Crawford) beschermen. De misdadi gers blijken te beschikken over de meest geavanceerde apparatuur om haar en Max op te sporen. Waar dit toe leidt? Vanaf donderdag in Luxor Venray. Geprolongeerd worden: Dangerous Minds, Filmpje, Goldeneye, Babe en Pocahontas. LANDWEERT III Maandag 5 februari wordt er door biljartvereniging DOS wederom het oud papier opgehaald in Landweert III. Men wordt verzocht om het papier goed gebundeld of in dozen vanaf 09.00 uur aan de straatkant gereed te zetten. DE WIËEN Iedere eerste zaterdag van de maand verzamelt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in de buurt De Wiëen. Daarom worden de bew- ners van de straten Zandakker. Schutsboom, Vendel, St. Anthoniusstraat, St. Franciscuslaan en de Kruisstraat gevraagd om a.s. zaterdag, 3 februari, om uiterlijk 10.00 uur oud papier gebundeld aan de straat te zetten. De papierkontainer van AV Venray-Regio is geplaatst aan de Weg in den Berg. nabij kruising Veltumse Kleffen/Kulutweg, en is iedere zaterdag geopend van 08.30- 16.30 uur. ROUTE VREDESKERK In de route Vredeskerk wordt woensdag 7 februari papier opge haald. Wilt u het goed gebundeld aan de straat plaatsen, we beginnen om 18.00 uur. De container bij Hubenhof is elke zaterdag open van 08.30-17.00 uur. Hier mag iedereen zijn papier in deponeren. WIJK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars komt voortaan iedere eerste vrijdag van de maand oud papier ophalen tussen 18.00 en 20.00 uur. De data voor de eerste helft van dit jaar zijn: 2 februari. I maart, 5 april. 3 mei. 7 juni en 5 juli. Wij verzoeken u vriendelijk uw oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebun deld. Ook kunt u oud papier bren gen bij de kontainer op dinsdagavnd van 18.00-20.00 uur en op zaterdag morgen van 09.00-12.00 uur. Tevens kunt u dan spullen kwijt t.b.v. de nog te houden Luikse Markt. Ons adres: Kiosk la, wijk Brukske (links van basisschool de Foekepot). Bij voorbaat hartelijk dank voor uw medewerking. Nadere info bij Jac Linders, tel. 588411 of Peter Bouwmans, tel. 589134. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler. Th. Lankveld. H. Schraven, J. Witteen en B. van Casteren-van Gils: zaterdag: Th. LANKVELD Langstraat 106, tel. 583558 zondag: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz. D. Vercauteren. J. de Vocht en M. v.d. Acker: D. VERCAUTEREN Merseloseweg 75, tel. 582200 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 0478-541777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tol 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure. V. Geurts.'R. Eelderink en G. Gelling R. EELDERINK en H. V. WIN DEN DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: R. V. D. REIS Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 641327 Diefstal uit fietstas Een 48-jarige inwoner plaatste dins dagmiddag om 17.00 uur zijn fiets aan de KortestraaL Toen hij na enkele minuten terugkeerde was de in zijn fietstas geplaatste tas met daarin persoonlijke bescheiden verdwenen. Omdat in die tas ook nog zijn agenda zat is hij juist daar door ernstig gedupeerd. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Ttel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hcvens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsmeuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. HE2L,JL. Zondag 4 februari treed de Venlose band Shake Before Use op in 't Podium. De band is nog niet zo heel lang bezig, ondanks dit staat ze nu al haar mannetje. De band brengt voornamelijk covers van het stevige soort, aangevuld met eigen nummrs. Zo spelen ze o.a. nummers van Nirvana, Pearl Jam, Melissa Etheridge, Mick Jaggeren Herman Brood. De band bestaat uit de volgende leden: Adriaan Wijnhoven (zang en gitaar). Marcel Hermans (leadgitaar, zang). Hans Nillissen (bas. zang) en Pascal Hermans (drums). Het optreden begint om 20.30 uur en de entree is vrij.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3