De carnavalskrant is uit Mök was Venrays circus VasMaovesprogramma's - in Peel en Maas Orde van de Hazekeutel voor Jan de Bruyn Kloonströppe Schminken Békse Klinkertje driemaal Brabants Kampioen de Vöskes T Oogstrelende show tijdens het Aide Wieverbal bij Nieuwe jeugdprins in Castenray De Schanse knuppels De Zagewetters Merselo PEEL EN MAAS Het is zover. I)e carnavalskrant van De Piëlhaas komt is uit. Dinsdagavond vond in De Zwaan aan de Grote Markt de officiële presentatie plaats in bijzijn van prins Hans d'n Twedde en zijn gevolg. Tevens vond de uitreiking van 't Haoltere Paolleke plaats. Dit jaar viel Louis Rutten de twij felachtige eer te beurt. En passant introduceerde de Raad van Elf van de Piëlhaas een nieuwe rage: de Giant Pielo's. 't Haoltere Paolleke is een carna- valske onderscheiding die wordt gegeven aan een persoon of instan tie die zich het afgelopen jaar met een "blunder". "Hater" of iets in die geest heeft gemanifesteerd. Dit jaar werd die toegekend aan Louis Rutten. Louis schrijft regelmatig bijdragen voor Peel en Maas. Daarbij gaat het met name over zaken uit Venrays verleden. Venray heeft een apart plaatsje in het hart van Louis. Reden voor hem om in de pen te klimmen toen dc gemeente aankondigde om in Antoniusveld stralen te vernoemen naar vrouwen. Het feit dat slechts een straat naar een Venrayse vrouw vernoemd werd, stak hem ten zeerste. Hel gevolg was enkele ingezonden brie ven. Een van die brieven had hij echter met de naam van zijn vrouw ondertekend, zonder dat zij het wist. Navraag van de redaktie van "toen nog" het Dagblad voor Noord- Limburg leverde dus een verrassend resultaat op. Reden voor de redaktie van de Carnavalskrant om Louis te "eren" met 't Haoltere Paolleke. In die carnavalskrant kunt U dat nog eens rustig nalezen evenals de brief van president Chirac aan Jos Waals, hel laatst nieuws van het lite rair café, alles over prins Hans d'n Twedde en zijn werk als therapeut van het college van burgemeester en wethouders. Kortom, deze week wordt U weer voldoende leesplezier aangeboden. De bezorging van de vastelaoves- krant is dit jaar in handen van drie verenigingen, dc Zamo Active Club. Si. Christoffel en jeugdvastelaovend De Hazekeutel. Leden van deze ver enigingen bellen bij U aan huis aan. en bieden U gratis de krant aan met wel het verzoek om een vrijwillige bijdrage, waardoor deze verenigin gen hun kas kunnen spekken. De planning van de bezorging is zo dat van dinsdag t.m. zaterdag Sl. Christoffel aktief is in Veltum en Brukske. De Zamo Active Club is op dezelfde dagen aktief in de wij ken Vlakwater. Land weert, Smakterheide, Brabander, Molenklef en rondom de Hoge Beek. De Hazekeutel tenslotte bezorgt de krant op zondag 4 febru ari in het centrum van Venray. De carnavalskrant is vanaf 5 februari in de losse verkoop ver krijgbaar bij boekhandel van den Munckhof in de Grotestraat en de VVV aan de Grote Markt. PIELOS Venray lijkt overspoeld te worden met een nieuwe rage, de "Giant Pielo's". De Pielo's zijn een persifla ge op de Flippo's, Jamcaps etc. alhoewel in de carnavalskrant aan gegeven wordt dat de "piepersnij- ers" het idee van de Raad van Elf hebben afgekeken. Dc "Giant Pielo's" is een idee van diezelfde Raad van Elf van de Piëlhaas. In totaal zijn meer dan 20.000 van deze kleine kunststofplaatjes aangemaakt en de rage lijkt nu al. na enkele dagen, een groot succes. De Raad van Elf heeft dit idee kunnen reali seren door de onbaatzuchtige mede werking van Nelipak Thermoforming, ontwerper Theo Duijkers en drukkerij v.d. Munckhof. Oud-leraar Louis Ruiten krijgt van zijn oud-leerling Prins Hans 't Haoltere De orde van de Hazekeutel wordt dit jaar aangereikt aan Jan de Bruyn. Jan de Bruyn zet zich al meer dan 30 jaar in voor de Venrayse jeugd, met name voor de jeugd van SVV Venray. Als twaalfjarige jongen ging Jan voetballen bij SVV en met zijn zestiende jaar werd hij reeds jeugd leider van een jeugdelftal. Dal was in het jaar 1961. Van '61 lot '77 organiseerde Jan samen met zo'n twintig elftalleiders toernooien. Ook verzorgde Jan in die tijd de ledenad ministratie en kwam de jeugd maan delijks bij Jan aan dc deur om de kontributie te betalen. In de beginjaren was de kontribu tie ƒ0,80 per maand. In 1977 nam Jan de funktie van voorzitter van de jeugdkommissie op zich. Tot 1985 heeft hij die taak voortreffelijk uit gevoerd. samen met een groeiende groep enthousiaste jeugdleiders. Er waren zelfs momenten bij dat Jan voorzitter, sekretaris en penning meester tegelijk was. Toch vond Jan dat een hartstikke mooie tijd. In 1985 werd Jan gekozen tot voorzit ter van de gehele vereniging, welke taak hij tot 1992 vervulde. Na een jaar 'rust' is Jan opnieuw begonnen met het jeugdwerk. Als wedstrïjdse- kretaris stelt hij wekelijks, samen met anderen, het wedstrijdschema op. In de jaren '76-"88 was Jan even eens lid van de jeugdkommissie KNVB. afdeling Limburg. Op pro vinciaal nivo werden zaken geregeld zoals toernooien, kompetities, oplei dingen en technische zaken. Buiten SVVenray was Jan ooit aktief in het schoolbestuur Christus Koning. Van 1975 tot en met 1981 was hij daar voorzitter van. Ook op het gebied van carnaval was Jan aktief. In 1980 was Jan prins carnaval van de Piëlhaas. Daarnaast was hij elf jaar lid van de Raad van Elf en enkele jaren van de Prinsen Keuze kommissie. De orde van de Hazekeutel zal aan Jan de Bruyn uitgereikt worden op zaterdag 10 februari om 20.00 uur in de kantine De Boggert op het sportcomplex deWieën. Blokhut in brand Waarschijnlijk was een defekt aan de straalkachel de oorzaak dat er donderdagmiddag omstreeks 14.05 uur brand uitbtak in de bewoonde blokhut op de camping 'De Walnoot' aan de Koepas in Oirlo. Bewoner, eigenaar en personen die op de camping verbleven heb ben 'op een ouderwetse manier' met emmer water de beginnende brand proberen te blussen. Dat lukte gedeeltelijk. De brandweer kon het vuur vervolgens doven. Van binnen brandde de blokhut uit en er ging wat inventaris verloren.De eigenaar is tegen brand verzekerd. Hoe groot de schade was kon ons niet worden medegedeeld. Het clownspak: Geen gemakkelijkere opdracht dan het maken van een clownspak. Het mag wat ruimer geknipt worden. Er mag best een naadje wat anders lopen dan het patroon aangeeft. De pijpen hoeven zelfs niet even lang te zijn. Wat is er gemakkelijker om van een bonte verzameling lapjes een verrassingskos tuum te maken. Veel sukses! We bewonderen uw creatie op het grote Kloonsfestival op vastelaoveszon- dag ien Rooy. Kloonströppe 18 februari 1996 in elk café en op elk plein. SCHMINKEN is iels anders dan verven. SCHMINKEN is iets anders dan schilderen. SCHMINKEN is het beschilderen van het gezicht. Met gezichtsverf je snoet opvrolijken om een klein stukje van de wereld te veranderen. Goed schminken is een hele kunst waar zelfs kursussen voor gegeven worden. Sommige schminkers verbouwen zelfs hun hele gezicht. Probeer het zelf ook eens! Wilt u leuke geschminkte gezichten zien? Kloonströppe. 18 februari 1996, in elk café en op elk plein. Tijdens de Brabantse kampioen- schappe. onder auspiciüen van dc Federatie Nederlandse Danssport, welke afgelopen zaterdg en zondag gehouden werden te Gemert, dans ten de Békse Klinkertjes uit Vierlingsbeek naar de eerste kam- pioensplaatsen. Bij de solo's junioren B eerste devisie behaalde Loes de Groot 286 punten, goed voor een eerste plaats en de titel Brabants Kampioen. Ellen Groot behaalde een eervolle tweede plaats met 275 punten. De meisje van de Garde junioren A eer ste divisie werd zesde met 255 pun ten en de Garde junioren A tweede divisie werd zevende met 224 pun ten. Waterschade door vorst Bewoners van een flat aan de Bachstraathadden, omdat ze enkele dagen niet thuis waren, de radiato ren van hun flat dichtgedraaid en de bovenlichten van de flat opengezet. Door de koude bevroren de radiato ren en sprongen de waterleidingbui zen. Het water kwam door het pla fond bij de benedenburen terecht. Die bewoners sloegen alarm.Via de woningstichting werd de flat geo pend en maatregelen genomen. Eenzelfde voorval deed zich voor in een etagewoning aan de Bevrijdingsweg. Die bewoner had dezelfde maatregelen genomen met waterschade als gevolg. Voor de tweede maal dansten twee nieuwe solo's, heirvan werd Milly Tjin zesde met 227 punten en Lise Cornelis werd twaalfde met 218. De mini's behaalde met 261 punten een goede derde plaats met hun Zwanendansjes. Vlotte show zonder veel hoogtepunten -TE! Traditioneel presenteren wij in onze uitgave vlak voor vastelaovend dc complete programma's in Venray en de kerkdorpen. Inmiddels hebben wij van enkele verenigingen die programma's al binnen maar e.e.a. is nog lang niet compleet. Wij verzoeken de vastelaovesverenigin- gen hun programma's per omgaande aan ons toe te zenden zodat wiji^ zorg kunnen dragen voor een goede publicatie, in uw en ons belang. Carnavalsminnend Venray heeft afgelopen weekend de pre mière beleefd van Circus Mök, de galavoorstelling van de Piëlhaas. Circus Mök 1996 was een show met een grote Venrayse inbreng: slechts twee van de tien acts kwa men niet uit de gemeente. Gezien het niveau van de 'buitenlanders' in deze Mök mag het lokale aan deel volgend jaar nog best groter zijn. In z'n geheel was Circus Mök een goed georganiseerde show, die heel vlot over de bühne ging. Inhoudelijk waren er helaas te weinig prikkelende en ook te wei nig carnavaleske momenten. (door Bert Albers) Circus Mök moet het dit jaar hele maal niet hebben van de artiesten uit het Limburgse carnavalscircuit. Het duo Oetgesjlaope lij kt een beetje 'ingesjloape'. Het Hoensbroekse tweetal mag zich onderhand eens achter de oren krabben en zich afvragen hoe lang ze hun kunstje nog ongewijzigd kunnen opvoeren. Hoewel het een geweldige prestatie is om een zaal aan het lachen te krij gen alleen door op te komen, maak te het duo zich er wel heel gemakke lijk van af met liedjes als 'Glory hallelujah' en 'Houd er de moed maar in'. De 'moelemaeker en de vot mit oere', zoals vorst Tenny het duo aankondigde, hadden wel de moeite genomen om een liedje over de Venrayse situatie op te nemen. De tweede buitenlander, buutte- reedner Peter Vaessen, was minder plichtmatig maar groots was zijn creatie 'Pierre oet Ech' zeker niet. RT-ELLUF Aangezien de ingehuurde krach ten allemaal in het tweede bedrijf waren geprogrammeerd zat de Venrayse inbreng -en daarmee de meeste hoogtepunten- voor de pauze. De Toegenaeide Tessezoepers kenden een verdien stelijk debuut met hun sprookje Witmiensnitje. Op Venray toegesne- Op zondag 14 januari kwam tij dens een 'tandenborstel-show' Piet Jan I (Luykx) als nieuwe heerser over de jeugd van de Schanseknuppels naar voren. Foto: Hoedemaekers Op zaterdag was het In een bomvolle zaal 't Anker eerst afscheid genomen van Martien I, prinses Anja en Robert. Na een uur in hebben gezeten, kwam gejuich, uit een opengaande prins Rob I (Muysers) als prins van vastelaovend 1996. zal worden bijgestaan in het Ien van zijn taak door prinses (v. Osch) en Huub Muysers, echter vastelaovesvierders Huub was in 1970 prins van Zagewetters. foto Rini v.d. Op zondag 4 februari zal in Den Tom mes voor de achtste de Orde van Verdienste Worden. De aanvang is 18.00 De Orde van Verdienste, door vastelaovesvereniging Zagewetters. reikt deze uit om 1 uur aan Jan van Hoof. Dit voor grote verdienste die hij voor Merselose gemeenschap gehad en nog heeft. Ook wordt op deze avond het renbruidspaar van 1996 gemaakt. De organisatie van Boerenbruiloft is dit jaar in van SV Merselo. den tekst, met regelmatig een sneer naar herkenbare figuren of situaties. Heel veel werk had ook het Oostrumse kwartet Oewieë er van gemaakt. Het viertal zette een uitste kende parodie op de commerciële televisie neer. die bovendien ook technisch perfect verzorgd was. De luchtjesvreter in de GFT in het kader van 'Amazing discoveries' was een vondst. Het kleine 'nieuws' zoals de Kabelkrant dal brengt, werd op de korrel genomen in hun eigen nieuwsblok. inclusief een compositiefoto van Tenny Tonen als vermoedelijke dader van een over val op John's Food Palace. "Zet um op elluf" was een prima parodie. Hopelijk wordt het nooit werkelijk heid. Dansgroep Youneek -een nieuwe naam voor een oude bekende in de schouwburg- begon erg goed met een dans in de sfeer van Amerikaanse gangsters en politie. Jammer dat ineens werd overge schakeld op een vrolijke Caribische dans in plaats van het thema uit te werken. GEMEENTE EN DUIVEN En dan de Amaties, v/h de Trennesetters. Stoppen ze nou wel of stoppen ze niet? Hun bijdrage leek inhoudelijk niet op die van een act die stopt; geen 'best of-repertoi re en dat hebben de Amaties ook helemaal niet nodig. Ook dit keer had de bijdrage van het uit de 'doe- veclub' voortgekomen show- en amusementsorkest voldoende eigen kracht. Het thema was 'Vlieg d'r ens uut'. De stamtafel van Vaat '69, de ambtenaren die 'van 't doevevoer hadden gesnoept', oud-drummer Wim en de heren zelf, die hun uit- Melkerlbaan op het gemeentehuis kwijtraakten. Allemaal vlogen ze er dit jaar uit. Amatie 'ozze Wielie' deed als telefonist van het gemeen tehuis een boekje open over de (on)bereikbaarheid van burgemees ter Jos Waals, die het veel te druk heeft met bierlappen en reisjes met het Mannenkoor om burgers te kun nen ontvangen. En dan een mooi liedje over de liefde van een man voor zijn duif....Het kwartet had in plaats van de uitgevlogen drummer Wim, moeder meegebracht, onder het voorwendsel dat ze naar een kienavond in Den Engel gingen. Het publiek in de zaal riep graag af en toe een nummer af om moeder in haar rolstoel tevreden te stellen. INDRUKWEKKEND SLOT Na de pauze was Circus Mök dus beduidend minder. Milton Cavis bewees opnieuw dat hij een beter componist dan zanger is en Moj Zat heeft wel eens betere bijdragen geleverd. Hun Heimatabend kende maar één hoogtepuntje, de vertol king van 'Lily Marleen' door Peter Theeuwen. Jack van Els en Hans Weyers. In z'n geheel stelde de club dit keer echter teleur met -letterlijk en figuurlijk- soms bedenkelijk dij- enkletswerk. Na de buut van Pierre oet Ech zorgde balletgroep Dizzy voor een spetterende afsluiting. In een afwis selende show waarin vlekkeloos danseressen opkwamen en weer ver dwenen beeldde Dizzy het piraten- leven uit. Compleet met kapitein Haak, slaven, vrijbuiters en een piratenschip. Hoewel 'Sympathy for the devil' niet meteen de meest voor de hand liggende keuze lijkt, maak ten de piraten-danseressen van de Stones-klassieker een dampend slot nummer. Petje af voor de dans groep, die het met Circus Mök erg druk heeft: ook de openingsdans werd door Dizzy verzorgd, samen met de kindergarde van de Piëlhaas en trommelaars van de muziek school. Foto boven.De Kindergarde en Dizzy openden de gala-avond met enkele nummers uit de Disney-klas- sieker 'De leeuwekoning De bijdrage van Moj Zat ontbrak het dit jaar aan inhoud. Tijdens een oogstrelende, muzika le, verrassende en vlot lopende act De Phantom of 't Dörp op het Aide Wieverbal in zaal 't Brugeind is vrijdgavond tot Boerebrüdspaar van de Bürt Dörp en 't hieële Dörp Mieëldere ütgeroepe: Nel van Hoeijmakers Mie en Drisse Sef van de Diekerhei en Hub van Cuppe Nel en Michiels Grad üt 't Ezelriek. In het dagelijks leven Nel en Huub Lucassen uit de Dorpbroekstraat, tijdens de carnaval P-straot genoemd. Als getuigen tre den op Mariet en Jan Hermans uit de Julianastraat. Over de wijze waarop de ruim vijftig buurtbewoners (jong en oud) de show opvoerde wordt in Meerlo nog lang gesproken. Wat een talent loopt er in Meerlo rond! Prins Piet III (Piet Wagemans). die zelf de rol vertolkte van Peter uit de Televisie-serie Peter und Heiik, kan trots zijn op zijn buurt. Eerder Het boerenbruidspaar 1996 bestaat uit bruidegom Bert van Jurre ziene Teng ()Bert Arts) en bruid Tiny van Jan van de Bergche Kamp (Tiny Arts). De Boerenbruiloft in Castenray is op dinsdagavond 20 februari 1996 in het gemeenschapshuis De Wis in Castenray. Foto: Hoedemaekers op de avond trad het spaar van 't centrum af: Henk eiln_ Truus Meester en hun buurt Centrum tekenden het jaar vooreen mooie boerenbruiio Het duo Zwets en Klets nam hun bekende wijze de en nieuwe buurtbewoners van onder de loupe waarna zich de internationale familie van het renbruidspaar presenteerde. En toen brak het grote aan. De verlichting in de zaal uit. De angstige muziek van Phanton of 't dörp klonk, de kroonluchter werd ontstoke donderde naar beneden, en veel muzikaal geweld, rook en werk kwam de gondel met bruidspaar de bühne op. Vervolgens werd het nieuwe renbruiloftlied'Tzigano (een nermelodie) gepresenteerd door eigen zigeunerorkest ondersteur dor de joekskapel Béter As Niks. Bij de Zagewetters stond he weekend van 19 januari in het teke >r( van de Prinsenproklamaties. Op vrijdag was het de hun Prinsenbal begon den van prinses Selma en Gerry. Na een prinsloos half werd er een rolstoel naar geduwd en een brancard naar nen gedragen, allebei met gewonde. Dit moesten de jeugdprins en nar zijn. Na eerst persoon op de brancard van lakens te hebben ontdaan, daar Bas Litjens als omhoog. Toen was h gebroken, om te kijk rolstoel zat. En daarin zat Andy (Arts), die samen met nar de jeugd van Merselo met de laovend voor zal gaan.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 10