*Va£tela<weud iett ~Dê carnavals krant komt eraan Bart Coppus nieuwe jeugdprins Boerenbruidspaar Piëlhaas bekend De Keieschieters Geysteren Spurriemök Oirlo De Karklingels Oostrum De Huibuuke Overloon 't Knölleke Leunen Jeugdboere- bruidspaar Inschrijven Optocht 1996 Kloonströppe Vorstenhal 1996 PEEL EN MAAS 50+ Avond De Piëlhaas Venray Hetsbuulen Heide Inschrijven voor kinderoptocht Venray René d'n Urste van de Piëlreuzen 6 Hl EN MAAS Donderdag 25 januari 1996 - Pagina 7 Met zijn vrouw Els en hun doch ters Jenny en Tessa, woont hij aan de Steegse Peelweg. Zoals het zich laat aanzien kunnen de Knöllekes van Leunen rekenen op een fijne vastenavond 1996. Zondag 21 januari werd na een geslaagde jeugdpronkzitting de nieuwe jeugdprins van De Knöllekes voorgesteld. Prins Tom d'n Twedde (Tom Koenen) woont, samen met zijn vader Gerrit, moeder Gerry en broer Jeroen aan het Rondeveld. Naast zijn dagelijkse gang naar het Raayland College in Ven ray, zijn voetbal en carnaval vieren zijn grote hobby. Ook bij de jeugd staat nu al vast dat alle energie richting carnaval 1996 zal gaan. foto's Hoedemaekers 25 ponder rookgranaat Dinsdagmorgen werd tijdens graafwerkzaamheden op het St. Jozefkwartier een nog intakt zijnde 25 ponder rookgranaat aangetroffen. In afwachting van ruiming door de EOC werd het oorlogstuig veilig gesteld. Bekrassen auto Vermoedelijk was een schroeve- draaier gebruikt om diepe krassen aan te brengen in het lakwerk van een op de Bleek geparkeerde perso nen van een 59-jarige Venraynaar. De daardoor ontstane schade wordt geschat op ƒ1.500,-. In een overvolle Kuituurbunker kwam uiteindelijk prins Piet II tevoorschijn als nieuwe heerser van het Huibuuke-rijk. een met een compressor aangedreven kangeroe was een onmisbaar attribuut om de verkeersdrempel te slopen waaron der de nieuwe prins verscholen zat. samen met de daarvoor opgeroepen gemeentewerkers dreef presentator Eric Verhoeven de spanning naar een hoogtepunt. Nadat de nieuwe prins zich had weten te bevrijden werd hij met een stormachtig applaus door het zeer enthousiaste Huibuuke-publiek begroet en ver welkomd als prins Piet II. Het nieuwe prinsenpaar gaat door het dagelijks leven als Piet Beurskens en Mechie Voermans. De nieuwe prins is werkzaam als voor lichter bij de Landbouwvoorlichting, terwijl de prinses als onderzoekster in de var kenshouderij funktioneert. Als adju danten koos de prins voor Martien Arts en Adri van de Pas. Zaterdag 20 januari werd tot nieu we heerser 1996 over het Knollenrijk uitgeroepen: prins Geert d'n Urste. Geert Achten, die zijn dagelijks brood bij de regio-politie verdient, is geen onbekende in de carnavals- wereld. Sinds 1983 is hij aktief lid van de raad van elf en sinds 1992 is hij lid van het bestuur met de krantencom missie als specialisatie. Geert is daarnaast ook nog voorzitter van handboogvereniging St. Joris. Vrijdag 19 en zaterdag 20 januari vonden de Knalaovende van de Geysterse Keieschieters plaats. Een keur van artiesten van eigen bodem trad voor het voetlicht en de optre dens waren van uitzonderlijk hoge kwaliteit. Afscheid was er vrijdag avond ook van de prins van 1995, Mathijs Cuijpers met zijn raad. In een act namen zij, als zijnde het bestuur van de carnavalsvereniging, hun eigen loopbaan op de korrel en dat eindigde met een bestuursbesluit dat er een dansgarde moest komen in Geysteren. Even later kwamen de vijf dan ook de bühne op als dans garde, luchtig gekleed en met kwie ke danspasjes. Op zaterdagavond tegen midder nacht brak het grote moment aan voor de nieuw aantredende prins en raad. In een bomvolle zaal, waarbij ook een afvaardiging van CV de Bliekers uit Maashees, volgde na de diverse optredens eerst de bekend making van de winnende carnavals- schlager. dat werd het liedje 'Want ut is Karnaval' van joekskapel Kei d'r nève. Vervolgens gingen de gor dijnen open en waren op het podium vijf zuilen in kleurige stoffen te zien. Vorst Pierre onthulde daaruit een voor een eerst de leden van de nieuwe raad van vier (Ronald Kleeven, Ruud Linders, Geert Linders en Leon van de Vorst). De hele zaal scandeerde vervolgens al Eric, Eric en inderdaad kwam uit de laatste zuil Eric Euwals als prins Eric I te voorschijn. Vorige zondagmiddag is Ruud Classens in Oirlo uitgeroepen tot prins Ruud d'n Twedde van de Oelderse Spurriemökke. Ruud is een zoon van Hay en Nes Classens van het Boddebroek en woont samen met zijn prinses Jolanda aan de Bremmenkamp. In het dagelijks leven werkt Jolanda bij de bedrijfs- verzorging en zit Ruud tussen de koppen op het Boddenbroek. Ze zijn net een paar maanden getrouwd en gaan dit jaar samen voorop onder het motto 'Enne echte mok is de vastenaovend noëit zat. onthald dat'. Eric is een echte carnavalist en sinds eind vorig jaar ook bestuurslid van de carnavalsvereniging. Verder is hij al een aantal jaren lid van joekskapel Kei d'r nève en treedt ook al lange tijd op tijdens de Knalaovende met de groep 'Onbekende bekenden' (die dit jaar medialand op de korrel nam). Eric is 28 jaar, getrouwd met Karin en hij werkt bij Isolatiebedrijf De Bruijn in Venray. Prins Eric en zijn gevolg recipiëren op carnavalszondag 18 februari om 20.11 uur in café 'l Trefpunt in Geysteren. Op zondag 14 januari had al de verkiezing van de jeugdprins plaats gevonden. Hiervoor konden de kin deren van de basisschool (vanaf groep 4) kiezen uit twee kandidaten. Gekozen werd Anouk Kleeven. die als jeugdprinses Anouk I de Geysterse jeugdcarnaval zal voor gaan. In de jeugdraad kwamen Heieen Dittrich, Ron Cox en Peter Janssen. Dit gezelschap houdt receptie op carnaval szondag. De Optocht 1996 belooft weer een mooie happening te worden. De optochtcommissie kreeg reeds de nodige telefoontjes over de optocht die op maandag 19 februari door de Rooyse straten zal trekken. De inschrijving voor de Optocht 1996 start op zondag 28 januari. U kunt zich dan tussen 11.30 en 13.00 uur opgeven bij café 'l Upke aan de Grote Markt te Venray. Deelnemers uit de kerkdorpen kunnen zich opgeven bij de vertegenwoordiger in hun dorp (zie ook de advertentie elders in dit blad). Tot zondag, 's middags om 15.00 uur in zaal Kleeven. Een rode neus: WAAROM heeft een clown meestal een rode neus? WAAROM schminkt een clown zijn gezicht? WAAROM hult een clown zich altijd in een raar kostuum? WAAROM doet een clown zo raar? WAAROM zijn er zoveel verschil lende soorten clowns? Het is niet nodig om op al deze vra gen het antwoord te weten als je mee wilt doen aan het Kloonströppe 1996. Een clown staat voor gezelligheid en vrolijkheid en dat is nu juist de bedoeling van het Kloonströppe. dat op vastelaoveszondag in Venray plaats vindt. Samen schik maken in Rooy. Kloonströppe. 18 februari 1996, in elk café en op elk plein. Diefstal uit voortuin Een 30-jarige Venrayse vrouw deed aangifte van diefstal van een bloembak met planten uit haar voor tuin aan de Lathyrus. Schade ƒ250,-. Prins Ruud d'n Twedde en prinses Marieke d'n Urste houden receptie op zondag I 1 februari vanaf 14. II uur tot 15.1 1 uur in onze 'mökke- stal' aan de Hoofdstraat. Zaterdag 10 februari Op zaterdag 10 februari is het weer zover. Het bal ter ere van de vorst van vastelaovesvereniging De Piëlhaas. Voor vorst Tenny beslist niet zijn eerste Vorstenhal maar wel de eerste keer dat hij dit feest als vorst mee zal vieren. Voor degenen die het Vorstenhal al eens hebben meegemaakt hoeft hier niets geschreven te worden. Wie het Vorstenhal een keer heeft meege maakt wil deze happening nooit meer missen. Voor de vierders die. om welke reden dan ook, nog nooit op deze avond zijn geweest een belevenis die ze daarna evenmin nog ooit zullen overslaan. De mooiste avond van het carnavalsseizoen. Een avond vol verrassingen, humor, cre ativiteit en spanning, wie zit er ach ter dat masker0 Wie heeft wat bedacht en wat trekt dit jaar de aan dacht? Het winkelcentrum? De speeltuin? De (plaatselijke) poli tiek? Vreemde culturen? Nieuwe gebruiken? Internet? Op dit feest is van alles te ver wachten. De jury zal het dan ook beslist weer zeer moeilijk krijgen bij de beoordeling van de diverse cate gorieën (grote groepen, midden groepen en kleine groepen, paren en eenlingen). Gejureerd wordt op een drietal aspekten: idee, uitvoering en kontakt met het publiek. De jury zal haar oordeel vormen tussen 21.11 en 22.33 uur (kom dus op tijd). Om 23.11 uur vindt de prijsuitrei king plaats. Dit jaar heeft de plaatse lijke horeca op een speciale wijze haar medewerking gegeven aan het Vorstenhal. Voor de prijswinnaars zijn er door de horecabedrijven smakelijke prijzen ter beschikking gesteld. Een prachtig stukje samen werking, eerst feestvieren op het Vorstenhal en daarna het nog eens smakelijk overdoen. Het Vorstenhal begint om 21.11 uur en wordt muzikaal verzorgd door de Rooyse Hofkapel. Voor een tientje mag u dit festijn meemaken. Leden van de Piëlhaas hebben op vertoon van hun lidmaatschapskaart zelfs gratis toegang. (Op zich al weer een reden om lid van de Piëlhaas te worden.) Jong en oud tot ziens op 10 febru ari. elke week nieuws Vergiftigd vlees? Een bezorgde inwoner van Venray zag in het parkje aan de Zwanen- bloem/Woliskers in Landweert een stuk varkensvlees liggen. Omdat de laatste tijd in Landweert enkele hon den vergiftigd zijn nam hij het stuk vlees mee en bracht het naar de poli tie. Die heeft het vlees inmiddels voc^ onderzoek opgestuurd. Volgende week is het weer zover. De carnavalskrant van De Piëlhaas komt er weer aan. Dinsdagavond vindt in De Zwaan aan de Grote Markt de officiële presentatie plaats in bijzijn van prins Dans d'n Fweddc en zijn gevolg. Iedereen, maar dan ook iedereen is dan welkom. Verder zal op deze avond 't Holtere Pölleke worden uitgereikt. Deze camavalske onderscheiding wordt gegeven aan een persoon of nstantie die zich hei afgelopen jaar met een "blunder", "flater of iets in die geest heeft gemanifes teerd. Wilt U weten wie 't Pölleke krijgt, kom dan dinsdagavond na 21.00 uur in De Zwaan. De bezorging van de vastelao- veskrant is dit jaar in handen van drie verenigingen, de ZaMo Active Club, St. Christoffel en eugdvastelaovend De Hazekeutel. .eden van deze verenigingen bel len bij U aan huis aan, en bieden U gratis de krant aan met wel het Verzoek om een vrijwillige bijdra ge, waardoor deze verenigingen bun kas kunnen spekken. De planning van de bezorging is zo dat van dinsdag t.m. zaterdag St. Christoffel aktief is in Veltum en Brukske. De Zamo Active Club op dezelfde dagen aktief in de wijken Vlakwater, Landweert, Smakterheide, Brabander, tfolenklef en rondom de Hoge Beek. De Hazekeutel tenslotte >ezorgt de krant op zondag 4 ebruari in- het centrum van Venray. De carnavalskrant is vanaf 5 ebruari in de losse verkoop ver- lijgbaar bij boekhandel van den tfunckhof in de Grotestraat en de VVV aan de Grote Markt V Op vrijdag 16 februari is er in Venray een bijzonder carnavalsbal. De tent op het Schouwburgplein is deze avond speciaal gereserveerd voor alle 50-plussers uit Venray en omgeving. Bij het 5x11 feest van de Piëlhaas in 1993 was zo'n avond een doorslaggevend sukses. De draad wordt nu weer opgepakt en al degenen die weten waar Abraham de mosterd haalt kunnen zich deze avond niet laten ontnemen. Babysitten op de kleinkinderen is er deze avond niet bij. Opa en oma gaan zelf uit. De avond begint om 20.11 uur en heeft een gezellig pro gramma. Zang, dans en amusement zorgen voor de nodige afwisseling en er zal volop de gelegenheid gebo den worden om nog eens lekker te kunnen dansen. Tijdens deze avond wordt aan Gonnie van Ham de Wakkere Piëlhaas aangeboden. Een bijzondere trofee. Blief wakker Piëlhaas; tot 16 februari. De vastelaovend voor de Venrayse jeugd bij De Hazekeutel staat dit jaar geheel in het thema van Reizen door de tijd. Zaterdag 20 januari was dat al goed te merken tijdens de jeugdzitting in de schouwburg. Tijdens de kinderoptocht staat ook weer Reizen door de tijd cen traal. Kinderen die mee willen doen aan de kinderoptocht en daar een leuk stripidee voor hebben kunnen zich op de volgende zondagen aan melden voor de kinderoptocht. Zondag 28 januari, 4 februari en 11 februari. De inschrijving is van 11.30 tot 13.00 uur in café *t Upke aan de Grote Markt te Venray. Heb je nog geen idee maar wil je toch meedoen, dan kun je bij de inschrijving informatie krijgen of misschien wel leuke ideeën opdoen. De laatste kans om zich in te laten schrijven is op zondag 18 februari alleen voor duo's en eenlingen, tus sen 12.30 en 13.00 uur in dejeugd- tent op het Henseniusplein. De kinderoptocht wordt traditio neel afgesloten met de Jeugdprinsenwagen van De Hazekeutel. Dit jaar zal die prinsen wagen worden gevolgd door de deelnemers van het kloonströppe. Na een heftig en meer dan enerve rend jaar van lol en plezier is zater dagavond prins Henri I afgetreden, nadat hij eerst zijn residentie bij zaal De Karklingel had gesloten. Tijdens zijn aftreden in het gemeenschaps huis dankte hij zijn onderdanen voor het welslagen van zijn regeerperio de. Nadat hij van zijn prinselijke vaardigheden was ontdaan, waar hij het overigens zeer moeilijk mee had, werd hij omgeturnd tot normaal en gaf als zodanig uitgedost nog eens een staaltje van zijn playback- kunnen weg, waar hij de volle zaal mee plat kreeg. Daarna werd hij opgenomen in de AAP, de Aid Aostrumse Prinse. In de regeerloze periode werd de inmiddels bomvol le zaal door het sinds jaar en dag bekende orkest de Aces opgewarmd. Opeens ging het licht uit en van achter uit de zaal kwam op de toner\ van klassieke muziek een statig gezelschap naar voor over een uitge rolde rode loper. Het bleek en koning met zijn gevolg te zijn. Op de vorst Bert bekende wijze vertelde deze het verhaal van de koning die zich stierlijk verveelde. Tijdens het hofbal werd er gewalst en konden er vragen gesteld worden aan de prachtig uitgedoste hoog heid. De spanning liep langzaam op en toen de bul werd voorgelezen dacht iedereen dat de koning wel de nieuwe prins zou zijn, maar niets was minder waar, want vanuit het niets sprong Rien Janssen te voor schijn als prins Rien I. Onder een donderend applaus kreeg hij de tekenen van zijn waar digheid omgehangen en natuurlijk mocht zijn Karin hem als eerste feli citeren. In zijn maidenspeech vertel de prins Rien dat de buikpijn die hij al sinds oktober, toen hij gevraagd ^jyerd, voelde en die in de afgelopen wéék- onafgebroken was, nu hele maal over was. Hij riep niet-aHeen alle Karklingels, maar vooral ook de jeugdige Oostrummers op samen met hem in Oostrum vastelaovend te vieren, samen met zijn trotse Karin dansten zij de traditionele prinsen- dans waarna een spontane receptie volgde waarbij de nieuwe prins en zijn gemalin werden gelukgewenst. Daarna werd het gezellige en zeer druk bezochte prinsenbal voortgezet tot in de kleine uurtjes. Jeugdprinsenbal Zaterdag 27 januari is het Jeugdprinsenbal in zaal De Karklingel. Het begint om 18.30 uur en om 20.11 uur is het aftreden van prins Floor I en om 20.41 uur is de bekendmaking van de nieuwe jeugdprins. Boerenbruiloft Dit jaar wordt de boerenbruiloft georganiseerd door de OOZO (Oostrumse Organisatie van Zelfstandige Ondernemers). Tijdens het Aldewieverbal op zaterdag 3 februari wordt het boerenbruidspaar bekend gemaakt. De presentatie is in vertrouwde handen van ceremo niemeester Math Arts. Tijdens de jeugdzitting van de Hazekeutel werd ook het nieuwe jeugdboerebruidspaar bekendge maakt. Dit jaar wordt de jeugdboe- rebruiloft georganiseerd in samen werking met basisschool Coninxhof. Uit groep zes kwam uit eindelijk het nieuwe bruidspaar: Marloes Linssen en Niek v.d. Heuvel. Dit paartje zal op carnavals- dinsdag in de onecht verbonden worden. Foto Hoedemaekers Marieke Rongen is dit jaar in Oirlo gekozen als jeugdprinses Marieke d'n Urste. In Oirlo is Marieke geen onbekende. Zij is namelijk een dochter van Frans en Leonoor Rongen die het afgelopen jaar als prins Frans d'n derde en prinses Leonoor in Oirlo voorop gingen. Marieke zal samen met vorst Tom Houwen en narrin Kristie Ambrosius Oirlo wel eens laten zien dat ze net zo goed vastelnaovend kunnen vieren als vader Frans het afgelopen jaar. Na een spetterende jeugdzitting, faarin de Venrayse jeugd liet zien at er een overvloed aan talent is, jwam Bart Coppus van de feltumse Kleffen als nieuwe iugdprins uit een tijdmachine aar voren. Bart wordt onder- leund door twee adjudanten, oep Manders uit Oirlo en Ted grissen uit de Rooseveltstraat. IDe jeugdzitting stond geheel in et teken van reizen door de tijd en rerd opgevuld met jonge artiesten jl Venray of direkte omgeving. Bo uken, de Fattu Gang. de jeugd- tnsgroep van Dizzy, de eigen irde van De Hazekeutel en anderen irgden voor een leuke onderhou- nde show. Een show die werd gesloten met het afscheid van igdprins Pascal en het uitkomen van Bart Coppus als Bart d'n Derde Het trio van De Hazekeutel zit op het Raaylandcollege. Bart doet dit jaar eindexamen Mavo terwijl Joep en Ted op 4 VWO zitten. Bart houdt van goede stevige muziek, tekenen en carnaval vieren. Dat laatste geldt ook voor zijn twee adjudanten, waarvan Joep enige jaren geleden jeugdprins bij de Spurriemök uit Oirlo was. Komend weekend zal het trio, samen met de jeugdraad, de garde en het bestuur, aktief zijn voor de jaarlijkse collecte. De Hazekeutel staat aan de vooravond van het 3x 11 jarig bestaan en de prins, vorst, raad en garde moet geheel in het nieuw gestoken worden. Dus als de Hazekeutels zaterdag bij u aan de deur komen, twijfel dan niet foto Jan Bakker. Het boerenbruidspaar 1996 bij be Piëlhaas is bekend. Tijdens een jezellige avond in Danscentrum mnssen, dat dit jaar ook mede organisator is van de boerenbrui- wt, kwamen Ans van Dijk en Wim Giliam als bruidspaar uit de menigte naar voren. Zij zullen carnavalsdinsdag in de onecht verbonden worden op het bordes van het oude gemeen tehuis. Betrapt bij winkeldiefstal Een 58-jarige inwoonster van Munstergeleen werd zaterdagmid dag door personeel van een mode zaak op heterdaad betrapt toen zij een bodywarmer uit een rek nam en daarmee de winkel wilde verlaten. Het alarm ging af en de vrouw werd door het personeel aangehouden een aan de politie overgegeven. Die stuurde haar, na verhoor en aanzeg ging dat proces-verbaal zal worden opgemaakt naar huis. De bodywar mer had een waarde van ƒ139,-. 'foto Hoedemaekers) Zondagmiddag 28 januari wordt de nieuwe jeugdprins van het Hetsbuulènland bekend gemaakt. Aanvang 14.33 uur in de Gelderkoel met: showprogramma uitgevoerd door talent van eigen bodem; in de pauze een loterij met mooie prijzen; aftreden prins, vorst, nar en raad van vorig jaar; uitkomen van de nieuwe prins en het bekend maken van het gevolg. foto Chris I uur foto's Als nieuw boerenbruidspaar wer den Paul Arts en Bep Janssen van der Kroon voorgesteld. Zij zullen op camavalsdinsdag in de onecht wor den verbonden. De organisatie berust dit jaar bij fanfare De Vriendenkring. De kostumeringswedstrijd bij de enkelingen werd gewonnen door Arno Hendriks als 'Magere Hein', terwijl als tweede Berrine de Bruyn eindigde als 'Heks' en als derde Otto Pastoors als 'Oma Theunissen' werd gekozen. Bij de paren eindig den als eerste Anneke Peeters en Elles van Berkel als 'De Paashazen', als tweede Alex van de Pasch en Martien Aerts als 'De Alpenzusjes' en als derde Paul Thissen en Harrie Peeters als 'de Baby's'. In de categorie groepen gingen 'De Bestuursvrouwen' met 'Alle gekheid op un stukske' met de hoogste eer strijken. Tweede en derde eindigden respektievelijk 'De familie Gerrits' met 'Acht Heksen' en 'Maria van Mil en rest' als 'De Uugskes'. Tijdens het Prinsenbal in de Gelderkoel in de prins 1996 bekend gemaakt. Dit jaar regeert prins Bert I (Janssen) over de Hetsbuulen. Hij wordt bijgestaan door adjudante Hetty. In het dagelijks leven gaat prins Bert I op de racefiets naar Deume om carrosseriën te bouwen. Zondags wordt hij ingehuurd om te voetballen in Ysselsteyn 3. Samen met prinses Mariet houdt prins Bert I receptie in de Gelderkoel op zaterdag 3 februari. Op deze avond wordt ook het boe renbruidspaar 1996 bekend gemaakt. Aanvang 20.11 uur. René Lemmens is uitgeroepen tot prins René d'n Urste van de Piëlreuzen in Ysselsteyn. René, bedrijfsleider op een varkensfok- bedrijf, is 28 jaar, houdt van voet ballen en zit bij de drumband. Binnen de Piëlreuzen is hij geen onbekende omdat hij al enkele jaren deel uitmaakt van de Raad van Elf.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7